Zaznacz stronę

Dobre noże kuchenne ranking 2024

Dobre noże kuchenne to akcesoria niezbędne w każdej kuchni. Sprawdzą się zarówno do krojenia i siekania, jak i do obierania. To dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego kompletu. Pomóc w tym może ranking noży kuchennych, czyli zestawienie top produktów, które cechuje wysoka jakość wykonania i funkcjonalność. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki zestaw noży kuchennych wybrać, to tu znajdziesz podpowiedź. Już teraz sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Ranking noży kuchennych

Ranking noży kuchennych 2024

Fiskars Edge Zestaw 5 noży w bloku 1003099

Fiskars Edge Zestaw 5 noży w bloku 1003099

Ranking noży kuchennych zaczynamy recenzją Fiskars Edge Zestaw 5 noży w bloku 1003099. Najlepszy produkt składa się z 5 noży w czarnym bloku. Są to: nóż do skrobania (8 cm), do pomidorów (13 cm), do chleba (23 cm), nóż szefa kuchni (19 cm) i nóż typu Santoku (17 cm). Ten ostatni posiada specyficzne ostrze i jest głównie wykorzystywany do potraw kuchni japońskiej. Ostrza wykonane zostały ze stali nierdzewnej, stopień twardości to HRC 53. Ponadto prezentowany Fiskars zestaw 5 noży można myć w zmywarce. Jego cena wynosi około 333 zł.

Gerlach Zestaw 5 Noży W Bloku 981 M Loft

Gerlach Zestaw 5 Noży W Bloku 981 M Loft

Wśród top zestawów w rankingu na uwagę zasługuje Gerlach Zestaw 5 Noży W Bloku 981 M Loft. Komplet składa się z 5 elementów. Są to: nóż do jarzyn, do chleba, 2 noże kuchenne oraz nóż Santoku. Ostrza zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Co do rękojeści, to każda z nich została wykonana z tworzywa sztucznego i jest oznaczona specjalnym symbolem, który wskazuje na przeznaczenie noża. Blok natomiast jest drewniany (z drewna bukowego) z czarną wstawką. Prezentowany Gerlach zestaw noży kosztuje około 300 zł.

Fiskars Zestaw 7 Noży W Bloku (1018781)

Fiskars Zestaw 7 Noży W Bloku (1018781)

Fiskars Zestaw 7 Noży W Bloku (1018781) to profesjonalne noże kuchenne, które sprawdzą się w każdej kuchni. Są to: nóż do obierania, do owoców (ząbkowany), do pomidorów, długi nóż do chleba (23 cm), jak również 3 noże szefa kuchni. Do kompletu należy też blok wykonany z drewna, z bocznym magnesem (np. do przechowywania nożyczek kuchennych). Warto podkreślić, że ostrza zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje łatwe krojenie produktów spożywczych. Bezpieczeństwo z kolei zapewnia rękojeść SoftGrip z osłoną na palce. Ten zestaw noży Fiskars kosztuje około 295 zł.
Victorinox komplet noży kuchennych 9 szt 5.1193.9

Victorinox komplet noży kuchennych 9 szt 5.1193.9

Dlaczego warto wybrać Victorinox komplet noży kuchennych 9 szt 5.1193.9? Ponieważ nadaje się do siekania różnych składników. W jego skład wchodzą: 2 noże do jarzyn, nóż do chleba, do pomidorów i kiełbasy oraz 2 noże kuchenne (w tym jeden szefa kuchni). W zestawie znajduje się też widelec, nożyce i ostrzałka stalowa. Materiał, z jakiego zostały wykonane ostrza, to stal nierdzewna. Rękojeść jest polipropylenowa (dzięki czemu charakteryzuje ją wytrzymałość), blok zaś jest drewniany. Ten zestaw noży kuchennych w bloku jest najdroższym kompletem w rankingu. Kosztuje około 675 zł.

Zobacz oferty:

Gerlach Zestaw Noży W Bloku Granitex

Gerlach Zestaw Noży W Bloku Granitex

Gerlach Zestaw Noży W Bloku Granitex to dobry komplet noży w drewnianym bloku. Sprawdza się zarówno do krojenia, siekania, jak i obierania. Zawiera 5 elementów. Czyli takiej samej długości: nóż szefa kuchni, nóż kuchenny i nóż do chleba. Dodatkowo mały nóż kuchenny (12,5 cm) i nóż do jarzyn (8,5 cm). Ostrza zostały wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na korozję. Ponadto każdy nóż jest wyposażony w wygodny, dopasowany do dłoni uchwyt. Inną zaletą produktu jest cena. Za ten Gerlach zestaw noży zapłacimy około 230 zł.

Gerlach Zestaw Noży W Bloku Ambiente Silver

Gerlach Zestaw Noży W Bloku Ambiente Silver

Gerlach Zestaw Noży W Bloku Ambiente Silver to kolejne dobre, tanie noże kuchenne znanej marki. W skład zestawu wchodzi 5 elementów: nóż szefa kuchni, nóż do chleba i nóż kuchenny (długość każdego wynosi 20 cm). Ponadto nóż kuchenny do krojenia (12,5 cm) i nóż do jarzyn (10 cm). Jest to komplet noży w czarnym bloku, choć oczywiście blok jest drewniany. Z kolei same ostrza wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Co istotne, ten zestaw noży Gerlach nie kosztuje zbyt dużo. Jego cena wynosi około 225 zł.
Zwilling Life Zestaw 2 noży 385900040

Zwilling Life Zestaw 2 noży 385900040

Szukasz dobrego kompletu z dwoma nożami? Zwilling Life Zestaw 2 noży 385900040 jest jednym z nich. W zestawie znajduje się nóż przeznaczony do warzyw i owoców (10 cm) oraz duży nóż szefa kuchni (20 cm). Ich ostrza wykonano ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na korozję i uszkodzenia. Do tego każdy z noży Zwillling jest wygodny do trzymania, za co odpowiada uchwyt wykonany z antypoślizgowego plastiku. Prezentowane noże kuchenne są też lekkie i wyważone, dobrze się je prowadzi. Cena tego zestawu Zwilling wynosi około 250 zł.

Zobacz oferty:

Fiskars Zestaw 5 noży Fiskars Functional form 1014201

Fiskars Zestaw 5 noży Fiskars Functional form 1014201

Fiskars Zestaw 5 noży Fiskars Functional form 1014201 to dobry produkt, który warto kupić. W zestawie znajduje się 5 elementów: nóż do chleba (23 cm), 2 noże szefa kuchni (20 cm i 17 cm), nóż do pomidorów (12 cm) oraz nóż do obierania (11 cm). Wszystkie ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej, można je myć w zmywarce. Stopień ich ostrości (HRC) wynosi 53. Zaletą produktu jest też wygoda użytkowania, możliwa dzięki antypoślizgowej powłoce rękojeści SoftGrip. Zdaniem niektórych Fiskars Zestaw 5 noży posiada jeden minus. Jest nim brak bloku.

Zobacz oferty:

Victorinox Zestaw Kuchenny (5102021G)

Victorinox Zestaw Kuchenny (5102021G)

Victorinox Zestaw Kuchenny (5102021G) to kolejny niewielki zestaw, który zdał nasz test noży kuchennych. Składają się na niego dwa ostre noże kuchenne do chleba, mięsa, owoców i warzyw. Pierwszy z ostrzem o długości 21 cm może być używany głównie do krojenia pieczywa. Drugi, czyli nóż do porcjowania (19 cm) ułatwi przygotowanie mięsnych potraw. Każdy z nich posiada polerowaną ręcznie drewnianą rękojeść. Te top ostrza kosztują około 304 zł. Jednak warto je kupić ze względu na wysoką jakość wykonania. Ich jedyną wadą jest brak możliwości mycia w zmywarce.
Fiskars Functional Form Zestaw noży 3szt 1014207

Fiskars Functional Form Zestaw noży 3szt 101420

Fiskars Functional Form Zestaw noży 3szt 1014207 to bardzo dobre noże, które sprawdzą się w każdej kuchni. W zestawie znajduje się nóż do krojenia i obierania warzyw i owoców (11 cm), nóż szefa kuchni z szerokim ostrzem (20 cm) oraz nóż do pieczywa (23 cm). Ostrza wykonano ze stali nierdzewnej, co wpływa na wygodę krojenia. Z kolei bezpieczeństwo gwarantuje osłona na palce przy rękojeści SoftGrip. Co istotne, zestaw noży Fiskars Functional Form można myć w zmywarce. Jego zaletą jest też cena – kosztuje około 95 zł.

Poradnik zakupowy

Jakie noże do kuchni będą najlepsze? Czym charakteryzują się polecane noże kuchenne? I najważniejsze – co znaczy dobry nóż kuchenny? Znasz już opinie dotyczące najlepszych zestawów noży. Teraz sprawdź, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem wybranego zestawu.

 • Ostrze. Ostre noże wpływają na wygodę użytkowania, szybko kroją składniki bez względu na ich rodzaj. Oczywiście, każdy producent zestawów noży zapewni Cię, że jego produkty spełniają ten warunek. Czy da się to w jakikolwiek sposób zweryfikować? Oczywiście. Wystarczy sprawdzić stopnie HRC w skali Rockwella, czyli informację o twardości noża. Im większa wartość, tym lepsza ostrość noży. W rezultacie ostrza tak łatwo się nie tępią, charakteryzuje je długie utrzymanie ostrości. Pod tym względem do najlepszych należą noże japońskie, które osiągają 67 stopni. Nieco gorzej jest z twardością europejskich noży. Oznacza to, że top produkty z tej części świata mogą mieć maksymalnie 59 stopni HRC.
 • Tworzywo. Polecane noże kuchenne są wykonane z popularnego materiału, czyli ze stali. Dzięki temu ostrze jest wytrzymałe i odporne na rdzę. (Warto jednak pamiętać, że noże wykonane z twardej stali trudniej naostrzyć). Dobre opinie mają też noże ceramiczne, które ze względu na twardość ceramiki długo pozostają mocne i nie wymagają co chwilę ostrzenia. Ich zaletą jest też to, że nie reagują z kwaśnymi produktami. Z drugiej strony ten rodzaj noży często nie sprawdza się w przypadku krojenia twardych składników czy filetowania. Poza tym ostrze dość łatwo można potłuc.
 • Wygodna użytkowania. Wybierając zestaw noży, weź pod uwagę chwyt, czyli to, jak noże będą leżeć w dłoni. Każdy producent wie, że dobrze wyprofilowana rękojeść noża wpływa na komfort pracy w kuchni. To dlatego najlepsze noże kuchenne są wygodne i często posiadają osłonę na palce. A tego typu opinie podzielają też zarówno adepci sztuki kulinarnej, jak i profesjonalni kucharze.
 • Blok. Czy warto wybrać zestaw noży w drewnianym bloku? Zdecydowanie tak. Szczególnie jeśli chcemy mieć porządek z nożami i trzymać je w jednym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Oczywiście, wpływ na tę decyzję będzie miał wygląd i styl kuchni. Dlatego, jeżeli czarny to kolor akcesoriów kuchennych w Twoim domu, to nie musisz daleko szukać. Dlaczego? Ponieważ nasz ranking prezentuje elegancki zestaw noży w czarnym bloku. Jest to Fiskars Edge Zestaw 5 noży w bloku 1003099.
 • Liczba elementów w zestawie. 5 elementów, 7, a może 9? Jak duży zestaw noży kuchennych wybrać? Wszystko zależy od tego, ile noży faktycznie potrzebujesz i z ilu będziesz na co dzień korzystać. Zestawy w wieloma nożami umożliwiają szybkie rozdrabnianie wielu różnych składników. Noże są przeznaczone do konkretnych warzyw albo owoców i zdecydowanie ułatwiają pracę. Ale czy to jest dobra opcja, w przypadku, gdy Twoim problemem jest brak wolnego miejsca w kuchni? Być może lepszym rozwiązaniem będzie zakup mniejszego zestawu. Takiego, jak np. Fiskars Functional Form Zestaw noży 3szt 1014207 lub 2-elementowy Victorinox Zestaw Kuchenny (5102021G).

Noże kuchenne – rodzaje

Wiesz już, że najlepsze noże kuchenne muszą być ostre i trwałe, poza tym powinny mieć dobry chwyt i dobrze leżeć w dłoni. Teraz pora przyjrzeć się temu, jaki nóż kuchenny sprawdzi się do szatkowania cebuli, a jaki – ułatwi krojenie steków. Poznaj rodzaje noży kuchennych i ich zastosowanie. Czy są dostępne w wybranym przez Ciebie zestawie?

 • Nóż szefa kuchni, czyli nóż uniwersalny, lekko zakrzywiony, dzięki czemu łatwiejsze jest krojenie różnego rodzaju składników.
 • Nóż do obierania – niewielki nożyk, niezastąpiony do usuwania skórki z owoców i warzyw.
 • Nóż przeznaczony do mięsa. W tym punkcie mamy do czynienia z kilkoma różnymi nożami, w zależności od tego, czy mięso jest surowe czy gotowane. W pierwszym przypadku nóż powinien być wąski ze spiczastym zakończeniem. A samo ostrze – gładkie, aby nie poszarpać mięsa. Jeśli dodatkowo ma to być nóż do filetowania, to ostrze musi mieć maksymalnie 15 cm długości. Do surowego mięsa z kośćmi idealny będzie oczywiście tasak. A jeśli mięso jest gotowane lub pieczone, to najlepszy będzie nóż z długim, zaokrąglonym ostrzem. I koniecznie z ząbkami, jeśli chcemy nim kroić steki.
 • Nóż Santoku – jest to uniwersalny nóż o specyficznym kształcie, z prostym ostrzem i łagodnym zaokrągleniem. Dzięki ostremu ostrzu świetnie nadaje się do szatkowania owoców i warzyw, nawet tych wyjątkowo twardych. Nasz ranking prezentuje 2 zestawy wyposażone w ten rodzaj noża. Są to Fiskars Edge Zestaw 5 noży oraz Gerlach zestaw noży (5 Noży W Bloku 981 M Loft).
 • Nóż do dekoracji – nieduży, z ostrym czubkiem. Dzięki niemu można przyozdobić warzywa i owoce w wymyślne wzory.
 • Nóż do pieczywa – długi nóż z ząbkami, dzięki którym nie szarpie pieczywa. Posiada go niemal każdy zestaw noży kuchennych zaprezentowany przez nasz ranking.

Warto pamiętać, że wybierając zestaw noży kuchennych, możemy spotkać się z jeszcze innymi rodzajami noży. Ważne, aby zestaw cechował się wysoką jakością i spełniał swoje zadanie.

Najlepsze noże kuchenne – ceny

Jakiej firmy noże kuchenne kupić? Noże Fiskars czy Gerlach? Jeśli stoisz przed podobnym wyborem, sprawdź, który producent zagwarantuje najwyższej jakości noże kuchenne.

Znane na rynku marki oferujące dobre noże do kuchni to np. Fiskars (wspomniane Fiskars Functional Form zestaw noży) i Gerlach (zestaw 5 noży). Poza tym Victorinox, Berlinger Haus i Zwilling. A skoro producent już wybrany, to gdzie znaleźć jego zestawy? Najwyższej jakości noże kuchenne znajdziesz w sklepach RTV Euro AGD, MediaMarkt, Media Expert. Ponadto upatrzonego zestawu szukaj na garneczki.pl, Allegro, Ceneo i OLX.

Ile w takim razie kosztuje zestaw profesjonalnych noży kuchennych? Cena najtańszego zestawu wynosi około 95 zł, najdroższego – 675 zł. Oczywiście, pod uwagę wzięliśmy komplety zaprezentowane przez nasz ranking noży kuchennych. Należy przy tym pamiętać, że nie do końca prawdziwe są opinie o tym, że cena zawsze zależy od liczby elementów. (Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na polecane noże kuchenne). Ale to oznacza, że dobrej jakości zestaw noży kuchennych jest dostępny nie tylko dla profesjonalnych kucharzy.