Zaznacz stronę

Firma Haier: opinie, produkty, niezawodność

Wybierając sprzęty AGD do naszego domu często kierujemy się nie tylko ceną i właściwościami produktu, ale także samą marką. Ważne są dla nas opinie producentów oraz rekomendacje. Czasami jednak na rynku pojawiają się zupełnie nowe firmy. Jedną z marek, która stosunkowo niedawno zjawiła się na polskim rynku jest Haier. Budzi ona rosnące zainteresowanie klientów. Nazwa „Haier” również obiła Ci się o uszy, ale nie masz pojęcia co to w ogóle za producent? Chcesz mieć pewność, czy warto zaufać tej marce? W dalszej części wpisu sprawdzimy skąd wzięła się marka Haier i jakie produkty ma do zaoferowania!

Opinie o marce Haier

Haier – co to za firma?

Popularne kategorie sprzętów AGD coraz częściej w swoim asortymencie posiadają produkty marki Haier. Producent Haier skupia się właśnie na wytwarzaniu sprzętów do wyposażenia naszego gospodarstwa domowego. Oferta zawiera lodówki, zamrażarki, telewizory, pralki, suszarki i klimatyzatory, elektronikę drobną (np. telefony komórkowe) czy nawet agregaty prądotwórcze.

Haier prowadzi swoją działalność na całym świecie, a ekspansji w pierwszej kolejności dokonał na rynki azjatyckie. Drugim ważnym odbiorcą urządzeń marki jest Europa oraz Stany Zjednoczone. Choć w Polsce marka dopiero pracuje na swoją pozycję, to w skali całego rynku europejskiego udziały firmy Haier w sektorze RTV i AGD wynoszą aż 13%.

Firma Haier – skąd pochodzi?

Ojczyzną marki Haier są Chiny – i to właśnie tam, w Qingdao, w prowincji Szantung, znajduje się główna siedziba przedsiębiorstwa. Producent Haier rozpoczął swoją działalność w 1984 roku, choć same jego początki uznać można za znacznie wcześniejsze. Podwaliny pod istniejące przedsiębiorstwo powstały już w 1920 roku, gdy w Qingdao założono fabrykę lodówek dostarczanych na rynek rodzimy. Niestety, w 1949 r. zakład został skonfiskowany przez komunistyczny rząd Chińskiej Republiki Ludowej.

Niemiecki pierwiastek w produktach Haier

Firmie udało się reaktywować działalność dopiero w latach 80. XX w. jako Qingdao Refrigerator Co. Wówczas do chińskich producentów zwrócił się niemiecki koncern Liebherr, zainteresowany współpracą. To właśnie to tego przedsiębiorstwa nawiązuje obecna nazwa marki. Niemiecki pierwiastek wywarł duży wpływ na firmę Haier i jej rozwój. Niemcy nie tylko dostarczyli do Chin innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale także nowy proces zarządzania jakością. Jak się okazało, pozwoliło to firmie Haier nie tylko dokonać globalnej ekspansji, ale także zadbać o jakość swoich produktów, co wskazują opinie klientów z całego świata.

Planujesz zakupy? Sprawdź promocyjne oferty godnych zaufania sklepów:

Haier, gdzie produkowane są sprzęty tej marki?

Wielu konsumentów zapoznających się dopiero z produktami Haier obawia się zakupu ze względu na pochodzenie marki. Cóż – jak wiemy, chińska produkcja budzi u nas negatywne opinie i skojarzenia. Niemniej jednak należy pamiętać, że samo pochodzenie sprzętów z „Państwa Środka” nie oznacza, że produkt jest złej jakości. Wiele najlepszych urządzeń w skali światowej produkowanych jest również w Chinach.

Urządzenia Haier należą do tych chińskich wyrobów, które cieszą się dobrą opinią. Marka prężnie działa od ponad 40 lat i rozwija się na nowych rynkach. Główny zakład produkcyjny znajduje się w Qingdao, jednakże ze względu na rozwój działalności firma zdecydowała się otworzyć nowe zakłady produkcyjne w innych częściach świata. I tak, pralki ładowane od frontu wytwarzane są we Włoszech w Brugherio, a w tureckim Eskişehir od 2007 produkowane są płyty kuchenne, piekarniki, zmywarki i suszarki. Podmiotem zależnym od firmy Haier jest także włoski producent urządzeń AGD Candy.

Kolejnym dużym krokiem firmy w kierunku rynku europejskiego było otwarcie Centrum B + R w niemieckiej Norymberdze. Produkowana tam będzie klimatyzacja Haier oraz urządzenia grzewcze.

Produkty Haier opinie użytkowników

Producent Haier ma w swojej ofercie całą gamę produktów RTV i AGD. Firma wytwarza lodówki, zamrażarki, zmywarki, płyty kuchenne, klimatyzację, kuchenki mikrofalowe, pralki, suszarki, komputery, telefonu komórkowe, a także aplikacje mobilne typu „smart-home”. Niektóre produkty marki wspierane są też przez oprogramowanie mobilne. Niestety, na razie nie wszystkie sprzęty tej marki są oferowane w Europie. Niemniej jednak, kolejne urządzenia pojawiają się na rynku europejskim coraz częściej.

To, co łączy większość produktów marki Haier to pozytywne opinie użytkowników, wysoka klasa energetyczne, niski poziom hałasu (zwłaszcza w przypadku pralek i lodówek), niewielką awaryjność oraz dobry stosunek jakości do ceny. Wyroby Haier bywają doceniane za funkcjonalność: są nowoczesne i zaawansowane technologiczne, a komfort korzystania z nich spory. Produkty tej marki są wybierane przez konsumentów na całym świecie coraz częściej, przez co można uznać, że liczne internetowe opinie mają odbicie w rzeczywistości. Użytkownicy na forum nierzadko też doceniają współczesny i elegancki design produktów Haier.

A co było oceniane negatywnie? Negatywne komentarze najczęściej dotyczą obsługi klienta, serwisu gwarancyjnego oraz instrukcji w języku polskim (albo ich nie ma, albo są zbyt niedopracowane).

Potrzebne Ci nowe wyposażenie domu i sprzęty Haier Cię zaintrygowały? Znamy odpowiedź na to pytanie! Zobacz które z urządzeń dostępne są na polskim rynku oraz jaki jest ich cennik!

Pralki Haier

Haier produkuje pralki ładowane od frontu. Co przekonuje ludzi do zakupu tego urządzenia? Jak pokazują ostatnie wpisy, jest to przede wszystkim jego klasa energetyczna. Pralka Haier jest urządzeniem ekonomicznym: jest cicha, zużywa mało prądu i mało wody. Obsługa urządzeń jest intuicyjna, a konsumentom podoba się design pralek. Testy wykazały także niezawodność silników inwerterowych w każdym modelu pralki. Pojemność pralki Haier waha się od 6 do 8 kg, a cennik od ok. 1499 zł do 3000 zł, co wypada dość konkurencyjnie w stosunku do innych firm.

Suszarka Haier

Suszarki Haier coraz częściej goszczą w polskich domach! Ten sprzęt w szybki prosty sposób pozwala wysuszyć ubranie! Opinie klientów mówią same za siebie. Wysoka klasa energetyczna, dobra cena (koszt nowej suszarki waha się od 1999 zł do 3299 zł) i szeroki zakres programów suszenia to kolejne aspekty zachęcające do pochylenia się nad ofertą Haier. Niektórym podoba się także wygląd sprzętu. Przed naszą redakcją nie umknęła też jedna istotna informacja. Suszarki Haier wspierane są przez autorską pompę ciepła, co sprawia, że są niezawodne i oszczędzają energię! W pompę Haier wyposażone są praktycznie wszystkie suszarki marki.

Lodówki Haier

Lodówki Haier to przede wszystkim nowoczesne i ekonomiczne sprzęty, kierowane do wymagającego konsumenta. Test urządzeń wykazały wyjątkową niezawodność (porównania do lodówek innych marek takich jak Beko, Siemens czy Electrolux), a pozytywne opinie dają się to tylko potwierdzać. Lodówkę Haier wyposażono w część chłodzącą i zamrażalnik. Ruchome półki i łatwa obsługa gwarantują wysoką wygodę korzystania. Znajdziemy tu innowacyjne rozwiązania, niejeden program chłodzenia, jest też przydatna funkcja no frost. W lodówkach Haier atrakcyjny jest także ich nowoczesny wygląd. Zdobienia ograniczono do minimum, funkcjonalność – zwiększono do maksimum. Do tego lodówka Haier bardzo cicho chodzi.

Kategorie lodówek Haier to lodówki side by side, French Door oraz Multidoor. Cena lodówki? Cennik waha się od 2999 zł do 7499 zł.

Zamrażarka Haier

Lodówka i wbudowana zamrażarka to za mało? Jeśli chcesz zwiększyć swoją pojemność zamrażalnika to Haier oferuje kilka modeli wolnostojących zamrażarek. Łatwo dopasować je do designu lodówki. W przypadku produktów dostępnych w Polsce mamy zamrażarki szufladowe, które nadają się także do zabudowy. Choć typ zamrażarek wolnostojących to w Polsce stosunkowa nowość to praktyczność, dobra klasa energetyczna i pozytywne opinie klientów zachęcają do zakupu kolejne osoby.

A jaka jest cena zamrażarki? Zamrażarka Haier kosztuje ok. 2700 zł.

Klimatyzacja Haier

Firma Haier produkuje także innowacyjne klimatyzatory. W Polsce dopiero się pojawiają i trudniej je dostać niż zamrażarki czy lodówki. Firma w pierwszej kolejności umieściła klimatyzatory w ofercie na rynek amerykański. Jednakże otwarcie nowego centrum w Niemczech pokazuje, że producent Haier planuje rozwój klimatyzacji na Europę! W końcu w USA klimatyzatory są bardzo często wybierane przez klientów!

Co wyróżnia klimatyzację Haier? Marka opatentowała, lepszą od innych firm, technologię filtrów antyalergicznych. Ile kosztuje klimatyzacja Haier? Cennik na rynku polskim nie jest jeszcze dokładne znany, ale można założyć, że średnia cena urządzeń wyniesie ok. 3500 zł.

Pompy ciepła Haier

Pompy ciepła, obok klimatyzacji, to urządzenia które coraz częściej zwracają uwagę polskich konsumentów. Jak wykazują testy, ogrzewanie z pomocą pompy ciepła zdaje się być bardziej ekonomiczne i efektywne niż ogrzewanie gazowe czy piec na paliwo stałe.

Jakie są pompy ciepła Haier – opinie w sieci, podobnie jak w przypadku innych sprzętów, są pozytywne. Firma Haier stara się, aby pompy ciepła były energooszczędne, efektywne i niezawodne. Pytania o cenę pompy? W zależności od modelu, kosztuj eona od 4600 do 14 000 złotych. Sprawia to, że Haier – producent pomp ponownie wypada bardzo korzystnie w porównaniu z konkurencją.

Haier serwis gwarancyjny

O ile ilość pozytywnych opinii o samych produktach Haier pozwala stwierdzić, że są to urządzenia godne uwagi, to już bardziej rozbieżne oceny dotyczyły samego serwisu i obsługi klienta. Zdecydowana większość negatywnych komentarzy oceniała nie samo urządzenie, a właśnie obsługę.

Cóż – jeszcze chwilę temu Haier faktycznie mógł mieć pewne trudności związane z obsługą i serwisowaniem urządzeń. Większość działań odbywała się na odległość. Kilka lat temu marka zdecydowała się jednak zainwestować w stacjonarne lokalizacje w Europie, aby móc być bliżej klienta. Znacznie poprawiło to szybkość i jakość obsługi. Ponadto zachętą dla klientów ma być dodatkowa gwarancja udzielana na część produktów.

Kupuj w zaufanych sklepach

Producent Haier współpracuje obecnie z kilkoma znanymi sklepami działającymi na polskim rynku (m.in. Media Expert czy RTV Euro AGD). Zakup u zaufanego dystrybutora daje pewność, że ewentualna procedura reklamacji przebiegnie szybko i sprawnie.

Należy pamiętać, że duże sklepy nie tylko dbają o zadowolenie klientów, ale też mają rozwiniętą sieć logistyczną i organizacyjną, która umożliwia na sprawny serwis produktów każdej oferowanej przez nich marki. Szukając produktu marki Haier warto odwiedzić strony tych sklepów: ich witryna internetowa zawiera informacje potrzebne klientom: cennik, parametry danego modelu oraz świeże opinie polskich użytkowników.