Zaznacz stronę

Płyta gazowa na szkle opinie oraz ranking 2024

Szklana płyta gazowa to praktyczne rozwiązanie do każdej kuchni. Łatwa w obsłudze i funkcjonalna podkreśla nowoczesny charakter kuchni. Nic dziwnego, że gaz na szkle jest coraz chętniej wybieraną opcją przez konsumentów.

W poniższym zestawieniu prezentujemy najlepsze szklane płyty gazowe. Uwzględniliśmy w nim wszystko to, co powinno cechować dobrą płytę: funkcjonalność, bezpieczeństwo obsługi trwałość i elegancki wygląd. Zebraliśmy też opinie o płytach gazowych, ich zalety i wady. Zobacz, który model zapewni Ci przyjemność z gotowania.

Płyta gazowa na szkle

Najlepsze płyty gazowe szklane 2024

Płyta gazowa na szkle Bosch PPP6A6M90

Kuchenka gazowa z płytą szklaną, która zapewnia doskonałe rezultaty gotowania. Umożliwia precyzyjną regulację mocy dostosowaną do rodzaju potrawy, dzięki czemu zapobiega przypalaniu dań. Jest też wyjątkowo trwała. Wykonana z hartowanego szkła jest odporna na zarysowania i uszkodzenia. Posiada też stabilny żeliwny ruszt, który utrzymuje duże naczynia. Szklana płyta gazowa świetnie prezentuje się w nowoczesnej kuchni. Za jej wygodną obsługę odpowiada elektryczna zapalarka w pokrętle oraz umieszczenie palników z przodu.

Płyta gazowa na szkle Electrolux KGG6436S

Srebrna płyta gazowa na szkle, którą wyróżnia funkcjonalność. Posiada 4 wydajne palniki, które w mgnieniu oka ogrzewają dno naczyń. Dzięki temu możemy zmniejszyć zużycie energii nawet do 20%. Szklana płyta gazowa Electrolux została też wyposażona w elektryczną zapalarkę oraz wytrzymały ruszt. Oferuje regulację mocy grzania, dzięki czemu możemy dostosować wielkość płomienia do rodzaju potrawy. Za bezpieczeństwo obsługi płyty grzewczej odpowiada mechanizm zabezpieczający, który odcina dopływ gazu, gdy zgaśnie płomień.

Szklana płyta gazowa Haier HAVG6BF4HB

Kolejna szklana płyta gazowa godna polecenia to model marki Haier. Sprzęt posiada żeliwny ruszt oraz palniki osadzone w szkle. Wśród nich na uwagę zasługuje ten o mocy aż 4200W, który znacznie skraca czas gotowania. Inną zaletą płyty gazowej jest stabilna konstrukcja. Dzięki żeliwnym rusztom możemy bez obaw stawiać na płycie duże naczynia, a jej powierzchnia pozostaje gładka i łatwa do wyczyszczenia. Szklana płyta gazowa jest też prosta w obsłudze. Zapalanie ułatwia elektryczna zapalarka, a regulację płomienia ergonomiczne pokrętła.

Płyta gazowa szklana Amica PGCA6101ApFTB

Dobra szklana płyta gazowa z 4 palnikami. Została wyposażona w technologię FlameControl, czyli 9-stopniową regulację wielkości płomienia. Dzięki temu pozwala kontrolować proces gotowania. Płyta posiada również wytrzymałe żeliwne ruszty, elektryczny zapalacz gazu w pokrętle oraz timer. Dzięki zastosowaniu palnika WOK pozwala przyrządzać dania z kuchni azjatyckiej. Inną zaletą płyty grzewczej jest bezpieczeństwo obsługi. Model, poza zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu, posiada jeszcze blokadę rodzicielską.

Płyta gazowa na szkle Bosch POH6B6B10

Ranking szklanych płyt gazowych zamyka model marki Bosch. To godna polecenia płyta gazowa ze szkłem hartowanym. Dzięki palnikowi WOK o mocy 3,3kW pozwala szybciej przygotować ulubione dania. Prezentowana szklana płyta gazowa posiada również wytrzymałe ruszty ze stali nierdzewnej oraz zapalarkę elektryczną w pokrętle. Dzięki temu do zapalenia nie potrzebujemy zapalniczki ani zapałek. Jej atutem jest też łatwość obsługi i czyszczenia. Regulacja wielkości płomienia odbywa się za pomocą wygodnych pokręteł umieszczonych po prawej stronie.

Która kuchenka gazowa na szkle będzie najlepszym rozwiązaniem? Dla 3 najlepszych modeli przygotowaliśmy dokładniejsze recenzje, które pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji zakupowej.

3 najlepsze płyty gazowe szklane

Płyta gazowa na szkle Bosch PPP6A6M90

Bosch PPP6A6M90

Bosch PPP6A6M90 to elegancka i funkcjonalna kuchenka gazowa ze szklanym blatem. Oferuje precyzyjną regulację płomienia, tym samym gwarantując doskonałe efekty gotowania i smażenia. Wyposażona w 4 wydajne palniki świetnie się sprawdza w średniej wielkości rodzinie.

Płyta łatwa w obsłudze

Bosch PPP6A6M90 to wysokiej klasy szklana płyta gazowa w kolorze czarnym. Jej największym atutem jest 9-stopniowa regulacja mocy palników FlameSelect. Takie rozwiązanie pozwala precyzyjnie dostosować intensywność grzania do rodzaju potrawy, ponadto zapobiega przypalaniu potraw. Płyta gazowa posiada 4 palniki, w tym jeden mocny do 3 kW, a za ich obsługę odpowiadają ergonomiczne pokrętła. Dzięki umieszczeniu ich z przodu, mamy je zawsze pod ręką. Dodatkowym ułatwieniem jest zapalarka zintegrowana w pokrętle, która pozwala zapalać palniki jedną ręką.

Trwałość i bezpieczeństwo

Kuchnia gazowa z płytą szklaną zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo użytkowania. Została bowiem wyposażona w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Oznacza to, że automatycznie odcina dopływ gazu, gdy płomień przypadkowo zgaśnie, np. zostanie zalany. Płyta gazowa posiada też automatyczny wyłącznik. Wystarczy wcisnąć przycisk, aby w mgnieniu oka wyłączyć wszystkie palniki. Inną zaletą urządzenia jest dzielony, żeliwny ruszt. Możemy na nim bez obaw stawiać duże garnki i przygotowywać większe porcje. Płyta gazowa, ze względu na czarny kolor powierzchni, doskonale prezentuje się w nowoczesnej kuchni. Wykonana z hartowanego szkła cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia.

Zalety:

 • regulacja intensywności płomienia – FlameSelect
 • 4 palniki
 • obsługa palników za pomocą pokręteł
 • dzielony, żeliwny ruszt
 • wykonanie – szkło hartowane

Wady:

 • brak palnika WOK
Płyta gazowa na szkle Electrolux KGG6436S

Electrolux KGG6436S

Kolejnym modelem, który chcemy polecić, jest Electrolux KGG6436S. To płyta gazowa szklana wyposażona w wydajne palniki oraz wygodne pokrętła. Zapewnia maksimum wygody w czasie gotowania, jest też łatwa do utrzymania w czystości.

Oszczędność energii elektrycznej do 20%

Electrolux KGG6436S to bardzo dobra płyta szklana, która ułatwi przyrządzanie posiłku. Została wyposażona 4 dobrze rozmieszczone palniki Speed, które błyskawicznie ogrzewają dno naczyń. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet do 20% energii! Wśród palników na szczególną uwagę zasługuje duży palnik WOK o mocy 4kW. Jego użycie pozwali Ci przygotować wiele dań orientalnych. Ponadto wpływ na wygodę obsługi mają dobrze oznaczone pokrętła, które zapewniają dokładną regulację intensywności płomienia, a w efekcie doskonałe efekty gotowania.

Łatwa do czyszczenia płyta

Prezentowana płyta gazowa jest srebrna, więc świetnie wygląda w jasnych wnętrzach. Jej atutem jest łatwość czyszczenia oraz stabilne, żeliwne ruszty. Możemy na nich przesuwać nawet ciężkie naczynia, co zapobiega powstawaniu zarysowań na płycie gazowej. Urządzenie posiada też zintegrowaną zapalarkę w pokrętle, dzięki czemu nie potrzebujemy zapałek czy zapalniczki. Za bezpieczeństwo obsługi odpowiada z kolei mechanizm zabezpieczający, który odcina gaz, gdy zgaśnie płomień. Kuchenka gazowa ze szklaną płytą jest dobrym wyborem, co potwierdzają opinie użytkowników.

Zalety:

 • wydajne palniki Speed
 • wygodne sterowanie pokrętłami
 • srebrny kolor płyty
 • wytrzymałe ruszty z żeliwa
 • łatwa do utrzymania w czystości

Wady:

 • nie można zmontować na równi z blatem
Szklana płyta gazowa Haier HAVG6BF4HB

Haier HAVG6BF4HB

Haier HAVG6BF4HB to szklana płyta gazowa o szerokości 60 cm. Dzięki przemyślanej konstrukcji pozwala gotować nawet w dużych garnkach i jest odporna na zarysowania. Jej atutem jest też dokładna regulacja płomienia i łatwość obsługi.

Precyzyjne gotowanie na płycie

Haier HAVG6BF4HB to model płyty gazowej, który nie bez powodu znalazł się w naszym zestawieniu. Posiada 4 palniki, których szeroki rozstaw umożliwia gotowanie nawet w dużych garnkach. Wśród nich wyróżnia się palnik XXL o dużej mocy aż 4200W. Dzięki zastosowaniu podwójnego pierścienia równomiernie rozprowadza ciepło i znacznie skraca czas gotowania. Ponadto świetnie sprawdza się do przygotowywania dań kuchni azjatyckiej. Płyta gazowa jest obsługiwana za pomocą ergonomicznych pokręteł i umożliwia precyzyjną regulację temperatury. Do wyboru jest w sumie 9 poziomów mocy grzania, co wpływa na doskonałe efekty gotowania i smażenia. Łatwe zapalnie palników umożliwia zapalarka w pokrętle.

Wytrzymała konstrukcja płyty

Płyta gazowa szklana Haier wyróżnia stabilna konstrukcja. Wytrzymałe ruszty żeliwne bez problemu utrzymują duże naczynia, a tym samym ułatwiają przyrządzanie większych porcji. Dla ochrony płyty gazowej przed zarysowaniem pod rusztem zamontowano specjalne gumki. Dzięki temu jej gładka powierzchnia zachowuje perfekcyjny wygląd przez długie lata. Płyta gazowa szklana została również wyposażona w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jest dostępna w kolorze czarnym, który podkreśla nowoczesny charakter kuchni.

Zalety:

 • 4 palniki
 • 9-stopniowa regulacja mocy
 • elektryczna zapalarka w pokrętle
 • stabilne ruszty
 • zabezpieczenie przed porysowaniem płyty

Wady:

 • trudne do czyszczenia kurki

Gaz na szkle opinie

Gazowe płyty szklane nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Do wyboru jest wiele różnych modeli zróżnicowanych pod względem kolorystki, wielkości czy funkcji. Do tego duża rozpiętość cenowa pozwala na zakup płyty gazowej w najlepszej dla nas cenie.

A do wyboru mamy dwa rodzaje modeli, bo szklana płyta gazowa występuje w dwóch wariantach:

 • płyta gaz na szkle, czyli płyta z palnikami umieszczonymi na szklanej powierzchni.
 • płyta gaz pod szkłem – oznacza umieszczenie palników pod powierzchnią. W tym przypadku gaz jest spalany katalitycznie, co wpływa na szybsze nagrzewanie i oszczędność energii.

Gaz pod szkłem wady i zalety

Szklana płyta gazowa ma wiele zalet, a jedną z nich nowoczesny design. Urządzenie wyjątkowo elegancko się prezentuje – w szczególności dotyczy to modeli w kolorze czarnym. W tradycyjnych kuchniach lepiej wyglądają płyty emaliowane, choć ostateczny wybór zależy od preferencji.

Inną z zalet jest łatwość obsługi. Płyty gazowe są mniej awaryjne w porównaniu do płyt elektrycznych. Ich sterowanie odbywa się za pomocą pokręteł, a dodatkowym ułatwieniem jest elektryczna zapalarka w pokrętle. Warto też podkreślić, że płyty gazowe szybko i równomiernie się nagrzewają, co w konsekwencji skraca czas gotowania. Są też tańsze niż płyty elektryczne.

Ponadto szklane płyty gazowe są trwałe. Pod tym względem wypadają dużo lepiej niż płyty emaliowane czy płyty ze stali nierdzewnej. Szkło jest bowiem odporne na uszkodzenia, wysokie temperatury, a także zarysowania. Wybierając tego typu płytę gazową, kupujemy produkt na lata.

Szklana powierzchnia jest też łatwa do utrzymania w czystości. Z drugiej strony na czarnej płycie widać nawet drobne smugi, więc konieczne jest regularne czyszczenie. Inną wadą płyt gazowych jest konieczność mycia palników i rusztów. Tylko niektóre z nich nadają się do mycia w zmywarce.

Na Rankingly znajdziesz też inne zrecenzowane produkty:

Jeśli szukasz klasycznej płyty gazowej, sprawdź nasz ranking płyt gazowych.

Zobacz też, jakie najlepsze kuchenki gazowe dobrze oceniają konsumenci.

Ponadto szukając niedrogiego, ale funkcjonalnego modelu, sprawdź koniecznie ranking kuchenek gazowo-elektrycznych.

A jeśli chcesz zainwestować kuchnię na indukcję, to zobacz najlepsze płyty indukcyjne.