Zaznacz stronę

Jak zrobić reset zmywarki?

Jeśli Twoja zmywarka uległa awarii, to jednym z rozwiązań problemu może być jej reset. Ta metoda zalecana jest w przypadku zatkania filtra, zanieczyszczenia odpływu lub niewłaściwego poboru wody.

Jak zrobić reset zmywarki? Wiele zależy od modelu urządzenia oraz zaleceń producenta. Najczęściej wystarczy przytrzymać przycisk START oraz dwa pierwsze przyciski programów. Nie jest to jednak regułą. Aby poznać dokładne wytyczne, zobacz jak zresetować modele najpopularniejszych marek zmywarek.

Jak zrobić reset zmywarki

Zazwyczaj zresetowanie sprzętu AGD nie jest kłopotliwe i nie zajmuje wiele czasu. W poradniku wyjaśniamy, w jaki sposób można pozbyć się problemu. Chcesz samodzielnie spróbować i szukasz rozwiązania? Sprawdź, jak wykonać reset w zależności od posiadanego modelu.

Jak zresetować zmywarkę Amica?

Resetowanie zmywarki Amica nie jest skomplikowane i nie powinno zająć Ci wiele czasu. Co musisz zrobić, aby sprzęt ponownie zaczął działać?

Naprawę zacznij od uchylenia drzwiczek i poczekaj, aż ramiona spryskiwaczy przestaną pracować. W kolejnym kroku musisz do końca otworzyć klapę i przytrzymać przez kilka sekund przycisk programu. Sprzęt powinien przejść w stan czuwania. Jeśli tak się stało, ponownie uruchom urządzenie. W ten sposób zakończysz reset zmywarki Amica.

Planujesz zakupy? Sprawdź promocyjne oferty godnych zaufania sklepów:

Jak zresetować zmywarkę Whirlpool?

Chcąc zrobić reset zmywarki Whirlpool, uchyl drzwi i przez kilka sekund wciskaj przycisk RESET lub START. Migająca ikonka powinna zagasnąć. Po zamknięciu drzwi powinieneś usłyszeć dźwięk odpompowywanej wody. Po chwili urządzenie może wrócić do normalnego trybu pracy.

Jak zresetować zmywarkę Bosch?

Od czego zacząć reset zmywarki Bosch? Od włączenia urządzenia. Następnie wciśnij i przytrzymaj przycisk RESET oraz dwa pierwsze przyciski na panelu. Oczywiście, te dwie czynności musisz wykonać jednocześnie.

Czasami resetowanie zmywarki Bosch jest nieco bardziej skomplikowane i niestety czasochłonne. Jeśli na panelu pojawi się kontrolka błąd e15, to do rozwiązania problemu przydatne będą narzędzia.

Potrzebny będzie Ci młotek, śrubokręt, drut instalacyjny, kombinerki i wkręty. Pomocna może być też ściereczka lub papierowe ręczniki. Błąd e15 oznacza bowiem nadmiar wody w środku komory lub zalany sprzęt. Jako przyczynę można wskazać wyciek wody w miejscu złączenia komory i misy spływowej. W rezultacie woda zalewa znajdujące się tam pompki i czujniki.

Błąd e15 jest jedną z najczęściej występujących usterek w zmywarkach Bosch. Jego symbolem jest świecący się na panelu kranik z wodą. Czy można sobie z nim poradzić bez konieczności wzywania fachowca? Jeśli tak, to jak wykonać reset krok po kroku?

Przede wszystkim zarezerwuj sobie kilka godzin na naprawę awarii. Odłącz urządzenie od zasilania i zdemontuj osłony oraz maty. Odłącz wtyczkę z tyłu obudowy i odkręć moduł sterownika. Następnie zachowując ostrożność, zablokuj sprężyny w drzwiach sprzętu.

W kolejnym etapie resetu odwróć zmywarkę. Nie zapominaj o podłożeniu papierowych ręczników! Z urządzenia może w każdej chwili wypłynąć woda. Z pomocą narzędzi wyprostuj zawleczki, które ułatwiają rozdzielenie dna od komory. W ten sposób powinieneś dostać się do misy spływowej, z którą zintegrowana jest uszczelka.

Jeśli dotarłeś do tego miejsca, to pora naprawić uszczelkę. Musisz ją odchylić i delikatnie wsunąć drut instalacyjny. W rezultacie zmniejszysz jej średnicę i usuniesz tzw. luz. W ostatnim etapie skręć wszystkie elementy i włącz zmywarkę. Po ponownym uruchomieniu kranik na panelu zniknął? To znak, że sprzęt działa poprawnie i można kontynuować pracę.

Wiesz, już jak zrobić reset zmywarki i usunąć błąd e15. Jeśli jednak brak Ci wiedzy technicznej i nie czujesz się pewnie, zrezygnuj. Skontaktuj się z fachowcem, który naprawi awarię.

Jak zresetować zmywarkę Beko?

Reset zmywarki BEKO jest bardzo prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wystarczy przez 5 sekund przytrzymać przycisk START. Takie działanie powinno przywrócić normalny tryb pracy sprzętu.

Resetowanie zmywarki innych marek

Reset zmywarki AEG

Jak zrobić reset zmywarki AEG krok po kroku?

Wyłącz sprzęt i odłącz z sieci kabel zasilający. Zostaw go na 20 minut. Po tym czasie ponownie uruchom urządzenie. Dla większego bezpieczeństwa możesz powtórzyć tę czynność kilka razy. Takie działanie powinno usunąć usterkę.

Jeśli jednak mimo prób, nadal występuje błąd, to sprawdź, z czego wynika ta sytuacja. Prawdopodobnie przyczyną awarii sprzętu jest wadliwe działanie pompy spustowej. Niewykluczone, że sprzęt nie chce działać ze względu na znajdujące się w środku zanieczyszczenia.

Reset zmywarki Hotpoint

Jak przeprowadzić reset zmywarki marki Hotpoint? Odpowiedź jest dosyć prosta.

Jeśli sprzęt jest włączony, wciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund przycisk P. Po tym czasie powinieneś usłyszeć sygnał dźwiękowy, a kontrolki powinny zgasnąć. Jeśli tak się stało, wyłącz urządzenie i odczekaj chwilę. Po kilku minutach ponownie uruchom zmywarkę, wybierając właściwy program zmywania.

Pozostałe marki zmywarek

Jeśli jesteś posiadaczem innego modelu zmywarki, to koniecznie zapoznaj się instrukcją obsługi. Co ważne, znajdziesz w niej nie tylko sposób wykonania resetu, ale również wyjaśnienia kodów błędów.

Jeśli jednak nie masz pewności, co jest przyczyną błędu, nie ryzykuj! Wezwij fachowca. Podobnie w sytuacji, gdy nie wiesz, jakie są metody jego usunięcia. Dzięki temu unikniesz poważniejszej awarii, a co za tym idzie dodatkowych kosztów.

Wykonanie resetu zmywarki zaleca się nie tylko w przypadku usterki urządzenia. Równie dobrze możesz to zrobić, gdy wybierzesz niewłaściwy program zmywania. Lub, gdy urządzenie nie chce się uruchomić. Wiedza ta może Ci się przydać szczególnie w pierwszych dniach pracy urządzenia. Dzięki temu sprzęt dobrze spełni swoje zadanie i dokładnie rozprawi się ze stertą brudnych naczyń.