Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa ranking 2024. Opinie i recenzje
Planujesz zakup wyciskarki wolnoobrotowej? Nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Nasze zestawienie „Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa – ranking 2024” ułatwi ci podjęcie decyzji. Sprawdź jakie wyciskarki wolnoobrotowe zwyciężyły w teście i dlaczego. A potem wybierz najlepszy model dla siebie.
Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej pralki ładowanej od góry sprawdź który z ośmiu polecanych modeli będzie najlepszy pod kątem Twoich potrzeb.
Dobra wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie niezbędne w każdej kuchni. Jej działanie polega na powolnym zgniataniu składników, a następnie wyciskaniu miąższu przez sito. Dzięki zastosowaniu wałków ślimakowych napój jest gęsty i zachowuje wartości odżywcze. Inne zalety urządzenia to możliwość przygotowania soków z dowolnych produktów, w tym twardych warzyw i orzechów. Wyciskanie soku z owoców i warzyw to pierwszy krok do zdrowego stylu życia. Warto wybrać taki model, który spełni nasze oczekiwania.
Poniżej prezentujemy ranking wyciskarek wolnoobrotowych. Daje on odpowiedź na pytanie jaką wyciskarkę kupić. Masz do wyboru wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe. Ich ceny wahają się od kilkuset złotych do około 3000 zł.
Tworząc ranking, wzięliśmy pod uwagę różne kryteria. Sprawdziliśmy moc urządzenia, dodatkowe funkcje oraz opinie użytkowników. Dzięki porównaniu poznasz wady i zalety najlepszych wyciskarek dostępnych. Tym samym dowiesz się, który model najbardziej ci odpowiada.
Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2024
Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny! To właśnie zdecydowało, iż naszym zdaniem Tefal ZC255B38 to najlepsza wyciskarka do soków na rynku. System Infiny Juice sprawia, że otrzymujemy dwa razy więcej soku niż w przypadku zwykłej sokowirówki. Wyciskarka świetnie radzi sobie z większością owoców i warzyw. Co więcej, cicho pracuje i stosunkowo łatwo się ją czyści. Ponadto, posiada bieg wsteczny, dzięki czemu nie blokuje się podczas pracy. To wszystko sprawia, że ten model jest polecany nie tylko przez nas, ale i wielu zadowolonych użytkowników.
Zobacz oferty:
Model Eldom PJ400 to kolejna dobra i tania wyciskarka wolnoobrotowa. Dzięki większej mocy (400 W) można jej używać nawet do wyciskania twardych warzyw i owoców. Jest prosta w obsłudze i co istotne może działać non stop. Bez konieczności robienia przerwy na wyjmowanie resztek. Na niskich prędkościach obrotowych (80 obrotów na minutę) pracuje wyjątkowo cicho i jest prawie niesłyszalna. Po skończonej pracy wystarczy przepłukać ją niewielką ilością wody. Ponadto wyciskarka do soków Eldom zajmuje mało miejsca. Jest więc idealna do mniejszych kuchni.
Zobacz oferty:
Model Panasonic MJ-L500 SXE to dobra jakość w rozsądnej cenie. Urządzenie jest proste w obsłudze i konserwacji. Ten typ wyciskarki pracuje na bardzo niskich prędkościach (45 obrotów na minutę). Jest też znacznie bardziej cichy w porównaniu do tradycyjnej sokowirówki. W zestawie dostępne jest sitko do przygotowywania lodów i deserów. Blokada kapania zapobiega brudzeniu się blatu i skraca czas sprzątania. Ponadto ten model wyciskarki wyróżnia się zgrabnym kształtem i kompaktowymi rozmiarami. Dzięki temu zajmuje niewiele miejsca nawet w niedużej kuchni.
Zobacz oferty:
Philips HR1889/70 Viva Collection to jedna z najlepszych wyciskarek do soków dostępnych na rynku. Co prawda jest nieco droższa w stosunku do poprzednich modeli, ale rekompensuje to użytecznością. Model ten wyposażony został w otwór wsadowy wielkości 70 mm, przeznaczony do podawania całych lub większych składników. Co istotne, wyciskarka ta świetnie radzi sobie z roślinami liściastymi. Dodatkowo posiada blokadę kapania, bieg wsteczny oraz antypoślizgowe nóżki. Poszczególne elementy wyciskarki nadają się do mycia w zmywarce. W zestawie dostępna jest broszura z przepisami.
Zobacz oferty:
Ranking wyciskarek wolnoobrotowych powyżej 1000 zł
Urządzenia Kuvings Revo 830 to bez wątpienia najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe na rynku! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wyciskanie soku z tym sprzętem jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej wydajne! Kuvings Revo 830 to jedyna na rynku hybrydowa wyciskarka wolnoobrotowa. Łączy ona cechy wyciskarki pionowej i poziomej, dzięki czemu pozwala wyciskać sok praktycznie ze wszystkich owoców i warzyw! Ta świetna wyciskarka radzi sobie z warzywami liściastymi, nie boi się także twardych składników ! Godny uwagi aspekty to dwa otwory wlotowe (duży otwór wsadowy i mały – na wąskie warzywa), blokada kapania oraz wydajny silnik wyciskarki, który gwarantuje bardzo cichą pracę. Dzięki licznym akcesoriom to urządzenie pozwoli Ci zrobić domowe soki, smoothie, a nawet sorbety lodowe!
„Nie wiedziałam, że wyciskanie soków może być tak proste i przyjemne!”
Kuvings Evolution Cold Press Juicer EVO820 to, jak przekonuje producent, najnowocześniejsza i najbardziej wytrzymała wyciskarka wolnoobrotowa na rynku. Posiada szeroki otwór wsadowy (82 mm), co umożliwia wkładanie do środka całych warzyw i owoców. Dzięki sporej mocy – 240 W, bez trudu wyciska sok z twardych składników. Dodatkowo dołączone do zestawu sita do sorbetów i koktajli ułatwiają przyrządzanie napojów o różnej konsystencji. Model jest dostępny w czterech kolorach: białym, szampańskim, grafitowym i czerwonym. Generuje hałas na poziomie 50 dB.
„Kupiłam tę wyciskarkę i to był strzał w dziesiątkę.”
Hurom H200 All In One to kolejny model wyciskarki, który chcemy zarekomendować. Urządzenie posiada szeroki otwór wlotowy (aż 14 cm!), który umożliwia wkładanie produktów w całości. Dzięki funkcji automatycznego wyciskania soków może samodzielnie pracować, ograniczając nasze działanie do minimum. Niska liczba obrotów na minutę (43) gwarantuje dokładne wyciskanie soków z owoców i warzyw bez utraty składników odżywczych. Wyciskarka posiada też wbudowany pojemnik na pulpę, co z kolei pozwala zaoszczędzić miejsce na kuchennym blacie.
„Wyciskarka warta jest swojej ceny, naprawdę polecam.”
Zobacz oferty:
Nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych nie mógłby się obejść bez tego modelu. Ta wyciskarka do soków zapewni Ci codzienną dawkę witamin i składników odżywczych! 4SWISS MB202XJ wyciśnie warzywa i owoce do ostatniej kropli. Urządzenie pozwala wyprodukować sok o idealnej konsystencji, a podwójny otwór wsadowy dodatkowo ułatwia pracę. Wyciskarka pracuje bardzo cicho oraz gwarantuje szybkie czyszczenie – sito wystarczy tylko przepłukać wodą. Zadba o to system ECS (Easy Clean System) i otwory sitka wykonane z laserową precyzją! To naprawdę solidny sprzęt dostępny w dobrej cenie!
„Cicha w pracy, dobrze wyciska, szczerze polecam!”
Zobacz oferty:
Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe w 2024
Tefal Infiny Juice ZC255B38
Nasz ranking wyciskarek otwiera Tefal Infiny Juice ZC255B38. Pod wieloma względami jest to najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa na rynku. Co więcej, ceny tego jednoślimakowego modelu zaczynają się już od kwoty 420 zł. Nie dziwi zatem fakt, iż jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych wyciskarek. Duża popularność tej wyciskarki i 1 miejsce w naszym teście wynika z połączenia dobrej ceny ze świetną jakością. Naszym zdaniem lista zalet modelu Tefal Infiny Juice ZC255B38 jest wyjątkowo długa. Większość z nich znajdziesz szybko w poniższej recenzji.
2 razy więcej soku = dwa razy więcej przeciwutleniaczy
Dlaczego Tefal Infiny Juice ZC255B38 jest tak dobry? Po pierwsze jest to zasługa technologii Infiny Juice. Dzięki niej otrzymujemy dwa razy więcej soku niż ze zwykłej sokowirówki. Pozostały po wyciskaniu miąższ jest dość suchy, co znaczy, że wycisnęliśmy sok z warzyw czy owoców do ostatniej kropli.
Porównajmy wyciskarkę z najlepszym modelem sokowirówki tej samej firmy. Tefal Infiny Juice ZC255B38 daje nam sok o ¼ bogatszy w witaminę C. Ale to nie jedyne plusy. Powoli obracający się ślimak sprawia, że sok ma 2 razy więcej przeciwutleniaczy. A to świetna wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcieliby w naturalny sposób zadbać o młody wygląd.
Moc wyciskarki
Wyciskarka do soków firmy Tefal ma moc 200 W. To zdecydowanie więcej od podobnych wyciskarek dostępnych w tym przedziale cenowym. Dzięki temu nie zawiedzie podczas wyciskania soku np. z surowego buraka czy innych twardych warzyw, owoców czy orzechów. Bieg wsteczny uniemożliwia blokowanie się urządzenia w trakcie pracy. Sok z miękkich owoców? A może z warzyw liściastych? Czemu nie! Ten model poradzi sobie i z takim zadaniem, dzięki czemu łatwo przygotujesz napój z ulubionych produktów.
Dwie regulowane prędkości
Niska liczba obrotów (średnio 82 na minutę) sprawia, że urządzenie pracuje naprawdę cicho. Poziom hałasu podczas wyciskania napoju wynosi 75 dB, dzięki czemu można jej używać bez względu na porę dnia. Dodatkowo mamy możliwość wyboru jeden z dwóch zdefiniowanych prędkości. Im niższa prędkość obrotowa, tym mniejsze utlenianie soków. To z kolei sprawia, że napój dłużej zachowuje składniki odżywcze i tym samym może być dłużej przechowywany w lodówce.
Wyposażenie i konserwacja
Na wyposażenie urządzenia składa się dzbanek na sok (o pojemności 0,8 litra) i pojemnik na miąższ. Ponadto w zestawie znajdziemy separator piany oraz filtr do wyciskania soku. Ten ostatni element jest wykonany ze stali nierdzewnej, co przemawia za jego trwałością. Wielkość otworu wsadowego wynosi 5 cm. Blokada kapania ułatwia zachowanie czystości podczas pracy. Już nigdy stół nie będzie się lepił z powodu pojedynczych kropli soku! Demontaż wyciskarki do owoców jest intuicyjny, bardzo prosty. Aby wyczyścić urządzenie, wystarczy odkręcane elementy przepłukać wodą. Tego rodzaju wytłaczarka do soków może być czyszczona w zmywarce.
Podsumowanie:
Dobry produkt w dobrej cenie. Tak najkrócej można opisać Tefal Infiny Juice ZC255B38. Jeżeli chcielibyśmy otrzymywać zdrowy i smaczny sok, nie stać nas na kupno drogiego sprzętu, to ten model jest idealny. Gwarancją jego funkcjonalności są dziesiątki opinii zadowolonych użytkowników. Potwierdza to tylko tezę, że najlepsze wyciskarki do soków wcale nie muszą być najdroższe.
Plusy:
- świetny stosunek jakości do ceny
- cicha wyciskarka
- łatwy demontaż
- możliwość mycia w zmywarce
Minusy:
- niewielki otwór wsadowy
Eldom PJ400
Eldom PJ400 to wysokiej jakości urządzenie i jednocześnie numer dwa w naszym rankingu. Warto podkreślić, w serii Perfect Juicer jest kilka dobrych wyciskarek. Jednak to Eldom PJ400 jest najczęściej wybierany przez konsumentów. Dlaczego? Postanowiliśmy to szczegółowo sprawdzić. Przeczytaj nasz ranking wyciskarek i zdecyduj czy ten model pasuje do Twojej kuchni.
Niska cena
Eldom PJ400 to nowoczesna wyciskarka pionowa. Jednocześnie jest to jeden z najtańszych modeli dostępnych na rynku. Ceny urządzenia zaczynają się już od 339 zł. To stosunkowo niewielka kwota pieniędzy. Zwłaszcza w porównaniu do zdecydowanie droższych konkurentów kosztujących nawet 5 razy więcej! Opinie zadowolonych konsumentów potwierdzają, niższa cena nie oznacza gorszej jakości. Uzyskany z tej wyciskarki sok jest smaczny, gęsty i bogaty w składniki odżywcze. Taki sam jaki uzyskalibyśmy w przypadku droższych o nawet 1000 zł modeli wytłaczarek.
Jest moc!
Pod kątem mocy Eldom PJ400 zdecydowanie wygrywa ranking wyciskarek wolnoobrotowych. Tylko ten model dysponuje aż 400 W mocy. Inne topowe modele mają pomiędzy 150, a 200 W. Większa moc zdecydowanie ułatwia wyciskanie soku z twardych składników. Takich jak, chociażby surowe buraki, orzechy albo niektóre rodzaje jabłek. To świetne rozwiązanie dla konsumentów, którzy na co dzień wybierają nieprzetworzone warzywa i owoce.
A może nektar z banana? Czemu nie! Urządzenie bez problemu wyciśnie sok z liści, ziół czy innych miękkich składników. Otwór wlotowy nie jest zbyt duży, ale wystarczy pokroić składniki na mniejsze kawałki, by powstał zdrowy i gęsty sok.
Praca bez przerwy
Wyciskarki do soków tej marki wykonują 80 obrotów w ciągu minuty. Dzięki temu możemy uzyskać do 30% więcej soku w porównaniu do tradycyjnej sokowirówki. Silnik urządzenia pracuje w dwóch kierunkach (funkcja Reverse). Zapobiega to zapychaniu się wyciskarki podczas pracy. Co ważne, urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu. Zawsze cicho pracuje, niezależnie od twardości wyciskanego produktu. Inne zalety? Możliwość pracy bez przerwy na pozbywanie się resztek po warzywach czy owocach. Miąższ jest dość suchy, co wskazuje na wysoką wydajność urządzenia.
Wyposażenie i konserwacja
Urządzenie wyposażone jest w filtr z małymi oczkami, idealny do wyciskania soku o małej gęstości. W przypadku, gdy chcemy uzyskać gęstszy sok, istnieje możliwość dokupienia sitka z większymi oczkami. Ponadto w zestawie jest pojemnik na sok o pojemności 1 litra i pojemnik na pozostałość z wyciśniętych produktów.
Ślimak wyciskarki wyprodukowano z BPA FREE. Materiału stworzonego z bezpiecznych dla zdrowia, utwardzonych żywic. Konserwacja poszczególnych elementów jest prosta: wystarczy opłukać je wodą. Urządzenie można czyścić w zmywarce. Oprócz tego model Eldom PJ400 posiada mechanizm Safety Lock. Zabezpiecza on przed uruchomieniem wyciskarki, jeśli ta została nieprawidłowo zmontowana. Jeżeli chodzi o wygląd, to konsumenci chwalą ładny design modelu oraz wysoką jakość wykonania.
Podsumowanie
Reasumując niska cena oraz silnik o mocy 400 W to najważniejsze zalety wyciskarki Eldom PJ400. Jednocześnie jest model wyjątkowo wytrzymały, który świetnie radzi sobie z trudnymi do zgniecenia produktami. Wybierając ten produkt, możesz codziennie pić sok bogaty w witaminy i inne składniki odżywcze. A tym samym jeszcze lepiej dbać o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych.
Plusy:
- niska cena
- duża moc urządzenia
- ładny design
- wyciskarka wykonana z bezpiecznych materiałów BPA free
Minusy:
- ryzyko zapchania się przy większych kawałkach
Panasonic MJ-L500 SXE
Panasonic MJ-L500 SXE to trzeci model w naszym rankingu najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych. Firma Panasonic jest znana z produkcji wysokiej jakości sprzętów RTV AGD. Nie inaczej jest w przypadku prezentowanej poniżej wytłaczarki.
Cena tego modelu zaczyna się od 595 zł. I w porównaniu do innych wyciskarek wolnoobrotowych, nie są to duże pieniądze. Oczywiście, naszym zdaniem jest jeszcze kilka powodów, dla których warto ją kupić. Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się dlaczego.
Naprawdę powoli się kręci
Panasonic MJ-L500 SXE to kolejny model wyciskarki pionowej. Jej największą zaletą jest powolne obracanie się ślimaka wyciskającego sok. Podczas gdy inne topowe wyciskarki do warzyw pracują z prędkością 60-80 obrotów na minutę, ta robi tylko 45 obrotów. Czyli 1 obrót zajmuje ponad sekundę. Co to znaczy? Powolne tarcie nie powoduje ciepła, które negatywnie wpływa na jakość soków. Napój nie traci więc składników odżywczych i dłużej zachowuje świeżość. Oprócz tego ma jednolitą konsystencję, jest zawiesisty, a miąższ nie osadza się na dnie.
Dla przykładu porównajmy sok wyciśnięty z Panasonic MJ-L500 SXE i tradycyjnej sokowirówki. Do przygotowania soku używamy 200 g ananasa i 100 g ogórka. Rezultat? Sok z wyciskarki ma o 100% większy poziom witaminy C! Korzyści dla wzmocnienia odporności są nie do policzenia.
Dwa cykle pracy
Ta wyciskarka pracuje w dwóch cyklach. Najpierw jest włączona przez 15 minut, potem zatrzymuje się na pół godziny. Resztki z warzyw i owoców pozostają suche, dokładnie przerobione. A to znaczy, że wycisnęliśmy z warzyw i owoców tyle, ile się dało.
A może pyszny shake?
Z tej opcji najbardziej będą zadowolone dzieci. Ten model wyciskarki do soków posiada specjalne sitko do robienia lodów i shake’ów. Dzięki temu w prosty sposób przygotujemy zdrowy i pyszny deser z różnych produktów. Sorbet z buraka? Proszę bardzo! Ten model znakomicie poradzi sobie także z większością warzyw i owoców. Według opinii konsumentów jest solidnie wykonany i trwały. Jedna uwaga. Przed rozpoczęciem pracy trzeba pokroić warzywa i owoce na mniejsze kawałki. Wyciskarka ma niewielki otwór wsadowy. W zestawie dostępny jest pojemnik na sok (o pojemności 1,3 litra) i pojemnik na miąższ (o pojemności 1 litra).
Cicha i funkcjonalna
Blokada kapania zapewni zachowanie czystości podczas wyciskania soków. Innym świetnym rozwiązaniem jest tzw. wycierak. Jego automatyczny obrót, zapobiega zapychaniu się filtra. Sama wyciskarka jest wyjątkowo cicha. Szczególnie jak na swoją moc wynoszącą 150 W. Co istotne, śruba wyciskarki wykonana jest ze stali nierdzewnej. Zdecydowanie zwiększa to trwałość i niezawodność urządzenia. Potwierdzają to liczne oceny zadowolonych użytkowników. Konsumenci chwalą również ładny design. Ponadto podkreślają, że montaż i konserwacja urządzenia są dość proste. Sprzęt nadaje się do mycia w zmywarce.
Podsumowanie:
Wśród najlepszych wyciskarek model Panasonic MJ-L500 SXE wyróżnia się niską prędkością obrotową. To znacząco wpływa na jakość uzyskanych soków. Im mniejsza prędkość, tym bogatszy w składniki odżywcze napój. Opcja robienia lodów i sorbetów poszerza gamę przygotowywanych posiłków. A to znaczy, że od teraz każdy deser może być nie tylko pyszny, ale również bardzo zdrowy.
Plusy:
- niska prędkość obrotowa
- duże pojemniki na sok i miąższ
- specjalne sito do robienia lodów i smoothie
- łatwe mycie
Minusy:
- niewielka moc urządzenia
Philips HR1889/70 Viva Collection
Numerem cztery w naszym porównaniu jest Philips HR1889/70 Viva Collection. To niezawodna wyciskarka pozioma, jednoślimakowa. Cena tego modelu zaczyna się od 568 zł. To wyjątkowo atrakcyjna cena. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż urządzenie posiada kilka funkcji przydatnych w trakcie wyciskania napoju. Jakich? Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się, jak użytkownicy oceniają tę wyciskarkę. Sprawdź najważniejsze parametry urządzenia. Może właśnie ten model znajdzie zastosowanie w Twojej kuchni?
Otwór wsadowy XXL
Tworząc nasz ranking braliśmy pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność sprzętu. W tej kategorii Philips HR1889/70 Viva Collection ma jedną wyjątkową zaletę. Jest nią szeroki otwór do wrzucania produktów. Jego wielkość to 7 cm. A to znaczy, że do wyciskania soków nie trzeba kroić większości warzyw i owoców. Co więcej, nie musimy ich nawet obierać ze skórki. Jest to o tyle istotne, że to właśnie w skórce znajduje się dużo składników odżywczych. Wystarczy więc umyć produkty i kolejno wkładać je do wyciskania. Dzięki temu przygotowanie soków staje się jeszcze prostsze!
Technologia MicroMasticating
Silnik wyciskarki Philips HR1889/70 moc 150 W. I naszym zdaniem jest ona zupełnie wystarczająca. Dlaczego? Wyciskarki wolnoobrotowe marki Philips cechują się dużą wydajnością. Model HR1889/ wykorzystuje aż do 80% zawartości wyciśniętych produktów. To w głównej mierze zasługa technologii MicroMasticating. Ponadto wyciskarka pozioma dobrze wyciska twarde owoce i warzywa. Sok z dodatkiem ziaren? Czemu nie! Ten model świetnie poradzi sobie z ziarnami, jak również z warzywami liściastymi i orzechami.
Inne rozwiązania to funkcja reverse, która zapobiega zapychaniu się urządzenia. A dzięki blokadzie kapania blat pozostaje czysty przez cały czas wyciskania soków. Ale to nie wszystkie zalety tego modelu.
Czysto, jeszcze czyściej
System QuickClean zapewnia szybkie i proste czyszczenie. 90 sekund – tyle zajmuje mycie poszczególnych części. To efekt braku sitka, którego czyszczenie oczek jest najbardziej czasochłonne. Co ważne, urządzenie nadaje się do mycia w zmywarce.
Wyposażenie
W zestawie mamy filtr, plastykowy dzbanek na sok o pojemności 1 litra oraz pojemnik na miąższ (pojemność 0, 75 litra). Dodatkowym elementem jest popychacz. Ułatwia on przemieszczanie się produktów w stronę ślimaka. Oprócz tego producent przygotował broszurę z prostymi przepisami. To zachęta dla tych, którzy dopiero przestawiają się na samodzielne wyciskanie soków.
Funkcjonalny design
Ten model wyciskarki ma jeszcze jedną ważną zaletę. Są nią niezaprzeczalnie niewielkie rozmiary. Szerokość urządzenia to zaledwie 11 cm! Dwa różnej wielkości pojemniki można złożyć w jeden. Ponadto wyciskarka ma schowek na przewód i antypoślizgowe nóżki. To proste rozwiązania są szczególnie użyteczne w przypadku posiadania niedużej kuchni.
Podsumowanie:
Co wyróżnia model Philips HR1889/70 Viva Collection na tle innych wytłaczarek? Szeroki otwór wsadowy, który umożliwia wrzucanie całych, nieobranych produktów do wyciskarki soków. Dzięki temu warzywa i owoce zachowują zawarte w skórce składniki odżywcze. Na plus zapisujemy również niewielkie wymiary i szybkie czyszczenie. W efekcie dostajemy zdrowy i pyszny sok, którego przygotowanie zajmuje naprawdę mało czasu.
Plusy:
- duży otwór wejściowy
- szybkie i łatwe czyszczenie
- funkcja reverse
- niewielkie rozmiary urządzenia
Wady:
- niewielki pojemnik na miąższ
Kuvings REVO830
Planujesz zakup wyciskarki wolnoobrotowej i nie interesują Cię żadne kompromisy? W takim razie bez wątpienia musisz zainteresować się tym modelem! Kuvings Revo 830 to jedne z najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych! Dlaczego jest to najlepszy model na rynku?’
Wybierz hybrydową wyciskarkę wolnoobrotową!
Kuvings Revo830 to jedyna na rynku hybrydowa wyciskarka wolnoobrotowa. Już nie jest Ci potrzebna osobna wyciskarka pionowa i wyciskarka pozioma! Ten model łączy bowiem funkcje obydwu typów, co sprawia, że ma ona możliwość wyciskania soku z niemalże wszystkich warzyw i owoców!
Wyciskarka posiada wyróżniające parametry techniczne. Na uwagę zasługuje mocny silnik urządzenia. Posiada on klasę gastronomiczną, zapewniając pracę z prędkością 40 obrotów na minutę. To dzięki niemu ten model poradzi sobie nawet z niektórymi pestkami, a my uzyskamy sok bogaty w cenne enzymy i minerały! Taki wysokojakościowy napój może być wykorzystywany nawet do terapii leczniczych!
Wyciskarka do soków Kuvings to także bardzo bezpieczne urządzenie. Produkt wykonany został z materiałów wolnych od szkodliwego bisfenolu. Samo użytkowanie również pod wieloma względami zostało zabezpieczone: urządzenie jest stabilne, a odległość ślimaka od od otworu wlotowego odpowiednio duża!
Komfortowe i szybkie wyciskanie soku
Kuvings Revo 830 to prawdziwy mistrz wyciskania soków z warzyw i owoców! Mechanizmy wyciskarki nie tylko pozwalają zachować wszystkie składniki odżywcze, ale też gwarantują komfort użytkowania! Urządzenie posiada podwójny wlot: szeroki otwór wsadowy o średnicy 8,8 cm oraz mniejszy o średnicy 4,3 cm. Duży otwór pozwala w prosty sposób wyciskać sok z soczystych produktów i całych owoców oraz warzyw liściastych! Mniejszy natomiast ułatwia wyciskanie soku z warzyw takich jak marchewki czy seler!
Nie musisz kroić warzyw i owoców na drobne kawałki! Ślimak wyposażony w ostrze smart cut i sam radzi sobie z siekaniem produktów na mniejsze kawałki. Wystarczy, że po prostu wrzucić produkt do urządzenia! Dzięki tej konstrukcji możesz wyciskać multi soki z różnych składników! Co ważne, wyciskarka posiada blokadę kapania.
Wolnoobrotowa wyciskarka wielozadaniowa
Kuvings Revo 830 to wyciskarka wolnoobrotowa, która zaskoczy Cię swoimi możliwościami! Opcja wyciskania soku o nie wszystko! W zestawie znajdziesz akcesoria, które pozwalają tworzyć inne przysmaki! Gęstszy sok uzyskasz dzięki sitku z większymi oczkami (sitko do smoothie). Pozwala ono zachować miąższ miękkich owoców i uzyskać przepyszne koktajle. Z kolei specjalne sitko do produktów mrożonych pozwala na szybkie zrobienie zdrowych sorbetów lodowych!
Warto podkreślić, że klarowność i gęstość soku są wręcz idealne. Dzięki temu z chęcią sięgają po nie także dzieci! Warto mieć taki sprzęt w swojej kuchni!
Nie ma też problemów, aby wyczyścić urządzenie. Łatwy demontaż i prosta konstrukcja ułatwiają to zadanie. W zestawie znajdziemy też akcesoria ułatwiające konserwację sprzętu.
Spośród różnych wyciskarek ten model zainteresował Cię najbardziej i chcesz poznać go bliżej? Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszym TESTEM wyciskarki Kuvings Revo 830 oraz WIDEORECENZJĄ. Sprawdź koniecznie!
Plusy:
-
Najlepszy model na rynku
-
Wyciskarka hybrydowa – do miękkich owoców i twardych warzyw
-
Możliwość wyciskania soków z różnych składników
-
Wyciśnięty sok ma idealną konsystencję
-
2 wsady: szeroki otwór wlotowy oraz drugi – węższy
-
Wiele składników można wrzucać w całości
-
Bieg wsteczny (funkcja reverse)
-
Design pasujący do każdej kuchni
-
Duża moc urządzenia (200 W)
-
Antypoślizgowe nóżki
-
Niska liczba obrotów (40 obrotów na minutę)
-
Sito do soku, smoothie oraz sorbetów
-
Książeczka z przepisami w gratisie
Wady:
-
Wysoka cena
Kuvings Evolution Cold Press Juicer EVO820
Kuvings Evo820 to jedne z najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych „z górnej półki”. Urządzenie to pozwoli uzyskać pyszny sok, bogaty w składniki odżywcze. Co dokładnie sprawia, że warto zastanowić się nad zakupem tej wyciskarki wolnoobrotowej?
Perfekcyjny sok z wyciskarki
Nasz ranking wyciskarek wyróżnił ten moment przede wszystkim za to, że doskonale spełnia on swoje zadanie! Wyciskarki do soków Kuvingsa pozwalają uzyskać sok o wręcz idealnej konsystencji. Napój nie tylko jest klarowny i pozbawiony fusów, ale także zawiera liczne enzym, witaminy i składniki odżywcze. W dodatku sam możesz decydować jaką konsystencję soku chcesz uzyskać! Możliwość wyboru to dodatkowy plus tego urządzenia.
W zestawie znajdziesz 3 różne sita. Jedno z małymi oczkami pozwala uzyskać tradycyjny sok, drugie sprawdzi się w produkcji koktajli i smoothie, a trzecie służy do robienia zdrowych lodów owocowych – sorbetów! Plusem jest to, że wyciskane soki lub koktajle możesz przechowywać w lodówce nawet do 72h!
Bardzo dobra wyciskarka wolnoobrotowa
Zastanawiasz się, jaką wyciskarkę kupić? Jeśli chcesz korzystać z urządzenia często, to nie żałuj pieniędzy! Kuvins Evo 820 to wyciskarka jednoślimakowa, której skuteczność jest wysoka, a poziom hałasu – niski.
Model posiada silnik o mocy 240 W. I choć Kuvings Evo 820 to typowe wyciskarki pionowe, to sprzęt świetnie radzi sobie z wyciskaniem soku z twardych owoców i warzyw (bez problemu wyciśniesz napój z buraka czy jabłek), miękkich cytrusów, możliwe jest także wyciśnięcie soku z ziół i wszelkiej innej zieleniny! Zastosowanie tego sprzętu jest naprawdę szerokie, a samo korzystanie – niezwykle wygodne. Kuvings Evo 820 posada dwa osobne pojemniki. Jeden pojemnik na pulpę, drugi na wyciśnięty sok. Po skończonej pracy możliwe jest łatwe czyszczenie, a nawet mycie pojemników w zmywarce.
Najbardziej stylowe wyciskarki do soków
Kuvings Evo to najbardziej funkcjonalne i stylowe spośród wyciskarek wolnoobrotowych. I potwierdza to nagroda RedDot 2017, którą model ten otrzymał za design. Już na pierwszy rzut oka widać elegancję tego produktu. Możesz mieć pewność, że stanie się on użytkową ozdobą Twojej kuchni!
Możesz zastanowić się nad wyborem wyciskarki Kuvings Evo 820 także ze względu na jej funkcjonalność. Urządzenie posiada podwójny wlot (większy o średnicy 8,2 cm), niezawodny indukcyjny silnik oraz wyjątkowo stabilną konstrukcję. Z kolei poszczególne elementy sprzętu wykonane zostały z bezpiecznego tworzywa, wolnego od szkodliwego bisfenolu. To wyciskarka „eko” w pełnym tego słowa znaczeniu!
Plusy:
-
Stylowy design i niewielkie wymiary
-
Duża moc urządzenia
-
Osobny pojemnik na sok i wyciśnięty miąższ
-
Radzi sobie z większością owoców i warzyw
-
Mocny indukcyjny silnik
-
Sprzęt nie robi dużego hałasu
-
Bieg wsteczny
-
Proste czyszczenie
Wady:
-
Nieco wysoka cena
Hurom H200 All In One
Jaka wyciskarka jest w stanie samodzielnie przygotować z całego zestawu owoców i warzyw? A w dodatku jej czyszczenie z resztek miąższu jest niezwykle proste? Proszę państwa, odpowiedź brzmi: Hurom H200 All In One! Jeśli myślisz o zakupie wyciskarki, koniecznie zapoznaj się z tym produktem!
Możliwość wyciskania w wersji maxi
W wyciskarce Hurom H200 All In One znajdziesz rozwiązania, które wyróżniaj ten model spośród innych produktów na rynku. Choć samo urządzenie posiada stosunkowo kompaktowe wymiary to pozwala na komfortowe wyciskanie nawet większej ilości soku.
Znajdziesz tu nie tylko szeroki otwór wsadowy. Wyciskarki Hurom posiadają duże pojemniki z funkcjo automatycznego podawania. Możesz po prostu powrzucać do nich produkty i… uruchomić urządzenie. Wyciskarka samodzielnie wyciśnie sok z całego zestawu!
Specjalna przystawka na wytłoczyny
Hurom H200 All in One to jedna z niewielu wyciskarek do soków, które posiadają zintegrowany pojemnik na wyciśnięty miąższ. Pulpa przekazywana jest do opracowanego zbiornika, dzięki czemu model uznać można za łatwy w czyszczeniu. Godne uwagi są także sitka i filtry bez metalowych oczek. Ich skuteczność jest równie wysoka, co standardowych sitek ze stali nierdzewnej. Łatwiejsze jest jednak utrzymanie ich należytej higieny. Dzięki tym rozwiązaniom przygotowanie soku nie będzie już wiązało się z późniejszym kłopotliwym szorowaniem wyciskarki!
Plusy:
-
Wyciska sok z różnych typów owoców i warzyw
-
Napój zawiera dużą ilość substancji odżywczych
-
Zintegrowany pojemnik na wytłoczyny
-
Duży zbiornik na produkty z automatycznym podajnikiem
-
Możliwość mycia w kilka sekund
-
Prosta w obsłudze
Wady:
- Stosunkowo wysoka cena
- Brak możliwości robienia lodów
-
4SWISS BM202XJJ
Myślisz o zakupie wyciskarki o dużych możliwościach, ale w znośnej cenie? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na model 4SWISS BM202XJJ! Sprawdź koniecznie naszą recenzję tego modelu.
Soki o aksamitnej konsystencji
4SWISS BM202XJJ o przykład wyciskarek wolnoobrotowych z jednym ślimakiem. Ten model to prawdziwy mistrz w wyciskaniu! Pozwoli Ci na sprawne przygotowanie aksamitnego soku i zrobi to lepiej niż najlepsza sokowirówka! Napoje przygotowane z wykorzystaniem tych wyciskarek mają klarowną i gładką konsystencję, która nie jest ani zbyt gęsta, ani za bardzo rozwodniona!
Co ważne, do podwójnego wlotu urządzenia możesz wrzucić owoce i warzywa… praktycznie każdego rodzaju! Mocne silniki i wytrzymały ślimak bez problemu poradzą sobie z ich rozdrabnianiem. Wolna praca urządzenia (46 obr./min.) gwarantuje z kolei zachowanie wszystkich istotnych składników odżywczych w soku!
Wyciskarka do soków łatwa w czyszczeniu
Sita w wyciskarce 4SWISS BM202XJJ wykonany z iście laserową precyzją. Nie tylko pozwala to na wyciskanie soków z bardziej „problematycznych” składników (takich jak twarde warzywa czy twarde owoce), ale sprawia, że obowiązek czyszczenia sprzętu jest łatwiejszy do wykonania!
Wyróżnikiem wyciskarek 4SWISS jest system wstępnego czyszczenia ECS (Easy Cleaning System). Po jego zastosowaniu trzeba jedynie wypłukać elementy sprzętu pod bieżącą wodą. Niepotrzebne jest żadne szorowanie! A to naprawdę spora wygoda i oszczędność czasu!
NASA a wyciskarka wolnoobrotowa
Co ma wspólnego technologia kosmiczna z pozyskiwaniem soków z owoców? A mianowicie w wyciskarkach 4SWISS BM202XJJ zamontowano ślimak wykonany z bezpiecznego i niezwykle wytrzymałego Ultemu – materiału opatentowanego przez NASA! Kto by pomyślał, że takie technologie mogą znaleźć zastosowanie w przypadku wyciskarek!
Ultem to jednak tylko wstęp do kolejnego ważnego aspektu tego modelu – jego solidności i wytrzymałości. 4SWISS BM202XJJ posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a sposób wykonania urządzenia jest najlepszym tego przykładem. To naprawdę pożądany model, który posłuży w Twojej kuchni przez długie lata!
Plusy:
-
Przykład wyciskarek o bardzo dobrej relacji jakość – cena
-
Wyciska różne warzywa i owoce
-
Posiada bieg wsteczny
-
Wartości odżywcze składników zostają zachowane
-
Wyciskarkę łatwo wyczyścić (możliwość mycia elementów w zmywarce)
Wady:
-
Tylko 1 sito w zestawie
-
Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić?
Dostępność na rynku wielu różnych wyciskarek wcale nie ułatwia wyboru. Tym bardziej, że na pierwszy rzut oka modele różnią się od siebie co najwyżej … kolorem obudowy. Design urządzenia jest ważny, jednak przy wyborze sprzętu, warto zwrócić uwagę też na inne aspekty. I my to zrobiliśmy, szczegółowo omawiając temat.
Specjalnie z myślą o Tobie powstał poradnik zakupowy i porównywarka wyciskarek. Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania. I na te mniej również. Opisaliśmy sposób działania wyciskarek. Podstawowe parametry. Dowiedzieliśmy się, gdzie możesz kupić wyciskarki wolnoobrotowe i w jakich cenach. Jednym słowem: wycisnęliśmy z tematu tyle, ile się dało.
Od początku, czyli jak działa wolnoobrotowa wyciskarka?
Działanie wyciskarki wolnoobrotowej polega na powolnym zgniataniu składników. W zależności od modelu – przez jeden lub dwa ślimaki. Tak zmiażdżone produkty są dokładnie wyciskane przez sito. W efekcie jednym kanałem wypływa gęsty sok, drugim – resztki z owoców i warzyw tzw. pulpa. Dzięki wolnym obrotom ślimaka napój nie ulega utlenianiu i zachowuje składniki odżywcze. Szczelnie zamknięty sok można przechowywać w lodówce nawet do 72 godzin! Dobra wyciskarka przygotuje sok z każdego wybranego przez Ciebie produktu. Ale to nie wszystko. Specjalna przystawka do produktów mrożonych sprawi, że przygotujesz pyszny deser. I to w naprawdę krótkim czasie!
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wyciskarki wolnoobrotowej?
Jaka wyciskarka wolnoobrotowa najbardziej pasuje do Twojej kuchni? Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się jakie są Twoje preferencje zakupowe.
Z czego będziesz wyciskać soki? Weź pod uwagę nie tylko twardość i soczystość owoców i warzyw. Ważne jest również to, czy produkt posiada włókna. Planujesz wyciskać sok z całych czy z pokrojonych składników?
Jak często chcesz korzystać w wyciskarki? Jak dużo soku planujesz jednorazowo wyciskać?
Myślisz o terapii leczniczej z sokami? A może lepsza będzie wyciskarka z funkcją robienia lodów i sorbetów?
Jak dużo czasu masz na demontaż i konserwację urządzenia? Jak dużo miejsca masz na kuchennym blacie?
Jaką moc wybrać?
To kolejne z ważniejszych pytań, jakie musimy sobie zadać przed wyborem wyciskarki. Dostępne na rynku modele mają silniki o mocy 140 – 400 W. Większa moc urządzenia przydaje się szczególnie w dwóch przypadkach:
– podczas wyciskania soku z twardych owoców i warzyw,
– gdy chcemy jednorazowo wycisnąć dużą ilość soku.
Porównanie wyciskarek wolnoobrotowych jednoślimakowych i dwuślimakowych
Wyciskarka jednoślimakowa czy dwuślimakowa? Zakładamy, że część osób właśnie od tego tematu zaczyna swoje poszukiwania najlepszego sprzętu. Jednak aby dowiedzieć się, który typ spełni Twoje oczekiwania, musisz wziąć pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze: z czego najczęściej będą wyciskane soki? Po drugie: ile czasu możesz poświęcić na wyciskanie soków, a później na czyszczenie urządzenia? Odpowiedź na pytania znacząco ułatwi podjęcie decyzji.
Sprawdźmy więc, czym różnią się od siebie dwa typy wytłaczarek i jak liczba ślimaków wpływa na funkcjonalność wyciskarki.
Wyciskarka jednoślimakowa
Wyciskarka jednoślimakowa ma jeden ślimak, który może być ustawiony w pionie lub w poziomie. Dzięki temu urządzenie jest mniejsze i lżejsze. Ma też prostszą budowę. To automatycznie przekłada się na łatwiejszą obsługę sprzętu. Nie mówiąc o krótszym czasie czyszczenia poszczególnych elementów. Z tego powodu wyciskarki jednoślimakowe są zazwyczaj tańsze.
Jeżeli ślimak jest umieszczony w pionie, to warzywa i owoce nie potrzebują popychacza. Swobodnie przemieszczają się w stronę sita. Duży otwór wsadowy sprawia, to wyciskanie soku przebiega dość sprawnie.
Wyciskarki jednoślimakowe pionowe dobrze sobie radzą z większością owoców, warzyw. Nie są jednak aż tak wydajne, jak wyciskarki dwuślimakowe. Czyli z tej samej liczby składników, otrzymamy mniej soku. Ponadto gotowy do wypicia napój może zawierać pulpę.
Wyciskarka dwuślimakowa
W wyciskarkach dwuślimakowych wałki są umieszczone w poziomie. To dlatego do wyciskania niezbędny jest popychacz. Ułatwia on przechodzenie składników w stronę ślimaków. Sok nie „robi się sam”, jak w przypadku wyciskarek jednoślimakowych pionowych.
Wałki są wykonane ze stali nierdzewnej. To przemawia za większą trwałością urządzenia.
Bardziej skomplikowana budowa wydłuża czas wyciskania soków. Dłuższy jest demontaż i czyszczenie urządzenia. Również cena może być wyższa niż w przypadku wyciskarek jednoślimakowych pionowych.
Z drugiej strony wyciskarka z dwoma ślimakami jest wydajniejsza. W efekcie z tej samej ilości owoców warzyw powstaje więcej soku niż w wyciskarce jednoślimakowej. Kolejny plus: ten typ nadaje się do terapii leczniczych. Ponadto jest idealny do wyciskania soków z zieleniny. Gorzej jednak radzi sobie z wyciskaniem soku z soczystych produktów.
Wyciskarka pionowa czy pozioma?
Dostępne na rynku wyciskarki wolnoobrotowe dzielimy nie tylko ze względu na liczbę ślimaków. Możemy też zastosować inny podział. Czyli: wyciskarki pionowe (zawsze jednoślimakowe) i poziome (z jednym lub dwoma ślimakami).
Wyciskarki pionowe (zawsze jednoślimakowe) są zazwyczaj tańsze. Ich budowa jest mniej skomplikowana, a czyszczenie zajmuje mniej czasu. Kolejny plus: zajmują mniej miejsca na blacie. Przez to bardziej nadają się do niewielkich kuchni.
Dobra wyciskarka wolnoobrotowa pozioma zajmuje więcej miejsca. Jeżeli chodzi o modele dwuślimakowe to są również droższe w porównaniu do wyciskarek pionowych jednoślimakowych. Decyduje o tym ich budowa oraz większa wydajność pracy.
Czytając nasz poradnik, możesz zauważyć, że liczba ślimaków ściśle łączy się z kierunkiem przesuwania się składników.
Można to podsumować w ten sposób:
– Jeżeli chcesz mieć wyciskarkę z jednym ślimakiem, to możesz wybrać model pionowy lub poziomy.
– Jeżeli chcesz mieć sprzęt z dwoma ślimakami, to zostaje do wyboru model wyciskarki poziomej.
Wyciskarka wolnoobrotowa a sokowirówka – którą wybrać?
Mimo, że niektórzy używają zamiennie tych dwóch nazw, to jednak są to dwa różne urządzenia. Sokowirówka nie jest wyciskarką wolnoobrotową. Wyciskarka nie jest sokowirówką. Pierwsza różnica to sposób wyciskania soków. W sokowirówce warzywa i owoce są ścierane na kręcącym się z dużą prędkością sicie. W wyciskarkach wolnoobrotowych ślimaki powoli miażdżą wszystkie składniki.
Istnieje jeszcze kilka istotnych różnic między dwoma urządzeniami. Poniżej prezentujemy najważniejsza zagadnienia, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.
Produkty, z których chcesz wyciskać soki.
Wysokiej jakości wyciskarka wyciśnie napój z różnego rodzaju owoców i warzyw. I nie tylko z nich. To mogą być produkty miękkie lub twarde. Mocno soczyste, egzotyczne albo drobne… Tak naprawdę ogranicza Cię tylko wyobraźnia. W przypadku sokowirówki od razu odpadają miękkie i drobne owoce (maliny, jagody) oraz zielenina.
Liczba obrotów, jakie wykonuje urządzenie
W przypadku wyciskarki wolnoobrotowej jest to średnio 60 – 80 obrotów na minutę. W tym samym czasie sokowirówka może wykonać nawet ponad 10 000 obrotów. Nie istnieje sokowirówka wolnoobrotowa. Jednak szybsze obracanie ostrzy sprawia, że sok może ulec częściowemu utlenieniu. Tym samym traci część substancji odżywczych i nie nadaje się do przechowywania w lodówce.
Moc urządzenia
W tej kwestii bezkonkurencyjna jest sokowirówka. Średnia moc topowej wyciskarki wynosi 200 W. Najlepsze sokowirówki mają moc 5 razy większą.
Klarowność i gęstość soku
Sok z sokowirówki jest bardziej klarowny, ale posiada też minusy – rozwarstwia się i ma pianę. Sok wyciśnięty w wyciskarce przypomina przecier, jest gęsty i zawiesisty.
Tempo pracy oraz głośność
Ostrze w sokowirówce kręci się szybciej niż w wyciskarce. To znaczy, że wyciśnięcie soku zajmuje mniej czasu. (Zakładając, że do porównania użyjemy dokładnie tych samych składników w takich samych ilościach.) Z drugiej strony poziom hałasu jest wyższy. Wyciskanie soku w wyciskarce można połączyć z słuchaniem radia. W przypadku sokowirówki jest to zazwyczaj niemożliwe.
Wyciskarka wolnoobrotowa cena
Generalnie mniejszy wydatek to kupno sokowirówki. Oczywiście wszystko zależy od modelu i marki jaki chcesz kupić. Jednak najtańsze sokowirówki kosztują mniej niż 150 zł. Tymczasem najtańsze wyciskarki wolnoobrotowe – kilkadziesiąt złotych więcej.
Ceny wyciskarek do soków
Zakup wyciskarki wolnoobrotowej to wydatek odczuwalny w domowym budżecie. Ceny dostępnych na rynku modeli zaczynają się od około 150 zł. Najdroższe wytłaczarki kosztują kilka tysięcy złotych. Sprawdźmy, w jakich przedziałach cenowych znajdują się konkretne modele.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł. Za najtańszą wyciskarkę – model Esperanza MIRTILLO – będziemy musieli zapłacić około 140 zł. Mniej niż 400 zł zapłacimy także za numer dwa z naszego rankingu – Eldom PJ400. Inne modele dostępne w tym przedziale cenowym to: Sencor SSJ 404 BK oraz Zelmer ZJP1300B. Obydwa typy kosztują ponad 300 zł.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 500 zł. W tym przedziale cenowym znajduje się numer 1 rankingu – Tefal Infiny Juice ZC255B38. Mniej niż 500 zł zapłacimy również za modele Kenwood PureJuice JMP400WH oraz SJV601 marki Blaupunkt.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 600 zł. W zależności od sklepu mniej niż 600 zł zapłacimy za dwie kolejne pozycje z rankingu. Numer 3 czyli Panasonic MJ-L500 SXE oraz numer 4 czyli Philips HR1889/70 Viva Collection.
Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy modele większości wiodących marek sprzętu RTV AGD. Przykładem niech będą: Bosch MESM731M oraz Zelmer ZJP1600W.
Gdzie kupić wyciskarkę wolnoobrotową?
Wiesz już jaką wyciskarkę wolnoobrotową chcesz mieć w swojej kuchni? Czas na zakupy! Szeroki wybór wyciskarek mają sklepy ze sprzętem AGD RTV: Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD. Chcąc kupić wyciskarkę możemy skorzystać również z oferty Ceneo, Allegro oraz OLX.
Producenci wyciskarek wolnoobrotowych
Modele wyciskarek mają w swojej ofercie wszyscy wiodący producenci sprzętu RTV AGD. Marki Philips, Zelmer, Amica czy Panasonic są gwarantem jakości i funkcjonalności sprzętu. Zazwyczaj firma wypuszcza na rynek kilka modeli. Poszczególne typy różnią się między sobą parametrami technicznymi, ceną oraz kolorem. Tak jest między innymi w przypadku serii Kuvings B6000. Do wyboru mamy wyciskarki do soków w kolorach białym, srebrnym albo czerwonym. Jeżeli chodzi o dostępne opcje, to część urządzeń ma akcesoria do robienia lodów albo sorbetów.
Wśród innych producentów wyciskarek znajdziemy marki: Hoffen, Raven albo Philipiak. Oprócz tego wymienić można Blaupunkt, Gotie, Sana, Skg, Berlinger, 4swiss oraz Łucznik. W ich ofercie również są dostępne wysokiej jakości wyciskarki wolnoobrotowe. Warto sprawdzić jakie parametry mają konkretne modele i korzystać z możliwości jakie dają w kuchni.