Zaznacz stronę

Kamera samochodowa przód tył ranking 2023. Opinie i recenzje

Mimo, że stan infrastruktury drogowej w Polsce ulega stałej poprawie, a spora większość kierowców stosuje się do przepisów ruchu drogowego to wciąż na ulicach, szosach i autostradach nie brakuje sytuacji delikatniej mówiąc ryzykownych. Jako kierowcy jesteśmy zobowiązani do stosowania reguły ograniczonego zaufania, ale nie każdą ewentualność na trasie da się przewidzieć. W razie czego dobrze jest mieć dowód w postaci nagrania jasno pokazujący przebieg zdarzenia, by móc dochodzić swoich praw.

Rozwiązaniem mogą być kamery samochodowe nagrywające obraz z obu stron pojazdu. By pomóc Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu przygotowaliśmy zestawienie obejmujące najlepsze naszym zdaniem wideorejestratory do auta dostępne obecnie na rynku. Sam zobacz!

Kamera samochodowa przód tył ranking

Wideorejestrator przód tył ranking 2023

Kamera przód tył MIO MiVue 798 Dual Pro

To perfekcyjna kamera samochodowa przód-tył z czujnikiem ruchu! Zapewnia ona doskonałą rozdzielczość wideo, nawet podczas nagrywania przy dużych prędkościach lub w nocy! Jakość Full HD 1080P z szybkością 60 klatek/s pozwoli Ci zachować wszystkie detale rejestrowanego obrazu (zarówno z tyłu, jaki z przodu!). Model posiada także w automatyczny tryb parkingowy, dzięki czemu zadba o bezpieczeństwo Twojego pojazdu podczas jego postoju. Co więcej, ta kamera samochodowa stanie się Twoim osobistym asystentem jazdy! Wbudowany moduł GPS zawsze o czasie poinformuje Cię o fotoradarach lub odcinkowych pomiarach prędkości!

Kamera przód tył Mikavi PQ7 4CH

Wideorejestrator z dwoma kamerami to dla Ciebie za mało? W takim razie kamera Mikavi PQ7 4CH może się okazać strzałem w dziesiątkę! Ten sprzęt wyposażony jest aż w 4 rejestratory, które nagrywają nie tylko przód i tył, ale także po bokach. Dzięki temu Twój samochód jest „zabezpieczony” ze wszystkich stron. Kamera posiada także kompleksową funkcję nagrywania podczas postoju na parkingu, a także wbudowane WiFi, dzięki któremu szybko przerzucisz nagranie na Twojego smartfona!

Wideorejestrator przód tył 70mai Smart Dash Cam 4K A800S + RC06

Potrzebna Ci kamerka nagrywająca w wysokiej rozdzielczości? Chcesz nie tylko zabezpieczyć się na wypadek kolizji, ale też mieć wideopamiątkę z pokonywania najpiękniejszych dróg podczas eskapad samochodowych? W takim razie 70mai Smart Dash Cam 4K A800S + RC06 może stanowić idealny wybór! To wideorejestrator przód i tył z modułem GPS, WiFi i doskonałą rozdzielczością 4K! To urządzenie nagrywa doskonałe firmy o każdej porze dnia i nocy!

Wideorejestrator przód tył Viofo A129 Plus Duo GPS

To kolejna dobra kamera samochodowa przód tył, nagrywająca filmy w bardzo dobrej jakości. Kamera przednia wyróżnia się nietypowym kształtem i niewielkimi wymiarami, dzięki którym łatwo można wkomponować ją we wnętrze samochodu. Łatwy montaż i intuicyjne sterowanie z aplikacji na smartfonie tylko ułatwiają korzystanie z urządzenia. Viofo A120 Plus Duo GPS posiada dodatkowo tryb HDR w module przednim (poprawa jakości nagrań nocnych) oraz zaawansowany tryb parkingowy, który zadba o Twoje auto także podczas Twojej nieobecności!

Kamera przód tył Navitel RC3 PRO

To kolejny dobry wideorejestrator, który posiada w zestawie aż 3 kamery! Możesz zarejestrować obraz z przodu i z tyłu pojazdu oraz zamontować kamerę kabinową, skierowaną ku kierowcy. Kamerka posiada mikrofon oraz intuicyjny panel sterowania, którym można zarządzać z poziomu mobilnej aplikacji lub przez dotykowy wyświetlacz. Aktywny moduł GPS z funkcją informowania o kontrolach na trasie, zbyt wysokiej prędkości lub innych alertach drogowych. Ze względu na swoje funkcje Navitel RC3 Pro to częsty wybór pośród zawodowych kierowców, choć korzystają z niej też prywatni użytkownicy pojazdów.

Kamera przód tył Lamax S9 Dual

Lamax S9 Dual to kamera samochodowa w formie lusterka z udziałem dodatkowej kamery z tyłu. Będzie ona nie tylko rejestrować obraz na jezdni, ale także może stać się kamerą cofania. To bardzo funkcjonalne urządzenie, posiadające jeszcze dodatkowe funkcje (m.in. asystent ostrzegający przed kontrolą prędkości czy niebezpieczeństwie zderzenia). Ponadto ten model wyposażony został w funkcję komend głosowych, co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania w trakcie podróży!

Kamera przód tył 70mai QHD A400 + RC09 Dual

To elegancka kamera samochodowa o niewielkich wymiarach i dużych możliwościach. Minimalistyczny design i dostępność 3 wariantów kolorystycznych sprawi, że bardzo łatwo wkomponujesz ją we wnętrze Twojego samochodu. Przednia kamera nagrywa w wysokiej jakości 2K, a szerokie pole widzenia (145 stopni) sprawi, że nie pominiesz żadnego szczegółu podczas rejestracji ruchu drogowego. Ponadto, model ten posiada automatyczny tryb parkingowy i funkcję nagrywania w pętli.

Kamera przód tył Ddpai Z40 Gps Dual

To niewielka, ale bardzo funkcjonalna kamera samochodowa wyposażona w technologię dodatkowego zabezpieczania obrazu w razie wypadku lub usterki karty pamięci. Wideorejestrator Dpai Z40 GPS Dual nagrywa filmy w wysokiej jakości oraz oferuje nowoczesną obsługę z wykorzystaniem mobilnej aplikacji. Producent zadbał także o detektor ruchu i praktyczny tryb parkingowy oraz GPS!

Kamera przód tył Navitel MR250 NV

Navitel MR250 NV to przykład taniej, ale praktycznej kamery samochodowej w formie lusterka wstecznego. Szeroki kąt widzenia pozwoli Ci zarejestrować wszystko, co dzieje się na drodze. Kamerka zasilana jest przez przewód z gniazdka samochodowego i uruchamia się automatycznie wraz z uruchomieniem zapłonu. Mocne lusterko sprawdzi się w każdym aucie, zwłaszcza dzięki zwiększonej odporności na kurz i wilgoć. Kamera posiada G-sensor, dbający o zabezpieczenie plików przy wykryciu wstrząsów.

Kamera przód tył Navitel DVR R700 Dual

DVR R700 Dual to kolejny dobry model rejestratora, który proponuje producent Navitel. Urządzenie sprawdza się idealnie do rejestracji obrazu podczas ruchu pojazdu. Model ten oferuje opcje dostępne w kamerkach z górnej półki, m.in. GPS z funkcją informowania o fotoradarach i kontrolach prędkości. Dodatkową zaletą jest odporna na wilgoć tylna kamera, którą można zamontować w ramce tablicy rejestracyjnej.

Kamera przód tył Navitel DVR R250 Dual

To niewielka i tania kamera samochodowa nagrywająca w przyzwoitej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i oferująca szeroki kąt widzenia 140 stopni z przodu i 100 stopni z tyłu! Zaletą tej kamerki jest stałoogniskowy obiektyw wyposażony w stabilizator obrazu. Ten budżetowy model posiada także detektor ruchu, co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność. To dobra propozycja kamery na przód i tył dla osób, które nie chcą przepłacać.

Kamera samochodowa to akcesorium, które stanowi już niemalże standardowy element wyposażenia naszych pojazdów. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się rejestratory przód-tył, które pozwalają na zapis obrazu wydarzeń dziejących się z obydwu stron samochodu. Taki zestaw ma bez wątpienia swoje ogromne zalety i w kryzysowych sytuacjach może okazać się bardzo pomocny. Ja sama z takiego sprzętu korzystam i (niestety) miałam już sytuację z udziałem policji, w której się naprawdę przydała. Dlatego jeśli również myślisz o zakupie urządzenia przód-tył do swojego auta, to zapraszam Cię serdecznie do lektury tego najnowszego rankingu!

Najlepsze kamery samochodowe przód – tył na rynku

Kamera przód tył MIO MiVue 798 Dual Pro

MIO MiVue 798 Dual Pro

Potrzebna Ci naprawdę dobra kamera samochodowa? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na model Mio Mivue 798 Dual Pro! To wideorejestrator, który sprawdzi się w każdych warunkach w trakcie podróży!

Wysoka jakość obrazu w dzień i w nocy

MIO MIVue 798 Dual Pro posiada rozdzielczość wideo QHD (2.8 K), którą rzadko mogą pochwalić się kamery samochodowe. Zarówno kamera tylna jak i przednia posiada nowoczesną matrycę Sony Premium STARVIS COM. Umożliwia ona uchwycenie detali kolorystycznych nawet przy słabym oświetleniu. Dodatkową zaletą jest nagrywanie z szybkością klatek 60/s, co pozwala na uchwycenie szczegółów – nawet przy dużych prędkościach.

Mówiąc krótko: ta kamera samochodowa nagrywa wyraźny obraz w dzień i w nocy, zarówno na bocznej osiedlowej uliczce, jak i na rozpędzonej autostradzie. W mojej opinii kolejną dużą zaletą jest szeroki kąt widzenia 145°, który pozwala uchwycić nie tylko jezdnię wokół naszego auta, ale także zarejestrować przebieg innego zdarzenia drogowego.

Wideorejestrator MIO Mivue 798 Dual Pro wyposażono także w tryb parkingowy, choć ten działa już tylko od frontu pojazdu. Kamera posiada detektor ruchu, który automatycznie ją uruchamia. Funkcja ta pozwala odtworzyć przebieg zdarzeń (np. kolizji z innym pojazdem) w przypadku uszkodzenia zaparkowanego samochodu. Aby jednak poprawnie korzystać z trybu postoju należy dokupić ładowarkę Smartbox, której wideorejestrator nie posiada w zestawie.

Wbudowany moduł gps

Kamera samochodowa Mio Mivue 798 Dual Pro przyda się nie tylko w razie wypadku! Ona może stać się Twoim niezawodny asystentem jazdy! Dzięki wbudowanemu modułowi GPS kierowca na bieżąco otrzymuje powiadomienia o fotoradarach i odcinkowych kontrolach prędkości! Aktualizowanie bazy danych jest bezpłatne i przebiega sprawnie dzięki zintegrowanemu WiFi. Kamerka posiada także dokładne pozycjonowanie GPS, które może przydać się jako dowód w przypadku interwencji policji (np. gdy ktoś uderzył w Twój pojazd).

Mio Mivue 798 Dual Pro to zaawansowana kamera, która zarejestruje każdy detal podczas jazdy, manewrowania czy parkowania. Jej główną zaletą jest przede wszystkim rozdzielczość obrazu, który pozwala na zachowanie każdego detalu w czasie jazdy (w tym czytelnie rejestruje tablice pojazdów). Przy tym obsługa urządzenia jest prosta, a wbudowany moduł WiFi ułatwi ściąganie aktualizacji. Minusem jest brak wspomnianej zasilacza postojowego w zestawie oraz… sama cena urządzenia. Kamerka kosztuje 1199 złotych. Jednakże biorąc pod uwagę możliwość zaoszczędzenia na fotoradarach dzięki jej alertom to może się okazać, że inwestycja szybko się opłaci…

Zalety:

 • Wysoka jakość nagrywania z przodu i z tyłu pojazdu

 • Wbudowany moduł GPS

 • Wbudowany moduł WiFi

 • Zaawansowane ostrzeżenia przed kontrolą prędkości

 • Tryb parkingowy (detektor ruchu)

 • Dokładne pozycjonowanie GPS

Wady:

 • Wysoka cena

 • Brak ładowarki Smartbox w zestawie

Kamera przód tył Mikavi PQ7 4CH

Mikavi PQ7 4CH

Wideorejestrator Mikavi PQ7 4CHM to tak naprawdę cały zestaw urządzeń, z pomocą którego kompleksowo zarejestrujesz wszystko, co wydarza się wokół Twojego samochodu. Oprócz kamery przedniej i tylnej znajdziesz tu kamery rejestrujące boki pojazdu.

Poznaj SPRZĘT do zadań specjalnych

Mikavi PQ7 4CHM to 4-kanałowa kamera pozwalająca na nagrywanie filmu w samochodzie i wokół niego. Dzięki temu masz jeszcze lepszy ogląd na ewentualne zdarzenie drogowe (np. gdy ktoś uderzy w auto od boku). Każdy z obiektywów posiada kąt widzenia 150°, dzięki czemu niemalże cały Twój samochód zostaje zabezpieczony nagraniem z kamery.

Każdy z obiektywów jest jasny i posiada 4-warstwową, szklaną soczewkę. Pozwala to na zarejestrowanie wyraźnego obrazu w każdych warunkach – także w nocy. Sprzęt zamiast tradycyjnej baterii litowo-jonowej posiada kondensator, który cechuje się większą wydajnością.

Obsługa kart pamięci

Mikavi PQ7 4CH obsługuje karty pamięci o wielkości do 512 GB. A to pozwala na nagrywanie jeszcze większej ilości plików z Twoich podróży. A dzięki modułowi WiFi nagrane filmy szybko mogą znaleźć się na Twoim smartfonie!

A jest co zapisywać, ponieważ nagrywanie może trwać 24h! Dzięki tej kamerze możesz ustawić w samochodzie całodobowy monitoring dzięki trybowi parkingowemu. Jego aktywacja lub dezaktywacja następuje automatycznie, wraz z zapłonem auta. To przepis na zwiększone bezpieczeństwo Twojego samochodu!

Zalety:

 • Nagrywanie z 4 obiektywów

 • Czytelny, kolorowy wyświetlacz

 • Slot na kartę pamięci do 512 GB

 • Skuteczne zasilanie

 • Automatyczny tryb parkingowy

 • Funkcja Wi-Fi w urządzeniu

Wady:

 • Wysoka cena (ok 1200 zł)

 • Rozdzielczość wideo 24 fps – przy dużych prędkościach wyrazistość zapisu może być gorsza

 • Brak modułu GPS

Wideorejestrator przód tył 70mai Smart Dash Cam 4K A800S + RC06

70mai Smart Dash Cam 4K A800S + RC06

70mai Smart Dash Cam 4K A800S + RC06 kamery samochodowe przód tył, które oferują możliwe wysoką rozdzielczość nagrywania. To produkt godny uwagi, zwłaszcza, że jej cena jest całkiem przyzwoita jak na kamerę tej klasy.

Nie tylko wsparcie na trasie

Każdy, komu zdarza się często podróżować samochodem po pięknych zakątkach świata chciałby móc uwiecznić najbardziej spektakularne momenty jazdy. Umożliwić to może kamera przód-tył z wysoką rozdzielczością nagrywania. 70mai Smart Dash Cam 4K A800S + RC06, jak sama nazwa wskazuje, nagrywa w jakości 4K, co pozwala wykorzystywać wykonane przez nią filmy nie tylko jako dowód w razie nieprzyjemnej sytuacji na drodze, ale także jako pamiątkę z podróży!

Odnoszę wrażenie, że producent naprawdę myślał o podróżnikach tworząc ten model! Dzięki modułowi WiFi i dedykowanej aplikacji na smartfona możesz sparować kamerę z telefonem i wykonać z jej pomocą zdjęcie. Przed Tobą spektakularny wschód słońca? Uwiecznij to!

Asystent na postoju i podczas ruchu

Ten model wyposażono w moduł GPS. Co prawda uruchamia się on po kilku minutach od włączenia kamerki, ale później działa bez zarzutu. Daje on możliwość nie tylko sprawdzenia lokalizacji w razie wypadku czy awarii. Z jego pomocą kamera samochodowa analizuje Twoją jazdę i wysyła ostrzeżenia, gdyby coś zaczęło się dziać nie tak (zmiana toru jazdy, niebezpiecznie bliska odległość od innego pojazdu). To może być wsparcie wręcz ratujące życie!

Kamera będzie strzegła Twojego samochodu także na parkingu. Jednakże, aby uruchomić w niej tryb całodobowego nagrywania, potrzebne jest dodatkowe zasilanie Hardwire Kit UP02, którego nie ma w podstawowym zestawie.

Zalety:

 • Jakość 4K

 • Slot na kartę MicroSD do 128 GB

 • Łatwy montaż

 • Nagrywanie w pętli (z nadpisaniem starych filmów)

 • Pomocne ostrzeżenia GPS

Wady:

 • Brak zasilacza Hardwire Kit UP02 jako elementu zestawu

 • Brak wyższej rozdzielności niż 30 fps

 • GPS uruchamia się z około 5 min opóźnieniem

Wideorejestrator przód tył Viofo A129 Plus Duo GPS

Viofo A129 Plus Duo GPS

Viofo A129 Plus Duo GPS to sprzęt, który doskonale spisuje się w swojej roli. Kamera posiada wysokiej jakości obraz oraz oferuje praktyczne funkcje, które doceni każdy posiadacz czterech kółek.

Nagrywaj bez przeszkód

Viofo A129 Plus Duo GPS może nie posiada zaawansowanych opcji, ale to, co ma robić, robi doskonale. Zestaw może zadowolić już od samego początku. Przednia kamera jest łatwa w montażu, a dodatkowy obiektyw można umieścić z boku lub z tyłu pojazdu. Niewielkie rozmiary przedniej kamery pozwalają ją wkomponować we wnętrze auta, aby nie przeszkadzała w trakcie jazdy.

Obie kamery – przednia i tylna – wyposażone są w jakościowe przetworniki obrazu Sony Starvis, które zapewniają znakomity obraz w rozdzielczości 1600p30 + 1080p30. A to wystarczająco, by zapis był czytelny i pozwalał na dostrzeżenie szczegółów. Ponadto kamera z przodu wspierana jest trybem HDR, poprawiającym obrazy nagrywane w nocy.

Łączność przez Wi-Fi lub Bluetooth

Model Viofo A129 Plus Duo GPS może być sterowany przez aplikację mobilną z pomocą WiFi lub modułu Bluetooth. Jeśli nie jesteśmy jednak fanami takich rozwiązań to równie komfortowo obsłużymy kamerę przez przyciski i wyświetlacz.

Osobiście uważam, że zaletą kamery jest także zautomatyzowany tryb parkingowy. Niezawodny czujnik ruchu uruchamia nagrywanie, gdy tylko wychwyci poruszający się obiekt lub postać.

Wideorejestratory Model Viofo A129 Plus Duo GPS mogą zostać jeszcze bardziej „ulepszone”, chociażby przez filtr polaryzacyjny, który zapobiega odbijaniu się deski rozdzielczej w szybie pojazdu. Niestety, nie jest on stałym elementem zestawu i trzeba go dokupić osobno.

Zalety:

 • Wysokiej jakości zapis z przodu i z tyłu

 • Duża wygoda montażu

 • Czytelny wyświetlacz

 • Sterowanie ze smartfona przez Wifi lub Bluetooth

 • Nagrywanie na postoju (detektor ruchu)

 • Obsługa kart pamięci microSD do 32 GB

 • Szeroki kąt widzenia

Wady:

 • Brak dodatkowych gadżetów w zestawie

 • Brak wyższej rozdzielności niż 30 fps

 • Brak stabilizacji obrazu

Kamera przód tył Navitel RC3 PRO

Navitel RC3 PRO

Navitel RC3 Pro to rejestrator jazdy przód i tył, dodatkowo wyposażony w trzecią kamerę kabinową, a każda z nich posiada szeroki kąt widzenia. Jest to rodzaj kamery często wybierany przez zawodowych kierowców. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by sprzęt ten stanowił wsparcie w samochodzie osobowym.

Praktyczny wideorejestrator

Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD, choć oczywiście najlepszy zapis ma obiektyw z przodu. Co prawda model ten nie posiada najwyższej jakości wideo na rynku, niemniej jednak klarowność obrazu jest wystarczająca, by wydobyć z niego wszystkie kluczowe detale w razie kolizji czy innego zdarzenia na drodze.

Kamera posiada niewielki, ale funkcjonalny wyświetlacz dotykowy. Umożliwia on łatwe i szybkie sterowanie. Niewątpliwą zaletą jest także wbudowany moduł GPS, który posiada funkcję alertów drogowych oraz dodatkowo informuje kierowcę o aktualnej prędkości pojazdu.

Mocne źródło zasilania

W tym modelu tradycyjny akumulator został wymieniony na kondensator. Daje to jeszcze większą moc i stabilność zasilania. A zwłaszcza podczas działania trybu parkingowego, w którym obraz wideo odbywa się przez wykrywanie ruchu. W odróżnieniu od innych modeli, tutejszy tryb parkingowy obejmuje wszystkie kamery, a zatem zarówno przód, tył, jak i wnętrze pojazdu!

Zalety:

 • 3 kamery w zestawie

 • Optymalna jakość nagrania

 • Kondensator zamiast zwykłej baterii

 • Wygodny ekran dotykowy

 • Rozbudowany tryb parkingowy

 • Niewielkie wymiary – można schować kamerę za lusterko

Wady:

 • Kamera tylna i kabinowa mają gorszą jakość

 • Słaba jakość mikrofonu

Kamera przód tył Lamax S9 Dual

Lamax S9 Dual

Lamax S9 Dual to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wolą kamery samochodowe wmontowane w lusterko wsteczne. To niezwykle praktyczny wideorejestrator wyposażony w dwie kamery.

Kamera wbudowana w lusterko

Kamera główna urządzenia wbudowana została w lusterko. To wygodne rozwiązanie, które ogranicza ilość dodatków na szybie pojazdu. Wyłączony ekran kamery jest lusterkiem, jednakże po wezwaniu komendą głosową może albo odtworzyć nagrany wcześniej obraz albo posłużyć jako kamera wsteczna podczas cofania i parkowania! Jest to możliwe dzięki drugiemu obiektywowi, mocowanemu z tyłu samochodu. Obraz cofania jest klarowny i wyraźny dzięki sporemu ekranowi (9,66 cala).

Kamera nagrywa w jakości Full HD, co pozwala na wyraźne wychwycenie wszystkich detali w razie nieprzyjemnego zdarzenia na drodze lub parkingu. Urządzenie wyposażono w dodatkowe funkcje (np. asystent kierowcy).

Najwygodniejsza w obsłudze

W mojej opinii największą zaletą tej kamery jest możliwość jej obsługi poprzez komendy głosowe. Pozwala to na szybkie zapisanie filmu lub wysłanie go przez WiFi na smartfona bez odrywania rąk od kierownicy. Ten wideorejestrator rozpoznaje aż 12 komend głosowych.

Zalety:

 • Kamera wbudowana w lusterko

 • Może służyć jako kamera cofania (praktyczne podczas manewrowania)

 • Szeroki kąt widzenia

 • Nagrywanie w jakości Full HD

 • Sterowanie z pomocą komend głosowych

Wady:

 • Kamera czasami „wypala” kolory

 • Kamera tylna ma trochę niewygodny sposób montażu

Kamera przód tył 70mai QHD A400 + RC09 Dual

70mai QHD A400 + RC09 DualTrueCam M7 GPS Dual

Ten model to mała, elegancka i niezawodna kamera samochodowa. Idealna dla osób, które lubią dyskretne i designerskie rozwiązania w samochodzie.

Zgrabne wideorejestratory

70mai QHD A400 + RC09 to niewielka kamera samochodowa posiadająca nowoczesne wzornictwo. To model idealnie dostosowany do eleganckich wnętrz samochodowych. Nie musisz się już bać, że urządzenie zaburzy harmonię w Twoim aucie!

Kamera, poza wyglądem, posiada oczywiście obiecujące parametry. Obraz kamery przedniej nagrywany jest w jakości 2K, co pozwala na optymalne dostrzeżenie szczegółów na filmie (w tym numerów rejestracyjnych pojazdu). Dodatkowym atutem jest szeroki kąt widzenia kamery (145°), co pozwala na zarejestrowanie wydarzeń i na jezdni, i na poboczu.

Tryb parkingowy

Praktyczny tryb parkingowy zadba o bezpieczny postój Twojego samochodu. Kamera posiada akumulator i uruchamia się na detektor ruchu nawet przy zgaszonym silniku. Pozwala to na zarejestrowanie osób lub pojazdów odpowiedzialnych za ewentualne zniszczenie Twojego mienia.

Nie musisz się też martwić o zapełnienie karty pamięci. Dzięki funnkcji nagrywania w pętli kamera sama „nadpisze” nowy obraz.

Zalety:

 • Nowoczesny design

 • Niewielkie wymiary

 • Praktyczny tryb parkingowy

 • Szeroki kąt widzenia

 • Czujnik ruchu

 • Slot na kartę pamięci MicroSD do 128 GB

 • Tryb nagrywania w pętli

 • Dość przyzwoita cena

Wady:

 • Brak modułu GP

Kamera przód tył Ddpai Z40 Gps Dual

Ddpai Z40 GPS Dual

To kolejny przykład dobrego sprzętu składającego się z kamery przedniej i tylnej. Ta niewielka kamera samochodowa pozwala na nagrywanie w rozdzielności 2592 x 1944 pikseli (przedni obiektyw) przy szerokim kącie 140 stopni, dzięki czemu żaden detal zdarzenia drogowego nie umknie uwadze obiektywu.

Czujnik ruchu i czujnik wstrząsu

Urządzenie posiada parkingowy detektor ruchu oraz specjalny czujnik wstrząsów. Po jego wyzwoleniu kamera samodzielnie „zapisuje” nagranie w bezpiecznym miejscu, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć Twój potencjalny materiał dowodowy w sprawie!

Za zaletę tego modelu uznać można także jego niewielkie wymiary. Kamerę z łatwością można zamontować na szybie pojazdu bez obawy, że jej obecność wpłynie negatywnie na pole widzenia osoby kierującej pojazdem. Kamerą łatwo można sterować dzięki komunikacji WiFi.

Praktyczna kamera na tył

Kamera samochodowa Dpai Z40 GPS Dual posiada także drugi obiekty, który można zamontować na tył pojazdu lub ewentualnie skierować go na wnętrze kabiny. Jego kąt widzenia również jest szeroki (kamerę można obracać o 360°), jednakże jego rozdzielczość wideo jest już niższa (1080p). Jednakże wideo nawet z takiego obiektywu może stać się przydane i pozwolić na szybsze wyjaśnienie kolizji drogowej (np. czyjeś auto uderzy w tył naszego pojazdu).

Zalety:

 • Dość przystępna cena

 • Dobra rozdzielczość wideo przedniego obiektywu

 • Niewielkie wymiary

 • Czujnik ruchu

 • Detektor wstrząsów

Wady:

 • Słaba rozdzielczość kamery na tył

 • Brak dotykowego ekranu

Kamera przód tył Navitel MR250 NV

Navitel MR250 NV

Jeśli chcesz wyposażyć swój samochód w dobry rejestrator wbudowany w lusterko i nie ponosić przy tym niebotycznych kosztów, to model Navitel MR250 NV może być optymalnym rozwiązaniem.

Obraz w rozdzielczości Full HD

Rejestrator MR250 NV to kolejny gadżet samochodowy dostępny w ofercie dość znanego producenta. Obiektyw wmontowany jest w lusterko, dzięki czemu nie musisz się kłopotać z mocowaniem kolejnego sprzętu na szybie. Produkt oferuje rozdzielczość wideo w jakości Full HD. Technologia podwójnego zapisu pozwala na rejestrację obrazu zarówno z frontu i tyłu samochodu. Sprzęt posiada także mikrofon do rejestracji dźwięku.

Warto zwrócić uwagę na funkcję G-Sensor, która wykrywa niespodziewane wstrząsy i automatycznie zabezpiecza wideo przed skasowaniem.

Producent oferuje gratis

Producent Navitel oferuje do tego produktu gratis w postaci 24-miesięcznej licencji na nawigację samochodową (43 państwa europejskie), co jest bez wątpienia miłym gestem.

Choć Navitel MR250 NV nie jest najlepszym modelem w tej recenzji, to jednak oferuje przyzwoite parametry działania. W mojej opinii mamy tu do czynienia z naprawdę dobrym współczynnikiem jakości do ceny i jeśli nie masz zbyt dużych wymagań, a potrzebny Ci tani, dobry sprzęt, to rekomenduję rozważyć właśnie ten model.

Zalety:

 • Niska cena

 • Dobra relacja jakości do ceny

 • Funkcjonalność

 • Nawigacja gratis

Wady:

 • Brak dodatkowych funkcji

 • Słaba jakość obrazu z tylnego obiektywu

 • Mały kąt widzenia obiektywu z tyłu

Kamera przód tył Navitel DVR R700 Dual

Navitel DVR R700 Dual

Kamera samochodowa Navitel DVR R700 Dual to kolejny godny uwagi produkt w ofercie tego znanego producenta. Jej niewielkie wymiary pozwolą Ci sprawnie wmontować ją w Twój samochód. Przedni obiektyw ma możliwość nagrywania obrazu w jakości Full HD, oferuje on także szeroki kąt widzenia – aż 170°!

Jest to rodzaj uniwersalnej kamery samochodowej, która idealnie sprawdzi się w każdym pojeździe. Dobrze radzi sobie z rejestracją obrazu w ruchu, a dzięki funkcji GPS oferuje dodatkowe wsparcie na trasie.

Kamera samochodowa w tablicy rejestracyjnej

Producent zaproponował w tym modelu unikalne rozwiązanie. Tylna kamera samochodowa jest wodoodporna i można ją zamontować w ramce tablicy rejestracyjnej. Osobiście uważam, że jest to całkiem ciekawa i wygodna koncepcja.

Zalety:

 • Dość dobra cena

 • Rodzaj uniwersalnej, sprawnej kamery

 • Wodoodporna kamera na tył

 • Bardzo szeroki kąt widzenia

 • Obsługa kart pamięci microSD do 64 GB

Wady:

 • Słaba rozdzielczość kamery na tył

 • Słaby akumulator

 • Brak detektora ruchu

Kamera przód tył Navitel DVR R250 Dual

Navitel DVR R250 Dual

To już ostatnia kamera samochodowa w kategorii urządzeń z dwoma obiektywami. I choć Navitel DVR R250 Dual jest dość tanim sprzętem to pozostaje opcją godną rozważenia!

Producent wie co robi

Producent Navitel ma w swojej ofercie dużo tanich sprzętów o dobrych parametrach. I tu nie jest inaczej! Kamera samochodowa DVR R250 Dual nagrywa w jakości 1920 x 1080 pikseli (obydwa obiektywy!). Do tego, kamera na przód posiada szeroki kąt widzenia 140 stopni, a kamera na tył – 100 stopni.

Model ten posiada dodatkowo detektor ruchu, który stanowi dodatkowe wparcie aktywnego nagrywania. Znajdziesz tu również czytnik kart MicroSD do 64 GB.

Najtańsza kamera w ofercie

Kamera samochodowa Navitel DVR R250 Dual pozostaje najtańszą kamerą w opisywanej przez nas kategorii. Jej cena to nieco ponad 200 zł. Mimo wszystko oferuje ona przyzwoitą jakość podczas nagrywania w ruchu i wsparcie w razie nieprzyjemnych wydarzeń na trasie.

Zalety:

 • Cena – bardzo tania kamera samochodowa

 • Rekomendowany producent

 • Dobre nagrywanie w ruchu

 • Szeroki kąt widzenia na przód i tył

 • Wsparcie nagrywania przez wykrywanie drgań

 • Małe rozmiary – łatwo wpasować ją we wnętrze auta

 • Slot na kartę microSD do 64GB

 • Długi przewód

Wady:

 • Brak trybu nocnego

 • Brak GPS i WiFi

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wideorejestratora przód tył

Wybierając kamery samochodowe przód i tył należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozdzielczość wideo! W razie zdarzenia na drodze musisz mieć możliwość rozpoznania detali na nagraniu (w tym tablic rejestracyjnych lub wizerunku osób). Absolutnie minimalne parametry urządzenia powinny pozwalać na nagrywanie filmów w jakości Full HD. Im więcej, tym oczywiście lepiej.

Kolejnym parametrem wpływającym na nagranie jest prędkość klatek na sekundę. Im wyższa, tym większa będzie jakość obrazu nagrywanego przy większych prędkościach. Podobnie jak sam kąt widzenia – im jest szerszy, tym kamera więcej zarejestruje.

Kolejnym aspektem jest metoda zasilania oraz bateria. Zalecam wybierać modele wyposażone w kondensator – jest on znacznie wytrzymalszy niż tradycyjny akumulator i lepiej pracuje w niskich temperaturach.

Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Jeśli tylna kamera samochodowa może służyć także jako kamera cofania to będzie to z pewnością atutem. Podobnie jak praktyczny moduł GPS, stanowiący prawdziwe wsparcie kierowcy na trasie. Ważne jest także to, w jaki sposób kamera jest obsługiwana: czy komendami głosowymi, czy poprzez aplikację, a może dotykowy wyświetlacz?

Warto zwrócić także uwagę na sposób montażu – powinien być wygodny, a sama kamera nie powinna przeszkadzać w polu widzenia.

Kolejną kwestią jest oczywiście cena! W ofercie producentów znaleźć można różne modele, dzięki czemu łatwo dopasować sprzęt nie tylko do naszych oczekiwań i potrzeb, ale i zasobności portfela.

Ostatni aspekt to obsługa kart pamięci – im większa dopuszczalna pojemność karty, tym więcej filmów nagrasz i zachowasz. Wiele kamer stosuje mechanizm nagrywania w pętli (z nadpisaniem starszych materiałów). Jest to praktyczne, ale należy pamiętać, żeby w razie co wybrane nagranie zabezpieczyć przed nadpisaniem!

Jaki wideorejestrator na przód i tył kupić?

Wiele tak naprawdę zależy od naszych potrzeb. Z pewnością kamera samochodowa powinna mieć dostatecznie wysoką rozdzielność (minimum Full HD) i szeroki kąt widzenia. Warto też postawić na model posiadający dobre zasilanie i dogodny sposób montażu.

Pozostałe aspekty zależą już od naszych oczekiwań. Jeśli często podróżujemy i poza zdarzeniami drogowymi chcemy uwieczniać przebieg swojej podróży to warto postawić na kamery o wyższej jakości i rozszerzonych funkcjach. Przydatna może się także okazać kamera samochodowa z GPS, pełniąca często rolę drogowego asystenta ostrzegającego przed niebezpieczeństwami lub kontrolą prędkości.

Zawodowi kierowcy wybierają ponadto kamery składające się z większej ilości obiektywów, które rejestrują obraz z przodu, z tyłu, z boku lub nawet w tworzą zapis obrazu w kabinie auta.

Jeśli często parkujesz w niestrzeżonych miejscach polecam wybrać model posiadający asystenta parkowania i czujnik ruchu.

Jeśli posiadasz większy gabarytowo pojazd, to praktycznym rozwiązaniem może okazać się kamera tylna z funkcją kamery cofania.

Ceny kamer samochodowych przód tył

Cena kamery samochodowej może być naprawdę różna. I wiele zależy od tego jaki rodzaj produktu wybierzesz. Kwoty wahają się od 250 złotych do nawet 1300 złotych. Jest to zatem dość spory „rostrzał”. Konsument przebierać w urządzeniach, co ułatwia dopasowanie produktu do naszych możliwości finansowych.

Osobiście uważam, że nawet najtańsza kamera samochodowa rejestrująca obraz z frontu i z tyłu pojazdu jest konieczną inwestycją. Choć bezpieczeństwo na polskich i europejskich drogach wzrasta, to niestety zawsze coś się może wydarzyć. Posiadanie kamery daje możliwość zidentyfikowania sprawcy, a co za tym idzie – późniejszego uzyskania odszkodowania!

Sama doświadczyłam takiej sytuacji, dlatego uważam, że kamera samochodowa pozwalająca na zapis obrazu o dobrej rozdzielczości i posiadająca szeroki kąt widzenia to prawdziwe MUST HAVE!