Zaznacz stronę

Czy smartband działa bez telefonu

Smartbandy, czyli inaczej opaski sportowe to urządzenia, które stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Ich możliwości doceniły przede wszystkim osoby aktywnie uprawiające sport. I to zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy! Możliwości tego urządzenia są dla nich dość interesujące – opaska potrafi dostarczyć wiele istotnych informacji o pracy naszego organizmu podczas treningu i po nim. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie – czy smartband działa bez telefonu? Postaramy się dziś rozwiać wszelkie wątpliwości na temat tych urządzeń!

Czy smartband działa bez telefonu

Czym w ogóle jest smartband?

Smartband to inteligentna opaska sportowa, która dzięki specjalnym czujnikom pozwala śledzić różne parametry pracy organizmu. Jest to doskonałe narzędzie do samotestowania oraz samokontroli. Z tego powodu, szczególnie często wykorzystywana jest przez sportowców. Dzięki niej możesz dostosowywać trening do własnych możliwości oraz śledzić swoje postępy.

Opaska wygląda całkiem niepozornie. Posiada niewielki wyświetlacz oraz bransoletę, wykonaną zazwyczaj z trwałego tworzywa sztucznego. Wygląda trochę jak wersja wąskiego i nowoczesnego zegarka. Nosi się je po prostu na nadgarstku.

Jak działa smartband?

Smartband z pomocą specjalnych czujników umożliwia monitorowanie pracy organizmu. Może to robić nie tylko w trakcie treningu, ale praktycznie przez całą dobę. Wykorzystując opaskę przez cały czas zyskujesz informacje na temat pracy Twojego ciała nie tylko podczas intensywnych ćwiczeń, ale także w trakcie odpoczynku, pracy lub spokojnej aktywności (np. spaceru).

Smartbandy cenione są za ich funkcjonalność, wysoką wytrzymałość (niektóre modele oferują nawet wodoszczelność) oraz wygodę użytkowania. Ich niewielki i ergonomiczny kształt nie stanowi przeszkody nawet podczas uprawiania intensywnych sportów.

Połączenie smartbanda ze smartfonem

Na rynku znajdziesz wiele modeli smartbandów, które oferują możliwość sparowania opaski oraz telefonu. Zazwyczaj odbywa się to poprzez Bluetooth, a oprogramowanie smartbandu współpracuje z systemami iOS oraz Android. Połączyć opaskę z telefonem można tak naprawdę z pomocą kilku kliknięć i po chwili możemy korzystać ze znacznie poszerzonych opcji urządzenia.

Fakt, że opaskę sportową połączyć można ze smartfonem sprawia, że smartbandy znalazły się na celowników u miłośników nowych technologii. W końcu taki funkcjonalny, zaawansowany i niezbyt drogi gadżet to nie lada gratka.

Planujesz zakupy? Sprawdź promocyjne oferty godnych zaufania sklepów:

Inteligentna opaska sportowa bez telefonu?

Wiele osób zastanawia się, czy smartband działa bez telefonu. W końcu miał on zastąpić ciężkiego smartfona podczas uprawiania aktywności fizycznej. Czy zatem bez telefonu będziemy w stanie czerpać korzyści z jego możliwości? Takie pytanie często bywa zadawane na forach internetowych.

Odpowiemy krótko – tak, smartband działa bez telefonu! Każde samodzielne urządzenie posiada własne czujniki, które będą działać niezależnie od tego, czy połączysz się z telefonem za pomocą Bluetooth. A zatem urządzenie będzie wykonywać pomiar niezależnie od telefonu. Na uwagę zasługuje fakt, że inteligentne opaski posiadają własne oprogramowanie. I nawet jeśli nie jest ono zaawansowane i rozbudowane, to bez problemu umożliwi Ci odczyt wyników oraz sprawdzenie mierzonych parametrów.

Smartfon przy smartbandzie pełni funkcję rozszerzającą jego możliwości, nie decyduje jednak o jego pełnej funkcjonalności i nie jest obligatoryjny do korzystania ze smartbandu.

Co może inteligentny zegarek bez telefonu?

Opaskę sportową połączoną ze smartfonem charakteryzuje to, że jej podstawowe możliwości zostają rozszerzone o funkcje aplikacji mobilnej. Wciąż jednak potrafią one zaoferować wiele, nawet bez dostępu do telefonu. To, jakie funkcje posiada smartband sam w sobie zależy od konkretnego modelu.

Sparowanie z telefonem nie jest konieczne, aby sprzęt mierzył pracę serca (pomiar tętna i pulsu), spalone kalorie, długość snu czy poziom stresu. Bez problemu skorzystamy ze stopera, wiele modeli posiada także wbudowany pulsoksymetr, krokomierz, zegarek, pulsometr, budzik czy nawet moduł GPS. W zależności od tego, jak zaawansowaną posiadasz opaskę sportową, możesz nawet widzieć na niej sugestie dotyczące treningu czy zmiany trybu snu. I to również bez telefonu czy dostępu do Internetu!

Warto też zaznaczyć, że gdyby chociażby taki moduł GPS w smartbandzie działał tylko z telefonem to negatywnie wpływałoby to na bezpieczeństwo użytkownika.

W czym pomagają telefony smartbandom?

Zastanawiasz się, że po co w ogóle łączyć smartfon i smartband, skoro opasce telefon nie jest potrzebny do działania? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim, dzięki aplikacji w telefonie łatwiej będzie Ci odczytać wszystkie dane zebrane przez smartband!

Funkcje dostępne na telefonie pozwalają w sposób przejrzysty na sprawdzenie wszystkich pomiarów, zliczenie kroków lub kalorii z różnych okresów czy sprawdzenie postępów, którymi charakteryzują się Twoje treningi w porównaniu do poprzednich. Na samej opasce nie będzie też możliwe czytelne zliczanie statystyk. Jej ekran jest po prostu za mały.

Obecność dodatkowych funkcji

Jak już wiesz, jeśli zdecydujesz się podpiąć swój telefon do smartbanda, zyskasz dodatkowe możliwości. To, jakie dokładnie zależy już od konkretnego urządzenia. Z nowoczesną opaską sportową możesz chociażby odbierać połączenia lub nawet odczytywać wiadomości SMS. Dzięki sparowaniu z aplikacją w telefonie ujrzysz powiadomienia z mediów społecznościowych, możliwe okaże się także wykonywanie połączeń wychodzących.

W najnowszych modelach znajdziesz jeszcze bardziej zaawansowane funkcje! Między innymi będzie to opcja płatności zbliżeniowych za pomocą smartbanda czy nawet zdalne sterowanie aparatem lub rejestrowanie przebytych tras!

Funkcja połączenia z telefonem jest praktyczna. Pamiętaj jednak, że sparowane działanie urządzeń będzie szybciej wyczerpywało ich baterię.

Czym jest smartwatch?

Klasyczny smartwatch to inaczej inteligentny cyfrowy zegarek. Na jego nieco większym, dotykowym ekranie wyświetla się szereg informacji, których treść można dopasować do preferencji użytkownika. Urządzenie to bywa często mylone ze smartbandem. I choć obydwa sprzęty się od siebie różnią, to u smartwatcha i opasek znaleźć można wiele podobnych funkcji.

Zakres działania smartwatchy będzie zależał od konkretnego modelu urządzenia. Podobnie jak smartband, smartwatch umożliwia mierzenie pracy organizmu podczas ćwiczeń lub spoczynku. Urządzenie to wykona pomiary takie jak sprawdzenie tętna, zmierzy puls, wykaże ilość spalonych kalorii itd. Smartwatch sprawdzi się na przykład podczas biegania czy jazdy na rowerze.

Czy smartwatch działa bez telefonu?

Tak, smartwatch działa bez telefonu. Smart-zegarki posiadają własny, zaawansowany system operacyjny. Znajdziesz nawet model wyposażony we własną kartę SIM. Niemniej jednak, w większości przypadków nawet najlepszy smartwatch utraci wiele ze swoich możliwości bez połączenia ze smartfonem.

Inteligentne zegarki zostały po prostu stworzone do tego, aby pracować w połączeniu z telefonami!

Połączenie smartwatchy z telefonem może się okazać praktyczne. Liczne aplikacje mobilne otwierają trochę do ciekawych funkcji. Dzięki temu Twój zegarek może stać się odtwarzaczem muzyki, umożliwi śledzenie przebytej trasy, pozwoli także pracować na połączeniach telefonicznych (odbieranie i dzwonienie). Z łatwością na ekranie zegarka odczytasz nawet całą masę powiadomień. Smartwatch może także posiadać aparat – zrobione przez niego zdjęcia wylądują na smartfonie!

Czy smartwatche są lepsze od smartbandów?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić czy smartwatche są lepsze od opasek sportowych. Zależy to od kwestii indywidualnych. Zakres działania tych urządzeń z pewnością jest większy i stale się rozszerza. Tak jak smartfony, w przypadku smartwatchy często znajdziemy aktualizacje zarówno samych modeli, jak i oprogramowania. Dobry smartwatch, z założenia, ma zadanie rozszerzyć zakres możliwości Twojego smartfona.

Smartbandy są bardziej proste… i to też ma swoją zaletę. Co ważne, są znacznie bardziej wytrzymałe. Zarówno pod kątem konstrukcji i baterii. Nie ulega też wątpliwości, że zakres ich działania w trybie „offline” jest jednocześnie większy niż w przypadku smartwatchy. Jeśli potrzebny Ci wytrzymały , odporny na uszkodzenia i niezbyt drogi gadżet, to dobrym wyborem będzie smartband.

Jak kupić dobry smartband?

W sklepie znajdziesz wiele ciekawych modeli smartbandów. Planujesz zakup smartbanda, ale nie orientujesz się w technologicznych nowościach i nie wiesz jaki model wybrać? Sprawimy, że to zadanie będzie proste! Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking najlepszych smartbandów. Polecamy w nim 7 modeli idealnych dla osób lubujących się w aktywności fizycznej.

A może kupić smartwatcha?

Jeśli zamiast smartbandu zdecydujesz się na zakup smartwatch to koniecznie sprawdź nasze rankingi. Porównaliśmy w nich zarówno najlepsze smartwatche dla kobiet, jaki i smartwatche najcześciej wybierane przez mężczyzn.