Zaznacz stronę

Oczyszczacz powietrza ranking 2024. Najlepsze oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które stale cieszą się rosnącym zainteresowaniem. I nic dziwnego! Dobry oczyszczacz powietrza pozwala nie tylko usunąć nieprzyjemne zapachy z naszego wnętrza, ale też poprawić nasze zdrowie i bezpieczeństwo, poprzez pozbycie się szkodliwych pyłów, alergenów, wirusów i bakterii! Jeśli również rozważasz zakup tego urządzenia to mamy dla Ciebie najnowszy ranking oczyszczaczy powietrza, przygotowany przez naszych ekspertów! Dowiesz się z niego na jakie modele warto zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinien mieć najlepszy oczyszczacz powietrza do Twojego domu! Nasz tegoroczny test oczyszczaczy powietrza bezapelacyjnie zwyciężył Philips Dual Scan AC3858/51.

ranking oczyszczaczy powietrza

Ranking oczyszczaczy powietrza 2024

Ranking oczyszczaczy powietrza wygrywa Philips Dual Scan AC3858/51

Zestawienie „Oczyszczacze powietrza ranking 2024” zwycięża model Philips Dual Scan AC3858/51! To bez wątpienia najlepszy oczyszczacz powietrza na rynku, który pozbędzie się 99,97% szkodliwych zanieczyszczeń z Twojego otoczenia! Zaawansowany filtr 3w1 pochłonie nawet najmniejsze cząsteczki, dzięki temu Ty możesz zawsze czuć się bezpiecznie. Zapewni Ci to innowacyjny, aż 3-stopniowy proces filtracji, który nie przepuści żadnego pyłku! Szczególnie docenią go alergicy i rodzice małych dzieci! Dodajmy do tego wysoką wydajność, niski pobór mocy, małe koszty wymiany filtra oraz niezwykle cichą pracę, na co najczęściej zwraca się uwagę przy zakupie oczyszczacza. Ten domowy oczyszczacz powietrza stanie się Twoim sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień – on pozbędzie się zanieczyszczeń z powietrza, a Ty i Twoja rodzina będziecie mogli w spokoju cieszyć się życiem.

Drugi najlepszy oczyszczacz powietrza to Samsung AX90R7080WD

To kolejna pozycja wyróżniona przez nasz ranking oczyszczaczy powietrza, czyli Samsung AX90R7080WD to urządzenie na miarę XXI wiek! Wyróżnia się smukłym kształtem i eleganckim, nowoczesnym designem. Niemniej jednak najważniejsze są jego możliwości! To idealny oczyszczacz powietrza do sypialni, pokoju dziecka czy salonu: usuwa ponad 99% zanieczyszczeń i szkodliwych cząstek. Ten najlepszy oczyszczacz powietrza od Samsunga ma zdolność wykrywania nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych gazów! Oferuje on także wysoką wydajność, niskie koszty eksploatacji, a w dodatku możesz nim sterować zdalnie! Wszystko dla Twojego zdrowia, bezpieczeństwa i wygody! Jeśli przymierzasz się do zakupu oczyszczacza powietrza to na pewno warto rozważyć ten model.

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/13

Boisz się, że w Twoim domu jest zanieczyszczone i suche powietrze? Dzieci często chorują, a w Twoim mieście często pojawia się smog? Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym – Philips AC2729/13 to wielofunkcyjne urządzenie o całkiem sporych możliwościach! Model zapewnia 3-stopniowy proces filtracji a filtr NanoProtect HEPA usuwa cząsteczki 100x mniejsze niż standardowy filtr HEPA. Funkcja nawilżacza skutecznie łagodzi objawy np. suchego gardła, szczególnie w okresie grzewczym. Z kolei dokładne czujniki pozwolą Ci stale kontrolować stan powietrza w pomieszczeniu, a dedykowana aplikacja mobilna ułatwi sterowanie urządzeniem. Ponadto, Philips AC2729/13 wyróżnia się najnowocześniejszą funkcją nawilżania NanoCloud opartą na technologii ewaporacji. Urządzenie utrzymuje stały poziom nawilżenia, a jego skuteczność jest wyższa niż ta, którą oferują standardowe jonizatory powietrza. A wszystko po to, żebyś mógł żyć w zdrowiu i komforcie!

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cook TP00

To kolejny model, które zostało wyróżnione przez nasze zestawienie „oczyszczacz powietrza – ranking 2024”! Urządzenie Dyson Cool TP00 nie tylko pozbywa się szkodliwych cząstek, pyłów zawieszonych czy lotnych związków organicznych. Model wyposażono w czujnik temperatury i dozownik chłodnego powietrza, co dodatkowo poprawia klimat w pomieszczeniach. Chłody przepływ powietrza będzie doceniany zwłaszcza w upalne dni! Świetny design urządzenia, duża wydajność i łatwe czyszczenie to kolejne zalety tego doskonałego oczyszczacza powietrza! Warto wspomnieć, że dany oczyszczacz powietrza posiada pilot zdalnego sterowania oraz dedykowaną aplikację mobilną.

Oczyszczacz powietrza Philips AC0830/10

To kolejny model, który został wyróżniony przez nasz test oczyszczaczy powietrza! Sprawdzi się on w każdym pomieszczeniu do 22 m2. Philips AC0830/10 wyposażony jest w filtr NanoProtect HEPA. Dzięki temu urządzenie wychwytuje zanieczyszczenia powietrza aż 100x mniejsze niż standardowy filtr HEPA! Ten oczyszczacz powietrza to prawdziwy pogromca smogu, alergenów, bakterii, kurzu, sierści, gazów i nieprzyjemnych zapachów zamknięty w kompaktowej formie – idealny do małych pomieszczeń. Intuicyjna obsługa, kilka trybów pracy oraz czytelny wyświetlacz wyposażony we wskaźnik zanieczyszczenia powietrza to jego kolejne atuty. Czy coś jeszcze można dodać? Tak! Oczyszczacz Philips AC0830/10 to niezwykle ciche urządzenie – w trybie nocnym emituje dźwięk o natężeniu zaledwie 19 dB! A do tego posiada niewielkie wymiary i jest dostępny w korzystnej cenie.

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL

To najcichszy oczyszczacz powietrza Toshiba na rynku! Ale to oczywiście nie jedyny aspekt, który może przekonać Cię do zakupu oczyszczacza powietrza. Model Toshiba CAF-X116XPL wykorzystuje innowacyjny system niezwykle skutecznej filtracji. Jest to również nowoczesny jonizator powietrza! Z jego pomocą nie tylko skontrolujesz stan powietrza w Twoim domu, ale pozbędziesz się szkodliwego zanieczyszczenia, które utrudnia oddychanie. Dokładny filtr skutecznie wychwyci cząsteczki pyłów zawieszonych, tlenki siarki, bakterie, wirusy czy zarodniki pleśni!

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L

Oczyszczacz powietrza Sharp to kolejny znakomity model, który dodatkowo oferuje dodatkowe funkcje: nawilżanie oraz jonizowanie powietrza! W urządzeniach zastosowano innowacyjną technologię Plasmacluster! Nie bez powodu został wyróżniony przez nasz ranking oczyszczaczy powietrza! Zaawansowany system nawilżania ewaporacyjnego pracuje z wydajnością 600 ml w ciągu jednej godziny! Ale to oczywiście nie wszystko – model Sharp UA-HD50E-L pozwoli skutecznie usunąć zanieczyszczenia nawet z dużych powierzchni. To wysokiej klasy sprzęt, który z pewnością docenią alergicy i wszyscy pozostali, dla których jakość powietrza w ich domu nie jest obojętna!

Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY

To kolejny bardzo dobry oczyszczacz powietrza wyróżniony w naszym rankingu! Electrolux WA71-305GY wyróżnia się spośród innych oczyszczaczy powietrza unikatowym designem i ogromną skutecznością. 5-stopniowy mechanizm filtracji gwarantuje zupełnie czyste powietrze, a niski poziom hałasu nie zakłóci Twojego spokoju! Co więcej, Electrolux WA71-305GY to jedyne oczyszczacze posiadające możliwość zawieszenia na ścianie! Ściągając dedykowaną aplikację mobilną otrzymasz możliwość zdalnego sterowania urządzeniem. Nie tracisz miejsca i nie musisz podchodzić do oczyszczacza, aby zmienić tryby pracy czy sprawdzić aktualny stan powietrza w mieszkaniu!

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

To przykład doskonałego oczyszczacza powietrza pracującego w trybie 3D, wyposażonego dodatkowo w czujnik gazu! Oprócz tego urządzenie doskonale wyłapują większość szkodliwych cząstek za pomocą filtra wstępnego, filtra HEPA i węgla aktywnego! Sprzęt emituje oczyszczone powietrze w trzech kierunkach, dzięki czemu szybko dociera ono do każdego zakamarka mieszkania! Oczyszczacz powietrza Samsung sprawdzi się w średnich i mniejszych pomieszczeniach, a swoich właścicieli dodatkowo uraczy szeregiem wygodnych opcji takich jak timer, ochrona rodzicielska czy sygnalizator wymiany filtra.

Oczyszczacz powietrza Stadler Form ROGER

Oczyszczacze powietrza Stadler Form ROGER to stosunkowo tanie urządzenia oferujące prawdziwie szwajcarską jakość! Ten niepozorny sprzęt może stać się Twoim niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce o czyste i zdrowe powietrze. Urządzenie dokonuje całkowitej wymiany powietrza w pomieszczeniu trzy razy na godzinę, a wbudowane czujniki same dostosowują tryb pracy oczyszczacza do bieżących potrzeb. To oczyszczacz powietrza, który doskonale sprawdzi się w pokoju, biurze lub niewielkim mieszkaniu – oferowana powierzchnia oczyszczania to 35 m2.

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL

Tworząc porównanie oczyszczaczy powietrza absolutnie nie mogliśmy pominąć tego modelu! Toshiba CAF-X83XPL oferuje spore możliwości w kwestii filtracji powietrza w naszych domach. Innowacyjny filtr 5w1 skutecznie pozbędzie się pyłów zawieszonych, nieprzyjemnych zapachów, alergenów, bakterii, zarodników pleśni i wirusów! Wbudowane czujniki pozwolą Ci na bieżąco kontrolować jakość powietrza oraz stan filtra. Ponadto, Toshiba CAF-X83XPL posiada coś, czego nie ma większość oczyszczaczy! Mowa tu o systemie filtracji 3D. Oznacza to, że urządzenie pobiera powietrze z kilku kierunków, co zwiększa jego wydajność i zapewnia optymalną cyrkulację. Cząsteczki smogu nie mają szans, a Ty możesz cieszyć się czystym powietrzem!

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W

To bardzo sprawny oczyszczacz powietrza do małego pokoju lub do średniej wielkości pomieszczeń. Zaletą tego urządzenia jest potrójna filtracja oraz zaawansowany system jonizacji – czyli coś, czego nie mają wszystkie oczyszczacze powietrza. Opcję zakupu oczyszczacza powietrza Sharp powinni rozważyć wszyscy, którzy szukają kompaktowego sprzętu o dużych możliwościach. Model posiada wylot oczyszczonego powietrza z 20 stopniowym powrotem, co pozwala dotrzeć powietrzu do każdego zakątka pomieszczenia, a Tobie daje gwarancje, że zawsze będziesz przebywać w zdrowej, czystej atmosferze!

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro

Czy można kupić bardzo dobry oczyszczacz powietrza za tysiąc złotych? Czy to możliwe? Oczywiście! Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro to urządzenie, które pod wieloma względami dorównuje znacznie droższym kolegom! Wręcz doskonale sprawdzi się w biurze lub w domu. Ten niepozorny spryciarz potrafi w jedną godzinę oczyścić 165 m2 powierzchni! Poradzi sobie z wirusami, bakteriami, usunie tlenki azotu czy niepożądany zapach dymu papierosowego! Dzięki swoim niewielkim rozmiarom zmieści się praktycznie wszędzie. Jego obsługa też jest prosta! Ciesz się z możliwości sterowania za pomocą aplikacji mobilnej lub komend głosowych!

Oczyszczacz powietrza Samsung AX40R3030WM

Oczyszczacze powietrza Samsung AX40R3030WM to bardzo dobre urządzenia dostępne w niskiej cenie! Model ten doskonale dba o stan powietrza w Twoim domu. Cały proces wspierany jest przez 3-stopniową filtrację i funkcjonalne tryby pracy. Oczyszczacz skutecznie usunie bakterie, wirusy, alergeny, pyły zawieszone czy też inne zanieczyszczenia z Twojego otoczenia! Ponadto urządzenie posiada 4-kolorowy wskaźnik poziomu zanieczyszczeń. Dzięki niemu już na pierwszy rzut oka ocenisz stan powietrza w Twoim domu! Ten model Samsung sprawdzi się w przypadku średnich i mniejszych pomieszczeń do 40m2.

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PE30E-WB

Sharp UA-PE30E-WB to tani oczyszczacz powietrza, który doskonale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach i niewielkich mieszkaniach. Podobnie jak inne polecane przez nas oczyszczacze powietrza posiada potrójny filtr. Z jego pomocą skutecznie pozbędziesz się niechcianych zanieczyszczeń, takich jak sierść zwierząt, smog, bakterie, wirusy, zarodniki pleśni czy lotne związki organiczne. Poza skuteczną pracą, ten oczyszczacz powietrza ma jeszcze jedną dużą zaletę, a jest nią bardzo cicha praca. Ze względu na niewielki hałas i kompaktowe wymiary, urządzenie to doskonale nadaje się do sypialni lub nawet do pokoju dziecka.

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Trudno się dziwić – stale wzrasta świadomość dotycząca wpływu powietrza na zdrowie człowieka. A niestety – w wielu polskich miastach jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza zimą! Urządzenia pochłaniające zanieczyszczenia z otoczenia są także wybawieniem dla alergików i potrafią znacząco podnieść ich jakość życia. Jeśli również planujesz zakup tego sprzętu i zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać – koniecznie przejrzyj nasz ranking! Nasi eksperci, specjalnie dla Was, wyselekcjonowali 15 najlepszych modeli w różnym przedziale cenowym.

Najlepsze oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858/51

Philips Dual Scan AC3858/51

To najlepszy oczyszczacz powietrza – opinie mówią same za siebie! Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858 wprowadza rynek tych urządzeń w zupełnie nową epokę. Oferuje on coś więcej niż standardowe usuwanie alergenów, smogu czy kurzu! Mówiąc wprost – żadne zanieczyszczenia powietrza nie będę tu miały szans!

Nowoczesna filtracja powietrza w domu

Oczyszczacz powietrza Philips wyposażony został w nowoczesny filtr 3w1 NanoProtect HEPA gwarantujący skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z Twojej przestrzeni. Innowacyjna 3-etapowa filtracja pozbędzie się zarówno większych cząsteczek jak kurz czy sierść zwierząt (filtr wstępny), jak i najmniejszych lotnych cząstek organicznych. Warstwa NanoProtect HEPA zatrzymuje cząsteczki nawet 100x mniejsze niż standardowy filtr HEPA! A to oznacza, że żaden smog, wirusy, bakterie, pyłki roślin, alergeny roztoczy czy zarodniki pleśni oraz grzybów nie mają szans! Ostatnia warstwa – filtr węglowy – pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów! Neutralizuje brzydkie aromaty i szkodliwe gazy, a Ty możesz cieszyć się doskonałym, krystalicznym powietrzem.

W dodatku sprzęt może pracować aż do 3 lat bez konieczności wymiany filtra, a nawet po upływie tego czasu wymiana jest praktycznie bezkosztowa, bo po rejestracji na stronie Philips otrzymasz drugi filtr za 1 zł, co łącznie daje nam okres do 6 lat bez dodatkowych kosztów eksploatacyjnych.

Pozostając w temcie kosztów, za energię elektryczną zużytą podczas całej nocy pracy oczyszczacza (8h w trybie nocnym) zapłacimy tylko 3 grosze. To niewielka inwestycja w zdrowie, szczególnie w sezonie smogowym.

Najwyższa wydajność oczyszczania

Ogromną zaletą oczyszczaczy powietrza Philips jest ich wydajność. Dodatkowo, urządzenie daje do wyboru aż 4 tryby pracy: tryb automatyczny, tryb turbo, tryb nocny oraz tryb nocny antyalergiczny. Bez względu na to, który z nich zastosujesz możesz mieć pewność, że wydajność oczyszczacza spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Wybierając oczyszczacz powietrza Philips możesz mieć także gwarancję niezwykle cichej pracy. Urządzenie ze spokojem możesz postawić w pokoju dziecięcym czy w swoim gabinecie – bez obaw, że szum sprzętu utrudni Twoje funkcjonowanie, bo jego działanie jest cichsze od szeptu! Oczyszczacz powietrza Philips może działać nawet w większych pomieszczeniach – do 73 m kwadratowych!

Miej zawsze kontrolę

Kolejnym plusem oczyszczacza powietrza Philips jest możliwość stałej kontroli jakości powietrza w Twoim domu. Urządzenie posiada dwa precyzyjne czujniki, które wnikliwie skanują otoczenie, wykrywając wszystkie szkodliwe cząstki: smog, pyły, alergeny, gazy i drobnoustroje. Stan powietrza możesz stale śledzić na czytelnym, cyfrowy wyświetlaczu.

Samo urządzenie możesz kontrolować z poziomu panelu dotykowego na oczyszczaczu lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Zalety:

 • Maksymalna skuteczność filtracji (filtr NanoProtect HEPA)

 • Niskie koszty eksploatacji (1 zł za dodatkowy filtr + energooszczędność)

 • Cicha praca

 • Wysoka wydajność (CADR 610 m3/h)

 • Kilka trybów pracy

 • Duża powierzchnia oczyszczania

Wady:

 • Dość wysoka cena
 • Większy gabaryt urządzenia
Oczyszczacz powietrza Samsung AX90R7080WD

Samsung AX90R7080WD

Jeśli zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać do dużych pomieszczeń to musisz koniecznie zwrócić uwagę na ten model! Podczas gdy zdecydowana większość oczyszczaczy na rynku zdaje egzamin w małych i średnich przestrzeniach to Samsung AX90R7080WD pozwoli przefiltrować kubaturę pomieszczenia o powierzchni 90m2!

Trzystopniowa filtracja powietrza

3-stopniowa filtracja urządzenia zapewnia najwyższą skuteczność. Oczyszczacz powietrza Samsung posiada filtr wstępny (wychwytuje włosy, sierść, kurz), filtr węglowy (węgiel aktywny doskonale radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami) oraz filtr HEPA, który usuwa mikrocząsteczki pyłów (m.in. PM 1,0, PM2,5czy PM10), szkodliwych gazów, roztoczy oraz wirusy i bakterie!

Stan powietrza w pomieszczeniu stale można kontrolować. Oczyszczacz powietrza posiada duży i czytelny wyświetlacz, na którym z łatwością odczytamy bieżące pomiary jakości powietrza. Bądź świadomy czym oddychasz!

Praktyczny design dla maksymalnej efektywności

Oczyszczacz powietrza Samsung posiada dopracowany design. Jednakże nie chodzi tu tylko i wyłącznie o stylowy wygląd! Odpowiednio opracowany, frontalny wlot zapewnia maksymalnie skuteczną powietrza. Przepływ powietrza pozwala przefiltrować całe pomieszczenie. Możesz mieć pewność, że oczyszczone powietrze dotrze do każdego kąta w Twoim domu!

Zanieczyszczone powietrze nie ma szans, a oczyszczacz Samsung to jego… cichy wróg! Urządzenie charakteryzuje się niezwykle cichą pracą – jedynie 20 dB!

Nowoczesne sterowanie

Urządzenie Samsung jest niezwykle wygodne w obsłudze. Może pracować na dwa sposoby – w trybie automatycznym działa najlepiej w ciągu dnia, a w trybie nocnym czyści Twoje powietrze, gdy śpisz. W dodatku możesz sterować nim za pomocą aplikacji mobilnej: nie tylko zmienisz w niej tryb pracy, ale także sprawdzisz bieżące parametry powietrza oraz wskaźnik zużycia filtrów.

Zalety:

 • Niezwykle wydajny oczyszczacz powietrza
 • 3-stopniowa filtracja
 • 2 tryby pracy
 • Unikalny design: praktyczny i elegancki
 • Sterowanie z pomocą aplikacji

Wady:

 • Dość wysoka cena
Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/13

Philips AC2729/13

To kolejny świetny model w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza! Oczyszczacz i nawilżacz powietrza 2w1 Philips AC2729/13 usunie nawet 99,97% szkodliwych substancji z powietrza, a jednocześnie nawilży je w najzdrowszy możliwy sposób! Dzięki filtrowi NanoProtect HEPA usunie z powietrza zanieczyszczenia nawet 100x mniejsze niż w przypadku standardowych filtrów HEPA.

Wydajny oczyszczacz powietrza – 5 trybów pracy

Ten stosunkowo mały oczyszczacz i nawilżacz powietrza 2w1 usunie zanieczyszczenia z Twojego otoczenia z pomocą 5 trybów pracy. Urządzenie pracuje w trybie automatycznym, nocnym (bardzo cicha praca), antyalergicznym oraz w trybie „tylko oczyszczanie” i „2w1 (oczyszczanie i nawilżanie)”. Pracą oczyszczacza możesz zarządzać wedle aktualnych potrzeb. Ułatwi Ci to nie tylko aplikacja mobilna, ale także czytelny wyświetlacz. Jednym rzutem oka sprawdzisz stan warunków otoczenia!

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/13 sprawdzi się nawet w dużych pomieszczeniach (do 40 m2). Ale jego wysoka wydajność to nie wszystko! Mimo dużej wydajności, koszty eksploatacji tego sprzętu pozostają niewielkie. Bo skuteczne usuwanie zanieczyszczeń nie musi być drogie (pobór mocy 35W podczas pracy w trybie maksymalnej wydajności).

Skuteczna filtracja i funkcje dodatkowe

Philips AC2729/13 oferuje znacznie więcej niż standardowe sprzęty tego typu. O doskonałą jakość powietrza w Twoim domu zadba ponadstandardowa, 3-stopniowa filtracja oraz zaawansowana technologia nawilżania. Znajdziesz tu filtr wstępny, filtr z węglem aktywnym, udoskonalony filtr HEPA Nano Protect oraz filtr Nano Cloud, nawilżający suche powietrze.

Oczyszczacz powietrza wyposażony został także w funkcje dodatkowe. Znajdziesz tu praktyczny podświetlany wskaźnik zanieczyszczeń, wskaźnik alergenów oraz informację o poziomie nawilżenia powietrza. Ten model zapewnia naprawdę skuteczną ochronę i łagodzi objawy alergii. A niski poziom hałasu pozwala nawet na umieszczenie go nocą w pokoju dziecięcym!

Nawilżanie ewaporacyjne

Nawilżanie ewaporacyjne to najbardziej pożądany tryb zwiększania wilgotności powietrza. Dzięki tej metodzie powietrze jest nawilżane w sposób naturalny i bezpieczny, bo oznacza aż 99% mniej bakterii unoszących się w powietrzu niż w przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych. Co ważne, zastosowane w oczyszczaczu rozwiązania techniczne odpowiednio kontrolują poziom nawilżania. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że w Twoim domu pojawi się niechciana wilgoć. Model utrzyma zdrową wilgotność powietrza na stały poziomie.

Urządzenie posiada nie tylko wysoki współczynnik CADR (330 m3/h), ale cechuje się także wysoką wydajnością nawilżania (do 600 ml/h). Dzięki temu masz pewność, że zawsze możesz cieszyć się optymalną, zdrową atmosferą!

Zalety:

 • Duża wydajność oczyszczania

 • 3-stopniowy system filtracji i zaawansowana technologia nawilżania

 •  Nawilżanie ewaporacyjne – mniej bakterii niż w nawilżaczach ultradźwiękowycAż 5 trybów pracy

 • Praktyczne funkcje dodatkowe

 • Precyzyjne czujniki kontrolujące stan powietrza w pomieszczeniu

 • Cicha praca

 • Niski pobór mocy – ekonomiczna eksploatacja

 • Stylowy wygląd

 • Dodatkowy filtr za 1 zł

Wady:

 • Brak istotniejszych wad

Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cook TP00

Dyson Pure Cool TP00

Dyson Pure Cool TP00 to najbardziej designerski oczyszczacz powietrza w naszym zestawieniu! To również jedyny model, który pełni jednocześnie funkcję wentylatora? Co dokładnie potrafi to nowoczesne cacko? Dowiesz się tego z naszej recenzji!

Idealnie czyste powietrze

Dyson Pure Cool TP00 nie bez powodu znalazł się w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza. Urządzenie doskonale zadba o jakość powietrza w Twoim wnętrzu. Nowoczesny filtr Dyson 360° Glass HEPA wychwytuje z powietrza 99,95% zanieczyszczeń i alergenów o wielkości nawet 0.1 mikrona!

Lotne związki organiczne nie mają szans! W usuwaniu szkodliwych substancji pomaga także Air Multiplie, dzięki której urządzenie wypełnia pomieszczenie długim strumieniem oczyszczonego powietrza. Nawilżacz powietrza Dyson Pure Cool TP00 cechuje się wysoką wydajnością na przestrzeni do 37 m2, co sprawia, że idealnie nadaje się on do dużych pomieszczeń: salonów, sypialni lub mniejszych mieszkań!

Zbyt wysokie temperatury?

Dobry oczyszczacz powietrza to taki, który posiada funkcje dodatkowe! Dyson Pure Cool TP00 to oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora. Nowoczesny nawiew urządzenia potrafi rozprowadzać nie tylko czyste, ale i schłodzone powietrze, co doskonale sprawdza się w upalne dni! Jego wydajność można regulować w zależności od potrzeb i parametrów pomieszczenia: sprzęt zawiera 10 stopni regulacji nawiewu!

Nowoczesny oczyszczacz powietrza

Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać oczyszczacz powietrza, aby stanowił on jednocześnie ozdobę pomieszczenia to ten model Dyson jest doskonałym wyborem. Nowoczesny, atrakcyjny design bez wątpienia przyciąga wzrok!

Alle nowoczesny wygląd to nie wszystko. Urządzenie to jest wręcz pełne zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Ogromną wygodę stanowi możliwość sterowania zdalnego z pomocą pilota. Unikatowa konstrukcja pozwala także na płynną i cichą pracę, dzięki czemu działanie oczyszczacza jest bezpieczne, skuteczne i ciche. Nie mamy wątpliwości, że to jeden z tych modeli, na które z pewnością warto zwrócić uwagę!

Zalety:

 • Atrakcyjny i mały oczyszczacz powietrza

 • Łatwa obsługa

 • Pomaga złagodzić objawy alergii

 • Filtruje powietrze z dużą dokładnością

 • Wzmocniony przepływ powietrza

 • Pilot zdalnego sterowania

Wady:

 • Brak regulacji wilgotności powietrza

 • Zasięg działania poniżej 40m2

Oczyszczacz powietrza Philips AC0830/10

Philips AC0830/10

Philips AC0830/10 to kolejne godne polecenia urządzenie w naszym zestawieniu! Model ten sprawdza się do oczyszczania powietrza w małych pomieszczeniach. Sam ma też bardzo kompaktową ale stylową formę. Wydajność oczyszczacza prezentuje się najlepiej w pokojach do 22 m2.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni?

Chcesz się chronić od szkodliwych zanieczyszczeń także w nocy, ale boisz się, że dodatkowe urządzenie zakłóci Twój sen? Philips AC0830/10 zapewni Ci niemalże bezszelestną filtrację powietrza! Tryb nocny emituje nie więcej niż 19 dB – a to mniej niż ludzki szept! Ten model idealnie nadaje się nawet do pokoju dziecięcego!

Kolejną zaletą tego oczyszczacza powietrza jest łatwa obsługa. Z pomocą jednego, intuicyjnego przycisku możesz zarządzać trybami pracy urządzenia. Tak jak inne oczyszczacze z górnej półki, Philips AC0830/10 posiada czytelny wyświetlacz informujący o jakości powietrza oraz wskaźnik zużycia filtrów.

Zdrowe powietrze a skuteczna filtracja

Urządzenie posiada skuteczny, trójstopniowy system filtracji. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie optymalnej jakości powietrza. Filtr wstępny eliminuje większe zanieczyszczenia, takie jak sierść zwierząt. Druga warstwa NanoProtect HEPA usuwa ultradrobne cząsteczki o wielkości 0,003 μm, w tym smog, alergeny: pyłki roślin, alergeny roztoczy, zarodniki pleśni i grzybów, bakterie oraz wirusy. Filtr ten wychwytuje zanieczyszczenia 100x mniejsze niż standardowy filtr HEPA!

Ostatnią warstwą jest wysokiej jakości filtr węglowy. Usuwa on szkodliwe gazy oraz nieprzyjemne zapachy. Co ważne, wymiana zintegrowanego filtra 3w1 filtra nie powinna być konieczna częściej niż raz na rok!

Kolejny plus za promocję – po rejestracji oczyszczacza na stronie producenta otrzymujemy dodatkowy filtr na wymianę za 1 zł.

Kompaktowe oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza Philips AC0830/10 z dużą dokładnością przefiltruje powietrze w średnich i mniejszych pomieszczeniach (do 22 m2). Sprawdzi się doskonale, gdy nie masz zbyt wiele miejsca na nowe urządzenie – jego wymiary nie są duże, a nowoczesna stylista sprawia, że prezentuje się stylowo w każdym wnętrzu!

Zalety:

 • Różne tryby pracy (tryb automatyczny, tryb turbo i nocny)

 • Wskaźnik aktualnego stanu zanieczyszczenia powietrza

 • Wysoka efektywność oczyszczania (współczynnik CADR 190 m3/h)

 • Potrójny system filtracji

 • Filtr na wymianę za 1 zł po rejestracji

 • Niska głośność pracy (tryb nocny – tylko 19 dB)

 • Kompaktowe wymiary – zmieści się w każdym pomieszczeniu

 • Skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy

Wady:

 • Brak nawilżacza powietrza

 • Brak aplikacji mobilnej do sterowania urządzeniem

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL

Jeśli zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby nadał się do pokoju dziecięcego to koniecznie zwróć uwagę na ten model! Oczyszczacz powietrza Toshiba pracuje wyjątkowo skutecznie i wyjątkowo cicho. Zapewni w Twoi domu doskonały klimat dzięki technologii PlasmaTrue oferującej sprawny przepływ powietrza i niezawodną filtrację.

Zanieczyszczone powietrze nie ma szans

Toshiba CAF X116XPL to oczyszczacz powietrza z jonizatorem, który pozwala zneutralizować aż 99,9% szkodliwych związków z Twojego otoczenia! A to więcej niż oferują niektóre oczyszczacze! Zaawansowana technologia filtracji 5w1 zapewni Ci możliwość zdrowego i swobodnego oddychania. Filtr główny wyłapie większe cząstki, filtr PET usunie niepożądane aerozole atmosferyczne, filtr węglowy pochłonie formaldehyd, nieprzyjemne zapachy i inne zanieczyszczenia, a filtr HEPA zatrzyma wszystkie szkodliwe cząsteczki. Ponadto, oczyszczacz powietrza Toshiba został wyposażony w dodatkową warstwę filtra PET, która znacząco przedłuża jego żywotność!

Wygodne sterowanie urządzeniem

Oczyszczacze powietrza Toshiba to bardzo wygodne urządzenia do oczyszczania powietrza. Intuicyjna obsługa pozwala wybierać pomiędzy trzema trybami prędkości i pracy. Z łatwością możemy dostosować taki tryb, jaki najbardziej chcemy, jeśli interesuje nas ścisła personalizacja ustawień. Jeśli nie mamy na to czasu możemy wybrać tryb auto. Wówczas oczyszczacz powietrza sam dostosuje swoją pracę do warunków otoczenia!

Co istotne, oczyszczacz powietrza Toshiba posiada praktyczne kółka, które ułatwiają jego transport! Ponadto, zapewni on czyste powietrze na powierzchni 84 m2! Zostaw otwarte drzwi między pomieszczeniami i ciesz się czystym przepływem powietrza w mieszkaniu!

Usuń alergeny i inne szkodliwe związki

Oczyszczacz powietrza Toshiba docenią nie tylko alergicy, ale praktycznie wszyscy. Pozwoli się on sprawnie pozbyć niepożądanych składników smogu, usunie dwutlenek węgla, alergeny, bakterie, wirusy, roztocza, poradzi sobie także z lotnymi związkami organicznymi.

Zaletą tego modelu jest także praktyczna blokada ustawień – bez obaw korzystaj z urządzenia, nawet jeśli masz w domu małe i ciekawskie dzieci!

Zalety:

 • Jeden z najskuteczniejszych oczyszczaczy powietrza

 • Filtr 5w1

 • Generuje jony ujemne

 • Minimalna głośność urządzenia

 • Dość przystępna cena

Wady:

 • Brak istotniejszych wad

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L

Sharp UA-HD50E-L

Model Sharp UA-HD50E-L to bardzo dobry oczyszczacz powietrza z nawilżaczem i jonizatorem. Stanie się on Twoim sprzymierzeńcem w dążeniach do lepszej jakości powietrza w swoim domu. Działanie tego modelu zostało w szczególności docenione przez alergików, którym dany oczyszczacz powietrza po prostu pomógł podnieść jakość życia. Jonizacja pomieszczeń dodatkowo wspomaga usuwanie szkodliwych związków.

Technologia Plasmacluster

Innowacyjna technologia Plasmacluster sprawdza się doskonale w oczyszczaniu powietrza. Perfekcyjnie radzi sobie ona ze wszelkimi wirusami, bakteriami, zarodnikami pleśni czy brzydkimi zapachami. Jonizacja pozwala ponadto zachować balans energetyczny powietrza oraz eliminuje napięcie elektrostatyczne. Po skończonym procesie jonizacji oczyszczacz powietrza Sharp zamienia jony zwykłą cząsteczkę wody, którą uwalnia do otoczenia.

Usuń mniejsze i większe zanieczyszczenia

Oczyszczacz powietrza Sharp zapewnia bardzo skuteczną filtrację. Podobnie jak w innych najlepszych modelach, znajdziemy tu potrójny zestaw filtrów, który skutecznie wychwyci do 99,97 drobin wielkości do 0,3 mikrona! Z pomocą filtru wstępnego, HEPA oraz węgla aktywnego pozwoli pozbyć się alergenów, kurzu, niebezpiecznych gazów czy nieprzyjemnych zapachów (jak na przykład dym papierosowy).

Perfekcyjnych rezultatów możesz się spodziewać nawet jak ustawisz tylko tryb automatyczny! Oczyszczacz powietrza Sharp potrzebuje zaledwie godzinę, aby oczyścić powietrze we wnętrzu o wielkości 160m2! To prawdziwy rekord!

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania

Nawilżanie powietrza to dodatkowa funkcja oferowana przez model Sharp. A nawilżone i czyste powietrze oznacza lepsza jakość życia. Działanie urządzenia szybko odczujesz na własnej skórze: przestanie być ona przesuszona. Zauważysz także lepsze nawilżenie spojówek oraz brak problematycznej suchości w gardle.

Oczyszczacz powietrza Sharp to urządzenie bez wątpienia warte swojej ceny. Jużp o krótkim czasie zauważysz poprawę warunków w Twoim domu i polepszenie się Twojego samopoczucia. A to są rzeczy bezcenne!

Zalety:

 • Oczyszczacz z funkcją nawilżania

 • Jonizacja powietrza – technologia plasmacluster

 • Praktyczne funkcje pracy: tryb nocny i tryb automatyczny

 • Wysoka wydajność 306 m3/h

 • Filtry HEPA, wstępny oraz filtr z węglem aktywnym

 • Intuicyjna obsługa

 • Cicha praca

Wady:

 • Brak istotniejszych wa

Oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY

Electrolux WA71-305GY

Oczyszczacz powietrza Electrolux zapewni Ci skuteczną ochronę przed smogiem, bakteriami, pozwoli pozbyć się zarodników pleśni, kurzu, połów PM 2.5, PM10 oraz szkodliwych lotnych związków organicznych. A do tego oferuje naprawdę spory przepływ powietrza, dzięki czemu możesz mieć pewność, że w każdym zakątku Twojego domu będziesz mógł swobodnie oddychać!

Skuteczny w walce z alergią

Tak jak większość najlepszych oczyszczaczy powietrza, model Electrolux WA71-305GY pomaga skutecznie walczyć z objawami alergii. Dzięki inteligentnym filtrom pozwala poprawić jakość powietrza w domu, pozbyć się szkodliwych alergenów oraz stanowi ochronę przed bakteriami i wirusami. Ponadto, urządzenie posiada takie dodatkowe funkcje jak czujnik światła czy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza.

Kolejną wyjątkową cechą oczyszczaczy Electrolux jest możliwość wymiany filtra. Producent oferuje w swoim sklepie kilka rodzajów wymiennych filtrów, które można dobrać w zależności od naszych potrzeb.

Gratka dla designerów

Choć nie jest to mały oczyszczacz powietrza, to trzeba przyznać, że twórcy zadbali o jego stylistykę. Ale ciemne, eleganckie kolory i unikatowy kształt to nie wszystko. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji urządzenie wprowadza powietrze w ruch, dzięki któremu dociera ono do wszystkich zakątków Twojego domu.

Poza tym jest to jedyny na rynku oczyszczacz powietrza, który możesz zawiesić na ścianie! urządzeniem może odbywać się zdalnie, co dodatkowo zwiększa komfort obsługi!

Oczyszczacz powietrza z aplikacją

Urządzenie Electrolux nie tylko oferuje sprawny przepływ powietrza, ale także równie sprawne opcje sterowania. Jak już wspomnieliśmy, oczyszczaczem można sterować z pomocą aplikacji mobilnej, która została już doceniona przez użytkowników. Co dokładnie umożliwia aplikacja? Między innymi stałą kontrolę jakości powietrza – i to bez względu na to czy akurat jesteś w domu, czy też nie.

Zalety:

 • Duży przepływ powietrza

 • Skuteczne oczyszczanie

 • Unikatowy i praktyczny design

 • Możliwość zdalnego sterowania aplikacją mobilną

 • Możliwość zawieszenia na ścianie

 • Funkcje dodatkowe (m.in. swobodna wymiana filtra)

 • Dość przystępna cena

Wady:

 • Brak jonizacji

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

Samsung AX60R5080WD

Oczyszczacz powietrza Samsung oferuje coś więcej niż tylko filtrację powietrza – posiada czujnik gazu, dzięki czemu Twój dom może nie tylko być zdrowszy, ale i bezpieczniejszy! To niezawodny sprzęt, który sprawdzi się w mniejszych i średnich przestrzeniach – zalecana powierzchnia jego działania wynosi 60 m2.

Wielostopniowa technologia oczyszczania

Oczyszczacz powietrza Samsung oferuje kilka ciekawych opcji, ale jego zadaniem podstawowym jest zapewnienie Ci komfortowego oddychania czystym, zdrowym powietrzem. Jest to oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym, wstępnym oraz filtrem HEPA 13 osiągający wysoką wydajność. Mowa tu o przepływie powietrza 467 m2/h. Oczyszczacz pozbędzie się smogu, szkodliwych związków lotnych czy pyłków traw, które bywają zmorą wielu alergików.

Czujnik pyłów i gazów

Urządzenie zostało wyposażone w kilka praktycznych czujników. Poza wspomnianym czujnikiem gazu oczyszczacz powietrza Samsung posiada czujnik pyłów (m.in. PM 1,0, PM10, PM2,5), czujnik kontrolny jakości powietrza oraz wbudowany neutralizator nieprzyjemnych zapachów.

Zastanawiasz się, jaki wybrać oczyszczacz powietrza, aby mieć pewność, że w każdym zakątku Twojego domu możesz swobodnie oddychać? Model Samsung zasysa powietrze przez przedni wlot, a wypuszcza przez otwory umieszczone z trzech stron urządzenia, co gwarantuje lepszą cyrkulację.

Sprawny tryb automatyczny

Oczyszczacze powietrza Samsung potrafią same dostosować prace do aktualnego stanu zanieczyszczenia powietrza. Tryb automatyczny urządzenia inteligentnie dopasuje parametry działania, aby zapewnić możliwie wydajną pracę. Oczywiście, możesz także samodzielnie sterować pracą oczyszczacza. Producent oferuje specjalną aplikację SmartThings, dzięki której obsługa urządzenia jest prosta, szybka i wygodna.

Zalety:

 • Wysoka wydajność urządzenia

 • Filtracja powietrza w trybie 3D

 • Niewielka głośność pracy (tylko 20 dB)

 • Laserowy czujnik gazu, pyłu

 • Dość przystępna cena

Wady:

 • Nieco mniejsza wydajność na większych powierzchniach

Oczyszczacz powietrza Stadler Form ROGER

Stadler Form ROGER

Stadler Form ROGER to nawilżacz powietrza z filtrem HEPA oraz filtrem węglowym, który doskonale radzi sobie w większych pokojach, biurach i mniejszych mieszkaniach. I choć może się wydawać, że jest to dość minimalistyczne urządzenie, to szybko docenisz jego pracę. Stadler Form ROGER po prostu doskonale robi to, do czego został stworzony – oczyszcza powietrze i pozwala cieszyć się zdrową atmosferą w Twoich pomieszczeniach.

Przyjaciel alergików

Oczyszczacze powietrza Stadler Form ROGER to częsty wybór alergików. Dlaczego? Otóż są to sprzęty dostępne w dość przystępnej cenie, które jednocześnie oferują zadowalającą jakość. Oczyszczacz powietrza wyposażony został w podwójny system filtracji: znajdziemy tu sprawdzony filtr HEPA oraz filtr z węgla aktywnego. Sprawnie wychwytują one lotne związki organiczne, pyły zawieszone, mikrocząsteczki oraz ułatwiają usuwanie niepożądanych zapachów.

Praktyczny wskaźnik jakości powietrza

Oczyszczacz powietrza Stadler posiada praktyczny czujnik jakości powietrza. Urządzenie nie tylko dostosowuje swoje działanie do aktualnych potrzeb (tryb automatyczny pracy), ale też stale informuje o swoich pomiarach na czytelnym, cyfrowym wyświetlaczu. Sterowanie tym modelem również jest wygodne – odbywa się za pomocą praktycznego dotykowego panelu.

Oczyszczacz Stadler gwarantuje także optymalny przepływ powietrza. Jego wydajność wynosi 249 m2/h. Pozwala to na trzykrotną wymianę powietrza w ciągu godziny w pomieszczeniach do 35 m2. Trzeba przyznać, że jest to całkiem przyzwoity wynik jak na urządzenie o przystępnej cenie!

Wszędzie się zmieści

Zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza kupić do mniejszych pomieszczeń? Stadler Form ROGER jest znacznie mniejszy niż inne oczyszczacze powietrza! Jego wysokość to zaledwie 45 cm, szerokość – 33 cm, a głębokość – zaledwie 17 cm! W dodatku urządzenie posiada delikatny design, dzięki czemu nie tylko zmieści się w każdym pomieszczeniu, ale i doskonale wkomponuje w jego wystrój. Bo kto powiedział, że oczyszczacz powietrza musi zagracać Twoją przestrzeń?

Zalety:

 • Optymalny przepływ powietrza

 • Niewielka głośność pracy

 • Niewielkie wymiary

 • Przystępna cena

Wady:

 • Brak czujnika pyłów

 • Brak filtra wstępnego

 • Nie sprawdzi się w większych pomieszczeniach

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL

Toshiba CAF-X83XPL

Nasze porównanie oczyszczaczy powietrza nie bez powodu wyróżniło ten model. Jeśli zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza kupić, aby zapobiegał alergii i doskonale radził sobie nieprzyjemnymi zapachami to koniecznie przeczytaj recenzję Toshiby CAF-X83XPL!

Postaw na skuteczną filtrację

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL posiada wysokiej jakości filtr True Hepa 5w1. Osiąga on bardzo wysoką wydajność – większą niż modele wyposażone w tradycyjny filtr HEPA z filtrem węglowym. Możesz mieć pewność, że w Twoim domu panowało będzie dokładnie oczyszczone powietrze, pozbawione bakterii, wirusów czy szkodliwych gazów. Oczyszczacz doskonale pochłania też nieprzyjemne zapachy, co zostało już docenione przez konsumentów posiadających zwierzęta w domu.

Innowacyjny filtr 5w1 sprawia, że oczyszczacz powietrza Toshiba nie tylko jest skuteczny, ale i ekonomiczny. Dzięki specjalnej konstrukcji i dodaniu dodatkowej warstwy filtra jego żywotność została przedłużona nawet do 24 miesięcy. Nie musisz sam o tym pamiętać – urządzenie da Ci znać, kiedy należy wymienić filtr!

Chroń się przed infekcjami

Toshiba CAF-X83XPL to oczyszczacz powietrza z jonizatorem. Jony ujemne sprzyjają usuwaniu szkodliwych cząstek oraz neutralizacji alergenów, wirusów i zarodników pleśni – abyś mógł cieszyć się doskonałą atmosferą w swoim domu!

Kolejną zaletą tego świetnego oczyszczacza powietrza jest technologia filtra cyryndlicznego 360 stopni. Oznacza to, że sprzęt pobiera powietrze ze wszystkich stron. W efekcie wydajniej filtruje powietrze w całym pomieszczeniu, bez względu na to, w którym miejscu się znajduje.

Urządzenie posiada także bardzo czuły kontroler bieżącej jakości powietrza. Jeśli pojawi się zbyt wiele zanieczyszczeń lub pylów zawieszonych (a może to mieć miejsce zwłaszcza zimą), możesz uruchomić tryb turbo. Pozwoli Ci to w krótkim czasie przywrócić optymalną atmosferę we własnym domu.

Sprawdzi się w większych pomieszczeniach

Toshiba CAF-X83XPL to oczyszczacz o sporym przepływie powietrza – parametr CADR wynosi 500m3/godz. Urządzenie sprawdza się w dużych pomieszczeniach lub mieszkaniach o powierzchni do 60 m2. Sprzęt ten jest nie tylko wydajny, ale też bardzo stylowy! Bez problemu odnajdzie się nawet w eleganckim salonie!

Zalety:

 • Innowacyjny filtr True HEPA 5w1

 • Skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy

 • Wysoki przepływ powietrza (500m3/ h)

 • Stosunkowo cichy oczyszczacz powietrza (głośność urządzenia max 52 dB)

 • Duża powierzchnia oczyszczania

 • Sprawdzi się w większych pomieszczeniach

Wady:

 • Brak nawilżacza powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W

Sharp UA-PF40E-W

To kolejny ciekawy oczyszczacz powietrza, który znalazł się w naszym zestawieniu. To niewielkie, ale sprytne urządzenie zapewni Ci optymalny przepływ powietrza pozbawionego kurzu i szkodliwych substancji. Ponadto, oczyszczacz powietrza Sharp posiada funkcje dodatkowe, które dodatkowo dbają o jakość powietrza w Twoim domu.

Technologia Plasmacluster

Oczyszczacz powietrz Sharp może pochwalić się innowacyjną technologią Plasmacluster. Oznacza to, że oprócz sprawdzonego systemu potrójnej filtracji (filtry HEPA, wstępny i z węglem aktywnym) urządzenie dodatkowo generuje jony ujemne! Jony generowane przez technologię Plasmacluster są zbliżone do jonów naturalnych, a po zakończonym procesie oczyszczania powietrza zamieniają się w wodę i wracają do środowiska.

Oczyszczacz powietrza Sharp dodatkowo zadba o optymalny poziom nawilżenia powietrza w Twoim otoczeniu. Tak, abyś zawsze mógł się czuć maksymalnie dobrze!

Żyj zdrowo bez zanieczyszczeń

Głównym kryterium w wyborze oczyszczacza jest rodzaj zanieczyszczeń, których urządzenie może się pozbyć. Oczyszczacz powietrza Sharp usuwa 99,97% drobin kurzu i pyłów (m.in. PM 2,5, PM10), skutecznie pomaga także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania. Działanie oczyszczacza docenią z pewnością alergicy – dzięki jego pracy będzie im się żyło po prostu lepiej.

Oczyszczacz powietrza Sharp oferuje przepływ powietrza na poziomie 240 m3/h. Urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 20 m2 – idealnie nada się do sypialni czy mniejszego biura.

Praktyczne tryby pracy

Oczyszczacz powietrza Sharp jest urządzeniem wygodnym w obsłudze. Optymalnie opracowany tryb automatyczny pozwala dostosować pracę sprzętu do aktualnych warunków w Twoim pomieszczeniu. Oczyszczacz posiada także cichy tryb nocny. Dzięki niemu możesz spokojnie spać w nocy, ciesząc się czystym powietrzem.

Zalety:

 • Dość niska cena

 • Trzystopniowy proces filtracji

 • Dodatkowa funkcja – jonizacja i nawilżanie powietrza

 • Kompaktowe wymiary urządzenia

Wady:

 • Niewielka powierzchnia oczyszczania – do 20 m2

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro

Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro

To kolejna pozycja godna uwagi! Oczyszczacze powietrza doskonale sprawdzą się w małych i średnich mieszkaniach (powierzchnia oczyszczania do 60m2), stanowią też częsty wybór do biur. Wydajność tego modelu oscyluje na poziomie 500 m3/h (współczynnik PCADR), co uznać można za całkiem przyzwoity wynik.

Iście nowoczesne sterowanie

Oczyszczacz powietrza Xiaomi to prawdziwie nowoczesny sprzęt. Zaskakuje innowacyjnymi i wygodnymi sposobami obsługi. Model posiada nieograniczony dostęp do WiFi. Praktyczne sterowanie zapewnia dedykowana aplikacja mobilna. Jedną z opcji do wyboru jest sterowanie głosowe (asystent Google lub Alexa) – możesz tak zaprogramować urządzenie, że zachowa się w oczekiwany sposób w określonych przez Ciebie warunkach.

Podobnie jak inne dobre oczyszczacze powietrza, Xiaomi Mi Air Purifier posiada wskaźnik poziomu zanieczyszczenia powietrza. Należy jednak podkreślić, że model ten wykorzystuje dość praktyczną metodę informowania o stanie powietrza w Twoim domu. Urządzenie nie tylko wyświetli dokładne parametry pomiaru na czytelnym wyświetlaczy OLED. W zależności od poziomu zanieczyszczeń pierścień kolorystyczny zaświeci się w określonej tonacji.

Kilka trybów pracy

Oczyszczacz powietrza Xiaomi posiada kilka trybów pracy do wyboru. Może pracować w trybie niskim, wysokim, nocnym oraz w trybie automatycznym. Zawsze możesz ustawić ten, który akurat najbardziej Ci odpowiada! Zrobisz to nie tylko z poziomu aplikacji – model posiada także wygodny dotykowy panel sterowania.

Solidny i elegancki

Oczyszczacze powietrza Xiaomi zostały wykonane z bardzo solidnych materiałów. Obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Godna pochwały jest także sama stylistyka urządzenia. Oczyszczacz posiada ciekawy, ale jednocześnie niewymuszony design. Jasna kolorystyka i smukły kształt sprawiają, że będzie komponował się praktycznie z każdym pomieszczeniem. Czy to w domu, czy to w biurze.

Zalety:

 • Stosunkowo niska cena

 • Wysoka skuteczność pracy

 • Przepływ powietrza 500m3/h dla powierzchni 60 m2

 • Zaawansowane i nowoczesne opcje sterowania

Wady:

 • Brak istotniejszych wad

Oczyszczacz powietrza Samsung AX40R3030WM

Samsung AX40R3030WM

Planujesz zakup oczyszczacza, ale nie chcesz wydawać na niego majątku? Budżetowy model Samsung AX40R303WM skutecznie ochroni Cię przed alergenami, smogiem i lotnymi związkami organicznymi!

Designerskie oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza od Samsunga już na pierwszy rzut oka wyróżniają się nietuzinkową stylistyką. Dzięki nim, możesz cieszyć się nie tylko czystym powietrzem, ale i przytulną atmosferą w domu! Dzięki niewielkim wymiarom i oświetleniu AirSensing Light urządzenie stanie się jednoczesną ozdobą Twojego wnętrza. Pewną innowacją jest także możliwość sterowania dotykowego. Projekt modelu Samsung AX40R3030WM został nawet nagrodzony wyróżnieniem IF Design Award w 2017 roku.

Pogromca szkodliwych pyłów

Ale unikalny design to nie wszystko! Oczyszczacz powietrza Samsung to prawdziwy pogromca szkodliwych cząstek. Model posiada 3-stopniową filtrację (filtr główny, filtry HEPA i filtr węglowy). Dzięki temu skutecznie usuwa szkodliwe związki organiczne, pyły zawieszone, dym papierosowy, smog, bakterie, wirusy czy alergeny z Twojego otoczenia.

Model posiada także funkcje dodatkowe. Wyposażony jest chociażby w czujniki kurzu, a także w czujnik gazu i pyłu. Jeśli uruchomisz urządzenie w trybie automatycznym to samodzielnie dopasuje on parametry pracy do aktualnej sytuacji. Dzięki skutecznemu działaniu węgla aktywnego możesz też mieć pewność, że wszystkie niepożądane zapachy szubko znikną z Twojego domu!

Zmienne tryby pracy

Oczyszczacz powietrza Samsung AX40R303WM posiada dwa główne tryby pracy. Wygodne sterowanie dotykowe pozwoli Ci sprawnie wybierać pomiędzy nimi. Tryb automatyczny sprawdzi się za dnia w nieco większych pomieszczeniach. Tryb nocny charakteryzuje nieco mniejsza wydajność. Z kolei jednak, głośność urządzenia znacznie maleje.

Ten stosunkowo cichy oczyszczacz powietrza (20 dB w trybie nocnym) bez obaw można stosować w sypialni. Twój sen nie zostanie zakłócony przez szum sprzętu, a dzięki oczyszczonej atmosferze będziesz znacznie bardziej wypoczęty o poranku!

Zalety dodatkowe

Oczyszczacz powietrza Samsung nie tylko jest wydajny i stosunkowo tani. Należy wspomnieć o kilku innych zaletach i dodatkowych funkcjach. Jedną z nich jest chociażby blokada rodzicielska. Chroni ona przed „niespodziewaną” zmianą ustawień sprzętu. Przy intensywnym oczyszczaniu przydatny będzie także alarm wymiany filtra.

Praktycznym rozwiązaniem jest Timer, który zwiększa możliwości sterowania urządzeniem. Dzięki niemu możesz zaplanować czas pracy oczyszczacza (zakres od 1h do 12 h). Na koniec warto dodać, że model ten należy także do najbardziej energooszczędnych na rynku!

Zalety:

 • Niska cena

 • 2 tryby pracy: tryb automatyczny i tryb nocny

 • 3 stopniowy system filtracji (z wykorzystaniem filtra wstępnego, filtra FEPA oraz filtra z węglem aktywnym)

 • Przepływ powietrza 311 m3/h

 • Czujnik kurzu, czujnik pyłów i czujnik dymu

 • Dotykowe sterowanie urządzeniem

 • Atrakcyjny design

 • Wysoka klasa energetyczna

Wady:

 • Przydałaby się możliwość sterowania zdalnego
 • Powierzchnia oczyszczania nie większa niż 40 m2
 • Brak jonizacji i nawilżacza
  Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PE30E-WB

  Sharp UA-PE30E-WB

  Marka Sharp udowadnia, że tanie oczyszczacze powietrza również mogą być skuteczne! Model UA-PE30E-WB to idealna propozycja do mniejszych pomieszczeń (np. małych sypialni) lub niewielkich mieszkań, dostępna w bardzo korzystnej cenie!

  Mały i skuteczny

  W wyborze oczyszczacza powietrza wiele zależy od konkretnej przestrzeni, którą chcesz oczyszczać. Jeśli potrzebny Ci sprzęt do niewielkiej sypialni lub małego mieszkania, to różne dodatkowe funkcje czy drogie urządzenia o dużej mocy mogą się okazać niepotrzebne.

  Model Sharp UA-PE30E-WB to niewielki, ale solidny oczyszczacz powietrza. Jego nowoczesny design sprawia, że z łatwością wkomponuje się do każdego pomieszczenia, a dzięki kompaktowym wymiarom nie będzie problemu ze znalezieniem dla niego miejsca. Konstrukcja urządzenia jest nie tylko stylowa, ale i solidna,, odporna na uszkodzenia mechaniczne.

  Oddychaj nieskazitelnym powietrzem

  Tani oczyszczacz powietrza Sharp UA-PE30E-WB wyposażony został w skuteczny, trójstopniowy mechanizm filtracji. Taki sam, jaki można spotkać w droższych modelach! Znajdziesz tu filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr węglowy. Dzięki nim oczyszczacz radzi sobie z większymi zanieczyszczeniami, drobnymi cząsteczkami (takimi jak bakterie, wirusy czy zarodniki pleśni), niweluje też brzydkie zapachy i dym papierosowy.

  Ten oczyszczacz powietrza posiada co prawda tylko jeden tryb automatyczny i uproszczony panel sterowania, wyposażono go jednak w praktyczny wskaźnik jakości powietrza w pomieszczeniu. Pozwala Ci to zawsze mieć pod kontrolą najważniejsze parametry!

  Idealny oczyszczacz powietrza do sypialni

  Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PE30E-WB nie sprawdzi się w większych pomieszczeniach, aczkolwiek do sypialni nadaje się idealnie. Nie tylko nie zajmuje dużo miejsca, ale przede wszystkich jest bardzo cichy. Hałas, który emituje wynosi zaledwie 26 dB! Śpij spokojnie i oddychaj czystym powietrzem przez całą dobę!

  Co prawda model Sharp nie jest w stanie zaoferować tyle, ile zaawansowane urządzenia, ale w oczyszczaniu powietrza sprawdza się doskonale. Stosunek jakości do ceny można uznać tu za bardzo korzystny!

  Zalety:

  • Niska cena

  • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny

  • Kompaktowe wymiary

  • Niska głośność pracy

  • Stylowy design

  • Skuteczna metoda filtracji z filtrem HEPA

  • Wskaźnik informujący o stanie powietrza

  Wady:

  • Sprawdzi się tylko na niewielkiej przestrzeni

  • Niewielki przepływ powietrza (180 m3/ h)

  • Tylko jeden tryb pracy

   Oczyszczacz powietrza – czym właściwie jest?

   Oczyszczacz powietrza to przenośne urządzenie, którego zadaniem jest usuwanie z powietrza zanieczyszczeń. Zakres działania urządzenia zależy od modelu i jego parametrów. Najlepsze polecane oczyszczacze powietrza potrafią zniwelować nawet 99,99% szkodliwych cząstek i działać na powierzchniach prawie 100 m 2. Oczywiście, na rynku znaleźć można także wiele mniejszych urządzeń, które mogą być godne naszej uwagi. Wybór odpowiedniego modelu zależy w dużej mierze od naszych potrzeb i oczekiwań.

   Co może zrobić dla nas oczyszczacz?

   Oczyszczacze posiadające zaawansowaną, kilkustopniową filtrację potrafią w dużym stopniu poprawić jakość powietrza w naszych pomieszczeniach. Z tego powodu bywają wykorzystywane zarówno w prywatnych domach, mieszkaniach, jak i biurach czy budynkach użyteczności publicznej.

   Oczyszczanie powietrza w domu powinno zainteresować przede wszystkim alergików. Urządzenia filtrujące powietrze potrafią pochłonąć zdecydowaną większość alergenów, drażniących pyłków czy zarodników pleśni. Oczyszczacz powietrza zatrzyma także cząsteczki smogu, wirusy, bakterie czy gazy lotne (m.in. szkodliwy formaldehyd). Z tego powodu sprzętem tym interesują się wszystkie osoby świadome wpływu powietrza na ludzkie zdrowie. Warto wspomnieć, że urządzenia wyposażone w filtr węglowy mają także zdolność pochłaniania wszystkich nieprzyjemnych zapachów – z dymem tytoniowym na czele!

   Oczyszczacze powietrza – na co zwrócić uwagę?

   Wybierając urządzenie warto sprawdzić kilka istotnych cech interesującego nas modelu. Najważniejszą z nich jest zastosowana filtracja. Bez wątpienia najlepsze są modele, które oferują przynajmniej 3-stopniową filtrację. Polega ona na zastosowaniu kilku filtrów różnego typu: filtra wstępnego, filtra HEPA oraz filtra z wkładem węglowym. Taka kombinacja pozwala na przechwycenie do 99,99% zanieczyszczeń!

   Oczywiście, warto przyjrzeć się także modelom stosującym inne rodzaje filtrów. Filtr elektrostatyczny czy filtr wodny również poradzą sobie doskonale z usuwaniem szkodliwych cząstek z Twojego otoczenia. Warto tu wspomnieć, że oczyszczacz powietrza z filtrem wodnym będzie miał dodatkową zaletę – poprawi poziom nawilżenia powietrza w Twoim domu lub biurze!

   Praktyczność i koszty eksploatacji

   Rodzaje oczyszczaczy są różne, ale możemy wskazać kilka dodatkowych cech, które należy sprawdzić przed zakupem. Jedną z nich jest powierzchnia oczyszczania. Poszczególne modele mają różne możliwości. Jedna z łatwością poradzą sobie z filtrowaniem powietrza na większych przestrzeniach. Inne z kolei sprawdzą się doskonale, ale tylko na mniejszych powierzchniach. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy dany model odpowie właściwie na Twoje oczekiwania.

   Warto sprawdzić także oferowany przepływ powietrza – im jest większy, tym wydajniej urządzenie pracuje. Innymi aspektami, na które powinieneś zwrócić uwagę są dostępne czujniki (m.in czujnik kurzu) oraz koszty eksploatacji. Pobór mocy w przypadku oczyszczaczy jest istotny, gdyż pracują one przez większość dnia.

   Przed zakupem sprawdź również jak przebiega wymiana filtra zintegrowanego. Powinna być szybka i prosta.

   Tryby pracy oczyszczaczy

   Generalnie – im ich więcej, tym lepiej. Szeroki wybór trybów pracy pozwoli Ci lepiej dopasować działanie urządzenia do twoich potrzeb. W naszej opinii absolutnym minimum jest uniwersalny tryb automatyczny oraz tryb nocny. Pozwoli on na poprawę jakości powietrza w Twoim domu bez emitowania nadmiernego hałasu. Tak, aby nie zakłócać Twojego snu! Głośność pracy cichego oczyszczacza nie powinna przekraczać 25 dB!

   Oczyszczacze powietrza – funkcje dodatkowe

   Dużym zainteresowaniem cieszą się modele posiadające funkcje dodatkowe różnego typu. Taką funkcją może być chociażby nawilżanie powietrza. Częstym wyborem konsumentów są także modele wyposażone w dodatkowe jonizatory powietrza. Odpowiednie stężenie jonów wspomaga pochłanianie zanieczyszczeń i dodatkowo polepsza stan powietrza. W niektórych modelach znajdziemy także takie dodatki jak lampa UV, jonizator plazmowy czy nawet dozownik zapachów!

   Oczyszczacz powietrza – cena

   Ceny oczyszczaczy powietrza są bardzo zróżnicowane. Zależą w dużej mierze od oferowanych funkcji – takich jak powierzchnia oczyszczania, moc i ogólna wydajnośc. Najlepsze modele na rynku potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Nietrudno znaleźć także modele ze średniej półki cenowej (1000-2000 złotych). Najtańsze modele dostaniemy już za kilkaset złotych!

   Czy warto w ogóle zwracać uwagę na tanie oczyszczacze powietrza? Oczywiście, że tak! Tak jak pokazaliśmy w naszym rankingu, niektóre tanie modele mają również wiele do zaoferowania. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ich skuteczność będzie dobra tylko na mniejszych powierzchniach. Jeśli potrzebny jest nam sprzęt, który skutecznie usunie zanieczyszczenia z większego mieszkania, domu lub biura to niestety będziemy musieli zainwestować nieco większą kwotę w zakup oczyszczacza powietrza.

   Jaki oczyszczacz kupić?

   Jeśli nadal nie wiesz, jaki oczyszczacz powietrza wybrać to koniecznie przeczytaj wnikliwie nasz ranking. Zamieściliśmy w nim najlepsze modele na rynku.