Zaznacz stronę

Lodówki do zabudowy ranking 2024

Ranking lodówek pod zabudowę to zestawienie najlepszych modeli do zabudowy. To wysokiej klasy urządzenia, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ułatwiają przechowywanie żywności, a w efekcie dbają o ich świeżość.

Tworząc ranking, wzięliśmy pod lupę najważniejsze cechy lodówki, takie jak: pojemność, klasa energetyczna, emitowany hałas czy zdolność zamrażania. Bo to na pewno je różni. Tym, co je łączy jest niezawodność i funkcjonalność.

Dlatego, jeśli szukasz urządzenia do swojej kuchni, to weź pod uwagę nasze zestawienie. Odpowiedź na pytanie „Jaka lodówka do zabudowy będzie najlepsza?” jest na wyciągnięcie ręki.

Ranking lodówek do zabudowy

Ranking lodówek do zabudowy 2024

Lodówka do zabudowy Samsung BRB260089WW

Samsung BRB260089WW to w opinii wielu konsumentów najlepsza lodówka do zabudowy z systemem No Frost. Dzięki technologii Twin Cooling Plus gwarantuje optymalną temperaturę wewnątrz chłodziarki. Dodatkowo z pomocą technologii CoolSelect Plus może być przekształcona w zamrażarkę. Lodówka Samsung BRB260089WW może też poszczycić się nowoczesnym kompresorem Digital Inverter. Gwarantuje on nie tylko niskie roczne zużycie energii, ale też cichą pracę urządzenia.

Lodówka do zabudowy Amica BK3245.6DFOMAA

Drugą najlepszą lodówką do zabudowy wskazaną przez ranking jest Amica BK3245.6DFOMAA. Lodówka została wyposażona w CoolManagment System, który gwarantuje optymalny poziom temperatury i wilgotności. Dodatkowo wpływ na świeżość przechowywanej żywności (i na brak szronu) ma system Total No Frost. Prezentowany model posiada wewnętrzny panel sterowania z wyświetlaczem oraz alarm otwartych drzwi. Wyróżnia go niski poziom hałasu, tylko 39 dB.

Lodówka do zabudowy Samsung BRB260030WW

Kolejny model lodówki pod zabudowę, który chcemy zarekomendować, to Samsung BRB260030W. Dzięki systemowi All Around Cooling równomiernie chłodzi całą przestrzeń w lodówce. Ponadto przechowywanie produktów ułatwiają funkcje: Szybkie chłodzenie i Szybkie zamrażanie. Ale wpływ na wysokie miejsce w rankingu ma również technologia Space Max. Dzięki niej lodówka Samsung może poszczycić się większą pojemnością, podczas gdy wymiary zewnętrzne pozostają bez zmian.

Lodówka do zabudowy Bosch KIV87NSF0

Wśród najlepszych lodówek do zabudowy warto wziąć pod uwagę Bosch KIV87NSF0. To sprzęt, który cechuje spora pojemność, aż 270 litrów. Urządzenie zostało wyposażone w czujniki FreshSense, które monitorują i regulują poziom temperatury. Dodatkowo wpływ na pracę urządzenia ma technologia LowFrost, która spowalnia tworzenie się lodu na ściankach. Komfortową obsługę gwarantuje cyfrowy wyświetlacz oraz oświetlenie LED. Roczne zużycie energii w przypadku tego modelu wynosi 277 kWh.

Zobacz oferty:
Lodówka do zabudowy Whirlpool ART 6711 SF2

Whirlpool ART 6711 SF2 to model lodówki do zabudowy, którego pojemność całkowita wynosi aż 273 litry. Został wyposażony w system 6-ty Zmysł Fresh Control, który utrzymuje optymalny poziom temperatury i wilgotności. Dodatkowo Less Frost zapobiega gromadzeniu się lodu i szronu. Urządzenie jest bardzo ciche, generuje hałas na poziomie 35 dB. Jego zaletą jest też szuflada FreshBox przeznaczona do przechowywania owoców i warzyw oraz specjalny kosz i separator na butelki.

Lodówka do zabudowy Beko BCNA275E32SN

Jedną z lepszych lodówek do zabudowy polecanych przez nasz ranking jest model Beko BCNA275E32SN. Jego unikalną zaletą jest technologia HarvestFresh, która polega na imitowaniu 24-godzinnego cyklu słońca. Dzięki temu przechowywane owoce i warzywa dłużej zachowują witaminy A i C. Model został również wyposażony w dwa oddzielne systemy NeoFrost, które zapobiegają odkładaniu się lodu i szronu. Pojemność całkowita urządzenia wynosi 254 litry, roczne zużycie energii to 281 kWh.

Zobacz oferty:
Lodówka do zabudowy Electrolux LNT3LF14S

Electrolux LNT3LF14S to lodówka do zabudowy z technologią ColdSense. Oznacza to, że specjalne czujniki monitorują i dopasowują temperaturę do optymalnych wartości. Wpływ na jakość produktów mają również funkcje FastFreeze (Szybkie zamrażanie) oraz Action Cool (Szybkie mrożenie). Zaletą urządzenia jest system LowFrost, który chroni lodówkę przed osadzającym się szronem. Prezentowana lodówka generuje hałas na poziomie 35 dB, jej roczne zużycie energii wynosi 253 kWh.

Poszukiwania sprzętu zacząłeś od wpisania hasła „lodówki do zabudowy -ranking”? To dobry krok! Teraz czas na podsumowanie!

W naszym poradniku zakupowym prezentujemy najważniejsze funkcje, którymi mogą się poszczycić topowe modele. Pod lupę bierzemy pojemność, poziom hałasu oraz rozwiązania, które mają wpływ na ogólny komfort użytkowania. W końcu sprawdzamy ceny dostępnych na rynku urządzeń. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy i sprawdź, jak wybrać lodówkę do zabudowy z gwarancją 100% satysfakcji.

Lodówki do zabudowy ranking

  1. Samsung BRB260089WW
  2. Amica BK3245.6DFOMAA
  3. Samsung BRB260030WW
  4. Bosch KIV87NSF0
  5. Whirlpool ART 6711 SF2
  6. Beko BCNA275E32SN
  7. Electrolux LNT3LF14S

Najlepsze lodówki do zabudowy. Recenzje topowych modeli

Lodówka do zabudowy Samsung BRB260089WW

Samsung BRB260089WW

Samsung BRB260089WW to bezapelacyjnie najlepsza lodówka do zabudowy w rankingu. O jej wygranej zdecydowały nie tylko nowoczesne technologie, ale też praktyczne rozwiązania, które pozwalają utrzymać porządek w lodówce. Zobacz, za co dokładnie, chwalą ten model konsumenci.

Przede wszystkim technologia

Prezentowana lodówka do zabudowy została wyposażona w innowacyjne rozwiązania, które zapewnią bezpieczne przechowywanie żywności. Jednym z nich jest technologia Twin Cooling Plus, która gwarantuje optymalną temperaturę wewnątrz lodówki. Dzięki temu zapobiega nie tylko mieszaniu się zapachów, ale też chroni żywność z chłodziarki przed wysychaniem. A tym samym, przedłuża jej przydatność do spożycia.

Innym rozwiązaniem, bez którego nie mogą się obyć najlepsze lodówki, jest No Frost. To technologia, która zapobiega odkładaniu się szronu i lodu na ściankach urządzenia. No Frost pomaga też zwiększyć trwałość systemu chłodzącego.

Jednak my od najlepszej lodówki w rankingu wymagamy więcej! Dlatego model Samsung BRB260089WW został wyposażony system ułatwiający równomierne chłodzenie (All Around Cooling) oraz w strefę CoolSelect Plus. Co znaczy to drugie?

A no to, że wystarczy jedno dotknięcie, by przekształcić ją w zamrażarkę (-23 do – 15 stopni) lub w komorę o wyższej temperaturze. Takie rozwiązanie umożliwia przechowywanie produktów spożywczych w optymalnych warunkach. Dodatkowo lodówka posiada specjalną szufladę do przechowywania mięsa i ryb (Fresh Zone).

Dobrze zagospodarowana przestrzeń

Jednak technologia to nie wszystko! Dlatego ranking lodówek do zabudowy wskazał lidera również ze względu na łatwy dostęp do produktów.

Lodówka posiada pojemnik Take-out Tray, dzięki czemu najczęściej wybierane składniki są zawsze pod ręką. Co ważne, pojemnik można wysuwać lub wyjmować w całości, jeśli potrzebujemy wyjąć kilka produktów naraz.

Podobnym rozwiązaniem, tyle że zastosowanym w zamrażarce, jest półka Easy Slide. Półkę można bez problemu wysunąć, co ułatwia wyjmowanie ułożonych z tyłu produktów.

Niskie zużycie energii

Model cechuje klasa energetyczna E. Niskie zużycie energii (186 kWh/rok) gwarantuje kompresor Digital Inverter. Kompresor dopasowuje prędkość działania do zapotrzebowania na chłodzenie. W ten sposób nie tylko zużywa mniej energii, ale też ciszej pracuje i wolniej się zużywa. Potwierdzeniem tego jest 10-letnia gwarancja, jaką jest objęty ten element lodówki.

Na koniec warto nadmienić, że ten model lodówki do zabudowy ma łączną pojemność 265 litrów (brutto), z czego 191 l to część przeznaczona dla chłodziarki. Zdolność zamrażania to 9 kg w ciągu 24 godzin.

Zalety:

  • Twin Cooling Plus – dwa niezależne obiegi powietrza
  • system No Frost
  • możliwość zamiany zamrażalnika w lodówkę
  • szuflada do mięsa i ryb
  • zdolność zamrażania -9 kg w czasie 24 godzin

Wady:

  • spora cena urządzenia
Lodówka do zabudowy Amica BK3245.6DFOMAA

Amica BK3245.6DFOMAA

Amica BK3245.6DFOMAA to lodówka pod zabudowę Total No Frost, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Gwarantuje stałą temperaturę wewnątrz, co wpływa na świeżość przechowywanych produktów. Jest też wygodna w obsłudze, energooszczędna i wyjątkowo cicha.

Optymalna temperatura

Amica BK3245.6DFOMAA to tak dobry sprzęt, że nasz ranking nie mógł go pominąć. Tym, co przesądziło o jego wyróżnieniu, jest CoolManagment System. Czyli technologia, która zapewnia optymalny poziom temperatury i wilgotności w różnych częściach lodówki. W efekcie gwarantuje idealne warunki do przechowywania żywności, tym samym dbając o ich świeżość.

Poziom temperatury oraz wilgotności możemy oddzielnie ustawić w komorze chłodziarki i zamrażarki i w specjalnej szufladzie AdaptZone. Jest to najlepsze miejsce do przechowywania wymagających produktów. Możesz w niej ustawić temperaturę w zakresie od – 3 do 3 stopni Celsjusza.

Dodatkowo wpływ na stabilny poziom temperatury ma metalowa płytka umieszczona na tylnej ścianie lodówki. Nie bez znaczenia jest też AirFlow. Jest to system, który utrzymuje stałą cyrkulację powietrza i w efekcie zapewnia jednakową temperaturę we wnętrzu chłodziarki.

Właściwe przechowywanie owoców i warzyw

Amica BK3245.6DFOMAA to lodówka do zabudowy z systemem Total NoFrost. Oznacza to, że utrzymuje stały poziom wilgotności wewnątrz. Dzięki temu masz problem szronu z głowy i możesz zapomnieć o konieczności rozmrażania sprzętu. Ale to jeszcze nie wszystko.

Bo jeśli w lodówce chcesz przechowywać owoce i warzywa, to niezastąpiony będzie regulator poziomu wilgotności. Dzięki temu będziesz mógł dłużej cieszyć się doskonałym smakiem zdrowych przekąsek.

Ponadto do lodówek Amica dołączona jest dwustronna bambusowa deska. To doskonała podstawka do przechowywania wina, piwa bądź serów. Jeśli przykryjesz ją pokrywką, to sery dłużej zachowają świeżość, a ich zapach nie rozprzestrzeni się po wnętrzu chłodziarki.

Cicha praca lodówki

Amica BK3245.6DFOMAA to model, którego pojemność całkowita wynosi 244 litry, przy czym pojemność chłodziarki to 177 litrów. Cicho pracuje, poziom hałasu wynosi zaledwie 39 dB. Jest to zasługa kompresora inwerterowego, który również odpowiada za niskie roczne zużycie energii. Klasa energetyczna to E.

W przypadku najlepszych lodówek komfort użytkowania to podstawa. Model Amica umożliwia zmianę kierunku otwierania drzwi, ponadto jest wyposażony w alarm otwartych drzwi. Zmianę ustawień umożliwia z kolei panel sterowania z wyświetlaczem LED, który jest umieszczony wewnątrz lodówki.

Zalety:

  • ustawienie optymalnej temperatury i wilgotności
  • szuflada AdaptZone dla wymagających produktów
  • pojemność chłodziarki – 177 litrów
  • niskie roczne zużycie energii
  • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi

Wady:

  • zdolność zamrażania – 3,5 kg w czasie 24 godzin
Lodówka do zabudowy Samsung BRB260030WW

Samsung BRB260030WW

Wśród trzech najlepszych lodówek ostatni na podium znalazł się model Samsung BRB260030WW. Jego najważniejsze cechy to równomierne chłodzenie oraz spora pojemność. Jak wypada w porównaniu do numeru jeden w rankingu? Zobacz naszą recenzję.

Świeże produkty na dłużej

Samsung BRB260030WW to wysokiej klasy lodówka do zabudowy No Frost. Model został wyposażony z system All Around Cooling, który zapewnia równomierne chłodzenie każdej części chłodziarki. Dwa czujniki monitorują wahania temperatury. Dodatkowo chłodne powietrze jest nawiewane na każdym poziomie, co pozwala dłużej utrzymać świeżość produktów.

Ale apetyczne i świeże produkty to też zasługa systemu No Frost. Technologia zapobiega osadzaniu się lodu i szronu wewnątrz urządzenia. W rezultacie żywność zachowuje swój naturalny kolor i smak oraz wartości odżywcze. A Ty możesz wykreślić z listy domowych obowiązków konieczność rozmrażania sprzętu.

Inną przydatną funkcją jest Power Freeze, czyli szybkie zamrażanie. Wystarczy przez 3 sekundy przytrzymać odpowiedni przycisk, aby przyspieszyć zamrażanie dużej ilości produktów. Z kolei szybkie schładzanie zapewni funkcja Power Cool.

Jeszcze więcej miejsca w środku

Samsung BRB260030WW to jedna z tych lodówek do zabudowy, w której zmieścisz dużo więcej niż myślisz.

Jest to zasługa innowacyjnej technologii Space Max. Jest to rozwiązanie stosowane w lodówkach do zabudowy Samsung i polega na redukcji grubości ścianek urządzenia. Oznacza to, że wymiary zewnętrze pozostają te same, ale zwiększa się pojemność lodówki. W przypadku tego modelu jest to aż 270 litrów, z czego 196 litrów dotyczy chłodziarki. Jednak pamiętaj, że jest to pojemność brutto.

Komfortowa obsługa

Samsung niejednokrotnie udowodnił, że jego urządzenia cechuje wysoka funkcjonalność. W przypadku modelu BRB260030WW wszystko to, czego potrzebujesz, masz zawsze pod ręką. Półka Easy Slide we wnętrzu zamrażarki pozwala w łatwy sposób wyjąć głębiej ułożone produkty.

Dodatkowo możesz dowolnie ustawiać półki na drzwiach lodówki, a praktyczne szuflady w zamrażarce ułatwią Ci przechowywanie zamrożonej żywności. Nie mówiąc o specjalnie wyprofilowanej półce na wino, która ułatwi ustawianie trunków w lodówce.

Co istotne, wszystkie półki w tym modelu zostały wykonane ze szkła hartowanego. Oznacza to, że są wytrzymałe na duże obciążania i dużo łatwiej je czyścić.

Zalety:

  • All Around Cooling – równomierne chłodzenie
  • technologia No Frost
  • spora pojemność urządzenia -270 litrów
  • technologia Space Max
  • półki ze szkła hartowanego

Wady:

  • brak szuflady do przechowywania wymagających produktów
Lodówka do zabudowy Bosch KIV87NSF0

Bosch KIV87NSF0

Bosch KIV87NSF0 to model lodówki do zabudowy, który znalazł się tuż poza podium… ale i tak warto rozważyć jego zakup. Został wyposażony w systemy umożliwiające stały monitoring i regulację temperatury. Ponadto jego dużym plusem jest pojemność.

Stała temperatura

Bosch KIV87NSF0 to dobra lodówka do zabudowy, która zapewnia optymalne warunki przechowywania żywności. Czujniki FreshSense non stop monitorują i regulują temperaturę wewnątrz i na zewnątrz chłodziarki. W rezultacie żywność zachowuje nie tylko świeżość i smak, ale również właściwą konsystencję.

Inną technologią, wykorzystaną w modelu Bosch, jest EcoAirflow. System sprawia, że temperatura i wilgotność są równomiernie rozłożone w całej lodówce.

A co w takim razie z nowymi produktami, które mogą podnieść wartość temperatury wewnątrz? Tutaj niezastąpiona będzie funkcja Super mrożenie. Dzięki niej dokładana żywność zostanie szybko zamrożona, bez wpływu na pozostałą zawartość zamrażarki.

Szuflady o dużej pojemności

Bosch KIV87NSF0 to jedna z większych lodówek do zabudowy w rankingu. Jej pojemność całkowita wynosi aż 270 litrów, z czego 70 litrów dotyczy zamrażarki. Jest więc to sprzęt, który doskonale sprawdzi się w większym gospodarstwie domowym.

Przechowywanie świeżej żywności ułatwia duża szuflada z falowanym dnem MultiBox XXL. Możesz tam zmieścić warzywa i owoce dla całej rodziny. A w przypadku mrożonek idealnie sprawdzi się szuflada BigBox. Jest tak duża, że bez trudu zmieścisz w niej nawet tort urodzinowy.

Mówiąc o zamrażarce, nie możemy pominąć technologii LowFrost. To system odprowadzania wilgoci, dzięki czemu warstwa lodu tworzy się dużo wolniej. W efekcie zamrażarka nie wymaga tak częstego rozmrażania, jak ma to miejsce w przypadku prostszych modeli. Jeśli chodzi o zdolność zamrażania, to jest to skromne 3,2 kg w ciągu 24 godzin.

Praktyczne udogodnienia

Lodówka do zabudowy Bosch oprócz przydatnych funkcji, posiada również rozwiązania, które wpływają na jej komfortową obsługę.

Jest to między innymi oświetlenie LED w chłodziarce, cyfrowy wyświetlacz oraz możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. A dla roztargnionych – alarm otwartych drzwi.

Model cechuje się również cichą pracą. Generowany poziom hałasu wynosi 39 dB, co nie zakłóca wykonywania domowych obowiązków. Jeśli chodzi o średnie roczne zużycie energii, to jest to 270 kWh, klasa energetyczna to F.

Zalety:

  • stała regulacja temperatury (FreshSense)
  • funkcja Supermrożenie
  • dwie duże szuflady: MultiBox XLL oraz BigBox
  • rzadsze rozmrażanie dzięki funkcji LowFrost
  • wygodna w obsłudze: cyfrowy wyświetlacz i oświetlenie LED

Wady:

  • brak systemu No Frost
Lodówka do zabudowy Whirlpool ART 6711 SF2

Whirlpool ART 6711 SF2

Nie bez powodu ranking lodówek do zabudowy uwzględnił na piątym miejscu model Whirlpool ART 6711 SF2. Prezentowane urządzenie doskonale sprawdzi się w większych gospodarstwach domowych, choć duża pojemność całkowita to dopiero początek jego zalet. Sprawdźmy dokładnie, co jeszcze oferuje.

Ogranicza straty energii

Whirlpool ART 6711 SF2 to lodówka do zabudowy, za którą stoi uznany producent sprzętów AGD. Została wyposażona w system 6-ty Zmysł Fresh Control, który reguluje poziom temperatury i wilgotności. Dzięki temu możesz cieszyć się świeżością przechowywanych produktów. I to nawet do 4 razy dłużej!

Dodatkowo system EnergySaving pomaga szybko odzyskać optymalny poziom temperatury. A w rezultacie ograniczyć straty energii i w odczuwalny sposób zmniejszyć rachunki za prąd.

Wpływ na pracę urządzenia ma również technologia Less Frost. W tym przypadku producent nie umieścił parownika między szufladami, ale wokół komory zamrażalnika. To zaś zapobiega powstawaniu i gromadzeniu się lodu i szronu. A w rezultacie – gwarantuje naturalny smak i wygląd przechowywanych produktów.

Optymalnie zagospodarowana przestrzeń

Rzut okiem wystarczy i już wiesz: model Whirlpool ART 6711 SF2 to naprawdę duża lodówka do zabudowy. Jej pojemność całkowita wynosi aż 273 litry (przy czym sama pojemność chłodziarki wynosi 195 litrów), co czyni ją największym modelem w rankingu. I najlepszym rozwiązaniem dla dużej rodziny. Dodatkowo przechowywanie żywności i butelek ułatwia optymalne zagospodarowanie przestrzeni.

Do dyspozycji masz szufladę FreshBox, idealną na świeże owoce i warzywa. Do tego dochodzą praktyczne balkoniki, które ułatwią przechowywanie niewielkich produktów. Plusem wyposażenia jest też półka na nabiał, która zapobiega mieszaniu się zapachów. Drugi plus należy się za separator butelek oraz specjalny kosz na butelki do bezpiecznego przechowywania napojów.

Co istotne, oświetlenie LED sprawia, że wszystkie produkty są równomiernie oświetlone. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość dwustronnego montażu drzwi.

Emitowany hałas tylko 35 dB

Whirlpool ART – 6711 SF2 to też cicha lodówka do zabudowy. Poziom hałasu wynosi zaledwie 35 dB, co oznacza, że ma szansę stać się jednym z najcichszych domowych sprzętów.

Whirlpool cechuje też niskie roczne zużycie energii na poziomie 226 kWh i klasa energetyczna E. Urządzenie jest dostępne w kolorze białym.

Zalety:

  • 6-ty Zmysł Fresh Control gwarantuje stałą regulację temperatury
  • EnergySaving ogranicza straty energii
  • Less Frost zapobiega odkładaniu się lodu
  • duża pojemność całkowita – 273 litry
  • optymalnie zagospodarowana przestrzeń

Wady:

  • brak funkcji szybkiego zamrażania
Lodówka do zabudowy Beko BCNA275E32SN

Beko BCNA275E32SN

Lodówka BEKO BCNA275E32SN to dostępna w całkiem niezłej cenie lodówka pod zabudowę No Frost. Chroni produkty spożywcze przed osadzaniem się szronu i zapobiega mieszaniu się zapachów. A w wakacje gwarantuje jeszcze większą oszczędność energii.

Więcej witaminy A i C

Jest co najmniej kilka powodów, dla których model BEKO BCNA275E32SN został uwzględniony przez ranking lodówek do zabudowy.

Przede wszystkim jest to innowacyjna technologia HarvestFresh. To imitowanie 24-godzinnego cyklu słońca z wykorzystaniem światła w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym. Takie rozwiązanie pozwala dłużej zachować witaminy A i C w przechowywanych owocach i warzywach.

Ponadto model został wyposażony w technologię NeoFrost. Jej zastosowanie chroni zarówno żywność, jak i wnętrze przed gromadzeniem się szronu i lodu. A to w widoczny sposób wpływa na świeżość przechowywanej żywności.

Co istotne, model Beko posiada dwa odrębne systemy NeoFrost. Dzięki temu masz pewność, że w każdej komorze jest optymalny przepływ powietrza, a zapachy się ze sobą nie mieszają.

Przydatne funkcje

Lista udogodnień zastosowanych w modelu Beko nie ogranicza się do omówionych technologii. Właściwe przechowywanie produktów zapewnią funkcje Szybkie chłodzenie i Szybkie zamrażanie.

Kolejnym plusem jest niezwykle praktyczny tryb wakacyjny. To funkcja, która pozwala oszczędzić energię podczas dłuższej nieobecności domowników. Polega na tym, że temperatura w chłodziarce jest wyższa niż zazwyczaj, natomiast zamrażarka pracuje bez zmian. W rezultacie urządzenie zużywa mniej prądu, co znajduje odzwierciedlenie w niższych rachunkach.

Wpływ na codzienną komfortową obsługę ma oświetlenie Led Illumination. Czyli listwy LED zamontowane u szczytu oraz na ścianie bocznej. Dzięki nim bez trudu możesz znaleźć potrzebne Ci produkty.

Lodówka do zabudowy

Lodówka do zabudowy Beko zdecydowanie nie należy do największych sprzętów w rankingu. Pojemność całkowita wynosi 254 litry, przy czym pojemność chłodziarki to 185 litrów. Jest to dobra opcja dla kilkuosobowej rodziny.

Jeśli chodzi o inne parametry, to i tu Beko wypada przyzwoicie. Poziom hałasu to jedynie 39 dB. Roczne zużycie energii to 281 kWh, klasa energetyczna to F. Zdolność zamrażania to 3,5 kg w ciągu 24 godzin.

Zalety:

  • szuflada z innowacyjną technologią HarvestFresh
  • system No Frost
  • dwa oddzielne systemy chłodzenia
  • funkcja trybu wakacyjnego
  • oświetlenie LED Illumination

Wady:

  • brak dedykowanej szuflady na mięso lub ryby
Lodówka do zabudowy Electrolux LNT3LF14S

Electrolux LNT3LF14S

Ostatni model wybrany przez ranking lodówek do zabudowy to Electrolux LNT3LF14S. Funkcjonalny (chociaż bez nadmiaru innowacyjnych rozwiązań) i niezbyt drogi. W naszej opinii to dobry stosunek ceny do jakości. Warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

O 40% szybsze działanie

Electrolux LNT3LF14S to model lodówki do zabudowy z technologią ColdSense. Oznacza, że czujniki błyskawicznie reagują na zmiany temperatury i dostosowują ją do optymalnej wartości. I to nawet o 40% szybciej! Dzięki temu produkty zachowują swoją naturalną chrupkość i konsystencję.

Ale świeżość produktów to też zasługa systemu FastFreeze. Funkcja umożliwia szybkie zamrażanie żywności, co pozwala zachować zawarte w nich witaminy i wartości odżywcze. Z kolei za szybkie chłodzenie produktów spożywczych odpowiada funkcja Action Cool.

LowFrost

Electrolux to dość prosty, ale funkcjonalny model lodówki do zabudowy. Pojemność chłodziarki wynosi 160 litrów, a pojemność zamrażarki to 57 litrów. Z tego powodu sprzęt jest idealny dla większych gospodarstw domowych.

W przypadku tego modelu do dyspozycji masz 3 szklane półki z obramowaniem z przodu i z tyłu. Ponadto 2 plastykowe szuflady i 1 skromną półkę na butelki. Z kolei w zamrażarce znajdują się 2 pełnej szerokości półki.

W tym miejscu warto nadmienić, że pracę lodówki usprawnia zintegrowany system LowFrost. System ogranicza powstawanie szronu i lodu na półkach. A to z kolei sprawia, że zamrażarka nie wymaga częstego rozmrażania.

Komfortowa praca w kuchni

Wśród zaprezentowanych lodówek do zabudowy, ten Electrolux generuje najmniej hałasu. Tylko 35 dB, co pozytywnie wpływa na pracę i odpoczynek w kuchni.

Do innych udogodnień zaliczamy możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, a także dźwiękowy alarm niedomkniętych drzwi. Każdy, kto choć raz nie zamknął lodówki (i tego nie zauważył!), potwierdzi, że to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Na koniec jeszcze garść przydatnych informacji. Electrolux to model lodówki do zabudowy, którego roczne zużycie energii wynosi 253 kWh. Z kolei klasa energetyczna to F.

Zalety:

  • czujniki ColdSense reagują na zmiany temperatury
  • dzięki FastFreeze produkty zachowują wartości odżywcze
  • LowFrost – rzadsze rozmrażanie
  • poziom hałasu zaledwie 35 dB
  • sygnał niedomkniętych drzwi

Wady:

  • lodówka wymaga rozmrażania

Poradnik zakupowy

Zanim zdecydujesz, jaką lodówkę do zabudowy wybrać, sprawdź najważniejsze parametry i funkcje.

Pojemność

Pojemność całkowita to zsumowana pojemność chłodziarki i zamrażarki. Przyjmuje się, że jednej osoby pojemność całkowita lodówki powinna wynieść 120 litrów. Każdy kolejny użytkownik to dodatkowe 30 litrów. Stąd dla 4-osobowej rodziny optymalne będzie 210 litrów. Teoretycznie. Bo w praktyce o pojemności modelu powinny decydować przede wszystkim preferencje użytkowników.

Funkcje

Najpopularniejsze funkcje stosowane w lodówkach do zabudowy, to:

  • funkcje Szybkie zamrażanie i Szybkie chłodzenie – rozwiązania, które umożliwiają błyskawiczne obniżenie temperatury w komorach chłodziarki i zamrażarki. W rezultacie po włożeniu nowych produktów do lodówki, temperatura pozostaje bez zmian.
  • alarm otwartych drzwi lodówki – praktyczne rozwiązanie, które zapobiega wnikaniu ciepłego powietrza do wnętrza lodówki.
    tryb wakacyjny – polega na wyłączeniu chłodziarki, dzięki czemu temperatura w jej wnętrzu wzrasta. To pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 50%! Tryb doskonale sprawdza się w czasie dłuższej nieobecności w domu.

No Frost

Jak już zaznaczyliśmy wcześniej, No Frost to technologia, która zapobiega tworzeniu się lodu i szronu wewnątrz urządzenia. Dzięki temu lodówka nie wymaga rozmrażania, zużywa mniej energii, a przechowywane produkty dłużej zachowują świeżość.

Wybierając lodówkę do zabudowy z systemem No Frost, warto zwrócić uwagę na modele z 2 niezależnymi obiegami powietrza. Dlaczego? Ponieważ w takim przypadku wilgotność jest oddzielnie regulowana dla części chłodzącej i dla zamrażarki. Z jednej strony takie rozwiązanie zapobiega pojawianiu się szronu. Z drugiej zaś chroni żywności przed wysuszaniem i mieszaniem się zapachów.

Poziom hałasu

Optymalny poziom hałasu generowany przez lodówkę powinien być mniejszy niż 40 dB. Tu sprawdza się zasada: im mniej, tym lepiej.

Zdolność zamrażania

Zdolność zamrażania to wartość podawana w kilogramach. Oznacza, ile produktów w ciągu 24 godzin może zamrozić lodówka.

Zagospodarowanie przestrzeni

Najlepsze lodówki do zabudowy są tak zaprojektowane, aby maksymalnie ułatwić przechowywanie żywności.

Wiele modeli może pochwalić się szufladami, które zostały przeznaczone do konkretnych produktów. Dzięki nim mięso, ryby czy owoce mają zagwarantowaną optymalną temperaturę i w rezultacie dłużej utrzymują świeżość.

Innym rozwiązaniem są zamykane szuflady (pojemniki). To doskonałe miejsce dla tych składników, które wyróżnia intensywny aromat, np. dla serów pleśniowych.

Bardzo praktycznym pomysłem są też półki do bezpiecznego przechowywania butelek oraz regulowane pojemniki na drzwiach chłodziarki.

W przypadku zamrażarki przydaje się wysuwana półeczka. Dzięki niej nie trzeba szperać w szufladach, aby znaleźć niewielkie produkty.

Ponadto wpływ na użytkowanie lodówki ma możliwość regulacji wysokości półek. Dzięki temu łatwiej przechowasz spore naczynia czy produkty o większych gabarytach takie jak na przykład ciasto sękacz.

Oprócz specjalnie zaprojektowanych półek czy szuflad wygodę użytkowania zapewnia też dobre oświetlenie LED.

Cena

Ile kosztuje dobra lodówka do zabudowy?

Najogólniej mówiąc: najtańsze modele znajdziemy za mniej niż 1500 zł. Najdroższe urządzenia mogą uszczuplić nasz domowy budżet o kilka tysięcy.

Wpływ na cenę ma przede wszystkim funkcjonalność sprzętu. Innowacyjne technologie i systemy ułatwiają przechowywanie produktów, ale też oznaczają dodatkowe koszty. Co istotne, klasa energetyczna nie zawsze podwyższa cenę. Dlatego na rynku znajdziemy niedrogie lodówki do zabudowy w najwyższej klasie energetycznej.