Zaznacz stronę

Niektóre z linków w tekście to tzw. linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem nic nie tracisz, a ewentualna niewielka prowizja którą możemy otrzymać pomaga nam w tworzeniu jakościowych treści. Dowiedz się więcej.

Ranking odkurzaczy 2024. Najlepsze odkurzacze (TOP 10). Opinie

Dobry odkurzacz domowy nie musi kosztować majątku. Najlepsze odkurzacze czy to pionowe, piorące czy automatyczne kuszą funkcjonalnością, ale jednocześnie potrafią skutecznie odstraszyć wysoką ceną. Tymczasem niezawodny i mocny odkurzacz, który skutecznie poradzi sobie z sprzątaniem dywanu, paneli czy sierści można kupić już za kilkaset złotych. Jak zatem wybrać najlepszy odkurzacz, który posłuży nam przez lata i nie zrujnuje domowego budżetu? Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia…

Jak co roku poświęciliśmy kilkadziesiąt godzin analizując i porównując dziesiątki dostępnych na rynku modeli, szykując test odkurzaczy. Wyselekcjonowaliśmy top 10 odkurzaczy, które naszym zdaniem będą dobrym wyborem dla większości kupujących. Nasz niezależny ranking odkurzaczy otwiera model Tefal Silence Force Cyclonic TW7260.

Ranking odkurzaczy to nieoceniona pomoc przy wyborze najlepszego odkurzacza
Autor rankingu: Anna Kuleszewicz

Ranking odkurzaczy 2024

Ranking odkurzaczy zwycięża Tefal Silence Force Cyclonic TW7260

Tefal Silence Force Cyclonic TW7260 to nie bez powodu numer jeden w rankingu odkurzaczy. Wyposażony w dwupozycyjną szczotkę POWER AIR oraz praktyczne akcesoria, zapewnia dokładne i skuteczne odkurzanie. Zaletą modelu jest też silnik nowej generacji EffiTech. Jego moc 550 W gwarantuje bezproblemową pracę połączoną z niskim poborem energii. Ale odkurzacz bezworkowy Tefal jest też wygodny w użyciu. Zasięg odkurzania wynosi aż 8,8 m, poziom hałasu 67 dB. Do tego spora pojemność zbiornika 2,5 l umożliwia dłuższą pracę bez przerw na jego opróżnianie.

Pozostałe oferty:

Drugi bardzo dobry odkurzacz to Philips XB2125/09

Philips XB2125/09 to odkurzacz bezworkowy o dużej mocy 850 W. Dzięki temu skutecznie eliminuje brud zarówno z paneli, jak i dywanów. Jego zaletą jest też PowerCyclone 4, czyli technologia, której zadaniem jest dokładne odseparowanie drobinek kurzu. Ponadto wpływ na wydajność pracy ma system filtrów Super Clean Air, którego skuteczność ocenia się na ponad 99%! W efekcie wylotowe powietrze jest czyste i pozbawione zanieczyszczeń. Model w zależności od czyszczonej powierzchni, oferuje dwie różne końcówki: uniwersalną nasadkę oraz szczelinówkę. Zasięg jego pracy wynosi 9 m.

Pozostałe oferty:

3 polecany odkurzacz to Bosch ProHygienic BGLS4HYG2

Bosch ProHygienic BGLS4HYG2 to wysokiej klasy odkurzacz workowy o pojemności 4 l. Został wyposażony w wydajny filtr UltraAllergy, dzięki czemu usuwa nawet do 99,99% zanieczyszczeń i bakterii! Z tego powodu świetnie zdaje egzamin w mieszkaniu każdego alergika. Inną zaletą odkurzacza jest duża moc – 700 W oraz możliwość regulacji mocy. Komfort użytkowania zapewnia niewielki poziom głośności (69 dB) i dodatkowe wyposażenie. Do dyspozycji masz między innymi szczotkę do podłóg twardych z miękkim włosiem oraz praktyczną szczelinówkę. Prezentowany odkurzacz posiada też spory zasięg odkurzania, aż 10 m.

Pozostałe oferty:

Numer 4 w rankingu odkurzaczy to Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB

Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB to odkurzacz workowy, którego moc wynosi 600 W. Maksymalna głośność pracy to z kolei tylko 68 dB, dzięki czemu jest jednym z najcichszych urządzeń na liście. Ale ranking najlepszych odkurzaczy docenił Ultra Silencer również za swobodę manewrowania. To zasługa systemu Motion Control, dzięki któremu odkurzacz bez trudu lawiruje między meblami. Dodatkowym ułatwieniem jest ergonomiczna konstrukcja oraz spory zasięg działania, aż 12 m. To w połączeniu ze specjalną szczotką do parkietu oraz pojemnym workiem 3,5 l gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Pozostałe oferty:

Odkurzacz Philips XD3112/09 to kolejny model wart uwagi

Philips XD3112/09 to wysokiej klasy odkurzacz o mocy aż 900 W. Dzięki temu bez problemu czyści najbardziej zabrudzone podłogi. Ale jego zaletą są też dostępne w komplecie końcówki. Wśród nich prym wiedzie specjalna nasadka TriActive, która działa w potrójny sposób. Zbiera brud z głębi dywanów, z przodu oraz wzdłuż mebli. Ponadto pracę usprawnia szczelinówka oraz szczotka do kurzu. Inne udogodnienia to długi 9-metrowy przewód oraz spore gumowe kółka. Najmocniejszy odkurzacz, ze względu na niewielką wagę i specjalny uchwyt jest też prosty do przenoszenia.

Pozostałe oferty:

6 polecany odkurzacz domowy to Electrolux Ease C4 EC41-2SW

Kolejnym modelem, który chcemy polecić, jest Electrolux Ease C4 EC41-2SW. To niedrogi odkurzacz bezworkowy z 4-stopniowym systemem filtracji. Dzięki temu gwarantuje dokładnie oczyszczanie powietrza. Jego zaletą jest też spora moc – 700 W, którą można regulować w zależności od potrzeb. Co ważne, urządzenie daje możliwość odkurzania podłóg, ale też kanap i tkanin. Zadanie to ułatwia specjalna materiałowa ssawka. Inne udogodnienia to miękkie, duże kółka, szczelna konstrukcja oraz łatwe opróżnianie zbiornika. Sam zbiornik jest nieduży, jego pojemność to zaledwie 1,8 l.

7 pozycja w rankingu odkurzaczy to Amica Sharq VM7011

Amica Sharq VM7011 to jeden z najcichszych odkurzaczy w rankingu. Generowany hałas to zaledwie 61 dB, dzięki czemu w czasie odkurzania można prowadzić rozmowę lub oglądać telewizję. Inną zaletą odkurzacza jest wysokowydajny filtr HEPA H13, który skutecznie usuwa pyłki czy roztocza. Pracę usprawnia czytelny wyświetlacz LED oraz zestaw praktycznych końcówek. Do odkurzania dywanów i wykładzin możesz wykorzystać turboszczotkę. Ponadto do dyspozycji masz dedykowaną szczotkę do parkietu i zestaw ssawek: szczelinową, do parkietu oraz do książek. To w połączeniu ze sporą mocą silnika 700 gwarantuje doskonałe efekty odkurzania.

Pozostałe oferty:

Odkurzacz Hoover Breeze BR71_BR30011to oszczędny model

Hoover Breeze BR71_BR30011 to niezawodny odkurzacz z systemem wydajności 3 Top Eco. Dzięki temu łączy wydajną pracę z niskim zużyciem energii. A to przekłada się na konkretną sumę oszczędności w ciągu roku. Jego zaletą jest też niezła moc 700 W oraz praktyczne końcówki. Wśród nich specjalne miejsce ma mini turboszczotka, która skutecznie rozprawia się z sierścią. Ale do wyboru jest też delikatna ssawka do parkietu oraz szczelinówka do trudno dostępnych miejsc. Poza tym wpływ na komfort użytkowania ma niezły zasięg odkurzania, 8 m.

Pozostałe oferty:

9 dobry odkurzacz wielozadaniowy to Karcher VC 3 1.198-125.0

Wśród polecanych odkurzaczy nie mogło zabraknąć produktu tej marki. Karcher VC 3 1.198-125.0, bo o nim mowa, to dobry jakościowo model z filtrem HEPA H12. Dzięki temu skutecznie pozbywa się z domu alergenów i pyłków, co docenią nie tylko alergicy. Ale zaletą odkurzacza jest też niezła moc 700 W gwarantująca wysoką skuteczność działania oraz końcówki. Wśród nich na uwagę zasługuje ssawka szczotkowa, niezastąpiona do odkurzania drewnianych i laminowanych podłóg. Łatwe prowadzenie odkurzacza to z kolei zasługa sporych, gumowych kół oraz elastycznego węża.

Pozostałe oferty:

Top 10 odkurzaczy zamyka Zelmer ZVC211

Zelmer ZVC211 to mówiąc najprościej tani i dobry odkurzacz. Dzięki wyposażeniu doskonale odkurza różnego typu powierzchnie w mieszkaniu. Do wyboru masz ssawkę tapicerską oraz 2 rodzaje szczotek: uniwersalną oraz wielofunkcyjną. Inną zaletą odkurzacza Zelmer jest duża moc 800 W, która daje Ci możliwość odkurzania dywanów z grubszym włosiem. Wygodę użytkowania zapewniają natomiast duże przyciski umieszczone na obudowie. Dzięki nim możesz włączać odkurzacz bez konieczności schylania. Na koniec warto wspomnieć, że Zelmer ZVC211 jest jednym z najtańszych odkurzaczy w rankingu. W tym przypadku atrakcyjna cena i funkcjonalność idą ze sobą w parze.

Obecnie w sprzedaży znajdziemy prawie dwa tysiące różnych modeli odkurzaczy. Nawet zawężając kryteria do odkurzaczy tzw. tradycyjnych wciąż mamy do wyboru prawie 800 modeli. Oznacza to, że kompleksowe porównanie odkurzaczy zajęłoby Ci sporo czasu. Na szczęście nie musisz tego robić. Zdecydowaną część czasochłonnej pracy wykonaliśmy za Ciebie.

Polecane odkurzacze to modele cechujące się nie tylko dużą niezawodnością. Wybierając marki odkurzaczy i ich najlepsze urządzenia wzięliśmy pod uwagę kilkanaście parametrów. Najistotniejszymi z nich były skuteczność odkurzania różnych powierzchni moc, łatwość manewrowania, dodatkowe wyposażenie czy cena odkurzacza. Na podstawie klasy energetycznej i zużycia energii porównaliśmy też koszt eksploatacji. Dla każdego z modeli przygotowaliśmy też dokładną recenzję z listą zalet i wad.

Ranking odkurzaczy

 1. Tefal Silence Force Cyclonic TW7260
 2. Philips XB2125/09
 3. Bosch ProHygienic BGLS4HYG2
 4. Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB
 5. Philips XD3112/09
 6. Electrolux Ease C4 EC41-2SW
 7. Amica Sharq VM7011

Najlepsze odkurzacze do domu

Odkurzacz Tefal Silence Force Cyclonic TW7260

Odkurzacz Tefal Silence Force Cyclonic TW7260

Tefal Silence Force Cyclonic TW7260 to odkurzacz bezworkowy, który nie ma sobie równych. Wyposażony w wydajny silnik łączy wysoką skuteczność odkurzania z mniejszym poborem energii. Jego zaletą jest też bogate wyposażenie dodatkowe, które ułatwia odkurzanie różnych zanieczyszczeń. Dlaczego jeszcze porównywarka odkurzaczy wskazała go jako numer jeden? Odpowiedź znajdziesz w poniższej recenzji.

Sprawnie usuwa sierść zwierząt

Tefal Silence Force Cyclonic TW7260 to niezwykle dokładny i energooszczędny odkurzacz bezworkowy. Elementem, który decyduje o jego skuteczności, jest nowa dwupozycyjna szczotka POWER AIR. Szczotka idealnie sprawdza się na różnego rodzaju powierzchniach: jest bardzo prosta do prowadzenia i z taką samą dokładnością czyści podłogi twarde, jak i dywany.

Dodatkowo pracę usprawniają dostępne w zestawie akcesoria. Do dyspozycji masz mini turboszczotkę, ssawkę Parquet Softcare i teleskopową ssawkę szczelinową. Odkurzanie ułatwia też ssawka do tapicerek, która jest niezastąpiona do odkurzania samochodu. W naszej ocenie Tefal Silence Force Cyclonic TW7260 zyskał to bezapelacyjnie najlepszy odkurzacz do sierści.

Skuteczny system filtracji

Oprócz praktycznych końcówek odkurzacz Tefal został wyposażony w zaawansowany system filtracji. 3 poziomy filtrowania gwarantują dokładne oddzielanie zanieczyszczeń od powietrza. W rezultacie na zewnątrz wydostaje się czyste, przefiltrowane powietrze, a na podłogach nie widać zanieczyszczeń. Te pozostają wewnątrz odkurzacza.

Cechą, która znacząco wpływa na komfort pracy, jest spory zbiornik na kurz. 2,5 l pojemności umożliwia dłuższą pracę bez potrzeby jego opróżniania. Nawet w przypadku mocno zabrudzonej powierzchni. Urządzenie posiada też wskaźnik maksymalnego zapełnienia. Dzięki temu wiesz, kiedy należy go opróżnić bez ciągłej kontroli ilości zanieczyszczeń.

Silnik nowej generacji

Najlepszy odkurzacz do domu musi być niezawodny! Dlatego Tefal może poszczycić się silnikiem nowej generacji EffiTech. Jego moc 550 W zapewnia długotrwałe i bezproblemowe działanie. Co istotne, wysoka skuteczność łączy się z mniejszym zużyciem energii. To zakup, który się opłaca!

Funkcjonalność i wygoda

Cechą wybranych odkurzaczy jest funkcjonalność i wysoki komfort użytkowania. W przypadku modelu Tefal płynne prowadzenie szczotki czy spory pojemnik, to dopiero początek. Urządzenie wyróżnia ulepszona, ergonomiczna konstrukcja z uchwytem Ergo Comfort Silence. Dzięki temu nawet długotrwała praca nie musi być męcząca.

Kolejnym plusem jest zwrotność prezentowanego modelu. Jest to zasługa kółka 360° oraz dwóch tylnych dużych kół. Te ostatnie wpływają także na stabilność odkurzacza w czasie pracy. Łatwe przenoszenie urządzenia umożliwia natomiast wygodny do trzymania uchwyt.

Inną zaletą modelu jest długi kabel 6,2 m, co oznacza 9 m zasięg działania. Dzięki temu odkurzanie większych pomieszczeń zajmuje jeszcze mniej czasu. W tym przypadku nie musisz przerywać pracy, aby podłączyć odkurzacz do kolejnego gniazdka.

Na koniec wypada napisać kilka słów o głośności pracy odkurzacza. Tefal Silence Force Cyclonic TW7260, jak przystało na najlepszy model, nie generuje większego hałasu. Poziom głośności wynosi około 67 db. Dzięki temu w czasie pracy możesz prowadzić rozmowę lub oglądać telewizję. A to jeszcze bardziej wpływa na komfort użytkowania.

Podsumowanie

Tefal Silence Force Cyclonic TW7260 to jeden z najskuteczniejszych odkurzaczy na rynku. Doskonale sprawdza się na podłogach twardych i wykładzinach, skutecznie rozprawia się z sierścią. Jest przy tym zwrotny, dość cichy i wygodny w obsłudze. W naszej ocenie ten wytrzymały odkurzacz zda egzamin w każdym mieszkaniu.

Zalety:

 • dwupozycyjna szczotka POWER AIR
 • ssawki: szczelinowa i do parkietu
 • system filtracji cyklonicznej
 • spory pojemnik na zanieczyszczenia – 2,5 l
 • wydajny silnik EffiTech
 • moc urządzenia 550 W
 • ergonomiczna konstrukcja odkurzacza
 • wygodny do przenoszenia uchwyt
 • zasięg pracy odkurzacza 8,8 m
 • niski poziom hałasu 67 dB

Wady:

 • tylko jedna pozycja parkowania
Odkurzacz Philips XB2125/09

Odkurzacz Philips XB2125/09

Wśród odkurzaczy bezworkowych nie mogło zabraknąć modelu Philips XB2125/09. Jego największe zalety to spora moc silnika, wysoka skuteczność systemu filtracyjnego oraz długi przewód. Dzięki temu odkurzacz sprawdza się na różnych podłogach. Czy ma szansę sprawdzić się również w Twoim mieszkaniu? Z pomocą przychodzi poniższa recenzja.

Duża moc ssania

Philips XB2125/09 to wysokiej klasy odkurzacz bezworkowy dostępny w niezłej cenie. Jedną z jego zalet jest wydajny silnik, który gwarantuje sporą moc ssania. W rezultacie model sprawdza się na każdej powierzchni i skutecznie eliminuje brud.

Wpływ na efektywną pracę odkurzacza ma także technologia PowerCyclone 4. Dzięki niej kurz jest dokładnie oddzielany od powietrza, więc nie ma szans wydostać się na zewnątrz.

Użycie skutecznych filtrów

Wśród rozwiązań zastosowanych przez producenta na uwagę zasługuje system filtrów Super Clean Air. Ich skuteczność w wyłapywaniu drobinek kurzu ocenia się na więcej niż 99%! Tak doskonały rezultat oznacza nie tylko czyste podłogi, ale też czyste wydmuchiwane powietrze.

Co ważne, filtr silnika nadaje się do wielokrotnego użycia. Nie musisz więc pamiętać o dokupowaniu kolejnych filtrów. Wystarczy ten, który jest na wyposażeniu odkurzacza, wyczyścić pod kranem.

Uniwersalna nasadka

Efektywna praca to też zasługa odpowiednich akcesoriów. W przypadku modelu Philips prym wiedzie uniwersalna nasadka. Z jej pomocą możesz czyścić zarówno podłogi twarde, jak i wykładziny. Ponadto końcówka sprawdza się do czyszczenia grubszych dywanów. Wcześniej wystarczy ją odpowiednio ustawić, wykorzystując do tego specjalny pedał.

Nasadka w połączeniu z dużą mocą ssania gwarantuje wysoką skuteczność odkurzania. Co istotne, bez względu na rodzaj powierzchni i stopień zanieczyszczenia.

Do dyspozycji masz jeszcze szczelinówkę, która ułatwia sprzątanie trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu nie pominiesz zakamarków, do których odkurzacze tradycyjne nie są w stanie dotrzeć. Co ważne, szczelinówkę możesz przechowywać w odkurzaczu. To z kolei sprawi, że będziesz mieć ją zawsze pod ręką.

Skuteczny i lekki odkurzacz

Produkt marki Philips jest tak dobry również ze względu na niezłą wagę – tylko 4 kg. Dzięki temu jest dość poręczny i łatwo przenieść go w dowolne miejsce. Równie łatwe jest przechowywanie odkurzacza. W tym przypadku niewielkie wymiary to atut, który docenią nie tylko właściciele małych mieszkań.

Inną zaletą odkurzacza jest długość kabla 6 m oraz spory zasięg pracy 9 m. To umożliwia dotarcie odkurzaczem w najdalsze zakamarki pomieszczenia. Rzecz jasna, bez konieczności odłączania sprzętu od gniazdka, dzięki czemu odkurzanie jest szybsze i wygodniejsze.

Ale wpływ na wygodę użytkowania ma też łatwe opróżnianie pojemnika na kurz. Jego specjalna konstrukcja pozwala go wyczyścić tylko jedną ręką, co ogranicza rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. A w efekcie zapewnia doskonałe efekty odkurzania do końca. Sam zbiornik jest nieduży, jego pojemność to tylko 1,3 l. Naszym zdaniem to największa wada tego typu odkurzacza.

Inny mankament? Ten dobry, mały odkurzacz potrafi hałasować. Podczas odkurzania generuje hałas na poziomie 77 dB, czyli niewiele mniej od przejeżdżającego pociągu.

Podsumowanie

Bezwzględny dla kurzu, poręczny i lekki odkurzacz – tak prezentuje się w skrócie Philips XB2125/09. Zestaw końcówek gwarantuje, że poradzi sobie z czyszczeniem różnych zabrudzeń. Z kolei dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się nawet w niedużych mieszkaniach. Warto uwzględnić ten model odkurzacza, tym bardziej że jego zakup nie powinien nadwyrężyć domowego budżetu.

Zalety:

 • duża moc 850 W
 • technologia PowerCyclone 4
 • system filtrów Super Clean Air – ponad 99% skuteczności
 • filtr wielokrotnego użytku
 • uniwersalna nasadka
 • w komplecie ssawka szczelinowa
 • dosyć lekki odkurzacz – 4 kg
 • kompaktowe wymiary
 • zasięg pracy odkurzacza 9 m
 • higieniczne opróżnianie pojemnika

Wady:

 • wielkość zbiornika na zanieczyszczenia – 1,3 l
Odkurzacz Bosch ProHygienic BGLS4HYG2

Odkurzacz Bosch ProHygienic BGLS4HYG2

Bosch ProHygienic BGLS4HYG2 to kolejny z modeli, którego nie mógł pominąć ranking odkurzaczy. Posiada wydajny filtr, dzięki czemu cechuje go niemal 100% skuteczność w usuwaniu alergenów i bakterii. Jego kolejne zalety to niezła moc silnika i specjalny, antyzapachowy worek. Z takim odkurzaczem sprzątanie staje się dużo łatwiejsze.

Usuwa 99,99% alergenów

Bosch ProHygienic BGLS4HYG2 to dobry, jeśli nie najlepszy odkurzacz workowy na rynku. Model został wyposażony w filtr UltraAllergy, który doskonale oczyszcza powietrze. Likwiduje aż do 99,99% alergenów, bakterii i innych drobnych cząsteczek. Tym samym zapobiega przedostawaniu się ich na zewnątrz i działa dużo skuteczniej niż standardowe filtry. Z tego powodu jest szczególnie polecany dla alergików.

Ale skuteczność modelu Bosch to także zasługa wysokowydajnego silnika o dużej mocy 700 W. Potwierdzeniem jego niezawodności jest aż 10-letnia gwarancja producenta.

Do odkurzania dywanów i parkietu

Kolejną cechą, która wpływa na efektywną pracę odkurzacza, jest regulacja mocy ssania. Dzięki temu sprawdza się na każdym rodzaju powierzchni. Nadaje się zarówno do podłóg twardych, jak i dywanów z dłuższym włosiem.

Dodatkowo pracę usprawniają dostępne w zestawie akcesoria. Do wyboru masz między innymi szczotkę do twardych podłóg. Co ważne, jej miękkie włosie doskonale nadaje się również do odkurzania delikatnego parkietu.

Czyszczenie zakamarków i trudno dostępnych miejsc ułatwia natomiast szczelinówka. Ale na uwagę zasługuje też druga ssawka, która rozprawia się z zanieczyszczeniami z tapicerek.

Potwierdzona skuteczność odkurzania

Bosch ProHygienic BGLS4HYG2 to odkurzacz tradycyjny, który docenią alergicy i właściciele czworonogów. Model posiada specjalny worek antyzapachowy AirFresh. Eliminuje on nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu wylatujące powietrze jest czyste i świeże. Nawet gdy w Twoim otoczeniu jest niejeden, a kilku futrzanych pupili.

Dodatkowym ułatwieniem jest duża pojemność worka, aż 4 l. Dzięki temu nie musisz go często wymieniać, nawet przy codziennym odkurzaniu dywanów. Zresztą, o konieczności wymiany przypomina specjalny wskaźnik. To jedno z tych prostych udogodnień, których zadaniem jest maksymalne uproszczenie obsługi urządzenia.

Warto również nadmienić, że produkt marki Bosch skutecznie zbiera brud nawet przy zapełniającym się worku. Jest to zasługa systemu PowerProtect, który zapewnia długotrwałą wysoką siłę ssania.

Swobodne manewrowanie odkurzaczem

Bosch ProHygienic BGLS4HYG2 to jeden z tych modeli odkurzaczy, który nie zakłóca odpoczynku hałasem. Poziom głośności wynosi 69 dB, co jest całkiem niezłym wynikiem w porównaniu do innych urządzeń. To sprawia, że równocześnie możesz odkurzać i słuchać radia.

Wpływ na komfort odkurzania ma również spory zasięg pracy 10 m. Dzięki temu jednorazowo urządzenie jest w stanie odkurzyć większą przestrzeń bez konieczności zmiany gniazdka. Doskonałą zwrotność zapewniają cztery obrotowe, miękkie koła, a wygodne prowadzenie – ergonomiczny uchwyt. Z tym odkurzaczem porządki nie muszą być nieprzyjemnym obowiązkiem.

Po odkurzaniu możesz ustawić odkurzacz w pionowej lub poziomej pozycji, co ułatwi jego przechowywanie. Kolejnym plusem jest też automatyczne zwijanie kabla. A minusy? Do tych należy doliczyć wagę urządzenia. 6 kg to odczuwalny ciężar np. w trakcie przenoszenia odkurzacza po schodach. Warto jednak nadmienić, że na rynku znajdziemy też cięższe sprzęty. Bosch nie jest więc w tym względzie rekordzistą.

Podsumowanie

Jest co najmniej kilka powodów, dla których opłaca się kupić Bosch ProHygienic BGLS4HYG2. Wystarczy wymienić dokładne usuwanie alergenów, mocny silnik czy wielkość bezzapachowego worka. Dzięki temu odkurzacz ułatwi sprzątanie również wtedy, gdy jesteś posiadaczem kudłatego czworonoga. W naszej ocenie to dobry stosunek ceny do jakości.

Zalety:

 • filtr UltraAllergy – 99,99% skuteczności
 • regulacja mocy ssania
 • szczotka do twardych podłóg
 • ssawka szczelinowa
 • ssawka tapicerska
 • antyzapachowy worek AirFresh
 • wielkość worka na zanieczyszczenia – 4 l
 • System PowerProtect – wysoka skuteczność odkurzania
 • poziom generowanego hałasu – 69 dB
 • zasięg pracy odkurzacza 10 m
 • 4 miękkie, obrotowe kółka

Wady:

 • spora waga odkurzacza – 6 kg
Odkurzacz Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB

Odkurzacz Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB

Jaki odkurzacz workowy zagwarantuje cichą i wydajną pracę? Dobrym wyborem może być Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB. To urządzenie wyposażone w zmywalny filtr, pojemny worek i dwa systemy gwarantujące swobodę ruchów. Wśród jego zalet wymienić należy też końcówkę do odkurzania delikatnego parkietu. Zobacz, czy ten model ma szansę sprawdzić się w również u Ciebie.

Ciche i wydajne odkurzanie

Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB to bardzo dobry odkurzacz do domu i zarazem sprzęt, który wyróżnia cicha praca. 68 dB to jeden z lepszych wyników w naszym zestawieniu.

Niewielki hałas połączony z wydajną pracą to zasługa Silent Air Technology. Dzięki tej technologii nawet długotrwałe sprzątanie odkurzaczem nie przyprawi Cię o ból głowy. Dlaczego? Ponieważ taki poziom głośności można porównać do dźwięków spokojnej rozmowy. A to cecha najlepszych odkurzaczy dostępnych na rynku.

Regulacja mocy ssania

Ultra Silencer EUSC62-DB to odkurzacz o mocy silnika 600 W. Jak przystało na rekomendowany model, siłę ssania można dopasować do indywidualnych preferencji użytkowników. Dzięki temu odkurzacz dobrze spełni swoje zadanie zarówno na dywanie, jak i na płytkach czy panelach. Wpływa też na zmniejszenie hałasu i oszczędność energii. Roczne zużycie energii to tylko 25,2 kWh.

A jak prezentuje się wyposażenie dodatkowe? Dosyć skromnie. Odkurzacz posiada specjalną szczotkę do parkietu, czyli końcówkę dedykowaną do odkurzania delikatnych powierzchni. W zestawie nie znajdziemy niestety szczelinówki, która ułatwiłaby usuwanie kurzu z domowych zakamarków. To w naszej ocenie, największy minus prezentowanego modelu.

Równomierne napełnianie worka

Zaletą odkurzacza Ultra Silencer EUSC62-DB jest za to filtr Hygiene. Dzięki temu, że jest zmywalny można go wielokrotnie używać. A to,przy sporej częstotliwości odkurzania, oznacza dodatkową oszczędność pieniędzy. Wystarczy po skończonej pracy umyć filtr pod bieżącą wodą.

Innym elementem odkurzacza, który zasługuje na uwagę, jest worek S-Bag. Został on specjalnie zaprojektowany, co oznacza, że napełnia się w równomierny sposób. Dzięki temu siła ssąca jest taka sama bez względu na stopień wypełnienia worka. To z kolei gwarantuje stałą, wysoką skuteczność odkurzania.

Dodatkowym atutem jest wielkość worka – 3,5 l. Dzięki tak dużej pojemności nie musisz go często zmieniać. Worek wystarcza na dłuższy okres użytkowania. Dodatkowo o jego zapełnieniu informuje specjalny wskaźnik.

Wygoda manewrowania

Ranking odkurzaczy docenił ten model za zwrotność i swobodę manewrowania. Koła są miękkie i łatwo się obracają, przez co nie generują hałasu. Równocześnie chronią podłogę przed zarysowaniem. Dodatkowym zabezpieczeniem są miękkie zderzaki.

Ale swobodne manewrowanie urządzeniem to też zasługa systemu Motion Control. Dzięki niemu odkurzacz porusza się płynnie, bez problemu omijając meble czy przejeżdżając przez progi. W tym przypadku sprzątanie jest czystą przyjemnością. Bez względu na wielkość mieszkania do odkurzenia.

Kolejnym systemem, jakim może poszczyć się opisywany odkurzacz, jest Multi-room. Czyli 9-metrowy kabel plus długi wąż, które w sumie oferują aż 12-metrowy zasięg pracy. Dzięki temu tym odkurzaczem można bez trudu odkurzać większe pomieszczenia. Oprócz sporego zasięgu komfort użytkowania zapewnia też ergonomiczna konstrukcja.

Nie bez znaczenia jest ruchoma rączka ułatwiająca przenoszenie. Z kolei łatwość przechowywania to zasługa rozłączanej teleskopowej rury oraz dwóch zintegrowanych uchwytów.

Podsumowanie

Electrolux Ultra Silencer EUSC62-DB to cichy i dobry odkurzacz workowy. Jego zaletą jest też łatwość manewrowania i ochrona delikatnego parkietu. Ale polecany model jest też skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń z każdego typu powierzchni. Zadanie to ułatwia niezła moc odkurzacza. To wszystko razem sprawia, że jego wybór może być zakupowym strzałem w dziesiątkę.

Zalety:

 • cicha praca odkurzacza – 68 dB
 • Silent Air Technology – cicha i wydajna praca odkurzacza
 • maksymalna moc 600 W
 • regulacja mocy ssania
 • zużycie energii na rok 25,2 kWh
 • szczotka do parkietu
 • zmywalny filtr Hygiene
 • worek na kurz S-Bag
 • pojemność worka 3,5 l
 • wskaźnik zapełnienia worka
 • łatwo obracające się koła
 • System Motion Control – swobodne manewrowanie odkurzaczem
 • spory zasięg pracy odkurzacza – 12 m

Wady:

 • brak w zestawie ssawki szczelinowej
Odkurzacz Philips XD3112/09

Odkurzacz Philips XD3112/09

Mały, mocny odkurzacz do mieszkania – tak najkrócej można opisać model Philips XD3112/09. Bo w tym przypadku kompaktowe wymiary idą w parze z funkcjonalnością. Urządzenie wyróżnia spora moc i niemal 100% skuteczności w usuwaniu alergenów. Jego zaletą są też gumowe kółka, które chronią parkiet przed zarysowaniami. Zobacz, dlaczego jeszcze ranking odkurzaczy umieścił go na piątej pozycji.

Spora moc odkurzacza

Philips XD3112/09 to niezwykle wytrzymały, a zarazem kompaktowy model odkurzacza. Mimo niewielkiej wagi (4,6 kg) cechuje go wysoka skuteczność odkurzania. Moc silnika 900 W przekłada się na wysoką moc ssania. To z kolei zapewnia dokładne odkurzanie nawet najbardziej brudnych podłóg. Bez względu na ich rodzaj.

Skuteczne działanie odkurzacza to też zasługa specjalnej nasadki TriActive. To końcówka, która działa na 3 sposoby. Stopa dokładnie zbiera brud (na pierwszy rzut oka niewidoczny) z głębi dywanów. Spory otwór z przodu ułatwia usuwanie większych zabrudzeń. A boczne kanały powietrzne zbierają znakomitą większość zanieczyszczeń, które zazwyczaj zbierają się wzdłuż mebli.

Szczotka w uchwycie

Inną zaletą odkurzacza jest wyposażenie dodatkowe gwarantujące skuteczność odkurzania. Ten wysokiej klasy model oferuje trzy różne końcówki. Oprócz wspomnianej nasadki, do dyspozycji masz jeszcze szczotkę do kurzu oraz ssawkę szczelinową. Ta pierwsza jest wbudowana w uchwyt, więc aby jej użyć, wystarczy zdjąć nasadkę. Szczotka świetnie radzi sobie z czyszczeniem obić mebli czy innych płaskich powierzchni.

Szczelinówka z kolei daje możliwość odkurzania kurzu z różnych zakamarków. I robi to naprawdę skutecznie. W naszej ocenie nasadka, szczotka oraz szczelinówka to niezawodne trio, które ułatwia utrzymanie mieszkania w czystości.

Wpływ na efekt sprzątania ma także innowacyjna technologia Airflow Max. Oznacza połączenie specjalnej komory z workami, które nie ulegają zatkaniu. Dzięki temu moc ssąca jest taka sama bez względu na poziom wypełnienia worka. Sam worek jest dość spory, jego pojemność wynosi 3 l. Dzięki temu, aby go zapełnić, potrzeba kilka razy porządnie odkurzyć mieszkanie.

Produkt przyjazny alergikom

Wśród innych zalet odkurzacza wymienić należy system filtrujący Allergy H13. Jego skuteczność oceniana jest na ponad 99,9%! Tak dobry rezultat można porównać tylko z zastosowaniem filtra HEPA H 13. Oznacza to, że filtry wyłapują niemal wszystkie roztocza, pyłki i drobiny kurzu. Z tego powodu ten model jeszcze szczególnie polecany dla alergików, a potwierdzeniem tego jest certyfikat przyjazny alergikom ECARF.

Perfekcyjnie czyste podłogi

Philips XD3112/09 jest podobnie jak inne dobre odkurzacze w zestawieniu, wyjątkowo funkcjonalny. Spora długość przewodu 6 m plus długość węża składają się na 9-metrowy zasięg pracy. Dzięki temu można odkurzać większe pomieszczenia bez odłączania odkurzacza od gniazdka co kilka minut.

Płynne prowadzanie zapewniają natomiast dwa spore kółka. Wykonane z gumy chronią delikatne podłogi przed zarysowaniami. Nie bez znaczenia dla swobody ruchów jest niewielka waga odkurzacza – 4,6 kg.

Dodatkowe punkty dodajemy za łatwość przechowywania odkurzacza. Prezentowany model ze względu na kompaktowe wymiary nie zajmuje wiele miejsca. W naszej opinii to idealny wybór do niedużych mieszkań. Prostym, ale praktycznym rozwiązaniem jest też możliwość składania rury teleskopowej. Łatwe przenoszenie zapewnia natomiast umieszczony w przodu uchwyt.

A minusy? Tym jest generowany hałas – 79 dB. To jednak wiąże się z dużą mocą silnika, która gwarantuje wysoką skuteczność odkurzania.

Podsumowanie

Philips XD3112/09 to kolejny model tej marki, który opłaca się kupić. Umożliwia dokładne czyszczenie podłóg, mebli czy tapicerki. Dzięki filtrowi HEPA H13 jest przyjazny dla alergików i mimo niewielkich rozmiarów, zaskakuje sporą mocą ssania. To dosyć lekki odkurzacz, który nie bez powodu zbiera pozytywne opinie wśród konsumentów.

Zalety:

 • maksymalna moc odkurzacza – 900 W
 • nasadka TriActive – 3 funkcje odkurzania
 • wbudowana w uchwyt szczotka do kurzu
 • ssawka szczelinowa
 • technologia Airflow Max – specjalna konstrukcja komory
 • pojemność worka 3 l
 • system filtrujący Allergy H13 – usuwanie ponad 99,9% kurzu
 • certyfikat Przyjazny alergikom
 • długi kabel – 6 m
 • zasięg pracy – 9 m
 • waga odkurzacza 4,6 kg

Wady:

 • poziom generowanego hałasu -79 dB
Odkurzacz Electrolux Ease C4 EC41-2SW

Odkurzacz Electrolux Ease C4 EC41-2SW

Electrolux Ease C4 EC41-2SW to odkurzacz bezworkowy, który już na pierwszy rzut oka wyróżnia oryginalny design. Ale oprócz wyglądu model cechuje też doskonała 4-poziomowa filtracja. Do tego dopisać należy regulację mocy, możliwość odkurzania tkanin i całkiem niezłą cenę. Ten sprzęt ma szansę przypaść Ci do gustu.

4-stopniowa filtracja

Electrolux Ease C4 EC41-2SW to dobry i dość tani odkurzacz z 4-stopniowym systemem filtracji. W jego skład wchodzi dwustopniowy układ cykloniczny, który z łatwością oddziela duże i małe zanieczyszczenia. W rezultacie kurz z podłóg czy innych powierzchni znika w okamgnieniu.

Na uwagę zasługuje również filtr wylotowy Hygiene 12. Co ważne, filtr jest zmywalny, więc można go wielokrotnie używać. Dzięki temu nie musisz pamiętać, aby w domu mieć spory zapas filtrów.

Regulacja mocy

Zaletą odkurzacza Elektrolux Ease C4 EC41-2SW jest też duża moc silnika – 700 W. Dzięki temu urządzenie może pracować dłużej bez wpływu na wydajność. Dodatkowo regulacja mocy pozwala dopasować siłę ssania do potrzeb. Odkurzacz nadaje się więc zarówno do podłóg twardych, jak i do wymagających dywanów z długim włosiem.

Możliwość regulacji mocy pozwala też zmniejszyć poziom hałasu. Jest to o tyle ważne, że model Philips nie zalicza się do najcichszych urządzeń. Maksymalny hałas, jaki generuje w czasie odkurzania, to aż 80 dB. A to w porównaniu do innych nowoczesnych odkurzaczy jest naprawdę sporo.

Do odkurzania obić i zasłon

Na szczęście liczba jego zalet znacznie przewyższa liczbę wad. Odkurzacz posiada materiałową ssawkę do kanap i tapicerki. Dzięki temu bez trudu czyści kanapy, obicia mebli, a nawet zasłony. Z takim sprzętem kurz nie ma szans, a mieszkanie jest dokładnie odkurzone.

Tym, co odróżnia model od najlepszych odkurzaczy, jest niewielki pojemnik na kurz. Czyli tylko 1,8 l. Jednak na jego korzyść przemawia specjalny mechanizm, dzięki czemu można go bardzo łatwo otworzyć. W tym celu należy wcisnąć przycisk i gotowe! W naszej opinii to jeden z elementów decydujących o komforcie użytkowania.

Stabilność urządzenia

Innym udogodnieniem, które znajdziemy w prezentowanym odkurzaczu, są duże miękkie kółka. Dlaczego są tak ważne? Przede wszystkim ułatwiają manewrowanie odkurzaczem np. podczas przejeżdżania przez próg. Wpływają też na większą stabilność modelu i nie niszczą parkietu podczas odkurzania.

Inną cechą poza kołami, która wpływa na komfortowe sprzątanie, jest długość kabla. W tym przypadku to zaledwie 5 m, co z kolei oznacza około 6 m zasięgu pracy. Niewiele, szczególnie w porównaniu do najlepszych produktów w rankingu. Na pewno taka długość wystarczy, aby odkurzyć wszystkie zakamarki w średniej wielkości pokoju. Z drugiej strony może wymuszać przerwy w czasie sprzątania większego pomieszczenia. W tym przypadku niewielkim plusem jest zwijacz kabla.

Przemyślana konstrukcja odkurzacza
Electrolux Ease C4 EC41-2SW to model, który może pochwalić się trwałą konstrukcją. Dzięki szczelnej bryle urządzenie wydajnie pracuje i pobiera niewiele prądu. Roczne zużycie energii wynosi jedynie 28 kWh.

Na uwagę zasługuje też elegancki design odkurzacza. Czarno-biały kolor obudowy dobrze się prezentuje w każdym wnętrzu. Pod tym względem model Electrolux wyprzedza o kilka kroków konkurencję.

Podsumowanie

Electrolux Ease C4 EC41-2SW to niezły odkurzacz, który dobrze sprząta i dobrze się prezentuje. Dzięki 4-stopniowej filtracji dokładnie rozdziela kurz od powietrza. A z pomocą dużych kół z łatwością pokonuje progi w domu. Warto rozważyć jego zakup, szczególnie że model jest dostępny w atrakcyjnej cenie.

Zalety:

 • 4-stopniowy układ filtracji
 • moc 700 W
 • model z regulacją mocy
 • ssawka do kanap i tapicerki
 • mechanizm ułatwiający opróżnianie zbiornika
 • duże miękkie kółka
 • szczelna konstrukcja odkurzacza
 • niewielkie roczne zużycie prądu
 • czarno-biały kolor obudowy odkurzacza
 • atrakcyjna cena

Wady:

 • długość kabla – tylko 5 m
Odkurzacz Amica Sharq VM7011

Odkurzacz Amica Sharq VM7011

Jaki wybrać odkurzacz, aby nie generował dużego hałasu? Dobrym pomysłem jest Amica Sharq VM7011. To model, który może poszczycić się wyjątkowo cichą pracą i bogatym wyposażeniem. Jego zaletą jest też niezła moc i dokładna filtracja, którą zapewnia filtr HEPA H13. To dobry wybór nie tylko dla posiadaczy czworonogów.

Wygodna regulacja mocy

Amica Sharq VM7011 to dobry i cichy odkurzacz workowy. Jedną z jego największych zalet jest spora moc – 700 W. Dzięki temu model sprawdza się przy odkurzaniu dywanów i delikatnego parkietu.

Dodatkowo w czasie pracy masz możliwość regulacji mocy ssania. Dzięki temu możesz ją dostosować do rodzaju odkurzanej powierzchni. Co ciekawe, przyciski do regulacji znajdują się w uchwycie węża. Nie musisz się więc co chwilę schylać, aby zmienić ustawienia.

Na uwagę zasługuje też tzw. miękki start. Oznacza to, że urządzenie zawsze zaczyna pracę na najniższym poziomie mocy. Dzięki temu stopniowo jest zwiększany poziom głośności.

Model z filtrem HEPA H13

Niewątpliwą zaletą modelu Amica jest HEPA H13. To wyjątkowo wydajny filtr, dzięki któremu roztocza czy pyłki przestają być problemem. Wylotowe powietrze jest dokładnie oczyszczone, i to nawet z zanieczyszczeń, które są efektem pracy silnika. Z tego powodu model Amica Sharq VM7011 to idealne rozwiązanie dla alergików.

Bogate wyposażenie odkurzacza

Wysokie miejsce w rankingu to też zasługa wyposażenia dodatkowego. Pod tym względem Amica zadowoli najbardziej wymagających konsumentów.

Przede wszystkim jest to odkurzacz z turboszczotką, czyli najlepszą końcówką do czyszczenia dywanów czy wykładzin. Dzięki niej szybko usuniesz kurz czy sierść zwierząt z trudnych do wyczyszczenia powierzchni. Dlatego jeśli masz w domu czworonożnego pupila, to weź pod uwagę zakup tego modelu.

Oprócz turboszczotki do dyspozycji są jeszcze miękka szczotka do parkietu oraz ssawki: tapicerska i do szczelin. Ciekawym rozwiązaniem jest ssawka do książek. Dzięki niej szybko odświeżysz swój księgozbiór z zanieczyszczeń. Co ważne, wybrane elementy można umieścić na odkurzaczu. W efekcie możesz zawsze je mieć pod ręką i niepotrzebny Ci dodatkowy schowek na akcesoria.

Kolejnym plusem jest dosyć spory worek o pojemności 3 l. Dodatkowo model posiada dwa funkcjonalne wskaźniki. Pierwszym z nich jest wskaźnik zapełnienia worka, który zwalania Cię z kontroli jego zawartości. Drugi to wskaźnik braku worka.

Głośność pracy jedynie 61 dB

Model Amica Sharq VM7011 to też wyjątkowo cichy odkurzacz. Może poszczycić się wygłuszającą obudową, co przekłada się na hałas o natężeniu 61 dB. Oznacza to, że generuje mniej więcej tyle hałasu, ile spokojna rozmowa. Dzięki temu w czasie odkurzania nie musisz rezygnować np. z oglądania telewizji czy odpoczynku.

Wygoda użytkowania odkurzacza

Ale niewielki hałas to nie jedyne udogodnienie, jakie oferuje prezentowany model. Wysoki komfort użytkowania zapewnia również czytelny wyświetlacz LED, na którym szybko sprawdzisz wybrany poziom mocy. Urządzenie wyposażono też w miękkie, ciche koła. Dzięki temu nawet długotrwałe sprzątanie nie zniszczy delikatnego parkietu.

Na plus jest też długość kabla -7 m, co w sumie oznacza 10-metrowy zasięg pracy. Standardem jest automatyczny zwijacz kabla. Nieco rzadziej spotykaną opcją jest zabezpieczenie przed przegrzaniem. Gdy temperatura odkurzacza niebezpiecznie wzrośnie, ten automatycznie się wyłączy. Dzięki temu Amica nie zawiedzie nawet podczas intensywnego odkurzania.

Podsumowanie

Amica Sharq VM7011 posiada wszystko to, co powinny mieć najlepsze odkurzacze workowe: sporą moc, duży wybór końcówek oraz filtr HEPA H13. Jest przy tym niezwykle cichym sprzętem. Generowany hałas 61 dB to jeden z najlepszych wyników w naszym rankingu. To wszystko razem sprawia, że ten cichy odkurzacz jest chętnie wybierany przez konsumentów.

Zalety:

 • spora moc silnika – 700 W
 • regulowana moc ssania w rączce
 • miękki start odkurzacza
 • filtr HEPA H13
 • niski poziom głośności, jedynie 61 dB
 • turboszczotka
 • ssawki do tapicerek, szczelin i książek
 • czytelny wyświetlacz LED
 • długi kabel – 7 m
 • zasięg działania -10 m
 • zabezpieczenie przed wysoką temperaturą

Wady:

 • brak schowka na całe wyposażenie dodatkowe
Odkurzacz Hoover Breeze BR71_BR30011

Odkurzacz Hoover Breeze BR71_BR30011

Kolejnym modelem, który chcemy polecić, jest Hoover Breeze BR71_BR30011. To urządzenie wyposażone w praktyczne akcesoria i rozwiązania gwarantujące ekonomiczną pracę. Jego zaletą jest też spora moc, zmywalny filtr i niezła cena. Wybierając go do domu, nie nadszarpniesz rodzinnego budżetu. Zagwarantujesz sobie jednak łatwe utrzymanie mieszkania w czystości.

Efektowna i energooszczędna praca

Hoover Breeze BR71_BR30011 to produkt, którego nie mógł pominąć ranking odkurzaczy. Jednym z jego największych plusów jest system wydajności 3 Top Eco. Oznacza on wysoką skuteczność odkurzania twardych powierzchni połączoną z energooszczędnością. To z kolei przekłada się na niskie roczne zużycie energii. Tylko 30 kWh.

Odkurzacz o mocy 700 W

Hoover Breeze BR71_BR30011, podobnie jak inne modele odkurzaczy w rankingu, może poszczycić się sporą mocą. 700 W gwarantuje, że urządzenie nie zawiedzie, nawet w czasie dłuższego odkurzania. Urządzenie sprawdzi się również do usuwania brudu z dywanów i skutecznie rozprawi się z sierścią.

Ale efektywna praca to też zasługa wydajnego systemu filtrowania. Zmywalny filtr EPA dokładnie oczyszcza powietrze, które następnie wydostaje się na zewnątrz. Kurz, sierść czy inne zanieczyszczenia są zbierane w przeznaczonym do tego pojemniku. Jego pojemność 2 l jest nieduża, jeśli porównamyy to do innych odkurzaczy w naszym zestawieniu. Z drugiej strony taka wielkość zbiornika powinna być wystarczająca do codziennego odkurzania domu.

Wybór akcesoriów do sprzątania

Hoover Breeze BR71_BR30011 znacząco ułatwia utrzymanie porządku, gdy w domu są zwierzęta. Służy do tego niezawodna mini turboszczotka. Dzięki niej odkurzacz skutecznie rozprawia się z sierścią na podłogach, dywanach, a nawet na meblach.

Inne przydatne akcesoria to szczelinówka i ssawka do parkietów. Ta pierwsza pozwala wyczyścić trudno dostępne miejsca, tam gdzie tradycyjne szczotki kończą swoją pracę. Co istotne, szczelinówka jest zintegrowana ze szczotką do kurzu. Dzięki temu masz je zawsze w jednym miejscu, gotowe do użycia.

Z kolei ssawka do parkietu sprawdza się do odkurzania drewnianych i laminowanych podłóg. Jej miękkie włosie zapewnia skuteczną i bezpieczną pracę na bardziej „wymagających” powierzchniach.

W zestawie znajdziesz też szczotkę do parkietu i dywanów. Dzięki temu tym odkurzaczem dokładnie wysprzątasz większość powierzchni, na których może zbierać się kurz.

Dostępny w niskiej cenie

Hoover Breeze BR71_BR30011 to odkurzacz o średniej wadze 4,1 kg (bez akcesoriów). Posiada wygodną do trzymania rączkę, która ułatwia jego przenoszenie. Płynną jazdę gwarantują natomiast obrotowe kółka. Dzięki nim Hoover z łatwością omija meble i cechuje go wysoki komfort użytkowania.

Odkurzacz nieźle wypada również wtedy, gdy mowa o zasięgu pracy. Ten wynosi przyzwoite 8 m, co w przypadku średniej wielkości pomieszczeń powinno być wystarczające. Jego minusem jest głośność. 78 dB to dosyć sporo, jeśli weźmiemy do porównania najlepsze modele z naszej listy. Z drugiej strony niektóre najmocniejsze odkurzacze pracują jeszcze głośniej.

Rekompensatą za generowany hałas jest potwierdzona skuteczność odkurzania i przystępna cena odkurzacza. To jeden z tańszych odkurzaczy zaprezentowany w rankingu. Naszym zdaniem jego zakup nie powinien nadwątlić domowego budżetu.

Podsumowanie

Hoover Breeze BR71_BR30011 to dobry, niedrogi odkurzacz, który z pewnością przypadnie Ci do gustu. Nadaje się do czyszczenia dywanów i parkietów, ponadto skutecznie rozprawia się z sierścią i innymi zabrudzeniami. Cechuje go też niskie zużycie energii i komfort użytkowania. W naszej ocenie to dobry stosunek ceny do jakości. Warto rozważyć jego zakup.

Zalety:

 • 3 Top Eco – wysoka wydajność połączona z energooszczędnością
 • roczne zużycie prądu ok 30 kWh
 • spora moc 700 W
 • zmywalny filtr EPA
 • 2-l pojemnik na zabrudzenia
 • mini turboszczotka
 • ssawki: szczelinowa i do parkietu
 • szczotka do parkietu i dywanów
 • waga (samego odkurzacza) – 4,1 kg
 • zasięg odkurzania – 8 m
 • atrakcyjna cena produktu

Wady:

 • brak regulacji mocy
Odkurzacz Karcher VC 3 1.198-125.0

Odkurzacz Karcher VC 3 1.198-125.0

Karcher VC 3 1.198-125.0 to dobrej klasy odkurzacz, który zadowoli właścicieli niewielkich mieszkań. Dzięki dobrej filtracji eliminuje alergeny, pyłki i drobinki kurzu. Jest też stabilny i bezpieczny dla drewnianych podłóg. Dlaczego jeszcze opłaca się go wybrać? W poniższej recenzji prezentujmy wszystkie korzyści, jakie wiążą się z jego zakupem.

Dokładnie usuwa alergeny, roztocza i pyłki

Jest co najmniej kilka powodów, dla których ranking odkurzaczy uwzględnił Karcher VC 3 1.198-125.0. Jednym z nich jest zastosowanie w modelu wysokowydajnego filtra HEPA H12. Dzięki temu urządzenie skutecznie usuwa alergeny, pyłki czy roztocza, a wylotowe powietrze jest czyste. Można odetchnąć pełną piersią! Z tego powodu Karcher to dobry wybór dla alergików… choć nie tylko.

Zaletą modelu jest też spora moc silnika 700 W. Dzięki temu odkurzacz może się poszczycić sporą mocą ssania, bez względu na poziom wypełnienia zbiornika. A to oznacza, że z łatwością czyści parkiety i płytki, doskonale sprawdza się też do odkurzania dywanów.

Zestaw praktycznych akcesoriów

Inną zaletą modelu Karcher są przydatne akcesoria. Do wyboru masz dyszę podłogową oraz ssawkę teleskopową. W zestawie znajdziesz również praktyczną ssawkę szczotkową. Jej miękkie włosie jest odpowiednie do odkurzania drewnianych czy laminowanych podłóg. Łączy w sobie skuteczność odkurzania z delikatnym działaniem.

Elementem wyposażenia jest też teleskopowa rura ssąca i elastyczny wąż z zagiętą rękojeścią. Jego długość wynosi aż 1,5 m, co pozwala w łatwy sposób odkurzać trudno dostępne miejsca. W sumie zasięg działania odkurzacza to dosyć skromne 7,5 m. Czyli o nawet 4 metry mniej niż posiadają najlepsze sprzęty w rankingu.

Szybkie włączanie i wyłączanie odkurzacza

Karcher VC 3 1.198-125.0 jest za to wygodny do prowadzania. Został wyposażony w spore, gumowe koła, dzięki czemu jest wyjątkowo stabilny i nie rysuje delikatnego parkietu. Wpływ na stabilność modelu ma również pozycja Parking, która sprawdza się w czasie przerw w odkurzaniu. Dodatkowo możliwość takiego ustawienia ułatwia przechowywanie modelu.

Komfortową obsługę zapewnia duży przycisk umieszczony na obudowie odkurzacza. Oznacza to, że w czasie odkurzania nie musisz się schylać, aby włączyć urządzenie. Możesz to zrobić w dużo wygodniejszy sposób, wciskając przycisk nogą. Co ciekawe, takiego rozwiązania nie znajdziesz w każdym dobrym odkurzaczu.

Wśród innych udogodnień możemy wskazać automatycznie zwijany przewód. Łatwe przenoszenie to z kolei zasługa sporego uchwytu do trzymania oraz wagi. Sam odkurzacz, bez akcesoriów, waży 4,4 kg, co jest całkiem niezłym wynikiem.

Proste opróżnianie pojemnika

Polecany odkurzacz to model bezworkowy. Oznacza to, że wszystkie zanieczyszczenia zbierają się nie w worku, ale w przeznaczonym do tego pojemniku. W przypadku modelu Karcher jest to zbiornik o pojemności niespełna 1 l, czyli 0,9 l. Taka pojemność oznacza konieczność częstego wyrzucania zanieczyszczeń. To w naszej ocenie, największa wada prezentowanego modelu.

Plusem jest jednak łatwe opróżnianie zbiornika. Można to zrobić nawet jedną ręką. Po skończonej pracy pojemnik wystarczy umyć pod bieżącą wodą.

Podsumowanie

Karcher VC 3 1.198-125.0 to godny polecenia odkurzacz do małego mieszkania. Ze względu na niewielki zasięg odkurzania i nieduży zbiornik, najlepiej sprawdzi się na mniejszych powierzchniach. Jego najważniejsze zalety to spora moc i zestaw praktycznych akcesoriów. A to, plus marka odkurzacza gwarantuje 100% satysfakcji z zakupów.

Zalety:

 • odkurzacz z filtrem HEPA H12
 • duża moc 700 W
 • dysza podłogowa
 • przydatna ssawka teleskopowa
 • ssawka szczotkowa
 • długość węża – 1,5 m
 • spore gumowe koła
 • bezpieczna pozycja Parking
 • duży przycisk na obudowie odkurzacza
 • waga odkurzacza (bez akcesoriów) 4,4 kg
 • proste czyszczenie zbiornika

Wady:

 • niewielki zbiornik na zanieczyszczenia – 0,9 l
Odkurzacz Zelmer ZVC211

Odkurzacz Zelmer ZVC211

Zestawienie kończymy recenzją modelu Zelmer ZVC211. To dostępny w atrakcyjnej cenie niezły odkurzacz domowy. Wyróżnia się większą mocą 800 W oraz prostymi rozwiązaniami, które gwarantują komfort odkurzania. Z tego powodu jest chętnie wybierany przez konsumentów. Warto sprawdzić, z czego wynikają wszystkie pozytywne opinie na jego temat.

Dobry odkurzacz do dywanów

Zelmer ZVC211 to tani odkurzacz z dużą mocą ssania. 800 W sprawia, że dobrze zbiera brud z paneli, płytek, a także dywanów. Tym samym jest niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce o czyste podłogi.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość regulacji mocy ssania. Służy do tego wygodne pokrętło z oznaczeniami MIN i MAX. Dzięki temu możesz zmniejszyć generowany hałas i dostosować działanie odkurzacza do potrzeb. To z kolei w połączeniu z wydajnym filtrem zapewnia też czyste wylotowe powietrze.

Różne rodzaje szczotek

Na uwagę zasługują dostępne w zestawie akcesoria. Do dyspozycji masz dwa rodzaje szczotek oraz ssawkę.

Szczotka uniwersalna odpowiada za czyszczenie podłóg. Doskonale przylega do odkurzanej powierzchni, dzięki czemu dokładnie zbiera zabrudzenia.

Kolejna w zestawie, ssawka tapicerska jest niezastąpiona do czyszczenia samochodu. Natomiast mała szczotka wielofunkcyjna może sprawnie usunąć kurz z półek, blatów czy książek. Dzięki temu podczas jednego odkurzania możesz wyczyścić wiele różnego rodzaju powierzchni. Tym bardziej że zadanie ułatwia spora moc ssania.

Na wyposażenie odkurzacza składa się też elastyczny wąż oraz teleskopowe rury. Co ważne, można je szybko złożyć. To pozwala dostosować ich długość do wzrostu użytkownika, a w efekcie jeszcze bardziej ułatwia pracę.

Duże przyciski na obudowie odkurzacza

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz Zelmer? Na duże przyciski umieszczone na obudowie modelu. Dzięki temu włączanie i wyłączanie nie wymaga schylania. Można to zrobić stopą. Wciśnięcie drugiego z przycisków sprawia, że kabel zwija się automatycznie.

Zelmer ZVC211 posiada też prosty do opróżnienia worek. W tym celu należy otworzyć klapę i wysunąć go z wnętrza odkurzacza. Jego pojemność 2 l powinna być wystarczająca do odkurzenia niewielkiego mieszkania.

Jakie jeszcze udogodnienia znajdziemy w modelu Zelmer? W czasie przerw w odkurzaniu dywanów czy podłóg odkurzacz może stabilnie stać w pionie. To też pozycja, która ułatwia jego przechowywanie. Dzięki tym rozwiązaniom praca odkurzaczem Zelmer nie męczy. Nawet jeżeli do odkurzenia jest całe mieszkanie.

Odkurzacz Zelmer nie jest jednak pozbawiony wad. Tą jest z pewnością długość kabla – tylko 5 m. Tak krótki kabel nie sprawdza się w czasie odkurzania większych pomieszczeń. Nie musi być natomiast problemem w mniejszym mieszkaniach.

Dostępny w niezłej cenie

Warto jednak pamiętać, że tradycyjny odkurzacz Zelmer jest nie tylko skuteczny, ale również niedrogi. To model, który można dostać za mniej niż 300 zł! W porównaniu do najdroższych odkurzaczy to o ponad połowę mniej! A to kolejny dobry powód, aby rozważyć jego zakup.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego modelu może być wyzwaniem, szczególnie gdy mamy ograniczony budżet. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest Zelmer ZVC211. To najtańszy odkurzacz o dużej mocy ssania. Doskonale sprawdzi się do czyszczenia podłóg twardych i dywanów. Dodatkowo pracę ułatwią akcesoria, wśród których na uwagę zasługuje wielofunkcyjna szczotka. To dobry stosunek ceny do jakości.

Zalety:

 • moc 800 W
 • regulowana siła ssania odkurzacza
 • uniwersalna szczotka
 • ssawka tapicerska
 • szczotka wielofunkcyjna
 • spore przyciski na obudowie odkurzacza
 • worek o pojemności 2 l
 • automatyczne zwijanie kabla
 • możliwość pionowego ustawienia odkurzacza
 • niska cena

Wady:

 • krótki kabel, tylko 5 m długości

Najczęściej zadawane pytanie dotyczące zakupu odkurzacza:

Jak wybrać odkurzacz?

Pionowy, bezworkowy, piorący czy może automatyczny? Zakup odkurzacza dopasowanego do Twoich potrzeb może być wyzwaniem. Jeśli nie wiesz na jaki rodzaj odkurzacz się zdecydować sprawdź koniecznie nasz poradnik. Szczegółowo porównuje on różne typy sprzętów i ułatwia znalezienie odpowiedzi na pytanie jaki odkurzacz wybrać.

Jaki odkurzacz kupić?

Dla większości użytkowników najlepszym wyborem będzie odkurzacz Tefal Silence Force Cyclonic TW7260 lub Philips XB2125/09. Oba modele wyposażone są w łatwy do wyczyszczenia filtr cyklonowy. Jeśli na odkurzacz do domu nie chcesz wydać więcej niż 300 zł to wybierz cyklonowy Hoover Breeze BR71_BR30011. Miłośnikom tradycyjnych odkurzaczy workowych polecamy natomiast model Zelmer ZVC211.

O autorze:Anna Kuleszewicz
O autorze:Anna Kuleszewicz
Redaktorka i osoba odpowiedzialna ze testy produktów w serwisie Rankingly.pl. To w jej ręce wpadają wszystkie rynkowe nowości by zostać poddane kompleksowej ocenie. Po przetestowaniu dziesiątek odkurzaczy, depilatorów czy ekspresów nie ma urządzenia które miałoby przed nią jakieś tajemnice. Prywatnie pasjonatka natury, turystyki górskiej, wspinaczki i podróży.