Zaznacz stronę

Oczyszczacz powietrza ranking 2022

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które stale cieszą się rosnącym zainteresowaniem. I nic dziwnego! To sprytne urządzenie pozwala nie tylko usunąć nieprzyjemne zapachy z naszego wnętrza, ale też poprawić nasze zdrowie i bezpieczeństwo, poprzez pozbycie się szkodliwych pyłów, alergenów, wirusów i bakterii! Jeśli również rozważasz zakup tego urządzenia to mamy dla Ciebie najnowszy test oczyszczaczy powietrza, przeprowadzony przez naszych ekspertów! Dowiesz się z niego na jakie modele warto zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinien mieć najlepszy oczyszczacz powietrza do Twojego domu!

ranking oczyszczaczy powietrza

Ranking oczyszczaczy powietrza 2022

Ranking oczyszczaczy powietrza wygrywa Philips Dual Scan AC3858/51

Nasze porównanie oczyszczaczy powietrza zwycięża model Philips Dual Scan AC3858/51! To bez wątpienia najlepszy oczyszczacz powietrza na rynku, który pozbędzie się 99,97% szkodliwych związków z Twojego otoczenia! Specjalny filtr urządzenia pochłonie nawet najmniejsze wirusowe cząsteczki, dzięki temu Ty możesz zawsze czuć się bezpiecznie. Zapewni Ci to innowacyjny, aż 3-stopniowy proces filtracji, który nie przepuści żadnego pyłku! Szczególnie docenią go alergicy! Dodajmy do tego wysoką wydajność, niski pobór mocy oraz niezwykle cichą pracę, co ma niezwykle duże znaczenie. Ten domowy oczyszczacz powietrza stanie się Twoim sprzymierzeńcem w walce o zdrowie – on pozbędzie się zanieczyszczeń z powietrza, a Ty i Twoja rodzina będziecie mogli w spokoju cieszyć się życiem.

Drugi najlepszy oczyszczacz powietrza to Samsung AX90R7080WD

To kolejna pozycja wyróżniona przez nasz ranking – oczyszczacz powietrza Samsung to urządzenie na miarę XXI wiek! Wyróżnia się smukłym kształtem i eleganckim, nowoczesnym designem. Niemniej jednak najważniejsze są jego możliwości! To idealny oczyszczacz powietrza do sypialni, pokoju dziecka czy salonu: usuwa ponad 99% zanieczyszczeń i szkodliwych cząstek. Oferuje on także wysoką wydajność, niskie koszty eksploatacji, a w dodatku możesz nim sterować zdalnie! Wszystko dla Twojego zdrowia, bezpieczeństwa i wygody!

Trzeci polecany oczyszczacz powietrza to Dyson Pure Hot + Cool HP04

To kolejny model, który nasz ranking oczyszczaczy powietrza zamieścił na podium! Urządzenie Dyson Pure Hot + Cold HP04 nie tylko pozbywa się szkodliwych cząstek, pyłów zawieszonych czy lotnych związków organicznych. Może także ogrzać lub ochłodzić przestrzeń, którą chcesz oczyszczać! Świetny design urządzenia, duża wydajność i łatwe czyszczenie to kolejne zalety tego doskonałego oczyszczacza powietrza! Warto wspomnieć o możliwości sterowania z pomocą pilota lub dedykowanej aplikacji mobilnej.

Kolejny polecany oczyszczacz powietrza to Sharp UA-HD60E-L

Oczyszczacz powietrza Sharp to kolejny znakomity model, który dodatkowo oferuje dodatkowe funkcje: nawilżanie oraz jonizowanie powietrza! Zaawansowany system nawilżania ewaporacyjnego pracuje z wydajnością 660 mL w ciągu jednej godziny! Ale to oczywiście nie wszystko – model Sharp UA pozwoli skutecznie usunąć zanieczyszczenia nawet z dużych powierzchni. To wysokiej klasy sprzęt, który z pewnością docenią alergicy i wszyscy pozostali, dla których jakość powietrza w ich domu nie jest obojętna!

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL

To najcichszy oczyszczacz powietrza Toshiba na rynku! Ale to oczywiście nie jedyny aspekt, który może przekonać Cię do zakupu oczyszczacza powietrza. Model Toshiba CAF-X116XPL wykorzystuje innowacyjny system niezwykle skutecznej filtracji. Jest to również nowoczesny jonizator powietrza! Z jego pomocą nie tylko skontrolujesz stan powietrza w Twoim domu, ale pozbędziesz się szkodliwego zanieczyszczenia, które utrudnia oddychanie. Dokładny filtr skutecznie wychwyci cząsteczki pyłów zawieszonych, tlenki siarki, bakterie, wirusy czy zarodniki pleśni!

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-404DG

To kolejny bardzo dobry oczyszczacz powietrza wyróżniony w naszym rankingu! Electrolux Pure wyróżnia się spośród innych oczyszczaczy powietrza unikatowym designem i ogromną skutecznością. Jego współczynnik CADR wynosi aż 485 m3/h! Dodatkowo urządzenie emituje niski poziom hałasu, skutecznie filtruje powietrze oraz posiada wymienne filtry i dedykowaną aplikację mobilną! Doskonale sprawdzi się także w większych mieszkaniach i domach jednorodzinny. Oczyści powietrze w pomieszczeniach o powierzchni 92 m2!

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

To przykład doskonałego oczyszczacza powietrza pracującego w trybie 3D, wyposażonego dodatkowo w czujnik gazu! Oprócz tego urządzenie doskonale wyłapują większość szkodliwych cząstek za pomocą filtra wstępnego, filtra HEPA i węgla aktywnego! Sprzęt emituje oczyszczone powietrze w trzech kierunkach, dzięki czemu szybko dociera ono do każdego zakamarka mieszkania! Oczyszczacz powietrza Samsung sprawdzi się w średnich i mniejszych pomieszczeniach, a swoich właścicieli dodatkowo uraczy szeregiem wygodnych opcji takich jak timer, ochrona rodzicielska czy sygnalizator wymiany filtra.

Oczyszczacz powietrza Stadler Form ROGER

Oczyszczacze powietrza Stadler Form ROGER to stosunkowo tanie urządzenia oferujące prawdziwie szwajcarską jakość! Ten niepozorny sprzęt może stać się Twoim niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce o czyste i zdrowe powietrze. Urządzenie dokonuje całkowitej wymiany powietrza w pomieszczeniu trzy razy na godzinę, a wbudowane czujniki same dostosowują tryb pracy oczyszczacza do bieżących potrzeb. To oczyszczacz powietrza, który doskonale sprawdzi się w pokoju, biurze lub niewielkim mieszkaniu – oferowana powierzchnia oczyszczania to 35 m2.

Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/10

Boisz się, że w Twoim domu jest zanieczyszczone i suche powietrze? Cierpisz na alergie, a w Twoim mieście często pojawia się smog? Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/10 to wielofunkcyjne urządzenie o całkiem sporych możliwościach! Model oferuje 4-stopniowy proces filtracji, skutecznie łagodzi objawy alergii oraz wyposażony jest w nawilżacz. Dokładne czujniki pozwolą Ci stale kontrolować stan powietrza w Twoim domu, a dedykowana aplikacja mobilna ułatwi sterowanie urządzeniem. A wszystko po to, żebyś mógł żyć w zdrowiu i komforcie!

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Dobry oczyszczacz powietrza za kilkaset złotych? Czy to możliwe? Oczywiście! Xiaomi Mi Air Purifier Pro H to urządzenie, które pod wieloma względami dorównuje znacznie droższym kolegom! Wręcz doskonale sprawdzi się w biurze lub w domu. Poradzi sobie z wirusami, bakteriami, usunie tlenki azotu czy niepożądany zapach dymu papierosowego! Dzięki swoim niewielkim rozmiarom zmieści się praktycznie wszędzie. A sterowanie urządzeniem? Możesz to robić z wykorzystaniem aplikacji mobilnej lub… komend głosowych!

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W

To bardzo sprawny oczyszczacz powietrza do małego pokoju lub do średniej wielkości pomieszczeń. Zaletą tego urządzenia jest potrójna filtracja oraz zaawansowany system jonizacji – czyli coś, czego nie mają wszystkie oczyszczacze powietrza. Opcję zakupu oczyszczacza powietrza Sharp powinni rozważyć wszyscy, którzy szukają kompaktowego sprzętu o dużych możliwościach. Model posiada wylot oczyszczonego powietrza z 20 stopniowym powrotem, co pozwala dotrzeć powietrzu do każdego zakątka pomieszczenia, a Tobie daje gwarancje, że zawsze będziesz przebywać w zdrowej, czystej atmosferze!

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Nasze porównanie zamyka stosunkowo tani oczyszczacz powietrza, który mimo niskiej ceny ma dość sporo do zaoferowania. To eleganckie urządzenie posiada potrójny system filtracji. Usunie z powietrza w Twoim domu najdrobniejsze cząstki kurzu, smogu, drobnoustrojów, zniweluje także nieprzyjemne zapachy. W dodatku oczyszczacz powietrza posiada stałe połączenie z WiFi i możliwość zdalnego sterowania z pomocą mobilnej aplikacji. Przepływ powietrza wynosi 380 m3/h dla pomieszczeń o powierzchni do 48m2 – oczyszczacz sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach.

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Trudno się dziwić – stale wzrasta świadomość dotycząca wpływu powietrza na zdrowie człowieka. A niestety – w wielu polskich miastach jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza zimą! Urządzenia pochłaniające zanieczyszczenia z otoczenia są także wybawieniem dla alergików i potrafią znacząco podnieść ich jakość życia. Jeśli również planujesz zakup tego sprzętu i zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać – koniecznie przejrzyj nasz ranking! Nsi eksperci, specjalnie dla Was, wyselekcjonowali 12 najlepszych modeli w różnym przedziale cenowym.

Najlepsze oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858/51

Philips Dual Scan AC3858/51

To najlepszy oczyszczacz powietrza – opinie mówią same za siebie! Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858 wprowadza rynek tych urządzeń w zupełnie nową epokę. Oferuje on coś więcej niż standardowe usuwanie alergenów, smogu czy kurzu! Mówiąc wprost – żadne zanieczyszczenia powietrza nie będę tu miały szans!

Nowoczesna filtracja powietrza w domu

Oczyszczacz powietrza Philips wyposażony został w nowoczesny filtr gwarantujący skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z Twojej przestrzeni. Innowacyjna 3-etapowa filtracja pozbędzie się zarówno większych cząsteczek jak kurz czy sierść zwierząt (filtr wstępny), jak i najmniejszych lotnych cząstek organicznych. Warstwa NanoProtect HEPA filtruje nawet cząstki o wielkości 0,003 μm! A to oznacza, że żadne wirusy, bakterie, pyłki roślin, alergeny roztoczy czy zarodniki pleśni oraz grzybów nie mają szans! W dodatku sprzęt może pracować długi czas bez konieczności wymiany filtra.

Filtr urządzenia nie tylko usuwa szkodliwe cząstki w Twoich pomieszczeniach, ale też pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów! Zaawansowany filtr węglowy neutralizuje brzydkie aromaty i szkodliwe gazy, a Ty możesz cieszyć się doskonałym, krystalicznym powietrzem.

Najwyższa wydajność oczyszczania

Ogromną zaletą oczyszczaczy powietrza Philips jest ich wydajność! Dodatkowo, urządzenie daje do wyboru aż 4 tryby pracy: tryb automatyczny, tryb turbo, tryb nocny oraz tryb nocny antyalergiczny. Bez względu na to, który z nich zastosujesz możesz mieć pewność, że wydajność oczyszczacza spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Wybierając oczyszczacz powietrza Philips możesz mieć także gwarancję niezwykle cichej pracy. Urządzenie ze spokojem możesz postawić w pokoju dziecięcym czy w swoim gabinecie – bez obaw, że szum sprzętu utrudni Twoje funkcjonowanie! Oczyszczacz powietrza Philips może działać nawet w większych pomieszczeniach – do 73 m kwadratowych!

Miej zawsze kontrolę

Kolejnym plusem oczyszczacza powietrza Philips jest możliwość stałej kontroli jakości powietrza w Twoim domu. Urządzenie posiada dwa precyzyjne czujniki, które wnikliwie skanują otoczenie, wykrywając wszystkie szkodliwe cząstki: smog, pyły, alergeny, gazy i drobnoustroje. Stan powietrza możesz stale śledzić na czytelnym, cyfrowy wyświetlaczu.

Zalety:

 • Maksymalna skuteczność filtracji
 • Wysoka wydajność
 • Kilka trybów pracy
 • Duża powierzchnia oczyszczania
 • Niewielka głośność pracy
 • Wyższa klasa filtra

Wady:

 • Dość wysoka cena
 • Większy gabaryt urządzenia
Oczyszczacz powietrza Samsung AX90R7080WD

Samsung AX90R7080WD

Jeśli zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać do dużych pomieszczeń to musisz koniecznie zwrócić uwagę na ten model! Podczas gdy zdecydowana większość oczyszczaczy na rynku zdaje egzamin w małych i średnich przestrzeniach to Samsung AX90R7080WD pozwoli przefiltrować kubaturę pomieszczenia o powierzchni 90m2!

Trzystopniowa filtracja powietrza

3-stopniowa filtracja urządzenia zapewnia najwyższą skuteczność. Oczyszczacz powietrza Samsung posiada filtr wstępny (wychwytuje włosy, sierść, kurz), filtr węglowy (węgiel aktywny doskonale radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami) oraz filtr HEPA, który usuwa mikrocząsteczki pyłów (m.in. PM 1,0, PM2,5czy PM10), szkodliwych gazów, roztoczy oraz wirusy i bakterie!

Stan powietrza w pomieszczeniu stale można kontrolować. Oczyszczacz powietrza posiada duży i czytelny wyświetlacz, na którym z łatwością odczytamy bieżące pomiary jakości powietrza. Bądź świadomy czym oddychasz!

Praktyczny design dla maksymalnej efektywności

Oczyszczacz powietrza Samsung posiada dopracowany design. Jednakże nie chodzi tu tylko i wyłącznie o stylowy wygląd! Odpowiednio opracowany, frontalny wlot zapewnia maksymalnie skuteczną powietrza. Przepływ powietrza pozwala przefiltrować całe pomieszczenie. Możesz mieć pewność, że oczyszczone powietrze dotrze do każdego kąta w Twoim domu!

Zanieczyszczone powietrze nie ma szans, a oczyszczacz Samsung to jego… cichy wróg! Urządzenie charakteryzuje się niezwykle cichą pracą – jedynie 20 dB!

Nowoczesne sterowanie

Urządzenie Samsung jest niezwykle wygodne w obsłudze. Może pracować na dwa sposoby – w trybie automatycznym działa najlepiej w ciągu dnia, a w trybie nocnym czyści Twoje powietrze, gdy śpisz. W dodatku możesz sterować nim za pomocą aplikacji mobilnej: nie tylko zmienisz w niej tryb pracy, ale także sprawdzisz bieżące parametry powietrza oraz wskaźnik zużycia filtrów.

Zalety:

 • Niezwykle wydajny oczyszczacz powietrza
 • 3-stopniowa filtracja
 • 2 tryby pracy
 • Unikalny design: praktyczny i elegancki
 • Sterowanie z pomocą aplikacji

Wady:

 • Dość wysoka cena
Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Hot + Cool HP04

Dyson Pure Hot + Cool HP04

To najnowszy oczyszczacz powietrza od marki Dyson. Urządzenie nie bez powodu zajęło tak wysokie miejsce w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza. Nie tylko pozwala on znacząco podnieść jakość powietrza w Twoim domu, ale pomaga poprawić jego ogólny klimat. Posiada on funkcje dodatkowe, których nie znajdziemy w innych oczyszczaczach powietrza!

Oczyszczacz powietrza, który grzeje i chłodzi

Możliwości oczyszczacza Dyson znacząco przewyższają inne, typowe urządzenia! Nie tylko filtruje on powietrze, ale także wspomaga regulacje jego temperatury! Ten cichy oczyszczacz powietrza zimą pomoże ogrzać całe pomieszczenie (jednocześnie wyłapując szkodliwe związki), latem zapewni przyjemną, zimną bryzę. Dyson Pure Hot + Cool cechuje się przy tym wysoką wydajnością. Sam potrafi ogrzać pomieszczenie o wielkości 35m2. Z kolei skutecznego oczyszczania powietrza można być pewnym nawet w dużych pomieszczeniach – obsługiwana powierzchnia to 81 m3!

Skuteczny system filtracyjny

Możliwości oczyszczacza powietrza Dyson są naprawdę spore. Jego wydajność wspomagają zastosowane filtry: filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr węglowy. Filtr HEPA ma łącznie ponad 6 m2 długości i pozwala wychwycić około 99,95% cząstek do wielkości 0,1 mikrona! Oczyszczacz powietrza skutecznie wychwyci składniki smogu, lotne związki organiczne, bakterie czy wirusy. I to bardzo szybko – urządzenie rozprowadza 290 litrów oczyszczonego powietrza na sekundę!

Łatwa obsługa, sprawna kontrola

Oczyszczacz powietrza Dyson został zaprojektowany w taki sposób, aby jego obsługa i eksploatacja były szybkie i proste. Nie tylko jest on sam w sobie łatwy w czyszczeniu. Bardzo prosta jest chociażby wymiana filtra zintegrowanego. Ponadto urządzenie posiada pilot zdalnego sterowania. Z jego pomocą można nie tylko zmieniać funkcje urządzenia, ale także sprawdzać aktualny stan powietrza w pomieszczeniu. Z dużą dokładnością mierzą go czujniki kurzu i smogu.

Zalety:

 • Przemyślany i stylowy design
 • Funkcje dodatkowe grzania i chłodzenia
 • Możliwość sterowania pilotem lub przy pomocy aplikacji mobilnej
 • Bardzo cicha praca

Wady:

 • Wysoka cena
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L

Sharp UA-HD60E-L

Model Sharp UA to bardzo dobry oczyszczacz powietrza z nawilżaczem i jonizatorem. Stanie się on Twoim sprzymierzeńcem w dążeniach do lepszej jakości powietrza w swoim domu. Działanie tego modelu zostało w szczególności docenione przez alergików, którym dany oczyszczacz powietrza po prostu pomógł podnieść jakość życia. Jonizacja pomieszczeń dodatkowo wspomaga usuwanie szkodliwych związków.

Technologia Plasmacluster

Innowacyjna technologia Plasmacluster sprawdza się doskonale w oczyszczaniu powietrza. Doskonale radzi sobie ona ze wszelkimi wirusami, bakteriami, zarodnikami pleśni czy brzydkimi zapachami. Jonizacja pozwala ponadto zachować balans energetyczny powietrza oraz eliminuje napięcie elektrostatyczne. Po skończonym procesie jonizacji oczyszczacz powietrza Sharp zamienia jony zwykłą cząsteczkę wody, którą uwalnia do otoczenia.

Usuń mniejsze i większe zanieczyszczenia

Oczyszczacz powietrza Sharp zapewnia bardzo skuteczną filtrację. Podobnie jak w innych najlepszych modelach, znajdziemy tu potrójny zestaw filtrów, który skutecznie wychwyci do 99,97 drobin wielkości do 0,3 mikrona! Z pomocą filtru wstępnego, HEPA oraz węgla aktywnego pozwoli pozbyć się alergenów, kurzu, niebezpiecznych gazów czy nieprzyjemnych zapachów (jak na przykład dym papierosowy).

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania

Nawilżanie powietrza to dodatkowa funkcja oferowana przez model Sharp. A nawilżone i czyste powietrze oznacza lepsza jakość życia. Działanie urządzenia szybko odczujesz na własnej skórze: przestanie być ona przesuszona. Zauważysz także lepsze nawilżenie spojówek oraz brak problematycznej suchości w gardle.

Zalety:

 • Oczyszczacz z funkcją nawilżania
 • Jonizacja powietrza
 • Praktyczne funkcje pracy: tryb nocny i tryb automatyczny
 • Wysoka wydajność 396 m3/h
 • Filtry HEPA, wstępny oraz filtr z węglem aktywnym
 • Intuicyjna obsługa

Wady:

 • Brak istotniejszych wad
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL

Jeśli zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby nadał się do pokoju dziecięcego to koniecznie zwróć uwagę na ten model! Oczyszczacz powietrza Toshiba pracuje wyjątkowo skutecznie i wyjątkowo cicho. Zapewni w Twoi domu doskonały klimat dzięki technologii PlasmaTrue oferującej sprawny przepływ powietrza i niezawodną filtrację.

Zanieczyszczone powietrze nie ma szans

Toshiba CAF X116XPL to oczyszczacz powietrza z jonizatorem, który pozwala zneutralizować aż 99,9% szkodliwych związków z Twojego otoczenia! A to więcej niż oferują niektóre oczyszczacze! Zaawansowana technologia filtracji 5w1 zapewni Ci możliwość zdrowego i swobodnego oddychania. Filtr główny wyłapie większe cząstki, filtr PET usunie niepożądane aerozole atmosferyczne, filtr węglowy pochłonie formaldehyd, nieprzyjemne zapachy i inne zanieczyszczenia, a filtr HEPA zatrzyma wszystkie szkodliwe cząsteczki. Ponadto, oczyszczacz powietrza Toshiba został wyposażony w dodatkową warstwę filtra PET, która znacząco przedłuża jego żywotność!

Wygodne sterowanie urządzeniem

Oczyszczacze powietrza Toshiba to bardzo wygodne urządzenia do oczyszczania powietrza. Intuicyjna obsługa pozwala wybierać pomiędzy trzema trybami prędkości i pracy. Z łatwością możemy dostosować taki tryb, jaki najbardziej chcemy, jeśli interesuje nas ścisła personalizacja ustawień. Jeśli nie mamy na to czasu możemy wybrać tryb auto. Wówczas oczyszczacz powietrza sam dostosuje swoją pracę do warunków otoczenia!

Co istotne, oczyszczacz powietrza Toshiba posiada praktyczne kółka, które ułatwiają jego transport! Ponadto, zapewni on czyste powietrze na powierzchni 84 m2! Zostaw otwarte drzwi między pomieszczeniami i ciesz się czystym przepływem powietrza w mieszkaniu!

Usuń alergeny i inne szkodliwe związki

Oczyszczacz powietrza Toshiba docenią nie tylko alergicy, ale praktycznie wszyscy. Pozwoli się on sprawnie pozbyć niepożądanych składników smogu, usunie dwutlenek węgla, alergeny, bakterie, wirusy, roztocza, poradzi sobie także z lotnymi związkami organicznymi.

Zaletą tego modelu jest także praktyczna blokada ustawień – bez obaw korzystaj z urządzenia, nawet jeśli masz w domu małe i ciekawskie dzieci!

Zalety:

 • Jeden z najskuteczniejszych oczyszczaczy powietrza
 • Filtr 5w1
 • Generuje jony ujemne
 • Minimalna głośność urządzenia
 • Dość przystępna cena

Wady:

 • Brak istotniejszych wad
Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-404DG

Electrolux Pure A9 PA91-404DG

Oczyszczacz powietrza Electrolux zapewni Ci skuteczną ochronę przed smogiem, bakteriami, pozwoli pozbyć się zarodników pleśni, kurzu, połów PM 2.5, PM10 oraz szkodliwych lotnych związków organicznych. A do tego oferuje naprawdę spory przepływ powietrza, dzięki czemu możesz mieć pewność, że w każdym zakątku Twojego domu będziesz mógł swobodnie oddychać!

Skuteczny w walce z alergią

Tak jak większość najlepszych oczyszczaczy powietrza, model Electrolux Pure A9 pomaga skutecznie walczyć z objawami alergii. Dzięki inteligentnym filtrom pozwala poprawić jakość powietrza w domu, pozbyć się szkodliwych alergenów oraz stanowi ochronę przed bakteriami i wirusami. Ponadto, urządzenie posiada takie dodatkowe funkcje jak czujnik światła czy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza.

Kolejną wyjątkową cechą oczyszczaczy Electrolux jest możliwość wymiany filtra. Producent oferuje w swoim sklepie kilka rodzajów wymiennych filtrów, które można dobrać w zależności od naszych potrzeb.

Gratka dla designerów

Choć nie jest to mały oczyszczacz powietrza, to trzeba przyznać, że twórcy zadbali o jego stylistykę. Ale ciemne, eleganckie kolory i unikatowy kształt to nie wszystko. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji urządzenie wprowadza powietrze w ruch, dzięki któremu dociera ono do wszystkich zakątków Twojego domu.

Oczyszczacz powietrza z aplikacją

Urządzenie Electrolux nie tylko oferuje sprawny przepływ powietrza, ale także równie sprawne opcje sterowania. Oczyszczaczem można sterować z pomocą aplikacji mobilnej, która została już doceniona przez użytkowników. Co umożliwia Ci sterowanie telefonem? Między innymi stałą kontrolę jakości powietrza – i to bez względu na to czy akurat jesteś w domu, czy też nie.

Zalety:

 • Duży przepływ powietrza
 • Skuteczne oczyszczanie
 • Unikatowy i praktyczny design
 • Możliwość sterowania aplikacją mobilną
 • Dość przystępna cena

Wady:

 • Brak jonizacji
Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

Samsung AX60R5080WD

Oczyszczacz powietrza Samsung oferuje coś więcej niż tylko filtrację powietrza – posiada czujnik gazu, dzięki czemu Twój dom może nie tylko być zdrowszy, ale i bezpieczniejszy! To niezawodny sprzęt, który sprawdzi się w mniejszych i średnich przestrzeniach – zalecana powierzchnia jego działania wynosi 60 m2.

Wielostopniowa technologia oczyszczania

Oczyszczacz powietrza Samsung oferuje kilka ciekawych opcji, ale jego zadaniem podstawowym jest zapewnienie Ci komfortowego oddychania czystym, zdrowym powietrzem. Jest to oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym, wstępnym oraz filtrem HEPA 13 osiągający wysoką wydajność. Mowa tu o przepływie powietrza 467 m2/h. Oczyszczacz pozbędzie się smogu, szkodliwych związków lotnych czy pyłków traw, które bywają zmorą wielu alergików.

Czujnik pyłów i gazów

Urządzenie zostało wyposażone w kilka praktycznych czujników. Poza wspomnianym czujnikiem gazu oczyszczacz powietrza Samsung posiada czujnik pyłów (m.in. PM 1,0, PM10, PM2,5), czujnik kontrolny jakości powietrza oraz wbudowany neutralizator nieprzyjemnych zapachów.

Zastanawiasz się, jaki wybrać oczyszczacz powietrza, aby mieć pewność, że w każdym zakątku Twojego domu możesz swobodnie oddychać? Model Samsung zasysa powietrze przez przedni wlot, a wypuszcza przez otwory umieszczone z trzech stron urządzenia, co gwarantuje lepszą cyrkulację.

Sprawny tryb automatyczny

Oczyszczacze powietrza Samsung potrafią same dostosować prace do aktualnego stanu zanieczyszczenia powietrza. Tryb automatyczny urządzenia inteligentnie dopasuje parametry działania, aby zapewnić możliwie wydajną pracę. Oczywiście, możesz także samodzielnie sterować pracą oczyszczacza. Producent oferuje specjalną aplikację SmartThings, dzięki której obsługa urządzenia jest prosta, szybka i wygodna.

Zalety:

 • Wysoka wydajność urządzenia
 • Filtracja powietrza w trybie 3D
 • Niewielka głośność pracy (tylko 20 dB)
 • Laserowy czujnik gazu, pyłu
 • Dość przystępna cena

Wady:

 • Nieco mniejsza wydajność na większych powierzchniach
Oczyszczacz powietrza Stadler Form ROGER

Stadler Form ROGER

Stadler Form ROGER to nawilżacz powietrza z filtrem HEPA oraz filtrem węglowym, który doskonale radzi sobie w większych pokojach, biurach i mniejszych mieszkaniach. I choć może się wydawać, że jest to dość minimalistyczne urządzenie, to szybko docenisz jego pracę. Stadler Form ROGER po prostu doskonale robi to, do czego został stworzony – oczyszcza powietrze i pozwala cieszyć się zdrową atmosferą w Twoich pomieszczeniach.

Przyjaciel alergików

Oczyszczacze powietrza Stadler Form ROGER to częsty wybór alergików. Dlaczego? Otóż są to sprzęty dostępne w dość przystępnej cenie, które jednocześnie oferują zadowalającą jakość. Oczyszczacz powietrza wyposażony został w podwójny system filtracji: znajdziemy tu sprawdzony filtr HEPA oraz filtr z węgla aktywnego. Sprawnie wychwytują one lotne związki organiczne, pyły zawieszone, mikrocząsteczki oraz ułatwiają usuwanie niepożądanych zapachów.

Praktyczny wskaźnik jakości powietrza

Oczyszczacz powietrza Stadler posiada praktyczny czujnik jakości powietrza. Urządzenie nie tylko dostosowuje swoje działanie do aktualnych potrzeb (tryb automatyczny pracy), ale też stale informuje o swoich pomiarach na czytelnym, cyfrowym wyświetlaczu. Sterowanie tym modelem również jest wygodne – odbywa się za pomocą praktycznego dotykowego panelu.

Oczyszczacz Stadler gwarantuje także optymalny przepływ powietrza. Jego wydajność wynosi 249 m2/h. Pozwala to na trzykrotną wymianę powietrza w ciągu godziny w pomieszczeniach do 35 m2. Trzeba przyznać, że jest to całkiem przyzwoity wynik jak na urządzenie o przystępnej cenie!

Wszędzie się zmieści

Zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza kupić do mniejszych pomieszczeń? Stadler Form ROGER jest znacznie mniejszy niż inne oczyszczacze powietrza! Jego wysokość to zaledwie 45 cm, szerokość – 33 cm, a głębokość – zaledwie 17 cm! W dodatku urządzenie posiada delikatny design, dzięki czemu nie tylko zmieści się w każdym pomieszczeniu, ale i doskonale wkomponuje w jego wystrój. Bo kto powiedział, że oczyszczacz powietrza musi zagracać Twoją przestrzeń?

Zalety:

 • Optymalny przepływ powietrza
 • Niewielka głośność pracy
 • Niewielkie wymiary
 • Przystępna cena

Wady:

 • Brak czujnika pyłów
 • Brak filtra wstępnego
 • Nie sprawdzi się w większych pomieszczeniach
Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/10

Philips AC3829/10

Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/10 może usunąć nawet 99,97% szkodliwych substancji z Twojego otoczenia! I zrobi to bardzo szybko! Współczynnik CADR tego modelu wynosi 310 m2/h, co oznacza, że urządzenie potrzebuje zaledwie 20 minut, aby oczyścić pomieszczenie o wielkości 37m2!

Aż 4 wydajne tryby pracy

Oczyszczacz powietrza Philips oferuje aż 4 tryby pracy, dzięki czemu możesz optymalnie dopasować działanie urządzenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Tryb antyalergenowy zostanie z pewnością doceniony przez alergików. Tryb turbo możesz zastosować w sytuacji o zwiększonych potrzebach – na przykład wtedy, kiedy w Twoim mieście utrzymuje się szkodliwy smog. Tryb nocny z kolei zadba w cichy sposób o Twój zdrowy sen. Urządzenie może także pracować w trybie automatycznym – wówczas oczyszczacz samodzielnie dostosuje swoją pracę do panujących warunków.

Skuteczna filtracja i funkcje dodatkowe

Philips ac3829/10 oferuje znacznie więcej niż standardowe sprzęty tego typu. O doskonałą jakość powietrza w Twoim domu zadba innowacyjna, 4-stopniowa filtracja. Znajdziesz tu filtr wstępny, filtr z węglem aktywny, udoskonalony filtr HEPA Nano Protect oraz filtr nawilżający Nano Cloud, pochłaniający suche powietrze.

Oczyszczacz powietrza wyposażony został także w funkcje dodatkowe. Znajdziesz tu praktyczny podświetlany wskaźnik zanieczyszczeń, wskaźnik alergenów oraz miernik nawilżenia powietrza. Maksymalna wydajność urządzenia została oszacowana na 37 m2, co oznacza, że możesz postawić ten model w nieco większych pomieszczeniach.

Nawilżanie ewaporacyjne

Nawilżanie ewaporacyjne to najbardziej pożądany tryb zwiększania wilgotności powietrza. Dzięki tej metodzie powietrze jest nawilżane w sposób naturalny i bezpieczny. Co ważne, oczyszczacz powietrza Philips odpowiednio kontroluje poziom nawilżenia. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że w Twoim domu pojawi się niechciana wilgoć. Model utrzyma zdrową wilgotność powietrza na stały poziomie.

Zalety:

 • Duża wydajność – przepływ powietrza 10 m3/h
 • 4-stopniowy proces filtracji
 • Nawilżanie ewaporacyjne
 • Aż 4 tryby pracy

Wady:

 • Brak istotniejszych wad
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

To kolejna pozycja godna uwagi! Oczyszczacze powietrza doskonale sprawdzą się w małych i średnich mieszkaniach (powierzchnia oczyszczania do 48m2), stanowią też częsty wybór do biur. Wydajność tego modelu oscyluje na poziomie 380 m3/h, co uznać można za całkiem przyzwoity wynik.

Iście nowoczesne sterowanie

Oczyszczacz powietrza Xiaomi to prawdziwie nowoczesny sprzęt. Zaskakuje innowacyjnymi i wygodnymi sposobami obsługi. Model posiada nieograniczony dostęp do WiFi. Praktyczne sterowanie zapewnia dedykowana aplikacja mobilna. Jedną z opcji do wyboru jest sterowanie głosowe (asystent Google lub Alexa) – możesz tak zaprogramować urządzenie, że zachowa się w oczekiwany sposób w określonych przez Ciebie warunkach.

Podobnie jak inne dobre oczyszczacze powietrza, Xiaomi Mi Air Purifier posiada wskaźnik poziomu zanieczyszczenia powietrza. Należy jednak podkreślić, że model ten wykorzystuje dość praktyczną metodę informowania o stanie powietrza w Twoim domu. Urządzenie nie tylko wyświetli dokładne parametry pomiaru na czytelnym wyświetlaczy OLED. W zależności od poziomu zanieczyszczeń pierścień kolorystyczny zaświeci się w określonej tonacji.

Kilka trybów pracy

Oczyszczacz powietrza Xiaomi posiada kilka trybów pracy do wyboru. Może pracować w trybie niskim, wysokim, nocnym oraz w trybie automatycznym. Zawsze możesz ustawić ten, który akurat najbardziej Ci odpowiada! Zrobisz to nie tylko z poziomu aplikacji – model posiada także wygodny dotykowy panel sterowania.

Solidny i elegancki

Oczyszczacze powietrza Xiaomi zostały wykonane z bardzo solidnych materiałów. Obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Godna pochwały jest także sama stylistyka urządzenia. Oczyszczacz posiada ciekawy, ale jednocześnie niewymuszony design. Jasna kolorystyka i smukły kształt sprawiają, że będzie komponował się praktycznie z każdym pomieszczeniem. Czy to w domu, czy to w biurze.

Zalety:

 • Stosunkowo niska cena
 • Wysoka skuteczność pracy
 • Przepływ powietrza 389m2/h dla powierzchni 48 m2
 • Zaawansowane i nowoczesne opcje sterowania

Wady:

 • Nieco większa głośność pracy (max. 64 dB)
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W

Sharp UA-PF40E-W

To kolejny ciekawy oczyszczacz powietrza, który znalazł się w naszym zestawieniu. To niewielkie, ale sprytne urządzenie zapewni Ci optymalny przepływ powietrza pozbawionego kurzu i szkodliwych substancji. Ponadto, oczyszczacz powietrza Sharp posiada funkcje dodatkowe, które dodatkowo dbają o jakość powietrza w Twoim domu.

Technologia Plasmacluster

Oczyszczacz powietrz Sharp może pochwalić się innowacyjną technologią Plasmacluster. Oznacza to, że oprócz sprawdzonego systemu potrójnej filtracji (filtry HEPA, wstępny i z węglem aktywnym) urządzenie dodatkowo generuje jony ujemne! Jony generowane przez technologię Plasmacluster są zbliżone do jonów naturalnych, a po zakończonym procesie oczyszczania powietrza zamieniają się w wodę i wracają do środowiska.

Oczyszczacz powietrza Sharp dodatkowo zadba o optymalny poziom nawilżenia powietrza w Twoim otoczeniu. Tak, abyś zawsze mógł się czuć maksymalnie dobrze!

Żyj zdrowo bez zanieczyszczeń

Głównym kryterium w wyborze oczyszczacza jest rodzaj zanieczyszczeń, których urządzenie może się pozbyć. Oczyszczacz powietrza Sharp usuwa 99,97% drobin kurzu i pyłów (m.in. PM 2,5, PM10), skutecznie pomaga także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania. Działanie oczyszczacza docenią z pewnością alergicy – dzięki jego pracy będzie im się żyło po prostu lepiej.

Oczyszczacz powietrza Sharp oferuje przepływ powietrza na poziomie 240 m3/h. Urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 20 m2 – idealnie nada się do sypialni czy mniejszego biura.

Praktyczne tryby pracy

Oczyszczacz powietrza Sharp jest urządzeniem wygodnym w obsłudze. Optymalnie opracowany tryb automatyczny pozwala dostosować pracę sprzętu do aktualnych warunków w Twoim pomieszczeniu. Oczyszczacz posiada także cichy tryb nocny. Dzięki niemu możesz spokojnie spać w nocy, ciesząc się czystym powietrzem.

Zalety:

 • Dość niska cena
 • Trzystopniowy proces filtracji
 • Dodatkowa funkcja – jonizacja i nawilżanie powietrza
 • Kompaktowe wymiary urządzenia

Wady:

 • Niewielka powierzchnia oczyszczania – do 20 m2
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Ten model oferowany jest w dość niskiej cenie, niemniej jednak oferuje wiele funkcji, które mają droższe oczyszczacze powietrza. Oczyszczacz powietrza Xiaomi mi Air Purifier 3H sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach lub biurach – pozwala on oczyścić z zanieczyszczeń pomieszczenia do 48 m2.

Przykład nowoczesnego oczyszczacza powietrza

Model Xiaomi Mi Air Purifier 3H spodoba się wszystkim miłośnikom nowinek technicznych. Urządzenie posiada stały dostęp do WiFi – można sterować nim zdalnie z pomocą aplikacji Mi Home App. Oczyszczaczem można także sterować za pomocą komend głosowych! Musimy przyznać – całkiem niezłe opcje jak na stosunkowo tani sprzęt!

Kto woli sterowanie ręczne może z kolei skorzystać z wygodnego panelu dotykowego zamieszczonego na obudowie odkurzacza.. Działa on sprawnie i jest bardzo intuicyjny.

Przede wszystkim czyste powietrze

Oczywiście zaawansowana technologia obsługi nie jest główną zaletą tego modelu. Oczyszczacz powietrza Xiaomi posiada skuteczną, 3-stopniową filtrację, która zadba o to, abyś zawsze oddychał czystym powietrzem. Zastosowana technologia Air Purifier zatrzyma nawet najmniejsze cząstki (pyły zawieszone, alergeny, bakterie, wirusy itd.). Ponadto, wysokiej jakości filtr z węglem aktywnym pochłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy. Aby w Twoim domu żyło się zdrowo i komfortowo!

Miej wszystko pod kontrolą!

Oczyszczacze powietrza Xiaomi wyposażone zostały w praktyczny wskaźnik poziomu zanieczyszczenia. W zależności od aktualnego stanu powietrza pierścienie kolorystyczne urządzenia zaświecą się określoną barwą. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka będziesz wiedzieć jaka atmosfera panuje w Twoim otoczeniu!

Ważną zaletą modelu Xiaomi jest jego design. Nie tylko z łatwością wkomponuje się on w wystrój praktycznie każdego wnętrza. Wytrzymała, ale jednocześnie lekka obudowa ułatwia jego przenoszenie. Oczyszczacz powietrza jest też stosunkowo cichy – podczas pracy w najbardziej intensywnym trybie emituje hałas nie większy niż 64 dB.

Zalety:

 • Potrójna filtracja
 • Możliwość zdalnego sterowania
 • Stosunkowo cicha praca
 • Lekka i wytrzymała konstrukcja

Wady:

 • Nie sprawdzi się w większych pomieszczeniach

Oczyszczacz powietrza – czym właściwie jest?

Oczyszczacz powietrza to przenośne urządzenie, którego zadaniem jest usuwanie z powietrza zanieczyszczeń. Zakres działania urządzenia zależy od modelu i jego parametrów. Najlepsze polecane oczyszczacze powietrza potrafią zniwelować nawet 99,99% szkodliwych cząstek i działać na powierzchniach prawie 100 m 2. Oczywiście, na rynku znaleźć można także wiele mniejszych urządzeń, które mogą być godne naszej uwagi. Wybór odpowiedniego modelu zależy w dużej mierze od naszych potrzeb i oczekiwań.

Co może zrobić dla nas oczyszczacz?

Oczyszczacze posiadające zaawansowaną, kilkustopniową filtrację potrafią w dużym stopniu poprawić jakość powietrza w naszych pomieszczeniach. Z tego powodu bywają wykorzystywane zarówno w prywatnych domach, mieszkaniach, jak i biurach czy budynkach użyteczności publicznej.

Oczyszczanie powietrza w domu powinno zainteresować przede wszystkim alergików. Urządzenia filtrujące powietrze potrafią pochłonąć zdecydowaną większość alergenów, drażniących pyłków czy zarodników pleśni. Oczyszczacz powietrza zatrzyma także cząsteczki smogu, wirusy, bakterie czy gazy lotne (m.in. szkodliwy formaldehyd). Z tego powodu sprzętem tym interesują się wszystkie osoby świadome wpływu powietrza na ludzkie zdrowie. Warto wspomnieć, że urządzenia wyposażone w filtr węglowy mają także zdolność pochłaniania wszystkich nieprzyjemnych zapachów – z dymem tytoniowym na czele!

Oczyszczacze powietrza – na co zwrócić uwagę?

Wybierając urządzenie warto sprawdzić kilka istotnych cech interesującego nas modelu. Najważniejszą z nich jest zastosowana filtracja. Bez wątpienia najlepsze są modele, które oferują przynajmniej 3-stopniową filtrację. Polega ona na zastosowaniu kilku filtrów różnego typu: filtra wstępnego, filtra HEPA oraz filtra z wkładem węglowym. Taka kombinacja pozwala na przechwycenie do 99,99% zanieczyszczeń!

Oczywiście, warto przyjrzeć się także modelom stosującym inne rodzaje filtrów. Filtr elektrostatyczny czy filtr wodny również poradzą sobie doskonale z usuwaniem szkodliwych cząstek z Twojego otoczenia. Warto tu wspomnieć, że oczyszczacz powietrza z filtrem wodnym będzie miał dodatkową zaletę – poprawi poziom nawilżenia powietrza w Twoim domu lub biurze!

Praktyczność i koszty eksploatacji

Rodzaje oczyszczaczy są różne, ale możemy wskazać kilka dodatkowych cech, które należy sprawdzić przed zakupem. Jedną z nich jest powierzchnia oczyszczania. Poszczególne modele mają różne możliwości. Jedna z łatwością poradzą sobie z filtrowaniem powietrza na większych przestrzeniach. Inne z kolei sprawdzą się doskonale, ale tylko na mniejszych powierzchniach. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy dany model odpowie właściwie na Twoje oczekiwania.

Warto sprawdzić także oferowany przepływ powietrza – im jest większy, tym wydajniej urządzenie pracuje. Innymi aspektami, na które powinieneś zwrócić uwagę są dostępne czujniki (m.in czujnik kurzu) oraz koszty eksploatacji. Pobór mocy w przypadku oczyszczaczy jest istotny, gdyż pracują one przez większość dnia.

Przed zakupem sprawdź również jak przebiega wymiana filtra zintegrowanego. Powinna być szybka i prosta.

Tryby pracy oczyszczaczy

Generalnie – im ich więcej, tym lepiej. Szeroki wybór trybów pracy pozwoli Ci lepiej dopasować działanie urządzenia do twoich potrzeb. W naszej opinii absolutnym minimum jest uniwersalny tryb automatyczny oraz tryb nocny. Pozwoli on na poprawę jakości powietrza w Twoim domu bez emitowania nadmiernego hałasu. Tak, aby nie zakłócać Twojego snu! Głośność pracy cichego oczyszczacza nie powinna przekraczać 25 dB!

Oczyszczacze powietrza – funkcje dodatkowe

Dużym zainteresowaniem cieszą się modele posiadające funkcje dodatkowe różnego typu. Taką funkcją może być chociażby nawilżanie powietrza. Częstym wyborem konsumentów są także modele wyposażone w dodatkowe jonizatory powietrza. Odpowiednie stężenie jonów wspomaga pochłanianie zanieczyszczeń i dodatkowo polepsza stan powietrza. W niektórych modelach znajdziemy także takie dodatki jak lampa UV, jonizator plazmowy czy nawet dozownik zapachów!

Oczyszczacz powietrza – cena

Ceny oczyszczaczy powietrza są bardzo zróżnicowane. Zależą w dużej mierze od oferowanych funkcji – takich jak powierzchnia oczyszczania, moc i ogólna wydajnośc. Najlepsze modele na rynku potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Nietrudno znaleźć także modele ze średniej półki cenowej (1000-2000 złotych). Najtańsze modele dostaniemy już za kilkaset złotych!

Czy warto w ogóle zwracać uwagę na tanie oczyszczacze powietrza? Oczywiście, że tak! Tak jak pokazaliśmy w naszym rankingu, niektóre tanie modele mają również wiele do zaoferowania. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ich skuteczność będzie dobra tylko na mniejszych powierzchniach. Jeśli potrzebny jest nam sprzęt, który skutecznie usunie zanieczyszczenia z większego mieszkania, domu lub biura to niestety będziemy musieli zainwestować nieco większą kwotę w zakup oczyszczacza powietrza.

Jaki oczyszczacz kupić?

Jeśli nadal nie wiesz, jaki oczyszczacz powietrza wybrać to koniecznie przeczytaj wnikliwie nasz ranking. Zamieściliśmy w nim najlepsze modele na rynku.