Zaznacz stronę

Najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa 2024. TOP 10 modeli

Kuchenka indukcyjna dwupalnikowa to rozwiązanie, którym mogą zainteresować się osoby posiadające niewielką kuchnię. Bywa też wyborem u osób, które chcą mieć w domu dwa rodzaje płyt grzewczych. Ciebie również interesują płyty indukcyjne dwupalnikowe, ale nie wiesz jaki produkt wart jest uwagi? Zapraszamy zatem do lektury naszego najnowszego rankingu! Przedstawia on najlepsze płyty indukcyjne 2 palnikowe na rynku! W tekście znajdziesz nie tylko rekomendacje, ale też istotne porady, z którymi powinieneś się zapoznać przed zakupem tego produktu.

Płyta indukcyjna dwupalnikowa

Płyta indukcyjna 2 palnikowa. Top 10 modeli w 2024

Ranking płyt indukcyjnych dwupalnikowych zwycięża Siemens EX375FXB1E

Siemens EX375FXB1E

Ta płyta indukcyjna dwupalnikowa zaskakuje swoimi możliwościami! Choć sama powierzchnia płyty jest niewielka, to oferuje więcej niż niektóre pełnowymiarowe płyty grzewcze! Wszystko dzięki specjalnej strefie Flexinduction. Specjalny panel sterowania pozwala Ci kontrolować działanie płyty oraz pole grzejne do Twoich garnków i naczyń! Warto dodać, że możesz wybierać pomiędzy dwoma tradycyjnymi i dwoma prostokątnymi polami, które można połączyć!

Zalety płyty indukcyjnej Siemens na tym się nie kończą. To produkt zapewniający bezpieczeństwo użytkowania (ma funkcję blokady przycisków). Gwarantuje szybkie gotowanie i łatwo utrzymać go w czystości. A na domiar wszystkiego ta płyta indukcyjna po prostu wygląda niesamowicie elegancko!

Druga bardzo dobra płyta dwupalnikowa Bosch PIB375FB1E

Bosch PIB375FB1E

To kolejna płyta dwupalnikowa, która idealnie sprawdzi się w przypadku małej kuchni. Produkt zwraca uwagę swoim eleganckim designem. Wykonany z ceramiki, posiada precyzyjne szlify z przodu i z tyłu oraz stylowe stalowe listwy po bokach. Ale wygląd to tylko jedna z zalet tej płyty! Poza standardowymi możliwościami oferuje ona, chociażby funkcję Booster. Umożliwia ona spore skrócenie czasu gotowania. A czasami jest to potrzebne!

Płyta posiada także funkcję ReStart, która pozwana szybko powrócić do gotowania po awaryjnym wyłączeniu urządzenia. Pośród ważnych zalet, które posiada płyta, warto wspomnieć także o bezpieczeństwie i ochronie przed przypadkowym włączeniem. To ważne, jeśli masz w domu dzieci!

Numer 3 to płyta indukcyjna dwupalnikowa Amica PI3510U

Amica PI3510U

Te płyty indukcyjne dwupalnikowe od Amica zaskakują ilością opcji w bardzo przyzwoitej cenie! Dostępna jest nie tylko funkcja Bootser przyspieszająca pracę kuchenki! Płyta nagrzewa się szybko, a funkcja CookAdapt wykryje obecność garnka i sama dopasuje do niego pole grzejne! Dodajmy do tego, że płyta wyposażona została w praktyczny minutnik, podtrzymywanie ciepła i wskaźnik ciepła!

Ta ceramiczna mała płyta indukcyjna wyróżnia się także designem. Posiada krój slim oraz innowacyjną metodę montażu na głębokość. Dzięki temu płyta zabudowana jest równo z blatem, co jest bezpieczne i estetyczne.

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Teka IZC 32300 DMS

Teka IZC 32300 DMS

Nie bez powodu zwróciliśmy uwagę na tę płytę indukcyjną! To niezwykle praktyczna kuchenka wyposażona w nowoczesne rozwiązania. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze dzięki sterowaniu typu Multislider. A dzięki specjalnym funkcjom pozwoli Ci na komfortowe dopasowanie ustawień do Twoich preferencji.

Płyta zawiera dwa pola grzejne o różnych średnicach. Posiada funkcję Power plus oraz 3 automatyczne programy do gotowania. Model ten posiada także ekonomiczne rozwiązania kwestii poboru prądu. W dłuższym wymiarze czasu pozwala to na większe oszczędności w gospodarstwie domowym.

Płyta dwupalnikowa indukcyjna Electrolux LIT30230C

Electrolux LIT30230C

To bardzo dobra płyta indukcyjna dwupalnikowa do zabudowy typu SLIM. Nie tylko posiada ona wąski pokrój, który pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Jej grubość została ograniczona do minimum! Jest płytą, która z łatwością zmieści się nawet w najcieńszym blacie! LIT30230C to sprzęt AGD, który w dogodny sposób pomoże Ci przyrządzić ulubione potrawy.

Dwa palniki wyposażone zostały w czujnik obecności garnka. Automatycznie dopasuje on pole grzewcze do naczynia. Z kolei zaawansowane, ale jednocześnie intuicyjne sterowanie dotykowe DirectAccess sprawi, że poczujesz się władcą we własnej kuchni!

Płyta dwupalnikowa Gorenje IT321SYB

Gorenje IT321SYB

Ta kuchenka indukcyjna 2-palnikowa idealnie sprawdzi się dla rodzin z małymi dziećmi! Funkcja ChildLock Pro charakteryzuje się automatycznym wyłączeniem i blokadą płyty, gdy nie jest używana. Zabezpiecza to przed przypadkowym uruchomieniem jej przez dzieci. Ale to nie jedyna zaleta tej kuchenki!

Znajdziesz tu także funkcję booster, która skraca czas gotowania, EggTimer pomagający w gotowaniu jajek, herbaty czy makaronu oraz panel sterowania, pozwalający dostosować kuchenkę do własnych preferencji. Dodajmy do tego innowacyjny układ płyty, dzięki któremu postawisz na niej nawet bardzo duże naczynie. Trzeba przyznać, że ilość funkcji oraz cechy tego sprzętu wyróżniają go spośród innych modeli na rynku!

Zobacz oferty:

Płyta indukcyjna dwupalnikowa Whirlpool WS Q0530 NE

Whirlpool WS Q0530 NE

Ta płyta dwupalnikowa indukcyjna wykończona szkłem to idealna propozycja dla osób ceniących minimalistyczny styl kuchennej zabudowy. Brak szlifu kuchenki daje możliwość montażu sprzętu na wysokości blatu. A jest to rozwiązanie, które znajduje coraz więcej zwolenników.

Ponadto, tę kuchenkę indukcyjną wyróżnia kilka praktycznych funkcji. Znajdziemy tu, chociażby wskaźnik ciepła resztkowego, pole Booster o mocy 3 kW, funkcję dla perfekcyjnego rozpuszczania w garnkach, 9 poziomów mocy grzania oraz intuicyjny panel sterowania, który obsłużysz z łatwością.

Płyta indukcyjna 2 palnikowa Beko HDMI32400DT

Beko HDMI32400DT

To kolejna bardzo dobra płyta indukcyjna 2-palnikowa do zabudowy. Producent przemyślał każdy detal tego sprzętu. Urządzenie posiada szerokość zaledwie 30 cm, co sprawia, że zmieści się nawet w najmniejszej kuchni! W dodatku płytę możemy zamontować na równi z blatem.

Intuicyjna obsługa, automatyczne wykrywanie naczyń, zabezpieczenie przed dziećmi i przydatna funkcja booster czynią z tego sprzętu AGD produkt naprawdę godny uwagi. Dodatkowo ta płyta indukcyjna dwupalnikowa posiada witrioceramiczną powierzchnię. W praktyce oznacza to jej łatwe czyszczenie!

Zobacz oferty:

Płyta 2-palnikowa indukcyjna Candy CID 30/G3

Candy CID 30/G3

To kolejny przykład dobrej płyt indukcyjnej, której cena jest bardzo przyzwoita. Nie tylko posiada ona stylowy design, który stanie się ozdobą nawet małej kuchni. Oferuje także wszystkie niezbędne funkcje. Tak jak większość modeli z półki premium, zawiera intuicyjny, dotykowy panel sterowania, praktyczny timer, 9 poziomów mocy grzania, wskaźnik ciepła resztkowego, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz inteligentne zabezpieczenie przed dziećmi. W przypadku tej indukcji możemy zauważyć jeszcze jedną ważną funkcję: ochronę przed zalaniem. To urządzenie AGD samo wyłączy się w przypadku wykipienia gotowanej potrawy!

Płyta indukcyjna dwupalnikowa MPM MPM-30-IM-06

MPM MPM-30-IM-06

Ta względnie tania płyta indukcyjna dwupalnikowa zamyka nasze porównanie najlepszych modeli! Tę elegancką płytę wyposażono w dwa pola grzewcze oraz zestaw funkcji, dzięki którym doskonale sprawdzi się w Twojej kuchni. Znajdziesz tu przydatny tryb booster, który w razie potrzeby przyspieszy gotowanie.

Zaletą tego sprzętu jest także praktyczna funkcja timera. Dzięki niemu zawsze będziesz używać kuchenki dokładnie tak długo, jak wymaga tego gotowanie! Czytelny, sensoryczny panel sterujący dodatkowo ułatwia obsługę tej sprytnej płyty indukcyjnej.

Zobacz oferty:

Jak działa płyta indukcyjna dwupalnikowa?

Płyty indukcyjne dwupalnikowe działają dokładnie tak samo, jak pełnowymiarowe urządzenia oparte na indukcji. Pod szkłem płyty umieszczone są zwoje miedzianego drutu. Przepływa przez nie zmienne pole elektromagnetyczne, które z kolei wytwarza prądy wirowe. Wytworzone przez prąd zmienny pole magnetyczne odbierane jest przez garnki i krótko mówiąc — wytwarza się w nich ciepło, a sama płyta pozostaje zimna.

Czy warto kupić płytę indukcyjną?

Wiele osób zastanawia się, czy warto wybrać płytę indukcyjną. Z pewnością zaletą jest bezpieczeństwo urządzenia. Temperaturę wytwarza garnek, a nie sama płyta. A zatem ryzyko oparzenia jest mocno zminimalizowane. Zaletą płyt indukcyjnej jest także szybkość gotowania.

Wiele osób obawia się, jak indukcja odbije się na pobieranym prądzie. W rzeczywistości może ona zaoferować niskie zużycie energii. Straty energii nie są duże ze względu na znacznie krótszy czas gotowania na płycie indukcyjnej. Moc przyłączeniowa w przypadku modeli dwupalnikowych zaczyna się już od 4,kW.

Krąży także mit, że indukcji nie można umieścić na wysokości piekarnika. Nie jest to prawda. Płytę indukcyjną można założyć nad piekarnikiem, konieczny jest jedynie specyficzny montaż urządzenia.

Płyty indukcyjne – przeciwwskazania

Należy pamiętać, że zakup takiego urządzenia wiąże się z posiadaniem garnków z ferromagnetycznym dnem. Inaczej płyta nie będzie działać, a zawartość garnka pozostanie zimna. A konieczność zakupu nowych garnków do kuchni to dodatkowy koszt. Również osoby z rozrusznikiem serca powinny uważać z indukcją — zaleca się im inne sprzęty AGD.

Ciągle wahasz się, czy lepsza będzie płyta elektryczna ceramiczna czy indukcyjna? A może pod Twoją lupą znalazła się płyta indukcyjna i płyty gazowe? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury naszych poradników!

Płyta indukcyjna dwupalnikowa – wady i zalety

Dwupalnikowa płyta indukcyjna ma swoje wady i zalety. Prawda jest taka, że jej największy minus może się stać jednocześnie główną zaletą! Kuchenki indukcyjne dwupalnikowe posiadają mniejszą powierzchnię grzania. Czyli nie ustawimy na nich zbyt wielu garnków. Z kolei mniejsze wymiary sprawdzą się idealnie w przypadku kuchni o niedużej wielkości!

Dostępne na rynku płyty indukcyjne dwupalnikowe do zabudowy łatwo wmontować w prawie każdy kuchenny blat. Nie jest wówczas konieczna specjalna kuchnia pod zamówienie, a kosztorys naszego wyposażenia szczególnie się nie zmienia.

W przypadku indukcji należy wspomnieć o istnieniu pewnej wady. Ze względu na jej sposób działania jest ona nieco głośniejsza podczas chłodzenia. Nie jest to oczywiście dźwięk o dużym natężeniu. Niemniej jednak takiego hałasu nie wydaje płyta elektryczna-ceramiczna czy gazowa.

Jakie są wymiary płyty indukcyjnej?

Wymiary płyty indukcyjnej dwupalnikowej zazwyczaj wynoszą około 30-35 cm szerokości, 51 cm głębokości i 4-5 cm grubości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wymiarów, zobacz artykuł „Wymiary płyt indukcyjnych„.

Dwupalnikowa płyta indukcyjna – na co zwrócić uwagę?

Płyta indukcyjna dwupalnikowa — opinie o niej są różne i zależeć będą od wybranego modelu. Zanim kupisz ostateczny model, sprawdź koniecznie, jakie ma funkcje. W przeciwnym razie możesz naciąć się na bubel! Godna uwagi indukcja dwupalnikowa powinna oferować co najmniej intuicyjny panel sterowania, kilka poziomów grzania, ochronę przed przegrzaniem oraz zabezpieczenie przed dziećmi. Przydatna będzie także funkcja Boost i wskaźnik ciepła resztkowego.

Jeśli fundusze Ci pozwalają, to warto zainwestować w model z automatycznym wyłączaniem. Zdecydowanie warto też poszukać oferty kuchenki z elastycznym polem grzejnym. Wówczas nie jesteś ograniczony do dwóch okrągłych palników — pozwoli Ci ono używać na płycie naczynia różnej wielkości. Muszą one jedynie posiadać ferromagnetyczne dno.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wykończenie płyty. Dostępne są modele z listwami, szlifowaniem, frezem oraz modele bez frezu, które można efektownie „wpuścić w blat”.

Oczywiście warto upewnić się również co do gwarancji na wybrany sprzęt AGD. Jeżeli kuszące są dla Ciebie kategorie bardziej zaawansowanych, ale droższych modeli — sprawdź opcję kupna na raty.

Płyty indukcyjne – jakie warto kupić?

W sklepach znajdziemy dość bogatą ofertę urządzeń, przez co wybór odpowiedniej płyty indukcyjnej dwupalnikowej wcale nie jest taki prosty! Dlatego zdecydowaliśmy się przygotować niniejszy ranking dwupalnikowych płyt indukcyjnych. Zestawiliśmy w nim najlepsze modele na rynku. Jak możesz się przekonać, naprawdę dobra płyta dwupalnikowa nie musi kosztować majątku!

Jeśli jednak poszukujesz większej płyty indukcyjnej, to również możesz skorzystać z naszej pomocy. Sprawdź nasz najnowszy ranking pełnowymiarowych płyt indukcyjnych.