Zaznacz stronę

Płyta gazowa bez płomieni opinie i ranking 2024

Płyta gazowa pod szkłem, nazywana także potocznie „gaz pod szkłem” jest mało popularnym, a jednocześnie bardzo ciekawym rozwiązaniem. Pozwala uzyskać nowoczesny wygląd analogiczny do płyty indukcyjnej, nie rezygnując z wciąż popularnego zasilania gazem.

Wybór płyt gazowych bez płomieni nie jest zbyt szeroki. Jest kilka firm specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach. Przeanalizowaliśmy ich ofertę i wybraliśmy 5 topowych modeli wartych uwagi.

Płyta gazowa bez płomieni opinie i ranking

Najlepsza płyta gazowa bez płomieni w 2024 – TOP 5

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz GPC 4+1

Bardzo dobra płyta gazowa bez płomieni dla średniej wielkości rodziny. Posiada 4 ekonomiczne palniki, które zapewniają mniejsze zużycie gazu nawet o 50%. Jej atutem jest też dodatkowe pole, które nagrzewa się, nie pobierając gazu. Płyta Solgaz jest też prosta do utrzymania w czystości. Brak wystających elementów utrudnia zbieranie się zanieczyszczeń. Wpływ na wygodę użytkowania ma timer, natomiast nad bezpieczeństwem czuwają specjalne sondy. Ich zadaniem jest kontrola, czy gaz jest prawidłowo spalany.

Płyta gazowa pod szkłem Dynaxo DynaCook X3

Warta polecenia płyta gazowa pod szkłem. Wyposażona w 18 poziomów regulacji płomienia, umożliwia precyzję gotowania. Do innych atutów sprzętu należy dopisać praktyczne funkcje: szybkiego zagotowania oraz automatycznego podgrzewania. Ponadto płyta informuje o wycieku gazu i braku dopływu gazu. Dla maksymalnego bezpieczeństwa posiada blokadę rodzicielską oraz czytelne oznaczenie pól, co chroni użytkowników przed oparzeniem. Ze względu na trzy palniki świetnie sprawdzi się w niewielkiej rodzinie.

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz Optimex 4+1

Nowoczesna płyta gazowa bez płomieni do niedużych kuchni. Atutem modelu jest specjalna konstrukcja palników, która prowadzi do ograniczenia zużywania gazu. Plusem jest też szeroki rozstaw palników, który daje możliwość używania większych naczyń. Prezentowana płyta typu gaz pod szkłem jest sterowana za pomocą slidera. Brak wystających elementów sprawia, że jest też łatwa do utrzymania w czystości. Sprzęt automatycznie sygnalizuje koniec gazu lub wylanie cieczy na powierzchnię.

Gaz pod szkłem Dynaxo DynaCook X2

Jedna z lepszych płyt gazowych typu gaz pod szkłem. Oferuje aż 18 intensywności płomieni, co pozwala mieć pełną kontrolę nad procesem gotowania. Do zalet sprzętu zaliczamy też funkcję szybkiego zagotowania i automatycznego podgrzewania, a także prostą intuicyjną obsługę. Ponadto płyta jest łatwa do utrzymania w czystości i bezpieczna. Posiada blokadę rodzicielską i dobrze oznaczone 2 pola grzejne. Z tego powodu jest polecana szczególnie do niewielkich kuchni i aneksów kuchennych.

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz Innova Comfort 4+1

Jaką płytę gazową wybrać do nowoczesnego wnętrza? Solgaz Innova Comfort 4+1. To sprzęt z palnikiem Booster, który znacznie skraca czas gotowania. Dodatkowo szeroki zakres temperatur pozwala przyrządzać wiele różnych dań. Ale prezentowana płyta bez płomieni jest też bezpieczna w użytkowaniu. Została wyposażona w blokadę rodzicielską oraz automatyczne wyłączenie w przypadku zalania powierzchni. Wśród innych zalet modelu wyróżnia się funkcja Stop&Go, która przywraca wcześniejsze ustawienia.

Płyta typu gaz pod szkłem łączy ekonomiczne gotowanie na gazie z minimalistycznym wyglądem płyty indukcyjnej. Jednak wybór urządzenia do domu może być wyzwaniem. Zwłaszcza że liczba modeli na rynku jest dość ograniczona.

W naszym rankingu prezentujemy najlepsze płyty gazowe bez płomieni. To sprzęty, które pozwolą Ci wygodnie i bezpiecznie gotować. Tekst wyjaśnia również, jak działają płyty, czym się różnią od innych modeli i co sprawia, że przypadły do gustu tak wielu użytkownikom. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się płytą gazową bez płomieni.

Płyta gazowa bez płomieni, opinie i recenzje

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz GPC 4+1

Solgaz GPC 4+1

Solgaz GPC 4+1 to bezapelacyjnie najlepsza płyta gazowa bez płomieni. Dzięki specjalnej konstrukcji pozwala nawet o połowę zmniejszyć zużycie gazu. Ze względu na minimalistyczny wygląd świetnie pasuje zarówno do kuchni klasycznych, jak i nowoczesnych.

Jeszcze większa oszczędność

Prezentowana płyta gazowa bez płomieni to produkt dla najbardziej wymagających konsumentów. Została wyposażona w 4 niezwykle ekonomiczne palniki: 2 małe o średnicy 13 cm, 2 większe 16 cm i darmowe pole grzewcze. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że zużywają nawet 50% mniej gazu w porównaniu do tradycyjnych kuchenek gazowych! A to przekłada się na ekonomiczne gotowanie! Dodatkowo 4 pola nagrzewają się w standardowy sposób, natomiast jedno pole nagrzewa się, nie pobierając gazu. Dzięki temu podtrzymuje temperaturę dania i zapewnia większą oszczędność pieniędzy.

Wygodna w użytkowaniu

Prezentowana płyta typu gaz pod szkłem jest też łatwa w czyszczeniu. Brak wystających elementów takich jak ruszty czy palniki zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń. Ale wysoki komfort użytkowania zapewnia też dostęp do praktycznych funkcji. Wśród nich na uwagę zasługuje timer oraz czytelny wyświetlacz. Sprzęt jest sterowany dotykowo, wystarczy przesunąć palcem po płycie, aby ustawić intensywność płomienia.

Duże znaczenie dla bezpiecznego użytkowania płyty mają z kolei specjalne sondy. Ich zadaniem jest kontrolowanie, czy gaz jest prawidłowo spalany. Ponadto gazowa płyta bez płomieni kontroluje jakość, ciśnienie i proces spalania gazu. To model, który konsumenci doceniają za funkcjonalność, proste czyszczenie i elegancki design.

Zalety:

 • ekonomiczne palniki

 • łatwa w czyszczeniu

 • sondy monitorują spalający się gaz

Wady:

 • może być trudność z umieszczeniem większych naczyń

Płyta gazowa pod szkłem Dynaxo DynaCook X3

Dynaxo DynaCook X3

Dynaxo DynaCook X3 kolejna bardzo dobra płyta gazowa bezpłomieniowa. Posiada rozwiązania, które ułatwiają codzienne gotowanie. Ponadto to świetny wybór do niewielkich kuchni i aneksów kuchennych. Dlaczego jeszcze warto ją wybrać?

Precyzyjna regulacja płomienia

Dynaxo DynaCook X3o to płyta gazowa bez płomieni, którą opłaca się kupić. Została wyposażona w 3 palniki najnowszej generacji Flexible Heating Zone. Oznacza to, że na płycie gazowej bez problemu ustawisz garnki o średnicy od 105 do 220 mm, a w rezultacie przygotowujesz różnej wielkości potrawy.

Doskonałe efekty gotowania na płycie zapewnia też regulacja intensywności płomienia. Do wyboru jest aż 18 poziomów, dzięki czemu możesz precyzyjnie regulować temperaturę. Za łatwą obsługę odpowiada sterowanie sensoryczne z czytelnym wskaźnikiem mocy. Wpływ na komfort użytkowania ma też zastosowanie dodatkowych funkcji: szybkiego zagotowania oraz automatycznego podgrzewania.

Informuje o ewentualnym wycieku gazu

Wśród zalet płyty gazowej bez płomieni należy wymienić bezpieczeństwo użytkowania. Sprzęt został wyposażony w blokadę rodzicielską, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu. Dzięki temu dzieci mogą bezpiecznie bawić się w kuchni, a Ty gotować na płycie.

Ponadto płyta gazowa bez płomieni informuje o wycieku gazu i braku dopływu. Ochronę przed poparzeniem zapewniają natomiast oznakowanie płyty na wyświetlaczu: H, czyli pole gorące oraz h jako pole ciepłe. Dzięki temu wiemy, kiedy powierzchnię płyty można wytrzeć po skończonej pracy. To zaś w połączeniu z komfortem gotowania sprawia, że model zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników.

Zalety:

 • 3 palniki Flexible Heating Zone

 • 18 poziomów mocy grzania

 • sprzęt informuje o wycieku gazu

Wady:

 • łatwo zarysować powierzchnię płyty

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz Optimex 4+1

Solgaz Optimex 4+1

Jedną z ciekawszych płyt gazowych na rynku jest Solgaz Optimex 4+1. To nowoczesna płyta gazowa bez palników, która najlepiej sprawdzi się w niewielkich kuchniach. Ponadto cechuje ją wygoda obsługi, nowoczesny design i ekonomiczne gotowanie.

Zawsze odpowiednia temperatura

Solgaz Optimex 4+1 to niewielka ale funkcjonalna płyta gazowa bez płomieni. Została wyposażona w 2 szeroko rozstawione palniki oraz 9 poziomów mocy. Takie rozwiązanie pozwala dostosować temperaturę gotowania do rodzaju potrawy.

Zaletą płyty jest też specjalna konstrukcja. Dzięki niej zużycie gazu jest nawet o 50% mniejsze niż w przypadku tradycyjnej kuchenki. W tym modelu gaz spalany jest katalitycznie w temperaturze 800 stopni. Ale to nie wszystkie innowacyjne rozwiązania. Płyta, oprócz palników, posiada też darmowe pole grzewcze. Pole nagrzewa się podczas gotowania, ale nie pobiera gazu. A to dodatkowa oszczędność pieniędzy.

Pasuje do każdej kuchni

Cechą, która wyróżnia płytę bez płomieni, jest łatwe utrzymanie w czystości. Wystarczy przetrzeć powierzchnię ściereczką, aby płyta wyglądała jak nowa. Sporym ułatwieniem jest brak wystających elementów, w których mógłby się zbierać brud. Samo sterowanie odbywa się za pomocą slidera, jest więc bardzo intuicyjne.

Na plus jest też nowoczesny design płyty gazowej bez płomieni. Minimalistyczny wygląd sprawia, że urządzenie dobrze wygląda w niemal każdej kuchni. Za bezpieczne użytkowanie sprzętu odpowiadają sygnały dźwiękowe. To alarm oznaczający koniec gazu lub wylanie zawartości z garnków na płytę. To w połączeniu z funkcjonalnością płyty gazowej, sprawia że gotowanie staje się przyjemnością.

Zalety:

 • 2 szeroko rozmieszczone palniki

 • 9 poziomów mocy

 • obsługa przy pomocy slidera

Wady:

 • brak blokady rodzicielskiej

Gaz pod szkłem Dynaxo DynaCook X2

Dynaxo DynaCook X2

Kolejna płyta gazowa bez płomieni, którą chcemy zarekomendować, to Dynaxo DynaCook X2. To model ze sterowaniem sensorycznym i funkcją automatycznego podgrzewania. Dzięki niewielkim wymiarom świetnie sprawdzi się w niewielkiej kuchni, ułatwiając codzienne gotowanie.

18 poziomów mocy

Dynaxo DynaCook X2 to płyta wyposażona w 2 palniki najnowszej generacji Flexible Heating Zone. Oznacza to, że nadaje się do garnków o różnej wielkości, o średnicy od 140 do 220 mm. Dzięki temu na płycie bez płomieni możemy przyrządzać zarówno dania dla jednej, jak i dla kilku osób.

Ponadto model Dynaxo oferuje aż 18 poziomów mocy, co znacząco ułatwia gotowanie. Za prostą i precyzyjną obsługę odpowiada sterowanie sensoryczne. Do wyboru mamy 2 dodatkowe funkcje. Jest to szybkie zagotowanie oraz automatyczne podgrzewanie. Aktywacja drugiej funkcji sprawia, że pole grzejne szybko osiąga pożądaną temperaturę. Gotowanie więc zajmuje mniej czasu.

Bezpieczna i łatwa do czyszczenia

Płyta gazowa bez płomieni posiada również rozwiązania gwarantujące bezpieczne użytkowanie. Do takich zaliczyć należy blokadę rodzicielską oraz czytelne oznaczenia pól grzejnych na wyświetlaczu: H – pole gorące, h – pole ciepłe. To zapobiega przypadkowemu poparzeniu. Płyta sygnalizuje również ulatniający się gaz lub brak jego dopływu.

Poza funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania cechuje ją łatwość czyszczenia. Przede wszystkim gładka powierzchnia utrudnia zbieranie się zanieczyszczeń. Wystarczy po skończonej pracy przetrzeć ją ściereczką, aby urządzenie doskonale się prezentowało.

Zalety:

 • 2 palniki Flexible Heating Zone

 • 18 poziomów intensywności grzania

 • czytelne oznaczenie pól grzejnych

Wady:

 • nieduża moc palników

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz Innova Comfort 4+1

Solgaz Innova Comfort 4+1

Nowoczesna, funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Tak najprościej można określić płytę gazową Solgaz Optimex 4+1. To dobrej klasy sprzęt, który daje możliwość przygotowania doskonałych potraw. Będzie świetnym zakupem dla średniej wielkości rodziny.

Gotowanie zajmuje mniej czasu

Solgaz Optimex 4+1 to urządzenie, które doceni każdy miłośnik gotowania. Wyposażona w 4 spore palniki, świetnie sprawdza się w średnich i większych gospodarstwach domowych. Jej dodatkowym atutem jest palnik Booster, który dzięki zwiększonej mocy zapewnia szybsze gotowanie.

Wpływ na doskonałe efekty ma również regulacja temperatury w zakresie 50 – 250 stopni. To pozwala precyzyjnie dopasować moc grzania do potrawy i zapobiega jej przypaleniu. Wśród innych praktycznych rozwiązań na uwagę zasługuje timer. Jego uruchomienie oznacza, że płyta automatycznie wyłączy się o określonej godzinie.

Zapamiętuje parametry

Płyta Solgaz Optimex jest też w pełni bezpieczna w użytkowaniu. Posiada kontrolę rodzicielską oraz indywidualny system spalania gazu dla każdego palnika. To chroni przed ryzykiem jego ulatniania. Ponadto, gdy coś wykipi, sprzęt automatycznie się wyłącza, o czym informuje odpowiednim dźwiękiem.

Rozwiązaniem, które zasługuje na szczególną uwagę, jest funkcja Stop&Go. Oznacza, że wciskając jeden przycisk, możemy zatrzymać działanie płyty gazowej. Jednak po jej uruchomieniu sprzęt powróci do wcześniejszych ustawień. Urządzenie jest też łatwe w utrzymaniu w czystości i ciche. Posiada żarniki, czyli elementy które gwarantują cichą pracę.

Zalety:

 • 4 pola grzejne, w tym palnik Booster

 • regulacja temperatury w zakresie 50-250 stopni

 • funkcja Stop&Go

Wady:

 • spora cena sprzętu

Płyta gazowa bez płomieni opinie

Płyta typu gaz pod szkłem nie bez powodu zyskuje na popularności. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Dla wielu osób jest to kompromis między tradycyjną płytą gazową a płytą indukcyjną. Sprzęt świetnie się prezentuje, a producenci dbają by miał wszystko to, co wpływa na przyjemność gotowania. I choć urządzenie musi być podłączone do dwóch instalacji, to ma zdecydowanie więcej zalet.

Płyta gazowa bez płomieni, wady i zalety takiego rozwiązania

Jedną z zalet tego typu płyt gazowych są niskie koszty eksploatacji. Z czego to wynika?

Energia spalania jest przekazywała w całości na konkretne pole. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć straty ciepła, co przekłada się na większą oszczędność pieniędzy. Inaczej mówiąc: w odróżnieniu od tradycyjnych płyt gazowych, tu gaz nie jest marnowany. Jego zużycie jest więc mniejsze i to nawet, jak zapewniają producenci 0 50%.

Innym plusem opisywanych płyt gazowych jest bezpieczeństwo użytkowania. Nie mamy tu dostępu do otwartego ognia. To duży plus modelu, który często przesądza o jego zakupie.

Ponadto płyty gazowe bez płomieni są wyposażone w różne zabezpieczenia. Głównie jest to blokada rodzicielska, która zapobiega zmianie ustawień na płycie. Niektóre modele sygnalizują również, które pola są jeszcze ciepłe po skończonym gotowaniu. To z kolei zapobiega przypadkowemu oparzeniu.

Wielu użytkowników podkreśla, że płyty typu gaz pod szkłem są łatwe do utrzymania w czystości. Pod tym względem przypominają płyty indukcyjne. Gładka powierzchnia nie zbiera zanieczyszczeń, więc jej czyszczenie zajmuje mniej czasu.

Płyta typu gaz pod szkłem jest też prosta w obsłudze. Sterowana dotykowo, umożliwia szybki wybór mocy. Co ważne na płycie możemy postawić dowolne naczynie. Nie trzeba kupować naczyń z ferromagnetycznym dnem, jak ma to miejsce w przypadku płyt indukcyjnych.

Oczywiście płyty typu gaz pod szkłem są jak każde inne urządzenie AGD – też mają mankamenty. Są dość drogie i wolniej się nagrzewają, szczególnie gdy porównamy je z płytami elektrycznymi. Przygotowanie potrawy zajmuje więc więcej czasu.

Ponadto takie modele muszą być też podłączone zarówno do gazu, jak i prądu. A to dla części użytkowników może stanowić problem i jedna z największych wad. Dlaczego potrzebne są dwie różne instalacje? Ponieważ gazowa nagrzewa miejsca, na których stoją garnki, a elektryczna odpowiada za sterowanie.

Jak działa płyta gazowa bez płomieni?

Płyta gazowa bez płomieni wyglądem przypomina płytę indukcyjną. Jest zupełnie gładka, bo palniki są umieszczone pod powierzchnią – szklaną lub ceramiczną. Po włączeniu urządzenia nagrzewają się wyłącznie pola grzewcze, które spalają gaz w temperaturze 800 stopni. Taka temperatura jest wystarczająca do przygotowania wielu różnorodnych potraw.

Ile kosztuje płyta gazowa bez płomieni

Ceny płyt gazowych bez płomieni są bardzo zróżnicowane. Na ogół jednak tego typu sprzęty są droższe niż płyty indukcyjne czy pozostałe modele na gaz. Najtańsze modele kosztują nieco ponad 1500 zł. Najdroższe osiągają cenę kilku tysięcy złotych.

Inne rankingi na Rankingly:

Zobacz, jakie są obecnie najlepsze płyty gazowe do zabudowy.

Jeśli szukasz eleganckiego, ale nieco tańszego rozwiązania, sprawdź polecane płyty gazowe na szkle.

Nie przegap też, które z produktów podbiły ranking płyt gazowo-elektrycznych.

Twoja kuchnia ma tradycyjny wystrój? Zobacz, jakie kuchenki gazowo elektryczne będą do niej idealnie pasować.