Zaznacz stronę

Płyta gazowa 5 palnikowa ranking 2024 (TOP 5 modeli)

Duża płyta gazowa 5 palnikowa to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią gotować. 5 palników pozwoli Ci wygodnie przygotować nawet kilka dań jednocześnie. Sama płyta jest prosta w obsłudze i pasuje do każdego wnętrza bez względu na wystrój.

Ranking płyt gazowych z 5 palnikami prezentuje najlepsze modele na rynku. Aby wybrać topową piątkę, przeanalizowaliśmy setki urządzeń różnych marek. Następnie przygotowaliśmy szczegółowe recenzje na podstawie parametrów i opinii konsumentów. Dzięki temu dużo łatwiej wybierzesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Płyta gazowa 5 palnikowa

Najlepsza płyta gazowa 5 palnikowa w 2024

Ranking płyt gazowych 5 palnikowych zwycięża Siemens EP7A6QB90

To wysokiej klasy płyta gazowa pięciopalnikowa. Dzięki technologii StepFlame precyzyjnie dostosowuje moc palników do potrawy. Najmocniejszy z nich, palnik WOK wyróżnia moc 4kW. Ale sprzęt marki Siemens jest też prosty w obsłudze. Użycie zapalarki umożliwia zapalenie każdego palnika jedną ręką. Dla większej wygody użytkowania pokrętła do obsługi palników zostały umieszczone na przednim panelu. Natomiast wpływ na trwałość płyty ma szkło hartowane, z którego została wykonana jej powierzchnia.

2 dobra płyta gazowa 5 palnikowa to Teka GZC 75330 XBN

Kolejna warta polecenia kuchnia gazowa 5 palnikowa to sprzęt marki Teka. Urządzenie zostało wyposażone w 9-stopniową regulację mocy grzania ExactFlame. Dzięki temu możemy mieć precyzyjną kontrolę nad gotowaniem. Ponadto dzięki zastosowaniu wydajnych palników możemy ograniczyć zużycie gazu nawet o 25%! Płyta gazowa z 5 palnikami jest też bezpieczna w użytkowaniu. Posiada system przeciwwypływowy gazu oraz wyłącznik bezpieczeństwa. Wpływ na jej nowoczesny design ma biały kolor oraz stylowy szlif.

Top 3 płyt gazowych 5 palnikowych zamyka Amica PG9711SRW Q-TYPE

To dobra płyta gazowa 5 palnikowa 90cm szerokości. Jednym z jej największych atutów jest technologia FlameControl, która pozwala dostosować moc palnika do potrzeb. Ponadto urządzenie wyposażone zostało w palnik Booster, aby maksymalnie skrócić czas gotowania. Moc palnika to 4 kW. Co ważne, na płycie Amica możemy używać nawet dużych naczyń, ponieważ stabilność zapewnia żeliwny ruszt. Z kolei komfort użytkowania gwarantuje zintegrowany zapalacz, a bezpieczeństwo zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Płyta gazowa 5 palnikowa Electrolux KGG7536K

Jedna z najlepszych płyt gazowych na rynku. Została wyposażona w 5 palników Speed, które szybko ogrzewają dno garnków. W efekcie sprzęt zużywa nawet do 20% mniej energii. Inną zaletą urządzenia jest palnik WOK o mocy 4 kW oraz wytrzymały ruszt. To oznacza, że na płycie gazowej możemy umieszczać dowolnej wielkości garnki. Wpływ na wygodę obsługi ma też użycie zintegrowanej zapalarki, dzięki której nie musimy korzystać z zapałek. Płyta gazowa Electrolux jest dostępna w kolorze czarnym.

Ranking płyta gazowych 5 palnikowych zamyka Whirlpool AKWL 728/NB

Ranking płyt gazowych 5 palnikowych zamyka Whirlpool AKWL 728/NB. To dostępna w niezłej cenie płyta grzewcza z 5 palnikami do zabudowy. Tym, co ją cechuje, to zastosowanie wysokowydajnych palników, które znacząco skracają czas przyrządzania posiłku. Inną zaletą sprzętu jest regulowana moc palników. Ponadto płyta gazowa Whirlpool jest wygodna w obsłudze i nie ma problemu z jej czyszczeniem. Posiada stabilny, żeliwny ruszt, a także automatyczną zapalarkę gazu. Płytę można zamontować równo z powierzchnią blatu.

Jaką płytę gazową z 5 palnikami kupić? Wybór sprzętu może być prawdziwym wyzwaniem, szczególnie gdy spojrzymy na ilość dostępnych ofert. Do wyboru mamy płyty gazowe ceramiczne, szklane oraz modele ze stali nierdzewnej. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Nasz ranking wskazał najlepsze produkty na rynku. To połączenie funkcjonalnych rozwiązań, wygody obsługi oraz nowoczesnego designu. Co ważne, wybierając sprzęty, pod lupę wzięliśmy też ceny. Tak, aby zakup nie nadwyrężył domowego budżetu. Dlatego już teraz sprawdź, która płyta gazowa 5 palnikowa najlepiej pasuje do Twojej kuchni.

Najlepsze płyty gazowe 5 palnikowe

Płyta gazowa 5 palnikowa Siemens EP7A6QB90

Siemens EP7A6QB90

Siemens EP7A6QB90 to zdecydowany numer 1 w naszym zestawieniu. Prezentowana płyta gazowa do zabudowy jest wytrzymała, funkcjonalna i świetnie wygląda w każdym wnętrzu. Dzięki niej gotowanie może stać się prawdziwą przyjemnością.

Pełna kontrola grzania

Siemens EP7A6QB90 to wysokiej klasy płyta grzewcza z 5 palnikami. Jedną z jej największych zalet jest technologia stepFlame, dzięki której można dopasować moc grzania do konkretnej potrawy. Wystarczy wybrać odpowiednią wartość na 9-stopniowej skali i cieszyć się smakiem ulubionych dań. Urządzenie wyposażono w 5 palników w tym mocny palnik WOK p mocy 4 kW. Został on dostosowany do szybkiego i wydajnego gotowania.

Wygodna w obsłudze i wytrzymała

Inną zaletą urządzenia jest komfort obsługi. Dzięki zapalarce elektrycznej zintegrowanej w pokrętle palniki możemy zapalić jedną ręką. Ponadto pokrętła są umieszczone na panelu przednim, co ułatwia do nich dostęp. Łatwe czyszczenie zapewnia z kolei żeliwny, dzielony ruszt. Ale ta płyta gazowa jest też wyjątkowo trwała. Została wykonana ze szkła hartowanego, które jest odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia. Za bezpieczeństwo użytkowania odpowiada natomiast zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Elegancki wygląd

Już na pierwszy rzut oka płytę gazową Siemens wyróżnia elegancki design. Czarny kolor sprawia, że płyta grzewcza doskonale pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni… choć nie tylko. W zależności od potrzeb można ją zamontować na równi z blatem lub w tradycyjny sposób. Dzięki temu Twoja kuchnia ma szansę zyskać nowy, unikatowy wygląd.

Zalety:

 • precyzyjna kontrola płomieni – StepFlame
 • palnik WOK do 4 kW
 • zapalarka zintegrowana w pokrętle
 • wykonanie płyty – szkło hartowane
 • nowoczesny design

Wady:

 • brak wyświetlacza
Płyta gazowa 5 palnikowa Teka GZC 75330 XBN

Teka GZC 75330 XBN

Teka GZC 75330 XBN to bez wątpienia jedna z najlepszych płyt gazowych 5 palnikowych. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnych palników zmniejsza zużycie gazu, a tym samym wysokość rachunków. Na uwagę zasługują również żeliwne ruszty i wykonanie płyty z ceramicznego szkła.

Precyzyjna i ekonomiczna

Teka GZC 75330 XBN to czarna płyta gazowa z 5 palnikami. Jednym z jej największych plusów jest aż 9-poziomowa regulacja płomienia ExactFlame. Dzięki temu możemy z dużo większą precyzją kontrolować moc każdego palnika, a w konsekwencji proces gotowania. Urządzenie posiada wysokowydajne palniki SABAF, które ograniczają zużycie gazu i zmniejszają wytwarzanie dwutlenku węgla – nawet o 25%! Takie rozwiązanie ma korzystny wpływ nie tylko na środowisko, ale też na nasz portfel.

Jeszcze krótsze gotowanie

Kolejną z cech urządzenia jest bezpieczeństwo użytkowania. Płytę gazową Teka wyposażono w system przeciwwypływowy gazu oraz wyłącznik bezpieczeństwa. Co ważne, w parze z bezpieczeństwem idzie łatwość obsługi. Sprzęt posiada zapalarkę w pokrętle oraz umieszczone z przodu pokrętła. Na środku płyty znajduje się duży palnik z podwójną koroną, który usprawnia gotowanie. A w efekcie skraca czas pracy w kuchni.

Produkt na długie lata

Dlaczego jeszcze warto wybrać płytę gazową marki Teka? Ponieważ prezentowany sprzęt jest też bardzo trwały. Został wykonany z wysokiej jakości szkła ceramicznego, ponadto posiada stabilny, żeliwny ruszt. Dlatego bez obaw możesz stawiać na nim ciężkie naczynia. Równocześnie sprzęt cechuje elegancja. Charakteru nadaje mu stylowy szlif z przodu, który jest doskonałym wykończeniem płyty.

Zalety:

 • 9-stopniowa regulacja płomienia
 • wysokowydajne palniki SABAF – mniejsze zużycie gazu
 • mocny palnik z podwójną koroną
 • materiał wykonania płyty – szkło ceramiczne
 • wykończenie – stylowy szlif

Wady:

 • wyższa cena
Płyta gazowa 5 palnikowa Amica PG9711SRW Q-TYPE

Amica PG9711SRW Q-TYPE

Trzecie miejsce na podium należy do modelu Amica PG9711SRW Q-TYPE. To biała płyta gazowa z palnikiem Booster, żeliwnym rusztem i zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu. Dzięki temu zapewnia maksimum wygody, która łączy się z trwałością sprzętu.

Moc dostosowana do potrawy

Amica PG9711SRW Q-TYPE to funkcjonalna płyta gazowa 5 palnikowa. Dzięki technologii FlameControl pozwala dostosować moc palnika do rodzaju potraw. W rezultacie możemy uzyskać doskonałe efekty gotowania, smażenia czy duszenia. Innym praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie palnika Booster. Takie rozwiązanie zwiększa moc grzania, co z kolei skraca czas przyrządzania posiłku.

Wytrzymałe ruszty

Płyta gazowa Amica w przeciwieństwie do pozostałych urządzeń w rankingu, jest dostępna w kolorze białym. Mimo tego utrzymanie jej w czystości nie wymaga wysiłku. Sprzęt wyposażono w płaskie palniki, dzięki czemu nie wnika w nie brud. Poza tym czyszczenie ułatwia powierzchnia ze szkła hartowanego, które również jest gwarancją trwałości sprzętu – urządzenie jest odporne na zarysowania. Z kolei wpływ na stabilność stawianych garnków mają żeliwne, trwałe ruszty. Dlatego na tej płycie możesz bez obaw gotować w dowolnych naczyniach i używać nawet dużych garnków. Jest to bowiem płyta o szerokości aż 90 cm.

Zabezpieczenie przed ulatniającym się gazem

Kolejną z zalet modelu jest wygoda obsługi. Urządzenie zostało wyposażone w elektryczny zapalacz gazu w pokrętle. Dzięki temu zapalanie palników obywa się bez zapałek i zapalniczki. Samą moc grzania ustawisz w wygodny sposób za pomocą kurków. Płyta gazowa posiada jeszcze zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Oznacza to, że automatycznie odcina dopływ gazu, z chwilą gdy płomień zgaśnie, np. zostanie zalany jeden z 5 palników.

Zalety:

 • 9-poziomowa regulacja mocy grzania FlameControl
 • palnik Booster
 • proste do czyszczenia płaskie palniki
 • stabilne żeliwne ruszty
 • elektryczny zapalacz gazu w pokrętle

Wady:

 • niezbyt czytelne oznaczenia przy pokrętłach
Płyta gazowa 5 palnikowa Electrolux KGG7536K

Electrolux KGG7536K

Electrolux KGG7536K to dostępna w niezłej cenie płyta gazowa 5 palnikowa. Wyposażona w palniki Speed zapewnia szybkie i wydajne gotowanie. Jest też łatwa do utrzymania w czystości i bezpieczna w użytkowaniu, choć to nie wszystkie powody, aby ją wybrać.

Wydajniejsza praca płyty

Płyta gazowa Electrolux KGG7536K oferuje rozwiązania, które zapewniają komfortową pracę w kuchni. Zaliczyć do nich można palnik WOK o mocy 4kW. Jego zadaniem jest zapewnienie mocnego płomienia, który umożliwia przygotowanie dań z kuchni azjatyckiej. Na uwagę zasługują też pozostałe palniki. Ich zaletą jest szybkie ogrzewanie dna garnków, co pozwala zaoszczędzić nawet do 20% energii.

Do dowolnej wielkości naczyń

Płyta gazowa Electrolux zapewnia również precyzyjną regulację intensywności grzania. Służą do tego umieszczone na środku pokrętła. Dzięki temu są zawsze „pod ręką”, a sterowanie jest wygodne. Dodatkowo dzięki zamontowanej w nich zapalarce, zapalenie każdego palnika zajmuje zaledwie chwilę. Wpływ na komfortowe użytkowanie płyty ma także łatwe utrzymanie w czystości. Wystarczy kilka ruchów ściereczką, aby ze szklanej powierzchni usunąć wszelkie zanieczyszczania

Płyta gazowa w niezłej cenie

Oprócz wygody obsługi model gwarantuje bezpieczne gotowanie. Kratkowany, żeliwny ruszt sprawdza się nawet w przypadku dużych garnków i patelni. Tym samym zapewnia nam możliwość przyrządzania większych porcji. Z kolei mechanizm zabezpieczający automatycznie odcina dopływ gazu, gdy płomień przypadkiem zgaśnie. Dzięki temu płyta gwarantuje pełne bezpieczeństwo, gdy dochodzi np. do zalania palnika. A to wszystko w niewygórowanej cenie, nawet o kilkaset mniejszej w porównaniu do droższych modeli. Dlatego Electrolux jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają niezbyt drogiej i funkcjonalnej płyty gazowej z 5 palnikami.

Zalety:

 • palnik WOK o mocy 4 kW
 • palniki Speed – mniejsze zużycie energii
 • wykonanie płyty – szkło
 • żeliwny, stabilny ruszt
 • niezła cena

Wady:

 • płytę łatwo zarysować
Płyta gazowa 5 palnikowa Whirlpool AKWL 728/NB

Whirlpool AKWL 728/NB

Whirlpool AKWL 728/NB to czarna płyta gazowa z pokrętłami i żeliwnymi rusztami. Dzięki palnikowi o dużej mocy skraca czas przyrządzania posiłków, co przekłada się na oszczędność pieniędzy. Prezentowana płyta jest też elegancka i pasuje nie tylko do nowoczesnego wnętrza.

Wysoka moc palnika

Płyta gazowa Whirlpool AKWL 728/NB to sprzęt dobrze oceniany przez użytkowników. Została wyposażona w wysokowydajne palniki, dzięki czemu zmniejsza zużycie energii nawet o 20%! A to w podsumowaniu rocznym przekłada się na konkretne sumy w portfelu. Zaletą urządzenia jest też palnik o mocy 4kW. Tak duża moc pozwala szybciej przyrządzić posiłek, a w konsekwencji zaoszczędzić czas na gotowaniu.

Regulowana wielkość płomienia

Prezentowana płyta gazowa do zabudowy zapewnia komfortową obsługę. Posiada automatyczną zapalarkę gazu i dobrze oznaczone pokrętła, które odpowiadają za wygodne sterowanie. Do dyspozycji jest 9 poziomów grzania, dzięki czemu możemy zminimalizować ryzyko przypalenia potrawy. Do tego dużo wolnej przestrzeni między palnikami pozwala korzystać nawet z dużych garnków i patelni. Dodatkowo zadanie to ułatwia solidny, żeliwny ruszt. Jego konstrukcja umożliwia swobodne przesuwanie naczyń bez ryzyka zarysowania powierzchni.

Dostępna w atrakcyjnej cenie

Prezentowaną płytę gazową cechuje ponadczasowy design i trwałość. Wykonana z czarnego szkła elegancko wygląda i pasuje niemal do każdej kuchni. Co ważne, można ją zamontować na równi z blatem, dzięki czemu tworzy harmonijną całość. Ten model opłaca się wybrać również ze względu na cenę – około 1000 zł. Zdaniem użytkowników płyta gazowa Electrolux to dobry stosunek ceny do jakości.

Zalety:

 • wysoka moc palników
 • palnik o mocy 4 kW
 • sterowanie mechaniczne za pomocą pokręteł
 • możliwy montaż w blacie
 • przystępna cena

Wady:

 • trudniejsze czyszczenie palników

Płyta gazowa 5 palnikowa – dla kogo?

Płyta gazowa 5 palnikowa najlepiej sprawdzi się w większych gospodarstwach domowych. Oferuje sporo wolnej przestrzeni między palnikami, dzięki czemu bez problemu umieścisz na kuchence duży garnek czy patelnię.

Płyta 5 palnikowa to także dobre rozwiązanie dla osób, które lubią gotować. Na jej palnikach przyrządzisz dwa różne dania w tym samym czasie, a regulowana moc płomienia pozwoli Ci dostosować intensywność grzania do rodzaju potraw.

Należy jednak pamiętać, że tego typu płyta gazowa ma większe wymiary. Z tego powodu sprawdzi się w większej kuchni. Ze względu na liczbę palników szerokość urządzeń wynosi minimum 70 cm. Największe płyty grzewcze mają szerokość nawet 90 cm.

Zalety płyty gazowej z 5 palnikami

Płyta gazowa 5 palnikowa pozwala wygodnie gotować dla całej rodziny. Na palnikach możesz tak ustawić naczynia i garnki, aby się ze sobą nie stykały. Dzięki temu przyrządzanie większych porcji stanie się dużo łatwiejsze.

Wpływ na wygodę obsługi mają również palniki wok z podwójnym lub potrójnym pierścieniem. Dzięki temu cechuje je większa moc, przez co szybciej rozprowadzają ciepło. Na palniku WOK z łatwością przygotujesz potrawy z kuchni azjatyckiej lub dania gotowane na parze.

Rozwiązaniem, które ma każda płyta gazowa 5 palnikowa, jest zintegrowana zapalarka. Do zapalenia palnika nie potrzebujesz więc zapalniczki czy zapałek. Wystarczy odpowiedni ruch pokrętłem i pojawia się płonień.

Kolejną cechą, która wyróżnia dobrą płytę gazową, jest stabilna konstrukcja. Wiele modeli posiada żeliwny ruszt, który umożliwia gotowanie w większych naczyniach. Wpływ na bezpieczeństwo użytkowania ma również zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Oznacza, że sprzęt automatycznie odcina dopływ gazu z chwilą, gdy płomień gaśnie, np. w wyniku przeciągu.

Płyta gazowa 5 palnikowa jest też łatwa do utrzymania w czystości. Do czyszczenia powierzchni przyda się detergent i płyn do mycia naczyń. Tylko niektóre ruszty można myć w zmywarce.

Nadal szukasz idealnej płyty grzewczej do swojej kuchni?

Sprawdź nasz ranking płyt gazowych. Znajdziesz w nim zarówno klasyczne płyty grzewcze jak i modele typu „gaz na szkle”. Całość jest podzielna na cztery części, uwzględniając płyty z 4 palnikami i modele z 5 palnikami.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje Ci się indukcja? W takim razie zobacz, jakie sprzęty wytypował nasz ranking płyt indukcyjnych.