Zaznacz stronę

Najlepszy wypiekacz do chleba ranking 2024 – Opinie i recenzje

Aby cieszyć smakiem prawdziwego chleba nie trzeba zaglądać do piekarni. Wystarczy zakup dobrego wypiekacza. To urządzenie do pieczenia chleba, dzięki któremu można w łatwy sposób przygotować ulubione wypieki. Wystarczy wybrać odpowiedni program i gotowe!

Nasz ranking wytypował najlepsze wypiekacze do chleba na rynku. Znajdziesz tu modele, które przygotują słodkie wypieki, jogurty, konfitury, a przede wszystkim pyszny domowy chleb. Bez ryzyka przypalenia, za to pełen zapachu i z chrupiącą skórką! Dlatego już teraz zobacz, jak łatwe jest samodzielne przygotowanie chleba i wybierz model do swojej kuchni.

Ranking wypiekaczy do chleba

Ranking wypiekaczy do chleba 2024

Ranking wypiekaczy do chleba wygrywa Panasonic SD-ZP2000

Panasonic SD-ZP2000 to bez wątpienia najlepszy wypiekacz do chleba. Oferuje aż 18 automatycznych programów, dzięki którym możesz przygotować pełnoziarniste wypieki czy bezglutenowe produkty. Nad procesem pieczenia chleba czuwają dwa czujniki temperatury. Jeden do pomiaru temperatury w środku ciasta, drugi czujnik temperatury do powierzchni.

Model Panasonic został też wyposażony w funkcję opóźnienia startu do 13 godzin. Wygodę użytkowania zapewnia intuicyjne sterowanie oraz wyświetlacz. Panasonic to też jeden z najtrwalszych modeli. Jego biała powłoka nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest też odporna na zarysowania.

Drugie miejsce zajmuje wypiekacz do chleba Morphy Richards 502000

Morphy Richards 502000 to wysokiej jakości maszynka do pieczenia chleba. Oferuje aż 19 programów automatycznych. Tym samym ułatwia przygotowanie różnego rodzaju przekąsek: bułeczek, chleba bezglutenowego czy dżemu. Dodatkowo do dyspozycji jest 5 stopni zarumienienia oraz 3 wielkości: 450 g, 700 g oraz 900 g.

Wypiekacz Morphy jest też prosty w obsłudze i funkcjonalny. Został wyposażony w podajnik do dodatków oraz elektroniczny wyświetlacz z timerem. Podgląd wyrastania ciasta umożliwia praktyczne okienko. Urządzenie może też opóźnić start o 12 godzin.

Top 3 wypiekaczy do chleba zamyka ETA Duplica Vital Plus 214790020

Kolejna maszynka do wypieku chleba, którą chcemy polecić, to ETA Duplica Vital Plus 214790020. To sprzęt, który posiada 14 programów, między innymi chleb pełnoziarnisty, szybki i ciasto. Ponadto na specjalną uwagę zasługują programy automatyczne: fermentacja do przygotowania jogurtu oraz opcja zapisu własnych ustawień.

Wypiekacz do chleba ETA oferuje 3 wielkości pieczywa oraz 5 ustawień zarumienienia. Dzięki dodatkowym funkcjom może opóźnić start pracy oraz utrzymać temperaturę wypieków do godziny. Sporym ułatwieniem jest też funkcja PULSE, która sygnalizuje kiedy dorzucić składniki.

Wypiekacz do chleba Tefal PF610138

Wypiekacz do chleba Tefal PF610138 to automat oferujący 16 gotowych programów. Wśród nich znajdziemy program do bagietek, do makaronu i ciasta drożdżowego. Do wyboru mamy również stopnie zarumienienia wypieku, dzięki czemu bochenek pokrywa chrupiąca skórka. Za szybki wybór ustawień odpowiada intuicyjny panel sterowania.

Prezentowana maszyna do chleba piecze pieczywo w 2 wielkościach: 750 g oraz 1,5 kg. Same foremki wykonane zostały z nieprzywierającego materiału, dzięki czemu łatwo usunąć pozostałości ciasta. Ponadto w zestawie znajdziemy miarkę, łyżkę i wanienkę z teflonu.

Numer 5 to wypiekacz do chleba Unold Extra 68511

Unold Extra 68511 to dobrej jakości maszyna do wypieku chleba. Wyposażona w 10 automatycznych programów umożliwia przygotowanie pieczywa, jakie najbardziej lubią domownicy. Jej atutem jest również regulacja stopnia wypieczenia. Dzięki temu chleb z wypiekacza jest chrupiący i apetycznie zarumieniony.

Maksymalna pojemność urządzenia wynosi 1,8 kg. Do dyspozycji jest 1 pojedynczy i 1 podwójny pojemnik. Pracę w kuchni ułatwiają kubek z miarką i łyżeczka. Za komfortową obsługę odpowiada także opóźniony start, który można ustawić do 13 godzin.

Wypiekacz do chleba Ariete 133 Pane Express

Ariete 133 Pane Express to wszechstronny wypiekacz do chleba. Jego niewątpliwym atutem jest 19 automatycznych programów. Dzięki temu możesz upiec różne rodzaje pieczywa w tym produkty bezglutenowe oraz domowe przetwory. Doskonałe efekty zapewniają również 3 stopnie wypieczenia. Do wyboru są 3 wielkości chleba: 500 g, 700 g oraz 1000 g.

Urządzenie Ariete cechuje też łatwość obsługi. Do zmiany ustawień służy intuicyjny panel sterownia z wyświetlaczem LCD. Dodatkowo podgląd pieczenia bułek ułatwia okienko. Model oferuje opóźniony start oraz podtrzymywanie temperatury.

Wypiekacz do chleba MPM MUC-01

Test wypiekaczy do chleba zamyka MPM MUC-01. To dobry model, dzięki któremu przygotujesz pieczywo razowe, ciasto na pizzę czy makaron. Ponadto do dyspozycji są programy do wyrabiania, ubijania czy szybkiego pieczenia. Łącznie model oferuje 12 automatycznych programów. Do wyboru są 3 wielkości pieczywa: 450 g, 680 g oraz 900 g.

Upieczenie chleba ułatwiają też dostępne funkcje. Są to podtrzymywanie temperatury oraz opóźniony start. Za łatwość obsługi odpowiada panel sterujący i wyświetlacz LED. Za bezpieczeństwo użytkowania odpowiada natomiast sygnał informujący o podłączeniu do sieci.

Nie wiesz, jaki wypiekacz do chleba wybrać? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy! Z ponad setki urządzeń wybraliśmy 7 najlepszych modeli. To wielofunkcyjne urządzenia, dzięki którym możesz cieszyć się smakiem samodzielnie upieczonego chleba.

Ponadto nasz przewodnik zakupowy zawiera szereg praktycznych wskazówek. Dowiesz się, jak działa wypiekacz do chleba i który model lepiej poradzi sobie z przygotowaniem pieczywa dla dużej rodziny. Dlatego, już teraz przeczytaj nasz poradnik i piecz zdrowo – co tylko lubisz!

Najlepszy wypiekacz do chleba ranking i recenzje

Wypiekacz do chleba Panasonic SD-ZP2000

Panasonic SD-ZP2000

Porównanie wypiekaczy do chleba otwiera Panasonic SD-ZP2000. To model z owalną formą, z którym zawsze Ci się upiecze! Został wyposażony w aż 18 programów, dzięki którym przygotujemy ulubiony rodzaj pieczywa. Wystarczy wsypać składniki i wybrać odpowiedni guzik. W ten sposób przygotujesz ciasto na pizzę, chleb razowy czy bezglutenowy bochenek.

Doskonałe efekty za każdym razem to też zasługa specjalnych czujników. Ich zadaniem jest kontrola temperatury w środku i na powierzchni wypieku. Dzięki temu parametry są na bieżąco dostosowywane do etapu pieczenia. Wyrabianie ciasta, wyrastanie, wzrost i pieczenie, każdy z tych etapów ma prawidłowy przebieg.

Prezentowanym wypiekacz do chleba posiada też funkcję opóźnionego startu. Dzięki temu możemy zaplanować, czy chleb ma być gotowy z samego rana czy później i móc delektować się jego pysznym świeżym smakiem. Co ważne, wybór ustawień jest intuicyjny, a pracę ułatwia wyświetlacz.

Ale ten piekarnik do chleba doceniliśmy nie tylko za funkcjonalność, ale i trwałość. Powłoka ceramiczna jest odporna na zarysowania, dlatego automat nawet po latach użytkowania świetnie się prezentuje. Ponadto jego biały kolor świetnie współgra z wnętrzem każdej kuchni. W naszej ocenie zakup modelu jest pierwszym krokiem do tworzenia doskonałych domowych wypieków.

Zalety:

 • 18 automatycznych programów
 • 2 czujniki temperatury
 • programator czasowy

Wady:

 • brak dozownika do dodatków
Wypiekacz do chleba Morphy Richards 502000

Morphy Richards 502000

Morphy Richards 502000 to profesjonalny wypiekacz do chleba o mocy 600 W. Został wyposażony w aż 19 automatycznych programów, dzięki czemu ułatwia kulinarne eksperymenty. Urządzenie pozwala przygotować bułeczki, chleb żytni, bezglutenowy, a nawet chałkę i konfitury. Wyrabianie ciasta ułatwia jedno mieszadło. Pieczywo jest dobrze wyrobione, idealnie wypieczone i kształtne niemal jak z najlepszej piekarni.

Do wyboru są 3 rodzaje rozmiarów chleba: 450 g, 700 g oraz 900 g. Ponadto możemy wybrać 1 z 5 stopni przyrumienienia pieczywa. Dzięki temu możemy przygotować pyszny chleb dostosowany do liczby domowników i swoich potrzeb!

Prezentowana maszynka do chleba zaskakuje też łatwością obsługi. Wybór ustawień ułatwia elektroniczny wyświetlacz z timerem, a dodawanie dodatków do ciasta automatyczny podajnik. Przebieg procesu pieczenia można podglądać przez okienko bez konieczności otwierania pokrywy.

Model posiada też funkcję opóźnienia startu do 12 godzin. Takie rozwiązanie pozwala zdecydować, o której godzinie ma być gotowy chleb. Samo urządzenie posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca. Nie zawiera też szkodliwego BPA, więc pieczenie chleba jest całkowicie bezpieczne.

Zalety:

 • 19 automatycznych programów
 • możliwość ustawienia wielkości i stopnia przyrumienienia
 • funkcja opóźnionego startu

Wady:

 • wyłącznie mycie ręczne
Wypiekacz do chleba ETA Duplica Vital Plus 214790020

ETA Duplica Vital Plus 214790020

Kolejny model, który ułatwia przygotowywanie pieczywa, to ETA Duplica Vital Plus 214790020. To świetny wypiekacz do chleba, który oferuje 14 automatycznych programów. Do wyboru jest między innymi: chleb pełnoziarnisty, szybki, tort, ciasto i dżem. Na uwagę zasługuje też program fermentacja. Jego aktywacja umożliwia wyhodowanie żywych kultur bakterii i przygotowanie jogurtu.

Innym plusem prezentowanego wypiekacza jest możliwość stworzenia i zapisania w pamięci przepisów. To gwarantuje przygotowanie domowych wypieków o ulubionych smakach. Pracę ułatwia 5-stopniowa regulacja zarumieniania skórki oraz możliwość ustawienia wagi chleba. W tym modelu możemy piec chleb o trzech wielkościach: 05, kg, 1,2 kg lub 1,4 kg.

Wypiekacz do chleba ETA został wyposażony z zaawansowane funkcje. Opóźnienie startu pozwala przygotować świeże pieczywo o dowolnej porze. Funkcja podtrzymywania ciepła KEEP WARM utrzymuje temperaturę przez 60 minut po zakończeniu pieczenia. Dzięki temu chleb po wyjęciu z wypiekacza jest ciepły i sprężysty.

Inne funkcje to PULSE, która podpowiada, kiedy dorzucić potrzebne składniki. Ponadto MEMORY do zapisywania ustawień w przypadku zaniku prądu. Nad bezpieczeństwem pracy czuwa natomiast funkcja LOCK. Jej zadaniem jest ochrona przed przypadkową zmianą ustawień.

Zalety:

 • 14 gotowych programów
 • możliwość zapisania własnych przepisów
 • dodatkowe funkcje

Wady:

 • nieczytelna instrukcja obsługi
Wypiekacz do chleba Tefal PF610138

Tefal PF610138

Wypiekacz do chleba Tefal PF610138 to bardzo dobry sprzęt z 16 specjalnymi programami. Do dyspozycji mamy między innymi: pieczenie bagietek, chleb bezglutenowy, ciasto drożdżowe oraz przygotowanie ciasta na makaron. Dodatkowo dla jeszcze lepszych efektów możemy wybrać stopień przyrumienienia. Dzięki temu nasz chleb może mieć zawsze pyszną, chrupiącą skórkę.

Inne udogodnienia to opóźnienie startu i funkcja szybkiego pieczenia. Model doskonale wyrabia ciasto, do czego służą 2 praktyczne mieszadła. Ponadto wypiekacz do chleba Tefal posiada opcję podtrzymywania ciepła. Dzięki temu pieczywo pozostanie ciepłe nawet po zakończeniu czasu pieczenia. Szybki wybór programów zapewnia intuicyjny panel sterowania.

Urządzenie daje możliwość wypiekania bochenków o 2 wielkościach: 750 g oraz 1500 g. Z tego powodu wypiekacz do chleba Tefal jest dobrym rozwiązaniem dla średniej wielkości rodziny. Do pieczenia służą dostępne foremki z nieprzywierającą powłoką. Dzięki temu łatwo usunąć z nich resztki ciasta. Na wyposażenie modelu składa się jeszcze miarka, łyżka oraz wyjmowana teflonowa wanienka.

Zalety:

 • 16 programów pieczenia
 • funkcja utrzymywania temperatury
 • maksymalna pojemność 1500 g

Wady:

 • brak podświetlenia
Wypiekacz do chleba Unold Extra 68511

Unold Extra 68511

Unold Extra 68511 to doskonałe urządzenie do wypieku chleba. Oferuje 10 programów, które pozwolą przygotować różnorodne pieczywo. Dodatkowo model został wyposażony w regulację stopnia wypieczenia skórki. Dzięki temu możemy dostosować chrupkość pieczywa do indywidualnych preferencji. Funkcja automatycznego wyrabiania ciasta gwarantuje, że wypieki będą zawsze udane!

Wśród innych plusów wypiekacza do chleba wymienić należy opóźniony start. W tym modelu funkcja ta pozwala przesunąć proces pieczenia o 13 godzin! Dodatkowo kontrolę nad pieczeniem chleba zapewnia okienko w obudowie. W każdej chwili można podejrzeć wyrastające ciasto. Sama obudowa została wykonana ze stali szlachetnej oraz tworzywa sztucznego. Dzięki temu jest odporna na uszkodzenia i zarysowania.

Prezentowany wypiekacz do chleba umożliwia przygotowanie wypieków w 2 wielkościach. Do dyspozycji jest jeden pojedynczy oraz jeden podwójny pojemnik. Waga chleba wynosi 1,8 kg, więc to dobry wybór dla większej rodziny. Dodatkowo wyjmowana forma pokryta jest nieprzywierającą powłoką, co gwarantuje łatwe czyszczenie.

W zestawie znajdują się jeszcze dodatkowe praktyczne akcesoria. To kubek z miarą i łyżka do odmierzania. Ponadto pracę usprawnia czytelny wyświetlacz LCD.

Zalety:

 • 10 programów pieczenia
 • regulacja stopnia zarumienienia
 • czytelny wyświetlacz LCD

Wady:

 • nie nadaje się do mycia w zmywarce
Wypiekacz do chleba Ariete 133 Pane Express

Ariete 133 Pane Express

Ariete 133 Pane Express to dobrej jakości maszyna do pieczenia chleba i bułek. Została wyposażona w aż 19 automatycznych programów. W efekcie umożliwia wykonanie różnych rodzajów pieczywa, w tym wypieków bezglutenowych. W modelu możesz przygotować też pyszne domowe dżemy, dzięki czemu codzienne menu może być jeszcze zdrowsze.

Prezentowany model oferuje 3 wielkości chleba: 500 g, 700 g oraz 1000 g. Do wyboru są również 3 poziomy wypieczenia, dzięki którym skórka może być apetycznie zarumieniona. Urządzenie Ariete jest też proste w obsłudze. Za zmianę ustawień odpowiada panel sterowania, ponadto pracę ułatwia wyświetlacz LCD. Wyrastanie ciasta w każdej chwili można podejrzeć przez okienko.

Ariete, jak przystało na topowy model, posiada funkcję opóźnienia startu. Można zaprogramować automatyczne włączenie sprzętu nawet po 15 godzinach od wrzucenia składników. Inną praktyczną funkcją jest automatyczne wyłączanie. To zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Do tego podtrzymywanie temperatury pozwala się cieszyć ciepłym pieczywem do godziny od skończenia pracy.

Zalety:

 • 19 automatycznych programów
 • 3 stopnie wypieczenia
 • podtrzymywanie ciepła

Wady:

 • niewielka moc 550W
Wypiekacz do chleba MPM MUC-01

MPM MUC-01

Wśród najlepszych urządzeń do wypieku pieczywa nie mogło zabraknąć MPM MUC-01. To prosta w obsłudze maszynka do chleba, którą warto mieć w domu.

Została wyposażona w 12 automatycznych programów ułatwiających przygotowanie ulubionych przekąsek. Wśród nich znajdziemy specjalne programy do wypiekania chleba razowego, makaronu czy pizzy. Ponadto inne ustawienia umożliwiające między innymi ubijanie, zagniatanie ciasta czy szybkie pieczenie. Dzięki temu model ma szansę znaleźć swoje miejsce w każdej kuchni.

Wypiekacz MPM oferuje również 2-stopniowa regulację stopnia wypieczenia pieczywa. Do wyboru są 3 wielkości: 450 g, 680 g oraz 900 g. Łatwą obsługę sprzętu gwarantuje panel sterujący z wyświetlaczem LED. Dodatkowo kontrolę nad każdym etapem pracy umożliwia okienko do podglądu.

Prezentowany wypiekacz do chleba został wyposażony w funkcję podtrzymywania temperatury. Dzięki temu bochenek pozostaje ciepły nawet do godziny od wypieczenia! Inną praktyczną funkcją jest opóźniony start. Jego aktywacja sprawia, że wypiekacz zapewni nam świeży chleb nawet do 13,5 godziny po wrzuceniu składników.

Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają antypoślizgowe nóżki. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w sygnał dźwiękowy przypominający o podłączeniu do sieci i końcu działania. Dzięki temu możemy cieszyć się smakiem świeżego chleba od razu po upływie czasu pieczenia.

Zalety:

 • łatwa obsługa sprzętu
 • 12 programów
 • podtrzymywanie temperatury do 60 minut

Wady:

 • 2 poziomy wypieczenia

Jaki wypiekacz do chleba kupić? – poradnik zakupowy

Jak działa wypiekacz do chleba?

Proces pieczenia chleba składa się z trzech kluczowych etapów. Jest to ugniatanie, wyrastanie ciasta i pieczenie. Piekąc bochenek w wypiekaczu, wystarczy przygotować składniki i wybrać odpowiedni program. Automat do pieczenia chleba zadba o resztę, dzięki czemu efekt będzie zawsze udany i pyszny. Sprawdźmy, jak w praktyce wygląda przygotowywanie domowego ciasta.

Na początku wypiekania chleba czy bagietek wrzucamy wszystkie składniki do komory. W kolejnym kroku następuje ich mieszanie i wyrabianie ciasta. Służą do tego specjalne mieszadła. Po wymieszaniu składników ciasto na chleb zaczyna rosnąć, aż osiągnie pożądaną wielkość. Dopiero wtedy następuje ostatni etap, czyli pieczenie chleba.

Rodzaje wypiekaczy do chleba

Na rynku dostępne są automaty do pieczenia chleba w dwóch wersjach: pionowej i poziomej. Który z nich wybrać do swojego domu? Wiele zależy od potrzeb rodziny i wielkości kuchni.

Wypiekacz do chleba pionowy jest przeznaczony do niewielkich wypieków. Zazwyczaj posiada jedno mieszadło do ciasta, jest więc mniejszy i na blacie kuchennym zajmuje niewiele miejsca. Z tego powodu jest polecany dla 1 czy 2-osobowych gospodarstw domowych i niedużych kuchni.

Robot do pieczenia chleba poziomy to zdecydowanie większy sprzęt. Zajmuje więcej miejsca, z drugiej strony może posiadać dwa mieszadła. Dzięki temu nadaje się do wypiekania większych bochenków i bagietek.

Wypiekacze do chleba opinie, czyli czy warto kupić wypiekacz do chleba?
Wypiekacz do chleba nie bez powodu cieszy się rosnącą popularnością. Dzięki automatowi możemy w domowym zaciszu przygotowywać różnego rodzaju wypieki: bagietki, chleb żytni czy bezglutenowy. Ta ostatnia opcja jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe.

Sprzęt pozwala też opracować własną recepturę wypieków. Wystarczy do ciasta dodać garść ulubionych składników. To mogą być suszone owoce, ziarna słonecznika albo orzechy. Dzięki temu możliwe jest upieczenie chleba, którego smak zachwyci wszystkich domowników.

Co ważne, aby piec doskonałe wypieki nie trzeba specjalnych umiejętności. Z tego powodu wypiekacz do chleba jest polecany zarówno dla mistrzów kuchni, jak i amatorów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wypiekacza do chleba

Zakup maszyny do pieczenia chleba tylko z pozoru jest łatwym zadaniem. Przed podjęciem decyzji zakupowej zobacz, co warto mieć na uwadze, aby wypiek szybko znikał ze stołu.

Moc wypiekacza do chleba

Moc to jeden z najważniejszych parametrów wypiekacza. Im wyższa, tym sprzęt posiada większą liczbę grzałek. Dzięki temu bez trudu radzi sobie z wyrabianiem gęstego ciasta, a bochenki chleba są dobrze i równomiernie wypieczone.

Minimalna moc urządzenia powinna wynosić 600W. Wypiekacz do chleba z taką mocą przygotuje zdrowy chleb pokryty apetyczną skórką. Sprzęt o większej mocy przyda się do ugniatania gęstych ciast i wypiekania różnych rodzajów chleba. Przy jego pomocy przygotujesz chleb francuski, chleb żytni, pizzę, bułki, a nawet dżemy i marmolady.

Programy pieczenia

Wybierając wypiekacz do chleba, warto określić do czego będzie nam potrzebny.

Dobrej jakości modele przygotowują różne rodzaje chleba: wypieki z mąki pszennej, żytniej czy razowej. Zazwyczaj oferują też kilkustopniową regulację zarumienienia wypieku. Dzięki temu możemy jeść zdrowy chleb z dowolnie zarumienioną skórką.

Najlepsze wypiekacze do chleba to sprzęty o szerokim zastosowaniu. Poza chlebem przygotowują bagietki, ciasto na pizzę i makaron. Ogromną zaletą są programy bezglutenowe. Dzięki nim dostajemy możliwości zrobienia wypieków bez alergizującego składnika.

Ponadto polecane urządzenia do pieczenia chleba mogą przygotować domowy dżem i jogurt. Dlatego, jeśli szukasz wielofunkcyjnej maszyny do kuchni, to koniecznie zwróć uwagę na ilość programów. Ich duży wybór umożliwi Ci przygotowywanie dowolnego wypieku.

Dodatkowe funkcje

Samodzielne przygotowanie chleba ułatwiają dostępne funkcje. Zazwyczaj dobre wypiekacze do chleba są wyposażone w dwa praktyczne rozwiązania. To opóźniony start oraz funkcja podtrzymywania ciepła.

Opcja opóźnionego startu pozwala zaplanować wypiek chleba na późniejszą godzinę. Najlepsze automaty na rynku oferują opóźnienie wypieku nawet do kilkunastu godzin od wrzucenia składników! Dzięki temu możemy zjeść na śniadanie ciepły chleb bez konieczności porannej wizyty w piekarni.

Drugą praktyczną funkcją jest opcja podtrzymywania ciepła. Oznacza, że automat podtrzymuje temperaturę pieczenia nawet do godziny od skończenia pracy! To świetna sprawa, jeśli jesteś zdania, że najlepszy w smaku jest chrupiący, ciepły chleb.

Liczba mieszadeł

Niezbędnym elementem każdego wypiekacza jest specjalne mieszadło. Jego zadaniem jest dokładne wymieszanie wszystkich składników. Co ważne, od ilości mieszadeł zależy nie tylko jakość ciasta, ale też wielkość bochenka. Jedno mieszadło wyrobi ciasto na chleb, którego waga nie przekroczy 1 kg. Dwa mieszadła mogą przygotować ciasto, z którego powstanie chleb do 1,5 kg.

Materiał obudowy

Zanim zdecydujesz, jaki wypiekacz do chleba jest najlepszy do domu, sprawdź jego obudowę. Dlaczego jest to tak ważne?

Ponieważ tworzywo, z jakiego został wykonany do chleba wypiekacz, decyduje o jego trwałości. Dostępne modele są wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium lub tworzywa sztucznego. Elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest powłoka termoizolacyjna. Dzięki temu urządzenie do pieczenia chleba na nagrzewa się, co chroni użytkowników przed przypadkowym oparzeniem.

Pojemność formy

Wypiekacz do chleba może być wyposażony w jedną lub dwie komory. Dzięki tej drugiej opcji możemy piec równocześnie dwa różne chleby.

Sama wielkość komory powinna być dostosowana do potrzeb rodziny. A to, co oczywiste, wiąże się z rozmiarami sprzętu. Pamiętaj też, że do przygotowywania pieczywa dla wielu domowników najlepiej sprawdzi się wypiekacz o większej mocy. Dlatego podczas poszukiwań maszyny do domu koniecznie uwzględnij te parametry pracy. To da Ci pewność, że nawet chleb o większej wadze będzie dobrze wypieczony w środku.