Zaznacz stronę

Kule do suszarki. Do czego służą i jak działają?

Kule do suszarki to proste rozwiązanie, które usprawnia proces suszenia. Łatwe w użyciu i w 100% bezpieczne, mogą zastąpić płyn do zmiękczania ubrań. Dzięki nim pranie staje się przyjemne w dotyku, jest pozbawione zagnieceń i dobrze wygląda.

Nic więc dziwnego, że piłeczki są coraz chętniej wybierane przez użytkowników. Wystarczy umieścić je w suszarce i zobaczyć, jak działają! Przeczytaj nasz tekst, a dowiesz się, jak z ich pomocą jeszcze efektywniej suszyć ubrania!

Do czego służą kule do suszarki

Co dają kule do suszarki?

Kule do suszarki pozytywnie wpływają na proces suszenia. W jaki sposób? Ich zastosowanie sprawia, że powietrze swobodnie krąży w suszarce i dociera nawet do trudno dostępnych zakamarków. To z kolei pozwala dokładnie suszyć tkaniny. Zastosowanie kul sprawia więc, że ubranie jest suche nawet w tych miejscach, które zazwyczaj pozostają mokre. Suszenie jest po prostu efektywniejsze.

Kule skracają również czas pracy sprzętu. Ich zastosowanie pozwala na skrócenie procesu suszenia nawet o 25%! To z kolei wpływa na oszczędność energii elektrycznej i pieniędzy. A to jedna z ich największych zalet! Szczególnie w przypadku, gdy pralka i suszarka w naszym domu są non stop w użyciu.

Korzystanie z kul wpływa też na jakość tkanin. Piłeczki w suszarce obijają się o siebie, rozmiękczając pranie. W efekcie ubrania stają się przyjemne w dotyku, miękkie i nie mechacą się… I to nawet wtedy, gdy zapomnimy o dodaniu płynu zmiękczającego do prania! Co ważne, piłeczki nadają się do wszystkich rodzajów materiałów. Nawet tych delikatnych! Dodatkowo niektóre z nich można nasączyć olejkami eterycznymi, aby pranie stało się pachnące.

Kolejną z zalet stosowania kul jest brak środków chemicznych. To produkty w 100% naturalne, a więc bezpieczne dla wrażliwej skóry. Z tego powodu piłki do suszarki są świetnym rozwiązaniem na przykład dla alergików. W przypadku uczulenia na detergenty mogą z powodzeniem zastąpić płyn zmiękczający w pralce.

Jak używać kulek do suszarki?

Korzystanie z kul jest bardzo proste i w każdym przypadku wygląda podobnie. Wystarczy piłeczki włożyć do bębna i uruchomić program suszenia. W trakcie wirowania piłki rozdzielą się i obijając się o siebie, wyprostują materiał. W efekcie tkaniny będą mniej wygniecione, a prasowanie krótsze.

Planujesz zakupy? Sprawdź promocyjne oferty godnych zaufania sklepów:

Jakie kule do suszarki są najlepsze?

Na rynku jest wiele produktów, które sprawdzają się w podczas procesu suszenia. Ze względu na korzyści, jakie oferują, warto je przetestować. Tym bardziej że są łatwo dostępne, a ich koszt jest zazwyczaj niewielki.

Wybierając produkty, kierowaliśmy się opiniami użytkowników, ceną i skutecznością działania. Na szczególną uwagę zasługują:

Bardzo dobre kule do suszarki SCANPART Wełna 1140000013 3 szt. Wykonane z owczej wełny naturalnie suszą pranie i skracają czas suszenia aż o 25%! Równocześnie zapobiegają mechaceniu tkanin bez stosowania płynu zmiękczającego w pralce.

Kolejny produkt to przykład wysokiej jakości w dobrej cenie. Mowa o kulach do suszarki XAVAX 001110130000 (2 szt.). Uniwersalne kule zastępują płyn zmiękczający, pozostawiając miękkie, delikatne pranie. Można je stosować wielokrotnie w zależności od potrzeb.

Meliconi 2szt Bucato Soft Kule Zmiękczające Pranie Do Suszarek Bębnowych posiadają specjalne wypustki. Dzięki temu zapobiegają splątaniu ubrań w czasie prania i wygładzają tkaniny. Ponadto są bezpieczne dla alergików.

Piłeczki do suszarki to niedrogi gadżet, który opłaca się kupić. Przyspieszają suszenie prania, pozwalając na większą oszczędność czasu i energii. Po ich zastosowaniu ubrania są delikatne, nie mechacą się i nie wymagają długotrwałego prasowania. Ponadto piłeczki świetnie sprawdzają się w przypadku różnych alergii skórnych. Można je stosować zamiast płynu zmiękczającego z równie dobrymi efektami. W zależności od rodzaju kul można je nasączyć olejkami eterycznymi, aby ubranie stało się pachnące.

Szukasz dobrego sprzętu AGD? Sprawdź ranking suszarek do prania, czyli zestawienie najlepszych modeli na rynku!

A może pralka i suszarka w jednym? Zobacz nasz ranking pralko suszarek i wybierz model do swojego domu!