Zaznacz stronę

Miejsce na ekspres do kawy w kuchni. Gdzie postawić ekspres?

Ekspres do kawy to prawdopodobnie najważniejszy sprzęt w kuchni kawosza. Nie tylko parzy ulubioną kawę, ale też doskonale się prezentuje. Dlatego warto znaleźć miejsce, w którym stanie się wizytówką domu.

Poniżej znajdziesz wskazówki, gdzie postawić ekspres do kawy. Co ważne, nie musisz ograniczać się do kuchni. Sprzęt możesz ustawić w dowolnym miejscu w domu, a nawet na tarasie. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu picie kawy stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Miejsce na ekspres do kawy w kuchni

Gdzie postawić ekspres do kawy w kuchni?

Kuchnia to najczęściej wybierane pomieszczenie dla ekspresu do kawy. Takie rozwiązanie ma sporo plusów, pod warunkiem że uda Ci się odpowiednio zaaranżować przestrzeń. Co oczywiste, kącik kawowy musi być dopasowany do projektu Twojej kuchni. Dlatego uwzględnij kolorystykę i dodatki, aby powstało wrażenie harmonii.

A gdzie najlepiej ustawić ekspres w kuchni? Naturalnym miejscem jest blat blisko gniazdka. Ekspres do kawy możesz zarówno wyeksponować, jak i umieścić w narożniku blatu, gdzie będzie mniej widoczny.

Dobrym pomysłem jest postawienie ekspresu w pobliżu kosza na śmieci. Dzięki temu wystarczy krok do pozbycia się fusów z kawy. Jeśli masz ekspres kapsułkowy, nie zapomnij o wygospodarowaniu miejsca na pojemnik na kapsułki.

Drugim newralgicznym punktem jest miejsce w pobliżu lodówki. Szczególnie jeśli zaliczasz się do miłośników cappuccino i innych kaw mlecznych. To właśnie tam wystarczy postawić ekspres do kawy, aby mieć mleko na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo możesz przygotować osobne miejsce na spieniacz do mleka, jeśli lubisz pić kawę z pianką.

Co oczywiste, blat to nie jedyne miejsce na ekspres w kuchni. Urządzenie możesz umieścić na komodzie, kredensie lub stole. Jeśli prawdziwym atutem pomieszczenia jest dużo wolnej przestrzeni, to możesz kupić designerski barek i na nim umieścić ekspres do kawy. Ważne, by miejsce Twojego sprzętu znajdowało się tam, gdzie toczy się życie.

Równie istotne jest miejsce na niezbędne akcesoria. Obok Twojego ekspresu może stać młynek do kawy, ulubiona kawa ziarnista i zestaw kubków. Zadbaj, by na blacie starczyło miejsca na wszystkie dodatki. Dzięki temu z łatwością będziesz mógł parzyć ulubioną kawę.

Co jeszcze może wyróżniać kącik kawowy w Twojej kuchni? Sąsiedztwo szafki z kolekcją ulubionych filiżanek. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w czasie spotkań towarzyskich. Dzięki temu szybko przygotujesz potrzebną liczbę naczyń dla członków rodziny i przyjaciół.

Planujesz zakupy? Sprawdź promocyjne oferty godnych zaufania sklepów:

Ekspres do kawy w aneksie kuchennym

Mieszkanie z aneksem kuchennym to niejednokrotnie wyzwanie dla projektantów wnętrz. Na szczęście nawet w niewielkiej kuchni można znaleźć idealne miejsce na ulubiony gadżet. Gdzie w takim razie postawić ekspres, jeśli masz aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym?

Dobrym pomysłem jest ustawienie sprzętu w umownym punkcie połączenia kuchni z salonem. Wystarczy ustawić go na ładnym meblu, dzięki czemu ekspres do kawy będzie pełnił funkcję dekoracyjną. Takim meblem jest na przykład prosty stolik, który stanowi przedłużenie kuchni. W efekcie możesz cieszyć się pyszną kawą zarówno w czasie wykonywania prac kuchennych, jak i podczas odpoczynku w salonie.

Drugim rozwiązaniem jest umieszczenie ekspresu do kawy… w szafce. Decydując się na taki krok, pamiętaj by zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu urządzenie będzie sprawnie działać nawet po kilku latach użytkowania.

Kącik kawowy w salonie

Gdzie jeszcze możesz postawić ekspres do kawy? W pokoju dziennym, gabinecie lub sypialni. To pozwoli Ci cieszyć się swoim ulubionym aromatycznym napojem z samego rana, w czasie pracy lub przed snem. Jeśli chcesz postawić ekspres do kawy na tarasie, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przed wiatrem i deszczem. Co jeszcze warto uwzględnić w tym temacie?

Swój ekspres ustaw w łatwo dostępnym miejscu. Zadbaj o stabilną podstawę, szczególnie jeśli masz ekspres automatyczny. Urządzenie jest ciężkie, dlatego powinno stać na solidnym blacie. Nie zapomnij o dodatkach niezbędnych do parzenia kawy: porcelanowych filiżankach i łyżeczkach. Dzięki nim pokój dzienny czy taras zyskają niepowtarzalny klimat!

Co oczywiste, w takim kąciku kawowym świetnie sprawdzi się wygodny fotel. Przytulny mebel doskonale podkreśli panujący klimat relaksu. Dodatkowym ułatwieniem będzie taca, na której ustawimy filiżanki kawy do wyniesienia.

Gdzie nie umieszczać ekspresu do kawy?

W każdym mieszkaniu są takie miejsca, w których nie należy ustawiać ekspresu. Wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia sprzętu. Poza tym umiejscowienie ekspresu w złym miejscu może utrudniać parzenie kawy w kuchni.

Jednym z takich punktów jest przestrzeń na blacie obok płyty grzewczej. Po pierwsze pryskający wkoło tłuszcz może najzwyczajniej uszkodzić urządzenie. Tak samo unosząca się w powietrzu para. Po drugie ekspres może utracić swoje walory wizualne. Jeśli już do tego dojdzie, to rozwiązaniem może być umieszczenie ekspresu w szafce.

Ekspresu do kawy nie należy ustawiać również w okolicy zlewu. W ten sposób można uszkodzić urządzenie, jeśli woda przypadkiem dostanie się do środka. Sprzęt elektroniczny najlepiej trzymać z dala od źródeł wody i ciepła.

Przestrzeń wokół ekspresu do kawy

Wiesz już, gdzie postawić ekspres do kawy? W takim razie czas zaaranżować kącik kawowy!

Unikatowy stolik, regał z książkami czy dobry sprzęt grający to elementy, które kojarzą się z relaksującym popołudniem. To zawsze będzie świetnie wyglądać: połączenie kawy z ulubioną lekturą czy słuchaniem muzyki. Ale moment picia kawy mogą też uprzyjemnić stylowe dodatki: filiżanki i talerzyki.

Modnym ostatnio trendem wnętrzarskim jest łączenie tradycji z nowoczesnością. To może być doskonała inspiracja do stworzenia stylowego kącika. Wystarczy zestawić ekspres do kawy z klasycznymi filiżankami i efekt gotowy!

Które ekspresy parzą najlepszą kawę? Sprawdź ranking automatycznych ekspresów do kawy i wybierz swojego faworyta!

Zobacz nasze pozostałe rankingi ekspresów do kawy: