Zaznacz stronę

Niektóre z linków w tekście to tzw. linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem nic nie tracisz, a ewentualna niewielka prowizja którą możemy otrzymać pomaga nam w tworzeniu jakościowych treści. Dowiedz się więcej.

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia ranking 2024. Jaki wybrać? Opinie, testy.

Odkurzacze bezprzewodowe zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Brak kłopotliwie plączącego się kabla zdecydowanie zwiększa wygodę i swobodę sprzątania! A bezprzewodowy odkurzacz, który dodatkowo umyje podłogę – to dopiero komfort! Pośród odkurzaczy z funkcją mycia wyróżnić możemy dwa typy: roboty sprzątające oraz odkurzacze pionowe bezprzewodowe. Tobie również marzy się jednoczesne odkurzanie oraz mycie i zastanawiasz się, jaki odkurzacz z funkcją mycia wybrać? W takim razie nasz najnowszy ranking odkurzaczy bezprzewodowych jest dla Ciebie!

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia ranking
Autor rankingu: Anna Kuleszewicz

Odkurzacze bezprzewodowe z funkcją mycia pionowe 2024

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

To bez wątpienia najlepszy odkurzacz pionowy w całym zestawieniu. To niezrównany fachowiec od aktywnego mycia podłóg, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających. Sprawne czyszczenie podłogi na mokro jest zasługą innowacyjnego systemu AquaSpin i mechanizmu oddzielającego wodę czystą od wody brudnej. Philips AquaTrio 9000 to także sprzęt wielofunkcyjny, który doskonale się sprawdza jako tradycyjny odkurzacz lub odkurzacz ręczny. Dzięki pojemnej baterii możliwe jest odkurzanie w trybie turbo prawie przez pół godziny! W dodatku to jeden z najcichszych modeli na rynku! Choć model ma swoją cenę, to w tym przypadku w pełni przekłada się ona na jakość sprzętu!

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3

Zaszczytną, drugą pozycję w naszym rankingu zajął odkurzacz pionowy z funkcją mycia Samsung Jet 90 Premium. Sprzęt ten oferuje znacznie więcej niż tradycyjne modele z mopem! Innowacyjna szczotka Spinning Sweeper, będąca jednym z elementów zestawu, efektywnie myje i poleruje podłogi. Urządzenie działa oczywiście także jako tradycyjny odkurzacz pionowy oraz w formie odkurzacza ręcznego. Głowica odkurzająca delikatnie, aczkolwiek skutecznie, usunie wszelkie zabrudzenia z podłóg twardych i dywanów. Z kolei udoskonalona mini elektroszczotka rozprawi się z kłaczkami na Twoich kanapach! Poza efektywnością, dużą siłą ssącą i wytrzymałą baterią, odkurzacz ten zyskał zwolenników za sprawą wyjątkowego komfortu użytkowania!

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890

Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua to odkurzacz pionowy z funkcją mycia, który pojawił się na rynku już jakiś czas temu. I nadal okazuje się być jednym z najlepszych sprzętów! Model przede wszystkim oferuje niezwykle skuteczne odkurzanie, zarówno w trybie odkurzacza pionowego, jak i ręcznego! Ten bardzo dobry odkurzacz posiada nie tylko olbrzymią siłę ssania (130 AW), ale także możliwość jednoczesnego mycia i odkurzania podłóg! Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua zapewni Ci także ogromny komfort pracy. Jest lekki, zwrotny, a dzięki zginanej rurze „flex” odkurzysz pod meblami bez konieczności schylania się! To świetna propozycja dla każdego, w dodatku dostępna w dość przyzwoitej cenie!

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Karcher FC 7 Premium Home Line 1.055-760.0

Marki Karcher nie trzeba chyba nikomu przedstawiać! Nasz ranking odkurzaczy bezprzewodowych nie mógł pominąć mopa elektrycznego FC 7 Premium Home Line. Urządzenie przeznaczone jest do podłóg twardych i potrafi je wyczyścić z niewiarygodną wręcz dokładnością! Ten odkurzacz pionowy myjący posiada 4 pary obrotowych padów, które skutecznie nawilżają i szorują Twoją podłogę! Ich konstrukcja umożliwia czyszczenie podłóg nawet przy krawędziach, a zaawansowany panel sterowania pozwala w łatwy sposób decydować o sile mopowania oraz ilości wykorzystywanej wody.

Odkurzacze bezprzewodowe z funkcją mycia automatyczne (roboty sprzątające)

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia TEFAL X-PLORER SERIE 95 ANIMAL RG7975

Jeśli szukasz domowego pomocnika, który odkurzy i umyje podłogi bez Twojego udziału, to ten produkt będzie dla Ciebie. Tefal X-Plorer Serie 95 Animal to samojezdny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia. Robot ten nie tylko posiada ogromną moc ssącą (12 000 Pa) i doskonałe właściwości nawigacyjne. Dzięki nakładce mopującej wyczyści Twoje podłogi także na mokro i zrobi to z zadziwiającą dokładnością! Tefal X-Plorer nie potrzebuje Twojej pomocy przy sprzątaniu – wystarczy, że zaprogramujesz go w aplikacji, a on może sprzątać nawet, gdy nie ma Cię w domu. Nie musisz się też martwić, czy robot poradzi sobie z całym mieszkaniem – bateria na pełnym naładowaniu wytrzymuje nawet 225 minut!

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Roborock Q7 Max

Roborock Q7 Max to kolejny samojezdny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu! Model ten oferuje zarówno doskonałe parametry odkurzania, jak i rozbudowaną funkcję mopowania. W tym robocie możesz bowiem regulować poziom przepływu wody! Nie bez znaczenia jest także duża moc ssąca oraz innowacyjna gumowa szczotka. Ma ona 3 ogromne zalety: doskonale zbiera wszelkie zabrudzenia, dostosowuje się automatycznie do rodzaju podłoża i nie wplątują się w nią włosy! Wydajna bateria, nowoczesna funkcja mapowania i sterowania oraz bezbłędna nawigacja to kolejne atuty, którymi może poszczycić się ten model!

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro

Inteligentny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia – ranking nie mógł obejść się Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro! Ten robot sprzątający to kolejny model wyposażony w udoskonalony system nawigacji i możliwości sterowania zdalnego. Dokładnie wyznaczysz strefy w mieszkaniu i zadecydujesz, gdzie robot ma sprzątać na sucho, a gdzie na mokro! Nie musisz się też bać o zawilgocenie podłogi podczas mopowania: inteligentny czujnik odpowiednio dobierze ilość wody! To także jedno z niewielu urządzeń na rynku, które pozwala wybierać pomiędzy 3 trybami pracy: skutecznym odkurzaniem „na sucho”, myciem „na mokro” oraz czyszczeniem hybrydowym.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia iRobot Roomba Combo R111840

Dobry i tani odkurzacz samojezdny z funkcją mycia, który będze Ci służył drugie lata? To możliwe! IRobot Roomba Combo to propozycja dla każdego, kto szuka kompromisu pomiędzy wysoką jakością produktu, a przyzwoitą ceną. Robot sprząta w sposób liniowy, dzięki czemu żaden centymetr Twojej podłogi nie może zostać pominięty. Wystarczy, że podepniesz nakładkę mopującą i Twój odkurzacz bezprzewodowy zamieni się w odkurzacz myjący! Tak jak inne renomowane modele, Roomba Combo również może być sterowana przez aplikację mobilną, a inteligentne algorytmy pozwolą Ci zoptymalizować harmonogram sprzątania!

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia – ranking 2024

Odkurzacze akumulatorowe zdecydowanie wypierają modele przewodowe! Przemawia za tym wygoda oraz swoboda użytkowania. Funkcja mycia w odkurzaczu to dodatkowy atut ułatwiający życie. W naszym zestawieniu znajdziesz listę rekomendowanych odkurzaczy pionowych z funkcją mycia oraz mopujących robotów sprzątających. Możesz zaufać naszym rekomendacjom! Przygotowując ranking wzięliśmy pod uwagę opinie ekspertów, serwisantów oraz samych klientów!

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe z funkcją mycia

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Szukasz sprzętu, który w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom? Poznaj zatem model Philips AquaTrio 9000, który oferuje więcej niż inne najlepsze odkurzacze pionowe! To sprzęt, który zadba o higienę w Twoim domu, usuwając najdrobniejszy kurz i plamy z Twoich podłóg!

Zaawansowany odkurzacz pionowy z funkcją mycia

Philips AquaTrio 9000 nie bez przyczyny otwiera nasz ranking odkurzaczy pionowych myjących. Jego największą zaletą jest funkcja aktywnego czyszczenia powierzchni twardych. Innowacyjna konstrukcja pozwala na oddzielenie wody czystej od brudnej. Czyszczenie umożliwiają dwie obracające się szczotki w nasadce AquaSpin, które aktywnie myją podłogę na mokro i wspomagają jednoczesne odkurzanie!

Dzięki takiemu rozwiązaniu mycie podłóg jest o wiele skuteczniejsze. To nie tylko oszczędność czasu i energii, ale także większa dbałość o higienę w twoim domu. Jak wykazały badania, stosowanie odkurzacza Philips AquaTrio 9000 pozwoliło na usunięcie nawet 99,9% bakterii. To także idealne rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt. Podczas naszego testu tego produktu przekonaliśmy się, że ten odkurzacz bez problemu czyści nawet mocno zabrudzone i okłaczone podłogi! I to bez konieczności wcześniejszego ich odkurzania!

Odkurzaj w trudno dostępnych miejscach

Philips AquaTrio 9000 to najlepszy odkurzacz pionowy także ze względu na możliwości odkurzania „na sucho”. Urządzenie posiada bardzo zwrotną głowicę z elektroszczotką, która wciąga wszelkiej maści zabrudzenia z podłóg twardych i większości dywanów. Jej specjalna konstrukcja umożliwia sprzątanie nawet w trudno dostępnych miejscach, w tym pod niskimi meblami! Jej dodatkową zaletą jest podświetlenie LED, która ułatwia dostrzeżenie nawet najmniejszych drobinek kurzu!

Odkurzacz Philips AquaTrio sprawdza się także jako odkurzacz ręczny. Można go zastosować do czyszczenia tapicerki meblowej, wnętrza samochodu czy kuchennego blatu! Możliwość regulacji mocy w trakcie odkurzania pozwala dostosować siłę ssania do aktualnych potrzeb.

Higieniczne opróżnianie zbiornika i czyszczenie szczotek

Odkurzacz pionowy myjący Philips AquaTrio 9000 3w1 wyposażony został w liczne rozwiązania ułatwiające korzystanie z jego możliwości. Na największą uwagę zasługuje funkcja samoczyszczenia. Ogromnie ułatwia ona zachowanie właściwej higieny sprzętu. Cyfrowy kolorowy wyświetlacz pozwala sprawdzić poziom naładowania baterii oraz ułatwia sterowanie odkurzaczem.

Stosunkowo łatwe jest opróżnianie pojemnika na zanieczyszczenia – zwłaszcza zbiornika na brudną wodę. Sama pojemność zbiornika jest optymalna i pozwala na dość swobodne sprzątanie przez dłuższą chwilę.

Zalety:

 • Odkurzacz posiada aktywną funkcję mycia

 • Duża siła ssąca

 • Wydajna, wymienna bateria

 • Niezależna stacja dokująca

 • Praktyczna funkcja samoczyszczenia

 • Możliwość stosowania sprzętu jak odkurzacz tradycyjny lub odkurzacz ręczny

 • Proste sterowanie i czytelny wyświetlacz

Wady:

 • Wysoka cena

 • Nieco większa waga urządzenia w porównaniu do innych modeli

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Samsung Jet 90 Premium VS20R9048T3

Samsung Jet 90 premium VS20R9048T3

Samsung Jet 90 Premium to najlepszy odkurzacz bezprzewodowy myjący wyposażony w funkcję polerowania na sucho! Na model ten z pewnością warto zwrócić uwagę planując zakup nowego sprzętu.

Najwygodniejszy odkurzacz pionowy

Ten model Samsunga wyróżnia się jedną istotną rzeczą – wyjątkowym komfortem użytkowania! Przede wszystkim, urządzenie jest stosunkowo lekkie – waży zaledwie 2,8 kg. A to wcale nie jest dużo, jak na rozbudowany sprzęt! Dzięki niewielkiej masie odkurzacz jeszcze lepiej można wykorzystywać w jego ręcznej wersji.

Wygodną innowacją tego modelu jest rura teleskopowa z regulowaną wysokością. Dzięki niej można ustawiać wysokość odkurzacza w zależności od wzrostu i potrzeb użytkownika. Dodatkowym atutem jest również stabilny i niezależny stojak, który pomieści wszystkie elementy odkurzacza i nie wymaga stałego przytwierdzania do podłogi czy ściany!

Funkcja czyszczenia na mokro

Odkurzacz pionowy Samsung Jet 90 Premium co prawda nie oferuje możliwości jednoczesnego odkurzania i mopowania, ale jeśli chodzi o samo mycie podłogi to nie ma sobie równych! W zestawie znajdziesz specjalną głowicę mopującą Spinning Sweeper, która nie tylko myje powierzchnie twarde na mokro, ale i poleruje je po wyschnięciu. Dzięki temu Twoje parkiety, panele, kafelki czy linoleum mogą lśnić czystością jak nigdy dotąd!

Doskonale zbiera kurz

Samsung Jet 90 Premium to odkurzacz bezprzewodowy o stosunkowo wytrzymałej baterii – pozwala ona na godzinę intensywnego sprzątania. Model świetnie sprawdza się w roli odkurzacza pionowego, a głowica odkurzająca Soft Action z miękkim włosiem zbiera kurz, piach, sierść i włosy zarówno z podłóg twardych, jak i dywanów.

Ten sprzęt może być również z powodzeniem wykorzystany jako odkurzacz ręczny. W czyszczeniu innych powierzchni niż podłogi pomagają dodatkowe akcesoria: minielektroszczotka (rewelacyjna do czyszczenia kanap i tapicerki samochodowej), ssawka szczelinowa oraz szczotka do kurzu.

Odkurzacz wyposażono w 5-stopniowy filtr hepa, który wychwytuje nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu i alergenów! To niezwykle istotna informacja dla osób cierpiących na alergie.

Zalety:

 • Najlepszy odkurzacz myjący od Samsunga

 • Odkurzacz bezprzewodowy o dużej mocy

 • Udoskonalona funkcja mycia i polerowania

 • 5-stopniowy, zmywalny filtr

 • Wytrzymała i wymienna bateria (czas pracy do 60 min)

 • Optymalny czas ładowania akumulatora

 • Regulowana rura teleskopowa

 • Duża ilość akcesoriów

 • Niewielka waga

 • Niezależny stojak na sprzęt i elementy zestawu

Wady:

 • Brak funkcji jednoczesnego mycia i odkurzania

  Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890

  Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890

  Nasz ranking odkurzaczy pionowych myjących nie mógł pominąć tego modelu! Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua to jedna z flagowych propozycji producenta, która już od dłuższego czasu zajmuje topowe pozycje w rankingach. Dlaczego X-Force Flex 11.60 jest tak częstym wyborem zarówno konsumentów, jak i recenzentów?

  Niezrównany w walce z kurzem

  Ten model to jeden z mocniejszych odkurzaczy pionowych z funkcją mycia. Urządzenie posiada moc ssąca 130 AW oraz kilka praktycznych końcówek, które ułatwiają czyszczenie różnych powierzchni. Najważniejszą z nich jest oczywiście głowica odkurzająca, wyposażona w nowoczesną turboszczotkę. Końcówka ta doskonale zbiera kurz, sierść, włosy i inne zabrudzenia z podłóg twardych i dywanów, a dostrzeżenie brudu ułatwia LEDowe podświetlenie.

  X-Force Flex 11.60 znakomicie sprawdza się także jako odkurzacz ręczny. Manewrowanie nim jedną ręką jest łatwe z uwagi na jego lekką i ergonomiczną konstrukcję. Czyszczenie różnych powierzchni ułatwiają akcesoria: mini turboszczotka, końcówka do kanap , ssawka szczelinowa oraz końcówka do kurzu.

  Odkurzacze pionowe z funkcją mycia

  A jak działa odkurzacz na mokro? Tak jak inne najlepsze odkurzacze, modele X-Force Flex 11.60 pozwalają na jednoczesne odkurzanie i mopowanie! Jest to możliwe dzięki głowicy mopującej, która posiada zbiornik na wodę i umożliwia wciąganie zabrudzeń bez względu na kierunek ruchu odkurzacza! Jak wykazał nasz test urządzenia, koncepcja ta sprawdza się w praktyce i potrafi znacznie skrócić czas przeznaczany na domowe obowiązki.

  Wygodny i dobry odkurzacz bezprzewodowy

  Odkurzacz X-Force Flex 11.60 docenić należy także za komfort, jaki zapewnia użytkownikowi. Dzięki tytułowej, zginanej rurze „flex” nie trzeba schylać się podczas odkurzania pod meblami. Odkurzacz jest również bardzo lekki i zwrotny, co po prostu czuć podczas odkurzania. I jest to zdecydowany plus!

  W tym modelu docenić należy także praktyczną funkcję „boost” – załączania największej mocy ssącej. Uruchamia się ją z pomocą specjalnego spustu przy rękojeści odkurzacza. Dzięki takiemu rozwiązaniu tryb „boost” uruchomić można tylko wtedy, gdy jest to wymagane, oszczędzając tym samym baterię.

  X-Force Flex 11.60 nie ma niestety najbardziej wytrzymałej baterii pośród odkurzaczy pionowych z funkcją mycia. Na pełnym naładowaniu zapewni nam 45 min pracy trybie normalnym oraz 7 minut pracy w trybie turbo. Pewną rekompensata jest natomiast krótszy, niż przeciętnie, czas ładowania. Ponadto, urządzenie posiada wymienną baterię, co pozwala na jej wymianę i kontynuowanie sprzątania. Dodatkowy akumulator trzeba jednak dokupić oddzielnie.

  Jeśli zainteresował Cię ten model i chcesz lepiej poznać jego działanie to zapraszamy do zapoznania się z naszym TESTEM I RECENZJĄ modelu Tefal X-Force Flex 11.60.

  Zalety:

  • Mocny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia

  • Możliwość mycia i odkurzania jednocześnie

  • Praktyczna rura „flex”

  • odkurzacz z filtrem hepa

  • Duży zbiornik na zanieczyszczenia (0,9 l)

  • Wygoda użytkowania

  • Duża ilość akcesoriów

  • Szeroki zakres działania

  • Krótki cykl ładowania

  Wady:

  • Krótki czas pracy

   Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Karcher FC 7 Premium Home Line 1.055-760.0

   Karcher FC 7 Premium Home Line 1.055-760.0

   Karcher FC 7 Premium Home Line to ostatni model pionowy z funkcją mycia, wyróżniony przez nasz ranking odkurzaczy. Model ten, dedykowany do podłóg twardych, perfekcyjnie radzi sobie z suchymi zabrudzeniami, mokrymi cieczami czy też zaschniętymi plamami!

   Model z zaawansowaną funkcją mycia

   Karcher FC 7 Premium Home Line to zaawansowany mop elektryczny. I choć nie stosuje się go na dywanach, to na podłogach twardych potrafi więcej niż większość typowych odkurzaczy pionowych z funkcją mycia!

   Urządzenie wykorzystywać można do intensywnego czyszczenia powierzchni twardych: płytek ceramicznych, paneli, parkietów, kamienia, glazury czy podłóg winylowych! Skuteczne usuwanie wszelkiej maści zabrudzeń zapewnia czterocylindrowa technologia przeciwbieżna oraz mocny silnik urządzenia. Sierść, włosy, kurz, ziemia doniczkowa czy plama po rozlanym winie? Karcher sobie z tym poradzi! Zabrudzenia dostrzeżesz bez problemu, dzięki podświetleniu LED, w jakie została wyposażona głowica mopa.

   Cztery pary padów i tryb turbo

   Ten odkurzacz pionowy z funkcją mycia posiada 4 pady aktywnie poruszających się padów. To one skutecznie myją Twoją podłogę, usuwając z niej wszelki brud. Specjalna konstrukcja padów oraz głowicy pozwala także na mycie podłogi przy jej krawędziach – aby żaden centymetr powierzchni nie pozostał brudny!

   Nie bez znaczenia jest także pojemność zbiorników na wodę czystą oraz na brudną wodę. Nie musisz w dodatku sam kontrolować ich stanu – urządzenie poinformuje Cię sygnałem dźwiękowym o przepełnieniu lub opróżnieniu zbiornika. Z pomocą panelu sterowania w rękojeści możesz regulować obroty padów oraz ilość wykorzystywanej wody. Przy dużych zabrudzeniach zawsze możesz załączyć tryb turbo!

   Karcher FC 7 Premium Home Line pozwala na 45 minut pracy, co przekłada się na około 135 m2 powierzchni. Jak wykazały badania, stosowanie elektrycznego mopa pozwala na dokładniejsze pozbycie się brudu oraz alergenów, niż w przypadku wykorzystania tradycyjnego mopa.

   Zalety:

   • Bardzo dokładna funkcja mycia

   • Czyszczenie nawet przy krawędziach

   • 2 pary obrotowych padów

   • Łatwa obsługa urządzenia

   • Praktyczna funkcja samoczyszczenia

   Wady:

   • Brak możliwości odkurzania dywanów

   • Brak funkcji odkurzacza ręcznego

   Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia TEFAL X-PLORER SERIE 95 ANIMAL RG7975

   Tefal X-PLORER Serie 95 ANIMAL RG7975

   Mocny robot sprzątający z funkcją mycia – ranking nie mógł pominąć tego modelu od Tefala! X-Plorer Serie 95 Animal to urządzenie, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Czym dokładnie zdobył uznanie naszych recenzentów?

   Najmocniejszy robot sprzątający

   Tefal X-Plorer Serie 95 Animal to robot sprzątający z funkcją mycia. Został stworzony po to, by odciążyć swoich właścicieli z obowiązku codziennego dbania o czystość w domu. I świetnie spełnia to zadanie!

   Przede wszystkim, robot po porostu doskonale odkurza! I za tę ceche został już wyróżniony przez niejeden ranking odkurzaczy bezprzewodowych! Duża moc ssąca (12 000 Pa) sprawia, że ten sprzęt wciągnie niemalże każde zabrudzenie z Twojej podłogi. Doskonale radzi sobie z kurzem, okruchami czy sierścią zwierząt, którą dokładnie zbiera. Zarówno z podłóg twardych, jak i dywanów! Niewątpliwym plusem są także dwie szczotki boczne, dzięki którym robot lepiej i dokładniej zamiata brud z podłogi.

   Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia

   Tefal X-Plorer 95 Animal, poza dopracowaną funkcją odkurzacza, posiada także funkcję mopa. Wystarczy, że podepniesz do niego nakładkę mopującą i wyślesz do pracy na twardej powierzchni! Nie musisz wcześniej odkurzać – robot wykonuje dwa zadania jednocześnie!

   Funkcja mycia w robocie odkurzającym nie zastąpi w 100% tradycyjnego mopa, jednakże dzięki doskonałej nawigacji i precyzyjnemu torowi jazdy, jest w stanie znacznie ograniczyć częstotliwość jego używania!

   Prawie 4 godziny na pełnym naładowaniu

   Tefal X-Plorer Serie 95 Animal to prawdopodobnie najmocniejszy samojezdny odkurzacz z funkcją mycia! Jego akumulator na pełnym naładowaniu zapewnia aż 225 minut pracy! A to wystarczy, by wyczyścić do cna nawet dużą nieruchomość.

   Ten robot sprzątający to także mistrz nawigacji. Dzięki połączeniu kamery, czujników laserowych i czujników uskoku, urządzenie sprawnie porusza się po podłogach, omijając wszelkie przeszkody. Dedykowana aplikacja mobilna umożliwia zdalne sterowanie robotem, wyznaczanie stref oraz planowanie harmonogramu sprzątania.

   Zainteresował Cię ten model i chcesz poznać go lepiej? Sprawdź naszą RECENZJĘ I TEST robota sprzątającego Tefal X-Plorer Serie 95 Animal!

   Zalety:

   • Duża siła ssania (12 000 Pa)

   • Bardzo wytrzymała bateria

   • Niski profil robota (10 cm) – łatwo wjeżdża pod meble

   • Niezwykle sprawna nawigacja

   • Praktyczna aplikacja mobilna

   • Funkcja jednoczesnego mycia i odkurzania

   • 2 szczotki boczne

   • Stosunkowo cicha praca

   • Idealny dla właścicieli zwierząt

   Wady:

   • Wysoka cena

   Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Roborock Q7 Max

   Roborock Q7 Max

   Interesuje Cię nowoczesny robot odkurzający z funkcją mycia? Jeśli tak to Roborock Q7 Max jest modelem, który z pewnością warto wziąć pod uwagę planując zakup nowego sprzętu.

   Nowoczesne mapowanie 3D

   Jedną z zalet, którą wyróżnia się Roborock Q7 Max to rozbudowana aplikacja mobilna z funkcją tworzenia mapy mieszkania w formacie 3D. Pozwala to na jeszcze bardziej przejrzyste i jeszcze dokładniejsze nawigowanie urządzeniem. Twórz harmonogramy sprzątania, ustawiaj wirtualne ściany i strefy wykluczone z pomocą kilku kliknięć!

   Robot sprawnie będzie się poruszał po twoich pomieszczeniach! Dzięki zaawansowanej nawigacji LIDAR ominie przeszkody, takie jak kwiaty, wazony czy zwierzęce posłanie!

   Mocny odkurzacz bezprzewodowy

   Jak na jednego z lepszych robotów sprzątających, Roborock Q7 Max posiada dużą siłę ssania. Wynosi ona do 4200 Pa, dzięki czemu robot jest wstanie dosłownie wciągnąć wszelki kurz, piach, okruchy czy sierść! W pracy pomaga mu ponadto innowacyjna gumowa szczotka. Jej konstrukcja zapobiega kłopotliwemu wkręcaniu się włosów i dłuższej sierści. Już nie musisz jej co chwilę demontować i czyścić!

   Zastosowanie gumowego tworzywa o odpowiednim kształcie sprawia, że szczotka wydajnie zgarnia zabrudzenia z każdej powierzchni – zarówno twardego podłoża, jak i dywanu. Ponadto, guma dostosowuje się do kształtu podłogi, dzięki czemu sprzątanie na nierównych powierzchniach, wyżłobieniach czy krawędziach jest jeszcze bardziej efektywne!

   Rozbudowana funkcja mycia

   Roborock Q7 Max nie trafiłby do naszego rankingu, gdyby nie oferował skutecznej funkcji mycia. W odróżnieniu od innych urządzeń na rynku, model ten posiada połączone zbiorniki na kurz i wodę. Takie rozwiązanie zwiększyło efekty czyszczenia podłogi i pozwoliło na zwiększenie objętości pojemników! Pojemność zbiornika na kurz wynosi 470 ml, a na wodę – 350 ml.

   Kolejną zaletą robota jest możliwość sterowania funkcją mycia. Możesz wybierać pomiędzy stałym naciskiem mopa (300g), elektronicznym myciem podłogi lub wybrać jeden z 30 poziomów przepływu wody. Całkiem imponujący jest także całkowity zasięg mopowania. Wynosi bowiem aż 240 m2! A zatem Roborock Q7 Max to kolejne rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w przypadku większych nieruchomości.

   Zalety:

   • Odkurzacz bezprzewodowy z rozbudowaną funkcją mycia

   • Duża moc ssania (do 4200 Pa)

   • Innowacyjna gumowa szczotka

   • Sprawny i nowoczesny system mapowania oraz zdalnego sterowania robotem

   • Wytrzymała bateria (do 180 min pracy)

   • 2 opcje kolorystyczne do wyboru (biały lub czarny)

   Wady:

   • Tylko jedna szczotka boczna

   Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro

   Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro

   Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro to inteligentny robot sprzątający. Pośród innych samojezdnych odkurzaczy z funkcją mycia wyróżnia się zaawansowaną technologią mopowania, pozwalającą na precyzyjne sterowanie urządzeniem.

   3 poziomy zaopatrzenia w wodę

   Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro to odkurzacz z funkcją mycia wyposażony w 3-stopniowy system zaopatrzenia w wodę. Robot posiada zbiornik z inteligentnym zarządzaniem oraz zaawansowany system dozowania wody, połączony z pompą z mikrokontrolą oraz czujnikiem podania wody.

   Z tym modelem możesz mieć pewność, że robot będzie podawał wodę tylko podczas pracy. Dzięki możliwości dozowania płynu nie musisz się także obawiać zbytniego zawilgocenia podłoża, co jest szczególnie istotne w przypadku podłóg drewnianych.

   Odkurzacz bezprzewodowy z 3 trybami pracy

   Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro to również jeden z niewielu odkurzaczy z funkcją mycia, który oferuje aż 3 możliwości działania. To Ty decydujesz, czy chcesz aby robot tylko odkurzał, tylko mopował, albo – żeby wykonywał te dwie czynności jednocześnie!

   Przyzwoita moc ssąca (2100 Pa), turboszczotka oraz świetne właściwości jezdne sprawiają, że robot Xiaomi świetnie sprawdza się także podczas pracy na sucho. Na Twoich panelach, kafelkach i dywanach nie pozostanie żaden okruszek!

   Kompleksowe zarządzanie robotem

   Aplikacja sterująca tym robotem to prawdziwy majstersztyk! Nie tylko uzyskasz w niej czytelną mapę Twojego domu, ale także z ogromną precyzją wyznaczysz strefy odkurzania na sucho, mopowania oraz obszary bez dostępu. Tak zaawansowana funkcja zarządzania to ogromna wygoda – ogranicza Twoje obowiązki jedynie do opróżniania pojemnika z zabrudzeniami i dolewania wody potrzebnej do mopowania!

   Zalety:

   • Zaawansowany system sterowania robotem

   • Możliwość precyzyjnego ustawienia parametrów mopowania

   • Skuteczny tryb odkurzania na sucho

   Wady:

   • Tylko jedna szczotka boczna
   • Robot czasami długo szuka stacji dokującej
    Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia iRobot Roomba Combo R111840

    Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite

    To już ostatni z odkurzaczy z funkcją mycia w naszym zestawieniu. Choć to stosunkowo tani model, to jego możliwości mogą zaskoczyć nawet najbardziej wymagających.

    Dobry odkurzacz z funkcją mycia

    Roomba Combo R1118440, tak jak inne renomowane modele, posiada możliwość odkurzania na sucho lub pracy hybrydowej: jednoczesnego mopowania i odkurzania. Doskonałe właściwości jezdne, duża moc ssąca oaz specjalna nakładka mopująca gwarantują zadowalające efekty pracy robota.

    Tryb pracy możesz dostosowywać do swoich potrzeb. Chcesz tylko delikatnie posprzątać podłogi, w celu ogólnego utrzymania czystości? A może Twoim zmartwieniem jest mocno okłaczony dywan lub poplamione kafelki? System sterowania urządzeniem pozwala na wybór pomiędzy 2 trybami odkurzania oraz aż 3 poziomami mopowania.

    Logiczne poruszanie się robota

    Kolejną zaletą Roomby Combo R1118440 jest jego inteligentny, liniowy sposób poruszania się. Urządzenie ominie wszystkie przeszkody, a jego tor jazdy ma za zadanie zagwarantować kompleksowe wyczyszczenie każdego centymetra Twojej podłogi!

    W sterowaniu robotem bardzo pomaga dedykowana aplikacja mobilna. Dzięki niej możesz nie tylko wyznaczać strefy, ale także ustalać cały harmonogram sprzątania. Aplikacja uczy się Twoich potrzeb i preferencji, aby z czasem proponować Ci dodatkowe rozwiązania optymalizujące czystość w Twoim domu!

    Zalety:

    • Atrakcyjna cena

    • 2 tryby odkurzania i 3 tryby mopowania

    • Niski profil robota (7,8 cm) – wjedzie wszędzie!

    • Dobre właściwości nawigacyjne

    • Praktyczna aplikacja mobilna

    • Zadowalające efekty odkurzania

    Wady:

    • Tylko jedna szczotka boczna

    • Brak wirtualnych barier

    • Problem z odkurzaniem ciemnych podłóg – trudności nawigacyjne

    Ranking odkurzaczy bezprzewodowych

    Mamy nadzieję, że nasz ranking pomógł Ci się rozeznać w najlepszych modelach odkurzaczy pionowych z funkcją mycia oraz mopujących robotów sprzątających. Jeśli nadal szukasz nowego sprzętu dla siebie, nie zapomnij zajrzeć do naszych pozostałych rankingów:

    O autorze:Anna Kuleszewicz
    O autorze:Anna Kuleszewicz
    Redaktorka i osoba odpowiedzialna ze testy produktów w serwisie Rankingly.pl. To w jej ręce wpadają wszystkie rynkowe nowości by zostać poddane kompleksowej ocenie. Po przetestowaniu dziesiątek odkurzaczy, depilatorów czy ekspresów nie ma urządzenia które miałoby przed nią jakieś tajemnice. Prywatnie pasjonatka natury, turystyki górskiej, wspinaczki i podróży.