Ranking żelazek 2019. Najlepsze żelazka parowe dostępne na rynku [Maj 2019]

Twoje stare żelazko długo się nagrzewa, stopa przywiera do materiału, a zamiast uderzenia pary cieknie z niego woda? Planujesz zakup nowego, ale nie wiesz jaki model wybrać? Nasz ranking żelazek pozwoli Ci znaleźć najlepszy model i kupić go najtaniej.

utworzone przez | Mar 2, 2019

Ranking żelazek to nieoceniona pomoc w wyborze nowego żelazka.

Przez zakupem żelazka warto zapoznać się z opiniami na temat polecanych modeli. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje jakich możesz potrzebować by dokonać najlepszego wyboru. 

Nikogo nie dziwi już zapewne fakt, że współczesne żelazka nie grzeszą długowiecznością. Czy chcemy czy nie co kilka lat musimy wydać kilkaset złotych na nowe urządzenie. Taka sytuacja, oprócz oczywistych wad ma także swoje pozytywne strony.

Nowoczesne żelazka wyposażone są w coraz więcej praktycznych funkcji które sprawiają, że prasowanie, będące dla wielu niemiłym obowiązkiem, staje się łatwiejsze i szybsze.

Setki dostępnych modeli sprawiają, że sam wybór nowego żelazka nie należy jednak do najłatwiejszych i co zajmuje wiele cennego czasu.

Z pomocą może przyjść poniższy ranking żelazek. Prezentujemy i oceniamy w nim siedem topowych modeli wraz ich dokładnymi recenzjami. Zanim podejmiesz decyzję sprawdź także listę zalet i wad poszczególnych modeli oraz opinie użytkowników.

Top 7 najlepszych żelazek w 2019 roku

Przed podjęciem finalnej decyzji sprawdź jak oceniliśmy siedem topowych modeli żelazek. Porównaj ich parametry techniczne i zobacz recenzje każdego z modeli.

Ranking żelazek zwycięża Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Producent: Philips

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Dobrej klasy żelazko parowe w rozsądnej cenie. Wbudowany pojemnik na odkładający się kamień i system antywapienny znacząco wydłuża jego żywotność i minimalizuje ryzyko awarii. Automatyczna regulacja pary ułatwia prasowanie, a duża moc (2600 W) sprawia, że żelazko jest gotowe do użycia już po kilkunastu sekundach. Do tego odporna na zadrapania stopa T-ionicGlide, niska waga 1,5 kg i setki pozytywnych opinii w porównywarkach cenowych.

“Znakomite żelazko o dużej mocy i silnym uderzeniu pary”

Drugiej najlepsze żelazko w naszym teście to Philips Azur Pro GC4887/00

Producent: Philips

Żelazko Philips Azur Pro GC4887/00

Optymalny wybór dla osób które dużo i często prasują. Polecane żelazko wyróżnia przede wszystkim moc 3000 W i duży zbiornik na wodę o pojemności 350 ml. Stopa T-ionicGlide zachowuje dobry poślizg nawet po kilku latach użytkowania i nie przywiera do materiału. Co ważne, nawet przy niskiej temperaturze prasowania Philips GC4887/00 nie przecieka i nie zostawia plam.

„Nowoczesna lodówka za niewygórowane pieniądze.Dobry wybór.

Trzecie miejsce w teście żelazek zajmuje Bosch Sensixx'x TDA703021A

Producent: Bosch

Żalezko Bosch Sensixx’x TDA703021A

Bosch TDA 703021A udowadnia, że nie tylko Philips potrafi robić dobre żelazka. Ten model pod żadnym względem nie ustępuje swojej wymagającej konkurencji. Co więcej, jego cena poniżej 250 zł może stanowić niezaprzeczalną zaletę w starciu z żelazkami innych producentów. Stopa CeraniumGlissée jest bardzo odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a 3000 W mocy zapewnia komfort prasowania . Dodatkowo, pojemny 340 mililitrowy zbiornik na wodę nie tylko pozwala dłużej korzystać funkcji pary, ale jest też łatwy do napełnienia, dzięki dużemu otworowi z klapką.

„Dzięki czujnikowi dotyku nie muszę się martwić czy wyłączyłam żelazko.”

4 miejsce w rankingu trafia do Philips Azur Performer Plus GC4526/20

Producent: Philips

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4526/20

To lekkie żelazko Philipsa nie tylko dobrze wygląda, ale też świetnie leży w dłoni. Model GD4526/20 posiada właściwie wszystkie opcje których można oczekiwać po najlepszych żelazkach parowych. Mocny strumień pary (210 g/min), skuteczny system antywapienny i szybkość nagrzewania. Żywotność żelazka wydłuża także system samooczyszczania usuwający osady z kamienia, który przy twardej wodzie jest właściwie koniecznością.

„Kształt stopy idealnie dopasowany do prasowania dziecięcych ubranek.”

5 polecane żelazko to Philips Azur Performer GC3802/20

Producent: Philips

Żelazko Philips Azur Performer GC3802/20

Znakomite, proste żelazko do 200 zł. Philips Azur Performer GC3802/20 to solidne żelazko dla nieco mniej wymagających użytkowników. Jego parametry są mniej imponujące niż w topowych modelach, ale niska cena rekompensuje mniejszą siłę wyrzutu pary czy nieco niższą moc wynoszącą 2400 W. Świetny stosunek jakości do ceny to wyróżnik tego modelu.

„Świetnie wyważone żelazko, które dobrze leży w dłoni.”

Ranking żelazek Bosch TDA503011P trafia na 6 pozycje w zestawieniu

Producent: Bosch

Żelazko Bosch TDA503011P

Bosch TDA503011P to niezawodne żelazko o dużej mocy 3000 W. Optymalnie wykorzystuje parę do radzenia sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Dzięki innowacyjnej stopie CeraniumGlissée wystarczy jedno pociągnięcie by tkanina była idealnie wygładzona. Bosch raz na zawsze rozwiązuje też problem kapania wody z żelazka, który potrafi wytrącić skutecznie wytrącić z równowagi. Model TDA503011P to także świetna propozycja dla wszystkich, którzy dużo prasują.

„Efektywne i nowoczesne żelazko w atrakcyjnej cenie.”

Porównanie żelazek zamyka Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra

Producent: Russell Hobbs

Żelazko Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra

Funkcjonalne i dobre żelazko w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki dużej mocy 3100 W oraz silnemu strumieniowi pary, z powodzeniem konkuruje z najlepszymi urządzeniami na rynku. Zbiornik na wodę o pojemności 350 ml oraz kabel o długości 3 metrów to kolejne zalety tego sprzętu. Funkcja automatycznego wyłączenia dba o nasze bezpieczeństwo. Żelazko docenią osoby poszukujące niezawodnego urządzenia za rozsądne pieniądze.

„Wszystko czego potrzeba w nowoczesnym żelazku.”

Polecane żelazka parowe i ich specyfikacje techniczne

Tabela z parametrami technicznymi pozwala na łatwe dostrzeżenie różnic między poszczególnymi modelami. Po zapoznaniu się z nią warto sprawdzić także nasze recenzje żelazek i opinie użytkowników.

Model Moc [W] Rodzaj stopy Automatyczne wyłączanie Blokada kapania Samoczyszczenie System antywapienny Pojemność pojemnika na wodę [ml] Uderzenie pary [g/min] Strumień pary [g/min] Długość kabla [m]
Philips GC4527/00 2600 T-ionicGlide Tak Tak Tak Tak 300 220 50 2,0 Zobacz recenzję
Philips GC4887/00 3000 T-ionicGlide Tak Tak Tak Tak 350 230 50 2,5 Zobacz recenzję
Bosch TDA 703021A 3000 CeraniumGlissée Tak Tak Tak Tak 340 200 50 2,5 Zobacz recenzję
Philips GC4526/20 2600 T-ionicGlide Tak Tak Tak Tak 300 210 50 2 Zobacz recenzję
Philips GC3802/20 2400 SteamGlide Nie Tak Tak Tak 300 140 40 2,0 Zobacz recenzję
Bosch TDA 503011P 3000 CeraniumGlissée Tak Tak Tak Tak 350 200 45 2,0 Zobacz recenzję
Russell Hobbs 20630-56 3100 Ceramiczna Tak Tak Tak Tak 350 210 45 3,0 Zobacz recenzję

Najlepsze żelazka parowe w 2019 roku

Przed zakupem żelazka sprawdź recenzje polecanych modeli. Pomocne w podjęciu właściwej decyzji mogą być także opinie użytkowników oraz podsumowanie zalet i wad każdego z żelazek.

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Ranking żelazek otwiera model Philips Azur Performer Plus GC4527/00. Ten niemiecki producent jest niekwestionowanym liderem popularności w tej kategorii żelazek, zdecydowanie zostawiając w tyle inne marki. Seria Azur, a w szczególności model Performer Plus GC4527/00, to udana kombinacja funkcjonalności, jakości wykonania i przystępnej ceny. Urządzenie posiada właściwie wszystko czego możemy oczekiwać od nowoczesnego żelazka.
Na 1 pozycję tego tego modelu w rankingu, oprócz aspektów technicznych i długiej listy zalet, miały w dużej mierze wpływ opinie użytkowników zadowolonych z zakupu.

Strumień pary na najbardziej oporne zagniecenia

Trudne do rozprasowania zagniecenia na tkaninach to chyba jedna z najbardziej irytujących rzeczy podczas prasowania. Na szczęście od wielu już lat większość żelazek wyposażonych jest w funkcję pary. Z doświadczenia wiemy jednak, że skuteczność tego rozwiązania bywa różna w zależności od modelu czy producenta.

Model Philips GC4527/00 to obecnie absolutna czołówka jeśli chodzi o siłę uderzenia pary wśród standardowych żelazek parowych. Żelazka systemowe dysponują oczywiście jeszcze lepszymi parametrami, ale jednocześnie kosztuję kilkukrotnie więcej i stanowią osobną kategorię produktową.

Wyjątkowo mocne uderzenie pary ( 220 g/min) w modelu GC4527/00 skutecznie pomaga się pozbyć nawet najtrudniejszych zagnieceń na każdym rodzaju tkaniny. Dodatkowo, automatyczny regulator pary, dobiera odpowiednią jej wartość, dla niskiej lub wysokiej temperatury i rodzaju prasowanego materiału.
Co więcej, mniejszy wyrzut pary przy niższej temperaturze zapobiega kapaniu wody z żelazka.
Oprócz chwilowego uderzenia pary możemy korzystać w funkcji ciągłego strumienia pary. Oferowane przez ten model Philipsa 50 g/min jest właściwie standardem wśród tej klasy produktów dostępnych na rynku i jednocześnie wartością zupełnie wystarczającą do utrzymania lekkiego nawilżenia tkaniny podczas prasowania.

Wygodny uchwyt i idealna waga żelazka Philips

Żelazko Philips GC4527/00 świetnie leży w dłoni. Jest to zasługą zarówno wygodnego i przyjemnego w dotyku gumowanego uchwytu, ale także odpowiedniej wagi urządzenia. Można powiedzieć, że dobre żelazko nie powinno być zbyt lekkie ani zbyt ciężkie.

Optymalna waga modelu GC4527/00 wynosząca półtora kilograma zapewnia odpowiednią siłę docisku z którą stopa przylega do prasowanych tkanin. Z drugiej strony jest to na tyle niewiele, że nawet przy dłuższym prasowaniu nie powinniśmy odczuć większego zmęczenia wagą urządzenia.

Nowoczesna stopa T-ionicGlide

Podobnie jak większość topowych żelazek Philipsa, model GC4527/00 wyposażony jest w stopę T-ionicGlide. Dzięki zawartości tlenku tytanu użytego do jej produkcji, charakteryzuje się ona idealnym poślizgiem i wysoką odpornością na zarysowania.

Na uwagę zasługuje także kształt stopy, a dokładniej jej zakończenie. Spiczasta końcówka TriplePrecision dzięki swojemu wyprofilowaniu i specjalnemu rowkowi ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc takich jak obszary wokół guzików i ich dokładne wyprasowanie .

Gotowe do prasowania w kilkanaście sekund

W porównaniu z pozostałymi żelazkami polecanymi w rankingu, moc Philipsa GC4527/00 nie jest najwyższa i wynosi 2600 W. Czy to wystarczająco? Naszym zdaniem absolutnie tak.

Stopa nagrzewa się bardzo szybko, a samo żelazko uzyskuje pełną gotowość do działania już po krótkiej chwili.

Samooczyszczanie i usuwanie kamienia

Model GC4527/00, podobnie jak wszystkie pozostałe żelazka które znalazły się w naszym rankingu wyposażony jest w praktyczną opcję samooczyszczania.

Funkcja SelfClean pozwala na skuteczne pozbycie się najbardziej opornych osadów z kamienia zapewniając optymalną wydajność strumienia pary i doskonałe efekty prasowania.

Dodatkowo, Philips GC4527/00 wyposażony został w specjalny pojemnik na kamień, którego cząsteczki zbierane są podczas każdego prasowania. Dzięki temu, stopa żelazka i wbudowane w niej kanaliki pozostają czyste i drożne. Co więcej, nie musimy się martwić się, że wydostający się z żelazka kamień zabrudzi prasowane tkaniny.

Funkcja Strażak

Philips projektując żelazka nie zapomina o aspektach bezpieczeństwa wyposażając je w funkcję zwaną potocznie strażakiem.

Jej działanie polega ona na automatycznym wyłączeniu urządzenia w przypadku wykrycia dłuższej przerwy w prasowaniu. Czas po którym zasilanie zostanie odcięte zależy od pozycji w jakiej żelazko zostało pozostawione. Dla pozycji poziomej wynosi 30 sekund, natomiast w pozycji pionowej wyłączenie następuje po upływie 8 minut.

Funkcja “strażaka” docenią z pewnością osoby zabiegane i zapominalskie, które nie raz po wyjściu z domu zastanawiały się czy żelazko na pewno zostało wyłączone.

Podsumowanie

Decydując się na zakup modelu Philips GC4527/00 możemy mieć pewność, że będzie to dobry wybór. W cenie około 230 zł dostaniemy świetnej jakości żelazko posiadające wszelkie potrzebne funkcje. Znajdziemy tu automatyczne wyłączanie, blokadę kapania czy chociażby system antywapienny.

Choć nie jest to topowy model Philipsa to naszym zdaniem zdecydowanie zasłużył na pierwsze miejsce w rankingu. Atrakcyjny stosunek użyteczności i praktyczności do ceny zakupu sprawia, że model Philips GC4527/0 będzie znakomitym żelazkiem dla większości kupujących.

Podstawowe parametry:

Model: Philips Azur Performer Plus GC4527/00
Moc: 2600 W
Rodzaj stopy: T-ionicGlide
Automatyczne wyłączanie: Tak
Blokada kapania: Tak
Funkcja samoczyszczenia: Tak
System antywapienny: Tak
Pojemność zbiornika na wodę: 300 ml
Uderzenie pary: 220 g/min
Strumień pary: 50 g/min
Długość kabla: 2 metry

Zalety:

 • duże uderzenie pary wodnej na poziomie 220 g/min
 • zbiornik na wodę o pojemności 300 ml
 • automatyczne wyłączanie żelazka
 • automatyczny regulator pary
 • stały strumień pary na poziomie 50 g/min
 • dobry stosunek jakości do ceny
 • blokada kapania
 • wytrzymała i odporna na zarysowania stopa T-ionicGlide
 • moc 2600 W
 • optymalna waga urządzenia
 • funkcja samoczyszczenia SelfClean
 • specjalny pojemnik zbiera drobinki kamienia podczas prasowania
 • końcówka TriplePrecision dla lepszej dokładności
 • odpowiednia waga żelazka
 • elastyczny i trwały kabel
 • wygodny gumowany uchwyt

Wady:

 • łatwo przyciąga kurz
 • przewód zasilający  o długości 2 m może być dla niektórych za krótki

Opinie użytkowników:

“W moim odczuciu żelazko prawie idealne. Świetnie leży w dłoni, jest doskonale wykonane i nie przesadnie ciężkie. Bardzo mocny wyrzut pary zdecydowanie ułatwia prasowanie.” – Karolina, Warszawa

“Dosyć szybko opróżnia się zbiornik na wodę i trzeba ją uzupełniać, ale wynika to zapewne z naprawdę konkretnego wyrzutu pary. Poza tym wszystko w najlepszym porządku. Szczerze polecam.” – Małgorzata, Gdańsk

“Po zakupie tego żelazka może nie pokochałam prasowania, ale zdecydowanie stało się ono mniej dokuczliwe. Na plus bardzo długi kabel który daje większą swobodę i na szczęście się nie plącze. Dobrze radzi sobie nawet z grubymi wełnianymi materiałami.” – Marta, Poznań

“Żelazko wygląda naprawdę zgrabnie i elegancko. Bardzo szybko się nagrzewa do optymalnej temperatury. Użytkuje je od raptem kilku tygodni, ale widzę, że był to dobry wybór.” – Kasia, Tychy

“Philips zdecydowanie rządzi w żelazkach. Jedyny problem, że przy tylu modelach ciężko się zdecydować. Ostatecznie stanęło na modelu 4527/00 i jestem bardzo zadowolona.” – Dorota, Szczecin

“Ponad 300 opinii na Ceneo pomogło mi w wyborze tego żelazka. Po kilku miesiącach w miarę intensywnego użytkowania dołączam do grona osób rekomendujących ten model.” – Monika, Kraków

“W przeciwieństwie do wszystkich poprzednich żelazek które miałam to nie przecieka i nie zostawia plam. W 100% spełnia moje oczekiwania.” – Paulina, Katowice

“Zmieniam deski do prasowania, ale pozostaje wierna żelazkom Philips, które do tej pory mnie nie zawiodły.” – Gośka, Szczecin

Gdzie kupisz najtaniej?

Ceny rekomendowanego żelazka Philips Azur Performer Plus GC4527/00 potrafią różnić się od siebie o nawet kilkadziesiąt złotych w zależności od sklepu. Przed zakupem sprawdź aktualne oferty i promocje.

Żelazko Philips Azur Pro GC4887/00

Żelazko Philips Azur Pro GC4887/00

Philips Azur Pro GC4887/00 to kolejne żelazko z funkcją pary które bezapelacyjnie musiało się znaleźć w naszym teście żelazek.
GC4887/00 stanowi znakomitą propozycję dla osób, którzy prasujących wyjątkowo często. Funkcje tego modelu zwiększają bowiem nie tylko wygodę użytkowania, ale także pozwalają zaoszczędzić czas.
Jego spora moc i silne uderzenie pary pozwoli uporać się ze wszystkimi zagnieceniami, a długi przewód oraz duży zbiornik na wodę sprawią, że prasowanie będzie bardziej efektywne.
Kilkadziesiąt złotych wyższa cena w porównaniu z innymi konkurencyjnymi żelazkami, rekompensowana jest perfekcyjnymi rezultatami prasowania i ładnym designem.

1:0 w walce żelazka z trudnymi zagnieceniami

Polecane żelazko Philips GC4887/00 posiada moc aż 3000 W. Przekłada się to w oczywisty sposób zarówno na szybkość nagrzewania jak i na skuteczność prasowania. Odpowiednią, nawet najwyższą, temperaturę uzyskujemy niemal błyskawicznie bez konieczności oczekiwania.

Stały strumień pary do 50 g/min jest, jak w wspomnieliśmy w poprzedniej recenzji, standardem, jednak większe niż w innych żelazkach uderzenie pary na poziomie 230 g/min, zapewni nam skuteczną walkę z nawet najbardziej opornymi zagnieceniami.

Warto także wspomnieć o bardzo dużym pojemniku na wodę o pojemności 350 ml. Dzięki niemu możemy z pełni swobodnie korzystać z funkcji pary bez konieczności częstego przerywania prasowania.

Wygoda ponad wszystko

Dobre żelazko pewnie leży w dłoni, jest świetnie wyważone oraz gładko sunie po prasowanych tkaninach.

Philips świetnie zdaje sobie z tego sprawę. Zadbał więc aby i w tych kategoriach model GC4887/00 mógł konkurować z najlepszymi.

Trzeba przyznać, że gumowany uchwyt jest dobrze wyprofilowany i solidnie wykonany. Umiejscowienie przełączników i pokręteł jest intuicyjne i pozwala na regulację ustawień żelazka bez zbędnego przesuwania dłoni po rękojeści.

Długi przewód o długości aż 2,5 metra pozwala na swobodne manewrowanie urządzeniem i nie blokuje ruchów podczas prasowania. Jego mocowanie do żelazka sprawia wrażenie trwałego i odpornego na uszkodzenia.

Ponadto, model ten został wyposażony w świetną jakościowo stopę T-ionicGlide, której powierzchania zawiera warstwę tlenku tytanu. Taka budowa zapewnia trwałość, znakomity poślizg i odporność na wszelkie zarysowania i zniszczenia.

Dodatkowo, spiczasta końcówka stopy ułatwia prasowanie miejsc trudniej dostępnych, takich jak choćby okolice guzików, mankiety czy też marszczenia. W końcu, niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest możliwość prasowania w pionie.

Na zawsze zapomnij o kamieniu

Philips GC4887/00 świetnie radzi sobie z kamieniem. Specjalny pojemnik wbudowany w urządzenie zbiera cząsteczki kamienia podczas prasowania i tym samym zapobiega jego wydostawaniu się przez dysze w stopie żelazka.

Dodatkowa funkcja blokady kapania zapewnia bezpieczeństwo naszych ubrań nawet, przy niskiej temperaturze prasowania.

W tej klasy żelazku nie mogło oczywiście zabraknąć funkcji automatycznego oczyszczania SelfClean. W celu zapewnienia optymalnego działania pary i wydłużenia żywotności żelazka, powinniśmy uruchamiać ją przynajmniej raz w miesiącu.

Choć producent dopuszcza stosowanie “kranówki” nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jeśli w naszej okolicy woda jest wyjątkowo twarda zdecydowanie lepiej zainwestować kilka złotych w wodę destylowaną lub dużo częściej przeprowadzać proces oczyszczania z kamienia.

Pozwoli na utrzymanie żelazka w idealnej kondycji przez cały okres użytkowania i zapobiegnie potencjalnym awariom.

Bezpieczeństwo Twojego domu

Funkcja automatycznego wyłączenia staje się coraz bardziej popularna wśród najlepszych żelazek dostępnych na rynku. Jeśli choć raz zdarzyło Ci się w roztargnieniu zostawić zostawić włączone żelazko i zająć się czymś innym to z pewnością docenisz to rozwiązanie.

W sytuacji gdy urządzenie pozostaje w bezruchu w pozycji poziomej, wyłączenie następuje po 30 sekundach, natomiast w pozycji pionowej po upływie 8 minut.
Powoduje to także zapalenie się diody sygnalizującej, która zgaśnie jeśli
tylko ponownie poruszymy żelazkiem. Co praktyczne, funkcja Safety auto-off zapamiętuje ustawienia i automatycznie powraca do ustawionych wcześniej parametrów.

Podsumowanie

Philips Azur Pro GC4887/00 to w naszej opinii bardzo dobre żelazko. Posiada wszystkie potrzebne udogodnienia, a dodatkowo wyróżnia się ponadprzeciętnymi parametrami na tle konkurencyjnych modeli.

Czy warto dopłacić kilkadziesiąt złotych za większą wygodę, szybkość i skuteczność? Z pewnością tak, jeśli dużo i często prasujemy a komfort użytkowania jest dla nas istotny.

Ogrom pozytywnych opinii użytkowników sprawia, że Philips Azur Pro GC4887/00 zdaje się być jedną z najlepszych odpowiedzi na pytanie jakie żelazko do 300 zł kupić. Ranking żelazek zdecydowanie byłby niekompletny bez tego właśnie modelu.

Podstawowe parametry:

Model: Philips Azur Pro GC4887/00
Moc: 3000 W
Rodzaj stopy: T-ionicGlide
Automatyczne wyłączanie: Tak
Blokada kapania: Tak
Funkcja samoczyszczenia: Tak
System antywapienny: Tak
Pojemność zbiornika na wodę: 350 ml
Uderzenie pary: 230 g/min
Strumień pary: 50 g/min
Długość kabla: 2,5 metra

Zalety:

 • szybko się nagrzewa dzięki mocy 3000 W
 • niepokonany w walce z zagnieceniami
 • uderzenie pary na poziomie 230 g/min
 • duży zbiornik na wodę o pojemności 350 ml
 • długi i elastyczny kabel o długości 2,5 metra
 • możliwość prasowania w pionie
 • trwała i niezawodna stopa T-ionicGlide
 • spiczasty koniec stopy dla dokładniejszego prasowania
 • blokada kapania
 • jakość wykonania
 • możliwość stosowania wody z kranu
 • aktywna funkcja Calc-Clean – samoczyszczenie
 • specjalny, wbudowany pojemnik na kamień
 • tryb oszczędzania energii
 • automatyczne wyłączanie
 • świetnie wyważone o wadze 1,5 kg
 • gumowany, wygodny uchwyt
 • wygodnie rozmieszczone przyciski i pokrętła funkcyjne na rękojeści żelazka

Wady:

 • nieco zbyt luźno pracujące pokrętło regulacji temperatury

Opinie użytkowników:

“To moje kolejne żelazko Philipsa z serii Azur. Obudowa poprzedniego nie wytrzymała niestety zderzenia z podłogą. Moc 3000 W zdecydowanie przekłada się na komfort prasowania. Moim zdaniem najlepsze żelazko do 300 zł. Polecam!” – Joanna, Rzeszów

“Przy trójce małych dzieci mam naprawdę sporo prasowania. Żelazko dobrze radzi sobie nawet w dużymi zagnieceniami, a stopa ma dobry poślizg. Na plus wąska końcówka która ułatwia prasowanie dookoła guzików. Co najważniejsze dla mnie nie jest też bardzo ciężkie.” – Lena, Białystok

“Polecam generalnie żelazka Philipsa. Tego konkretnego modelu używam od ponad roku i nadal jestem nim zachwycona. Stopa żelazka bardzo szybko się nagrzewa, a uzupełnianie wody jest dobrze pomyślane. Jak dla mnie bardzo rozsądny wybór.” – Anna87, Lublin

“Dobre, solidne żelazko w akceptowalnej cenie. Nie jest najtańsze, ale w tym przypadku cena zdecydowanie przekłada się na jakość wykonania. Co do funkcjonalności nie ma żadnych zastrzeżeń.” – Marti, Legnica

“Dość łatwo przestawić niechcący temperaturę trącając pokrętło regulacji, które dość lekko chodzi. Po dłuższym użytkowaniu stopa dalej zachowuje swoje właściwości i nie przylega do ubrań.” – Kamila, Bydgoszcz

“Żelazko spełnia moje oczekiwania i nie wymieniłabym go na żadne inne. Drugi raz kupiłabym takie samo.” – Roksana, Olsztyn

Gdzie kupisz najtaniej?

Ceny polecanego żelazka Philips Azur Pro GC4887/00 potrafią różnić się od siebie o nawet kilkadziesiąt złotych w zależności od sklepu. Przed zakupem sprawdź aktualne oferty i promocje.

Żelazko Bosch Sensixx'x TDA703021A

Żelazko Bosch Sensixx’x TDA703021A

Patrząc na rynek żelazek w Polsce można odnieść wrażenie, że jest on zdominowany przez markę Philips. Nie znaczy to oczywiście, że inni producenci nie mają nam do zaoferowania ciekawych produktów. Mamy przecież takie marki jak chociażby Tefal, Braun czy Rowenta. Nie ma jednak co ukrywać, że pod względem popularności jedynym producentem mogącym w pełni konkurować z Philipsem jest niemiecki Bosch.
Na szczególną uwagę zasługuje model Sensixx’x TDA703021A. Jest to produkt łączący w sobie wszystkie zalety nowoczesnego żelazka parowego z pełną gamą funkcji spotykaną w topowych modelach. Jego wyróżnikiem jest także wyjątkowo atrakcyjna cena, dzięki której model każdego miesiąca znajduje setki nowych nabywców.

Więcej pary to lepsza skuteczność prasowania

Od momentu kiedy żelazka z funkcją pary pojawiły się w sprzedaży minęło już wiele lat. Na przestrzeni tego okresu zyskały one rzeszę wiernych zwolenników którym trudno wyobrazić sobie inny sposób prasowania. Także my, redaktorzy serwisu Rankingly, zaliczamy się do tej grupy.

Uderzenie pary na poziomie 200 g/min jest co prawda nieco słabsze niż w dwóch ocenianych wyżej modelach Philipsa, ale wciąż wystarczająco mocne by skutecznie rozprawiać się z wszelkimi zagnieceniami. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku by wyrzut pary przez kanaliki w stopie nie dał żadnych szans pogniecionej tkaninie.

Bardziej wymagający użytkownicy docenią także opcję 5 stopniowej regulacji wytwarzania pary za pomocą wygodnego przełącznika i funkcję prasowania parowego w pionie. Dzięki niej możemy chociażby szybko odświeżyć zasłony czy firany bez konieczności ich zdejmowania.

Nowoczesna stopa żelazka

Stopa żelazka to bez dwóch zdań najważniejszy jego element. To właśnie ona stanowi jedyny punkt styku z prasowanymi tkaninami i tak naprawdę od niej w dużej mierze zależy skuteczność i wygoda prasowania. Ważne jest zatem aby zapewniała ona właściwy poślizg i równomiernie dystrybuowała wytworzoną parę bezpośrednio na prasowany materiał.

W ocenianym żelazku Bosch, zastosowano specjalną stopę o 3-fazowej konstrukcji.

Na samym początku, tkanina nawilżana jest przez parę, która wydobywa się z kanalików w górnej części stopy. Następnie jest ona silnie naparowywana pod ciśnieniem w środkowej części stopy, by finalnie, w ostatniej fazie, zostać osuszona i wygładzona.

Dzięki dobrze zaprojektowanemu układowi otworów w podstawie żelazka dystrybucja pary jest optymalna, a prasowanie dużo szybsze, wygodniejsze i bardziej skuteczne.

Ceramiczna stopa CeraniumGlissée świetnie sunie po każdym rodzaju tkaniny. Szorstki len, welur czy nawet gruby sztruks nie stanowią dla niej żadnego wyzwania. Co więcej, cechuje się ona podwyższoną odpornością na uszkodzenie mechaniczne, dzięki czemu nie musimy się przejmować, że jakiś metalowy guzik przypadkowo uszkodzi jej powłokę.

Standardem jest oczywiście odpowiednio wyprofilowane zakończenie ułatwiające prasowanie ciężko dostępnych miejsc takich jak okolice guzików, kołnierzyków czy mankietów.

Idealny poziom temperatury

Ciekawym udogodnieniem w żelazku TDA703021A jest opcja iTemp. Choć brzmi dość zagadkowo jej działanie jest banalnie proste. iTemp to inaczej zdefiniowana przez producenta temperatura bezpieczna dla wszystkich tkanin. Wystarczająco wysoka by zapewnić skuteczność, ale jednocześnie na tyle niska by nie uszkodzić żadnego, nawet najdelikatniejszego materiału.

Jest to rozwiązanie idealne, jeśli przykładowo, w prasowanym ubraniu nie mamy metki lub nie mamy pewności jaka temperatura będzie optymalna. Opcja ta zdecydowanie ułatwia i przyspiesza prasowanie. Nie musimy bowiem co chwili zmieniać temperatury i czekać, aż stopa żelazka odpowiednio się ochłodzi lub rozgrzeje jeszcze bardziej.

Przydatnym rozwiązaniem jest także usytuowany w środku pokrętła regulacyjnego wskaźnik TempOK. Po wybraniu temperatury umieszczona w nim lampka kontrolna będzie migać informując nas czy stopa żelazka dostosowała już stopień emitowanego ciepła do naszych ustawień. W momencie zrównania temperatury z ustawieniami miganie zmieni się w ciągłe świecenie. Co bardzo praktyczne dotyczy to zarówno nagrzewania jak i obniżania temperatury stopy. Opcja ta zabezpiecza nas chociażby przed uszkodzeniem delikatnej tkaniny z powodu jej kontaktu z bym rozgrzaną podstawą żelazka.

Czujnik SensorSecure

Dzięki wbudowanemu w uchwyt czujnikowi SensorSecure żelazko działa tylko kiedy trzymamy je w dłoni. W momencie puszczenia jest ono automatycznie wyłączane. Ponownie złapanie rękojeści powoduje ponowne błyskawiczne nagrzanie żelazka.
Dzięki dużej mocy żelazka wynoszącej aż 3000 W nie odczujemy żadnym niedogodności z tym związanym. Szczerze mówiąc nawet nie zauważymy kiedy żelazko znów będzie gotowe do pracy.

Nie do przecenienia są jednak zalety tego rozwiązania. Nawet jeśli zapomnimy o jego wyłączeniu żelazka opcja SensorSecure daje nam gwarancję bezpieczeństwa, skutecznie zapobiegając pożarowi. To z kolei daje komfort i poczucie spokoju.

Skuteczna walka z kamieniem

Nowoczesne żelazka coraz lepiej radzą sobie z problemem twardej wody i kamienia wydłużając tym samym nie tylko żywotność urządzenia, ale też chroniąc prasowane tkaniny.

Model Bosch TDA703021A wyposażony został w system 3AntiCalc, który obejmuje opcję samoczyszczenia zwaną SelfClean oraz system AntiCalc, który zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz urządzenia.
Połączenie mechanicznego czyszczenia, zmiękczania wody i bieżącego odkamieniania żelazka zapewnia skuteczną walkę z kamieniem i daje pewność, że sprzęt posłuży nam bezawaryjnie przez lata.

Ochrona delikatnych tkanin

Kolejną praktyczną funkcją żelazka Bosch jest blokada kapania w niskich temperaturach (DripStop). Dzięki kontroli temperatury wody, system zapobiega powstawaniu kropelek na stopie żelazka i eliminuje ryzyko pozostawienia śladów na prasowanych tkaninach.

Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku prasowania tkanin delikatnych, wymagających zastosowania niższych temperatur, takich jak jedwabie, satyny czy niektóre syntetyki.

Następnym sposobem na ochronę tkanin jest opcja AntiShine, której zadaniem jest zapobieganie wybłyszczeniu materiałów podczas prasowania.

Świetnie sprawdza się ona przy bardzo delikatnych syntetycznych tkaninach, nadrukach czy materiałach nylonowych zapobiegając ich przywieraniu do stopy żelazka.

Wygoda użytkowania

Żelazko Bosch TDA703021A posiada on kabel o długości 2,5 metra, który zapewnia optymalną swobodę ruchów. Dodatkowo, ergonomiczny kształt żelazka z wyprofilowanym miejscem na kciuk oraz przemyślany układ przycisków sprawiają, że operowanie nim jest bardzo wygodne.

Ponadto, specjalny duży otwór z klapka QuickFill, ułatwia napełnianie urządzenia wodą, a przezroczysty zbiornik o pojemności aż 340 ml, pomaga kontrolować jej poziom w każdym momencie prasowania.
Warto jeszcze wspomnieć o funkcji spryskiwacza, która szczególnie przydaje się w sytuacji, gdy prasujemy ciężkie i grube tkaniny, które wymagają dodatkowego nawilżenia dla uzyskania lepszych efektów.

Podsumowanie

Bosch TDA703021A to bardzo popularne żelazko, charakteryzujące się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Już za około 230 zł, dostaniemy doskonały produkt, wyposażony w wiele praktycznych i przydatnych funkcji, z których chętnie będziemy korzystać przy każdym prasowaniu.
Omówione powyżej udogodnienia jak AntiShine, AntiDrop czy iTemp nie tylko zagwarantowały temu modelowi miejsce w naszym rankingu, ale także sprawiły, że Bosch TDA703021A to jest jednym z najczęściej wybieranych i kupowanych żelazek z większości sklepów internetowych.

Podstawowe parametry:

Model: Bosch Sensixx’x TDA 703021A
Moc: 3000 W
Rodzaj stopy: CeraniumGlissée
Automatyczne wyłączanie: Tak
Blokada kapania: Tak
Funkcja samoczyszczenia: Tak
System antywapienny: Tak
Pojemność zbiornika na wodę: 340 ml
Uderzenie pary: 200 g/min
Strumień pary: 50 g/min
Długość kabla: 2,5 metra

Zalety:

 • świetny stosunek jakości do ceny
 • bardzo mocny wyrzut wody 200 g/min
 • moc 3000 W
 • pionowe uderzenie pary do odświeżania ubrań
 • troska o najdelikatniejsze tkaniny
 • 5 stopni wytwarzania pary
 • program AntiShine zapobiegający wyświecaniu się ubrań
 • bezpieczeństwo dzięki Sensor Secure
 • trójfazowa stopa CeraniumGlissée
 • stopa odporna na zarysowania i dająca doskonały poślizg
 • optymalna dystrybucja pary dzięki AdvancedSteam System
 • kształt stopy ułatwiający prasowanie ciężko dostępnych miejsc
 • i-Temp – automatyczna regulacja temperatury
 • wskaźnik TempOK
 • funkcja samoczyszczenia Selfclean
 • zintegrowany system anti-calc zapobiegający osadzaniu się kamienia
 • dripStop – blokada kapania w niskich temperaturach
 • długi i elastyczny kabel 2,5 metra
 • ergonomiczny i bardzo wygodny design
 • duży otwór QuickFill ułatwiający napełnianie żelazka wodą
 • przezroczysty zbiornik na wodę 340 ml
 • spryskiwacz
 • pojemnik do nalewania wody w zestawie
 • jakość wykonania obudowy

Wady:

 • spore zużycie wody przy generowaniu pary
 • dla niektórych żelazko może być zbyt ciężkie (1,9 kg)

Opinie użytkowników:

“Po roku użytkowania nadal jestem zadowolona z decyzji. Co prawda jest dość ciężkie, ale mi osobiście to nie przeszkadza.” – Ewa, Skawina

“Ogólnie żelazko ok. Na plus jakość wykonania, długi kabel i duża moc. Na minus nieco kanciasty wygląd i w moim odczuciu zbyt wolne nagrzewanie” – Zuza, Kalisz

“Żelazko dostałem w prezencie, więc nie miałam okazji porównywać go z innymi modelami. Napełnienie zbiornika do pełna sprawia, że żelazko staje się ciężkie, ale za to rzadziej trzeba uzupełniać wodę.” – Piter, Koszalin

“W porównaniu do żelazek podobnej klasy atrakcyjna cena. Działa bez zarzutu, dobrze prasuje więc nie ma się do czego przyczepić.” – Martyna, Łódź

“Przed zakupem czytałam trochę opinii i część osób była nie do końca zadowolona z tego modelu. Pozytywnych recenzji było jednak więcej, więc finalnie zdecydowałam się na zakup Boscha. Żelazko użytkuje od prawie pół roku i ogólnie uważam je za bardzo przyzwoity sprzęt.” – Majka, Skierniewice

“Niestety po niecałym roku żelazko przestało działać. Na szczęście było jeszcze na gwarancji, więc dostałam nowe. Poza tym prasuje dobrze i nie przecieka.” – Gabriela, Reda

“Sprawdziłam nie jeden ranking żelazek i Bosch zdecydowanie przoduje w prawie wszystkich testach i porównaniach. Osobiście jestem z niego zadowolona. Ma wszystkie funkcje których potrzebuje i naprawdę niezłą moc.” – Marta, Leszno

 

Gdzie kupisz najtaniej?

Ceny polecanego żelazka Bosch Sensixx’x TDA703021A potrafią różnić się od siebie o nawet kilkadziesiąt złotych w zależności od sklepu. Przed zakupem sprawdź aktualne oferty i promocje.

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4526/20

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4526/20

Popularność marki Philips jako producenta żelazek odzwierciedla się w naszym rankingu. Azur Performer Plus GC4526/20 to kolejny model tego niemieckiego producenta, który warto rozważyć poszukując nowego żelazka. Wyposażony jest on we wszystkie cechy jakich możemy oczekiwać po dobrej klasy żelazku parowym. Silny wyrzut pary (210 g/min) czy jej stały strumień na poziomie 50 g/min to wartości więcej niż przyzwoite. Żelazko świetnie radzi sobie także z prasowaniem w pionie. Dodatkowo, komfort użytkowania i intuicyjność obsługi sprawiają, że jest to model zdecydowanie godny zarekomendowania.

Skuteczność walce z zagnieceniami

Wszystkie ocenione żelazka charakteryzują się podobnymi parametrami. Nie jest zatem zaskoczeniem, że i ten model posiada zarówno stały strumień pary jak i opcję uderzenia parą. Co więcej, równie skutecznie radzi sobie z rozprasowywaniem zagnieceń na nawet bardziej wymagających materiałach.

Automatyczny regulator dobiera odpowiednią ilość pary z zależności od tkaniny gwarantując skuteczność prasowania. Jedyne co musimy zrobić to ustawić temperaturę i pozwolić żelazku działać.

Idealny poślizg i dokładność

Model Philips GC4526/20 to kolejne z żalezek wyposażonych w fenomenalną stopę T-ionicGlide. O jej zaletach pisaliśmy już wiele w recenzjach topowych produktów z pierwszego i drugiego miejsca rankingu.

W własnego doświadczenia możemy jedynie dodać, że zapewnienia producenta o wytrzymałości i odporności na zarysowania nie są w żadnym stopniu przesadzone.

Czy znaleźliśmy jakieś wady tej stopy? Na chwilę obecną nie, mimo że mieliśmy okazję przetestować wiele modeli wyposażonych we właśnie taką podstawę.

Pogromca kamienia

Kamień wydobywający się ze stopy żelazka może poplamić, a nawet zniszczyć prasowane tkaniny. Co gorsza w dłuższej perspektywie może również doprowadzić do zatkania kanalików i do awarii żelazka.

W trosce o nasze ubrania i żywotność urządzenia, model ten posiada specjalny system odkamieniania. Podczas każdego prasowania, maleńkie drobinki kamienia wytrącające się z wody zbierane są w specjalnym pojemniku, dzięki czemu nie ma ryzyka wydostania się ich na zewnątrz.

Według zaleceń producenta system samoczyszczenia SelfClean, powinien być uruchamiany przynajmniej co miesiąc, ale naszym zdaniem czynność tą wykonywać nieco częściej jeśli żelazko użytkujemy dość intensywnie.

System automatycznego wyłączania

Zastosowany w modelu GC4526/20 system automatycznego wyłączania jest dokładnie tym samym systemem który możemy spotkać w nieco droższych modelach Philipsa.

Niczym nie różni się także czas po którym żelazko przechodzi w stan uśpienia. 30 sekund dla pozycji poziomej i 8 minut dla żelazka pozostawionego w pionie to standard, który dobrze się sprawdza.

Ze swojej strony szczerze polecamy zakup żelazka wyposażonego w taką funkcjonalność. Jego obecność nie wpływa jakoś znacząco na cenę produktu, a w sposób prawie 100 procentowy eliminuje ryzyko związane z ewentualnym pożarem.

Kolorystyka, design i jakość wykonania

To co zasługuje na pochwałę to nowoczesny design żelazek Philipsa, który może się podobać. Co łatwo zauważyć producent stosuje identyczną obudowę do większości swoich modeli różnicując je jedynie za pomocą kolorystyki.
W przypadku żelazka GC4526/20 mamy do czynienia z połączeniem jasnych błękitów i granatowych akcentów.

W kwestii samej obudowy warto nadmienić, że została ona wykonana z dobrej jakości materiałów, a poszczególne elementy zostały ze sobą dobrze spasowane. Dzięki temu obudowa nie trzeszczy podczas prasowania i nie wydaje z siebie żadnych podejrzanych dźwięków.

Pokryty cienką warstwą gumowanego tworzywa uchwyt jest dobrze wyprofilowany i zapewnia dobre precyzyjną kontrolę nad żelazkiem .

Praktycznym udogodnieniem jest także usytuowany na froncie obudowy dodatkowy spryskiwacz, dzięki któremu możemy  nawilżyć prasowane tkaniny przed ich wyprasowaniem.

Podsumowanie

Rekomendowany model znalazł się w naszym rankingu najlepszych żelazek, głównie ze względu na dużą popularność wśród użytkowników. W cenie około 240 zł, producent oferuje skuteczne żelazko parowe, wyposażone w wiele praktycznych funkcji.

Nie ma co ukrywać, że różnice między poszczególnymi modelami mają bardziej charakter kosmetyczny i mogą polegać na takich parametrach jak siła wyrzutu pary czy długość kabla.

Oznacza to, że szukając żelazka do 300 zł możemy śmiało wybrać dowolny z proponowanych modeli i mieć pewność, że żelazko z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa spełni nasze oczekiwania.

Podstawowe parametry:

Model: Philips Azur Performer Plus GC4526/20
Moc: 2600 W
Rodzaj stopy: T-ionicGlide
Automatyczne wyłączanie: Tak
Blokada kapania: Tak
Funkcja samoczyszczenia: Tak
System antywapienny: Tak
Pojemność zbiornika na wodę: 300 ml
Uderzenie pary: 210 g/min
Strumień pary: 50 g/min
Długość kabla: 2 metry

Zalety:

 • stały strumień pary do 50 g/min
 • uderzenie pary na poziomie 210 g/min
 • duża moc 2600 W
 • możliwość prasowania parowego w pionie
 • zbiornik na wodę o pojemności 300 ml
 • odporna na zarysowania stopa T-ionicGlide
 • końcówka TriplePrecision dla większej dokładności
 • specjalny pojemnik zbierający drobinki kamienia podczas prasowania
 • funkcja samoczyszczenia SelfClean
 • system automatycznego wyłączania
 • optymalne wyważenie żelazka
 • waga 1,5 kg
 • wygodny i przyjemny w dotyku gumowany uchwyt
 • blokada kapania
 • elastyczny kabel o długości 2 metrów
 • cienka i delikatna mgiełka ze spryskiwacza
 • intuicyjne w obsłudze

Wady:

 • słabe oznaczenia na pokretle temperatury

Opinie użytkowników:

“Zgrabna obudowa i długi kabel zasilający. Mocny wyrzut pary. Jako plus można uznać funkcję która wyłącza żelazko gdy nie trzymamy go w dłoni. Polecam.” – Karola, Radom

“Wiedząc, że współczesne żelazka nie grzeszą długowiecznością nie chciałam zbytnio przepłacać. Za Philipsa zapłaciłam jakieś 250 zł, więc w razie awarii nie będzie aż tak bardzo szkoda.” – Julia, Grudziądz

“Ładny design i kolor błękitny kolor obudowy. W kwestii funkcjonalności żelazka wszystko ok. Produkt spełnia moje oczekiwania.” – Olka, Włocławek

“Nie wiem czy to wyłącznie kwestia porównania z moim starym żelazkiem, ale Philips nagrzewa się super szybko. Moim zdaniem bardzo dobre żelazko w tym przedziale cenowym.” – Ala, Rybnik

“Długo szukałam informacji jakie żelazko kupić i większości rankingów modele Philipsa zbierały pozytywne opinie. Kupiłam model 4526/20 i po roku użytkowania jest nadal niezawodne.” – Ula, Oświęcim

“Najlepsze żelazko jakie dotychczas miałam. Moim zdaniem zdecydowanie lepsze niż Tefal czy Bosch. Zaufałam opiniom z Ceneo i nadal uważam, że był to dobry wybór.” – Roksi90, Częstochowa

“Żelazko kupiłam przez Allegro w bardzo dobrej cenie. Ogólnie jestem zadowolona chociaż prasowanie w pionie nieco rozczarowuje.” – Natalia, Dęblin

Gdzie kupisz najtaniej?

Ceny polecanego żelazka Philips Azur Performer Plus GC4526/20 potrafią różnić się od siebie o nawet kilkadziesiąt złotych w zależności od sklepu. Przed zakupem sprawdź aktualne oferty i promocje.

Żelazko Philips Azur Performer GC3802/20

Żelazko Philips Azur Performer GC3802/20

Ostatnim żelazkiem Philips które trafiło do naszego rankingu jest model Azur Performer GC3802/20. Jest to prostsza i jednocześnie zdecydowanie tańsza wersja opisywanych powyżej modeli tego samego producenta. Nie posiada ona co prawda kilku przydatnych funkcji, ale jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem to będzie to bardzo rozsądny wybór. Philips bez względu na model jest bowiem synonimem jakości. Mniejszy stopień skomplikowania to także, przynajmniej teoretycznie, niższe ryzyko awarii. Jeśli prasujemy rzadziej to dopłacanie 100 czy 150 zł za lepszą stopę czy dłuższy kabel byłoby zbędnym wydatkiem.

Tanie żelazko z funkcją pary

Model GC3802/20 podobnie jak droższe odpowiedniki wyposażony został w funkcję prasowania parowego. Różnicę stanowi jedynie siła z jaką żelazko uderza parą. 140 g/min to zdecydowanie najniższa wartość wśród produktów polecanych w zestawieniu.

Nie oznacza to jednak, że uderzenie pary nie przyniesie rezultatów w postaci wyprasowanych zagnieceń. Może się jednak zdarzyć, że zamiast jednokrotnie, będziemy musieli skorzystać z funkcji dwukrotnie dla uzyskania idealnych efektów.

Naszym zdaniem w żaden sposób nie dyskwalifikuje to jednak tego konkretnego modelu. Analizując poszczególne funkcje warto mieć w pamięci, że cena tego modelu jest prawie dwukrotnie niższa niż flagowych produktów tej marki.

Żelazko mimo swojej prostoty posiada na pokładzie automatyczny regulator pary zapewniający optymalny strumień wilgoci dla wybranej temperatury i rodzaju prasowanego materiału.

Stopa SteamGlide

Ze względu na niższą cenę Philips Azur Performer GC3802/20 wyposażony jest w prostszą stopę SteamGlide, zamiast topowej T-ionicGlide.

Prostszą nie oznacza gorszą. Stopa charakteryzuje się dobrym poślizgiem. Jej odporność na zarysowania jest może minimalnie niższa, ale wciąż pozostaje na więcej niż przyzwoitym poziomie. Co więcej stopę łatwo utrzymać w czystości przecierając ją od czasu do czasu wilgotną szmatką.

Także w tym modelu stopa zakończona jest wyprofilowaną końcówką TriplePrecision ułatwiającą dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Szczerze mówiąc jest to obecnie absolutny standard, a producenci starają się wyróżnić swoje rozwiązania nadając im chwytliwe marketingowo anglojęzyczne nazwy.

Podwójny system antywapienny

Twarda woda w naszych kranach często powoduje osadzanie się kamienia w urządzeniach parowych. Z tego względu, Philips wyposażył polecane żelazko w system antywapienny i technologię samooczyszczania. Dzięki specjalnym tabletkom proces osadzania się kamienia został znacznie spowolniony.

Funkcja Calc-Clean pozwala z kolei na pozbycie się wszelkich osadów z wnętrza żelazka w szybki i prosty sposób. Dzięki regularnemu czyszczeniu, wydajność strumienia pary będzie na najwyższym poziomie gwarantując doskonałe efekty prasowania. Żelazko wolne od kamienia zatykającego dysze z pewnością posłuży nam zdecydowanie dłużej.

Szybkie i wygodne

Philips Azur Performer to linia produktów o dużej mocy i wydajności. Recenzowany model GC3802/20 legitymuje się mocą 2400 W.

Zapewnia to bardzo szybkie nagrzewanie się żelazka i niemal natychmiastową gotowość do pracy.

Optymalna waga gwarantuje idealne przyleganie stopy SteamGlide do prasowanej tkaniny. Urządzenie świetnie leży w ręce, a gumowany uchwyt chroni żelazko przed wyślizgnięciem się z dłoni.

Przewód o długości 2 metrów nie ogranicza i pozwala na bardzo komfortowe prasowanie. Zbiornik na wodę o pojemności 300 ml jest bardzo łatwy do napełnienia. Otwierane na bok drzwiczki zapobiegają także rozlewaniu wody przy nalewaniu.

Ostatnią cechą żelazka na którą warto zwrócić uwagę jest opcja ECO. Dzięki jej zastosowaniu zużycie energii podczas prasowania możemy obniżyć nawet o 20% oszczędzając tym pieniądze.

Podsumowanie

Żelazko parowe Philips GC3802/20 to połączenie dużej wydajności i komfortu użytkowania. W bardzo atrakcyjnej cenie, około 160 zł, producent oferuje nam urządzenie dobrej jakości, posiadające wiele praktycznych funkcji. Efektywne wykorzystanie pary i świetna stopa SteamGlide zagwarantują doskonałe efekty prasowania i nie pozostawią żadnych zagnieceń. Przyjemna w dotyku obudowa oraz optymalna waga urządzenia zapewnią wygodę i komfort użytkowania każdego dnia.

Podstawowe parametry:

Model: Philips Azur Performer GC3802/20
Moc: 2400 W
Rodzaj stopy: SteamGlide
Automatyczne wyłączanie: Nie
Blokada kapania: Tak
Funkcja samoczyszczenia: Tak
System antywapienny: Tak
Pojemność zbiornika na wodę: 300 ml
Uderzenie pary: 140 g/min
Strumień pary: 40 g/min
Długość kabla: 2 metry

Zalety:

 • korzystny stosunek jakości do ceny urządzenia
 • automatyczny regulator pary
 • uderzenie pary na poziomie 140 g/min
 • stały strumień pary do 40 g/min
 • blokada kapania
 • możliwość prasowania w pionie
 • stopa SteamGlide zapewniająca doskonały poślizg
 • funkcja samoczyszczenia Calc-Clean
 • moc 2400 W
 • pojemnik na wodę o pojemności 300 ml
 • wygodne drzwiczki otwierane na bok dla łatwiejszego nalewania wody
 • optymalna waga żelazka
 • ustawienie ECO dla oszczędności energii
 • przewód o długości 2 metrów
 • zacisk do przewodu zasilającego w zestawie
 • wygodny gumowany uchwyt

Wady:

 • brak funkcji automatycznego wyłączania

Opinie użytkowników:

“Jak na swoją cenę naprawdę dobre żelazko parowe. Nie jest ani za ciężkie, ani za lekkie. Prasowanie nim to prawdziwa przyjemność.” – Madzia, Gliwice

“Do kupna tego modelu zachęciły mnie pozytywne opinie znalezione w sieci i umiarkowana cena. Jakość materiałów i samego wykonania na plus. Jak na moje potrzeby moc żelazka wystarczająca. Funkcja pary bez zastrzeżeń, choć uderzenie pary mogłoby być nieco silniejsze.” – OliwiaR, Wrocław

“Tanie żelazko bez udziwnień i bajerów. Dobrze prasuje i mam nadzieje, że okaże się też niezawodne przez dłuższy czas.” – Renata, Zgorzelec

“Produkt spełnia moje oczekiwania. Do zalet można zaliczyć jakość wykonania i szybkość nagrzewania. Jak na razie żadnych wad dyskwalifikujących ten model nie odkryłam.” – Wiki, Leszno

“Fajne i niedrogie żelazko. Jest proste w obsłudze i w miarę lekkie. Kabel mógłby być minimalnie dłuższy.” – Klaudia, Zawiercie

“Użytkuje żelazko Philipsa od dłuższego czasu i mam pozytywną opinię na jego temat. Śmiało mogę polecić zakup.” – Hanna.T, Świdnica

“Żelazko kupione w sklepie internetowym. Wysyłka darmowa, więc łączny koszt nie przekroczył 180 zł. W tej cenie chyba ciężko znaleźć coś inne równie solidny model.” – Agnieszka, Stargard

“Super żelazko. Jestem z niego naprawdę zadowolona i co ważne nie kosztowało nie wiadomo ile.” – Anita, Łomża

Gdzie kupisz najtaniej?

Ceny polecanego żelazka Philips Azur Performer GC3802/20 potrafią różnić się od siebie o nawet kilkadziesiąt złotych w zależności od sklepu. Przed zakupem sprawdź aktualne oferty i promocje.

Żelazko Bosch TDA503011P

Żelazko Bosch TDA503011P

TDA503011P to kolejne żelazko marki Bosch, które znalazło się w naszym rankingu. Wynika to przede wszystkim z dużej popularności oraz funkcjonalności tego modelu.

Duża moc 3000 W sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy w oka mgnieniu. Po zaledwie kilku chwilach możemy korzystać z mocnego uderzenia pary (200 g/min), które skutecznie rozprawia się z najtrudniejszymi zagnieceniami. To w zupełności wystarczy by móc prasować i odświeżać tkaniny także w pozycji pionowej.

Stopa CeraniumGlissée o specjalnej 3-fazowej konstrukcji, pozwala na skuteczne nawilżenie, wygładzenie i wysuszenie tkaniny. Ponadto, jej świetne właściwości ślizgowe poprawią komfort i szybkość prasowania.

Duża liczba pozytywnych opinii oraz przystępna cena modelu TDA503011P to kolejne powody, dzięki którym żelazko znalazło się w naszym rankingu.

Uderzenie pary dla lepszej skuteczności prasowania

Linia żelazek Bosch Sensixx’x charakteryzuje się dużą skutecznością i wygodą prasowania. 3000 W umożliwia zagrzanie się stopy żelazka w zaledwie kilka chwil. Od pierwszych chwil mamy więc dostęp do pełnej mocy, która pozwoli na wykorzystanie stałego strumienia pary na poziomie 45 g/min. To wartość wystarczająca by poradzić sobie z trudnymi zagnieceniami na każdym materiale.

Co w sytuacji jeśli prasowane tkaniny są wyjątkowo grube i mocno pogniecione?
Z pomocą przyjdzie mocne uderzenie pary dochodzące do 200 g/min. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk by z łatwością pozbyć się najbardziej uciążliwych zagnieceń. To szybki i skuteczny sposób na osiągnięcie doskonałych efektów prasowania. Ciężko dziś wyobrazić sobie żelazko, które nie miałoby podobnej funkcji.

DripStop – zapomnij o śladach wody

Kto z nas nie zna żelazek parowych, z których kapie woda? Tkaniny ze śladami wody, często nadają się jedynie do ponownego prania. Bosch rozwiązuje ten problem dzięki zastosowaniu funkcji DripStop. Na czym ona polega?

Aby z wody powstała odpowiednia ilość pary potrzebnej do prasowania, konieczna jest wyższa temperatura. DripStop to system, który steruje temperaturą przepływu wody w urządzeniu. Ma ona postać pary, dzięki czemu nie ma ryzyka powstawania kropelek i plam na prasowanych tkaninach.

Co szczególnie istotne, funkcja ta działa również w niskich temperaturach. Zatem delikatne materiały jak jedwab, satyna czy tkaniny syntetyczne, nie będą narażone na ślady z wody. W rezultacie, osiągniemy świetne efekty prasowania w każdej temperaturze.

CeraniumGlissée – optymalna dystrybucja pary i świetny poślizg

Ceramiczna stopa żelazka Bosch gwarantuje precyzyjność, szybkość i komfort prasowania. W jaki sposób zostało to osiągnięte?

Po pierwsze, stopa CeraniumGlissée podzielona jest na trzy strefy naparowywania. Na początku, specjalny układ kanalików w górnej części stopy pomaga dokładnie nawilżyć prasowaną tkaninę. Następnie, w środkowej części, para podawana jest pod dużym ciśnieniem. Pozwala to na niezwykle staranne namoczenie materiału, co w ostatnim etapie, umożliwi wygładzenie i osuszenie prasowanych ubrań. System ten jest bardzo efektywny a rezultaty zauważalne po jednym przeciągnięciu żelazka.

Po drugie, kształt stopy pozwala na dokładne wyprasowanie trudno dostępnych miejsc. Spiczasta końcówka bez problemu dociera w okolice guzików, mankietów czy marszczeń materiałów. Dzięki temu efekt prasowania będzie doskonały.

Po trzecie, ceramiczna powłoka stopy żelazka zapewnia doskonały poślizg, co znacząco wpływa na komfort prasowania. Jej powierzchnia jest niezwykle odporna na zarysowania, dzięki czemu nie jest podatna na zabrudzenia i bardzo łatwo się ją czyści.

Odkamienianie

Żelazko Bosch TDA503011P jest odporne na osadzanie się kamienia, co znacząco wydłuża jego żywotność. To dzięki systemowi, który ogranicza powstawanie osadów i pomaga się ich pozbyć z wnętrza żelazka.

W urządzeniu znajduje się specjalny pojemnik AntiCalc. Podczas każdego prasowania, zbiera on drobinki kamienia z wody. Tym samym, nie pozwala na przedostanie się zanieczyszczeń do kanalików i dalej, do stopy żelazka.

Aby odkamienianie było w pełni skuteczne, należy oczyszczać żelazko przynajmniej raz w miesiącu. W tym celu najlepiej skorzystać z funkcji Calc’nClean. Wystarczy napełnić zbiornik wodą, zagrzać żelazko do maksymalnej temperatury i ustawić parę na najwyższą wartość. Następnie, odłączyć urządzenie od zasilania i potrząsać w pozycji poziomej w celu usunięcia kamienia z wnętrza żelazka.

Regularnie czyszcząc żelazko z kamienia obniżamy ryzyko powstania plam na prasowanych ubraniach.

Automatyczny wyłącznik

Każdy z nas, choć raz w życiu zastanawiał się, czy wyłączył żelazko przed wyjściem z domu?
Z oczywistych względów nie jest to najbardziej komfortowa sytuacja. W najlepszym razie zmusi nas do powrotu do domu a w najgorszym, może stanowić poważne zagrożenie.

Marka Bosch, podobnie jak inni producenci obecni na rynku, rozwiązuje ten problem za pomocą funkcji automatycznego wyłączania żelazka.

Urządzenie pozostawione w bezruchu w pozycji poziomej, automatycznie się wyłączy po upływie pół minuty. Ogranicza to ryzyko przypalenia prasowanej tkaniny oraz wywołania pożaru. Czas ten wydłużony jest do 8 minut, gdy żelazko znajduje się w pozycji pionowej. W obu przypadkach lampka alarmowa zacznie mrugać informując nas o tym, że żelazko zostało wyłączone. Aby ponownie włączyć żelazko, wystarczy delikatnie nim poruszyć.

Funkcja Secure dba o nasze bezpieczeństwo oraz ogranicza zużycie energii podczas dłuższych przerw w prasowaniu.

Łatwe i szybkie uzupełnianie wody

Czy zdarzyło Ci się kiedyś rozlać wodę przy napełnianiu żelazka?

TDA503011P wyposażony jest w duży otwór QuickFill, dzięki któremu już nigdy nie będziesz mieć takiego problemu. Dodatkowo, bardzo duży zbiornik o pojemności 350 ml jest przezroczysty. Pozwala to na uzupełnienie dokładnie takiej ilości wody jaka jest nam potrzebna. I to bez ryzyka przelania.
Użytkownicy żelazka TDA503011P, często zwracają uwagę na dużą wygodę tego modelu. Duży zbiornik umożliwi długie prasowanie bez konieczności przerywania.

Podsumowanie

Żelazko Bosch TDA503011P, to kolejny model, który oferuje nam szereg nowoczesnych i praktycznych rozwiązań. Dzięki dużej mocy i skutecznemu systemowi wykorzystania pary, doskonale radzi sobie z wszelkimi zagnieceniami. Efektywność żelazka sprawia, że świetnie nadaje się dla osób, które dużo prasują.

Czy warto zdecydować się na zakup tego modelu? Odpowiedź jest oczywiście kwestią indywidualną. Jednak naszym zdaniem, TDA503011P to dobre żelazko poniżej 200 zł, które zachwyci nas efektami swojej pracy.

Podstawowe parametry:

Model: Bosch TDA503011P
Moc: 3000 W
Rodzaj stopy: CeraniumGlissée
Automatyczne wyłączanie: Nie
Blokada kapania: Tak
Funkcja samoczyszczenia: Tak
System antywapienny: Tak
Pojemność zbiornika na wodę: 350 ml
Uderzenie pary: 200 g/min
Strumień pary: 45 g/min
Długość kabla: 2 metry

Zalety:

 • strumień pary na poziomie 45 g/min
 • wyrzut pary 200 g/min
 • możliwość prasowania w pozycji pionowej
 • duża moc 3000 W
 • innowacyjna stopa CeraniumGlisse o idealnym poślizgu
 • optymalna dystrybucja pary
 • 5 stopni wytwarzania pary
 • specjalny kształt stopy ułatwia prasowanie ciężko dostępnych miejsc
 • automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa
 • płynna regulacja temperatury
 • funkcja samoczyszczenia SelfClean
 • system Anti-Calc: czyszczenie i usuwanie kamienia
 • blokada kapania w niskich temperaturach
 • wygodny uchwyt i ergonomiczne przyciski
 • duży otwór QuickFill ułatwiający napełnianie żelazka wodą
 • przezroczysty zbiornik na wodę ułatwiający kontrolę jej poziomu
 • duży pojemnik na wodę 350ml
 • lampka wskazująca czy urządzenie jest włączone
 • przewód o długości 2 metrów ze specjalną klamrą spinającą
 • spryskiwacz rozpylający mgiełkę, która dodatkowo nawilża ubrania

Wady:

 • plastikowa obudowa podatna na zarysowania
 • dla niektórych żelazko może być zbyt ciężkie (1,85 kg)

Opinie użytkowników:

“Poprzednie żelazko Tefal używałam przez ponad 4 lata zanim odmówiło współpracy. Tym razem zdecydowałam się na markę Bosch jako, że miała sporo pozytywnych ocen. Design nieco kwadratowy, ale sam produkt sprawdza się dobrze. Przy sporym uderzeniu pary szybko zużywa wodę, ale chyba wszystkie żelazka parowe tak mają.” – Gosia, Kielce

“Kilka osób polecało ten model na forum internetowym związanym z AGD, więc postanowiłem je kupić dla żony. Użytkuje je od kilku miesięcy i nie narzeka, więc jest to chyba wystarczająca rekomendacja.” – Tomek, Łódź

“Dobry stosunek ceny produktu do jakości wykonania. Używam tylko wody destylowanej do prasowania, więc nie ma problemu z kamieniem, a żelazko po ponad roku użytkowania jest bezawaryjne.” – Krzysztof, Bydgoszcz

“Kupiłam dwa takie same żelazka. Dla siebie i dla mamy na prezent. Oba sprawują się bardzo dobrze mimo dosyć częstego prasowania.” – Maja, Legnica

“Żelazko nie chlapie wodą nawet przy stosunkowo niskiej temperaturze prasowania. Długi przewód i łatwe uzupełnianie zbiornika na wodę zdecydowanie na plus.” – Michu, Piaseczno

“Przed dokonaniem zakupu sprawdziłam chyba każdy dostępny w sieci test żelazek począwszy od 2016 czy 2017 roku. Generalnie cały czas pojawiają się te same modele, więc kupiłam w sumie Boscha i nie narzekam.” – Daria, Kalisz

Gdzie kupisz najtaniej?

Ceny polecanego żelazka Bosch TDA503011P potrafią różnić się od siebie o nawet kilkadziesiąt złotych w zależności od sklepu. Przed zakupem sprawdź aktualne oferty i promocje.

Żelazko Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra

Żelazko Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra

Nie tylko Phillips czy Bosch robią dobre żelazka. W naszym rankingu znalazło się też miejsce na nieco mniej popularną markę Russell Hobbs i ich flagowy model 20630-56 Power Steam Ultra.
Naszym zdaniem, jest to świetna propozycja dla osób, które dużo i często prasują. Silny strumień pary radzi sobie z opornymi zagnieceniami na każdym materiale. Z kolei wyżłobienia w stopie, zapewniają precyzję i dokładność przy prasowaniu trudno dostępnych miejsc. Dodatkowe funkcje takie jak blokada przeciwko kapaniu, samoczyszczenie czy automatyczne wyłączanie to niezbędne wyposażenie nowoczesnego żelazka.

Szybkie i wydajne prasowanie parowe

Żelazko Russell Hobbs 20630-56 bardzo szybko się nagrzewa i jest gotowe do pracy w zaledwie kilkanaście sekund. To dzięki dużej mocy 3100 W, która robi wrażenie nawet na liderach naszego rankingu. W połączeniu z silnym wyrzutem pary (210 g/min) stanowi niezawodną broń przeciwko wszelkim zagnieceniom.

Skuteczność prasowania odnosi się to także do bardzo delikatnych i eleganckich ubrań, które wymagają specjalnego traktowania. Standardowe użycie żelazka w pozycji poziomej, mogłoby je zniszczyć i wyświecić. Jednak z pomocą przychodzi funkcja odświeżania i prasowania tkanin w pozycji pionowej. W warunkach domowych użycie pary to jedyna rozsądna opcja wygładzania tak delikatnych rzeczy. Russell Hobbs świetnie poradzi sobie z najbardziej opornymi zagnieceniami marynarek, koszul czy sukienek.

Stożkowa końcówka dla lepszej precyzji

Wszystkie żelazka w naszym rankingu posiadają spiczaste zakończenie stopy. Niewątpliwie ułatwia to dokładne prasowanie trudno dostępnych miejsc. Jednak końcówka żelazka Russell Hobbs 20630-56 jest naprawdę wyjątkowa. Nie tylko posiada ostro zakończony czubek ale również wyposażona jest w specjalne wyżłobienia.Do czego one służą?

Przede wszystkim idealnie docierają w zakamarki prasowanych ubrań, takie jak na przykład okolice guzików czy zamków. Wycięcia z boku stopy okalają wystający element, precyzyjnie rozprasowując wszelkie zagniecenia i pozostawiając tkaninę idealnie gładką.

Automatyczne wyłączanie

Żelazko Russell Hobbs 20630-56 posiada system automatycznego wyłączania. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które dostępne jest w większości nowoczesnych sprzętów.

Podobnie jak w modelach innych marek, funkcja aktywuje się w sytuacji, gdy urządzenie pozostaje w bezruchu przez pół minuty w pozycji poziomej i 8 minut w pozycji pionowej. Dodatkowo, Russell Hobbs 20630-56 poinformuje nas o wyłączeniu żelazka emitując sygnał dźwiękowy i zapalając specjalna lampkę. Aby ponownie nagrzać żelazko i powrócić do wcześniejszych ustawień wystarczy nim poruszyć.

Opinie użytkowników jednoznacznie wskazują, że funkcja ta jest niezwykle istotna i stanowi ważne kryterium podczas wybierania nowego żelazka.

Autoczyszczenie

Żywotność żelazek parowych w dużej mierze zależy od ilości kamienia osadzającego się w ich wnętrzu. Twarde osady z wody mogą całkowicie zatkać kanaliki i uniemożliwić korzystanie z pary. Dlatego też tak ważne jest regularne czyszczenie żelazka.

Model Russell Hobbs 20630-56 wyposażony jest w funkcję Anti-scale. Pozwala ona na skuteczne usuwanie zalegających drobinek kamienia. Ważne by korzystać z tej funkcji przynajmniej raz w miesiącu lub częściej, jeśli woda w naszej okolicy jest bardzo twarda.

Aby uruchomić autoczyszczenie, wystarczy napełnić zbiornik wodą. Następnie należy rozgrzać żelazko do maksymalnej temperatury oraz ustawić wyłącznik pary na największą wartość. Po zgaśnięciu lampki nagrzewania, należy już tylko nacisnąć przycisk czyszczenia i poruszać żelazkiem ze stopą skierowaną w dół. Dzięki temu, wszelkie osady z kamienia zostaną usunięte wraz z silnym strumieniem pary.

Systematyczne czyszczenie żelazka zapewni nam jego długie życie i maksymalną efektywność wykorzystania pary.

Podsumowanie

Bardzo dobre żelazko w atrakcyjnej cenie – to najlepsze podsumowanie recenzji modelu 20630-56.
Czy warto jednak zdecydować się na mniej popularną markę?
Jeśli zależy nam na niezawodnym, w pełni funkcjonalnym i praktycznym urządzeniu jest to model wart naszego zainteresowania.

Żelazko Russell Hobbs 20630-56 to świetna alternatywa dla bardziej popularnych marek dostępnych na rynku. A jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie, jakie żelazko kupić do 200 zł, to naszym zdaniem, jest to najlepszy wybór.

Podstawowe parametry:

Model: Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra
Moc: 3100 W
Rodzaj stopy: Ceramiczna
Automatyczne wyłączanie: b/d
Blokada kapania: Tak
Funkcja samoczyszczenia: Tak
System antywapienny: Tak
Pojemność zbiornika na wodę: 350 ml
Uderzenie pary: 210 g/min
Strumień pary: 45 g/min
Długość kabla: 3 metry

Zalety:

 • duża moc 3100 W
 • bardzo długi i elastyczny kabel o długości 3 metrów
 • zbiornik na wodę o pojemności 350 ml
 • uderzenie pary na poziomie 210 g/min
 • stały strumień pary 45 g/min
 • świetny stosunek jakości do ceny
 • funkcja samooczyszczania Anti-scale
 • możliwość prasowania w pionie
 • przyciski z antypoślizgowymi żłobieniami
 • wygodne uzupełnianie wody dzięki drzwiczkom otwieranym na bok
 • spryskiwacz dodatkowo nawilżający prasowane tkaniny
 • ceramiczna stopa odporna na zarysowania
 • system Anti-Drip zapobiegający kapaniu wody
 • wygodne wyżłobienie stopy żelazka dla lepszej precyzji
 • przyjemny w dotyku i miękki uchwyt
 • możliwość prasowania na sucho, bez pary

Wady:

 • brak możliwości użycia pary przy niższych temperaturach
 • dosyć ciężkie żelazko

Opinie użytkowników:

“Wybór żelazka tej marki nie jest oczywisty. Większość kupuje albo Philipsa albo Boscha. Ja stwierdziłam, że może w przypadku tej marki więcej będzie żelazka w żelazku, a mniej marketingu producenta. Po kilku miesiącach od zakupu nadal jestem zadowolona i uważam, że była to dobra decyzja.” – Partycja, Bełchatów

“Sprawdzałam opinie na Opineo i wszyscy polecali to żelazko. Z tego co widzę to można je teraz kupić poniżej 160 zł co jest bardzo dobrą ceną.” – Agata.P, Ostrów Wielkopolski

“Szukałam żelazka z długim przewodem, a ten model ma kabel o długości 3 metrów. Ceramiczna stopa nie jest może jakimś osiągnięciem technologicznym, ale jak dla mnie wystarcza.” – Edyta, Sopot

“Duża moc żelazka zdecydowanie na plus. Przewężenie w kształcie stopy pozwala łatwiej dotrzeć do okolic guzików. Polecam.” – Weronika, Zielona Góra

“Tanie żelazko bardzo przyzwoitej jakości. Szybko się nagrzewa i skutecznie prasuje. Ile wytrzyma tego nie wiem, ale droższe żelazka też nie są długowieczne.” – Michalina, Lubin

“Początkowo zastanawiałam się czy kupić żelazko Philips czy Tefal, ale ostatecznie po przeczytaniu kilku recenzji wybór padł na Russel Hobbs. Głównie ze względu na dużą moc i rozsądną cenę.” – Edyta, Kutno

Gdzie kupisz najtaniej?

Ceny polecanego żelazka Russell Hobbs 20630-56 potrafią różnić się od siebie o nawet kilkadziesiąt złotych w zależności od sklepu. Przed zakupem sprawdź aktualne oferty i promocje.

Zostaw swoją ocenę

Dołożyliśmy wszelkich starań by nasz ranking był jak najbardziej kompleksowy i pomocny w wyborze modelu dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli doceniasz naszą pracę zostaw pozytywną ocenę.

Ranking żelazek 2019. Najlepsze żelazka parowe
4.5 (89.26%) 54 ocen

O autorze rankingu:

Z serwisem Rankingly.pl związana od samego początku jego istnienia. Miłośniczka nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań dla domu i kuchni. Obiektywna i dociekliwa poszukiwaczka dobrej jakości produktów w rozsądnej cenie.

Dorota Zdankiewicz

redaktor naczelna działu AGD

Bezpieczne zakupy w internecie

Kupowanie sprzętów AGD i RTV za pośrednictwem sklepów internetowych stało się obowiązującym standardem i znacznym ułatwieniem. Wystarczy kilka klików by za kilka dni do naszych drzwi zapukał kurier z zamówionym towarem. Wydając przez internet kwoty sięgające często nawet kilka tysięcy złoty upewnijmy się, że dokonujemy zakupów w sprawdzonych, godnych zaufania sklepach.

 • Zadowolenie.pl
 • Electro.pl
 • OleOle.pl
 • RtvEuroAgd
 • Neo24.pl (NeoNet)
 • Morele.pl
 • Komputronik.pl
 • Mall.pl
 • Redcoon.pl
 • MediaExpert.pl
 • eMag.pl
 • Allegro.pl
 • MediaMarkt
 • MyCenter.pl
 • Saturn.pl

Najpopularniejsze rankingi

Ranking najlepszych płyt indukcyjnych

Pora na zakup nowej płyty indukcyjnej? Z setek modeli wybraliśmy 7 najlepszych. Sprawdź które to płyty i co wyróżnia jest na tle konkurencji. Porównaj ceny i zaoszczędź nawet kilkaset złotych.

czytaj dalej