Zaznacz stronę

Depilator laserowy opinie i ranking 2024

Zakup depilatora laserowego to najlepszy sposób, by cieszyć się gładką skórą. Depilacja laserowa ma wiele plusów: nie podrażnia, jest skuteczna i długotrwała. Ponadto najlepszy depilator laserowy sprawdzi się w domowym zaciszu. Jak więc taki znaleźć?

Nasz zespół zaczął od pytania, które zadaje sobie wiele kobiet: jaki depilator laserowy kupić? Wnikliwą analizą objęliśmy różne depilatory laserowe, uwzględniając wygodę użytkowania, oczekiwane rezultaty i opinie użytkowników. W ten sposób wyłoniliśmy 7 najlepszych modeli do domowej depilacji. Efekt? Ranking depilatorów laserowych, który ułatwi Ci zakup wymarzonego sprzętu.

ranking depilatorów laserowych

Ranking depilatorów laserowych 2024

Ranking depilatorów laserowych wygrywa Philips Lumea 9000 BRI958/00

Nasze porównanie depilatorów laserowych zwycięża model Philips Lumea 9000 BRI958/00. Dzięki zastosowaniu czujnika SmartSkin dostosowuje ustawienie światła pod koloryt skóry. Równocześnie pozwala na precyzyjną depilację różnych partii ciała. Został bowiem wyposażony w 4 zaawansowane nakładki, w tym do depilowania pach i okolic bikini. Jego atutem jest też długi czas eksploatacji oraz zasilanie akumulatorowe. Efekty zabiegu utrzymują się do 6 miesięcy.

Drugi dobry depilator laserowy to Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223 to coś więcej niż dobry depilator laserowy. Z pomocą 2 nakładek skutecznie usuwa owłosienie z każdej części ciała – maksymalnie na okres 6 miesięcy. Ponadto dzięki zastosowaniu czujnika sensoAdapt dopasowuje błyski do karnacji skóry. Model oferuje też 3 tryby działania: zwykły, delikatny i bardzo delikatny. Nie jest tani, ale może wykonać 400 000 błysków, co oznacza aż 22 lata użytkowania.

Trzeci polecany depilator laserowy to Philips Lumea 9000 BRI955/00

Philips Lumea 9000 BRI955/00 to model do depilacji okolic bikini, twarzy i ciała. Dzięki czujnikowi SmartSkin dostosowuje intensywność impulsów świetlnych do karnacji. W sumie do dyspozycji jest 5 ustawień. Inną zaletą urządzenia są 3 zaawansowane nakładki: do twarzy, ciała i strefy bikini. Dzięki nim depilator laserowy Philips depiluje nawet trudno dostępne miejsca. Ponadto swobodę ruchów zapewnia zasilanie akumulatorowe.

Depilator laserowy Braun IPL Silk-expert Pro 5 PL5115

Model Braun IPL Silk-expert Pro 5 PL5115 to dobry depilator laserowy dla mężczyzn. Precyzyjnie depiluje całe ciało, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się do pół roku. Dzięki sensorowi SensoAdapt idealnie dobiera impulsy światła do kolorytu skóry. Ponadto oferuje 3 tryby działania (w tym do wrażliwej skóry) i 2 typy nakładek. Zaletą urządzenia jest też wydajna lampa. Jej zastosowanie pozwala na ponad 20 lat użytkowania sprzętu.

5 polecany depilator laserowy to Philips Lumea Advanced BRI921/00

Kolejnym dobrym modelem jest depilator laserowy Philips Lumea Advanced BRI921/00. To golarka laserowa, która dokładnie depiluje nawet wrażliwą skórę twarzy. Służy do tego nasadka z dodatkowym filtrem oraz trymer Satin Compact. Do większych partii skóry sprawdza się natomiast nakładka z dużym okienkiem. Inną zaletą modelu jest dostosowanie intensywności naświetleń do kolorytu skóry. Efekt depilacji laserowej utrzymuje się przez 3 miesiące.

Depilator laserowy Braun IPL Silk-expert Pro 3 PL3012

Braun IPL Silk-expert Pro 3 PL3012 to depilator świetlny z technologią SensoAdapt. Oznacza to, że idealnie dobiera wiązkę światła do koloru skóry i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Urządzenie oferuje 2 tryby działania: tryb płynny i tryb miejscowy. Dzięki temu precyzyjnie depiluje wrażliwe okolice bikini, twarz i większe partie skóry. Jego zaletą jest też długa żywotność lampy – aż 16 lat. Ponadto Braun jest jednym z tańszych modeli. Kosztuje mniej niż 1000 zł.

Test depilatorów laserowych zamyka Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro

Test depilatorów laserowych zamyka Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro. Czyli niedrogi i skuteczny sprzęt do depilacji. Urządzenie sprawdza się do usuwania owłosienia z całego ciała. Dzięki zastosowaniu sensora odcienia skóry dopasuje intensywność błysków do karnacji. Ale jego atutem jest także tryb Auto-Flash. Oznacza, że depilator wytwarza błyski, dopóki ściśle przylega do ciała. Tym samym depilacja laserowa nóg czy brzucha odbywa się dużo szybciej.

Zobacz oferty:

Domowe depilatory laserowe nie bez powodu zyskują na popularności. Wyposażone w technologię IPL zapewniają gładką skórę nawet do pół roku. Nie wymagają wizyt w salonach kosmetycznych. Z powodzeniem można ich używać w domowych warunkach.

W naszym rankingu szczegółowo opisaliśmy topowe depilatory laserowe. Wskazaliśmy ich zalety i wady oraz przewidywane efekty usuwania włosów. Co ważne, wyróżniliśmy kilka tańszych modeli w cenie do 800 zł. W efekcie odpowiedź na pytanie, jaki depilator laserowy kupić jest zasięgu ręki.

Najlepsze depilatory laserowe w 2024

Depilator laserowy Philips Lumea 9000 BRI958/00

Philips Lumea 9000 BRI958/00

Depilator laserowy Philips Lumea 9000 BRI958/00 to model, który w pełni zasłużył na miano lidera rankingu. Jest skuteczny, łatwy w obsłudze i delikatny. Dzięki niemu depilacja laserowa jest maksymalnie dostosowana do potrzeb skóry.

Philips Lumea 9000 BRI958/00 to model, który swoją wysoką skuteczność zawdzięcza technologii IPL. Został wyposażony w system SenselQ, który dostosowuje depilację do wymagań skóry. Czujnik SmartSkin sprawdza jej odcień i podpowiada optymalne ustawienie światła. Do dyspozycji jest w sumie 5 ustawień. Dzięki temu usuwanie włosków nawet z wrażliwych miejsc jest w pełni bezpieczne i komfortowe.

Depilator Philips Lumea IPL nadaje się do różnych typów włosów i karnacji. Są to naturalne odcienie: ciemny blond, czarny oraz brąz. Ponadto doskonale usuwa owłosienie niemal z całej skóry. Służą do tego 4 specjalne nasadki: do depilacji twarzy, pach, okolic bikini i ciała. Nakładki idealnie dopasowują się do kształtu ciała, co znacząco zwiększa skuteczność depilacji. Dodatkowo same dobierają program do depilowanego obszaru. Takie rozwiązanie pozwala dokładnie usunąć owłosienie nawet z trudno dostępnych miejsc.

Najlepszy depilator laserowy Philips jest też wyjątkowo wydajny. Lampa depilatora może wykonać aż 450 000 naświetleń, co zapewnia bardzo długi czas eksploatacji. Co ważne, sprzęt posiada również zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków. Inną zaletą modelu jest duża swoboda działania. Depilator pracuje na baterie, więc podczas depilacji światłem nie ogranicza nas przewód zasilający. Dla większego komfortu możemy skorzystać z aplikacji Philips Lumea IPL

Philips Lumea 9000 BRI958/00 to obecnie najlepszy depilator laserowy IPL. Opracowany wraz z dermatologami zapewnia wysoką efektywność w usuwaniu włosków – po depilacji skóra pozostaje gładka nawet do 6 miesięcy. W naszej ocenie to idealny model do domowego użytku.

Zalety:

 • czujnik SmartSkin – depilacja świetlna dostosowana do skóry
 • 4 inteligentne nakładki
 • wysoka wydajność
 • zasilanie akumulatorowe
 • dostęp do aplikacji Philips Lumea IPL

Wady:

 • wysoka cena urządzenia
Depilator laserowy Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223

Każdy ranking depilatorów uwzględnia model Marki Braun. My zdecydowaliśmy się wyróżnić na drugim miejscu Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223. To depilator laserowy gwarantujący perfekcyjnie gładką skórę – nawet do pół roku.

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223 to model depilatora laserowego do użytku domowego. Został wyposażony w specjalny czujnik sensoAdapt. Jego zadaniem jest ciągłe rozpoznawanie odcienia skóry i dostosowanie do niego błysków. Do dyspozycji jest aż 10 poziomów intensywności światła! Równocześnie czujnik chroni przed promieniowaniem UV. W rezultacie depilacja laserem jest nie tylko skuteczna, ale też całkowicie bezpieczna. Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223 został zresztą uznany przez Skin Health Alliance za bezpieczny depilator dla skóry.

Ale ten dobry depilator laserowy posiada też 2 specjalne nakładki. Mniejsza służy do usuwania włosków z wrażliwych partii ciała, np. okolic bikini. Szeroka nakładka idealnie nadaje się do depilacji większych partii, np. do klatki piersiowej. Dzięki temu z depilatora mogą korzystać również panowie. Równocześnie komfort użytkowania urządzenia zapewniają 3 tryby działania: tryb delikatny, bardzo delikatny i zwykły. Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu utrzymuje się nawet do pół roku.

Inną zaletą modelu jest szybkość działania. Depilator wykonuje aż 125 błysków na minutę, zapewniając dokładne usuwanie niechcianego owłosienia! Ponadto producent przekonuje, że w czasie eksploatacji może wykonać 400 000 impulsów świetlnych! To natomiast oznacza aż 22 lata użytkowania sprzętu bez konieczności wymiany lampy!

Depilator laserowy Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223 świetny sprzęt do użytku domowego. Nie jest tani, kosztuje prawie 2000 zł, ale w tej cenie otrzymujemy wysoką skuteczność depilacji. Urządzenie dokładnie usuwa owłosienie z różnych partii ciała, a efekty utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku innych popularnych metod.

Zalety:

 • czujnik sensoAdapt – dostosowuje intensywność błysków do odcienia skóry
 • filtr UV
 • 2 nakładki o różnej szerokości
 • 3 tryby działania
 • szacowana żywotność lampy – 22 lata

Wady:

 • zasilanie sieciowe
Depilator laserowy Philips Lumea 9000 BRI955/00

Philips Lumea 9000 BRI955/00

Jaki depilator wybrać, aby zredukować nawet 92% niechcianych włosków? Philips Lumea 9000 BRI955/00. To depilator laserowy do twarzy i ciała, który usuwa niemal całe zbędne owłosienie. I robi to naprawdę delikatnie.

Philips Lumea 9000 BRI958/00 to jeden z tych depilatorów laserowych, który zbiera świetne opinie. Dzięki zaawansowanej technologii IPL hamuje wzrost włosów. Wystarczą 3 zabiegi, aby zredukować niechciane owłosienie nawet o 92%! Równocześnie zapewnia długotrwały efekt depilacji – nawet do pół roku!

Inną zaletą modelu jest technologia SenseIQ. Dzięki specjalnemu czujnikowi SmartSkin urządzenie rozpoznaje nasz odcień skóry. Następnie wskazuje optymalne ustawienie światła. W sumie do dyspozycji mamy 5 różnych ustawień. Dzięki temu z zabiegu mogą skorzystać zarówno osoby o ciemnej, jak i o jasnej karnacji.

Wybrany model Philips depiluje różne partie ciała. Został wyposażony w 3 zaawansowane nakładki, które dopierają odpowiedni program. To sposób na skuteczną depilację twarzy, okolic bikini i większych fragmentów ciała. Co istotne, nasadka do twarzy posiada dodatkowy filtr. Dzięki temu depilacja laserowa podbródka czy linii szczęki jest całkowicie bezpieczna.

Plusem depilatora laserowego jest też wygoda użytkowania. Urządzenie do depilacji laserowej jest zasilane akumulatorowo, co zapewnia swobodę ruchów. W wygodny sposób możemy pozbyć się owłosienia z okolic pach czy podudzi. Ponadto depilację ułatwia wygodny uchwyt, dzięki czemu depilator laserowy dobrze leży w dłoni.

Ale ten sprzęt opłaca się kupić z jeszcze jednego powodu. Depilator laserowy domowy może wykonać aż 450 000 naświetleń. A to oznacza, że jest dużo bardziej wydajny niż inne depilatory laserowe.

Philips Lumea 9000 BRI958/00 to depilator laserowy o wysokiej wydajności. Dzięki specjalnym nakładkom skutecznie rozwiązuje problem niechcianych włosków. Równocześnie dostosowuje swoje działanie do naszych potrzeb. Dzięki temu skóra po depilacji laserowej jest perfekcyjnie gładka. To dlatego ranking najlepszych depilatorów laserowych musiał go uwzględnić.

Zalety:

 • redukcja zbędnego owłosienia o 92%
 • czujnik odcienia skóry
 • 3 zaawansowane nasadki
 • działa na baterie
 • w czasie eksploatacji wykonuje 450 000 naświetleń

Wady:

 • nasadka do ciała z niedużym okienkiem
Depilator laserowy Braun IPL Silk-expert Pro 5 PL5115

Braun IPL Silk-expert Pro 5 PL5115

Braun IPL Silk-expert Pro 5 PL5115 to świetny depilator laserowy dla panów. Wyposażony w szeroką głowicę błyskawicznie usuwa owłosienie z większych fragmentów ciała. Równocześnie cały czas dostosowuje się do kolorytu skóry.

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto wybrać Braun IPL Silk-expert Pro 5 PL5115. Ten depilator laserowy został wyposażony w sensor SensoAdapt. Oznacza to, że podczas depilacji sensor dostosowuje się do odcienia skóry i wybiera optymalne impulsy świetlne. Ponadto chroni przed promieniowaniem UV. Dzięki temu zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny nawet w przypadku nierównego kolorytu skóry. Do wyboru jest bowiem aż 10 różnych odcieni.

Ponadto za bezpieczeństwo i komfort użytkowania odpowiadają 3 tryby pracy: normalny, delikatny i bardzo delikatny. Ten ostatni sprawdza się na wrażliwych fragmentach skóry, które wymagają szczególnej pielęgnacji.

Ale to innowacyjne urządzenie oferuje też dwa typy nakładek. Standardowa jest idealna do depilacji pach. Szeroką można zastosować na większych partiach ciała, takich jak plecy lub klatka piersiowa. W rezultacie depilacja laserowa przynosi doskonałe rezultaty, które utrzymują się aż do pół roku.

Domowy depilator laserowy Braun posiada również niezwykle wydajną lampę. Może wyemitować 400 000 błysków, co wystarczy na ponad 20 lat użytkowania! Jednorazowo, w czasie zabiegu wytwarza 125 naświetleń na minutę. To oznacza, że jest jednym z najszybszych modeli na rynku!

Prezentowany depilator IPL jest zasilany sieciowo. W zestawie znajdziemy przejściówkę z przewodem sieciowym i wtyczką. Ponadto wspomnianą szeroką głowicę, etui oraz maszynkę do golenia Gilette Body.

Braun IPL Silk-expert Pro 5 PL5115 to męski depilator z technologią IPL. Jego największe zalety to sensor SensoAdapt oraz spora liczba błysków. Dzięki temu depilacja odbywa się w mgnieniu oka. Warto rozważyć jego zakup, szczególnie że efekty zabiegu utrzymują się aż do pół roku.

Zalety:

 • szeroka głowica depilująca
 • sensor SensoAdapt
 • 3 tryby działania
 • 2 rodzaje nakładek
 • efekty stosowania depilatora utrzymują się do pół roku

Wady:

 • zasilanie sieciowe
Depilator laserowy Philips Lumea Advanced BRI921/00

Philips Lumea Advanced BRI921/00

Philips Lumea Advanced BRI921/00 to sprzęt do depilacji całego ciała. Model wyposażony w specjalną nasadkę, precyzyjnie usuwa włoski z policzków czy podbródka. W naszej ocenie to bezpieczny, a zarazem skuteczny depilator laserowy.

Philips Lumea Advanced BRI921/00 to depilator laserowy do twarzy i ciała. Jedną z jego największych zalet jest nasadka z dodatkowym filtrem. Dzięki temu można wykonać bezpieczną depilację górnej wargi, policzków czy podbródka. Jak przekonuje producent, wystarczą 3 zabiegi co 2 tygodnie, aby usunąć aż 85% niechcianego owłosienia. Wykonanie 8 zabiegów laserowych pozwala natomiast cieszyć się gładką skórą przez okres 3 miesięcy.

Ponadto urządzenie wyposażono w praktyczny trymer Satin Compact. Przy jego użyciu można precyzyjnie wyregulować linię brwi i usunąć inne wrażliwe włoski. Do depilacji laserowej większych partii ciała sprawdza się nasadka do ciała. Jej zaletą jest duże okienko (4 cm2), dzięki czemu błyskawicznie usuwa włoski z nóg czy brzucha.

Wpływ na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu ma specjalny sensor. Dzięki jego zastosowaniu co kilka minut monitorowana jest karnacja skóry. Wykrycie zbyt ciemnej karnacji skutkuje natychmiastowym wstrzymaniem emitowania błysków.

Depilator laserowy jest bezpieczny dla osób o różnych odcieniach skóry i włosów. Jego zaletą jest też dostęp do bezpłatnej aplikacji Lumea. Dzięki niej możemy skorzystać z indywidualnego planu depilacji i praktycznych porad. Plusem jest też niezła cena depilatora. Za ten model zapłacimy średnio o 500 zł mniej niż za depilatory z górnej półki. Minusem urządzenia jest natomiast zasilanie sieciowe.

Depilator laserowy Philips Lumea Advanced BRI921/00 to jeden z lepszych modeli na rynku. Jego największe atuty to czujnik oceniający odcień skóry i nasadka do twarzy. Dzięki temu depilacja laserowa jest komfortowa i bezpieczna. Opinie użytkowników wskazują, że ten depilator laserowy po prostu wypada kupić.

Zalety:

 • precyzyjna nasadka do twarzy
 • trymer Satin Compact
 • nasadka do twarzy z dużym okienkiem
 • czujnik odcienia skóry
 • niezła cena depilatora

Wady:

 • zasilania sieciowe
Depilator laserowy Braun IPL Silk-expert Pro 3 PL3012

Braun IPL Silk-expert Pro 3 PL3012

Depilator laserowy Braun IPL Silk-expert Pro 3 PL3012 to kolejny dobry model tego producenta. Cechą, która zasługuje na szczególną uwagę, są 2 tryby działania. Dzięki temu urządzenie skutecznie usuwa włoski z każdej części ciała.

Braun IPL Silk-expert Pro 3 PL3012 to depilator laserowy z technologią SensoAdapt. Sensor na bieżąco odczytuje koloryt skóry i dobiera odpowiednią wiązkę światła. Do wyboru są 3 ustawienia intensywności. Równocześnie sensor chroni skórę przed działaniem promieni UV. To z kolei oznacza, że depilacja laserowa jest tak samo bezpieczna jak w profesjonalnym gabinecie.

Inną zaletą modelu Braun są 2 tryby działania. Tryb normalny (płynny) generuje więcej błysków. Dzięki temu najlepiej sprawdza się do depilowania nóg, rąk czy brzucha. Drugi tryb (miejscowy) gwarantuje większą precyzję działania. Jest więc przeznaczony do delikatnych partii ciała. W ten sposób przy użyciu wiązki światła możemy dokładnie wydepilować podbródek, pachy lub bikini. Redukcja zbędnego owłosienia jest widoczna już po 3 miesiącach.

Profesjonalny depilator laserowy Braun IPL Silk-expert Pro 3 PL3012 jest też wydajny. Emituje 300 000 błysków, co jest równoznaczne z użytkowaniem depilatora przez 16 lat! Co ważne, każdy z zabiegów wykonany w tym czasie, jest nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny.

Wśród innych zalet urządzenia należy wymienić akcesoria. W zestawie znajdziemy maszynkę do golenia Venus Divine Sensitive oraz praktyczne etui. Miłym zaskoczeniem jest też cena modelu. Ten depilator laserowy kosztuje bowiem mniej niż 1000 zł.

Braun IPL Silk-expert Pro 3 PL3012 to skuteczny i tani depilator laserowy. Dzięki 2 trybom działania dostosowuje depilację do wymagań skóry. Równocześnie jest bezpieczny, wydajny i delikatny. Tym samym potwierdza tezę, że zakup własnego depilatora laserowego nie zawsze oznacza nadszarpnięcie budżetu.

Zalety:

 • technologia SensoAdapt
 • 2 tryby pracy: tryb punktowy i płynny
 • wykonuje 300 000 błysków, co gwarantuje 16 lat użytkowania
 • w zestawie maszynka do golenia i etui
 • cena modelu poniżej 1000 zł

Wady:

 • brak dodatkowych nakładek
Depilator laserowy Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro to ostatni model wskazany przez ranking depilatorów laserowych. Skutecznie depiluje nogi, pachy, twarz i okolice bikini. A dzięki niewielkim wymiarom można wszędzie go ze sobą zabrać.

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro to coś więcej niż tani depilator laserowy. Doskonale sprawdza się do usuwania zbędnego owłosienia z całego ciała: twarzy, okolic bikini czy nóg. Urządzenie zostało wyposażone w sensor odcienia skóry, co pozwala wybrać optymalną moc działania. W przypadku zbyt ciemnej karnacji uniemożliwia wykonanie zabiegu.

Wpływ na bezpieczeństwo użytkowania ma również czujnik kontaktu ze skórą. Jego zadaniem jest ochrona oczu podczas depilacji laserowej. Inną zaletą urządzenia jest wbudowany tryb Auto-Flash. Oznacza to, że depilator wytwarza wiązki światła tak długo, dopóki czujnik ściśle przylega do ciała. W efekcie usuwanie zbędnego owłosienia z dużych fragmentów skóry jest dużo prostsze! Warto również podkreślić, że w czasie całego okresu eksploatacji urządzenie emituje 200 000 błysków.

Ten depilator laserowy domowy cechują też kompaktowe wymiary. Dzięki temu model zapewnia swobodę ruchów podczas depilacji trudno dostępnych miejsc. Ale za jego wyborem przemawia też niska cena. Ten sprzęt kosztuje nawet 4 razy mniej w porównaniu do topowych depilatorów w rankingu!

Jaki depilator laserowy wybrać w przedziale cenowym do 700 zł? Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro. To urządzenie wyposażone w czujnik, który dostosowuje wiązki światła do karnacji. Jego inne atuty to bezpieczeństwo użytkowania oraz niewielkie wymiary. To sposób na niedrogą i szybką depilację z użyciem depilatora laserowego.

Zalety:

 • sensor odcienia skóry
 • czujnik kontaktu ze skórą
 • Tryb Auto-Flash – ciągłe wytwarzanie wiązki światła
 • niewielkie wymiary urządzenia
 • niska cena około 500 zł

Wady:

 • depilator nie nadaje się do depilacji twarzy mężczyzn

Jak działa depilator laserowy

Depilator laserowy i depilator IPL to dwa różne urządzenia, choć te pojęcia często funkcjonują zamiennie.

Depilator wyposażony w technologię IPL naświetla większy obszar skóry. Wiązki światła o różnej długości są wysyłane w różnych kierunkach. Zabieg depilacji sprawia więc, że cebulki włosów przechodzą w stan spoczynku. Domowy depilator laserowy działa na różnych typach skóry i włosów. Usuwanie owłosienia depilacją IPL jest też krótsze i zazwyczaj bezbolesne. Jedyne przeciwwskazanie: depilatora nie wolno stosować na podrażnionej skórze.

W przypadku depilatora laserowego wiązka światła ma określoną długość. Każdy włos jest usuwany osobno, dlatego powierzchnia działania jest mniejsza. Ten rodzaj depilacji laserowej też jest bardziej czasochłonny.

Jaki depilator laserowy wybrać?

Ilość impulsów

Decyduje o żywotności depilatora laserowego. Im większa liczba błysków, tym dłuższy czas użytkowania. Najlepsze depilatory laserowe wykonują 400 000 błysków, co w przeliczeniu pozwala na ponad 20 lat pracy.

Regulacja mocy

Dobre depilatory laserowe dostosowują intensywność światła do koloru skóry. Dzięki temu w czasie zabiegu możemy uniknąć podrażnień czy poparzenia skóry. Im większa liczba ustawień, tym depilacja laserowa bezpieczniejsza.

Wygoda użytkowania

Podczas wyboru urządzenia należy zwrócić uwagę na zasilanie. Największy komfort daje zasilanie akumulatorowo-sieciowe. Dzięki temu można używać depilatora laserowego praktycznie w dowolnym miejscu. Jeśli model jest zasilany z sieci, to swobodę ruchów zapewni odpowiednio długi przewód.

Wybierając urządzenie do depilacji, warto uwzględnić również dodatkowe akcesoria. Do wyboru są nakładki do depilacji twarzy i okolic bikini. Dzięki nim usuwanie włosków depilatorem laserowym jest dużo bardziej komfortowe.

Nakładki o szerszych okienkach ułatwiają natomiast depilację laserową na większych fragmentach skóry, takich jak uda czy brzuch.

Jak stosować depilator laserowy

Wiele kobiet zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Uspokajamy: zazwyczaj w trakcie zabiegu pojawia się tylko uczucie mrowienia. Osoby z wrażliwą skórą mogą odczuwać dyskomfort podczas depilacji pach czy okolic bikini. Dokładne golenie depilatorem laserowym trwa średnio kilka minut.

A jak długo utrzymują się efekty depilacji? W przypadku najlepszych depilatorów laserowych gładka skóra nie wymaga poprawek do 6 miesięcy.

Depilator laserowy opinie, zalety i wady

Zalety depilatorów laserowych

Depilatory IPL to świetna alternatywa dla sprzętów do depilacji. Dają dużo lepsze efekty niż depilacja woskiem czy golenie maszynką. Można ich używać w domu, bez konieczności wizyt w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Pozytywne opinie o depilatorach laserowych są potwierdzeniem ich wysokiej skuteczności.

Wady depilatorów laserowych

Depilator laserowy nie jest jednak urządzeniem bez wad. Aby efekty depilacji były trwałe, zabieg należy powtarzać. Przy czym częstotliwość stosowania depilacji laserowej zależy głównie od naszej karnacji. Ponadto depilator laserowy nie jest tanim sprzętem, choć należy pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek.

Ceny depilatorów laserowych

Za tanie depilatory laserowe musimy zapłacić minimum 450 zł. To modele, które oferują mniejszą liczbę impulsów świetlnych. Ile w takim razie kosztuje depilator laserowy z wyższej półki? Takie urządzenie to wydatek rzędu 2000 zł. W tej cenie otrzymujemy depilator laserowy z regulacją mocy i dodatkowymi nakładkami.

Czy warto kupić depilator laserowy?

Ze względu na pozytywne opinie o depilatorach laserowych warto rozważyć zakup depilatora świetlnego.

Depilator laserowy do obecnie najlepszy sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. Wyposażony w technologię IPL, dokładnie usuwa jasne i ciemne włoski. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, zabieg należy powtarzać. Ale, jak przekonują użytkowniczki, to jedyny minus depilacji z pomocą lasera. Dlatego warto na własnej skórze przekonać się o jego skuteczności.

Zobacz też nasz ranking depilatorów standardowych, czyli klasyczne depilatory dyskowe i pęsetowe.