Najlepszy orbitrek – opinie i ranking 2024
Chcesz wyrzeźbić ciało i poprawić kondycję, a nie masz czasu na regularne wizyty w siłowni? Idealnym rozwiązaniem jest dobry orbitrek do domu.
To odpowiedni sprzęt do samodzielnych ćwiczeń, które można wykonywać nawet przed telewizorem. Łączy w sobie funkcje bieżni, steppera oraz rowerka stacjonarnego. W czasie treningu angażuje dolne i górne części ciała, gwarantując doskonałe efekty ćwiczeń.
Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych modeli orbitreków od renomowanych producentów. Który z nich pomoże Ci zrealizować Twoje plany treningowe? Zobacz, kto jest zdecydowanym liderem wyścigu i jaki orbitrek wybrać do użytku domowego.
Ranking orbitreków do domu 2024
Xterra FSX2500 to najlepszy orbitrek do domu w naszym zestawieniu. Został wyposażony w aż 28 programów treningowych, które gwarantują różną intensywność ćwiczeń. Urządzenie może poszczycić się też doskonałymi parametrami: długość kroku wynosi aż 50,8 cm, odległość między stopkami – 76 mm. Z kolei maksymalne obciążenie orbitreka to aż 150 kg.
Xterra FSX2500 jest też niezwykle cichy, więc trening na orbitreku możesz wykonywać o dowolnej porze. Wszystkie dane (w tym pomiar pulsu) pokazuje czytelny wyświetlacz LCD. Urządzenie zapisuje parametry dla 4 użytkowników oraz współpracuje z aplikacją APP Xterra.
Kettler Axos Nova P to nowoczesny orbitrek magnetyczny o wadze 59 kg. Został wyposażony w 12 pakietów treningowych, co pozwala dostosować wysiłek fizyczny do kondycji. Sprzęt posiada płozy z regulowanymi podstawami na stopy oraz regulację kierownicy. Można go więc dopasować do wzrostu użytkownika.
Orbitrek magnetyczny Kettler dobrze sprawdza się nawet podczas intensywnych ćwiczeń. Posiada solidną i wytrzymałą konstrukcję, a ciężar koła zamachowego wynosi 14 kg. Wpływ na jego stabilność ma także spora nośność – 130 kg. Najważniejsze pomiary treningu można odczytać na wyświetlaczu.
Zipro Iconsole+ Dunk to godny uwagi orbitrek magnetyczny z Bluetooth. Model został wyposażony w 12 zestawień treningowych, które ułatwią wyrzeźbienie sportowej sylwetki. Bezpieczny trening zapewnia niemała waga sprzętu 70 kg, a także jego nośność – aż 150 kg. To jeden z lepszych wyników w rankingu.
Zipro Iconsole+ Dunk to orbitrek dostosowany do osób o różnym wzroście. Dzięki regulacji wysokości rękojeści pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała. Długość kroku wynosi 38 cm, rozstaw platform 19 cm. Dany model na bieżąco monitoruje między innymi czas treningu, prędkość i dystans.
Domyos EL520 to orbitrek eliptyczny przeznaczony do domowej siłowni. Został wyposażony w 9 programów i 6 funkcji, które ułatwią codzienny trening. W przypadku tego modelu maksymalne obciążanie wynosi 130 kg.
Orbitrek jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Posiada ergonomiczną kierownicę i regulowane pedały. Płynne pedałowanie gwarantuje koło zamachowe o wadze 9 kg. Długość kroku wynosi 39 cm. Sprzęt nie wymaga podłączenia do prądu, więc możesz go ustawić w dowolnym punkcie. Dodatkowo dzięki rolkom transportowym szybko przesuniesz go w inne miejsce.
Crosstech XTR Hammer to lekki i cichy orbitrek magnetyczny. Posiada koło zamachowe o wadze 16 kg, co wpływa na jego stabilność podczas treningu. Różnorodność ćwiczeń zapewnia 12 programów stałych oraz 4 programy HRC, czyli sterowane pracą serca. Puls, dystans, czas oraz inne dane możesz na bieżąco śledzić na wyświetlaczu.
Orbitrek Crosstech XTR Hammer jest przeznaczony dla osób o wadze do 130 kg. Sam orbitrek waży jedynie 38 kg, co w połączeniu z rolkami transportowymi ułatwia jego transport. Niewielka odległość między płozami 21 cm nie obciąża stawów.
Kolejny model, który chcemy zarekomendować, to Hammer Crosstech XTR. Czyli orbitrek elektromagnetyczny wyposażony w 12 programów, w tym program manualny oraz program HRC. Urządzenie posiada aż 32 poziomów obciążenia, dzięki czemu ćwiczenia są dostosowane do kondycji.
Komputer treningowy mierzy puls i sygnalizuje za wysoką wartość. Odlicza też czas, dystans oraz ilość spalonych kalorii. Dzięki temu motywuje do dalszej pracy nad utratą kilogramów. Dużym plusem jest spora nośność sprzętu aż 150 kg. To, w połączeniu z solidnym wykonaniem modelu, zapewnia płynny i bezpieczny trening.
Zipro Hulk RS to dobry orbitrek magnetyczny, który pozwoli Ci zadbać o kondycję. Został wyposażony w 8 regulacji stopni regulacji oporu, dzięki czemu możesz zmieniać intensywność ćwiczeń. Podczas treningu komputer informuje o spalonych kaloriach, czasie i prędkości. Ponadto specjalne sensory monitorują puls. Urządzenie posiada również funkcję alarmu tętna maksymalnego.
Prezentowany orbitrek do domu jest polecany osobom, które nie mają czasu na regularne wizyty na siłowni. Maksymalna waga osoby ćwiczącej to aż 150 kg. Model jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą schudnąć.
Hertz Scalator E3 to dobry orbitrek magnetyczny do ćwiczeń w zaciszu domowym. Jego atutem jest koło zamachowe o wadze aż 20 kg. To jeden z najlepszych wyników w rankingu! Dzięki temu sprzęt gwarantuje stabilną pracę. Jego nośność wynosi 130 kg.
Prezentowany rowerek treningowy posiada 8-stopniowe ustawienia oporu. W czasie ćwiczeń komputer monitoruje dystans, prędkość i czas trwania treningu. Orbitrek Hertz dzięki kompaktowym wymiarom sprawdza się w niewielkich pomieszczaniach. To też jeden z lżejszych sprzętów w zestawieniu, waży 40 kg.
Hammer Ellyptech CT3 II to dobry orbitrek domowy wyposażony w magnetyczny system hamowania. Jest niezwykle lekki, jego waga to tylko 34 kg. Komfort użytkowania zapewnia koło zamachowe o wadze 12 kg oraz dostępne programy. Podczas treningu na orbitreku możesz poprawić wytrzymałość, wzmocnić mięśnie nóg i spalić nadprogramowe kilogramy.
Orbitrek marki Hammer jest przeznaczony dla osób do 100 kg. Posiada 4-punktowy system podparcia oraz regulację tylnej podstawy, dzięki czemu jest wyjątkowo stabilny. Jest też jednym z tańszych sprzętów w naszym rankingu.
Zipro Burn to orbitrek do domu wyposażony w magnetyczny system oporu. W czasie treningu angażuje partie mięśni nóg, brzucha, ramion i grzbietu. W tym czasie komputer mierzy przebyty dystans, prędkość oraz spalone kalorie. Ponadto alarmuje, gdy wartość pulsu jest za wysoka.
Nośność orbitreka Zipro wynosi 120 kg, długość kroku to skromne 27 cm. Sprzęt posiada 8-stopniowy, regulowany opór, dzięki czemu możesz zdecydować o intensywności ćwiczeń. Orbitrek magnetyczny Zipro jest też bardzo lekki, waży 34,5 kg. Jego atutem są kompaktowe wymiary, dzięki czemu bez trudu zmieści się w wybranym miejscu.
Jak wybrać najlepszy orbitrek do domu? Wybór urządzenia może być nie lada wyzwaniem, szczególnie dla początkujących.
A do wyboru masz orbitrek mechaniczny, orbitrek magnetyczny lub orbitrek elektromagnetyczny. Sprawdzamy, który z nich jest najlepszy i za który najwięcej zapłacisz.
W dalszej części artykułu bierzemy pod lupę najważniejsze parametry orbitreka, między innymi nośność, napęd czy jakość wykonania. Podpowiadamy, co wpływa na wygodę i bezpieczeństwo ćwiczeń. Ważną kwestią są też ceny orbitreków, więc sprawdzamy, czy trenażer to rzeczywiście sprzęt na każdą kieszeń.
Dzięki naszym wskazówkom Twój trening stanie się efektowny i przyjemny. Jesteśmy przekonani, że osiągniesz swój cel: stracisz zbędne kalorie, uzyskasz smukłą sylwetkę oraz poprawisz wydolność organizmu.
Top 10 najlepszych orbitreków w 2024
Xterra FSX2500
Zdecydowany faworyt i najlepszy orbitrek w naszym zestawieniu to Xterra FSX2500. Polecany dla kobiet i mężczyzn, umożliwia dopasowanie treningu do kondycji użytkownika. Co przesądziło o jego wygranej? Tego dowiesz się z naszej recenzji.
Urządzenie dla każdego
Xterra FSX2500 to znakomity sprzęt, który zapewnia ogólnorozwojowy trening ciała. Dzięki regulacji oporu umożliwia dopasowanie intensywności treningu do kondycji. W ten sposób możemy ćwiczyć partie mięśni nóg, ramion i pośladków. Co ważne, najlepszy orbitrek jest polecany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Maksymalna waga użytkownika wynosi aż 150 kg! Równie imponująca jest długość kroków – 50, 8 cm. Odległość między stopkami to z kolei – 76 mm. Orbitrek posiada 28 ustawień treningowych, w tym specjalny program HRC. Oznacza on automatyczny pomiar pulsu przez komputer i dostosowanie do niego obciążenia.
Stabilna konstrukcja orbitreka
Cechą prezentowanego orbitreka jest solidne wykonanie. Waga koła zamachowego to aż 14 kg, dzięki czemu sprzęt sprawdza się nawet podczas intensywnego treningu. Ze względu na niewielkie wymiary: 162x172x57 cm orbitrek nie zajmuje dużo miejsca. Waży 86 kg, jednak bez trudu można go przestawiać, nawet w pojedynkę. Ułatwiają to rolki transportowe. Wpływ na komfort użytkowania ma również spory wyświetlacz LCD. Można odczytać na nim wszystkie najważniejsze pomiary treningu, łącznie z pulsem. Urządzenie współpracuje z aplikacją APP Xterra, może zapisywać dane dotyczące 4 użytkowników.
Zalety:
- maksymalna waga użytkownika – 150 kg
- długość kroków 50,8 cm
- 28 programów dostosowanych do intensywności ćwiczeń
- solidna konstrukcja sprzętu
- pamięć 4 użytkowników
Wady:
- wysoka cena sprzętu
Kettler Axos Nova P
Kettler Axos Nova P to jeden z najlepszych orbitreków magnetycznych do domu. Stabilny i wytrzymały, sprawdza się nawet podczas intensywnych treningów cardio. Sprawdź, dlaczego zajął mocne drugie miejsce w naszym zestawieniu.
Kontrola najważniejszych parametrów
Kettler Axos Nova P to świetny orbitrek magnetyczny z kolekcji KETTLER AXOS. Został wyposażony w 16 poziomów regulacji oporu. Dzięki temu aktywność fizyczna jest dostosowana do preferencji użytkownika. Do dyspozycji masz też 12 ustawień treningowych, dostosowanych do stopnia sprawności. Co niezwykle ważne: trening jest całkowicie bezpieczny. Podczas ćwiczeń na orbitreku możesz monitorować na bieżąco najważniejsze dane, między innymi tętno, dystans, prędkość i ilość spalonych kalorii. Te sprawdzisz na czytelnym wyświetlaczu. Dodatkowo komputer treningowy umożliwia zapis danych z ostatnich treningów dla czterech osób.
Wygoda i bezpieczeństwo
Orbitrek magnetyczny Kettler to wszechstronny i uniwersalny sprzęt do domu. Dzięki regulacji odległości platform od kierownicy można go dostosować do wzrostu użytkownika. Maksymalna nośność to 130 kg. Komfort treningu zapewniają regulowane, antypoślizgowe platformy oraz wygodne, ergonomiczne uchwyty. Za stabilność urządzenia odpowiada mocna, stalowa rama i koło zamachowe o wadze aż 14 kg. Atutem sprzętu jest też cicha i płynna praca. Dzięki temu ćwiczenia na orbitreku możesz wykonywać nawet w czasie oglądania telewizji. Po skończonym treningu orbitrek Kettler można szybko odstawić w inne miejsce, co umożliwiają kółka transportowe.
Zalety:
- 16 poziomów oporu
- 12 programów treningowych
- dostosowany do użytkowników o różnym wzroście
- mocna, stalowa konstrukcja orbitreka
- cicha praca sprzętu
Wady:
- brak regulacji kąta kierownicy
Zipro Iconsole+ Dunk
Nie wiesz, jaki orbitrek kupić do domu? A co powiesz na model Zipro Iconsole+ Dunk? To wysokiej klasy sprzęt, który gwarantuje urozmaicony trening. Sprawdź, jakie ma parametry i dlaczego może stać się Twoim sprzymierzeńcem w utracie zbędnych kilogramów.
Kompatybilny z aplikacją iConsole+ Training
Zipro Iconsole+ Dunk to funkcjonalny orbitrek, który świetnie sprawdzi się w domowej siłowni. Jego atutem jest 16-stopniowa regulacja oporu, dzięki której możesz korzystać z różnych trybów i specjalnie opracowywanych programów. 12 ustawień umożliwia dostosowanie aktywności fizycznej do potrzeb i możliwości użytkownika. Dodatkowym urozmaiceniem jest dostęp do treningów poprzez aplikację iConsole+ Training. Co ważne, podczas treningu na bieżąco monitorowana jest prędkość, dystans i spalone kalorie. Użytkownik jest również informowany, gdy puls przekroczy określoną wartość.
Właściwa postawa podczas treningu
Zipro Iconsole+ Dunk to dobry sprzęt sportowy, który zapewnia maksimum wygody podczas treningu. Ze względu na sporą nośność aż 150 kg, z orbitreka mogą korzystać osoby o różnej masie i posturze. Długość kroku wynosi 38 cm. Regulowana rękojeść oraz 2 ustawienia pod stopy pozwalają zachować właściwą postawę w czasie ćwiczeń. Innym udogodnieniem jest uchwyt na bidon, wyprofilowana podstawka na urządzenie mobilne oraz port USB – aby ćwiczeń nie przerwała rozładowana bateria. Urządzenie automatycznie się wyłącza po 4 minutach.
Zalety:
- komputerowa regulacja oporu
- 12 zaprogramowanych ustawień treningowych
- kompatybilny z aplikacją iConsole+ Training
- alarm po przekroczeniu pulsu maksymalnego
- nośność – 150 kg
Wady:
- słabo czytelna instrukcja obsługi
Domyos EL520
Tuż za podium uplasował się Domyos EL520, czyli świetny orbitrek eliptyczny. W zależności od programu pozwala wzmacniać mięśnie lub gubić zbędne kilogramy. To doskonały sposób, aby ruszyć się wreszcie z fotela.
Dostosowuje się do wzrostu użytkownika
Domyos EL520 to wygodny w obsłudze orbitrek magnetyczny, w który warto wyposażyć domową siłownię. Dzięki 15-stopniowej regulacji obciążenia zapewnia różnorodny trening dostosowany do kondycji. Obciążenie można w wygody sposób zmieniać, korzystając z przycisków na uchwytach drążków. Regulowana jest również długość kroku, dzięki czemu z orbitreka mogą korzystać osoby o różnym wzroście. Urządzenie oferuje 6 funkcji i 9 ustawień treningowych. Wśród nich wymienić można program Powrotu do formy, Utrzymanie formy i Program do utraty zbędnych kilogramów. Podczas aktywności fizycznej orbitrek monitoruje między innymi tętno, prędkość oraz dystans. Można go połączyć z aplikacją Econnected i Kinomap.
Orbitrek eliptyczny z blokadą pedałów
Dobry orbitrek można ustawić w dowolnym miejscu w domu. W przypadku modelu Domyos nie ogranicza Cię brak kabla. Możesz ćwiczyć przed telewizorem, w garażu lub na świeżym powietrzu. Łatwy transport urządzenia zapewniają rolki transportowe. Z drugiej strony prezentowany sprzęt sportowy jest wyjątkowo stabilny. Waży 62 kg, co umiejscawia go pośrodku zestawienia. Bezpieczeństwo gwarantuje blokada pedałów, (która chroni przed upadkiem podczas wchodzenia) oraz ciągły pomiar tętna. Urządzenie jest przeznaczone dla osób o wadze do 130 kg.
Zalety:
- prosta regulacja obciążenia
- 3-stopniowa regulacja długości kroku
- 9 programów treningowych
- zasilany siłą mięśni
- blokada pedałów
Wady:
- może generować hałas
Hammer Crosstech XTR
Jaki orbitrek wybrać, aby nie zajmował dużo miejsca? Jeśli szukasz niewielkiego modelu, to sprawdź, co oferuje Hammer Crosstech XTR. To dosyć lekki, ale funkcjonalny sprzęt przeznaczony do domowej siłowni. Zobacz, jakie korzyści da Ci jego zakup.
Sensory dotykowe w rączkach
Hammer Crosstech XTR to niezłej jakości orbitrek magnetyczny, dzięki któremu wyrzeźbisz całą sylwetkę. Regulowany opór zapewnia trening różnych partii ciała, dostosowany do możliwości użytkownika. Do wyboru masz 12 ustawień stałych oraz 4 programy, które dostosowują obciążenie do wartości pulsu. Dzięki temu masz szansę na bezpieczny i wydajny trening mięśni. Kontrolę tętna umożliwiają sensory dotykowe umieszczone w rękojeściach. Jego poziom oraz inne parametry, takie jak dystans i czas, sprawdzisz na czytelnym wyświetlaczu.
Płynna praca sprzętu
Atutem prezentowanego orbitreka jest cicha i płynna praca nawet przy sporym obciążeniu. Dzięki temu hałas nie zakłóca odpoczynku i pracy domowników. Wpływ na stabilność modelu ma koło zamachowe o wadze aż 16 kg. Orbitrek do ćwiczeń w domu nie jest jednak ciężki. Waży tylko 38 kg, a po rozłożeniu ma zaledwie 0,5 m szerokości. Dzięki temu nawet w niewielkim pomieszczeniu można wygospodarować dla niego wolną przestrzeń. A po skończonym treningu szybko przenieść w inne miejsce. Hammer, podobnie jak inne polecane orbitreki do domu posiada rolki transportowe. Model jest przeznaczony dla użytkowników, których waga nie przekracza 130 kg.
Zalety:
- 12 ustawień automatycznych i 4 programy sterowane pulsem
- sensory dotykowe kontrolują tętno
- stabilność sprzętu
- niewielka waga urządzenia
- nośność 130 kg
Wady:
- brak podświetlenia w wyświetlaczu
Zipro Iconsole+ Heat WM
Szukasz solidnego, funkcjonalnego orbitreka do domu w rozsądnej cenie? Twoim faworytem może stać się model Zipro Iconsole+ Heat WM. Czyli orbitrek elektromagnetyczny, dzięki któremu wyrzeźbisz całe ciało i poprawisz wydolność organizmu.
Dla początkujących i zaawansowanych
Zipro Iconsole+ Heat WM to wysokiej jakości orbitrek elektromagnetyczny. Jest polecany zarówno dla początkujących, jak i stałych bywalców siłowni. Spora nośność aż 150 kg zapewnia stabilność urządzenia, bez względu na większą wagę użytkownika. Do dyspozycji masz aż 32 poziomy obciążenia i 12 programów treningowych. Wśród nich znajdziesz program manualny, program HRC oraz program indywidualny. W czasie treningu mięśni komputer monitoruje najważniejsze dane między innymi: dystans, zużycie energii, liczbę straconych kalorii i puls. Alarmuje też o przekroczeniu ustawionej wartości pulsu.
Lekki orbitrek elektromagnetyczny
Prezentowany orbitrek elektromagnetyczny jest nie tylko solidny, ale i funkcjonalny. Komputer możesz sparować ze smartfonem i korzystać z aplikacji iConsole oraz Kinomap. To da Ci dostęp do różnorodnych zestawów ćwiczeń oraz możliwość współzawodnictwa z innymi użytkownikami. Wysoki komfort ćwiczeń gwarantują antypoślizgowe podstawy, regulowane uchwyty oraz niewielki rozstaw podstaw – 18 cm. Długość kroku wynosi 30 cm. Orbitrek nie generuje hałasu, więc możesz ćwiczyć nawet w niewielkim mieszkaniu. Waży 44,5 kg, z czego 8 kg to waga systemu napędowego. Model posiada również koła transportowe i umieszczony na kolumnie kierownicy uchwyt na bidon.
Zalety:
- nośność sprzętu 150 kg
- 32 poziomy obciążenia
- 12 programów treningowych
- współpracuje z aplikacją iConsole oraz Kinomap
- rozstaw podstaw – 18 cm
Wady:
- nieporęczny uchwyt na bidon
Zipro Hulk RS
Zipro Hulk RS to dobrej jakości orbitrek, który ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Ze względu na solidną konstrukcję i funkcjonalność, zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników. Zobacz, dlaczego jeszcze warto go kupić i jakie oferuje korzyści.
Dla dobrze zbudowanych osób
Zipro Hulk RS to całkiem niezły orbitrek magnetyczny przeznaczony do domowego użytku. Jego atutem jest spora nośność aż 150 kg. Dzięki temu z orbitreka mogą bez obaw korzystać postawne i dobrze zbudowane osoby. Długość kroku to 25 cm, rozstaw między płozami – 22 cm. 3-stopniowa regulacja podstaw ułatwia dopasowanie sprzętu do wzrostu użytkownika. Model posiada również 8-stopniową regulację oporu. Takie rozwiązanie pozwala dostosować codzienny program ćwiczeń do swoich potrzeb.
Ustal cel do osiągnięcia
Zaletą treningu na orbitreku Zipro Hulk RS jest wygoda i bezpieczeństwo treningów. Na wyświetlaczu znajdziesz podstawowe informacje, czyli czas, prędkość, przebyty dystans oraz stracone kalorie. Urządzenie posiada również funkcję pomiaru pulsu i alarmuje użytkownika o nieprawidłowościach. Przed treningiem możesz wskazać cel, jaki chcesz osiągnąć, np. liczbę kalorii do spalenia. Gdy osiągniesz cel, orbitrek poinformuje Cię o tym sygnałem dźwiękowym. Prostym, ale praktycznym rozwiązaniem jest też podstawka na urządzenie mobilne oraz uchwyt na bidon. Dzięki temu jedyne na czym możesz się skupić, to efektywny trening mięśni. Orbitrek automatycznie wyłącza się po 4 minutach.
Zalety:
- waga użytkownika do 150 kg
- 8 stopni regulacji oporu
- 3-stopniowa regulacja podstaw
- pomiar czasu, prędkości, kalorii i pulsu
- ustawienie celu treningu
Wady:
- brak regulacji kąta kierownicy
Hertz Scalator E3
Hertz Scalator E3 to dostępny w niezłej cenie orbitrek magnetyczny. Oprócz ceny wyróżnia się kompaktowymi wymiarami oraz stabilną konstrukcją. Przeczytaj recenzję i zobacz, jak wypada na tle najlepszych orbitreków na rynku.
Sprzęt w 20-kilowym kołem zamachowym
Jaki orbitrek kupić, aby nie nadszarpnąć domowego budżetu? Dobrym rozwiązaniem jest Hertz Scalator E3. Czyli niezły sprzęt wyposażony w 20-kilogramowe koło zamachowe! Dzięki temu nawet intensywne treningi nie są w stanie mu zaszkodzić. Maksymalne obciążenie to 130 kg, więc ćwiczenia na orbitreku mogą wykonywać również osoby o większej posturze. Waga sprzętu to skromne 40 kg. Dodatkowo kompaktowe wymiary (106 x 56 x 150 cm) są gwarancją, że orbitrek zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Poza tym rolki transportowe ułatwią jego przenoszenie.
Orbitrek w niezłej cenie
Dlaczego jeszcze Hertz Scalator E3 to dobry sprzęt do domowego treningu? Ponieważ ułatwia modelowanie sylwetki oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas ćwiczeń specjalny komputer monitoruje czas, prędkość, pokonany dystans oraz kilometry. Odczytasz je na wyświetlaczu LCD. Komfortowy trening mięśni zapewniają antypoślizgowe platformy z regulacją pozycji. Napęd przedni to z kolei dużo bardziej naturalny ruch. Jeśli chodzi o opór, to ten można regulować na dwa sposoby: za pomocą pokrętła lub elektronicznie. W porównaniu do najlepszych orbitreków ten model nie uszczupli tak bardzo portfela. W naszej opinii to dobry stosunek ceny do jakości.
Zalety:
- koło zamachowe o wadze 20 kg
- nośność do 130 kg
- monitorowanie najważniejszych parametrów
- opór regulowany pokrętłem lub elektronicznie
- przystępna cena
Wady:
- brak funkcji pomiaru pulsu
Hammer Ellyptech CT3 II
Hammer Ellyptech CT3 II to godny polecenia, tani orbitrek do domu. Podczas treningu kształtuje różne partie ciała, łącząc funkcje steppera, bieżni i roweru stacjonarnego. Czy to najlepszy orbitrek do Twojej siłowni domowej? Zobacz naszą recenzję.
Wiarygodny pomiar pulsu
Co sprawia, że Hammer Ellyptech CT3 II znalazł się w zestawieniu 10 top orbitreków? Przede wszystkim sprzęt został wyposażony w 8-stopniową regulację oporu oraz 4 programy treningowe kontrolowane pulsem. Dzięki temu umożliwia trening dostosowany do kondycji użytkownika. Co ważne, można ustawić górny i dolny limit pulsu. Wiarygodność pomiarów gwarantuje odbiornik, z którym zintegrowany jest pas telemetryczny (czyli pas zapięty na klatce piersiowej).
Lekki, ale stabilny
Hammer Ellyptech CT3 II to też solidny sprzęt, którego możesz używać w domowym zaciszu. Został wyposażony w 12-kilogramowe koło zamachowe, jest więc stabilny i bezpieczny. Nawet gdy decydujesz się na intensywny trening cardio. Niezła odległość między płozami – 21 cm sprawia, że ćwiczenia na orbitreku nie obciążają stawów kolanowych. Sprzęt jest polecany dla osób o wadze do 100 kg, co w porównaniu do najlepszych orbitreków jest nieco słabszym wynikiem. Hammer jest jednak jednym z najlżejszych modeli w rankingu. Waga sprzętu to zaledwie 35 kg. Dzięki temu można go łatwo przetransportować, co ułatwiają rolki transportowe oraz kompaktowe wymiary samego orbitreka (14 x 57 x 163 cm).
Zalety:
- 4 programy kontrolowane pulsem
- odbiornik tętna zintegrowany z pasem telemetrycznym
- stabilna konstrukcja orbitreka
- odległość między płozami – 21 cm
- rolki transportowe
Wady:
- nośność tylko 100 kg
Zipro Burn
Dlaczego warto zainwestować w orbitrek Zipro Burn? Bo to sprzęt, który gwarantuje utratę kalorii w domowym zaciszu. Jest przy tym solidny, łatwy do przenoszenia i niedrogi. Przeczytaj naszą recenzję i poznaj wszystkie jego atuty.
Nie tylko do cardio
Zipro Burn to mały orbitrek magnetyczny, który świetnie sprawdza się do ćwiczeń cardio. W czasie treningu angażuje mięśnie ramion, grzbietu i nóg, co pozytywnie wpływa na kondycję i samopoczucie. Został wyposażony w 8-stopniową regulację oporu, dzięki czemu można dopasować trening ciała do poziomu zaawansowania użytkownika. Jedne, o czym należy pamiętać, to waga osoby ćwiczącej – nie większa niż 120 kg. Wygodne spalanie kalorii zapewnia niewielki rozstaw podstaw pod stopy – 22 cm. Podstawy są antypoślizgowe, co wpływa na bezpieczeństwo podczas treningu. Długość kroku to dość skromne 27 cm.
Realizacja celu treningowego
Dlaczego jeszcze warto się zdecydować na zakup orbitreka Zipro Burn? Bo dzięki niemu możesz za każdym razem realizować cele treningowe. Wystarczy ustawić ilość kalorii do spalenia lub dystans, jaki planujesz pokonać. Sprzęt poinformuje Cię, gdy cel zostanie osiągnięty. Oczywiście, ćwicząc na orbitreku, możesz monitorować czas, prędkość, dystans oraz stracone kalorie. Zostaniesz też poinformowany, gdy tętno będzie zbyt wysokie. Orbitrek, ze względu na niewielkie wymiary świetnie sprawdza się w niedużych mieszkaniach.
Zalety:
- 8 stopni regulacji oporu
- nośność 120 kg
- rozstaw platform – 22 cm
- możliwość ustawienia celu treningowego
- alarm wysokiego pulsu
Wady:
- dosyć krótki krok – 27 cm
Poradnik zakupowy
Rodzaje orbitreków
Wśród dostępnych na rynku modeli możemy wyróżnić trzy rodzaje orbitreków: najtańsze orbitreki mechaniczne, cieszące się sporą popularnością orbitreki magnetyczne i najbardziej zaawansowane orbitreki elektromagnetyczne. Zobaczmy, jakie różnice występują między tymi modelami.
Orbitrek elektromagnetyczny
To najbardziej zaawansowany sprzęt wyposażony w opór elektromagnetyczny.
W tym przypadku hamowanie polega na oddziaływaniu elektromagnesu na koło, a regulacja oporu odbywa się za pomocą komputera treningowego. Dzięki temu najlepszy orbitrek elektromagnetyczny może poszczycić się cichą pracą i niewielką awaryjnością. Precyzyjnie regulowane obciążenie pozwala krok po kroku realizować program treningowy.
A minusy? Do tych zdecydowanie należy zaliczyć cenę sprzętu. Wadą (przynajmniej dla niektórych użytkowników) może być też konieczność podłączenia orbitreka do prądu.
Orbitrek magnetyczny
W tym przypadku za spowalnianie koła odpowiada magnes. Im bliżej znajduje się koła, tym większy generuje opór. Najlepsze orbitreki magnetyczne są wyposażone w wielostopniową regulację oporu. Takie rozwiązanie pozwala wykonywać ćwiczenia dopasowane do kondycji i możliwości użytkownika. Co ważne, można to zrobić bez konieczności przerywania treningu.
Inną zaletą orbitreka magnetycznego jest cicha praca i spora dostępność. To model, który w ostatnich latach zdobył dużą popularność.
Orbitrek mechaniczny
Czyli prosty sprzęt wyposażony w mechaniczny system hamowania. W takim modelu opór jest zmieniany ręcznie – należy przerwać trening na orbitreku i dokręcić lub odkręcić śrubę.
Orbitrek mechaniczny jest też dosyć głośny, a jego elementy z czasem się zużywają. Z tego powodu jest coraz częściej wypierany przez bardziej zaawansowane modele.
To, co przemawia za wyborem orbitreka mechanicznego to przystępna cena. To dobre rozwiązanie, gdy nie planujesz zaawansowanych treningów. W zupełności wystarczy do lekkiej rozgrzewki przed telewizorem.
Jaki orbitrek wybrać?
Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze orbitreka do domu.
Długość kroku – powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika. Im wyższa osoba, tym krok powinien być dłuższy. Przykładowo osoba o wzroście 160 cm powinna wybrać sprzęt z długością ok. 40 cm. Dla osoby powyżej 180 cm sprawdzi się długość powyżej 50 cm.
A jeśli na orbiterku ma ćwiczyć kilka osób, to wtedy najlepiej kupić sprzęt z regulowanym krokiem. Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Bo odpowiednio dobrana długość, to gwarancja komfortowego treningu.
Regulowany opór – jedna z najważniejszych funkcji w orbitreku. Pozwala urozmaicić trening mięśni i dopasować go do kondycji. Opór można regulować za pomocą pokrętła lub elektronicznie.
Masa koła zamachowego. Tutaj sprawdza się zasada, że im większy ciężar koła, tym lepiej. Dzięki sporej wadze koła zamachowego orbitrek jest stabilny i sprawdza się nawet podczas intensywnych ćwiczeń.
Maksymalna waga użytkownika (nośność). Odpowiedź na pytanie, jaki orbitrek kupić, w dużej mierze zależy od wagi użytkownika. Najlepsze modele mają nośność powyżej 130 kg. Dzięki temu na orbitreku mogą ćwiczyć postawne osoby, a sam sprzęt cechuje duża wytrzymałość.
Platformy, a w zasadzie ich rozstaw. (Inna rzadziej spotykana nazwa to „czynnik Q”). Ogólnie rzecz biorąc, im mniejszy rozstaw, tym lepiej dla Twoich stawów. Oznacza to, że ruch jest bardziej naturalny, płynny. Wniosek? Ćwiczenia na orbitreku z niewielkim rozstawem platform rzadziej kończą się kontuzją.
Napęd. Do wyboru mamy orbitreki z przednim napędem (czyli z kołem zamachowym umieszczonym z przodu) lub z napędem tylnym.
Te pierwsze gwarantują większy komfort ćwiczeń. Często oferują mniejszy rozstaw platform, a w konsekwencji płynność ruchu. Są jednak droższe i zajmują więcej miejsca.
Orbitreki z napędem tylnym to zazwyczaj mniejsze i tańsze modele. Świetnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczaniach, ich niewątpliwą zaletą jest też trwałość. Minus? Wysokie osoby mogą mieć problem z ćwiczeniami na tego typu urządzeniach.
Wygoda ćwiczeń na orbitreku. Tę gwarantuje czytelny wyświetlacz oraz duże przyciski, które ułatwiają wybór funkcji. Inne udogodnienia to uchwyty na bidon, ręcznik czy tablet. Droższe modele są wyposażone w dodatkowe funkcje: programy treningowe, alarm tętna maksymalnego czy regulowany rozstaw platform.
Jaki orbitrek do domu sprawdzi się najlepiej?
Mimo że trenażer nie jest tanim sprzętem, to jednak warto zdecydować się na jego zakup. Ćwicząc na orbitreku, wzmacniamy mięśnie, modelujemy sylwetkę i chronimy układ krążenia przed chorobami. A to wszystko bez wychodzenia z domu i konieczności płacenia za siłownię.
Trenażer jest więc sprzętem, którym warto się zainteresować. Tym bardziej że opcja „dobry orbitrek do 1000 zł” jest na wyciągnięcie ręki.