Zaznacz stronę

Niektóre z linków w tekście to tzw. linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem nic nie tracisz, a ewentualna niewielka prowizja którą możemy otrzymać pomaga nam w tworzeniu jakościowych treści. Dowiedz się więcej.

Najlepszy odkurzacz wodny. Jaki model z filtrem wodnym wybrać w 2024? Opinie i recenzje

Czy odkurzacze wodne są lepsze od tych tradycyjnych? Skoro tak, to jaki odkurzacz wodny wybrać? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania, to koniecznie zostań z nami. Wśród dostępnych na rynku produktów, pomożemy Ci znaleźć najlepszy odkurzacz. Z rankingu dowiesz się, które urządzenia są idealne do odkurzania na sucho i z wodą. I dlaczego warto je mieć w swoim domu.

Pomagamy wybrać najlepszy odkurzacz wodny
Autor rankingu: Anna Kuleszewicz

Najlepsze odkurzacze wodne 2024

Najlepszy odkurzacz wodny to według rankingu ZELMER AQUOS ZVC722ST

Odkurzacz wodny ZELMER AQUOS ZVC722ST (829.0 ST) posiada dwa tryby czyszczenia: przy użyciu filtru wodnego (do pojemnika) i tryb workowy. Dzięki zastosowaniu filtru EPA E10 jest urządzeniem przyjaznym dla alergików. Zatrzymuje on prawie 100% roztoczy oraz bakterii. Dodatkowo specjalna turboszczotka umożliwia usuwanie sierści z dywanów i wykładzin.

Moc: 1600 W

Najlepsze oferty:

2 dobry odkurzacz z filtrem wodnym to KÄRCHER DS 6 1.195-220.0

KÄRCHER DS 6 1.195-220.0 to odkurzacz przeznaczony do sprzątania dywanów, wykładzin i twardych podłóg. Został wyposażony w wielostopniową filtrację. W rezultacie powietrze wylotowe jest niemal w 100% pozbawione cząsteczek brudu. Pozostałe zalety? Pojemnik można czyścić pod kranem, a akcesoria po odkurzaniu schować w pokrywie obudowy.

Moc: 650 W

Numer 3 w rankingu odkurzaczy wodnych to THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS

Prezentowany THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS (788597) to dobry odkurzacz na wodę. Umożliwia precyzyjne odkurzanie przy użyciu systemu filtrowania AQUA+. Posiada regulację siły ssania. Dobrze radzi sobie z usuwaniem sierści z dywanów. Dodatkowo po odkurzaniu zostawia oczyszczone powietrze.

Moc: 1700 W

4 godny uwagi odkurzacz wodny to MPM MOD-22

Odkurzacz wodny MPM MOD-22 jest szczególnie polecany jako dobry sprzęt dla alergików. Został wyposażony w 4-stopniową filtrację powietrza, przez co wyłapuje do 99,98% zanieczyszczeń. Posiada panel sterowania na rączce oraz spory pojemnik na wodę o pojemności 10 l. Odkurzacz może być używany na sucho lub mokro.

Moc: 2400 W

5 odkurzacz z filtrem wodnym to THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET

Odkurzacz THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET to urządzenie przeznaczone do czyszczenia parkietów w domu. Umożliwia odkurzanie z systemem filtrów AQUA+ oraz sprzątanie z workiem. Dodatkowo model posiada 3-stopniową regulację siły ssania. Odkurzacz Thomas umożliwia też mycie pod ciśnieniem. A specjalna ssawka może jednocześnie ścierać i odkurzać podłogi.

Moc: 1700 W

Kolejny z odkurzaczy wodnych w rankingu to MPM MOD-30
Model MPM MOD-30 to odkurzacz przeznaczony do mycia dywanów, wykładzin oraz tapicerki. Dokładnie oczyszcza powietrze poprzez 4-stopniowe filtrowanie. Posiada pojemnik na wodę o pojemności 2 l. Oraz wygodny uchwyt do przenoszenia. Co ważne, podczas odkurzania tym modelem można używać olejku zapachowego.

Moc: 2400 W

Ranking odkurzaczy wodnych zamyka ETA 086990000
Odkurzacz z filtrem wodnym ETA 086990000 Efektiv pozwala na suche czyszczenie podłóg i sprzątanie do zbiornika z wodą. Wyposażony w sporych rozmiarów pojemnik (10 l) nadaje się do sprzątania pomieszczeń przemysłowych. Wysokiej jakości filtr wyłapuje drobne zanieczyszczenia. Ponadto model ten jest dość cichym odkurzaczem. Poziom hałasu wynosi zaledwie 82 dB.

Moc: 1400 W

Najlepsze oferty:

Nie wiesz, jaki odkurzacz wodny wybrać? I czy ten produkt znajdzie zastosowanie w Twoim domu? Żaden problem. Wystarczy, że przeczytasz poradnik zakupowy. Z lektury dowiesz się, jak działa odkurzacz wodny. Czy wielkość pojemnika na wodę ma znaczenie. Dlaczego filtr HEPA gwarantuje wyłapanie niemal 100% zanieczyszczeń. Oraz jaką cenę mają polecane i popularne modele. Jesteśmy przekonani, że zawarte tu informacje pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie, jaki odkurzacz z filtrem wodnym kupić.

Najlepsze odkurzacze wodne 2024

Odkurzacz wodny ZELMER AQUOS ZVC722ST

ZELMER AQUOS ZVC722ST (829.0 ST)

ZELMER AQUOS ZVC722ST (829.0 ST) to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych odkurzaczy do domu. Został wyposażony w 2-stopniowy system filtracji powietrza oraz różnego rodzaju szczotki i przyssawki. Dzięki temu jest niezwykle funkcjonalny i skuteczny.

Dokładne czyszczenie

ZELMER AQUOS ZVC722ST (829.0 ST) to dobry odkurzacz wodny, który zadowoli nawet wymagających konsumentów. Co oferuje? Odkurzacze tej marki posiadają dwa tryby pracy. Sprzątanie z użyciem filtra (do pojemnika) oraz czyszczenie z wykorzystaniem worka o pojemności 4 l. Co jeszcze?

Modele Zelmer zostały wyposażone w podwójny system filtracji powietrza. Zaletą filtru wodnego jest pojemnik o sporej pojemności – 4 l. Z kolei zmywalny filtr EPA E10 zatrzymuje niemal 100% zanieczyszczeń w domu. W rezultacie ten typ nadaje się do użytkowania przez alergików i osoby o wrażliwej skórze.

Zadowoleni powinni być również posiadacze czworonogów. Dlaczego? Odkurzacz z filtrem wodnym posiada specjalną turboszczotkę, która usuwa sierść z wykładziny.

Bogate wyposażenie

Odkurzacz z filtrem wodnym Zelmer został wyposażony w akcesoria, które znacznie ułatwią Ci pracę w domu. Są to przede wszystkim przyssawki: szczelinowa, mała oraz ssawka zbierająca wodę. Dzięki ssawce z separatorem odkurzacz nie wciągnie drobnych elementów, które przez nieuwagę znalazły się na podłodze. Po odkurzaniu bez trudu wyjmiesz je z separatora. Co jeszcze?

Odkurzacze Zelmer mają w zestawie 3 rodzaje szczotek. Można je po skończonej pracy schować w obudowie. Wśród zalet wymienić można też sporą moc sprzętu (1600 W). Oraz długość przewodu zasilającego umożliwiającą sprzątanie większych fragmentów podłogi.

Zalety:

 • dwa tryby sprzątania – do pojemnika z wodą i do worka
 • podwójna filtracja powietrza
 • zmywalny filtr
 • duża ilość mocy – 1600 W
 • pojemnik o pojemności 4 l

Wady:

 • spore wymiary odkurzacza
Odkurzacz wodny KÄRCHER DS 6

KÄRCHER DS 6 1.195-220.0

Odkurzacz z filtrem wodnym KÄRCHER DS 6 1.195-220.0 umożliwia dokładne sprzątanie każdego rodzaju powierzchni w domu. Odkurza podłogi i tapicerkę, nadaje się do dywanów. Oczyszcza powietrze z mikrocząsteczek brudu. A nawet zajmuje się rozlaną wodą. Odkurzacz do zadań specjalnych? Sprawdźmy to.

Modele z 3 rodzajami filtrów

Największą zaletą prezentowanego modelu jest wielostopniowa filtracja powietrza. Największe cząsteczki brudu zatrzymują się w kąpieli wodnej. Cząsteczki unoszące się nad wodą zbiera filtr pośredni. Zaś te o wymiarach przekraczających 0,3 mikrometra wyłapuje mikrofiltr EPA E12. W rezultacie powietrze wylotowe jest czystsze od tego w domu. A to z pewnością wiadomość, która ucieszy alergików. Co jeszcze?

Odkurzacz wodny karcher umożliwia dokładne zbieranie sierści z dywanów. Oraz usuwanie niewielkich ilości wody (do 0,5 l). W efekcie po odkurzaniu podłoga jest pozbawiona zanieczyszczeń i sucha. W każdym zakątku.

Prosta obsługa

Niewątpliwą zaletą odkurzacza jest wyjmowany pojemnik. Nie trzeba przenosić całego sprzętu, aby pozbyć się nieczystości. Wystarczy wyjąć zbiornik, opróżnić go, a następnie opłukać pod kranem. Pojemność zbiornika wynosi 2 l. Co jeszcze? Niezbędne akcesoria można schować w obudowie odkurzacza. Tym samym rura i przyssawka podłogowa nie zajmują dodatkowego miejsca i zawsze są gotowe do użycia.

Należy podkreślić, że porównaniu do innych sprzętów ten model posiada mniejszą moc – 650 W. Nie wpływa to jednak na obsługę urządzenia i czystość po odkurzaniu.

Zalety:

 • usuwa niemal 100% mikroskopijnych cząsteczek brudu
 • zbiera wodę do 0,5 l.
 • proste wyjmowanie pojemnika
 • schowek na akcesoria w obudowie
 • zajmuje niewiele miejsca

Wady:

 • dość duża waga – 7,5 kg
Odkurzacz z filtrem wodny THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS

THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS (788597)

Odkurzacz wodny THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS (788597) dba nie tylko o czyste podłogi, lecz również skutecznie oczyszcza powietrze. Wyposażony w długi przewód zasilający bez trudu dociera do najdalszych zakamarków. A dzięki bogatemu wyposażeniu, odkurzacz radzi sobie z niemal każdym rodzajem zanieczyszczeń.

Modele z technologią filtrowania AQUA+

Odkurzacze z filtrem wodnym Thomas umożliwiają dwa rodzaje czyszczenia. Odkurzanie z workiem XXL (o pojemności aż 6 l). W tym trybie sprzątania używany jest filtr cyklonowy EasyBox. Drugi sposób to czyszczenie na mokro z wykorzystaniem technologii AQUA+. Dzięki specjalnej konstrukcji skrzynki filtracyjnej AQUA+, woda która się w niej znajduje, wiąże kurz, roztocza oraz sierść zwierząt. Tym samym skutecznie zapobiega unoszeniu się zanieczyszczeń w powietrzu. I przyczynia się do poprawy jego jakości po odkurzaniu.

Do wyboru kilka szczotek i ssawki

Modele Thomas zostały wyposażone w system spryskiwania pod ciśnieniem. Dzięki temu urządzenie szybko usuwa plamy z dywanów, tapicerki i wewnątrz pojazdów. Równie skuteczne jest w oczyszczaniu podłóg ze zwierzęcej sierści z dywanów. Podczas pracy masz do wyboru zestaw kilku końcówek. Jest to 5 rodzajów ssawek (między innymi do prania tapicerki i mebli) oraz 3 szczotki (w tym turboszczotka).

Dodatkowo odkurzacze wodne Thomas posiadają 3-stopniową regulację siły ssania. Oraz sporo mocy – 1700 W. A to w połączeniu z możliwością zbierania płynów daje świetne rezultaty. I zapewnia czystość w każdym zakamarku po odkurzaniu.

Zalety:

 • technologia filtrowania AQUA+
 • filtr EasyBox do odkurzania z workiem
 • system spryskiwania pod ciśnieniem
 • duży wybór szczotek oraz ssawek
 • spora pojemność worka na kurz – 6 l

Wady:

 • mały pojemnik z wodą – 1,8 l
Odkurzacz wodny MPM MOD-22

MPM MOD-22

MPM MOD-22 to funkcjonalny odkurzacz z pojemnikiem na wodę. Jego największą zaletą jest 4-stopniowe oczyszczanie powietrza oraz funkcja prania. Dzięki sporej mocy jest niezwykle wytrzymały. Umożliwia nie tylko czyszczenie dywanów, chodników i twardych podłóg, ale również mycie okien.

Skuteczna i wydajna praca

Model MPM MOD-22 to odkurzacz dla alergików z filtrem wodnym. Został wyposażony w 4-stopniowy system filtrowania. Czyli: wodę, filtr gąbkowy, filtr piankowy i filtr HEPA H13. Ten ostatni wyłapuje niemal 100% mikrocząsteczek brudu. Ponadto odkurzacz z filtrem wodnym dobrze sobie radzi z usuwaniem sierści z dywanów i tapicerek. Dzięki pracy na mokro możesz umyć nim glazurę, terakotę, a nawet okna. Pojemność zbiornika na wodę – 10 l zapewnia długą pracę bez konieczności wymiany wody. A spora moc – 2400 W sprawia, że to skuteczny i wydajny odkurzacz z filtrem wodnym.

Odświeżające czyszczenie

Odkurzacze z filtrem wodnym marki MPM MOD są również proste w obsłudze. Prezentowany model posiada zamontowany w rączce rury ssącej panel do sterowania. W zestawie mamy też końcówki przeznaczone do różnych podłóg. Do wyboru masz 2 przystawki piorące oraz turboszczotkę. A także głowicę podłogowo-dywanową i przystawkę szczelinową. Podczas sprzątania możesz użyć 1 z 3 środków zapachowych dołączonych do zestawu. Wystarczy, że kilka kropel płynu wlejesz do pojemnika na wodę. A przyjemny aromat rozniesie się w całym domu. I będzie odczuwalny jeszcze przez jakiś czas po odkurzaniu.

Zalety:

 • 4-stopniowe filtrowanie
 • spora pojemność zbiornika na wodę – 10 l
 • duża moc odkurzacza – 2400 W
 • możliwość sprzątania z zapachem
 • prosta obsługa

Wady:

 • głośna praca
Odkurzacz w filtrem wodnym THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET

THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET

THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10 PARQUET to model przeznaczony w głównej mierze do odkurzania parkietów. Odkurzacz pracuje w trybie z workiem lub do pojemnika z wodą. Ponadto został wyposażony w system filtrowania AQUA+. Oraz funkcje ułatwiające sprzątanie mieszkania.

Efektywne sprzątanie odkurzaczem Thomas

Odkurzacze z filtrem wodnym marki Thomas zostały wyposażone w system filtrowania AQUA+. Jest to innowacyjna technologia filtra wodnego, dzięki której cząsteczki brudu zostają skierowane do pojemnika z wodą. Dzięki takiemu odkurzaniu, zarówno powietrze, jak i podłogi zostają dokładnie oczyszczone z brudu i kurzu. Na efektywność pracy wpływa zastosowanie specjalnej ssawki.

Odkurzacze wodne z taką końcówką umożliwiają jednoczesne mycie podłóg wodą oraz suche sprzątanie mieszkania. Pracę ułatwiają również dołączone do zestawu akcesoria: 3 ssawki i 4 szczotki. W efekcie wyczyścisz podłogi na wysoki połysk. Co ważne, zrobisz to bez mopa, bez dodatkowych akcesoriów, wyłącznie jednym odkurzaczem.

Prosta obsługa

Odkurzacze wodne marki Thomas zostały wyposażone w opcję mycia ciśnieniowego. Dzięki temu bez trudu usuniesz plamy z tapicerki oraz dywanów. Podczas pracy odkurzaczem masz do wyboru 3 stopnie mocy ssania (w tym funkcja Eco-Control). Regulację umożliwia zamontowany w uchwycie moduł zdalnego sterowania. Tym samym obsługa urządzenia jest bardzo wygodna. Na komfort pracy wpływa również ilość mocy – 1700 W. Oraz długi kabel i elastyczny wąż, które umożliwiają sprzątanie podłóg do 11 m.

Zalety:

 • skuteczna filtracja dzięki technologii AQUA+
 • ssawka do jednoczesnego mycia i suchego sprzątania
 • 3-stopniowa regulacja ssania
 • moduł zdalnego sterowania w uchwycie
 • zasięg pracy odkurzacza – 11 m

Wady:

 • mały zbiornik na wodę (1,8 l)
Odkurzacz wodny MPM MOD-30

MPM MOD-30

Odkurzacz z filtrem wodnym MPM MOD-30 to wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu. Posiada kilkustopniowy system filtrowania, dzięki czemu dba o powietrze w Twoim mieszkaniu. Ponadto dokładnie czyści dywany i podłogi. A z pomocą wymiennej końcówki – zmywa nawet żaluzje.

Idealny dla alergików

Model MPM MOD-30 świetnie sprawdza się podczas czyszczenia dywanów, wykładzin i tapicerki. Dlaczego sprząta lepiej niż tradycyjny odkurzacz? Ponieważ został wyposażony w 4-stopniową filtrację powietrza. Ale to nie wszystko. Zastosowany filtr HEPA H13 stanowi doskonałą barierę dla drobin kurzu i brudu. Wyłapuje 99,98% zanieczyszczeń i tym samym skutecznie oczyszcza powietrze. To dlatego modele tych odkurzaczy są polecane dla osób z wrażliwą skórą. Jak również dla posiadaczy zwierząt domowych. Prezentowane urządzenie jest równie skuteczne w usuwaniu sierści.

Poręczne modele MPM MOD-30

Odkurzacz z filtrem wodnym MPM MOD-30 został wyposażony w końcówki, które ułatwiają dotarcie do każdego zakamarka w domu. Są to: głowica podłogowo-dywanowa, okrągła szczotka i przystawka szczelinowa. Sprzątanie okien ułatwi szczotka do żaluzji. Z kolei spora moc urządzenia – 2400 W zapewni długą i wydajną pracę. A poręczny uchwyt – wygodne przenoszenie odkurzacza. Minusem jest nieduża pojemność zbiornika na wodę – 2 l. Z drugiej strony modele tych odkurzaczy umożliwiają sprzątanie „z zapachem”. Wystarczy, że wpuścisz kilka kropel olejku zapachowego do pojemnika. W rezultacie ulubiony zapach zagości w każdym kącie mieszkania.

Zalety:

 • 4-stopniowe oczyszczanie powietrza
 • wyłapuje niemal 100% zanieczyszczeń
 • wygodny uchwyt do przenoszenia
 • nadaje się do dywanów, tapicerki, żaluzji
 • możliwość użycia olejku zapachowego

Wady:

 • mała pojemność zbiornika na wodę – 2 l
Odkurzacz wodny ETA 086990000

ETA 086990000 Efektiv

Odkurzacze wodne marki Efektiv zapewniają skuteczne sprzątanie domu. Dzięki dużej pojemności pojemnika mogą być wykorzystywane do odkurzania pomieszczeń przemysłowych. Zostały wyposażone w wysokiej jakości filtr oraz specjalne dysze. Nie generują dużego hałasu. Ponadto odkurzacze tej marki umożliwiają suche i mokre czyszczenie.

Nie tylko do sprzątania domu

Odkurzacz wodny ETA 086990000 Efektiv umożliwia suche odkurzanie oraz z wodą. Całkowita objętość pojemnika na kurz wynosi aż 10 l. (Z czego suchego brudu 6 l, a mokrego 4 l). Dzięki temu model Efektiv sprawdzi się zarówno w domu, jak i pomieszczeniu przemysłowym. Prezentowany odkurzacz wodny bez trudu oczyści podłogę z trocin czy pyłu betonowego. Ponadto został wyposażony w wysokiej jakości filtr HEPA. Filtr zapewnia doskonałą ochronę przed zanieczyszczeniami. W jaki sposób? Wyłapując nawet bardzo drobne cząsteczki brudu.

Dobry odkurzacz wciągający wodę

Niewątpliwą zaletą odkurzaczy tej marki jest cicha praca. Model Efektiv generuje podczas odkurzania hałas o natężeniu 82 dB. Na komfort pracy wpływa również zastosowanie 1 z 3 specjalnych dysz. Do wyboru masz dyszę uniwersalną podłogową lub dyszę zbierającą wodę. A także dyszę do mokrego sprzątania, dzięki czemu po odkurzaniu podłoga będzie również umyta. Dodatkowo w zestawie znajdziesz końcówkę do tapicerki oraz ssawkę szczelinową. Zaletą jest długość kabla, która pozwala na pracę do 9 m.

Zalety:

 • całkowita objętość pojemnika na zanieczyszczenia – 10 l
 • możemy sprzątać nim pomieszczenia przemysłowe
 • cicha praca – 82 dB
 • ochrona przed przegrzaniem silnika
 • najniższa cena

Wady:

 • spore gabaryty

Poradnik zakupowy

Jak działają odkurzacze wodne?

Odkurzacz wodny zamiast worka na kurz został wyposażony w pojemnik, który przed sprzątaniem należy napełnić wodą. Jaka jest jego rola? Do pojemnika trafiają wszystkie zanieczyszczenia. Nawet te niewidoczne gołym okiem jak pyłki i roztocza. Dodatkowo odkurzacze wodne posiadają specjalne filtry. Za ich sprawą powietrze po odkurzaniu jest dokładnie oczyszczone. To dlatego ten rodzaj odkurzaczy jest polecany dla alergików.

Co ważne, niektóre modele mogą pracować tak jak tradycyjne odkurzacze. Czyli oprócz pojemnika na wodę, posiadają również worek na zanieczyszczenia. Do Ciebie należy wybór, który sposób sprzątania będzie najwygodniejszy.

Co pomoże Ci w odkurzaniu?

Czyli jaki odkurzacz wodny kupić, aby praca stała się przyjemnością. Duża moc, kształt pojemnika na wodę, dostępne akcesoria, czy coś jeszcze? Sprawdź, które parametry i funkcje mają znaczenie przy wyborze konkretnego modelu.

Wielkość pojemnika na wodę. Mówiąc najprościej: im większy pojemnik, tym lepiej. Dlaczego? Bo możemy dłużej sprzątać bez zmiany wody. Z drugiej strony, jeżeli interesuje Cię mały odkurzacz wodny, nie licz na spore rozmiary pojemnika. Kolejna sprawa: zwróć uwagę na kształt zbiornika. Jest to o tyle istotne, że po każdym odkurzaniu pojemnik należy wyjąć i oczyścić. Aby nie zajmowało to zbyt dużo czasu, wybierz zbiornik o opływowym kształcie. Ważne jest również to, aby na powierzchni pojemnika nie było zagłębień i szczelin.

Moc. Im większa moc, tym bardziej wydajny odkurzacz. I niestety, bardziej hałaśliwy. Z racji, że większość odkurzaczy została wyposażona w dość dużą moc, trudno znaleźć na rynku ciche odkurzacze.

Akcesoria. Do wyboru masz różnego rodzaju szczotki, przyssawki, dysze oraz głowice. Specjalne końcówki ułatwiają nie tylko sprzątanie dywanów i parkietów, ale też czyszczą żaluzje, okna i tapicerkę. Dobry sprzęt to odkurzacz do wody i błota, który usunie brud z każdego kąta mieszkania. Z drugiej strony jego waga będzie większa w porównaniu do tradycyjnego modelu.

Zanim kupisz odkurzacz wodny, sprawdź także, czy urządzenie zostało wyposażone w funkcję prania. Oraz czy istnieje możliwość sprzątania z workiem.

Jakie wybrać filtry?

Filtr wodny w odkurzaczu jest odpowiedzialny za wyłapywanie alergenów i cząsteczek brudu. Zdecydowanie najlepsze są filtry HEPA. Jako przykład mamy HEPA H13, którego skuteczność ocenia się na więcej niż 99,95%. Wybierając ten rodzaj filtra, zwróć uwagę również na to, czy jest zmywalny. W przeciwnym razie po pewnym czasie będziesz musiał wymienić go na nowy.

Cena odkurzacza wodnego

Ile kosztują prezentowane w rankingu odkurzacze? I od czego zależy cena? Wśród producentów odkurzaczy znajdują się firmy związane z branżą AGD jak Zelmer. Lub z produkcją sprzętów do czyszczenia domu i ogrodu jak na przykład KÄRCHER. Na pierwszy rzut oka ich produkty wydają się podobne. Jednak wystarczy zajrzeć do naszego rankingu, aby przekonać się, że między modelami są istotne różnice. To dlatego ceny wahają się od 299 zł do około 1500 zł.

Cena uzależniona jest od między innymi od dostępnych funkcji i wyposażenia. Jednak w rezultacie Ty masz możliwość wybrania takiego modelu, który spełni Twoje oczekiwania. I sprawi, że dom po odkurzaniu będzie lśnił czystością.

Zobacz także pozostałe rankingi odkurzaczy:

Jeśli szukasz wygodnego w użytkowaniu odkurzacza stojącego to koniecznie sprawdź nasz ranking odkurzaczy pionowych, w którym prezentujemy kilkanaście starannie wyselekcjonowanych i szczegółowo przetestowanych modeli. Jeśli jeśli jednak odkurzanie to czynność której zdecydowanie nie lubisz to idealnym rozwiązaniem będzie robot sprzątający, który całą pracę wykona za Ciebie. Sprawdź także ranking odkurzaczy bezprzewodowych i zapomnij o ciągłym przepinaniu odkurzacza z gniazdka do gniazdka.

O autorze:Anna Kuleszewicz
O autorze:Anna Kuleszewicz
Redaktorka i osoba odpowiedzialna ze testy produktów w serwisie Rankingly.pl. To w jej ręce wpadają wszystkie rynkowe nowości by zostać poddane kompleksowej ocenie. Po przetestowaniu dziesiątek odkurzaczy, depilatorów czy ekspresów nie ma urządzenia które miałoby przed nią jakieś tajemnice. Prywatnie pasjonatka natury, turystyki górskiej, wspinaczki i podróży.