Najlepsze pralki ładowane od góry  – ranking 2019

Zastanawiasz się jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Nasz ranking pralek pomoże Ci wybrać właściwy model. Podpowiemy też jak zaoszczędzić pieniądze przy zakupie i na co zwrócić szczególną uwagę. 

Gru 1, 2019

Nasz ranking pralek ładowanych od góry pomoże Ci wybrać najlepszy model
Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej pralki ładowanej od góry sprawdź który z siedmiu polecanych modeli będzie najlepszy pod kątem Twoich potrzeb.
Twoja łazienka nie należy do największych? Szukasz czegoś o kompaktowych rozmiarach? Pralki ładowane od przodu, choć praktyczne, zajmują sporo miejsca. Alternatywą dla nich mogą być modele z górnym wsadem.

Liczba dostępnych na rynku pralek ładowanych od góry naprawdę może przyprawić o zawrót głowy. Porównanie parametrów, funkcji czy opinii użytkowników stanowi trudne i czasochłonne zadania.

Na szczęście większość pracy wykonaliśmy już za Ciebie. Przeanalizowaliśmy ponad 150 modeli pralek i wybraliśmy siedem topowych, które wypadły najlepiej w naszym teście. Dla każdego z nich przygotowaliśmy szczegółową recenzję, dzięki której dowiesz się, co wyróżnia dany model na tle konkurencji.

Nasz ranking pralek ładowanych od góry zaoszczędzi zatem Twój cenny czas. Ułatwi też znalezienie odpowiedzi na pytanie, jaką pralkę kupić.

Najlepsze pralki ładowane od góry

Ranking pralek ładowanych od góry wygrywa Whirlpool AWE60110

Pralka Whirlpool AWE60110

Pralki Whirlpool wiodą prym w naszym zestawieniu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na model AWE60110. Pojemność bębna 6 kg, klasa energetyczna A+ i aż 18 programów prania to najważniejsze zalety tej niezawodnej pralki.
Dołóżmy do tego atrakcyjną cenę i pozytywne opinie użytkowników. Taka kombinacja sprawia, iż właśnie ten model jest tak chętnie wybierany przez wielu kupujących.

“Idealnie pasuje do małej łazienki w bloku. Do tego tania i niezawodna.”

Druga najlepsza pralka ładowana od góry to Indesit BTWA51051PL

Pralka Indesit BTWA51051PL

Drugiej miejsce w rankingu zobowiązuje. Indesit BTWA51051PL jest absolutnym liderem w kwestii oszczędności. Roczne zużycie wody w tym modelu wynosi 7400 litrów i zostawia konkurencję daleko w tyle. Wynika to głównie z bębna o pojemności 5 kg.
Nieco mniejsza ładowność nie powinna jednak stanowić problemu. Zwłaszcza mając na uwadze fakt pozostałe zalety pralki. A do takich bez wątpienia można zaliczyć niskie zużycie energii, bezawaryjność i aż 14 programów prania.

Tania pralka która ma wszystko czego potrzeba przeciętnemu użytkownikowi.

Trzecie miejsce w zestawieniu "test pralek ładowanych od góry" trafia do Whirlpool TDLR60110

Pralka Whirlpool TDLR60110

Ta wąska pralka o szerokości zaledwie 40 cm wyróżnia klasą energetyczną A++. Gwarantuje ona niskie zużycie energii do nawet -30% w porównaniu do standardowych pralek. Jako zaletę tego modelu można uznać różnorodne cykle prania i funkcję opóźnienia startu. Dzięki tej ostatniej możemy nastawić rozpoczęcie prania na przykład w nocy, kiedy stawki za energię są niższe.

Fajna, mała pralka z dużym wyborem programów prania.

4 bardzo dobra pralka ładowana od góry to Whirlpool AWE4519P

Pralka Whirlpool AWE4519P

Prosta, ale jednocześnie bardzo dobra pralka ładowana z góry. Przy cenie poniżej 900 zł oferuje wiele praktycznych funkcji dostępnych w droższych modelach. Warto tu wspomnieć o aż 18 programach prania takich jak: pranie ręczne czy super szybkie pranie w 15 minut. Jako zaletę można uznać także intuicyjny panel sterowania z menu w języku polskim.

Prosta pralka zajmująca naprawdę bardzo mało miejsca. Dobry wybór.

5 polecana pralka ładowana z góry to Electrolux EWT11262ILW

Pralka Electrolux EWT11262ILW

Najwyższa klasa energetyczna A+++ i niskie zużycie wody na cykl to zdecydowane zalety tego modelu. Pralka Electrolux posiada wszystkie funkcje, których można oczekiwać od urządzenia w przedziale cenowym do 1200 zł. Jako duży plus można także uznać system AutoSense, który dostosowuje między innymi czas prania do wielkości załadunku. Do tego prędkość wirowania 1200 obrotów na minutę i ładowność 6 kg.

Wyjątkowo cicha pralka ładowana z góry. Bardzo dobrze odwirowuje pranie.

6 pralka z górnym wsadem to Whirlpool TDLR70110

Pralka Whirlpool TDLR70110

Jedyna pralka ładowana od góry, w naszym rankingu, o pojemności aż 7 kg. Do tego klasa energetyczna A+++ pozwalająca oszczędzać prąd i mnóstwo ciekawych rozwiązań dodatkowych. Spośród nich warto wymienić między innymi technologię FreshCare dłużej utrzymującą świeżość tkanin po zakończeniu prania. Jako wyróżnić można też uznać pranie kolorów w zaledwie 15 minut.

Bardzo pojemna pralka o szerokości 40 cm. Warta polecenia.

Ranking pralek ładowanych od góry zamyka Candy CST 360L

Pralka Candy CST 360L

Bardzo dobra pralka w rozsądnej cenie. Roczne zużycie energii na poziomie 153 kWh stawia ten model na czele rankingu pod kątem oszczędności. Energooszczędność modelu i klasa A+++ znajdują swoje potwierdzenie także w bardzo niskim zużyciu wody na cykl. Ta nowoczesna pralka ma dodatkowo możliwość sterowania za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Super oszczędna pralka do 1000 zł. Oszczędza czas i pieniądze.

Ranking pralek ładowanych od góry

Pralka ładowana od góry Whirlpool AWE60110

Pralka Whirlpool AWE60110

Nasz ranking pralek ładowanych od góry zwycięża model AWE60110 marki Whirlpool. Ta wyjątkowo popularna na rynku pralka wyróżnia się bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Nie jest zatem zaskoczeniem, iż to właśnie ten model pojawia się właściwie we wszystkich dostępnych w sieci testach. Co więcej pralka Whirlpool AWE60110 zbiera także bardzo pozytywne opinie użytkowników.

Pierwszym w wyróżników pralki jest aż 18 dostępnych programów. Standardem jest oczywiście opcja szybkiego prania. Dzięki niej odświeżenie lekko zabrudzonych ubrań zajmuje zaledwie 15 minut. Na szczególną uwagę zasługuje jednak tryb antybakteryjny. Dedykowany jest on do prania pościeli i ubranek dziecięcych. Idealna czystość jest szczególnie ważna zwłaszcza w przypadku tych drugich. Zastosowanie temperatury powyżej 80°C pozwala na wyeliminowanie aż 99,999% bakterii.

Tańsze pralki otwierane od góry irytują często głośną pracą. Whirlpool AWE60110 wypada jednak w tym aspekcie stosunkowo dobrze. Nie jest to wyjątkowo cicha pralka, ale hałas 59 dB można uznać za całkiem dobry wynik. Dobrym wynikiem jest także wynosząca 6 kg ładowność bębna. Wartość ta powinna być zupełnie wystarczająca dla nawet trzyosobowej rodziny.

Pisząc o funkcjonalności modelu AWE60110 warto wspomnieć o kilku kwestiach. Pierwszą z nich jest wskaźnik przebiegu programu. To proste rozwiązanie pozwala na bieżąco śledzić zaawansowanie cyklu prania. Pozwala także oszacować czas do jego zakończenia. Drugą jest natomiast funkcja kontroli piany. Pozwala ona zoptymalizować fazę płukania i skuteczniej pozbyć się resztek detergentu.

Czy jest to najlepsza pralka ładowana od góry na rynku? Ze względu na obiektywność pozostawiamy to indywidualnej ocenie. Nie ulega jednak wątpliwości iż jest to jeden z najciekawszych i najlepiej sprzedających się modeli. Podejmując decyzję zakupową zdecydowanie polecamy sprawdzić tą właśnie pralkę.

Plusy:

 • duża liczba programów
 • atrakcyjna cena
 • funkcja kontroli piany

Minusy:

 • niezbyt cicha
Pralka otwierana od góry Indesit BTWA51051PL

Pralka Indesit BTWA51051PL

Niska cena na poziomie 800 zł to zdecydowany atut tego modelu. Na niezawodna pralka otwierana od góry oferuje jednak dużo więcej. Co konkretnie? Między innymi funkcje Turn&Wash czy Rapid Wash o których piszemy poniżej. Indesit BTWA51051PL zużywa także najmniej wody w cyklu prania. 7400 litrów rocznie to najlepszy wynik spośród wszystkich pralek które obejmuje nasz ranking.

Pojemność pralki Indesit to tylko 5 kg. Stosunkowo niewiele zwłaszcza, że konkurencyjne modele mieszczą nawet 6 czy 7 kg. Czy to wada? Naszym zdaniem niekoniecznie. Dla niektórych osób może wręcz stanowić to zaletę. Dzięki mniejszemu bębnowi nie trzeba przez wiele dni zbierać brudnych ubrań tylko po to by zapełnić bęben. Mniejsza pojemność to także mniejsze zapotrzebowanie na prąd, a tym samym niższe rachunki.

Pralkę Indesit BTWA51051PL możemy uruchomić w dosłownie kilka sekund. Bez konieczności ustawiania każdego z parametrów osobno. Wystarczy przekręcić gałkę i wybrać opcję Turn&Wash. W czasie 45 minut pozwala ona na wypranie zarówno bawełnianych jak i syntetycznych ubrań. Stosunkowo niska temperatura prania pozytywnie wpływa też na żywotność tkanin.

Rapid Wash to z kolei 5 programów z których każdy trwa poniżej godziny. Do wyboru mamy między innymi dedykowane ustawienia dla wełny, bawełny, kolorów czy kolorów. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja Water Balance Plus. Jej głównym zadaniem jest dodatkowo oszczędzanie wody i energii elektrycznej. Przy niepełnym załadunku bębna oszczędności mogą sięgać nawet 50% zużycia energii i 80% zużycia wody.

Podsumowując Indesit BTWA51051PL to pralka wyposażona w wiele praktycznych rozwiązań. Model ten to także potwierdzenie, że małe pralki nie ustępują pod względem funkcjonalności większym odpowiednikom.

Plusy:

 • efektywność i energooszczędność
 • dostępna w wielu sklepach
 • prosta w obsłudze

Minusy:

 • niewielka ładowność
Pralka z góry ładowana Whirlpool TDLR60110
Pralka Whirlpool TDLR60110

Czy Whirlpool produkuje najlepsze pralki automatyczne ładowane od góry? Tego nie możemy jednoznacznie stwierdzić. Prawdą jest jednak to, iż to właśnie Whirpool ma w swojej ofercie wyjątkowo dużo ciekawych modeli tego typu pralek. Jednym z nich jest TDLR60110 na zakup którego decyduje się wyjątkowo dużo osób. Przed podjęciem decyzji warto zatem sprawdzić ten model.

Recenzję rozpocznijmy od technologii Wave Motion. Jej działanie polega na przemyślanej sekwencji ruchów bębna. Zamiast wykonywania takiej samej liczby obrotów w lewo i w prawo Whirlpool zdecydował się pójść inną drogą. Precyzyjnie zaprogramowana sekwencja naprzemiennych asymetrycznych obrotów przynosi wymierne korzyści. Dzięki nim włókna tkanin lepiej wchłaniają detergent co z kolei daje większą skuteczność prania.

Klasa energetyczna pralki Whirlpool to A++. Oznacza to, że w porównaniu z modelami w klasie A pralka zużywa o 20% prądu mniej. W skali roku lepsza klasa energetyczna może oznaczać nawet sto złotych oszczędności na elektryczności. Wszystko to przy zachowaniu wysokiej skuteczności prania i dobrej efektywności suszenia.

Z dodatkowych funkcjonalności pralki warto wspomnieć także technologię Fresh Care. Pozwala ona zachować świeżość ubrań nawet do 6 godzin po zakończeniu programu. Oznacza to, że nie trzeba od razu wyciągać prania z bębna. Pralka w przypadku pozostawienia prania wewnątrz automatycznie podejmuje odpowiednie działania. Polegają one na delikatnych ruchach bębna i wpuszczaniu pary wodnej. Dzięki temu zapewnione jest stałe krążenie powietrza. Zapobiega ono powstawaniu brzydkich zapachów utrzymując tkaniny w odpowiedniej wilgotności.

Przygotowując nasz ranking analizowaliśmy modele z różnych półek cenowych. Bez problemu znajdziemy pralki zarówno tanie pralki za 700 złotych jak i bardzo drogie modele za kilka tysięcy. Cena Whirlpoola poniżej nie przekraczająca 1000 zł wydaje się rozsądnym kompromisem dla większości osób.

Plusy:

 • czytelny wyświetlacz
 • technologia Fresh Care
 • rozsądnie wyceniona

Minusy:

 • głośność pracy
Pralka z górnym wsadem Whirlpool AWE4519P

Pralka Whirlpool AWE4519P

Nowoczesna pralka ładowana od góry wbrew pozorom nie musi być droga. Model Whirlpool AWE4519P jest tego najlepszym przykładem. Cena tego urządzenia wynosi bowiem poniżej 900 zł. Jednocześnie pralka oferuje rozwiązania, które z pewnością spełnią oczekiwania większości użytkowników. Dysponując ograniczonym budżetem warto zdecydować się na ten model.

Whirlpool AWE4519P to bez dwóch zdań prosta pralka z maksymalnym wsadem 5 kg. Zaskoczeniem może być zatem szeroka gama dostępnych programów prania. Do dyspozycji mamy ich bowiem aż 18. W tym między innymi trwający zaledwie 15 minut program szybki dla ładunku o wadze do 3 kg. Do standardowego prania idealnie sprawdzi się program codzienny. Skutecznie upierze on ubrania z bawełny czy materiałów syntetycznych w czasie 60 minut.

Do walki z opornymi plamami Whirlpool przygotował z kolej tryb Clean+. Według zapewnień producenta jest to wielofazowy cykl prania zapewniający skuteczność odplamiacza. Co więcej usuwanie mocniejszych zabrudzeń możliwe jest nawet w temperaturze 40 stopni.

Także panel sterowania pralki jest bardzo podstawowy. Nie znajdziemy tu ani wyświetlacza LCD, ani sterowania dotykowego. Ułatwieniem może być natomiast opis programów języku polskim. Proste sterowanie za pośrednictwem mechanicznego pokrętła ma jednak swoje zalety. Mniej elektroniki to mniejsze ryzyko awarii sprzętu. Minimalizujemy zatem prawdopodobieństwo kosztownej konieczności wzywania serwisu.

Plusy:

 • cicho pracuje
 • wysoka wydajność
 • łatwy dostęp do bębna

Wady:

 • nieco brakuje wyświetlacza
Pralka z wsadem od góry Electrolux EWT11262ILW

Electrolux EWT11262ILW

Electrolux EWT11262ILW to kolejna dobra pralka ładowana od góry która musiała znaleźć się w naszym rankingu. Niskie zużycie wody w cyklu prania i klasa energetyczna A+++. To właśnie te dwa czynniki czynią ten sprzęt wyjątkowo oszczędnym. Mimo iż cena pralki przekracza kwotę 1200 zł zdecydowanie warto sprawdzić ten model.

Pralka wyposażona została w technologię AutoSense. Odpowiada ona za sterowanie parametrami prania w zależności od zapełnienia bębna. Dla połowy wsadu zużycie wody i energii w cyklu jest proporcjonalnie obniżane. Automatycznie skracany jest także czas prania.

Do wyboru otrzymujemy 11 zróżnicowanych programów prania. W tym specjalny program do prania delikatnego jedwabiu. Oprócz niego na uwagę zasługują także dedykowane programy do zasłon czy kołder. Bezpieczeństwo prania tkanin z wełny potwierdza z kolej certyfikat Woolmark Blue.

Pralki Electrolux ładowane od góry znane są z cichej pracy. Nie inaczej jest w tym modelu. EWT11262ILW to najcichsza pralka w naszym zestawieniu. Poziom hałasu wynosi zaledwie 75 dB dla prania i 76 dB dla programu wirowania. Dodatkowo jest to jedyny model w którym prędkość wirowania wynosi 1200 obrotów na minutę.

Z udogodnień warto wspomnieć także opcję opóźnienia startu, czy automatyczne wyważanie wsadu. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest również łagodne otwieranie drzwiczek bębna. Ten drobiazg, podobnie jak dotykowe sterownie pralką, zwiększają komfort użytkowania.

Pralka wkładana od góry Whirlpool TDLR70110
Pralka Whirlpool TDLR70110

Czy za pralkę ładowaną od góry warto zapłacić ponad 1200 złotych? W przypadku modelu Whirlpool TDLR70110 odpowiedź zdecydowanie brzmi “tak”. To popularne urządzenie oferuje bowiem niezwykle ciekawe funkcje. Większość z nich zarezerwowana była dotychczas jedynie dla pralek ładowanych od frontu.

Zacznijmy od technologii 6 zmysł. Dobiera ona parametry prania do wielkości załadunku czy rodzaju tkanin. Oczywiście wszystko dzieje się automatycznie dzięki wbudowanym sensorom. Co jednak najważniejsze jej zastosowanie w pralce pozwala na generowanie dużych oszczędności. Zarówno oszczędności wody, czasu, jak i prądu.

Praktycznym rozwiązaniem jest także funkcja Drum Up. Dzięki niej pralka po zakończeniu prania ustawi bęben w odpowiedniej pozycji, drzwiczkami do góry. Nie ma zatem potrzeby ręcznego przekręcania bębna.

Do prania kolorowych ubrań warto wykorzystać program Colours 15°. Umożliwia on jednoczesne pranie różnokolorowych tkanin bez ryzyka ich zafarbowania. Skuteczność prania mimo niskiej temperatury pozostaje na najwyższym poziomie. Zapewnia przy tym bezpieczeństwo nawet najdelikatniejszych materiałów.

W tym modelu pralki ładowanej od góry znajdziesz także funkcję opóźnienia startu. Dzięki temu pranie możemy rozpocząć w środku nocy kiedy stawki za energię elektryczną są zdecydowanie niższe. Na pochwałę zasługuje również wyjątkowy pojemny bęben o ładowności aż 7 kg. Jego zastosowanie sprawia, że ta mała pralka doskonale sprawdzi się nawet w przypadku dużej rodziny.

Pralka pakowana od góry Candy CST 360L

Pralka Candy CST 360L

Ranking pralek ładowanych od góry zamyka model CST 360L marki Candy. Ta wywodząca się z Włoch pralka z górnym wsadem zapewnia dobrą jakość przy umiarkowanej cenie okoł 800 złotych. Jakie są zalety tego modelu i co wyróżnia go na tle konkurencji? Odpowiedź na to pytanie w poniższej recenzji.

Pierwszym z elementów, na który warto zwrócić uwagę w przypadku pralki Candy, jest najwyższa klasa energetyczna A+++. Zapewnia ona zużycie prądu w granicach zaledwie 0,765 kWh na cykl prania. Oznacza to, że koszt prądu dla jednokrotnego użycia pralki wynosi poniżej 50 groszy. Można zatem śmiało uznać, że Candy to tania pralka nie tylko w zakupie, ale też w eksploatacji.

Kolejnym wyróżnikiem tej pralki ładowanej od góry jest technologia Smart Touch. Pozwala ona na sterowanie urządzeniem za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dzięki aplikacji Candy Simply-Fi możemy na bieżąco monitorować pracę pralki i wydawać jest polecenia głosowe.

Na uwagę za uwagę zasługuje także tzw. KG Detector. Funkcja ta automatycznie dostosowuje zużycie energii i wody do wielkości załadunku. Ma to kluczowe znaczenie pod kątem generowania oszczędności czasu i pieniędzy. Dzięki temu nie musimy bowiem czekać, aż uzbieramy pełen bęben prania.

Pralka posiada aż 14 zróżnicowanych programów prania. Między innymi program do wełny, czy program szybkiego prania. Ten drugi pozwala odświeżyć ubrania w zaledwie kilkanaście minut. Bęben urządzenia bez problemu pomieści 6 kg ubrań. Jest to bez wątpienia dobry wynik. Zwłaszcza, że szerokość pralki Candy to tylko 40 cm. Maksymalna prędkość wirowania 1000 obrotów na minutę jest standardem wśród pralek ładowanych od góry.

Pralka ładowana od góry czy pralka ładowana od przodu?

Zarówno jeden jak i drugi typ pralek ma swoje niezaprzeczalne plusy i minusy. Najlepsze pralki ładowane od przodu oferują zazwyczaj większą ładowność bębna. Będą zatem lepszym wyborem dla większych rodzin które piorą dużo i często. Ich wadą są jednak gabaryty. Miliony polaków mieszkają w blokach z wielkiej płyty z małymi łazienkami o powierzchni 2-3 metrów kwadratowych. Przy tak niewielkim metrażu duża pralka często po prostu się nie mieści.

Idealnym rozwiązaniem dla takich osób są właśnie wąskie pralki ładowane od góry. Przede wszystkim zajmują one zdecydowanie mniej miejsca. Są przez to bardziej kompaktowe.

Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza?

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie jaką pralkę ładowaną od góry kupić nie jest łatwa. Zależy ona od wielu indywidualnych czynników. Można do nich zaliczyć dostępny budżet, oczekiwania czy wcześniejsze doświadczenia z konkretną marką. Jak pralka ładowana od góry będzie najlepszym wyborem?  Warto mieć na uwadze szereg istotnych parametrów o których piszemy poniżej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki ładowanej od góry?

Wymiary pralki ładownej od góry

Hasło “pralka ładowana od góry wymiary” wyszukiwana jest w Google wyjątkowo często. Nie to jednak żadne zaskoczenie. Większość osób decydujących się na zakup tego typu pralki robi siłą rzeczy ze względu na gabaryty. Wśród pralek ładowanych od góry standardem jest szerokość 40 cm. Poszczególne modele pod tym względem mogą się różnić o raptem kilka milimetrów. Trafiają się pralki węższe (35 cm) czy szersze (45 cm i 50 cm), ale są to dosłownie pojedyncze modele. Podobnie spraw wygląda w kwestii wysokości. Przeciętna wysokość pralek ładowanych od góry wynosi między 85, a 90 centymetrów.

Ładowność bębna

W przypadku pralek ładowanych od góry najczęściej spotykaną pojemnością bębna jest 6 lub 7 kg. Jeśli zależy nam na większej pojemności zostaje nam do wyboru tylko marka Candy. Duża pralka ładowana od góry tego producenta jest w stanie pomieścić aż 8 kg prania

Poziom hałasu

Kupując nową pralkę liczymy na jej cichą pracę. Musimy jednak pamiętać, że pralka z góry ładowana będzie zawsze głośniejsza niż model z frontowymi drzwiami. Wynika to z samej konstrukcji urządzenia. Jaki maksymalny poziom hałasu powinna generować cicha pralka ładowana od góry? Za dobry wynik można uznać poniżej 60 dB w trybie prania. Wirowanie jest głośniejsze, ale 76 dB to górna granica.

Klasa energetyczna

Najlepsza pralka ładowana od góry powinna być jednocześnie najbardziej energooszczędna. Obecnie większość urządzeń legitymuje się przynajmniej klasą A+. Najlepsze modele wśród pralek ładowanych od góry posiadają klasę A+++. Pozwalają one najskuteczniej oszczędzać prąd. Z drugiej jednak strony są najdroższe. Warto sprawdzić i przekalkulować co bardziej się opłaca. Zapłacić więcej przy zakupie czy oszczędzać przez lata na eksploatacji pralki.

Ceny pralek ładowanych od góry

Najtańsze pralki ładowane od góry kosztują niewiele ponad 300 zł. Tak niewielka kwota oznacza jednak brak wielu przydatnych funkcji. Często oznacza także niezbyt wysoką jakość. W tej cenie nie znajdziemy też żadnej pralki renomowanego producenta sprzętu AGD.

Naprawdę dobre pralki ładowane od góry będziemy w stanie kupić już od 800 złotych. Cena większości modeli które obejmuje nasz ranking oscyluje w przedziale 800 do 1300 złotych. Oczywiście za pralkę możemy zapłacić nawet 2 czy 3 tysiące. Dysponując takim budżetem możemy wybierać spośród najlepszych modeli takich marek jak AEG, Miele czy Siemens. Warto jednak pamiętać, że już nawet stosunkowo tanie pralki ładowane od góry potrafią zaoferować całkiem sporo.

Gdzie pralkę ładowaną od góry kupimy najtaniej?

Zakup pralki nigdy nie był prostszy. Do wyboru mamy zarówno setki sklepów stacjonarnych jak i internetowych. Osoby mieszkające w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź czy w końcu Warszawa mają właściwie nieograniczony wybór. Mogą bowiem skorzystać ze sklepów największych sieci jak RTV Euro AGD, Media Markt czy Media Expert.

W dobie internetu brak sklepu nie stanowi jednak żadnego problemu. Coraz więcej sprzedaży sprzętu AGD przenosi się bowiem do sieci. Co więcej to właśnie w internecie znajdziemy najszerszą gamę produktów dostępnych kilkoma kliknięciami. Pralek warto szukać nie tylko w sklepach takich jak OleOle, Electro, eMag, Morele czy Neo24. Warto zerknąć także na serwis Allegro czy OLX.

Dobrym rozwiązaniem jest porównywarka pralek automatycznych. Serwisy jak Rankingly oferują nie tylko rankingi produktów, ale także mnóstwo dodatkowych informacji. Dzięki współpracy z Ceneo pomagamy także wynajdywać najlepsze ceny.