Laktator elektryczny ranking 2021
Jeśli właśnie zostałaś mamą lub lada moment Twoje dziecko przyjdzie na świat, to być może zastanawiasz się, jaki laktator wybrać. Tego typu sprzęt to spore ułatwienie dla każdej karmiącej kobiety. Wspomaga laktację i pozwala uzyskać najlepszy z możliwych pokarm dla maluszka. Z myślą o tym stworzyliśmy ranking laktatorów elektrycznych. Sprawdź już teraz, które laktatory są najlepsze na rynku i dlaczego warto zdecydować się na taki zakup.

Laktator elektryczny ranking 2021
Canpol Babies EasyStart (12/201) to numer jeden wśród dostępnych na rynku laktatorów elektrycznych. Urządzenie odwzorowuje naturalny rytm ssania dziecka. Dodatkowo zostało wyposażone w nakładkę stymulującą wypływ mleka i regulację siły ssania, co zapewnia maksymalną wygodę każdej mamie. Jego zaletą jest niski poziom hałasu. Ponadto najlepszy laktator jest kompatybilny z innymi akcesoriami tej marki. Umożliwia to dołączony do zestawu adapter.
Lovi Prolactis (5/501MED) dobry laktator elektryczny, który odciąga więcej pokarmu w krótszym czasie. Umożliwia to odwzorowanie naturalnego karmienia: fazy stymulacji i głębokiego odciągania. Komfort użytkowania zapewnia również nakładka masująca oraz cicha praca. Z kolei tym, co go wyróżnia wśród innych urządzeń, jest pamięć rytmu i siły ssania oraz alarm o kolejnym odciąganiu. Co istotne, ten produkt może działać także jako laktator ręczny.
Lansinoh na dwie piersi to urządzenie, które odciąga pokarm z dwóch piersi jednocześnie (Choć sprawdza się także jako pojedynczy laktator). Posiada 3 tryby odciągania mleka, naśladujące naturalne karmienie. W pierwszej fazie następuje stymulacja pokarmu, w drugiej – jego wydłużenie. Zaletą modelu jest też spory wyświetlacz i możliwość używania w dowolnym miejscu (zasilanie sieciowe i bateryjne). Ponadto sprzęt nadaje się do czyszczenia w zmywarce.
Canpol Babies Easy&Natural (12/207) to niewielki dwufazowy laktator naśladujący karmienie piersią. Jego zaletą jest 9-stopniowa regulacja mocy ssania oraz silikonowa nakładka masująca, co z pewnością doceni niejedna mama. Podobnie jak to, że sprzęt działa podłączony do sieci elektrycznej, jak i na baterie. Jego prostą obsługę gwarantuje intuicyjny panel sterowania. A szybkie czyszczenie – niewielka liczba elementów dołączonych do zestawu.
Medela Swing Maxi Podwójny to dwufazowy laktator, który doceni karmiąca mama. Sprzęt odciąga pokarm z 2 piersi jednocześnie, swoje działanie opierając na naturalnym procesie karmienia. Ponadto posiada płynną regulację mocy ssania i daje możliwość wyboru lejka (dopasowanego do wielkości brodawki). Jego zaletą są też dołączone do zestawu elementy. Między innymi smoczek ułatwiający dziecku utrwalenie prawidłowego wzorca karmienia.
Jeżeli nie wiesz, jaki laktator elektryczny wybrać, to może Lansinoh kompaktowy spełni Twoje oczekiwania. Urządzenie zostało wyposażone w 5 poziomów ssania i sylikonową poduszeczkę ComfortFit. Ponadto ten model jest lekki i może być zasilany z wykorzystaniem adaptera micro USB. Do jego zalet dopisać trzeba też produkty dołączone do zestawu. Czyli między innymi smoczek NaturalWave, który ułatwia dziecku utrwalenie naturalnego rytmu ssania.
Dlaczego warto zdecydować się na zakup modeluTruelife Nutrio BP Electric? Ponieważ to dobry laktator, który naśladuje naturalne ssanie dziecka. Dodatkowo ma funkcję stymulacji i masażu piersi oraz 9 ustawień mocy. Ze względu na możliwość ładowania przez USB, sprawdza się w dowolnym miejscu. (Jedno ładowanie to 100 minut pracy). Jednorazowo pozwala na 30 minut odciągania pokarmu, po czym automatycznie się wyłącza.
Jaki laktator elektryczny wybrać? Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup urządzenia do odciągania pokarmu? Na te i inne ważne pytania odpowiada poradnik zakupowy. Z lektury dowiesz się, jakie są rodzaje laktatorów i co wpływa na komfort karmiącej kobiety. Ponadto zrobimy szybkie porównanie: laktatory ręczne czy elektryczne – który wybór lepszy? I sprawdzimy, ile kosztują polecane produkty. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu uda Ci się kupić najlepszy model.
Ranking laktatorów elektrycznych

Laktator elektryczny Canpol Babies EasyStart (12/201)
Canpol Babies EasyStart (12/201) to urządzenie, które docenią wszystkie mamy. Zostało wyposażone w regulację siły ssania. Ponadto jego zaletą jest kompatybilność z pojemnikami do przechowywania pokarmu. Nic dziwnego, że to najlepszy laktator elektroniczny w naszym rankingu.
Wspomaga i reguluje laktację
Najlepszy laktator elektryczny to urządzenie, które skutecznie wspomaga i reguluje laktację. Jak również ułatwia karmienie podczas nawałów mleka i chroni piersi przed zastojem pokarmu. Służą do tego 2 tryby pracy oparte na dwufazowym rytmie ssania dziecka. Pierwsza faza to szybkie ssanie, podczas którego laktator stymuluje wypływ pokarmu z piersi. Faza druga to z kolei tryb naturalny i mocny. Czyli wolne i głębokie ssanie mleka. Dodatkowym ułatwieniem jest trzystopniowa regulacja siły ssania. Takie rozwiązanie pozwala dopasować pracę urządzenia do indywidualnych potrzeb mamy.
Sprawdzi się w podróży
Najlepszy laktator elektryczny posiada silikonową nakładkę masującą, która stymuluje wypływ mleka. Jego zaletą jest również cicha praca. To oznacza, że nawet podczas ściągania pokarmu w nocy, nie obudzi pozostałych domowników. Ponadto dzięki 2 typom zasilania (sieciowe i bateryjne) prezentowany sprzęt sprawdzi się w nie tylko domu, ale też w podróży. Ale to nie wszystko. Jest kompatybilny z innymi akcesoriami przeznaczonymi do przechowywania pokarmu. Służy do tego specjalny adapter. W rezultacie młoda mama może bezpośrednio odciągnąć mleko do butelek (szeroko i wąskootworowych), jak również do pojemników tej marki. Poza tym na zestaw składa się torba na laktator, butelka i pojemnik do przechowywania mleka.
Zalety:
- ssanie odwzorowane na dwóch fazach rytmu dziecka
- możliwość regulacji mocy ssania
- nakładka masująca zapewnia pobudzenie wypływu pokarmu
- 2 typy zasilania laktatora – sieciowe i bateryjne
- za pomocą adapteru odciąga pokarm bezpośrednio do butelek
Wady:
- niezbyt stabilny stojak na laktator

Laktator elektryczny Lovi Prolactis (5/501MED)
Model Lovi Prolactis (5/501MED) to godny polecenia laktator elektryczny podwójny. Umożliwia odciągnięcie większej ilości pokarmu z piersi w krótszym czasie. Poza tym odzwierciedla rytm ssania dziecka, a dzięki dołączonym do zestawu akcesoriom może być zamieniony na laktator ręczny.
Odciąga więcej mleka
Prezentowany laktator elektryczny dwufazowy to urządzenie, które docenią nie tylko mamy pracujące zawodowo. Zapewnia dwie fazy odciągania, które są odwzorowaniem rytmu ssania dziecka. Czyli fazę stymulacji wypływu pokarmu i głębokiego odciągania. Rezultat? Urządzenie tej marki odciąga mleko w większych ilościach i jest niezastąpione w przypadku problemów laktacyjnych. Dodatkowym jego atutem jest możliwość regulacji lejka i nakładka masująca. Jej użycie wpływa na komfort użytkowania, czyli bezbolesne odciąganie pokarmu.
W zestawie wkładki laktacyjne
Zaletą prezentowanego laktatora jest pamięć rytmu i siły ssania. Dodatkowo na wyświetlaczu możesz sprawdzić czas i ustawić alarm kolejnego odciągania. Takie rozwiązanie w połączeniu z wygodnym pokrętłem umożliwia dopasowanie ustawień do indywidualnych potrzeb kobiety. Na komfort obsługi wpływ ma również podwójne zasilanie (bateryjne lub sieciowe) oraz cicha praca. W rezultacie prezentowany dwufazowy model może być używany nawet podczas oglądania telewizji. I to również jako laktator ręczny, co ułatwiają dołączone akcesoria. Poza tym w zestawie znajdziesz między innymi: wkładki laktacyjne, butelkę i pojemnik na mleko (o pojemności 150 ml) oraz torbę na sprzęt. Na koniec warto nadmienić, że tego typu laktatory elektryczne kosztują około 340 zł.
Zalety:
- 2-fazowy proces: stymulacji i głębokiego odciągania
- laktator elektroniczny reguluje siłę ssania
- czytelny wyświetlacz
- dostępne elementy pozwalają na zmianę w laktator ręczny
- zestaw zawiera między innymi: butelkę, wkładki laktacyjne i pojemnik na mleko (150 ml)
Wady:
- wyższa cena – produkt kosztuje ponad 300 zł

Laktator elektryczny Lansinoh na dwie piersi
Aby sprzęt znalazł się w naszym zestawieniu „laktatory elektryczne – ranking”, musi cechować się funkcjonalnością. Tak jak produkt marki Lansinoh. Czyli kompaktowy i prosty w obsłudze laktator elektryczny, który równocześnie może odciągać pokarm do butelki z 2 piersi.
Skraca czas odciągania pokarmu
Jeżeli szukasz laktatora, który pozwoli znacznie skrócić czas odciągania pokarmu, to ten model może spełnić Twoje oczekiwania. Produkt umożliwia równoczesne odciąganie mleka z dwóch piersi. (Choć z powodzeniem może być używany jako pojedynczy laktator). Ponadto posiada 3 tryby odciągania mleka. I podobnie jak w innych prezentowanych urządzeniach, także tutaj odwzorowuje naturalny rytm ssania dziecka. W pierwszej fazie stymulowany jest wypływ pokarmu (let-down). W drugiej zaś głębszej – następuje jego wydłużenie (expression).
Łatwy w obsłudze laktator
Prezentowany dwufazowy laktator jest łatwy do złożenia i prosty w obsłudze. Działa zarówno podłączony do sieci, jak i na baterie. Do tego duży wyświetlacz LCD sprawdza się nawet w nocy, a specjalna konstrukcja zapobiega przedostawania się mleka do środka. (Dlatego nie wymaga się mycia przewodów. Inne części mogą być zmywane w zmywarce). A skoro mowa o akcesoriach, to w zestawie znajduje się: smoczek, butelki do przechowywania mleka oraz podstawki. Ich zaletą jest brak BPA, czyli toksycznych związków używanych do produkcji plastikowych elementów. Oznacza to, że produkt jest całkowicie bezpieczny. A ile musimy za niego zapłacić? Niestety, dość sporo, ponieważ tego typu laktatory elektryczne kosztują około 479,99 zł.
Zalety:
- może odciągać pokarm z jednej lub z dwóch piersi równocześnie
- 3 tryby odciągania pokarmu
- odciągacz działa na baterie lub podłączony do sieci
- laktator elektryczny z dużym wyświetlaczem LCD
- elementy z zestawu można myć w zmywarce
Wady:
- spora cena – sprzęt kosztuje ponad 450 zł

Laktator elektryczny Canpol Babies Easy&Natural (12/207)
Canpol Babies Easy&Natural to laktator elektryczny znanego producenta akcesoriów dla dzieci. Automatycznie reguluje siłę ssania, co ułatwia odciąganie pokarmu nie tylko niedoświadczonym mamom. Dodatkowo jest niewielki, więc bez trudu zmieści się do kobiecej torby.
Ustawienia dopasowane do każdej mamy
Canpol Babies Easy&Natural (12/207) to produkt szczególnie polecany dla mam, które wcześniej nie używały laktatora elektrycznego. Dlaczego? Ponieważ automatycznie zmienia fazę odciągania. Ponadto swoje działanie opiera na dwufazowym procesie ssania dziecka i oferuje aż 9 ustawień mocy ssania! (Co istotne, dostępnych dla każdej z 2 faz karmienia). W rezultacie do wyboru jest aż 18 możliwości ustawień, w zależności od preferencji młodej mamy. Aby jednak komfort użytkowania był jak największy, urządzenie zostało wyposażone w miękką, sylikonową nakładkę. Zapewnia ona delikatny masaż i chroni pierś przed bólem. Jeżeli więc wcześniej używałaś laktatora ręcznego, to na pewno spodoba Ci się takie rozwiązanie.
Intuicyjny panel sterowania
Tym, co cechuje laktatory elektryczne tego producenta, jest prosta obsługa. Nie inaczej jest w przypadku prezentowanego produktu. Jest to zasługa intuicyjnego panelu sterowania. Zaletą jest również użycie specjalnego zaworka antyzwrotnego, który zapobiega cofaniu się mleka do urządzenia. Poza tym prezentowany dwufazowy laktator jest niewielki, więc zawsze można go mieć przy sobie. W zestawie znajduje się niewielka liczba części, co ułatwia czyszczenie. Dodatkowo pasuje do niego każda wąsko i szerokootwotrowa butelka tego producenta.
Zalety:
- automatyczna regulacja fazy odciągania
- 9 ustawień siły ssania
- delikatny masaż przy użyciu sylikonowej nakładki
- prosta obsługa laktatora za pomocą intuicyjnego panelu sterowania
- zaworek antyzwrotny zapobiega cofaniu się mleka
Wady:
- laktator jest wyłącznie zasilany sieciowo

Laktator elektryczny Medela Swing Maxi Podwójny
Porównanie laktatorów elektrycznych nie może się obejść bez tego modelu. Medela Swing Maxi Podwójny, bo o nim mowa, jest niezastąpiony, jeżeli chodzi o wspieranie laktacji. Ułatwia to między innymi możliwość odciągania pokarmu z dwóch piersi jednocześnie.
Indywidualnie dobrany lejek
Największą zaletą laktatora Medela Swing Maxi Podwójny jest możliwość ściągania mleka z dwóch piersi. Takie rozwiązanie nie tylko pobudza laktację, lecz również pozwala na oszczędność czasu. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w technologię 2-Phase Expression. Oznacza to, że naśladuje naturalny rytm ssania dziecka. Tym, co wyróżnia je wśród innych modeli w rankingu, jest dobór lejka do wielkości brodawki. A to w połączeniu z płynną regulacją intensywności ssania gwarantuje, że odciąganie pokarmu będzie komfortowe.
Specjalny smoczek w zestawie
Laktator elektryczny Medela jest nieocenionym wsparciem dla matki karmiącej piersią. Dzięki kompaktowym wymiarom i podwójnemu zasilaniu nadaje się do odciągania mleka w dowolnym miejscu (i w wygodnej pozycji). Ponadto jest łatwy do złożenia, można go myć w zmywarce i nie zawiera BPA. Na plus zapisać należy również akcesoria. W zestawie znajdują się butelki (150 ml), torba oraz specjalny smoczek Calma. Jego system zapobiega samoczynnemu wypływowi pokarmu, co odzwierciedla proces naturalnego karmienia. Całość kosztuje około 557,99 zł. A to oznacza, że jest to najdroższy elektryczny laktator w zestawieniu „laktatory eletryczne – ranking”.
Zalety:
- możliwość odciągania mleka z 2 piersi równocześnie
- można dopasować lejek do brodawki
- zestaw nie zawiera BPA
- płynna regulacja siły ssania
- zestaw akcesoriów (między innymi butelki na mleko i torba)
Wady:
- najdroższy model w rankingu – kosztuje 557,99 zł

Laktator elektryczny Lansinoh kompaktowy
Wśród top laktatorów na uwagę zasługuje Lansinoh kompaktowy. Produkt posiada regulację stopni ssania i sylikonową poduszeczkę. Dzięki temu zapewnia komfort użytkowania podczas odciągania pokarmu. Jego zaletą jest również możliwość używania poza domem, co z pewnością zadowoli większość kobiet.
Zapewnia wygodę użytkowania
Lansinoh kompaktowy to dwufazowy laktator, który skutecznie wpływa na pobudzenie laktacji. (Chociaż to nie jedyny powód, dla którego zdał test laktatorów elektrycznych). Jego największym plusem jest naśladowanie naturalnego mechanizmu karmienia dziecka piersią. Dodatkowo został wyposażony w 5 poziomów ssania i rytmu, tak aby każda mama mogła dopasować je do własnych preferencji. Wpływ na wygodę użytkowania urządzenia ma również miękka, sylikonowa poduszeczka ComfortFit. Dzięki jej zastosowaniu odciąganie pokarmu jest bardziej wydajne.
Sprawdzi się w każdym miejscu
Prezentowany model laktatora możesz używać zarówno w domu, jak i poza nim (Co w przypadku laktatora ręcznego raczej jest niemożliwe). Ułatwia to lekka konstrukcja produktu, która jest kompatybilna z adapterem micro USB lub zasilaczem sieciowym. Poza tym ten model dobrze sprawdza się w nocy, co ułatwia czytelny wskaźnik LED z panelem sterowania. Jego kolejną zaletą brak BPA i BPS, czyli substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. Na koniec warto dodać, że w zestawie znajduje się między innymi smoczek NaturalWave. (Dzięki jego zastosowaniu dziecko utrwala ustalony wzorzec karmienia). Jak również butelka do odciągania, podawania i przechowywania pokarmu.
Zalety:
- 5 poziomów ssania
- odciągacz z zasilaczem micro USB
- wskaźnik LED z panelem sterowania
- butelka bez BPA i BPS
- na zestaw składa się między innymi smoczek i butelka na pokarm
Wady:
- brak informacji o możliwości zmywania w zmywarce

Laktator elektryczny Truelife Nutrio BP Electric
Ostatni model w rankingu to Truelife Nutrio BP Electric. Czyli laktator elektryczny, polecany nie tylko dla kobiet, których problemem jest niedobór mleka. Posiada tryb stymulacji i masażu oraz kilka innych funkcji, dla których warto zdecydować się na jego zakup.
Delikatne odciąganie pokarmu
Truelife Nutrio BP Electric to dobry laktator elektryczny. Posiada automatyczny tryb ssania, który wspomaga przepływ mleka. Poza tym do wyboru masz opcję stymulacji wypływu pokarmu i masażu. Ale to nie jedyne ustawienia, które wpływają na komfort karmiących kobiet. Dlaczego? Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w 9 poziomów mocy. Wystarczy preferowany tryb i poziom wybrać na wyświetlaczu. Dzięki temu odciąganie pokarmu nie musi być bolesne, co również wspomaga delikatny lejek silikonowy.
Gwarantuje maksimum wygody
Wybierając laktator, warto wziąć pod uwagę modele, które zapewniają maksimum wygody podczas użytkowania. Jednym z takich sprzętów jest prezentowany produkt. Może być ładowany przez USB, dzięki czemu sprawdza się w dowolnym miejscu. Jedno naładowanie wystarczy na 100 minut pracy. Sprzęt posiada też ustawiony czas odciągania – 30 minut, po którym automatycznie się wyłącza (Co jednak nie musi być zaletą dla wszystkich kobiet). Czas jest widoczny na wyświetlaczu. Inne plusy? Odciągacz jest cichy i nie zawiera szkodliwego związku BPA. Szybko się składa i łatwo czyści. W rezultacie każda nawet niedoświadczona mama poradzi sobie z tego rodzaju laktatorem.
Zalety:
- funkcja ssania, stymulacji i masażu piersi
- wybór poziomu i trybu
- laktator może być ładowany także przez powerbank
- zestaw, który można szybko złożyć
- laktator jest cichy
Wady:
- laktator automatycznie się wyłącza po 30 minutach odciągania
Poradnik zakupowy
Elektryczny laktator to urządzenie, dzięki któremu Twoje dziecko otrzyma najlepszy pokarm – mleko mamy. Można z niego korzystać zarówno w przypadku nawału pokarmu, jak i do rozbudzenia laktacji. Jest niezastąpiony, jeśli planujesz wrócić do pracy i pierś musi zostać zastąpiona przez butelkę. Podobnie w sytuacji, gdy nowo narodzone dziecko jest chore i jego stan wymaga pozostawienia go w szpitalu (A Ty chcesz nadal karmić piersią). Wtedy wystarczy ściągnąć pokarm i w odpowiednim czasie przelać go do butelki.
Warto sprawdzić, które funkcje sprawdzą się podczas wyboru urządzenia do ściągania pokarmu. Jeżeli jednak nie wiesz, jaki laktator elektryczny wybrać, to zapraszamy do lektury poradnika zakupowego.
Jaki laktator kupić?
Nie wiesz, jaki laktator elektryczny wybrać? Poniżej znajdują się ważne kryteria, które warto uwzględnić przy zakupie urządzenia.
Regulacja mocy ssania – pozwala dopasować jej intensywność do indywidualnych potrzeb kobiety, chroni pierś przed bólem. Polecane laktatory elektryczne zostały wyposażone w kilkustopniowe ustawienia mocy.
Prędkość działania laktatora. Czyli inaczej mówiąc ilość ssań na minutę. Nie tak istotna, jeżeli zamierzasz sporadycznie posługiwać się laktatorem. W przypadku częstszego użytkowania optymalna ilość ssań na minutę wynosi około 60.
Nakładka masująca – element, który posiadają najlepsze laktatory elektryczne.
Dopasowanie lejka do wielkości brodawki – często gwarantuje bezbolesne odciąganie mleka.
Akcesoria dołączone do zestawu. Podstawowy zestaw najczęściej zawiera butelkę na mleko, pojemnik do przechowywania pokarmu oraz podstawkę do butelki. Czasami do laktatora dołączone są wkładki laktacyjne lub smoczek. Co istotne, nie wszystkie elementy będą potrzebne młodym mamom.
Sposób zasilania laktatora. Decyduje o możliwości korzystania z laktatora również poza domem i (w mniejszym stopniu) na stosowanie w dowolnej pozycji. Samo zasilanie sieciowe nie jest najlepszą opcją, ponieważ za każdym razem wymaga podłączenia urządzenia do gniazdka. Inaczej mówiąc: w ten sposób zasilany sprzęt nie sprawdzi się na dłuższym spacerze. Dlatego na pytanie, jaki laktator elektryczny wybrać, odpowiedź brzmi: taki, który może działać również na baterie. Czyli bez względu na miejsce, w jakim chcesz odciągnąć pokarm.
Rodzaje laktatorów
Dostępne na rynku modele dzielimy na laktatory ręczne i elektryczne. Ten wybór jest już za Tobą? Świetnie! Skoro więc teraz zastanawiasz się, jaki laktator elektryczny kupić, to weź pod uwagę podział ze względu na:
sposób zasilania. Czyli na laktatory korzystające z sieci elektrycznej lub działające na baterie. Choć w sklepach często można znaleźć sprzęty, które oferują zarówno zasilanie sieciowe, jak i bateryjne. I takie są najlepsze.
sposób odciągania pokarmu: z jednej piersi (i ta opcja pojawia się najczęściej) lub z dwóch równocześnie. Co istotne, druga możliwość pozwala odciągnąć mleko w krótszym czasie i często sprawdza się u kobiet z nawałem pokarmu.
Laktator ręczny czy elektryczny
Jaki wybrać laktator? Niemal każda kobieta oczekująca na dziecko musi odpowiedzieć sobie na to pytanie. My podpowiadamy: lepiej kupić laktator elektryczny. Dlaczego? Ponieważ podczas odciągania ręcznego niemożliwa jest żadna regulacja trybu pracy, czego rezultatem jest (najczęściej) boląca pierś. Ponadto urządzenie wymaga stosowania siły, a samo odciąganie mleka zajmuje sporo czasu. (O czym można się przekonać, wpisując w wyszukiwarkę hasło „Laktator ręczny – opinie”). Z drugiej strony laktatory ręczne w jednej kwestii biją na głowę urządzenia elektryczne: są znacznie tańsze.
Laktator elektryczny – cena
Czy już wiesz, jaki laktator elektryczny chcesz kupić? Jeśli tak, to sprawdźmy, jak wyglądają ceny.
Najtańszy laktator elektroniczny w rankingu kosztuje 195 zł, choć w sklepach bez trudu znajdziesz tańsze produkty (np. Philips Avent Laktator Scf330/20). Generalnie tanie laktatory elektryczne to takie, których cena mieści się pomiędzy 100- 200 zł. Z kolei najdroższy produkt to koszt rzędu 558 zł.
Jeśli chodzi o producentów, to najczęściej pojawiającymi się markami są Lovi, Canpol oraz Medela.
Skoro znamy cenę, to w kolejnym pytaniu należy zapytać o miejsce. Czyli gdzie można kupić laktator elektryczny? Do wyboru masz między innymi: Ceneo, Allegro, OLX. A także RTV Euro AGD, Media Expert i Media Markt. Tak bogata oferta daje możliwość wyboru urządzenia również z uwzględnieniem ceny. To z kolei gwarantuje, że Twoje dziecko będzie otrzymywać najlepszy z możliwych pokarm. Nawet jeżeli posłuży do tego butelka.