Zaznacz stronę

Niektóre z linków w tekście to tzw. linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem nic nie tracisz, a ewentualna niewielka prowizja którą możemy otrzymać pomaga nam w tworzeniu jakościowych treści. Dowiedz się więcej.

Jaki odkurzacz piorący wybrać? Ranking 2024. Opinie i recenzje

Jak najlepiej zadbać o czystość podłóg i mebli w domu? Wybierając wielofunkcyjne urządzenie, które odkurza, zmywa i zbiera rozlane płyny. Ale skoro na rynku jest tyle dostępnych urządzeń, to jaki odkurzacz piorący wybrać? Jeżeli zadajesz sobie to pytanie, to już teraz sprawdź ranking najlepszych odkurzaczy piorących. Z recenzji dowiesz się, które modele są bezkonkurencyjne. I jakie parametry decydują o ich wysokiej skuteczności. Naszym zdaniem to najlepszy sposób na podjęcie właściwej decyzji zakupowej.

Ranking odkurzaczy piorących pomoże Ci wybrać najlepszy odkurzacz
Autor rankingu: Anna Kuleszewicz

Ranking odkurzaczy piorących 2024

Ranking odkurzaczy piorących wygrywa Bosch BWD421PRO

Bosch BWD421PRO to odkurzacz z funkcją prania o mocy 2100 W. Pracuje zarówno na sucho, jak i na mokro. Nadaje się do prania dywanów i tapicerek oraz czyszczenia twardych powierzchni. Dodatkowo zbiera rozlane płyny. Na komfortową pracę wpływa spora długość kabla (12 m) i duży zbiornik na kurz (5 l). Oprócz tego najlepszy piorący odkurzacz w rankingu posiada antyalergiczny filtr.

2 najlepszy odkurzacz piorący to THOMAS AQUA PET FAMILY PLUS

Thomas Aqua+ Pet & Family Plus to odkurzacz wodny piorący przystosowany do usuwania sierści. Służą do tego różnego rodzaju ssawki, między innymi ssawka do prania dywanów i tapicerki. Urządzenie posiada wysokiej klasy filtr (HEPA H13) skutecznie oczyszczający powietrze. Moc silnika wynosi 1700 W, zasięg czyszczenia – 11 m. A pojemność worka – 1,8 l.

Najlepsze oferty:

Top 3 zamyka odkurzacz piorący MPM MOD 22

MPM MOD-22 to dobry odkurzacz piorący o dużej mocy – 2400 W. Został wyposażony w 4-stopniową filtrację. Dzięki temu jest szczególnie polecany dla osób z problemami skóry. Duży zbiornik (10 l) umożliwia dłuższą pracę bez konieczności wymiany wody. Zaletą odkurzacza piorącego jest również spory wybór końcówek. A także możliwość odkurzania z aromatem, który znajdziesz w zestawie.

Najlepsze oferty:

4 polecany odkurzacz piorący THOMAS MULTICLEAN X10 PARQUET

Model Thomas MultiClean X10 Parquet to nie tylko skuteczny sprzęt do czyszczenia parkietów. Jest to również świetny odkurzacz piorący do tapicerki i dywanów. Został wyposażony w system filtracji AQUA+, dzięki czemu świetnie oczyszcza powietrze. Posiada regulację siły ssania w rączce oraz spory zasięg pracy – 11 m. Urządzenie zbiera brud do worka lub do pojemnika.

Najlepsze oferty:

5 odkurzacz piorący warty uwagi to Karcher SE 4001

Odkurzacz piorący Karcher umożliwia czyszczenie powierzchni metodą ekstrakcji. Czyli rozpuszcza brud za pomocą środka czyszczącego. Ponadto sprzęt został wyposażony w przezroczysty, łatwy w montażu pojemnik. Oraz funkcję WATER STOP kontrolującą poziom brudnej wody. Odkurzacz pracuje na sucho i na mokro. Czyści dywany, materace oraz tapicerkę. Jego moc wynosi 1400 W.

Najlepsze oferty:

6 dobry odkurzacz piorący Vax 7151SS

Model Vax 7151SS to dobry odkurzacz do prania tapicerek z turboszczotką. Umożliwia pracę na sucho i na mokro. Posiada antyalergiczny filtr HEPA H11. Pojemność worka wynosi 10 l, a zbiornika na czystą wodę – 4 l. Możliwość regulowania mocy pozwala lepiej kontrolować efekty sprzątania i poziom hałasu. Zasięg odkurzacza wynosi 11,7 m.

Najlepsze oferty:

Ranking odkurzaczy piorących zamyka Hyundai VC 5750

Szukając dobrego i taniego sprzętu, warto zwrócić uwagę na model Hyundai VC 5750. Prezentowane urządzenie działa na mokro i na sucho. Umożliwia pranie dywanów i tapicerek. Posiada sporych rozmiarów pojemnik na wodę (9 l) i zbiornik na szampon (6 l). Filtr z pływakiem nie tylko zbiera zanieczyszczenia. Ale również informuje o maksymalnym poziomie cieczy.

Jaki odkurzacz piorący wybrać? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Poradnik zakupowy da odpowiedź na wszystkie najważniejsze pytania. Dzięki lekturze dowiesz się, które parametry są kluczowe przy wyborze urządzenia. A także czy zastosowanie filtra wodnego zapewnia skuteczność czyszczenia. Ponadto szybko sprawdzisz, ile kosztują polecane modele. Jesteśmy przekonani, że w rezultacie podejmiesz właściwą decyzję zakupową. A najlepszy odkurzacz piorący zadba o czystość wykładzin i dywanów w Twoim domu.

Ranking odkurzaczy piorących

 1. Bosch BWD421PRO
 2. Thomas Aqua+ Pet & Family Plus
 3. MPM MOD-22
 4. Thomas MultiClean X10 Parquet
 5. Karcher SE 4001
 6. Vax 7151SS
 7. Hyundai VC 5750

Najlepsze odkurzacze piorące w 2024

Odkurzacz piorący Bosch BWD421PRO

Bosch BWD421PRO

Wśród najlepszych odkurzaczy piorących Bosch BWD421PRO odznacza się wysoką funkcjonalnością. Posiada akcesoria, które wyczyszczą absolutnie każde miejsce w domu. Do wyboru masz dwa tryby działania: z workiem lub z filtrem wodnym. Do tego doliczyć musimy elastyczny wąż, długość kabla i duży pojemnik na wodę.

Bogate wyposażenie

Dlaczego warto wybrać Bosch BWD421PRO? Przede wszystkim ze względu na dużą moc odkurzacza – 2100 W. Na skuteczność sprzątania wpływ mają także dostępne akcesoria. Turboszczotka ułatwia czyszczenie dywanów z sierści i włókien. Z kolei szczotka z separatorem przydaje się nie tylko w przypadku, gdy w mieszkaniu są dzieci. Oprócz tego w zestawie znajdziemy szczotkę rolkową oraz szczotkę do parkietu z naturalnym włosiem. A także ssawki (do prania tapicerki i zbierania płynów). Aby efekty sprzątania były jeszcze bardziej zadowalające, odkurzacz został wyposażony w regulację mocy.

Funkcjonalny sprzęt

O jakość powietrza w domu dba podwójny system filtracji: filtr wodny i HEPA. Inną zaletą odkurzacza piorącego Bosch jest duży pojemnik na wodę. Jego pojemność wynosi 5 l. Mimo sporych rozmiarów da się go łatwo wyjąć i opróżnić. Na komfort prania wpływa również długi przewód (12 m). Taka długość pozwala na jednorazowe czyszczenie większych powierzchni bez przerwy. Plusem urządzenia jest także elastyczny i wytrzymały wąż Flexi. Ponadto najlepszy odkurzacz piorący parkuje zarówno w pionie, jak i w poziomie. A jego miękkie kółka chronią powierzchnię przed zarysowaniami.

Zalety:

 • duży zbiornik na zanieczyszczenia – 5 l
 • podwójna filtracja: filtr wodny i HEPA
 • można regulować ssanie
 • bogate wyposażenie (w tym turboszczotka)
 • spora długość kabla – 12 metrów

Wady:

 • ciężar (bez wyposażenia) – 8,7 kg
Odkurzacz piorący THOMAS AQUA PET FAMILY PLUS

Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

Odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Pet & Family Plus to model, który jest idealny dla osób posiadających zwierzęta w domu. Dokładnie usuwa sierść za pomocą specjalnie zaprojektowanych szczotek. Sprzęt nadaje się również do czyszczenia dywanów i tapicerek. A dzięki 2 trybom działania – zostawia podłogi w idealnym stanie.

Ani śladu po pupilach

Dlaczego odkurzacz Thomas jest tak skuteczny w usuwaniu sierści? Ponieważ został wyposażony w 3 rodzaje specjalnych szczotek. Pierwsza zbiera sierść z dywanów i podłóg, druga – z tapicerki. Trzecia, turboszczotka służy do usuwania „trudnych” zabrudzeń z dywanów. W zestawie znajdziemy też różnego rodzaju ssawki. W tym ssawkę do czyszczenia syfonów w umywalkach i zlewach. A także ssawkę szczelinową i ssawkę z krótkim włosiem do odkurzania mebli.

Technologia AQUA+

Świetne rezultaty sprzątania zapewnia tryb działania na mokro. Dzięki technologii AQUA+ cząsteczki brudu są wiązane w wodzie, co sprawia, że nie unoszą się w powietrzu. Dodatkowo system natrysku pod ciśnieniem pomaga pozbyć się wyjątkowo trudnych zabrudzeń z dywanów i tapicerek. Na komfort pracy wpływ ma również elektroniczna regulacja mocy ssania oraz duża pojemność worka – aż 6 l. Ponadto długi przewód zasilający umożliwia pracę do 11 m bez przerywy. Do tego odkurzacze Thomas zostały wyposażone w 2 skrętne kółka „Easy Drive”, co ułatwia manewrowanie urządzeniem.

Zalety:

 • kilka rodzajów szczotek i ssawek
 • system natrysku pod ciśnieniem usuwa trudne zanieczyszczenia
 • technologia AQUA +, czyli wiązanie cząsteczek kurzu w wodzie
 • można elektronicznie regulować ssanie
 • proste manewrowanie odkurzaczem piorącym – skrętne kółka i długi przewód

Wady:

 • mały zbiornik z wodą – 1,8 l
Odkurzacz piorący MPM MOD 22

MPM MOD-22

MPM MOD-22 to odkurzacz do prania dywanów szczególnie polecany alergikom. Dzięki kilkustopniowej filtracji skutecznie oczyszcza powietrze. Urządzenie posiada duży pojemnik na wodę i sporą moc. Ponadto odkurzacz pracuje zarówno na sucho, jak i na mokro. A po dodaniu kilku kropel aromatu, zostawia przyjemny zapach w domu.

Brak alergenów w powietrzu

Prezentowany odkurzacz piorący został wyposażony w 4-stopniową filtrację. Zastosowane filtry to: filtr wodny, filtr gąbkowy, piankowy oraz wysokiej jakości filtr HEPA H13. Ten ostatni wyłapuje nawet do 99,98% mikrocząsteczek kurzu. Dzięki temu urządzenie do prania tapicerki jest przyjazne dla alergików. Inną zaletą sprzętu duża pojemność zbiornika na wodę -10 l. I dodatkowy pojemnik na płyn piorący – 4,5 l. Takie rozwiązanie umożliwia dłuższą pracę bez konieczności wymiany wody. Przed sprzątaniem możesz kilka kropel aromatu nanieść na filtr lub wlać do pojemnika. W rezultacie przyjemny zapach rozniesie się w całym domu. Będzie to tym prostsze, że w zestawie jest dostępny szampon, odświeżacz powietrza i antyspieniacz.

Czyści podłogi, tapicerkę i okna

Tryb działania na sucho i na mokro sprawia, że MPM MOD-22 to bardzo dobry odkurzacz piorący do domu. Umożliwia czyszczenie dywanów i mebli tapicerowanych. A także mycie terakoty, glazury i okien. Do wyboru masz 2 różnej wielkości przystawki oraz przystawkę szczelinową. A także głowicę podłogowo-dywanową i turboszczotkę. Prostą obsługę zapewnia panel sterowania umieszczony na rączce rury ssącej. A duża moc urządzenia (2400 W) pozwala na wydajną i skuteczną pracę.

Zalety:

 • 4 filtry dbają o jakość powietrza
 • duży zbiornik na wodę – 10 l
 • możliwość dodania zapachu
 • panel sterowania na rączce rury ssącej
 • duża moc odkurzacza piorącego – 2400 W

Wady:

 • duży poziom hałasu – 81 dB
Odkurzacz-piorący THOMAS MULTICLEAN X10 PARQUET

Thomas MultiClean X10 Parquet

Thomas MultiClean X10 Parquet to dobry odkurzacz piorący z filtrem wodnym. Dzięki specjalnej nakładce Aqua Stealth sprzęt idealnie nadaje się do czyszczenia parkietów. Umożliwia pracę w 2 trybach: z workiem lub pojemnikiem na wodę. Komfort pracy zapewnia moduł sterowania w uchwycie i długi, elastyczny wąż.

Idealnie wyczyszczony parkiet

Model Thomas to odkurzacz piorący przeznaczony w głównej mierze do czyszczenia parkietów. Urządzenie posiada specjalną ssawkę Aqua Stealth, która umożliwia jednoczesne odkurzanie i ścieranie na mokro. Za pomocą innych końcówek możemy sprzątnąć dowolną powierzchnię. Do wyboru są między innymi ssawka szczelinowa lub ssawka do dywanów i twardych podłóg. Sprzątanie i manewrowanie odkurzaczem piorącym ułatwia wysokiej jakości elastyczny wąż. A także 2 pozycje parkowania. Dodatkowo ten model posiada układ mycia ciśnieniowego. To sprawia, że urządzenie świetnie sobie radzi z usuwaniem trudnych zabrudzeń.

Kontrola efektów pracy

Odkurzacze piorące tej marki zostały wyposażone w system filtracji AQUA+. Zaletą tej technologii jest wiązanie cząsteczek brudu i kurzu w wodzie. W rezultacie podnosi to znacznie skuteczność odkurzania i pozytywnie wpływa na jakość wydmuchiwanego powietrza. Ponadto odkurzacz Thomas posiada 3-stopniową moc ssania (z funkcją ECO-Control). Możesz ją w prosty sposób zmieniać za pomocą modułu zdalnego sterowania, który jest umieszczony na rączce. Dodatkowo sprzątanie ułatwia spory zasięg pracy sprzętu – 11 m.

Zalety:

 • ssawka Aqua Stealth idealnie czyści parkiety
 • system filtracji AQUA+ oczyszcza powietrze w domu
 • można regulować ssanie
 • czyści trudne do usunięcia plamy pod ciśnieniem
 • spory zasięg pracy odkurzacza – 11 metrów

Wady:

 • mała pojemność zbiornika na wodę – 1,8 l
Odkurzacz piorący Karcher SE 4001

Karcher SE 4001

Wśród dostępnych na rynku modeli na uwagę zasługuje Karcher SE 4001. Prezentowane urządzenie nadaje się do czyszczenia wykładzin tekstylnych oraz twardych podłóg. Świetnie sprawdza się też jako odkurzacz piorący do samochodu. Posiada przezroczysty zbiornik oraz funkcję WATER STOP, które pomagają kontrolować pracę odkurzacza.

Czyszczenie metodą ekstrakcji

Prezentowany model Karcher umożliwia czyszczenie różnego rodzaju powierzchni metodą ekstrakcji. Polega ona na spryskaniu podłóg roztworem środka czyszczącego. I zebraniu go wraz z rozpuszczonym brudem. W rezultacie odkurzacz piorący do dywanów wykładzin tapicerki skutecznie usuwa 99% roztoczy z powierzchni. To dlatego jest polecany dla alergików i osób posiadających zwierzęta. Do tego specjalna dysza ekstrakcyjna redukuje czas schnięcia powierzchni o 50%. Aby efekt był jeszcze lepszy, możesz użyć dostępnych w zestawie ssawek (szczelinowej, do tapicerki lub uniwersalnej). A po skończeniu odkurzania schować je w schowku odkurzacza.

Woda pod kontrolą

Odkurzacze piorące Karcher umożliwiają sprzątanie na sucho i na mokro. (W tym drugim przypadku należy wyposażyć sprzęt w filtr kartridżowy). Podczas pracy przydatna będzie funkcja WATER STOP. Jej zadaniem jest automatyczne wyłączenie turbiny odkurzacza, gdy poziom brudnej wody osiągnie maksimum. Ale czystą wodę też można kontrolować. Ułatwia to przezroczyste tworzywo, z jakiego został wykonany pojemnik. Zaletą zbiornika jest również prosty montaż i odporność na uderzenia. Wygodę użytkowania zapewnia także uchwyt 3 w 1, przydatny podczas przenoszenia odkurzacza.

Zalety:

 • odkurzanie metodą ekstrakcji
 • skutecznie usuwa alergeny
 • funkcja WATER STOP – informacja o maksymalnym poziomie brudnej wody
 • przezroczysty, prosty w montażu zbiornik
 • wygodny uchwyt 3 w 1

Wady:

 • w porównaniu do innych urządzeń sprzęt posiada mniejszą moc – 1400 W
Odkurzacz piorący Vax 7151SS

Vax 7151SS

Vax 7151SS 7151SS to dobrej jakości odkurzacz piorący do tapicerek, dywanów i powierzchni twardych. Umożliwia zarówno mycie i odkurzanie podłóg, jak i zbieranie rozlanych płynów. Spora pojemność worka gwarantuje długi czas pracy bez konieczności jego wymiany. Z kolei ustawienia mocy pomagają kontrolować efekty sprzątania.

Odkurza, myje i zbiera rozlane płyny

Odkurzacz piorący Vax 7151SS 7151SS działa w 2 trybach. Zbiera zanieczyszczenia do pojemnika lub do worka. Pojemność zbiornika wynosi 4 l. Worka zaś – 10 l, co daje możliwość długiego cyklu pracy bez konieczności jego wymiany. Odkurzacz piorący Vax zostawia odkurzone dywany i wykładziny w bardzo dobrym stanie. Służy do tego specjalna głowica Fibreflow. Ponadto model ten myje powierzchnie twarde, takie jak schody i panele. A także nadaje się do zbierania wody i innych rozlanych płynów. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję pompowania wody.

Skuteczny i wytrzymały

Niezbędne podczas odkurzania są odpowiednie końcówki. Odkurzacz piorący Vax został wyposażony w szczotkę do tapicerki. A także w szczotkę dywanowo-podłogową i ssawkę szczelinową. Możliwość regulacji ssania dopasowuje pracę odkurzacza do czyszczonej powierzchni. Pozwala również kontrolować poziom hałasu. Ponadto odkurzacze piorące Vax odznaczają się trwałością i wytrzymałością. Zasięg ich pracy wynosi 11,7 m, a moc – 1500 W. Z kolei zastosowanie filtra HEPA H11 pozytywnie wpływa na jakość wydmuchiwanego powietrza.

Zalety:

 • zbiera rozlane płyny
 • głowica FibreFlow do sprzątania dywanów i wykładzin
 • spora pojemność worka – 10 l
 • zasięg pracy odkurzacza – 11,7 metrów
 • zastosowanie filtra HEPA H11 – lepszy stan powietrza
 • regulowana moc ssania

Wady:

 • mniejsza moc w porównaniu do innych sprzętów w tym zakresie cenowym – 1500 W
Odkurzacz piorący Hyundai VC 5750

Hyundai VC 5750

Jeżeli interesuje Cię dobry i tani odkurzacz piorący, to koniecznie sprawdź model Hyundai VC 5750. Prezentowane urządzenie nadaje się do odkurzania na sucho i mokro różnego rodzaju powierzchni. Pierze dywany i tapicerki, docierając do głębszych warstw materiału. A dzięki zastosowaniu 2 pojemników – nie wymaga częstej wymiany wody.

Tanie i skuteczne urządzenie

Odkurzacz do prania tapicerki samochodowej nie musi kosztować majątku. Przykładem jest model Hyundai VC 5750. Sprzęt oprócz czyszczenia tapicerek nadaje się do prania dywanów i wykładzin. Czyszcząc na sucho i mokro, dociera do głębszych warstw materiału. Zaletą odkurzacza są 2 oddzielne pojemniki – na szampon i na wodę. Dzięki temu możesz rzadziej wymieniać brudną wodę. Pojemność tego pierwszego wynosi 6 l, a drugiego – 9 l. Komfortową pracę na mokro zapewnia również filtr zbierający zabrudzenia. Obecny z nim pływak zapobiega przekroczeniu maksymalnego poziomu wody w pojemniku.

Wyposażenie i parametry odkurzacza

Bez czego nie może się obyć dobra maszyna do prania tapicerki i dywanów? Bez specjalnych końcówek. I tak jest z odkurzaczem piorącym Hyundai, który został wyposażony w uniwersalną ssawkę podłogową. A także ssawkę szczotkową. I ssawkę szczelinową, która jest idealna do zbierania brudu w trudno dostępnych miejscach. Mówiąc o parametrach urządzenia, należy wymienić moc silnika – 1500 W i poziom głośności – 80 dB. Dodatkowo ochrona silnika to gwarancja, że urządzenie będzie długo dbać o czystość w Twoim domu.

Zalety:

 • dociera do głębszych warstw dywanów i tapicerki
 • dobry stosunek ceny do jakości
 • spory pojemnik z wodą – 9 l
 • filtr z pływakiem, który oznacza maksymalny poziom cieczy
 • ochrona silnika

Wady:

 • ssanie na stałym poziomie bez możliwości regulacji

Poradnik zakupowy

Jaki odkurzacz piorący kupić?

Podczas wyboru najlepszego odkurzacza piorącego warto wziąć pod uwagę kilka parametrów i funkcji. Najpierw jednak odpowiedzmy na podstawowe pytanie: jak działa odkurzacz piorący? Urządzenie wytwarza pianę, a następnie odsysa brud wraz z wodą do pojemnika. Służy również do zbierania wody z parkietów i posadzek. W efekcie czyszczone powierzchnie są suche i czyste. Mówiąc inaczej: jest to typ odkurzacza wodnego, który umożliwia pranie dywanów, mebli oraz wszystkich rodzajów podłóg. To sprawia, że jest uniwersalny i niezastąpiony, gdy chodzi o utrzymanie czystości w domu.

Zatem jaki odkurzacz piorący kupić?

Część dostępnych na rynku modeli umożliwia podwójny tryb odkurzania. Z workiem i/albo z zastosowaniem filtra wodnego. I tutaj dochodzimy do kluczowej kwestii. W przypadku, gdy odkurzacz posiada jeden pojemnik, dość szybko zmieszamy czystą i brudną wodę. To z kolei oznacza konieczność częstszej wymiany cieczy. Dlatego, aby jak najlepiej zadbać o dywany i wykładziny, warto zdecydować się na dwa oddzielne zbiorniki. Na płyn piorący i na wodę. Minusem będzie większa waga odkurzacza. Zaletą – wysoka skuteczność czyszczenia i dłuższy czas pracy bez przerwy.

Na czas pracy wpływ na również wielkość pojemnika. Im większy zbiornik, tym więcej odkurzysz bez konieczności wymiany wody. To dlatego w pomieszczeniach o większej powierzchni najlepsze będą odkurzacze wyposażone w duże pojemniki. Niestety, takie modele trudniejsze do manewrowania.

Oprócz filtra wodnego niektóre modele oferują dodatkową filtrację. Zdecydowanie najlepszy i najpopularniejszy jest filtr HEPA. Usuwa niemal 100% zanieczyszczeń. W rezultacie powietrze wylotowe jest czystsze od tego w domu. To dlatego takie rozwiązanie jest szczególnie polecane dla osób cierpiących na alergie. Zastosowane filtry zadbają, abyś mógł oddychać pełną piersią.

Innym parametrem, który warto wziąć pod uwagę podczas zakupów, jest moc urządzenia. Im większa, tym sprzęt ma większą siłę ssania. Jest to szczególnie ważne, gdy masz do wyczyszczenia grube, włochate dywany. I odkurzacz musi „dotrzeć” w głębsze warstwy materiału. Niemniej ważna jest możliwość regulacji ssania. Ta funkcja pozwala kontrolować nie tylko efekty sprzątania, ale również poziom generowanego hałasu.

Wysoka skuteczność odkurzania zależy również od dostępnych akcesoriów. Wśród najpopularniejszych końcówek znajdziemy turboszczotkę. Jej zadaniem jest dokładne czyszczenie dywanów. Innym elementem, który może ułatwić pracę, jest ssawka szczelinowa. Dzięki jej zastosowaniu urządzenie bez trudu dotrze w każde miejsce.

Test odkurzaczy piorących pokazuje, że wbrew pozorom duże znaczenie ma długość kabla. Model, który posiada zasięg pracy większy niż 10 metrów, odkurzy co najmniej połowę mieszkania w jednym cyklu. Naszym zdaniem na komfortową obsługę urządzenia wpływ mają również skrętne koła. Dlaczego? Ponieważ odkurzacze piorące są ciężkie. Sprzęt wraz z wyposażeniem waży około 8 kilogramów. Nie jest więc tak prosty do manewrowania jak tradycyjny odkurzacz.

Skoro już wiesz jaki odkurzacz piorący wybrać, weź pod uwagę 2 aspekty. Po pierwsze, w porównaniu do odkurzacza tradycyjnego, sprzęt do prania jest większy. A to w przypadku niewielkiego mieszkania może generować problemy z przechowywaniem. Po drugie, po każdym sprzątaniu pojemniki należy dokładnie wyczyścić. Właściwa konserwacja pozwoli na długie i bezproblemowe użytkowanie sprzętu.

Ile kosztuje odkurzacz piorący?

Wśród producentów odkurzaczy do prania znajdziemy popularne marki z branży AGD. Są to między innymi Bosch czy Zelmer (w przypadku tego drugiego polecamy poznać model Aquawelt Plus). Inne marki to Karcher, Thomas i Hyundai. Tak szeroka gama produktów ułatwia znalezienie najlepszego modelu. A jakie są ceny odkurzaczy piorących? Najtańszy prezentowany w naszym rankingu sprzęt kosztuje nieco więcej niż 550 zł. Z kolei wybór najdroższego urządzenia to koszt minimum 1400 zł.

Zobacz także pozostałe rankingi odkurzaczy:

Jeśli szukasz wygodnego w użytkowaniu odkurzacza stojącego to koniecznie sprawdź nasz ranking odkurzaczy pionowych, w którym prezentujemy kilkanaście starannie wyselekcjonowanych i szczegółowo przetestowanych modeli. Jeśli jeśli jednak odkurzanie to czynność której zdecydowanie nie lubisz to warto rozważyć zakup odkurzacza automatycznego, który całą pracę wykona za Ciebie. Tego typu urządzenie prezentuje nasz ranking robotów sprzątających. Sprawdź także najlepsze odkurzacze bezprzewodowe i zapomnij o ciągłym przepinaniu odkurzacza z gniazdka do gniazdka.

O autorze:Anna Kuleszewicz
O autorze:Anna Kuleszewicz
Redaktorka i osoba odpowiedzialna ze testy produktów w serwisie Rankingly.pl. To w jej ręce wpadają wszystkie rynkowe nowości by zostać poddane kompleksowej ocenie. Po przetestowaniu dziesiątek odkurzaczy, depilatorów czy ekspresów nie ma urządzenia które miałoby przed nią jakieś tajemnice. Prywatnie pasjonatka natury, turystyki górskiej, wspinaczki i podróży.