Zaznacz stronę

Ciśnieniomierz ranking 2024. Najlepsze ciśnieniomierze naramienne

Ciśnieniomierz to jedno z tych urządzeń, które warto mieć w swoim domu. I to nie w sytuacji, gdy problemem jest nadciśnienie tętnicze. Dlatego, jeśli chcesz kupić wysokiej jakości produkt, ale nie wiesz jaki ciśnieniomierz wybrać, dobrze trafiłeś. Nasz ranking ciśnieniomierzy pomoże Ci wybrać najlepszy model urządzenia. A w rezultacie kontrolować ciśnienie krwi zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Ranking ciśnieniomierz

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych 2024

Ranking ciśnieniomierzy wygrywa Beurer BM 45

Numer jeden w rankingu ciśnieniomierzy to Beurer BM 45 o wielkości mankietu 22 – 36 cm. Umożliwia pomiar w pozycji siedzącej lub leżącej. Zachowuje do 120 wyników (2 x 60), podaje też średnią porannych i wieczornych wartości (przez tydzień). Wpływ na wygodę użytkowania ma duży wyświetlacz, dotykowe przyciski oraz informacja o błędach pomiaru ciśnienia. Ponadto ciśnieniomierz informuje o zaburzeniach rytmu serca. Kosztuje około 170 zł.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje ciśnieniomierz naramienny Braun Exactfit 3 BUA6150

Braun Exactfit 3 BUA6150 to aparat do ciśnienia, który został wyposażony w 2 mankiety. Standardowy (20 – 32 cm) i większy, powyżej 32 cm. Jego zaletą jest duży wyświetlacz LCD oraz spora pamięć. Może zapisywać wyniki dla 2 osób, co łącznie pozwala na przechowanie 80 pomiarów. Poza tym ciśnieniomierz Braun informuje o zaburzeniach rytmu serca (arytmia). Podaje też średnią wartość ciśnienia krwi z 3 ostatnich wyników. Jego cena wynosi około 170 zł.

Top3 rankingu ciśnieniomierzy zamyka Tech-Med TMA-INTEL5

Tech-Med TMA-INTEL5 to naramienny aparat do mierzenia ciśnienia krwi, którego mankiet ma wielkość 22-36 cm. Dzięki zastosowaniu technologii Intelligence podaje dokładne wartości ciśnienia. Jego zaletą jest też możliwość zapisania pomiarów dla dwóch osób (2 x 60). Ponadto ciśnieniomierz uśrednia wartości z 3 ostatnich badań i ułatwia wykrywanie arytmii. Może być zasilany bateriami lub poprzez dołączoną do zestawu ładowarkę. Kosztuje około 90 zł.

4 miejsce w rankingu ciśnieniomierzy zajmuje Beurer BM 40

Beurer BM 40 to urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi na ramieniu o wielkości mankietu 22 – 35 cm. Mogą korzystać w niego 2 osoby na przemian – sprzęt zapisuje w pamięci 60 pomiarów dla każdej z nich. Oprócz tego podaje uśrednioną wartość ciśnienia z całego tygodnia. A za pomocą kolorowej skali interpretuje wyniki. Dodatkowo dzięki sygnalizowaniu zaburzeń rytmu serca, daje możliwość wykrywania arytmii. Jego cena wynosi około 120 zł.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych zamyka Oro-Med ORO-N2 Basic

Wśród dostępnych na rynku ciśnieniomierzy warto wybrać model Oro-Med ORO-N2 Basic. Ten model został wyposażony w standardowy mankiet (22 – 40 cm) oraz w funkcje ułatwiające przeprowadzenie prawidłowego pomiaru. Zapamiętuje wyniki dwóch użytkowników (2 x 45) i wykrywa arytmię. Jego zaletą jest też zasilanie sieciowo-bateryjne. Poza tym jest najtańszym urządzeniem w naszym rankingu. Kosztuje około 80 zł.

Jak wybrać najlepszy ciśnieniomierz? Jakie urządzenie do mierzenia ciśnienia zagwarantuje dokładność pomiaru? Nasz poradnik zakupowy odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dzięki lekturze dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę, wybierając produkt do swojego domu. Sprawdzisz, który rodzaj ciśnieniomierza najlepiej sprawdza się w warunkach domowych. W końcu dowiesz się, jak wygląda kwestia „ciśnieniomierze – ceny” i w których sklepach można znaleźć polecane urządzenia.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 45

Beurer BM 45

Najlepszy ciśnieniomierz w rankingu to model Beurer BM 45. Sprzęt umożliwia wykonywanie pomiarów ciśnienia w jednej z dwóch pozycji (również w nocy). Posiada podświetlany czytelny wyświetlacz i sporą pamięć, ponadto informuje o błędach w pomiarze.

Wygodny w użytkowaniu

Porównanie ciśnieniomierzy zaczynamy recenzją produktu Beurer BM 45. To dobrej jakości urządzenie na ramię o wielkości mankietu 22 – 36 cm. Umożliwia pomiar ciśnienia w pozycji siedzącej lub leżącej. Oprócz tego wpływ na wygodę użytkowania ma czujnik odpowiadający za dotykowe przyciski oraz podświetlany ekran XL. Dzięki temu można ze sprzętu korzystać również w nocy. Inną zaletą urządzenia jest informacja o błędach podczas pomiaru. To daje pewność, że wynik odzwierciedla rzeczywistą wartość ciśnienia krwi. Poza tym ciśnieniomierz naramienny Beurer wykrywa arytmię (zaburzenia rytmu serca), co może stanowić pierwszy krok do dalszej diagnostyki.

Dodatkowe funkcje

Wśród najlepszych ciśnieniomierzy produkt Beurer wyróżnia się sporą pamięcią. Oznacza to, że mierząc ciśnienie u dwóch użytkowników, przechowuje 2 x 60 pomiarów. Poza tym podaje średnią zapisanych rano i wieczorem wartości przez tydzień. Inne przydatne funkcje, które posiada, to wskaźnik wymiany baterii i funkcja automatycznego wyłączania. Jego zaletą jest też podana na ekranie data i godzina. Produkt kosztuje około 170 zł, zaś jego gwarancja jest ważna przez okres 3 lat.

Zalety:

 • urządzenie mierzy ciśnienie w 2 pozycjach
 • spory wyświetlacz ciśnieniomierza
 • zapewnia dokładne badanie
 • spora pamięć 2 x 60 wyników

Wady:

 • ciśnieniomierz głośno pracuje
Ciśnieniomierz naramienny Braun Exactfit 3 BUA6150

Braun Exactfit 3 BUA6150

Jeżeli interesuje Cię elektroniczny ciśnieniomierz dla starszych osób, to model Braun Exactfit 3 BUA6150 może spełnić Twoje oczekiwania. Urządzenie posiada duży wyświetlacz LCD oraz automatyczny zapis wyników. Poza tym informuje o wystąpieniu arytmii serca.

Posiada 2 mankiety i czytelny wyświetlacz

Braun Exactfit 3 BUA6150 to aparat do pomiaru ciśnienia krwi na ramię. Został wyposażony w 2 mankiety: standardowy o szerokości 20 – 32 cm oraz większy 32 – 42 cm. Ponadto jest urządzeniem polecanym dla osób starszych, ponieważ posiada czytelny, duży ekran LCD. Jego zaletą jest też spora pamięć. Automatycznie zapisuje wartości ciśnienia krwi dla dwóch użytkowników. Czyli 40 ostatnich pomiarów podanych z datą i godziną wykonania badania.

Wyróżnia się dokładnością

Prezentowany aparat do mierzenia ciśnienia wykorzystuje metodę oscylometryczną. Oznacza to, że mierzy pulsujące falowanie tętnicy. Jego zaletą jest dokładność pomiarów oraz informacja o pojawieniu się arytmii serca. Jest to o tyle istotne, że powtarzający się taki stan wymaga kontaktu z lekarzem. Ciśnieniomierz podaje też średnią wartość ciśnienia krwi uwzględniając 3 ostatnie pomiary. Sprzęt jest zasilany bateriami i kosztuje mniej więcej tyle ile, pierwszy model w rankingu. Czyli około 170 zł.

Zalety:

 • mankiet standardowy i duży (dla osób o obwodzie ramienia 32 – 42 cm)
 • duży wyświetlacz
 • zapisuje wartości ciśnienia krwi dla dwóch użytkowników
 • ciśnieniomierz uśrednia wyniki z 3 ostatnich pomiarów

Wady:

 • brak informacji o możliwości popełnienia błędu podczas badania
Ciśnieniomierz elektryczny Tech-Med TMA-INTEL5

Tech-Med TMA-INTEL5

Model Tech-Med TMA-INTEL5 to dobry ciśnieniomierz naramienny. Jego atutem jest spory wyświetlacz i możliwość dokonywania pomiarów przez dwóch użytkowników. Posiada mankiet o obwodzie 22 – 36 cm i funkcję wyciągania średniej wartości ciśnienia.

Zapisywanie wyników

Tworząc ranking ciśnieniomierzy uwzględniliśmy komfort obsługi urządzenia. W przypadku modelu Tech-Med TMA-INTEL5 oznacza to, że aby dokonać pomiaru, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Wpływ na komfort użytkowania ma również spory wyświetlacz LCD, co docenią nie tylko osoby starsze. Poza tym ciśnieniomierz Tech-Med posiada uniwersalny mankiet (22-36 cm) i pozwala na wykonywanie pomiarów dla dwóch osób. W tym celu został wyposażony w sporą pamięć, czyli 60 wyników dla każdego użytkownika (z podaniem daty i godziny). Dzięki temu pozwala kontrolować ciśnienie krwi bez ryzyka pomyłki na urządzeniu.

Dokładny pomiar za każdym razem

Ciśnieniomierz Tech-Med to urządzenie, które najbardziej wyróżnia dokładność pomiaru. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Intelligence. W rezultacie ten dokładny sprzęt może być używany nie tylko w domu, ale też w jednostkach służby zdrowia. Jego zaletą jest również funkcja uśredniania wyników ciśnienia krwi z 3 ostatnich pomiarów oraz informacja o arytmii. Na koniec warto podkreślić, ten model urządzenia jest zasilany bateriami lub sieciowo (przez dołączoną do zestawu ładowarkę).

Zalety:

 • prosta obsługa urządzenia
 • zapisuje wyniki dwóm osobom
 • technologia Intelligence zapewnia dokładność wyniku
 • w zestawie dostępna ładowarka do zasilania sieciowego

Wady:

 • nie informuje o nieprawidłowych wartościach ciśnienia
Ciśnieniomierz na ramię Beurer BM 40

Beurer BM 40

W naszym zestawieniu „aparaty do mierzenia ciśnienia – ranking” tylko jedną markę umieściliśmy dwa razy. Ale Beurer BM 40 to kolejny dobry ciśnieniomierz tego producenta. Nie tylko dlatego, że posiada funkcję zapisywania wyników i uśredniania wartości ciśnienia.

Zapis 60 wyników w pamięci

Wśród najlepszych ciśnieniomierzy na uwagę zasługuje Beurer BM 40. Jest to urządzenie do wykonywania pomiarów na ramieniu, wyposażone w mankiet o wielkości 22 – 35 cm. Posiada duży ekran LCD, na którym oprócz wyniku, wyświetlany jest czas i data. Co istotne, sprzęt może być używany przez dwie osoby. Dodatkowo spora pamięć (2 x 60 wyników) pozwala na pełną kontrolę wyników nie tylko w przypadku nadciśnienia tętniczego. Innym atutem ciśnieniomierza jest funkcja uśredniania porannych i wieczornych wyników z siedmiu dni.

Informuje o nieprawidłowościach

Elektroniczny ciśnieniomierz Beurer pozwala zmierzyć ciśnienie krwi i alarmuje użytkownika w przypadku wystąpienia arytmii. Dodatkowo za pomocą kolorowej skali ocenia, czy wartości ciśnienia są prawidłowe. Inną zaletą jest sygnalizowanie nieprawidłowego użycia ciśnieniomierza czy zużycia baterii. Co istotne, ten model Beurer kosztuje mniej od wcześniej przedstawionego w naszym rankingu, czyli około 120 zł.

Zalety:

 • zapis wyników w pamięci (2 x 60)
 • uśrednia poranne i wieczorne wyniki z tygodnia
 • za pomocą skali ocenia, czy wynik jest prawidłowy
 • informacja o nieprawidłowym użyciu sprzętu

Wady:

 • mankiet może nie sprawdzić się w przypadku tęższych osób
Ciśnieniomierz naramienny Oro-Med ORO-N2 Basic

Oro-Med ORO-N2 Basic

Ostatni model, jaki prezentuje nasz ranking, to Oro-Med ORO-N2 Basic. Ten elektryczny ciśnieniomierz zapisuje w pamięci 45 wyników dla jednego użytkownika. Poza tym posiada funkcję kontroli położenia mankietu oraz funkcję wykrywania ruchu.

Kontrola prawidłowego pomiaru

Test ciśnieniomierzy kończymy recenzją modelu Oro-Med ORO-N2 Basic ze standardowym mankietem (22 – 40 cm). Ten naramienny aparat został wyposażony w funkcję kontroli położenia mankietu oraz wykrywania ruchu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że badanie ciśnienia krwi odbywa się prawidłowo. Samo urządzenie jest łatwe w obsłudze. Wystarczy wcisnąć przycisk, aby sprzęt rozpoczął pracę. Ciśnieniomierz zapamiętuje przy tym po 45 wyników dla jednej z dwóch osób, co pozwala uniknąć ewentualnych błędów przy regularnej kontroli ciśnienia.

Najtańszy sprzęt w rankingu

Oro-Med ORO-N2 Basic to ciśnieniomierz elektryczny z dużym ekranem LCD, co zdecydowanie ułatwia odczytywanie wyników. (Zwłaszcza osobom starszym). Sprzęt uśrednia 3 ostatnie pomiary i umożliwia wykrywanie arytmii. Plusem jest też automatyczne wyłączanie sprzętu po 1 minucie, które pozwala zmniejszyć zużycie baterii. Dodatkowo wpływ na komfort użytkowania ma zasilanie sieciowo-bateryjne. Na koniec warto napisać, że ten model jest najtańszym urządzeniem, jakie prezentuje nasz ranking. Kosztuje około 80 zł.

Zalety:

 • dwa obszary pamięci (po 45 pomiarów dla użytkownika)
 • duży ekran
 • uśrednia 3 ostatnie pomiary
 • ciśnieniomierz z funkcją wykrywania arytmii serca

Wady:

 • słabo podświetlony ekran – utrudniona kontrola ciśnienia w nocy

Poradnik zakupowy

Jaki ciśnieniomierz kupić?

Ciśnieniomierze najlepsze, czyli jakie? Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do swojego domu.

Wielkość wyświetlacza. Ważne kryterium, które sprawdza się nie tylko w przypadku osób starszych. Spory wyświetlacz to bezproblemowe odczytanie wyniku, tętna, daty i innych informacji, które znajdują się na ekranie. Jeśli dodatkowo jest podświetlony, to można wykonać pomiar również w nocy.

Pamięć ciśnieniomierza. Weź pod uwagę tę funkcję, jeśli walczysz z nadciśnieniem lub stan Twojego zdrowia wymaga częstych kontroli ciśnienia. Zapisanie 20 czy 30 ostatnich pomiarów ułatwia monitorowanie choroby. Oczywiście dobry ciśnieniomierz elektroniczny posiada znacznie większą pamięć. Oznacza to, że zapisze więcej wyników i co ważne, oddzielnie dla każdego z dwóch użytkowników.

Rozmiar mankietu. Wśród dostępnych modeli jest to najczęściej 22 – 42 cm. Czasami zakres jest węższy np. 22 – 32 cm. Ważne, by wybierając ciśnieniomierz, uwzględnić obwód ramienia osoby badanej. Jest to o tyle istotne, że dobrze założony mankiet to gwarancja prawidłowo przeprowadzonego pomiaru.

Dodatkowe funkcje. Najczęściej jest to wykrywanie zaburzenia tętna, sygnał o zużyciu baterii czy automatyczne wyłączenie. Niektóre polecane ciśnieniomierze podają informację o błędach w pomiarze. Na rynku są też dostępne urządzenia, które wykorzystują technologię Bluetooth. Poprzez specjalne aplikacje można śledzić wartości ciśnienia krwi i postępy leczenia. A w razie potrzeby – udostępniać dane lekarzowi.

Zasilanie. Najczęściej bateryjne, choć niektóre ciśnieniomierze naramienne mają zasilanie sieciowo-bateryjne. Warto rozważyć ten drugi sposób zasilania, szczególnie gdy często dokonujemy pomiaru ciśnienia.

Rodzaje ciśnieniomierzy

Jaki rodzaj ciśnieniomierza wybrać? Ciśnieniomierz na nadgarstek czy naramienny? Zobacz, jak dzielimy dostępne na rynku urządzenia i wybierz takie, które najbardziej Ci odpowiada.

Ciśnieniomierze naramienne – wymagają założenia mankietu na ramię. Są łatwe w obsłudze, poza tym ich plusem jest duża dokładność (co potwierdza m. in. nasz ranking).

Ciśnieniomierze nadgarstkowe – zakładane na nadgarstek. Są niewielkie, proste w obsłudze i polecane dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Poza tym ciśnieniomierze nadgarstkowe są lekkie, wiec świetnie sprawdzą się m. in. w podróży.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny? Wybór nie jest trudny, jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię dokładności pomiarów. Pod tym względem lepszy, czyli dokładniejszy jest ciśnieniomierz naramienny. Jeśli Twoim problemem jest np. nadciśnienie tętnicze, to odpowiedni będzie aparat, który wykonuje pomiar na ramieniu.

Ciśnieniomierze zegarowe. Ich zaletą jest dokładność wyników pomiarów oraz to, że nie potrzebują zasilania. Minusem – brak automatycznego pomiaru i dodatkowych funkcji. Obecnie na rynku bez trudu znajdziemy ciśnieniomierze zegarowe, ale nie cieszą się one zbyt dużą popularnością.

Ceny ciśnieniomierzy

Ile kosztuje ciśnieniomierz? Sprawdźmy ceny urządzeń, które prezentuje nasz ranking. Za najtańszy ciśnieniomierz naramienny zapłacimy około 76 zł, za najdroższe urządzenie około 170. Oczywiście, na rynku można znaleźć naprawdę tanie ciśnieniomierze, których cena nie przekracza 50 zł. Jednak warto pamiętać, że to może mieć wpływ zarówno na trwałość sprzętu, jak i na dokładność pomiarów. A w rezultacie – również na nasze zdrowie.

Gdzie kupić ciśnieniomierz

Ciśnieniomierze elektroniczne (zarówno naramienne, jak i nadgarstkowe) mają w swojej ofercie: Beurer, Tech-Med, Oromed. Inne popularne marki to: Microlife, Diagnosis, Sanity, Omron. A gdzie obecnie szukać polecanych modeli? Na Allegro, OLX oraz Ceneo. Ponadto w sklepach MediaMarkt, Media Expert czy RTV Euro AGD. Tak duży wybór urządzeń pozwoli znaleźć sprzęt, który będzie odpowiedzią na nasze potrzeby i pozwoli lepiej zadbać o swoje zdrowie.