Zaznacz stronę

Ranking lodówek 2021. Najlepsze lodówki (Top 10 modeli)

Zakup lodówki to nie łatwe zadanie. Wybór modeli jest wręcz nieograniczony, a lista parametrów które należałoby wziąć po uwagę długa. To sprawia, że tysiące osób sięga codziennie do internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaką lodówkę kupić. Przygotowany przez naszych redaktorów ranking lodówek wolnostojących powstał po to, by uczynić tę odpowiedź możliwie najprostszą.

Wieloletnie doświadczenie w branży AGD, regularne rozmowy z serwisantami i godziny szczegółowych analiz pozwoliły nam po raz kolejny wybrać najlepsze lodówki na rynku. Tym razem zdecydowaliśmy się polecić aż 10 modeli, wyróżniających się na tle konkurencji. Postawiliśmy nie tylko na najmniej awaryjne lodówki, ale też na te najbardziej energooszczędne, najcichsze i najbardziej pojemne. Numerem 1 na chwilę obecną okazał się Samsung Grand+ RB38T776CB1.

Ranking lodówek wolnostojących pomoże Ci wybrać najlepszy model

Ranking lodówek 2021 – TOP 10 lodówek wolnostojących

Ranking lodówek zwycięża model Samsung RB38T776CB1

Energooszczędna, niezawodna, cicha i bogata w wiele przydatnych technologii. Tak najłatwiej w kilku słowach zrecenzować ten model lodówki. Nowa klasa energetyczna C (A+++) zapewnia niskie zużycie prądu oraz niższe rachunki za elektryczność. Prawie 400 litrów pojemności netto to więcej niż wystarczająco dla średniej wielkości rodziny. Do tego specjalne komory z regulacją wilgotności oraz temperatury, system równomiernego chłodzenia All-Around Cooling i 10-letnia gwarancja na kompresor Digital Inverter. Ten model musiał znaleźć się na pierwszym miejscu.

Druga niezawodna lodówka to Bosch KGE49EICP

Bosch KGE49EICP to funkcjonalna lodówka o pojemności aż 419 l. Została wyposażona w dwustrefowy system VitaFresh, który zapewnia idealną temperaturę i wilgotność. Dzięki temu doskonale się sprawdza do przechowywania warzyw, owoców czy mięs. Urządzenie posiada też czujniki FreshSense, które odpowiadają za prawidłową temperaturę wewnątrz. Oprócz funkcjonalności sprzęt cechuje niewielki pobór prądu (tylko 163 kWh na rok) i wygoda użytkowania. Model lodówki posiada wysuwane szklane półki (EasyAccess) oraz szufladę XXL do przechowywania mrożonych produktów. Jego doskonale czystą powłokę zapewnia Anti-FingerPrint.

Top 3 najlepszych lodówek zamyka LG GBB62SWGFN

Wśród najlepszych lodówek wolnostojących na uwagę zasługuje LG GBB62SWGFN. To model z funkcją Linear Colling. Dzięki niej wahania temperatury utrzymują się w granicy 0,5˚C, co gwarantuje długotrwałą świeżość produktów. Równie ważny jest FreshConverter, który pozwala ustawić optymalną temperaturę do przechowywania ryb, mięsa, owoców czy warzyw. Urządzenie cechuje też energooszczędność. Zastosowanie sprężarki inwerterowej gwarantuje niskie zużycie prądu, nawet o 32% niższe w porównaniu do innych urządzeń. Odpowiada też za wyjątkowo niewielki poziom hałasu, tylko 36 dB.

4 polecana lodówka wolnostojąca to Siemens KG39NAIEQ

Szukasz sporej i niezawodnej lodówki wolnostojącej? Siemens KG39NAIEQ jest jedną z nich. To model o pojemności aż 368 l, z czego 279 l to pojemność chłodziarki, a 89 l to pojemność zamrażarki. Lodówka wyposażona została w 3 szuflady z możliwością regulacji temperatury i wilgotności. Dzięki temu warzywa, owoce i mięso dłużej zachowują świeżość. Na uwagę zasługują też systemy No Frost oraz MultiAirflow, który odpowiada za stałą temperaturę wewnątrz lodówki. Wygodę użytkowania zapewnia możliwość zdalnego sterowania oraz wysuwane półki ze szkła.

5 godna uwagi lodówka to Whirlpool W7 931T OX H

Whirlpool W7 931T OX H to godna polecenia lodówka energooszczędna. Pobór energii na rok wynosi zaledwie 203 kWh, dzięki czemu sprzęt pozwala obniżyć rachunki za prąd. Co ważne, w parze z niskim poborem energii idzie funkcjonalność. Urządzenie zostało wyposażone w kompresor inwerterowy 6.Zmysł, który odpowiada za właściwą temperaturę wewnątrz sprzętu. Inną zaletą modelu są 2 specjalne szuflady: Fresh Box+ do owoców i warzyw oraz FreshBox 0° do mięs. Wygodę użytkowania zapewniają dwustronne drzwi, oświetlenie LED oraz stojak na butelki.

6 najlepsza lodówka w rankingu to Amica FK3356.4GBDFZAA

Kolejna dobra lodówka, którą chcemy polecić, to Amica FK3356.4GBDFZAA. Urządzenie zostało wyposażone w system VitControl z regulacją wilgotności. Dzięki temu warzywa oraz owoce zachowują naturalną konsystencję. Zaletą lodówki jest też pojemnik FreshZone, który pozwala utrzymać długotrwałą świeżość mięs. Inne udogodnienia to między innymi pełny No Frost, super mrożenie oraz funkcja Wakacje. W naszej ocenie ten model świetnie sprawdzi się w średniej wielkości gospodarstwie. Jego pojemność wynosi 317 l, z czego pojemność chłodziarki to 223 l, a pojemność zamrażalki 94 l.

Kolejna bardzo dobra lodówka to Bosch KGV39VWEA

Model Bosch KGV39VWEA to dobra lodówka o pojemności całkowitej 343 l. Jej największe zalety to pojemnik VitaFresh oraz czujniki FreshSense. Dzięki regulacji wilgotności i utrzymywaniu stałej temperatury lodówka oferuje odpowiednie warunki do przetrzymywania jedzenia. Model posiada także system Low Frost, który ogranicza powstawanie lodu w zamrażalniku oraz funkcję Supermrożenie. Łatwy dostęp do jedzenia zapewniają wysuwane półki EasyAccess oraz oświetlenie LED. Ale nasz ranking docenił lodówkę również za szufladę BigBox. Dzięki niej możesz jednorazowo mrozić większe porcje jedzenia.

Lodówka Beko RCNA406I40XBRN to godny uwagi sprzęt

Model Beko RCNA406I40XBRN to niezła lodówka, której pojemność wynosi 362 l. Została wyposażona w innowacyjną szufladę HarvestFresh, w której imitowany jest dobowy cykl słońca. W efekcie warzywa czy owoce zachowują swoje cenne witaminy. Cechą, która zasługuje na wyróżnienie, są dwa obiegi powietrza NeoFrost. Oznacza, że temperatura w obydwu komorach jest optymalna do przechowywania jedzenia. Inne udogodnienia to system No Frost oraz tryb wakacyjny, dzięki któremu lodówka jest jeszcze bardziej energooszczędna. Roczne zużycie energii wynosi 258 kWh.

Niezawodna lodówka Amica FK299.2FTZXAA w rozsądnej cenie

Amica FK299.2FTZXAA to dobra lodówka slim. Pojemność chłodziarki wynosi 180 l, natomiast zamrażalnik ma tylko 70 l pojemności. W sumie do wykorzystania jest 250 l. Model został wyposażony w technologie, które chronią produkty przed utratą świeżości: VitControl z regulacją poziomu wilgotności oraz FreshZone do przechowywania mięs. Zaletą lodówki jest też pełny No Frost zapobiegający rozwojowi bakterii oraz funkcja automatycznego odszraniania. Prostą zmianę ustawień gwarantuje panel SimpleInside Control, który jest umieszczony wewnątrz urządzenia. Dzięki temu czyszczenie frontu lodówki nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Top 10 lodówek zamyka Samsung RB36T602DB1

Lodówka wolnostojąca Samsung RB36T602DB1 to dobry model dostępny w rozsądnej cenie. Cechą, która odróżnia go od konkurencji, jest dodatkowa przestrzeń we wnętrzu urządzenia (SpaceMax). Dzięki temu lodówka bez problemu zmieści większą ilość żywności. Model posiada też system równomiernego chłodzenia All-Around Colling oraz pełny No Frost. Oprócz funkcjonalności cechuje go też niezawodność. Został wyposażony w kompresor inwerterowy, który obejmuje 10-letnia gwarancja producenta. Wpływ na wygodę użytkowania ma natomiast cicha praca lodówki, tylko 35 dB oraz praktyczne półki ze szkła hartowanego.

Na polskim rynku mamy do wyboru około 2000 tysięcy modeli lodówek. Poczynając od tych jednodrzwiowych przez lodówki side-by-side, French Door na lodówkach Retro skończywszy. Najczęstszym wyborem wśród kupujących pozostaje jednak nadal wolnostojąca lodówka z zamrażalnikiem na dole.

Takich modeli lodówek jest prawie tysiąc. Nie dziwi zatem fakt, że frazy takie jak porównywarka lodówek wpisywane jest w wyszukiwarki dość często. Mamy nadzieję, że nasz najnowszy ranking lodówek wolnostojących pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru. Polecane modele to niezawodne lodówki, które powinny bezawaryjnie posłużyć Ci przez wiele lat użytkowania. Dla każdej z nich przygotowaliśmy obszerną recenzję oraz listę największych zalet i wad.

Najlepsze lodówki wolnostojące w 2021 roku

Lodówka Samsung RB38T776CB1

Samsung Grand+ RB38T776CB1

Ranking lodówek wolnostojących bezapelacyjnie zwycięża Samsung RB38T776CB1. Czym zasłużył na to wyróżnienie? W naszej opinii głównie swoją funkcjonalnością i niezawodnością.
Komora Optimal Fresh+, 385 litrów pojemności i nowa klasa energetyczna C to tylko niektóre z zalet modelu. Na uznanie zasługuje także nowoczesny design, cyfrowy wyświetlacz czy doskonała jakość wykonania.
Wnętrze lodówki jest nie tylko pojemne, ale też łatwe do zagospodarowania. Dzięki temu mamy możliwość dostosować urządzenie do aktualnych potrzeb.

Optymalna temperatura

Komora zero Optimal Fresh+ to ciekawe i praktyczne rozwiązanie, które może zadowolić zarówno wegetarian, jak i miłośników mięsa. Na czym polega?

Najprościej mówiąc jest to specjalna komora z precyzyjną regulacją temperatury. W zależności od przechowywanych w niej produktów, możemy użytkować ją na dwa sposoby.

Tryb pojedynczy umożliwia ustawienie jednej stałej temperatury w całej komorze. Tryb podwójny pozwala na wydzielenie dwóch stref z różnymi temperaturami, nawet -1 st. C.

Produkty takie jak mięso czy wędliny możemy przechować w lewej części z niższą temperaturą. To pozwoli zachować ich świeżość i smak na dłużej. W drugiej części znajduje się miejsce na owoce i warzywa, które wymagają nieco wyższych temperatur.
Co ważne, wielkość każdej ze stref możesz dopasować do codziennego menu. A to, jak wiemy, może się zmieniać – podobnie jak i wielkość przegródek. Szybką zmianę umożliwia przesuwana przedziałka. W równie łatwy sposób można ustawić tryb chłodzenia. Za pomocą panelu zewnętrznego bez trudu wybierzemy opcję pojedynczą lub podwójną.

Jeszcze więcej nowoczesnych technologii

Owoce i warzywa to istotny składnik naszej codziennej diety. Z tą myślą powstała szuflada Humidity Fresh+. Szuflada gwarantuje regulację poziomu wilgotności, odpowiedniej do przechowywania owoców (70%) lub warzyw (80%). Wystarczy wybrać odpowiednią wartość, aby w naturalny sposób przedłużyć ich przydatność do spożycia.
Kolejną zaletą polecanej lodówki jest system All-Around Cooling. Polega on na równomiernym rozprowadzaniu zimnego powietrza we wnętrzu urządzenia. Dzięki temu, chcąc dłużej zachować świeżość produktów, nie musimy układać ich na odpowiedniej wysokości półkach. Lodówka sama zapewni optymalne warunki do przechowywania żywności.

Przede wszystkim funkcjonalność

No Frost to funkcja, bez której trudno wyobrazić sobie nowoczesną lodówkę. Dzięki stałej temperaturze, zapobiega odkładaniu się lodu i szronu na przechowywanych produktach. Ale stała temperatura ma także pozytywny wpływ na mniejsze obciążenie agregatów. Zmniejsza tym samym ich zapotrzebowanie na energię elektryczną i wydłuża ich trwałość. Dzięki temu raz na zawsze możemy zapomnieć o rozmrażaniu lodówki. Dodatkowo dbanie o higienę i czystość wnętrza staje się dużo łatwiejsze.

Więcej przestrzeni dla Twojej wygody

Tym, co wyróżnia model Samsung na tle konkurencji, jest niezwykle wydajny system izolacji. Dzięki technologii SpaceMax ścianki urządzenia są cieńsze, co oznacza większą przestrzeń do wykorzystania.
Koneserów wina z pewnością ucieszy dedykowana półka na ten trunek. Półka umożliwia przechowywanie butelek o niestandardowych rozmiarach i kształtach. Wysokie butelki czy puszki z napojami można też umieścić w półce na drzwiach.
To jednak nie wszystkie niespodzianki konstrukcyjne, jakimi chce nas zaskoczyć producent. Chłodziarka Samsunga została wyposażona w praktyczną, wysuwaną półkę. Dzięki temu rozwiązaniu z łatwością możemy sięgnąć po produkty ustawione w głębi lodówki. Półka przydaje się również wtedy, gdy chcemy uzyskać dodatkową przestrzeń potrzebną do ustawienia np. piętrowego tortu. Wystarczy ją złożyć i uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania większych butelek, czy garnków.
Warto przy tym nadmienić, że półki zostały wykonane z tak zwanego szkła bezpiecznego. Jest ono odporne na zarysowania, pęknięcia oraz wytrzymuje większe obciążenia.

Kompresor z 10-letnią gwarancją

Recenzowana lodówka Samsung wyposażona została w nowoczesny silnik inwerterowy. Charakteryzuje się on mniejszym zużyciem prądu i większą niż standardowe silniki trwałością. Wpływa też na niezwykle cichą pracę lodówki. 35 decybeli to poziom hałasu, który w żaden sposób nie zakłóci pracy czy odpoczynku. Samsung RB38T776CB1 to absolutny lider wśród cichych lodówek dostępnych na rynku!
Co ważne silnik Digital Inverter objęty jest 10-letnią gwarancją. Jest to najlepszy dowód potwierdzający, iż producent jest w 100% przekonany o jego trwałości i niezawodności.

W dobrym stylu

Lodówka Samsung to przykład połączenia funkcjonalności z nowoczesnym designem. Dopracowana w pod każdym względem, zaskakuje detalami. Płaskie drzwi, ukryte uchwyty czy dekoracyjna rączka przesądzają o jej unikatowym stylu. To model, który może stać się ozdobą każdej kuchni.

Podsumowanie

Czy warto kupić lodówkę Samsung RB38T776CB1? Naszym zdaniem zdecydowanie tak!
Urządzenie oferuje użytkownikowi wiele praktycznych i użytecznych funkcji. Wśród nich wymienić możemy Optimal Fresh+ czy technologię SpaceMax. Ciekawe rozwiązania, takie jak wysuwana półka czy regulacja poziomu wilgotności, sprawią, że używanie lodówki stanie się przyjemnością. Lodówkę, poza funkcjonalnością, cechuje też energooszczędność i bardzo cicha praca. Dlatego jej pierwsze miejsce w rankingu lodówek nie jest zaskoczeniem. Zwłaszcza gdy zobaczymy, jak wielu obecnych użytkowników rekomenduje właśnie tę model.

Dane techniczne:

Model: Samsung RB38T776CB1
Typ lodówki: Wolnostojąca
Klasa energetyczna: C (stare A+++)
Pojemność chłodziarki: 273 l
Pojemność zamrażarki: 112 l
Poziom hałasu: 35 dB
System NoFrost: Tak
Kolor obudowy: grafitowa stal
Wymiary (wys/szer/gł):203 x 59,5 x 65,8 cm
Pobór energii: 180 kWh rocznie

Zalety:

 • komora z możliwością ustawienia różnych wartości temperatury
 • Humidity Fresh+, czyli regulacja poziomu wilgotności
 • równomierna temperatura w całej lodówce
 • funkcja No Frost
 • maksymalne wykorzystanie przestrzeni we wnętrzu lodówki
 • półka na wino
 • wysuwana półka
 • półki wykonane ze szkła bezpiecznego
 • silnik inwerterowy
 • niezwykle cicha praca – 35dBA
 • 10-letnia gwarancja
 • alarm otwartych drzwi
 • nowoczesny design
 • zewnętrzny panel sterujący z wyświetlaczem
 • możliwość przełożenia drzwi
 • spora pojemność 385l netto

Wady:

 • panel sterujący podatny na zarysowania

Opinie użytkowników:

“Przejrzałam wszystkie polecane lodówki i zdecydowałam się na Samsunga. Na razie jestem zadowolna. – Magdalena, Szczecin”

“Udany zakup, lodówka jest naprawdę duża. Wybierałam między Boschem i Samsungiem i ostatecznie wybór padł na tę drugą markę.” – Julia, Katowice

“Samsung robi moim zdaniem najlepszy sprzęt AGD do domu. Mam sporo ich sprzętu i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się korzystać z serwisu.” – Marcin, Gliwice

“Nad wyborem lodówki spędziłam sporo godzin przeglądając recenzje i opinie użytkowników. Na forum internetowym wiele osób polecało tę lodówkę ze względu na dużą liczbę dodatkowych funkcji. Mam ją już od jakiś 2 miesięcy i jestem zadowolona.” – Aga, Białystok

“Po wcześniejszych doświadczeniach szukaliśmy lodówki niezawodnej. W końcu zdecydowaliśmy się na lodówkę Samsunga. Stoi w naszej kuchni już już jakiś czas i  jest bezawaryjna.” – Hanka, Kielce

“Nie jest łatwo wybrać lodówkę dla dużej rodziny, ale ten model wydaje się jednym z najlepszych pod tym względem.” – Jakub, Wrocław

“Dobre lodówki muszą niestety swoje kosztować i ta nie jest wyjątkiem.” – Bogdan, Zamość

“Jako, że chciałam lodówkę wolnostojącą zależało mi na nowoczesnym designie. Samsung wygląda naprawdę na produkt z wyższej półki.” – Marta, Elbląg
“Porównywarka lodówek na Rankingly okazała się pomocna. Lodówka kupiona. Wszystko ok” – Karolina, Rzeszów

“Dużo miejsca wewnątrz lodówki. Ma dobrą klasę energetyczną. Opinie były pozytywne, więc kupiłam. Polecam.” – Monika, Gdańsk

“Lodówki Samsung naprawdę dają radę. Można śmiało kupować.” – Wojtek, Kraków

Lodówka Bosch KGE49EICP

Bosch KGE49EICP

Pojemna, oszczędna i wyposażona w praktyczne rozwiązania, taki jest lodówka wolnostojąca Bosch KGE49EICP. Urządzenie umożliwia przechowywanie sporej liczby produktów również w większych porcjach. Dodatkowo dzięki zastosowanym technologiom gwarantuje naturalny smak i odpowiednią konsystencję żywności. Czy ma szansę sprawdzić się w Twojej kuchni? Zobacz, jak ocenili ją nasi eksperci.

Świeże owoce, warzywa i mięsa

Bosch KGE49EICP to wyjątkowo funkcjonalna lodówka wolnostojąca, dzięki której produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość. Jest to zasługa systemu VitaFresh, który gwarantuje optymalną temperaturę i wilgotność wewnątrz lodówki. Co warto podkreślić, ten innowacyjny system składa się z dwóch stref. Górna, sucha jest przeznaczona do przechowywania mięsa i ryb. Można w niej obniżyć temperaturę nawet do 0 stopni.

Druga strefa to miejsce na owoce i warzywa. Regulowany poziom wilgotności sprawia, że dłużej nadają się do spożycia, a Ty zyskujesz cenne źródło witamin.

Stała temperatura

Innym praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w lodówce Bosch jest technologia FreshSense. Oznacza, że czujniki monitorują i regulują temperaturę wewnątrz urządzenia. W rezultacie przechowywane produkty mają stałą temperaturę, najlepszą do ich przechowywania.

Cechą, na którą warto zwrócić uwagę, są 2 oddzielne obiegi chłodzenia. Takie rozwiązanie przekłada się na większą wygodę i energooszczędność. Ponadto o niższe rachunki dba klasa efektywności energetycznej C. Roczne zużycie energii to tylko 163 kWh.

Praktyczne funkcje

Lodówka Bosch posiada dwie praktyczne funkcje: Supermrożenie i superchłodzenie. Ta pierwsza polega na błyskawicznym zamrożeniu żywności. W ten sposób zapobiega stratom energii związanym z wkładaniem do zamrażarki kolejnych produktów. Wpływa też na ich jakość, chroniąc przed utratą walorów smakowych. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury, urządzenie wraca do normalnego trybu pracy.

Podobne rozwiązanie zastosowano w chłodziarce. Aktywacja funkcji Superchłodzenie obniża temperaturę przed włożeniem jedzenia do chłodziarki. Dzięki temu produkty są przechowywane w optymalnych warunkach, co z kolei przekłada się na ich smak i konsystencję.

Łatwe wyjmowanie żywności

W naszej ocenie Bosch nie zawodzi, również, gdy mowa o komforcie obsługi. Ten gwarantuje niewielki poziom hałasu, oświetlenie LED oraz wysuwane półki (EasyAccess). Dzięki temu nawet w tak dużej lodówce można od razu znaleźć potrzebne produkty i w prosty sposób je wyjąć.

Co ważne, gdy nie domkniesz drzwi lodówki, urządzenie przypomni o tym odpowiednim alarmem. Podobny alarm uruchomi wzrost temperatury, co uchroni żywność przed szkodliwym działaniem ciepłego powietrza.

Wśród udogodnień nie można pominąć LowFrost. System znacząco ogranicza tworzenie się szronu i lodu wewnątrz urządzenia. Dzięki temu łatwiej utrzymać je w porządku. Nie jest też konieczne częste rozmrażanie lodówki.

Ale prostsze utrzymanie w czystości to też zasługa powłoki Anti-FingerPrint. Sprawia, że na powierzchni sprzętu nie widać śladów po palcach czy zarysowań.

Pojemna chłodziarka i zamrażarka

Bosch KGE49EICP to najlepsza lodówka dla dużej rodziny. Pojemność chłodziarki wynosi aż 302, pojemność zamrażarki 117 l. W sumie 419 l pojemności zaspokaja potrzeby większej liczby domowników i ułatwia przechowywanie różnych produktów.

Dodatkowym atutem jest szuflada XXL BigBox. To wyjątkowo pojemna przestrzeń w zamrażarce, która pozwoli Ci przechowywać duże porcje żywności. Dzięki temu masz szansę przygotować zapasy dla całej rodziny.

Podsumowanie

Szukasz dobrej lodówki z dużym zamrażalnikiem? Rekomendujemy wybór modelu Bosch KGE49EICP. Nie jest to co prawda tania lodówka, jednak w tej cenie otrzymujemy kilka ciekawych rozwiązań: VitaFresh, FreshSense czy wyjątkowo pojemną chłodziarkę. W naszej opinii ten zakup to inwestycja na lata.

Zalety:

 • system VitaFresh
 • FreshSense – monitorowanie i regulacja temperatury
 • dwa oddzielne obiegi chłodzenia
 • klasa energetyczna C
 • roczne zużycie energii 163 kWh
 • poziom hałasu 38 dB
 • wysuwane, szklane półki (EasyAccess)
 • funkcje Supermrożenie i Superchłodzenie
 • alarm niedomkniętych drzwi
 • system LowFrost
 • duża pojemność – 419 l
 • pojemna chłodziarka – 302 l
 • szuflada XXL Big Box

Wady:

 • brak systemu NoFrost
Lodówka LG GBB62SWGFN

LG GBB62SWGFN

LG GBB62SWGFN to wysokiej klasy lodówka zaprojektowana w minimalistycznym stylu. Jest jednym z trwalszych sprzętów w rankingu, czego potwierdzeniem jest aż 10-letnia gwarancja producenta. Sprzęt oferuje również kilka praktycznych funkcji ułatwiających przechowywanie żywności. Zobacz, jak wygląda lista jego zalet, jeśli planujesz kupić nową lodówkę do domu.

Dłużej świeże produkty

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto wybrać lodówkę wolnostojącą LG GBB62SWGFN. Jednym z nich jest Linear Colling, czyli funkcja, która pozwala utrzymać wahania temperatury w granicy 0,5˚C. W rezultacie warzywa, owoce czy mięso mogą być dłużej przechowywane w lodówce, zachowując swoją naturalną świeżość.

Innym rozwiązaniem, które ułatwia przyrządzenie posiłków ze świeżych produktów, jest FreshConverter. To komora świeżości, w której możesz ustawić idealną temperaturę do przechowywania warzyw, ryb, ale też mięsa. Dzięki temu możesz przetrzymywać w lodówce nawet większą ilość produktów. Bez wpływu na ich świeżość i smak.

O 32% szybsze chłodzenie

Pisząc o zaletach modelu, nie możemy pominąć DoorCooling. To kolejna z funkcji, która gwarantuje doskonały smak i wygląd przechowywanych produktów. Dlaczego jest tak ważna?

DoorColiing to nic innego, jak umieszczone z przodu otwory wentylacyjne. Ich zadaniem jest utrzymywanie optymalnej temperatury. Ale DoorCooling wpływa też szybkie chłodzenie. W porównaniu do konkurencyjnych marek jest to nawet o 32% szybciej!

Model posiada też pełny No Frost. System skutecznie zapobiega pojawianiu się lodu, który mógłby osiadać na ścianach lodówki i produktach. Tym samym rozmrażanie lodówki może być dużo rzadsze.

Sprężarka inwerterowa

Model LG nie bez powodu znalazł się w zestawieniu najlepszych lodówek. Kluczem do sukcesu jest inwerterowa sprężarka liniowa. Dzięki niej lodówka LG zużywa nawet do 32% prądu w porównaniu do innych modeli! Rocznie jest to 215 kWh, co przekłada się na konkretną sumę w portfelu.

Tego typu sprężarka odpowiada też za cichą pracę urządzenia. Posiada mniej elementów powodujących tarcie, dlatego generuje zaledwie 36 dB. Taki poziom hałasu odpowiada dźwiękom szeptu.

Co ważne, modele wyposażone w inwerterową sprężarkę liniową cechuje długa żywotność. To najmniej awaryjne lodówki na rynku! W tym przypadku potwierdzeniem niezawodności jest 10-letnia gwarancja producenta obejmująca ten element.

Dobrze rozplanowana przestrzeń

LG GBB62SWGFN to model o pojemności 384 l, z czego 277 l to pojemność chłodziarki, a 107 l to pojemność zamrażarki. Sprzęt posiada dobrze zagospodarowane wnętrze, które pozwala przechowywać wiele różnych produktów. Chłodziarka została wyposażona w 2 szuflady oraz 3 półki. Jej atutem jest też stojak na wino umożliwiający przechowywanie 5 butelek.

Wygodę użytkowania zapewnia oświetlenie LED oraz wewnętrzny wyświetlacz. Takie rozwiązanie ułatwia też utrzymanie frontu lodówki w czystości. Spore znaczenie ma alarm zamkniętych drzwi, dzięki któremu temperatura wewnątrz pozostaje niezmienna.

Podsumowanie

LG GBB62SWGFN to jeden z najlepszych modeli w rankingu. Ta nowoczesna lodówka nie tylko dobrze się prezentuje, ale też pracuje cicho, jest trwała i ma niezłe parametry. To dobry wybór dla osób szukających sprzętu z gwarancją niezawodności. Tym bardziej że można go dostać w dość dobrej cenie.

Zalety:

 • Linear Colling zapobiega wahaniom temperatury
 • FreshConverter –komora świeżości
 • otwory wentylacyjne DoorCooling
 • pełny No Frost
 • inwerterowa sprężarka liniowa gwarantuje energooszczędność
 • cicha praca lodówki – 36 dB
 • 10-letnia gwarancja producenta na sprężarkę
 • model o sporej pojemności 384 l
 • pojemna chłodziarka 277 l
 • stojak na wino

Wady:

 • brak blokady panelu sterowania
Lodówka Siemens KG39NAIEQ

Siemens KG39NAIEQ

Siemens KG39NAIEQ to inteligentna lodówka o pojemności całkowitej 368 l. Sterowana zdalnie gwarantuje maksymalny komfort obsługi. Co ważne, wygodę użytkowania łączy z funkcjonalnością. Została wyposażona w funkcje i systemy, które zapewniają dłuższą świeżość produktów. Jesteśmy przekonani, że ten model ma szansę sprawdzić się w każdej kuchni.

2 razy dłużej świeże produkty

Siemens KG39NAIEQ to wysokiej klasy model o pojemności całkowitej 368 l. Z tego 279 l to pojemność chłodziarki, a 89 l to pojemność zamrażarki.

Największym plusem urządzenia jest długotrwałe przechowywanie świeżego jedzenia. Lodówka została wyposażona w 2 szuflady hyperFresh plus. Dzięki nieznacznie obniżonej temperaturze (maksymalnie o 4˚C) przechowywane w nich mięso, wędliny czy ryby zachowują smak i konsystencję nawet wiele dni od zakupów.

Prezentowany model Siemens posiada też szufladę hyperFresh plus. Jej istotnym elementem jest specjalny suwak, który daje możliwość regulacji wilgotności. W efekcie warzywa i owoce cieszą doskonałym smakiem i zapachem nawet 2 razy dłużej!

Dodatkowe funkcje i systemy

Wśród innych technologii zastosowanych w modelu, na uwagę zasługuje MultiAirflow. System utrzymuje stałą temperaturę na każdym poziomie lodówki. Dzięki temu minimalizuje wahania temperatury i stwarza najlepsze warunki do przechowywania świeżej żywności.

Podobne zadanie mają czujniki FreshSense. Monitorują one temperaturę zarówno wewnątrz lodówki, jak i zewnątrz. A w przypadku zmian, zapewniają optymalne chłodzenie.

Inną praktyczną funkcją jest Superchłodzenie do +2 ˚C. Funkcja utrzymuje stabilną temperaturę wewnątrz lodówki. Odpowiednio niską temperaturę po włożeniu jedzenia do zamrażarki gwarantuje natomiast Supermrożenie.

Wpływ na funkcjonalność lodówki ma również system No Frost oraz funkcje chroniące przed działaniem ciepłego powietrza: alarm otwartych drzwi oraz alarm wzrostu temperatury.

Zdalne sterowanie lodówki

Niewątpliwym atutem lodówki, który odróżnia ją od konkurencji, jest zdalne sterowanie. Dzięki aplikacji Home Connect możesz monitorować urządzenie z dowolnego miejsca. Takie rozwiązanie umożliwia pełną kontrolę nad urządzeniem, nawet gdy jesteś poza domem.

Wpływ na wygodę korzystania z lodówki, ma również poziom hałasu 39 dB oraz oświetlenie Premium LED. Diody oświetlają całe wnętrze nierażącym światłem. W połączeniu ze szklanymi, wysuwanymi półkami zapewniają łatwiejszy dostęp do żywności.

Same półki wykonane zostały z solidnego szkła i są w stanie utrzymać wyjątkowo ciężkie garnki. Ponadto są zabezpieczone przed przechyleniem, więc bez obaw możesz je wysuwać na pełną odległość. Bez ryzyka wylania zawartości. Model posiada również chromowany stelaż na butelki oraz zamykaną półkę na sery umieszczoną na drzwiach lodówki.

Wygodę przechowywania produktów w zamrażarce gwarantuje VarioZone. Dzięki niej możesz w taki sposób zagospodarować przestrzeń, aby dopasować ją do swoich potrzeb. A w rezultacie zamrozić tyle jedzenia, ile potrzebujesz.

Na koniec warto nadmienić, że drzwi lodówki są pokryte powłoką antiFingerprint. Nie widać na nich śladów po palcach, są też odporne na zarysowania. Dzięki temu lodówka doskonale się prezentuje nawet po dłuższym czasie użytkowania.

Podsumowanie

Siemens KG39NAIEQ to nowoczesna i dosyć duża lodówka wolnostojąca. Za jej wyborem przemawia utrzymywanie stałej temperatury, przemyślane wnętrze oraz możliwość sterowania za pomocą smartfona. W naszej ocenie ten zakup to dobrze wydane pieniądze.

Zalety:

 • duża pojemność lodówki 368 l
 • 2 szuflady hyperFresh plus z regulacją temperatury
 • pojemnik hyperFresh plus z regulacją poziomu wilgotności
 • system MultiAirflow – równomierne rozprowadzane powietrze
 • FreshSense -stała temperatura
 • funkcja szybkiego mrożenia
 • technologia No Frost
 • możliwość zdalnego sterowania lodówką (Home Connect)
 • oświetlenie LED
 • wysuwane szklane półki
 • varioZone – dowolność zagospodarowania wnętrza zamrażarki

Wady:

 • niezbyt czytelny wyświetlacz
Lodówka Whirlpool W7 931T OX H

Whirlpool W7 931T OX H

Kolejnym modelem lodówki, który zwrócił naszą uwagę, jest Whirlpool W7 931T OX H. To doskonała propozycja dla średniej wielkości rodziny. Lodówka posiada dwie szuflady, które gwarantują długotrwałą świeżość produktów. Jest też prosta do utrzymania w czystości, m.in. dzięki technologii No Frost. Zobacz, dlaczego jeszcze opłaca się ją kupić.

Energooszczędna lodówka wolnostojąca

Whirlpool W7 931T OX H to znakomita lodówka z dość dużym zamrażalnikiem. 104 l to pojemność zamrażalki, 267 l to pojemność chłodziarki. W sumie do zagospodarowania masz 371 l, co odpowiada potrzebom średniej wielkości rodziny.

Jedną z największych zalet modelu jest kompresor inwerterowy 6 Zmysł. Monitoruje on temperaturę wewnątrz lodówki, a w przypadku zmian szybko przywraca właściwe wartości. Dzięki temu jedzenie jest przechowywane w optymalnych warunkach i dłużej pozostaje świeże.

Na uwagę zasługuje też EnergySaving. Technologia umożliwia błyskawiczne przywracanie właściwej temperatury. Tym samym odpowiada za długotrwałą świeżość produktów, wpływa też na niskie zużycie energii. Zaledwie 203 kWh na rok.

Specjalne szuflady do warzyw i owoców

Model, podobnie jak inne dobre lodówki wolnostojące, przedłuża świeżość produktów. Służą do tego 2 specjalne szuflady. W szufladzie Fresh Box+ można regulować poziom wilgotności według indywidualnych preferencji użytkowników. Dzięki temu przechowywane w niej warzywa i owoce nie tracą smaku ani jędrności.

Druga z szuflad, FreshBox 0° nadaje się z kolei do przechowywania mięsa, wędlin czy ryb. Można w niej regulować temperaturę, co korzystnie wpływa na jakość produktów.

Mniejsze zużycie prądu podczas wakacji
Wśród zalet urządzenia nie można pominąć systemu No Frost. Dzięki tej technologii lód nie osiada na ścianach lodówki. Dużo łatwiejsze jest też utrzymanie urządzenia w czystości, bo lodówki z No Frost nie wymagają częstego rozmrażania.

Inne udogodnienia to szybkie chłodzenie, alarm niedomkniętych drzwi czy proste elektroniczne sterowanie. Ciekawą opcją jest tryb wakacyjny. Funkcja pozwala ustawić lodówkę w stanie czuwania, gdy jesteś poza domem, np. na wakacjach. Dzięki temu urządzenie pobiera mniej prądu, a Ty możesz odpoczywać bez obaw o pracę lodówki.

Dostęp do wszystkich produktów

Model Whirlpool to lodówka, która ułatwia zachowanie porządku. Posiada wysuwaną półkę, która gwarantuje wygodny dostęp do wszystkich produktów. Podobnie zadanie, tyle że w zamrażarce, pełni tacka Easy Access. Dzięki niej najczęściej wybierane mrożone produkty masz na wyciągniecie ręki.

Wpływ na wygodę użytkowania ma także stojak na butelki oraz energooszczędne oświetlenie LED. Tym, co zasługuje na specjalną uwagę, są dwustronne drzwi lodówki. W zależności od swoich potrzeb można je otwierać od lewej lub prawej strony. Tak jak Ci wygodnie.

Na koniec warto nadmienić, że model Whirlpool dobrze się prezentuje nie tylko z wewnątrz. Dzięki specjalnej powłoce drzwi ślady po palcach czy kurz przestają być problemem. A utrzymanie lodówki w czystości staje się jeszcze łatwiejsze.

Podsumowanie

Whirlpool W7 931T OX H to dostępna w kolorze inox lodówka wolnostojąca. Gwarantuje długotrwałą świeżość różnego typu produktów, a niskie zużycie energii nie obciąża domowego budżetu. W naszej opinii to model, który łączy nowoczesny design z funkcjonalnością. To dobry stosunek ceny do jakości.

Zalety:

 • pojemność lodówki 371 l
 • sprężarka inwerterowa 6. Zmysł
 • EnergySaving – przywracanie optymalnej temperatury
 • roczne zużycie energii 203 kWh
 • szuflada Fresh Box+
 • FreshBox 0° do mięsa i ryb
 • pełny No Frost
 • funkcja szybkiego chłodzenia
 • tryb wakacyjny
 • wysuwana półka
 • wysuwana tacka w zamrażarce Easy Access
 • dwustronne drzwi

Wady:

 • brak dedykowanej półki na butelki
Lodówka Amica FK3356.4GBDFZAA

Amica FK3356.4GBDFZAA

Czarny kolor obudowy, funkcja Eco czy zestaw praktycznych balkoników. Jest kilka cech, które odróżniają model Amica FK3356.4GBDFZAA od konkurencji. My rekomendujemy jej zakup również ze względu na funkcje: utrzymania stałej temperatury czy regulację wilgotności. To jedno z tych urządzeń, które nie tylko świetnie się prezentuje, ale też oszczędza energię elektryczną.

Elegancka i funkcjonalna

Amica FK3356.4GBDFZAA to nie za duża elegancka lodówka wolnostojaca. Pojemność chłodziarki wynosi 223 l, pojemność zamrażarki 94 l. W sumie do wykorzystania jest 317 l. Cechą, która wyróżnia ją już na pierwszy rzut oka, jest czarny kolor obudowy. W efekcie lodówka świetnie sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Co ważne, nowoczesny wygląd lodówki idzie w parze z funkcjonalnością modelu. Jedną z najważniejszych funkcji jest VitControl. To pojemnik wyposażony w suwak, którym można regulować poziom wilgotności. Dzięki temu warzywa czy owoce zachowują walory smakowe i dłużej pozostają soczyste.

Podobne rozwiązanie zastosowano w pojemniku FreshZone. Dzięki utrzymywanej w nim temperaturze 0-3° ryby i mięso dłużej zachowują świeżość. A Ty możesz cieszyć się smakiem ulubionych potraw.

Dwa systemy: AirFlow i No Frost

Model Amica to lodówka wyposażona w system AirFlow. Oznacza utrzymywanie stałej cyrkulacji powietrza w chłodziarce. W rezultacie temperatura jest w każdej części lodówki taka sama, co zapobiega np. przymarzaniu produktów.

Co oczywiste, w tak dobrej lodówce jak Amica nie mogło zabraknąć systemu pełny No Frost. Technologia ta została zastosowana zarówno w chłodziarce, jak i w zamrażarce. W efekcie poziom wilgotności jest pod kontrolą, a Ty możesz zapomnieć o częstym rozmrażaniu zamrażalnika.

Kilka ciekawych funkcji

Wśród przydatnych funkcji na uwagę zasługują super Mrożenie, super Chłodzenie oraz funkcja Eco. Aktywacja tej ostatniej funkcji sprawia, że lodówka automatycznie ustawia temperaturę: w chłodziarce 4°C, a w zamrażarce – 18°C. Są to optymalne wartości do chłodzenia i mrożenia, które równocześnie zapewniają większą oszczędność energii.

Mniejsze zużycie energii umożliwia także funkcja Wakacje. To ekonomiczny tryb pracy chłodziarko- zamrażarki w czasie nieobecności domowników. W trybie standardowym zużycie energii wynosi 243,82 kWh (na rok). Amica jest też w miarę cicha: poziom hałasu 39 dB nie zakłóca pracy w kuchni.

Produkty na swoim miejscu

W naszej ocenie model Amica FK3356.4GBDFZAA jest funkcjonalny w każdym calu. Posiada panel sterowania z czujnikami dotyku, dzięki temu wybór funkcji jest intuicyjny.

Wśród standardowych rozwiązań ułatwiających obsługę jest oświetlenie LED oraz SafetyGlass, wysuwane półki. Wykonane z hartowanego szkła są wyjątkowo trwałe i bezpieczne, nawet przy większym obciążeniu. Możesz bez obaw stawiać na nich garnki z większą ilością jedzenia.

Utrzymanie porządku w lodówce zapewniają też półka na butelki oraz praktyczne balkoniki do przechowywania mniejszych produktów (DoorShelf). Co ważne, półki możesz dowolnie montować, według swoich potrzeb (FlexiShelf). Tak proste rozwiązanie pozwala przechowywać w lodówce produkty spożywcze w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Wpływ na komfort użytkowania ma także wybór kierunku otwierania drzwi.

Podsumowanie

Elegancka i funkcjonalna, tak najkrócej można opisać model Amica FK3356.4GBDFZAA. Gwarantuje długotrwałą świeżość produktów, może też ograniczyć pobór prądu pod nieobecność domowników. To dlatego ten model spokojnie można uznać za zakupowy strzał w dziesiątkę.

Zalety:

 • czarny kolor obudowy
 • pojemność 317 l, z czego pojemność chłodziarki to 223 l
 • VitControl do przechowywania owoców i warzyw
 • pojemnik FreshZone – długotrwała świeżość ryb i mięsa
 • AirFlow – cyrkulacja powietrza w chłodziarce
 • pełny No Frost
 • funkcja Eco
 • funkcja Wakacje
 • poziom hałasu lodówki – 39 dB
 • intuicyjne elektroniczne sterowanie
 • wysuwane półki SafetyGlass
 • DoorShelf do niewielkich produktów

Wady:

 • brak alarmu wzrostu temperatury
Lodówka Bosch KGV39VWEA

Bosch KGV39VWEA

Bosch KGV39VWEA to dobra lodówka wolnostojąca o klasycznym wyglądzie. Dostępna w rozsądnej cenie oferuje kilka praktycznych rozwiązań: utrzymywanie stałej temperatury, supermrożenie czy szufladę w rozmiarze XXL. Ze względu na niezłą pojemność, prawie 350 l może sprawdzić się większości gospodarstw. Zobacz, dlaczego jeszcze znalazła się w zestawieniu.

Zawsze świeże warzywa i owoce

Lodówka wolnostojąca Bosch KGV39VWEA to model, który opłaca się kupić. Jest dostępny w dobrej cenie i wyróżnia go funkcjonalność. Na uwagę zasługuje przede wszystkim system VitaFresh, czyli specjalna szuflada, w której można wyregulować poziom wilgotności. Dzięki temu przechowywane w niej warzywa i owoce dłużej zachowują świeży wygląd i doskonały smak.

Optymalne warunki do przechowywania jedzenia zapewniają również czujniki FreshSense. Ich zadaniem jest stały monitoring i regulacja temperatury. W efekcie temperatura we wnętrzu lodówki jest niezmienna, a żywność zachowuje naturalną konsystencję.

Nie tylko Low Frost

Kolejną technologią, która decyduje o efektywnej pracy lodówki, jest LowFrost. System ten ogranicza powstawanie lodu w zamrażarce. Dzięki temu częste rozmrażanie lodówki nie jest konieczne. Zamrażarka robi to na bieżąco.

Na uwagę zasługuje także funkcja Supermrożenie. Jej aktywacja gwarantuje optymalne warunki do mrożenia nowych produktów. Dzięki tej funkcji można szybko schłodzić napoje, co szczególnie przydaje się latem. Z kolei zdolność rozmrażania w tym przypadku to skromne 4,5 kg na 24 godziny.

Łatwy dostęp do jedzenia

Oprócz technologii wpływ na wygodę codziennego użytkowania ma rozmieszczenie półek i szuflad. W modelu Bosch prym wiedzie szuflada BigBox w rozmiarze XXL. Dzięki niej bez trudu schowasz w zamrażarce zapasy mrożonek na cały sezon, a nawet większe produkty, takie jak mrożony tort.

W chłodziarce natomiast wygodę użytkowania gwarantują szklane półki EasyAccess. Dzięki mechanizmowi wysuwania ułatwiają wyjmowanie produktów nawet umieszczonych z tyłu urządzenia.

Dodatkowym ułatwieniem jest oświetlenie LED. Diody oświetlają każdy zakamarek lodówki ciepłym, jednolitym światłem. Co ważne, nie musisz się obawiać, że niespodziewanie odmówią posłuszeństwa. Ten typ oświetlenia cechuje dłuższa żywotność.

Bosch posiada też chromowany stelaż na butelki oraz pojemniki na jajka na drzwiach lodówki. Wygodę użytkowania gwarantują również drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania oraz poziom hałasu – 39 dB. Nie jest to najcichsza lodówka w zestawieniu, ale generowany hałas nie zakłóca spożywania posiłków i odpoczynku w kuchni.

Niedrogi model dla 4-osobowej rodziny

Model Bosch KGV39VWEA to trafiony wybór dla średniej wielkości rodziny. Pojemność całkowita wynosi 343 l, z czego 249 l to pojemność chłodziarki, a 94 l to pojemność zamrażalki. Bosch to też model w klasie energetycznej E, co oznacza roczne zużycie energii na poziomie 233 kWh. Ze względu na biały kolor obudowy pasuje do wystroju zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej kuchni.

Podsumowanie

Planujesz kupić nową lodówkę dla 4-osobowej rodziny? Idealnym rozwiązaniem może być Bosch KGV39VWEA. To dostępna w rozsądnej cenie lodówka, dzięki której warzywa i owoce dłużej zachowują świeżość. Do tego pracuje cicho i ułatwia utrzymanie porządku. W naszej ocenie to opcja, którą warto rozważyć.

Zalety:

 • VitaFresh – szuflada do warzyw i owoców
 • czujniki FreshSense
 • system LowFrost
 • funkcja szybkiego mrożenia
 • szuflada BigBox w zamrażalniku
 • wysuwane półki EasyAccess
 • poziom hałasu – 39 dB
 • dwustronne drzwi
 • pojemność całkowita 343 l
 • klasa energetyczna E
 • atrakcyjna cena lodówki

Wady:

 • brak pełnego systemu No Frost
Lodówka Beko RCNA406I40XBRN

Beko RCNA406I40XBRN

Beko RCNA406I40XBRN to jeden z tych modeli, którego nie mógł pominąć nasz ranking lodówek. Potrafi imitować cykl słońca, aby zachować świeżość produktów na dłużej. Ale jego atutem są też funkcje zapewniające większą energooszczędność oraz czarny kolor obudowy. Dlatego jeżeli szukasz dobrego modelu ze sporą zamrażarką, koniecznie przeczytaj recenzję.

Imitacja cyklu słońca

Model Beko RCNA406I40XBRN to dobrej jakości lodówka z dużą zamrażarką. 109 l pojemności pozwala przygotować większe porcje mrożonego jedzenia. Do wykorzystania masz też 253 l w chłodziarce, co w sumie daje 362 l pojemności.

Lodówka została wyposażona w kilka systemów, które ułatwiają przechowywanie świeżej żywności. Najciekawszym z nich jest HarvestFresh. To innowacyjna szuflada, w której imitowany jest 24-godzinny cykl słońca. Dzięki temu przechowywane owoce czy warzywa są bogate w witaminy A i C, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Niezawodne działanie lodówki

Dużym plusem modelu Beko są dwa oddzielne obiegi chłodzenia NeoFrost. Takie rozwiązanie gwarantuje odpowiednią temperaturę zarówno w chłodziarce, jak i w zamrażalniku. To też najlepszy sposób, aby zapachy żywności nie mieszały się ze sobą. W takiej lodówce bez obaw możesz trzymać mrożoną rybę i sernik.

Innym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę, jest FreezerGuard. Technologia gwarantuje niezawodne działanie zamrażalnika nawet przy -15°C. Dzięki temu dobrze spełnia on swoje zadanie bez względu na niesprzyjającą pogodę.

No Frost i Szybkie mrożenie

Model Beko podobnie jak inne niezawodne lodówki wolnostojące, posiada system No Frost. To najlepszy sposób, aby wyeliminować lód na ściankach i częste rozmrażanie lodówki.

Wśród funkcji wyróżnić możemy szybkie zamrażanie. Jej aktywacja sprawia, że włożenie nowych produktów do zamrażalnika nie wpływa na temperaturę wcześniej zamrożonej żywności.

Mniejszy pobór prądu

Beko RCNA406I40XBRN to wyjątkowo elegancki model dostępny w kolorze czarnym. Urządzenie posiada klasę energetyczną E, co przekłada się na roczne zużycie energii na poziomie 258 kWh.

Warto jednak podkreślić, że lodówka została wyposażona w rozwiązania, które zapewniają większą energooszczędność. To funkcja Eco oraz tryb wakacyjny. Ten drugi wpływa na ekonomiczną pracę urządzenia podczas nieobecności domowników.

Wygodne otwieranie drzwi

Inne zalety modelu to między innymi cicha praca 38 dB oraz dwustronne drzwi. To praktyczne rozwiązanie pozwala dopasować kierunek otwierania drzwi do układu kuchni. Dodatkowo system SmoothFit sprawia, że drzwi otwierają się pod kątem 90 stopni. To zaś ułatwia dostęp do innych kuchennych mebli czy sprzętów.

Wygodne umieszczanie produktów we wnętrzu lodówki gwarantuje natomiast oświetlenie LED oraz półki: 1 metalowa na butelki oraz inne szklane. Możesz bez obaw ustawiać na nich ciężkie naczynia, bo półki zostały wykonane z bezpiecznego szkła. Porządek pozwolą Ci utrzymać również tacka na jajka umieszczona na drzwiach lodówki oraz tacka na lód.

Podsumowanie

Jeśli szukasz niezawodnej lodówki w kolorze czarnym, to ten model jest dla Ciebie. Urządzenie gwarantuje świeżość warzyw i owoców, a dzięki dwóm systemom chłodzenia zapobiega mieszaniu się zapachów. Jest też energooszczędny i elegancki. To wybór, który wart jest swojej ceny.

Zalety:

 • pojemność 362 l
 • szuflada HarvestFresh
 • dwa odrębne obiegi chłodzenia NeoFrost
 • FreezerGuard – niezawodne działanie zamrażarki
 • technologia No Frost
 • funkcja Szybkie mrożenie
 • elegancka, czarna obudowa
 • klasa energetyczna E
 • tryb wakacyjny
 • poziom hałasu 38 dB
 • system SmoothFit – otwieranie drzwi pod kątem 90 stopni

Wady:

 • brak kompresora inwerterowego
Lodówka Amica FK299.2FTZXAA

Amica FK299.2FTZXAA

Wśród najlepszych lodówek wolnostojących nie może zabraknąć Amica FK299.2FTZXAA. To model, który ze względu na niewielkie wymiary, doskonale nadaje się do małych kuchni. Jest przy tym niezwykle funkcjonalny: ułatwia przechowywanie świeżej żywności i eliminuje rozwój bakterii. W naszej recenzji prezentujemy wszystkie zalety, dla których warto go kupić.

Niewielka i ekonomiczna

Amica FK299.2FTZXAA to najmniejsza lodówka w zestawieniu, która bez problemu zmieści się w aneksie kuchennym. Jej pojemność całkowita to zaledwie 250 l, z czego pojemność chłodziarki to 180 l, a pojemność zamrażalnika 70 l. Warto odnotować, że kompaktowe wymiary idą w parze z niskim zużyciem prądu. Lodówka posiada klasę energetyczną E, roczne zużycie energii wynosi 219 kWh. A to w porównaniu do urządzeń o niższej klasie energetycznej nawet o 20% mniej!

Świeżość produktów do 3 razy dłużej

Jedną z największych zalet modelu Amica FK299.2FTZXAA jest system VitControl Plus. System umożliwia ustawienie odpowiedniej wilgotności, do czego służy specjalny suwak. Dodatkowym ułatwieniem jest tacka FreshPad, która zapobiega przywieraniu produktów do dna. Dzięki temu warzywa i owoce zachowują naturalną konsystencję i smak nawet do 3 razy dłużej!

Model lodówki gwarantuje też długotrwałą świeżość mięsa i ryb. Jest to zasługa technologii FreshZone z temperaturą 0-3°. W rezultacie możesz dłużej trzymać wybrane produkty bez obaw o ich jakość.

Praktyczne funkcje

Innym rozwiązaniem ułatwiającym przechowywanie żywności jest Super chłodzenie. Dzięki tej funkcji szybko schłodzisz większą liczbę produktów. A to przełoży się na ich świeżość i pozwoli zachować wartości odżywcze.

Niezwykle przydatna funkcja to też automatyczne odszranianie. Dzięki temu nie musisz rozmrażać i opróżniać chłodziarki, aby pozbyć się szronu. Lodówka zrobi to samoistnie, poprzez zebranie szronu w pojemniku, skąd odparowuje.

Co oczywiste, w prezentowanym modelu nie mogło zabraknąć technologii No Frost. System utrzymuje stały poziom wilgotności w lodówce. Takie rozwiązanie ogranicza powstawanie lodu i zatrzymuje rozwój bakterii. W rezultacie żywność dłużej pozostaje świeża i zdrowa.

Łatwy dostęp do lodówki

Najlepsze modele lodówek są wyposażone w udogodnienia ułatwiające układanie produktów. W modelu Amica nie może być inaczej. Urządzenie posiada praktyczne półki na butelki. Ich dopasowany kształt pozwala w bezpieczny sposób przechowywać ulubione napoje.

Niewielkie produkty bez obaw można umieścić w praktycznych balkonikach (DoorShelf). Trzymane w jednym miejscu są zawsze ręką i gwarantują większy porządek we wnętrzu lodówki.

Ale wygoda użytkowania to też możliwość montażu drzwi z dowolnej strony. Takie rozwiązanie pozwala na swobodny dostęp do wnętrza lodówki i kuchennych mebli. Dodatkowo dzięki oświetleniu LED światło dociera do każdego zakamarka lodówki. W efekcie wyjmowanie produktów jest proste i wygodne.

Bezproblemową obsługę urządzenia zapewnia natomiast SimpleInside Control. Co ciekawe, panel został umieszczony we wnętrzu chłodziarki. Dzięki temu czyszczenie frontu jest jeszcze łatwiejsze

Podsumowanie

Niewielka, ale funkcjonalna tak można najprościej opisać model Amica FK299.2FTZXAA. Dzięki VitControl Plus i FreshZone dłużej zachowuje świeżość produktów żywnościowych. To dobry stosunek ceny do jakości.

Zalety:

 • pojemność całkowita 250 l
 • klasa energetyczna E
 • VitControl Plus – świeżość warzyw i owoców
 • FreshZone do przechowywania mięsa i ryb
 • super chłodzenie
 • funkcja automatycznego odszraniania
 • pełny No Frost
 • DoorShelf – przechowywanie niewielkich produktów
 • sterowanie elektroniczne SimpleInside Control

Wady:

 • poziom hałasu 41 dB
Lodówka Samsung RB36T602DB1

Samsung RB36T602DB1

Ostatni model wybrany przez ranking najlepszych lodówek to Samsung RB36T602DB1. Czyli lodówka z dużym zamrażalnikiem (ponad 100 l pojemności!) i kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Jej atutem jest też kompresor inwerterowy, który odpowiada za długą żywotność urządzenia i niewielki poziom hałasu. Dlatego, jeżeli szukasz dobrej lodówki w kolorze czarnym, zobacz co oferuje ten model.

Duża i ekonomiczna lodówka

Samsung RB36T602DB1 niezawodna lodówka wolnostojąca wyposażona w technologię SpaceMax. Co to znaczy? Dzięki wysokiej skuteczności systemu izolacyjnego ścianki urządzenia są cieńsze. W rezultacie do dyspozycji masz jeszcze więcej przestrzeni do wykorzystania. W sumie jest to aż 365 l, z czego 251 l to pojemność chłodziarki, a 114 l pojemność zamrażalnika.

Co ważne, w tym przypadku duża pojemność łączy się z energooszczędnością. Model posiada klasę energetyczną D, a roczne zużycie energii wynosi zaledwie 208 kWh.

Zapewnia równomierne chłodzenie

Kolejną z zalet chłodziarko-zamrażarki jest system All-Around Cooling. Polega na równomiernym chłodzeniu całej lodówki. Rezultatem są optymalne warunki do przechowywania żywności, która dłużej zachowuje świeżość.

Sporym plusem jest też pełny No Frost. Dzięki tej technologii urządzenie automatycznie usuwa nadmiar wilgoci. To z kolei zapobiega powstawaniu szronu i lodu w jego wnętrzu. Żywność zachowuje wartości odżywcze, a urządzenie jest łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Super szybkie chłodzenie i mrożenie

Co oczywiste, Samsung oferuje również funkcje Cool Power oraz Power Freeze. Czyli super chłodzenie i super mrożenie, które można aktywować za pomocą jednego przycisku! Uruchomienie tej pierwszej skraca czas chłodzenia nawet o 32%! Natomiast Power Freeze pozwala przygotować kostki lodu i zamrozić żywność w czasie nawet o 35% krótszym! Zdolność zamrażania to z kolei 8 kg w ciągu 24 godzin.

Niezawodny kompresor inwerterowy

Samsung RB36T602DB1 to jedno z najbardziej wytrzymałych urządzeń w rankingu lodówek. Model wyposażony w kompresor Digital Inverter wyróżnia się długą żywotnością, a potwierdzeniem tego jest aż 10-letnia gwarancja producenta. Zastosowanie kompresora inwerterowego gwarantuje też cichą pracę, jedyne 35 dB. Tak niski poziom hałasu nie zakłóca domownikom pracy ani odpoczynku w kuchni.

Przechowywanie butelek o różnych kształtach

Poza cichą pracą wpływ na komfort użytkowania mają praktyczne półki. Do dyspozycji masz wielofunkcyjną półkę na wino, która świetnie sprawdza się do przechowywania butelek o niestandardowych kształtach.

Produkty o różnej wielkości możesz też wkładać do półek na drzwiach lodówki. Warto przy tym odnotować, że półki zostały wykonane ze szkła hartowanego. Dzięki temu wytrzymuje je wytrzymałość i odporność na zarysowania.

Plusem modelu Samsung jest też oświetlenie LED oraz płaskie plecy Clean Back. Dzięki metalowemu wykończeniu wpływają na bezpieczeństwo podczas transportu i ułatwiają czyszczenie lodówki. Prostsze utrzymanie lodówki w czystości gwarantuje też wewnętrzny wyświetlacz.

Podsumowanie

Jaką kupić lodówkę do domu? Podczas zakupów warto postawić na sprawdzonego producenta. Model Samsunga jest dostępny w dobrej cenie i oferuje to co najlepsze: długą żywotność, krótsze zamrażanie i pełny No Frost. To cicha lodówka, której zakup da Ci 100% satysfakcji.

Zalety:

 • duża pojemność 365 l brutto
 • SpaceMax – więcej przestrzeni wewnątrz
 • klasa energetyczna D
 • All-Around Cooling – równomierne chłodzenie
 • pełny No Frost
 • Cool Power/Power Freeze – super chłodzenie/super mrożenie.
 • trwały kompresor objęty 10-letnią gwarancją
 • cicha praca – 35 dB
 • płaskie plecy lodówki Clean Back

Wady:

 • brak trybu wakacyjnego

Dlaczego warto zaufać naszym rekomendacjom?

Porównywaniem i analizą modeli lodówek wolnostojących i do zabudowy, zajmujemy się już od wielu lat. Zebrane doświadczenie pozwoliło nam wypracować sprawdzone i powtarzalne metody oceniania lodówek i wyboru najlepszych modeli. Przygotowując najnowszy test lodówek podjęliśmy między innymi następujące kroki:

 • rozmawialiśmy z zaprzyjaźnionymi serwisantami lodówek i pytaliśmy, które modele są najmniej awaryjne
 • kontaktowaliśmy się z wybranymi producentami lodówek
 • szczegółowo przeanalizowaliśmy opinie o lodówkach opublikowane przez użytkowników z sklepach internetowych jak MediaExpert.pl, OleOle.pl czy Euro.com.pl
 • porównaliśmy nasze wybory lodówek z innymi stronami zajmującymi się podobną tematyką
 • przeanalizowaliśmy inne liczące się na świecie rankingi lodówek opublikowane przez Wirecutter, GoodHousekeeping czy brytyjski Which.

Na podstawie jakich kryteriów wybraliśmy polecane lodówki?

 • stosunek ceny lodówki do oferowanych funkcjonalności i jakości wykonania
 • parametry techniczne lodówek takie jak: pojemność, poziom hałasu, obecność systemów NoFrost czy efektywność zamrażania
 • koszt użytkowania obliczony na podstawie klasy energetycznej i rocznego zużycia energii
 • opinie realnych użytkowników lodówek oraz serwisantów
 • dostępność polecanych lodówek z popularnych sklepach internetowych

Zobacz podobne rankingi:

Najczęściej zadawane pytanie dotyczące zakupu nowej lodówki wolnostojącej:

Jaka marka lodówek jest najlepsza?

Niestety nie ma jednej najlepszej pod każdym względem marki lodówek. Posiłkując się raportami przygotowanymi przez J.D Power oraz Puls (Appliance Repair Affordability, Reliability and Seasonality 2019) można uznać marki Samsung, Whirlpool, Bosch oraz LG za godne zaufania. Także w naszym rankingu lodówek to właśnie te marki wiodą prym.

Jaką lodówkę kupić?

Wszystko zależy oczywiście od budżetu jakim dysponujesz. W przedziale 2500 -3000 zł polecamy model Samsung Grand+ RB38T776CB1 lub Bosch KGE49EICP które zajęły odpowiednio pierwszą i drugą pozycję w naszym rankingu. W kwocie około 2000 zł proponowalibyśmy model Whirlpool W7 931T OX H lub Bosch KGV39VWEA. Nieco tańszym ale równie dobrym wyborem może być też Amica FK299.2FTZXAA.

Które lodówki są najcichsze?

Wśród modeli polecanych w rankingu najcichsze lodówki to modele RB38T776CB1 oraz RB36T602DB1 marki Samsung. Generują hałas na poziomie zaledwie 35 dB. To sprawia, że idealnie nadadzą się między innymi do aneksów kuchennych połączonych z salonem.