Zaznacz stronę

Niektóre z linków w tekście to tzw. linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem nic nie tracisz, a ewentualna niewielka prowizja którą możemy otrzymać pomaga nam w tworzeniu jakościowych treści. Dowiedz się więcej.

Ranking robotów sprzątających do 1000 złotych. Top 7 modeli w 2024

Roboty sprzątające cieszą się dużym zainteresowaniem. W końcu kto nie chciałby mieć w domu takiego małego pomocnika, który samodzielnie zadba o czystość naszych podłóg? To wygoda, którą doceni dosłownie każdy! Nie każdy jednak chce wydawać majątek na zakup robota sprzątającego, zwłaszcza, że nie może on stanowić jednego sprzętu sprzątającego w naszym mieszkaniu. Czy z kolei tani robot sprzątający ma sens? Okazuje się, że tak! Pośród setek ofert budżetowych robotów nasi eksperci wybrali listę naprawdę porządnych modeli. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki robot sprzątający do 1000 złotych jest godny Twojej uwagi to zapraszamy do lektury naszego rankingu!

Robot sprzątający do 1000
Autor rankingu: Anna Kuleszewicz

Ranking robotów sprzątających do 1000 złotych 2024

 

Robot sprzątający do 1000 Tefal X-PLORER Serie 60

Model Tefal X-PLORER Serie 60 zdecydowanie zwycięża ten ranking robotów sprzątających! To urządzenie oferuje rozwiązania podobne do tych znanych z droższych modeli. Nie tylko posiada dużą moc ssącą (2 300 Pa) i wytrzymałą baterię (do 90 min na jednym ładowaniu)! Ten tani, najlepszy robot z rankingu poza sprzątaniem oferuje możliwość mycia podłogi! Urządzenie odkurza, zamiata, zbiera kurz i zabrudzenia oraz mopuje podłogi jednocześnie! W dodatku dostępne jest zdalne sterowanie robotem z pomocą aplikacji. Czy to koniec udogodnień? Ależ skąd! Tefal X-PLORER Serie 60 to najniższy z odkurzacz automatycznych z funkcją mopowania. Posiada zaledwie 6 cm wysokości, co pozwala mu wjeżdżać nawet pod bardzo niskie meble!

Robot sprzątający do 1000 iRobot Roomba Combo

To kolejny doskonały model, który nie bez powodu został wyróżniony przez nasz ranking robotów sprzątających do 1000 zł! iRobot Combo to bardzo dobry robot sprzątający wyposażony w zaawansowaną funkcję mopowania. Urządzenia te doskonale czyszczą powierzchnie płaskie, za jednym zamachem wciągając kurz i myjąc je na mokro! Robot pracuje też doskonale w przypadku dywanów, usuwając z nich wszelkie zanieczyszczenia, a nawet zwierzęcą sierść. I musimy przyznać – robi to z imponującą precyzją! Ponadto możesz zarządzać urządzeniem poprzez sterowanie aplikacją mobilną. Możliwość ustawienia inteligentnego harmonogramu pozwala na systematyzację i doskonałą koordynację pracy urządzenia. Nawet, gdy nie ma Cię w domu.

Robot sprzątający do 1000 Roborock E5

Roborock E5 to kolejne polecane roboty sprzątające, wyróżnione w naszym rankingu. Podobnie jak inne polecane odkurzacze automatyczne, Roborock E5 oferuje możliwość jednoczesnego sprzątania na sucho i mokro. Doskonale radzi sobie z pokonywaniem progów oraz perfekcyjnie odkurza dywany. Dodatkowe czujniki sprawiają sam rozpoznaje powierzchnię, na której się znajduje i w razie potrzeby – zwiększa swoją moc. Robot sprzątający Roborock E5 jest także niezwykle wygodny w obsłudze. Tak jak inne topowe modele, oferuje możliwość sterowania przez aplikację, a dodatkowo może być obsługiwany przez pilota!

Robot sprzątający do 1000 Dreame F9

Oto kolejny model, którego nasz ranking robotów sprzątających do 1000 nie mógł pominąć. Robot automatyczny Dreame F9 to kolejne małe cacko, które zaskoczy Cię swoimi możliwościami. Niewielkie wymiary ułatwiają mu wyjeżdżanie spod mebli, a duża siła ssąca zadba o to, by Twój dom zawsze lśnił czystością. Roboty te posiadają także sterowany elektronicznie mop, dzięki czemu urządzenie samo sprząta nie tylko na sucho, ale i na mokro. Zaletą jest dość spora objętość pojemnika na kurz oraz wygodna opcja sterowania robotem za pomocą aplikacji. Model Dreame F9, poza inteligentną funkcją mapowania w aplikacji posiadają także wirtualne ściany. Ułatwia to zarządzanie czyszczoną przestrzenią.

Robot sprzątający do 1000 Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite to odkurzacz bezprzewodowy do 1000 złotych wyposażony w system wizualnej nawigacji! Dzięki szerokokątnej kamerze i zaawansowanym algorytmom nawigacji, robot Xiaomi perfekcyjnie porusza się po Twoim domu, omijając przeszkody i wymiatając kurz z każdego kąta. Tak jak w przypadku poprzednich robotów w naszym rankingu, ten model również odkurza na sucho i na mokro. Czuły system dozowania wody dba z kolei o to, żeby nakładka mopująca była zawsze wilgotna, a Twoje pomieszczenia lśniły czystością!

Robot sprzątający do 1000 Ariete Briciola 2711

Ariete Briciola 2711 to kolejne interesujące roboty sprzątające do 1000 złotych. Zaletą urządzenia jest aż 6 programów czyszczących do wyboru. Dzięki temu, jesteś w stanie dostosować pracę robota do aktualnej sytuacji: możesz wyczyścić całe mieszkanie, jeden pokój czy nawet konkretny punkt! Robot ten jest jednym z tych sprzętów, które wyposażone zostały także w programator pracy. Modele Ariete Briciola 2711 posiadają całkiem sprawny system nawigacji, czujniki upadku oraz pojemnik na zanieczyszczenia o pojemności 0,5 l. W przypadku mniejszego mieszkania pozwoli to na sprzątanie bez zastojów.

Robot sprzątający do 1000 Hoover H-GO 300 Hydro

Nasz ranking robotów sprzątających do 1000 złotych zamyka model Hoover H-GO 300 Hydro! To bardzo tani sprzęt godny polecenia. Hoover posiada mocny, bezszczotkowy silnik, który gwarantuje wydajną pracę nawet do 120 minut. Dość dobrze radzi sobie z nawigacją w mieszkaniu, a miękkie zderzaki amortyzują ewentualne zetknięcia z niespodziewanymi przedmiotami. Sprzęt wyposażono w specjalne czujniki, które rozpoznają bardziej zabrudzone miejsca. Dzięki nim robot pozostaje w nich dłużej, aby dokładnie je wysprzątać. A robi to zarówno na sucho, jak i na mokro!

Odkurzacze automatyczne to sprzęty, które zrewolucjonizowały kwestię sprzątania podłóg w naszych domach. I choć nie zastąpią regularnego czyszczenia, to jednak w znaczny sposób potrafią wspomóc utrzymywanie czystości w naszych wnętrzach. Wiele osób marzy o posiadaniu dobrego robota sprzątającego, ale nie każdy chce wydawać kwotę kilku tysięcy złotych na sprzęt. Jak pokazuje nasz ranking, roboty sprzątające do 1000 złotych nadal mają sens. Jeśli zastanawiasz się, jaki odkurzacz automatyczny do 1000 zł wybrać to koniecznie zapoznaj się z informacjami na niniejszej stronie.

Tani odkurzacz sprzątający do 1000 zł (recenzje i opinie)

Robot sprzątający do 1000 Tefal X-PLORER Serie 60

Tefal X-PLORER Serie 60

Nie będziemy ukrywać: ten odkurzacz automatyczny zaskoczył nawet naszych recenzentów! Tefal X-PLORER Serie 60 to z pewnością jeden z najlepszych robotów sprzątających na rynku, a na pewno najlepszy model dostępny w bardzo przystępnej cenie! Czym dokładnie przekonał nas do siebie ten zaawansowany robot odkurzający?

Najniższy odkurzacz automatyczny z funkcją mopa

Jeden z głównych powodów dla których ten model znalazł się na szczycie rankingu robotów sprzątających do 100o zł? Tefal X-PLORER Serie 60 to najniższy robot sprzątający na rynku z funkcją mopowania! Wysokość tego odkurzacza to zaledwie 6 cm! Pozwala mu to zatem na sprzątanie nawet pod niskimi meblami. I to na mokro! Ten sprzęt po prostu… wjedzie wszędzie! Także do tych trudno dostępnych miejsc!

Samo sprzątanie to nie wszystko. Tefal X-PLORER Serie 60 oferuje to, co inne roboty z wyższej półki: jednoczesne zamiatanie, zbieranie kurzu i mopowanie! On po prostu kompleksowo wyczyści Twoje podłogi na błysk, a po skończonej pracy wróci do stacji dokującej.

Mały rozmiar, duże możliwości

Choć robot automatyczny Tefal X-PLORER Serie 60 to sprzęt w kompaktowym rozmiarze, to oferuje on całkiem spore możliwości. Robot wyposażony jest w skuteczną turboszczotkę oraz sporą moc ssania. Sprawdzi się on zatem nie tylko do czyszczenia twardych podłóg, ale także dywanów. Model ten doskonale poradzi sobie także z sierścią czworonożnych lokatorów! Zalecamy nabyć ten sprzęt do swojego domu jeśli masz psa lub kota! Dodatkową zaletą tego modelu są dwie szczotki boczne – umożliwiają one dokładne sprzątanie na przestrzeniach otwartych, kątach czy przy innych, ciaśniejszych zakamarkach.

Odkurzacze automatyczne Tefal X-PLORER Serie 60 oferuje kilka trybów pracy: metodyczny (dokładne odkurzanie pasmami), miejscowy (intensywnie czyści wskazane, zabrudzone miejsca) oraz wzdłuż ściany. Funkcje te pozwalają dopasować działanie robota do Twoich potrzeb i wspomagają o w codziennym utrzymywaniu porządku w Twoim domu!

Nowoczesne roboty sprzątające

To nie koniec ciekawych funkcji tego robota sprzątającego. Dzięki nowoczesnym czujnikom urządzenia te mają zdolność doskonałej nawigacji oraz omijania przeszkód, schodów czy uskoków. Dodatkowo możliwe jest sterowanie zdalne z pomocą aplikacji mobilnej, którą możesz zainstalować na swoim smartfonie! Wyślij robota do pracy podczas Twojej nieobecności, lub sprawdź jego położenie na ekranie telefonu! Odkurzacz sporządzi mapę pokoju, zarejestruje przeszkody, a Ty możesz zaprogramować jego pracę. Automatyczny harmonogram sprzątania sprawi, że czystość w Twoim domu będzie gościć stale! Cóż… Jesteśmy wręcz pewni, że robot ten jest jednym z lepszych wyborów i sprawdzi się w każdym mieszkaniu!

Zalety:

 • Doskonała relacja jakości do ceny

 • 6 cm wysokości – robot wjedzie nawet pod niskie meble

 • Urządzenie z jednoczesnym mopowaniem i odkurzaniem

 • Czas pracy 90 min

 • Aplikacja mobilna – sterowanie z pomocą smartfona

 • Skanowanie pomieszczeń

 • Dogłębne czyszczenie dywanów i podłóg z sierści

Wady:

 • Niewielka pojemność zbiornika na kurz (0,4 l)

Robot sprzątający do 1000 iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo

To kolejny robot sprzątający, który oprócz odkurzania oferuje także funkcję mopa. I co ważne – potrafi robić dwie rzeczy na raz w trakcie sprzątania! Urządzenie posiada kilka ciekawych funkcji, które czynią z niego interesującą propozycję.

Tytan wydajności

Nasz ranking robotów sprzątających do 1000 wyróżnił model iRobot Roomba Combo przede wszystkim za niesamowitą wydajność pracy. Sprzęt ten z łatwością posprząta całe mieszkanie! Model wyróżnia nie tylko duża siła ssania, ale także specjalna szczotka w kształcie litery V oraz aż dwie szczotki boczne. Czujniki antykolizyjne oraz czujniki uskoku podłoża wspomagają omijanie przeszkód i ułatwiają robotowi poruszanie się. Model ten porusza się na podłodze po równoległych liniach, dokładnie czyszcząc ją kawałek po kawałku. Z kolei dzięki stosunkowo niewielkiej wysokości (7,9 cm) robot ma możliwość odkurzania pod niektórymi meblami – nawet tam, gdzie ciężko jest dotrzeć z pomocą tradycyjnego odkurzacza.

Model ten posiada jeden z bardziej wydajnych akumulatorów pośród tanich odkurzaczy automatycznych. Dzięki niemu Roomba Combo sprząta nawet do 110 minut, co pozwala na wyczyścić całkiem sporą powierzchnię.

Zaawansowane mopowanie

Roomba Combo potrafi kompleksowo odświeżyć Twoją podłogę: nie tylko za sprawą skutecznego odkurzania, ale także rozbudowanej funkcji mopowania. Roomba sprząta, jednocześnie odkurzając i mopując. W dodatku robi to za Ciebie!

Robot sprzątający Combo oferuje aż 3 tryby mopowania, co pozwala dopasować działanie sprzętu do naszych aktualnych potrzeb. Czyszczenie na mokro wspomaga specjalna konstrukcja mechanizmu mopującego: nakładka mopująca posiada specjalną strukturę, a elektroniczny dozownik wody dba o to, aby zawsze była odpowiednio nawilżona!

Steruj z pomocą aplikacji

Robot sprzątający iRobot Roomba to bardzo nowoczesne urządzenie. Nie tylko porusza się dzięki zaawansowanej laserowej nawigacji, ale oferuje też sterowanie przez aplikację mobilną. Z telefonu możesz decydować o mocy ssania, utworzyć mapę pomieszczenia lub zaplanować harmonogram porządków.

Roomba Combo posiada jeszcze jedną innowację, której nie mają inne roboty sprzątające do 1000 złotych. Mowa tu o możliwości wydawania komend głosowych! A zatem urządzeniem możesz nie tylko sterować ze smartfona, ale także za pomocą Asystenta Google lub Amazon Alexa.

Zalety:

 • Skuteczne odkurzanie

 • Duża moc ssania

 • Zaawansowany system mopowania

 • Wytrzymały akumulator

 • Aplikacja mobilna

Wady:

 • Brak istotniejszych wad

Robot sprzątający do 1000 Roborock E5

Roborock E5

To urządzenie, którego nasz ranking robotów sprzątających do 1000 złotych nie mógł pominąć! Robot odkurzający Roborock E5 to tanie, a jednocześnie wdzięczne urządzenie, którym możesz sterować z pomocą smartfona.

Kompleksowe sprzątanie

Ten bardzo dobry odkurzacz automatyczny potrafi kompleksowo wysprzątać Twoje podłogi. Podobnie jak inne dobre modele, oferuje możliwość czyszczenia na sucho oraz na mokro. Urządzenie posiada bowiem funkcję mopa. Dodatkową zaletą robota jest także zdolność do rozpoznawania rodzaju podłogi. Specjalne czujniki rozpoznają, gdy robot wjedzie na dywan. Zwiększa on wówczas swoją moc, co sprzyja skutecznemu odkurzaniu.

W usuwaniu zanieczyszczeń z Twojego domu pomaga dobra nawigacja robota. Obecność czujników śledzenia ruchu, dwóch żyroskopów oraz nowoczesnych zderzaków doskonale się sprawdza i sprawia, że odkurzenie mieszkania przez Roborocka jest nie tylko skuteczne, ale i bezkolizyjne.

Inteligentny system sterowania

Odkurzacz automatyczny do 1000 zł Roborock E5 posiada dość zaawansowany system sterowania. Aby zyskać dostęp do zaawansowanych opcji i sterowania smartfonem wystarczy pobrać aplikację mobilną. Jeśli sterowanie z pomocą aplikacji nie jest „naszym konikiem” lub planujemy podarować robota osobie starszej to z pomocą przychodzi opcja sterowania za pomocą pilota!

Produkt z łatwością można obsłużyć z pomocą intuicyjnego pilota, co pozwala jeszcze dokładniej wysprzątać dom. Zwłaszcza, jeśli potrzebujemy sprzątania punktowego i chcemy, żeby robot wykonywał własne ruchy.

Duży pojemnik na kurz

Prosta obsługa to nie wszystko. Roboty sprzątające Roborock E5 posiadają jeszcze kilka dodatkowych atutów. Zaskakuje nie tylko siła ssania (zwłaszcza na dywanach), ale także dość długi czas pracy – aż 200 min, co gwarantuje pojemna bateria 5200 mAh. Dodatkowym plusem jest także spory zbiornik na zanieczyszczenia (0,64 l), dzięki któremu konieczność opróżniania odkurzacza następuje rzadziej.

Robot posiada także inteligentny system zarządzania energią. Model Roborock E5, po wyczerpaniu baterii sam powróci do stacji dokującej. A następnie, po odpowiednim podładowaniu, wróci do sprzątania w tym samym miejscu, w którym uprzednio skończył. Musimy przyznać – to całkiem przyzwoite sprzęty dostępne za niewielkie pieniądze!

Zalety:

 • Niska cena – zaledwie kilkaset złotych

 • Duża ilość funkcji (posiada m.in. funkcję mopowania)

 • Duży zbiornik na zanieczyszczenia

 • Wytrzymała bateria – do 200 min pracy na jednym ładowaniu

 • Robot sam rozpoznaje układ pomieszczenia

 • Duża siła ssąca na dywanach

 • Sprzęt gwarantuje prostą obsługę z pomocą pilota lub aplikacji

Wady:

 • Dość głośna praca

Robot sprzątający do 1000 Dreame F9

Dreame F9

Dreame F9 to kolejne polecane roboty sprzątające do 1000 złotych. To sprzęt posiadający sporą siłę ssącą, który idealnie nada się do codziennego sprzątania domu, większego lub małego mieszkania.

Spełni wszystkie oczekiwania

Twórcom robota Dreame F9 przyświecał jeden cel – sprawić, by urządzenie jeszcze lepiej pozbywało się zanieczyszczeń z mieszkania! I trzeba przyznać – zadanie można uznać za wykonane, bo Dreame F9 to mały spryciarz, który zachwyci nawet największych sceptyków.

Odkurzacze samojezdne Dreame F9 wyposażone zostały w nowoczesny, bezszczotkowy japoński silnik Nidec. Oferuje on siłę ssącą nawet do 2500 Pa, co pozwala na skuteczne czyszczenie. Robot z powodzeniem odkurzy nawet dywany, a podłogę dodatkowo umyje dzięki funkcji mopa!

Robot Dreame F9 to także przykład sprzętów doskonałych dla alergików. Pozbywanie się bakterii nie tylko wspomaga w robocie funkcja czyszczenia na mokro, ale także filtr, który blokuje cząsteczki o wielkości do 0,3 mikrona. Urządzenie posiada zbiornik o pojemności 0,6 l, dzięki czemu nie trzeba go zbyt często opróżniać.

Pomoc laserowej nawigacji

Robot Dreame F9 wykorzystuje zaawansowane mechanizmy i algorytmy do sprawnej nawigacji. Urządzenie skanuje układ pomieszczenia w czasie rzeczywistym, dokładnie go analizując. Dzięki temu nie tylko ma zdolność perfekcyjnego omijania przeszkód, ale także dokładniejszego czyszczenia. W końcu wjedzie w każdy zakamarek, w który tylko może!

Tak jak większość robotów „z górnej półki” Dreame F9 wykorzystuje laserowe czujniki do wykrywania przeszkód. Dzięki temu ryzyko jego utknięcia, zaklinowania się lub zniszczenia jakichś przedmiotów jest praktycznie znikome. Dodatkowo w wyposażeniu sprzętu nie zabrakło czujników upadku ze schodów. Roboty Dreame F9 mają też dobrej jakości właściwości jezdne – doskonale pokonują progi, czy dywany.

Zalety:

 • Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń

 • 3-stopniowa funkcja mopowania w robocie

 • Duży pojemnik na kurz 0,6 l

 • Doskonale omija przeszkody (laserowa nawigacja, czujnik upadku ze schodów)

 • Łatwy w obsłudze – intuicyjna i zaawansowana aplikacja mobilna

 • Przyzwoita wytrzymałość baterii (120 min) oraz szybkie ładowanie (180 min)

 • Kompaktowe wymiary – sprawdzi się także w przypadku małych mieszkań

 • Atrakcyjny design

Wady:

 • Tylko jedna szczotka boczna
 • Obudowa robota łatwo się rysuje
  Robot sprzątający do 1000 Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

  Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

  To kolejny robot automatyczny, który jest godny Twojej uwagi. Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite zwraca szczególną uwagę ze względu na zaawansowaną technologię nawigacji. Niemniej jednak, produkt zadowala też pod kątem skuteczności sprzątania!

  Doskonała nawigacja urządzenia

  Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite to sprzęt wyposażony w najnowocześniejszy system nawigacji. Sprzęt sprawnie porusza się nawet po najbardziej skomplikowanych pomieszczeniach! Ten robot odkurzający posiada wbudowaną kamerę szerokokątną oraz liczne czujniki, które na bieżąco analizują przestrzeń i Twoją mapę Twojego domu. Dzięki sprawnej nawigacji robot lepiej sprząta – dociera bowiem do wszelkich miejsc, w których jest się w stanie zmieścić.

  Inteligentny robot odkurzający

  Nowoczesne technologie w trosce o efekty sprzątania! Odkurzacz automatyczny Xiaomi posiada dedykowaną mobilną aplikację. Dzięki niej możesz zdalnie sterować robotem lub zarządzać parametrami jego pracy. Z łatwością uregulujesz siłę ssącą czy funkcje czyszczenia na mokro!

  Dzięki elastycznemu systemowi pracy, robot potrafi nie tylko sprawnie, ale i szybko wyczyścić twoje pomieszczenia. Dostosowuje się do terenu, dobierając możliwie optymalną ścieżkę – aby na Twojej podłodze nie pozostał żaden brud! Czas pracy w ty sprzęcie to kolejny atut – jedno naładowanie wystarczy do odkurzenia nawet większego mieszkania.

  Zalety:

  • Roboty z zaawansowaną nawigacją (z pomocą kamery)

  • Prosty w obsłudze dzięki aplikacji

  • Doskonale zbiera zanieczyszczenia

  • Czyści podłogę na sucho i mokro

  • Atrakcyjny design

  Wady:

  • Trochę mały pojemnik na brud (0,45 l)
  • Czasami mocno obija się o ściany
   Robot sprzątający do 1000 Ariete Briciola 2711

   Ariete Briciola 2711

   Modele Ariete Briciola 2711 to kolejne roboty sprzątające do 1000 zł, na które warto zwrócić uwagę. Urządzenia te niestety nie posiadają opcji mopowania, ale za to dobrze radzą sobie z odkurzaniem naszych podłóg!

   Aż 6 programów czyszczących

   Robot odkurzający Ariete Briciola 2711 posiada aż 6 programów czyszczących do wyboru. Pozwala to swobodnie zarządzać pracą urządzenia i dostosowywać ją do aktualnych potrzeb. Wedle preferencji możesz zarządzić czyszczenie całego mieszkania, czyszczenie wybranego pomieszczenia lub też czyszczenie punktowe – jeśli bałagan pojawi się tylko w jednym miejscu.

   Ariete Briciola 2711 to robot, którym z łatwością możesz sterować z wykorzystaniem dedykowanego pilota. Jego obsługa jest prosta oraz intuicyjna. Może i sam pilot nie daje tyle opcji, co aplikacja mobilna, ale w tym modelu sprawdza się całkiem dobrze. Model z pilotem to także dobry pomysł na zakup dla osoby, która nie korzysta ze smartfona.

   Programator pracy

   Mimo, iż Ariete Birciola 2711 nie posiada dedykowane aplikacji mobilnej, to wciąż oferuje możliwość stworzenia harmonogramu pracy. Tak, aby czystość w Twoim domu była regularnie utrzymywana! Jest to jedna z głównych zalet tego sprzętu. Robot nie tylko oferuje prostą obsługę, ale także doskonale radzi sobie z wymiataniem kurzu: ma aż dwie szczotki boczne. Całkiem sprawnie omija też przeszkody. Uwagę należy zwrócić także na pojemnik na brud. Ma on pojemność 0,5 l. Nie jest to może najwięcej, ale z drugiej strony – wystarczająco, aby nie musieć co chwilę opróżniać robota i wstrzymywać jego pracy.

   Zalety:

   • Niska cena

   • Dwie boczne szczotki

   • Idealny do małych mieszkań

   • Łatwe sterowanie z wykorzystaniem pilota

   • Programator pracy

   • 6 trybów sprzątania

   • Dobrze radzi sobie z kurzem i sierścią zwierząt

   Wady:

   • Brak funkcji czyszczenia na mokro

   • Dość chaotyczny sposób poruszania się

   • Brak mobilnej aplikacji

   • Robot miewa problemy na bardzo jasnych lub bardzo ciemnych podłogach

   Robot sprzątający do 1000 Hoover H-GO 300 Hydro

   Hoover H-GO 300 Hydro

   Hoover H-GO 300 Hydro to sprzęt, który zamyka nasz ranking robotów sprzątających do 1000 złotych. To idealna propozycja, jeśli szukasz naprawdę budżetowego modelu, który skutecznie wspomoże Cię w dbaniu o czystość.

   Sam myje i odkurza podłogi

   W swoim przedziale cenowym Hoover H-GO 300 Hydro to prawdopodobnie najlepszy robot wyposażony w funkcję mopowania. Zaletą tych odkurzaczy jest mocny, bezszczotkowy silnik, gdy gwarantuje wydajną i dość długą pracę. Nawet do 120 minut!

   Sprzęty Hoover posiadają przydatną funkcję. Dzięki specjalnym czujnikom same rozpoznają bardziej zabrudzone miejsca. Robot wówczas „wie”, że powinien w takim obszarze pozostać na dłużej, aby dokładnie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Przyznacie, że to całkiem ciekawa opcja!

   Sprawne poruszanie się

   Im robot sprawniej się porusza, tym lepiej sprząta. Systemy nawigowania w modelu Hoover H-GO 300 Hydro są całkiem zadowalające. Robot „rozpoznaje” otoczenie i wybiera najlepszy tor jazdy. Wspomaga go w tym nawigacja żyroskopowa oraz liczne czujniki, w tym czujnik uskoku. Nie musisz obawiać się, że Twój pomocnik spadnie ze schodów!

   Sprzęt posiada ponadto opcję programowania. Możesz ustawić harmonogram sprzątania, dzięki czemu utrzymywanie czystości w twoim domu będzie jeszcze lepsze! Odkurzaczem sterować można wykorzystując dedykowanego pilota. Jest to prosta i wygodna forma obsługi, z którą poradzi sobie każdy domownik!

   Zalety:

   • Bardzo atrakcyjna cena

   • Dość długi czas pracy (120 min).

   • Sprzęt wyposażony w funkcję mycia na mokro

   • Dość dobra nawigacja

   • Czujniki rozpoznawania zabrudzonych miejsc

   Wady:

   • Brak możliwości sterowania smartfonem

   • Dość długi czas ładowania(do 5 h)

   Tani robot odkurzający – czy to ma sens?

   Wiele lat temu, gdy roboty sprzątające dopiero pojawiały się na rynku, wielu wątpiło w ich skuteczność. Obecnie setki tysięcy osób przekonało się do ich pracy, a kolejni konsumenci są zainteresowani ich zakupem. Jednakże sam rynek robotów sprzątających jest obecnie niezwykle rozbudowany – można doznać „zawrotów głowy” od samego przeglądania ofert sklepów.

   Niektóre modele robotów mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dla wielu może się to wydawać nieco dużo. Z kolei czy warto inwestować w tani model robot? Naszym ekspertom udało się wziąć pod lupę modele kosztujące nie więcej niż 100 zł i jak widać – udało się wytypować aż 7 godnych uwagi modeli. Tworząc listę najlepszych urządzeń kierowaliśmy się nie tylko ceną, ale także efektywnością sprzątania zanieczyszczeń, zdolnościami nawigacyjnymi robota, pojemnością zbiornika na kurz czy takimi parametrami jak czas pracy oraz ładowanie sprzętu.

   Obecnie nawet tanie modele oferują zaawansowane funkcje. Większość robotów z naszego rankingu to urządzenia 2w1 – dają one możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia. Tanie roboty często mogą być sterowane z poziomu mobilnej aplikacji i dają możliwość zapisania interaktywnej mapy mieszkania.

   Wybierając model dla siebie warto zwrócić uwagę na takie parametry jak bateria oraz pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. W przypadku mniejszych mieszkań sprawdzą się nawet tańsze, mniej pojemne modele. Jeśli jednak posiadasz dom lub większe mieszkanie zadbaj o to, aby robot mógł pracować co najmniej 90 minut, a objętość pojemnika wynosiła nie mniej niż 0,6 l. Warto też sprawdzić jaki filtr ma interesujące nas urządzenie. Najlepszy jest filtr HEPA lub pokrewny.

   Czy drogie modele są warte swojej ceny?

   W przypadku topowych producentów, takich jak Tefal, iRobot czy Xiaomi można znaleźć zróżnicowaną ofertę urządzeń. Od tych tanich, po te drogie. I często wyższa cena wiąże się z bardziej zaawansowaną konstrukcją robota. Jego systemy są inteligentniejsze, bateria bardziej wytrzymała, a możliwości jeszcze większe.

   Wiele zależy zatem od Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz, żeby robot po prostu wysprzątał Twój dom to przyjrzyj się tańszym sprzętom. Jeśli jednak potrzebujesz wytrzymałego, zaawansowanego strażnika czystości, to uważamy, że wówczas warto dopłacić do modelu z górnej półki.

   Szukasz nowych sprzętów do Twojego domu i zastanawiasz się, jakie wybrać? Zapraszamy do lektury naszych poradników – pomogą Ci one w podjęciu właściwej decyzji:

   O autorze:Anna Kuleszewicz
   O autorze:Anna Kuleszewicz
   Redaktorka i osoba odpowiedzialna ze testy produktów w serwisie Rankingly.pl. To w jej ręce wpadają wszystkie rynkowe nowości by zostać poddane kompleksowej ocenie. Po przetestowaniu dziesiątek odkurzaczy, depilatorów czy ekspresów nie ma urządzenia które miałoby przed nią jakieś tajemnice. Prywatnie pasjonatka natury, turystyki górskiej, wspinaczki i podróży.