Zaznacz stronę

Ranking zamrażarek 2024

Zamrażarka skrzyniowa czy zamrażarka szufladowa? Do kuchni, spiżarni czy do garażu? Jeśli zastanawiasz się, jaką zamrażarkę kupić, to ułatwimy Ci to zadanie!

Po przejrzeniu najlepszych modeli na rynku wybraliśmy 14 topowych sprzętów. 7 z nich stworzyło ranking zamrażarek szufladowych, kolejnych 7 to zestawienie najlepszych urządzeń skrzyniowych. Każde z nich posiada rozwiązania wpływające na komfort obsługi i energooszczędność. Zobacz już teraz, co wpływa na wybór zamrażarki do domu i jak podjąć dobrą decyzję zakupową.

Ranking zamrażarek szufladowych i skrzyniowych

Ranking zamrażarek szufladowych 2024

Zamrażarka szufladowa Bosch GSN51AWDV

Bosch GSN51AWDV

Bosch GSN51AWDV to bez dwóch zdań najlepsza zamrażarka szufladowa. Jej największym atutem jest wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wśród nich prym wiedzie FreshSense, która zapewnia idealne warunki do przechowywania żywności. Sprzęt posiada również system MultiAirFlow, który równomiernie rozprowadza zimne powietrze, a także No Frost. Dzięki temu na drzwiach i ściankach zamrażarki nie osiada lód. Niepotrzebne jest więc ręczne rozmrażanie.

Zamrażarka Bosch oferuje też funkcję Supermrożenia. To szybkie zamrażanie wkładanych produktów, które zapobiega stratom energii. Aby zachować optymalną temperaturę wewnątrz, urządzenie zostało wyposażone w alarm otwartych drzwi. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne przechowywanie żywności.

Wpływ na komfort obsługi ma tacka na lód i wyjmowane półki. Dzięki temu można szybko uzyskać dodatkowe miejsce na większe produkty spożywcze. Łatwy podgląd produktów ułatwia oświetlenie LED. Zamrażarka Bosch jest też bardzo pojemna. 290 l to wystarczająco dużo dla kilkuosobowej rodziny.

zamrażarka szufladowa Samsung RZ32M753EB1

Samsung RZ32M753EB1

Samsung RZ32M753EB1 to nowoczesna zamrażarka szufladowa z kostkarką. Dzięki systemowi All-Around Cooling gwarantuje optymalne warunki przechowywania żywności. Dodatkowo cyrkulację powietrza poprawia technologia No Frost, co zapobiega stratom energii. Wpływ na stabilną temperaturę wewnątrz ma metalowe wykończenie tylnej ścianki.

Zamrażarka Samsung posiada też funkcję Supermrożenia. Wystarczy przytrzymać przycisk, aby aktywować zamrażanie dużej ilości mrożonek przez 50 godzin. Cały proces możesz w wygodny sposób kontrolować z pomocą aplikacji. Jej zastosowanie pozwala też monitorować temperaturę i zapoznać się z diagnostyką błędów.

Zamrażarka Samsung jest bardzo pojemna, może zamrozić aż 323 l żywności. Mimo tego urządzenie z powodzeniem wpasowuje między fronty szafek. Jest to zasługa płaskich drzwi i dostosowania urządzenia do głębokości mebli. Na koniec warto zwrócić uwagę na wytrzymałość modelu. Kompresor Digital Inverter wolniej się zużywa, ponadto generuje znacznie mniej hałasu.

zamrażarka szufladowa Electrolux LUT7ME28X2

Electrolux LUT7ME28X2

Electrolux LUT7ME28X2 to nowoczesna zamrażarka 5 szufladowa. Dzięki zastosowaniu systemu No Frost zapobiega powstawaniu szronu i zwalania z konieczności ręcznego rozmrażania. Model posiada również funkcję szybkiego zamrażania z opcją powrotu do wcześniejszych ustawień.

Wśród innych zalet zamrażarki Electrolux należy wymienić komfort użytkowania. Prosty wybór ustawień zapewnia sterowanie elektroniczne ze wskaźnikiem LED. Dokładny podgląd produktów umożliwiają z kolei energooszczędne żarówki LED. Zamrażarka jest też prosta w czyszczeniu. Obudowa ze stali szlachetnej jest pokryta specjalną powłoką Antifinger. Dzięki temu nie widać na niej odcisków palców i innych śladów użytkowania.

Zamrażarka Electrolux jest przeznaczona dla średniej wielkości rodzin. Jej pojemność użytkowa wynosi bowiem 280 litrów. Klasa energetyczna E oznacza, że sprzęt rocznie pobiera 248 kWh. Poziom hałasu wynosi z kolei 42 dB. Sprzęt jest więc minimalnie głośniejszy od najlepszych zamrażarek w rankingu.

zamrażarka szufladowa Whirlpool UW8F2YWBIF2

Whirlpool UW8F2YWBIF2

Whirlpool UW8F2YWBIF2 to wolnostojąca zamrażarka szufladowa o pojemności 259 litrów. Dzięki temu doskonale sprawdza się w kilkuosobowych gospodarstwach domowych. Do dyspozycji jest 5 szuflad, w tym przesuwane szuflady XXL. Dzięki nim dużo łatwiej zagospodarować wolną przestrzeń. Wpływ na komfort użytkowania mają też dwustronne drzwi, alarm temperatury i intuicyjny panel sterowania.

Zamrażarka pionowa Whirlpool została wyposażona w systemy, które decydują o jej funkcjonalności. No Frost ogranicza ilość wilgoci w komorze i chroni przed powstawaniem lodu. Na uwagę zasługuje też technologia FastFreezing. Jej zadaniem jest przyspieszenie mrożenia produktów spożywczych. W konsekwencji żywność zachowuje swój smak, konsystencję i wartości odżywcze.

Ten model zamrażarki posiada klasę energetyczną E. Oznacza to roczne zużycie energii na poziomie 242 kWh. Dodatkowo funkcja EcoNight redukuje pobór prądu w nocy, co pozwala obniżyć rachunki. Nic dziwnego, że porównanie zamrażarek szufladowych uwzględniło ten model wśród 7 najlepszych sprzętów.

zamrażarka szufladowa Amica FZ208.3AA

Amica FZ208.3AA

Jaka zamrażarka sprawdzi się w niedużej rodzinie? Model Amica FZ208.3AA. To mała zamrażarka szufladowa o mniejszej pojemności 146 litrów. Jest więc polecana do niewielkiej kuchni, w której liczy się każdy wolny centymetr. W sumie do dyspozycji mamy 4 pojemne szuflady, które pozwalają na przechowywanie dodatkowych porcji.

Urządzenie cechuje też cicha praca. Klasa hałasu wynosi C, co oznacza, że sprzęt nie przekracza 41 dB. Model zamrażarki jest też energooszczędny. Klasa energetyczna E to roczny pobór energii na poziomie 183,31 kWh. Wśród parametrów najsłabiej wypada zdolność zamrażania. Jest to tylko 6,6 kg w ciągu doby.

Za to prezentowaną zamrażarkę szufladową cechuje łatwość obsługi. Aby wyregulować temperaturę, wystarczy przekręcić pokrętło. W ten sposób wybierzemy jeden z predefiniowanych poziomów. Wpływ na komfort użytkowania mają również dwustronne zawiasy. Możliwość otwierania drzwi z każdej strony daje pole do popisu podczas aranżacji niedużej kuchni.

zamrażarka szufladowa Beko RFNE270E33WN

Beko RFNE270E33WN

Beko RFNE270E33WN to wysokiej jakości zamrażarka z szufladami. Ze względu na niewielką pojemność 214 litrów jest polecana dla 1 lub 2-osobowych gospodarstw. Można ją również ustawić w nieogrzewanym pomieszczeniu, np. w piwnicy lub garażu. Zamrażarka została bowiem wyposażona w technologię FreezerGuard. Dzięki temu może działać nawet w temperaturze – 15 stopni! W sumie do dyspozycji mamy 4 szuflady i 2 półki z klapkami.

Innym rozwiązaniem zastosowanym w modelu Beko jest przyspieszone mrożenie. Funkcja ta pozwala na szybkie zmrożenie nowo włożonych produktów. Zapobiega też zmianie temperatury wcześniej zamrożonej żywności. Inną zaletą modelu jest No Frost, który chroni przed osadzaniem się lodu i szronu.

Zamrażarka stojąca Beko oferuje też kilka rozwiązań wpływających na jej komfortową obsługę. Specjalny alarm sygnalizuje otwarte lub uchylone drzwi. Z kolei same drzwi mają możliwość zmiany kierunku otwierania. Dzięki energooszczędnemu oświetleniu LED wszystkie produkty są dobrze widoczne.

zamrażarka szufladowa Gorenje FN6191DHW

Gorenje FN6191DHW

Test zamrażarek szufladowych zamyka Gorenje FN6191DHW. To zamrażarka szufladowa No Frost, która chroni przed osadzaniem się lodu wewnątrz urządzenia i na żywności. Model posiada również funkcję szybkiego mrożenia. Oznacza mrożenie samych produktów w -24 stopniach, aby zachować jak najwięcej wartości odżywczych. Po 2 dniach zamrażarka wraca do wcześniejszych ustawień.

Model Gorenje posiada klasę energetyczną F. Wpływ na energooszczędność zamrażarki ma specjalny program EcoMode. Program utrzymuje temperaturę na optymalnym poziomie podczas naszej nieobecności. Dzięki temu pozwala jeszcze bardziej obniżyć rachunki za prąd.

Pojemność zamrażarki szufladowej wynosi 243 litry, jest więc to idealny produkt dla średniej wielkości rodziny. Do dyspozycji mamy w sumie 6 szklanych, dobrze rozmieszczonych szuflad. Komfortową obsługę zapewnia oświetlenie LED oraz ergonomiczny uchwyt. Za prosty wybór ustawień odpowiada natomiast sterowanie elektroniczne.

Ranking zamrażarek skrzyniowych 2024

zamrażarka skrzyniowa Electrolux LCB3LF31W0

Electrolux LCB3LF31W0

Electrolux LCB3LF31W0 to w naszej opinii najlepsza zamrażarka skrzyniowa. Została wyposażona w technologię Action Freeze, które oznacza szybkie mrożenie z opcją powrotu do wcześniejszych ustawień. Dzięki temu temperatura w komorze zamrażarki jest cały czas optymalna. Inną zaletą urządzenia jest Low Frost odprowadzający nadmiar wilgoci z wnętrza. Wprowadzanie ustawień ułatwia panel sterowania z wyświetlaczem LCD.

Electrolux to naprawdę duża zamrażarka skrzyniowa. Pojemność zamrażarki brutto wynosi bowiem aż 308 litrów! Dzięki temu sprzęt ułatwia gromadzenie większych zapasów jedzenia. Do dyspozycji są 3 białe druciane kosze, w których z powodzeniem mieszczą się nawet duże produkty. Sama zamrażarka jest dostępna w kolorze białym.

Klasa energetyczna zamrażarki F oznacza roczny zużycie prądu 294 kWh. Klasa hałasu to z kolei D, co odpowiada 42 dB. Zdolność zamrażania to 14,4 kg żywności w ciągu doby, co w porównaniu do innych modeli jest całkiem niezłym wynikiem.

zamrażarka skrzyniowa Electrolux LCB3LE20W0

Electrolux LCB3LE20W0

Electrolux LCB3LE20W0 to dobra zamrażarka skrzyniowa z systemem Low Frost. Dzięki tej technologii szron i lód nie osiadają na ściankach zamrażarki. Urządzenia nie trzeba więc tak często rozmrażać. Sprzęt oferuje też opcję szybkiego mrożenia Action Freeze do nowo zakupionych produktów. Co ważne, funkcja przywraca wcześniejsze ustawienia.

Zamrażarka Electrolux to model o średniej pojemności 198 litrów. Jest więc wystarczająca dla niedużej rodziny. Do dyspozycji jest 1 druciany kosz, w którym przegląd mrożonek ułatwia oświetlenie LED. Prostą obsługę urządzenia zapewnia natomiast panel sterowania z wyświetlaczem LED.

Na koniec kilka słów o parametrach. Prezentowana zamrażarka skrzyniowa cicho pracuje, nie przekraczając 42 dB. Klasa energetyczna to w tym przypadku E, czyli roczne zużycie prądu wynosi 200 kWh. Zdolność zamrażania to z kolei 11 kg żywności na 24 h.

zamrażarka skrzyniowa Amica FS201.3C

Amica FS201.3C

Jaka zamrażarka pracuje cicho? Model Amica FS201.3C. Tu poziom hałasu nie przekracza 40 dB! Dzięki temu można w kuchni bez przeszkód odpoczywać i pracować. Wpływ na komfort obsługi ma jeszcze wygodne pokrętło. Służy do płynnej regulacji temperatury z pomocą oznaczeń cyfrowych.

Ta cicha zamrażarka skrzyniowa jest dobrym wyborem do niewielkich kuchni. Dzięki pojemności 194 litrów nie zajmuje wiele miejsca. Jej atutem jest też specjalny kosz FreezerBox. Jego zastosowanie ułatwia utrzymanie porządku i zapewnia wygodny dostęp do wszystkich produktów. Łatwy załadunek to z kolei zasługa systemu DoorHold, który utrzymuje drzwi w stałej pozycji.

Zamrażarka skrzyniowa rocznie zużywa 243,2 kWh. Odpowiada za to klasa energetyczna F. Co ważne, w przypadku braku zasilania urządzenie jest w stanie mrozić żywność do 20 godzin. Dzięki temu nie musimy się martwić o ich jakość, gdy nagle zabraknie prądu. Klasa zamrażania to z kolei 4 gwiazdki.

zamrażarka skrzyniowa Beko HSA32530N

Beko HSA32530N

Beko HSA32530N to kolejny model uwzględniony przez ranking zamrażarek. Dzięki większej pojemności 298 litrów pozwala na przechowywanie większych produktów. Co ważne, zamrażarka działa nawet przy temperaturze -15 stopni. Dlatego bez obaw można ustawić ją w piwnicy lub w garażu.

Model został wyposażony w funkcję szybkiego zamrażania. Produkty mogą więc dłużej zachować swoją naturalną konsystencję i smak. W sumie urządzenie może zamrozić 15 kg na dobę. Inną zaletą modelu jest też długi czas utrzymywania temperatury. W przypadku braku zasilania zamrożoną żywność można bezpiecznie przechowywać aż do 36 godzin!

Zamrażarka skrzyniowa Beko posiada klasę energetyczną F. Roczne zużycie energii szacuje się więc na poziomie 288 kWh. Klasa emisji hałasu to z kolei C. Generowany hałas jest nie większy niż 40 dB, cicha praca jest więc kolejnym z atutów sprzętu.

zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WH1410 E2

Whirlpool WH1410 E2

Whirlpool WH1410 E2 to dobra, mała zamrażarka skrzyniowa. Jej pojemność wynosi zaledwie 131 litrów, może więc być świetnym uzupełnieniem niewielkiej kuchni. Z drugiej strony jej zaletą jest specjalna konstrukcja, dzięki której w środku zmieści się wiele różnych produktów. Do dyspozycji jest 1 niezwykle praktyczny kosz.

Zamrażarka skrzyniowa została wyposażona w technologię FastFreezing. Oznacza to przyspieszone mrożenie żywności w celu zachowania smaku i wartości odżywczych. Sprzęt może zamrozić 7 kg na dobę. Innym systemem jest technologia 6-ty Zmysł, która monitoruje temperaturę we wnętrzu urządzenia. W przypadku braku prądu, gdy temperatura osiągnie – 8, uruchomia się specjalny alarm.

Najmniejsza zamrażarka w rankingu jest też wygodna w obsłudze. Łatwe otwieranie i zamykanie drzwi gwarantuje system wyważenia. Za proste sterowanie odpowiada natomiast intuicyjny elektroniczny interfejs.

zamrażarka skrzyniowa Amica FS151.3C

Amica FS151.3C

Jedną z lepszych zamrażarek na rynku jest Amica FS151.3C. To model, który jest łatwy w obsłudze i cechuje go cicha praca. Generowany hałas nie przekracza bowiem 40 db, dzięki czemu to jeden z najcichszych modeli w rankingu.

Zamrażarka skrzyniowa sprawdzi się w niewielkich gospodarstwach domowych. Jej pojemność całkowita wynosi bowiem 139 litrów. Tu, podobnie jak w przypadku innych zamrażarek skrzyniowych Amica, utrzymanie porządku ułatwia kosz FreezerBox. To patent na łatwy i szybki dostęp do wszystkich mrożonek. Za komfort obsługi odpowiada jeszcze system DoorHold. Dzięki niemu drzwi zatrzymują się w górze, co pozwala wygodnie umieścić produkty w zamrażarce.

Zamrażarka rocznie pobiera 227,11 kWh, za co odpowiada klasa energetyczna F. Na uwagę zasługuje jeszcze zdolność utrzymania temperatury w przypadku braku prądu. Jest to aż 20 godzin.

zamrażarka skrzyniowa Candy CCHM 145/N

Candy CCHM 145/N

Test zamrażarek skrzyniowych zamyka Candy CCHM 145/N. To dobra i niedroga zamrażarka skrzyniowa. Dzięki pojemności 142 litrów najlepiej pasuje do niewielkich kuchni. Jej zaletą jest funkcja szybkiego mrożenia, która sprawia, że produkty są przechowywane w odpowiedniej temperaturze.

Zamrażarka skrzyniowa Candy to funkcjonalny i energooszczędny sprzęt do kuchni. Klasa efektywności energetycznej F oznacza roczne zużycie prądu 228 kWh. A to aż o 20% mniej w porównaniu do modeli w klasie G. Klasa emisji hałasu to z kolei C, czyli głośność pracy nie przekracza 40 dB. Pracująca zamrażarka nie zakłóca więc poobiedniego odpoczynku.

Urządzenie posiada wewnętrzny panel kontrolny. Dzięki temu obudowa zamrażarki jest gładka i łatwiej ją czyścić. Zamrażarka jest dostępna w kolorze białym, dzięki czemu pasuje niemal do każdego wystroju kuchni.

Jaką zamrażarkę kupić?

Rodzaje zamrażarek

Na rynku mamy 2 typy zamrażarek: szufladowe oraz skrzyniowe. Różnice dotyczą przeznaczenia oraz obsługi. Warto zapoznać się z zaletami opisywanych urządzeń. Dzięki temu dużo łatwiej wybrać zamrażarkę, która dobrze spełni swoje zadanie.

  • Zamrażarki szufladowe – opinie

Wolnostojące zamrażarki szufladowe wyglądem przypominają lodówki, a ich niewątpliwą zaletą jest funkcjonalność. Przechowywanie żywności ułatwiają praktyczne szuflady i półki. Wybór zamrażarki szufladowej ułatwia przechowywanie sezonowych warzyw i owoców, mrożonek czy lodów. Najlepsze zamrażarki oferują dodatkowe udogodnienia, np. komorę niskich temperatur.

  • Zamrażarki skrzyniowe – opinie

Wolnostojące zamrażarki skrzyniowe mają wygląd (jak sugeruje nazwa) skrzyni. Są to urządzenia o dużej pojemności pozbawione przegródek z otwierającymi się do góry drzwiami. Wybierając zamrażarkę skrzyniową, możemy przechowywać większe partie jedzenia, np. duże kawałki mięsa. Można w nich trzymać też mniejsze produkty, choć brak półek sprawia, że zazwyczaj trudniej utrzymać w nich porządek.

Podział ze względu na umieszczenie

Zamrażarka wolnostojąca

Wśród zamrażarek wolnostojących znajdziesz modele szufladowe i skrzyniowe. Ich niewątpliwą zaletą jest dowolność ustawienia. Zamrażarkę możemy więc ustawić w swojej kuchni czy spiżarni, ale również w garażu czy w piwnicy… pod warunkiem, że producent dopuszcza taką możliwość. Nie wszystkie modele wolnostojące będą prawidłowo działać w przypadku niskiej temperatury.

Zamrażarka do zabudowy

Drugą kategorią są zamrażarki do zabudowy, wśród których znajdziesz modele szufladowe. Takie zamrażarki, podobnie jak inne sprzęty do zabudowy, są świetnie wkomponowane w kuchenne wyposażenie. Ciekawą opcją są modele podblatowe, czyli małe zamrażarki szufladowe. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują sprzętu o dużej pojemności, a zarazem chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń w kuchni.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zamrażarkę?

Pojemność zamrażarki

Pojemność urządzenia zależy przede wszystkim od potrzeb rodziny. Do zamrażarki możemy wkładać nie tylko owoce i warzywa, ale też produkty, które mają większe gabaryty. Należy jednak pamiętać, że zakup pojemnej zamrażarki wiąże się z większym poborem energii. Dobrze więc, aby wykorzystywać całą przestrzeń w zamrażarce. To zapobiegnie niepotrzebnym stratom energii.

Oprócz pojemności komory znaczenie ma również sposób jej zagospodarowania. Przed zakupem warto sprawdzić ilość szuflad czy koszów. Dzięki temu nawet w niewielkiej zamrażarce bez trudu zmieści się wiele różnych produktów.

No Frost

Technologia, w którą są wyposażone przede wszystkim zamrażarki szufladowe, rzadziej zamrażarki skrzyniowe. Dzięki niej lód i szron nie osiadają na ściankach urządzenia i żywności. W konsekwencji nie musisz samodzielnie rozmrażać zamrażarki. Nie musisz martwić się skrobaniem ścianek czy rozmrażaniem dużej ilości produktów. Urządzenie automatycznie odprowadzi nadmiar wilgoci.

Energooszczędność zamrażarki

Najlepsze zamrażarki na rynku cechuje niski pobór prądu. Różnice między poszczególnymi klasami energetycznymi mogą sięgać 20%! Warto mieć to na uwadze, tym bardziej że zamrażarka jest sprzętem, który pracuje non stop. Dobrze, jeśli przy tym nie obciąża naszego portfela.

Nasz ranking zamrażarek za najbardziej energooszczędny wskazał Bosch GSN51AWDV. Decyduje o tym klasa energetyczna D. Oznacza to, że urządzenie, mimo sporej pojemności, zużywa rocznie tylko 201 kWh. A to automatycznie przekłada się na niższe rachunki.

Szybkie mrożenie

Jedna z najbardziej przydatnych funkcji w zamrażarkach, która oznacza czasowe obniżenie temperatury. W ten sposób możemy szybko zamrozić produkty po włożeniu ich do wnętrza zamrażarki. Dzięki temu mrożonki, które znalazły się tam wcześniej, nie ulegną rozmrożeniu. To pozwoli zachować ich naturalny smak, konsystencję i wartości odżywcze.

Zdolność utrzymywania temperatury

Dotyczy sytuacji, w której następuje zanik zasilania. Najlepsze zamrażarki są w stanie przechować żywność powyżej 20 godzin. Dzięki temu nie musimy się martwić, że mrożonki ulegną zepsuciu. W takiej sytuacji zamrażarka działa bezproblemowo mimo braku prądu.

Wygoda obsługi

Za wygodną obsługę zamrażarki odpowiada intuicyjne sterowanie. Bezproblemowy wybór produktów to z kolei zasługa energooszczędnego oświetlenia LED. Dzięki temu nawet w dużej zamrażarce wszystko dobrze widać. Plusem jest też cicha praca oraz alarmy: niedomkniętych drzwi lub niewłaściwej temperatury. Jednak takie rozwiązania znajdziesz tylko w najlepszych zamrażarkach.

Ceny zamrażarek

Ile kosztuje dobra zamrażarka wolnostojąca? Na odpowiedź składa się kilka czynników. Wśród nich wymienić można pojemność, dodatkowe funkcje, regulowany termostat czy system No Frost. Dlatego możemy zauważyć tak duże rozbieżności w cenach.

Tanie zamrażarki możemy kupić już za mniej niż 1000 zł. To urządzenia o niewielkiej pojemności, pozbawione systemu No Frost i dodatkowych funkcji. Jeśli chcesz, aby zakup zamrażarki spełnił Twoje oczekiwania, to zwróć uwagę na brak podstawowych udogodnień.

Należy przy tym pamiętać, że wpływ na cenę ma także typ zmywarki. Cena jest zazwyczaj niższa w przypadku zamrażarek skrzyniowych. Z drugiej strony modele skrzyniowe z dużą pojemnością do 500 litrów mogą kosztować ponad 2000 zł.

A ile kosztuje dobra zamrażarka szufladowa? Tu trzeba liczyć się z wydatkiem co najmniej 2000 zł. Takie zamrażarki mają jednak wiele do zaoferowania: No Frost, pojemne szuflady czy niskie zużycie prądu. Najnowocześniejsze urządzenia mogą być sterowane Smatfonem. Taka opcja przydaje się nie tylko wtedy, gdy zamrażarka stoi w spiżarni czy w garażu. Ważne, by wybierając model zmywarki, uwzględnić potrzeby domowników. Dzięki temu sprzęt doskonale sprawdzi się do przechowywania owoców, napojów i niezjedzonych porcji jedzenia.

Jaką zamrażarkę wybrać? Jeśli po lekturze tekstu nadal nie możesz się zdecydować, to polecamy standardowe rozwiązanie. Czyli zakup dobrej chłodziarko-zamrażarki. A do tego przydadzą Ci się nasz ranking lodówek wolnostojących oraz ranking lodówek do zabudowy.