Zaznacz stronę

Mini piekarnik wolnostojący. Ranking 2024. Opinie i recenzje

W Twojej kuchni brakuje miejsca na duży piekarnik do zabudowy? To żaden problem. Znakomitą alternatywą będzie mini piekarnik wolnostojący. Posiada takie same funkcje jak większy odpowiednik, a przy tym kosztuje sporo mniej. Nie wiesz jaki model kupić? Sprawdź nasz ranking mini piekarników elektrycznych. Zobacz, które modele okazały się najlepsze w naszym teście i gdzie kupisz je najtaniej.

Pomagamy wybrać mini piekarnik wolnostojący

Ranking mini piekarników elektrycznych 2024

Ranking piekarników wolnostojących zwycięża Camry CR 6008

Nasz ranking bezapelacyjnie zwycięża Camry CR 6008. Ten mini piekarnik elektryczny wyróżnia się ogromną pojemnością 63 litrów. To oznacza, że bez problemu upieczesz nim właściwie wszystko. Mięso, ciasto czy nawet dużą pizzę. Na uwagę zasługuje także duża moc piekarnika i elementy grzejne ze stali nierdzewnej.

Moc piekarnika: 2300 W

Pojemność: 63 litry

Termoobieg: Tak

Najlepsze oferty:

Drugi godny polecenia piekarnik wolnostojący to Adler AD 6001

Przenośny piekarnik elektryczny Adler AD 6001 to produkt warty szczególnej uwagi. Dlaczego? Stanowi dobre połączenie sporej mocy, wystarczającej pojemności i atrakcyjnej ceny. Co więcej daje możliwość wyboru sposobu grzania: z dołu, z góry lub jednocześnie dół i góra. Plusem jest także obrotowy rożen i timer.

Moc piekarnika: 1500 W

Pojemność: 35 litrów

Termoobieg: Tak

3 miejsce zajmuje mini piekarnik MPM MPE 06/T1

Mini piekarnik do pieczenia ciast i nie tylko? MPM MPE-06/T sprawdzi się w tej roli doskonale. Równie dobrze przygotujesz w nim rybę, golonkę czy inne potrawy. Potrafi piec, zapiekać i podgrzewać dania. Obrotowy ruszt powoli także na przygotowanie chrupiącego kurczaka z różna. Do tego ma dużą moc i niezły design.

Moc piekarnika: 1600 W

Pojemność: 32 litry

Termoobieg: Tak

Najlepsze oferty:

4 pozycję zajmuje mini piekarnik Ariete 979/03

Ariete 979/03 to piecyk elektryczny do pieczenia w stylu vintage. Model ten dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Ten mały piekarnik o pojemności 18 litrów nie tylko dobrze wygląda, ale też dobrze piecze. Bez problemu zmieścisz z nim pizzę o średnicy nawet 30 cm. Ma także timer i dwie niezależnie działające grzałki.

Moc piekarnika: 1380 W

Pojemność: 18 litrów

Termoobieg: Nie

Na 5 miejscu w teście wylądował piekarnik wolnostojący Camry CR 6007

Piekarnik Camry CR 6007

Camry CR 6007 to godny polecenia piekarnik wolnostojący z termoobiegiem. Płynna regulacja temperatury i timer pozwalają idealnie dopasować parametry pieczenia do potrawy. To daje gwarancję dobrze upieczonych i soczystych dań. W zestawie znajdziemy między innymi ruszt, rożen, tackę i uchwyt do ich wyjmowania.

Moc piekarnika: 1800 W

Pojemność: 45 litrów

Termoobieg: Tak

Najlepsze oferty:

Numer 6 to piekarnik wolnostojący elektryczny Ariete 980

Piekarnik Ariete 980 Gran Gusto

Określenie mini piekarnik idealnie pasuje to tego modelu. Jego zewnętrzne wymiary to zaledwie 38 x 29 x 18 cm. Idzie za tym oczywiście mniejsza pojemność wynosząca zaledwie 10 litrów. Mimo to ten kompaktowy piekarnik przenośny sprawdza się całkiem dobrze. Zarówno jeśli chodzi o pieczenie jak i grillowanie.

Moc piekarnika: 800 W

Pojemność: 10 litrów

Termoobieg: Nie

Najlepsze oferty:

Ranking piekarników wolnostojących zamyka Clatronic MBG 3521

Piekarnik Clatronic MBG3521

Ranking mini piekarników zamyka Clatronic MBG 3521. Bezstopniowa regulacja temperatury czy 60 minutowy timer? To tylko dwie z licznych zalet tego piekarnika wolnostojącego. Na uwagę zasługuje aż 5 trybów grzania. Duża moc i spora pojemność pozwalają na przygotowywanie dużych porcji.

Moc piekarnika: 1500 W

Pojemność: 28 litrów

Termoobieg: Nie

Najlepsze oferty:

Frazy takie jak „mini piekarnik opinie” czy „mini piekarnik ranking” wyszukiwane są przez użytkowników dość często. Oznacza to, że wiele osób ma problem z wybraniem najlepszego dla siebie produktu. Z myślą o takich właśnie osobach powstał nasz ranking. Nie tylko prezentujemy w nim najlepsze modele. Oprócz recenzji przygotowaliśmy także krótki poradnik zakupowy. Mamy nadzieję, że dzięki niemu szybko rozwiejesz ewentualne wątpliwości dotyczące wyboru piekarnika.

Najlepsze piekarniki wolnostojące 2024

Piekarnik wolnostojący Camry CR 6008

Piekarnik Camry CR 6008

Camry CR 6008 to mini piekarnik z termoobiegiem, który zaskakuje swoją pojemnością. 63 litry to wartość właściwie niespotykana w tej kategorii urządzeń. Dzięki temu funkcjonalnością i możliwościami nie odstępuje w żaden sposób od modeli do zabudowy.

Tryby grzania i duża moc

Jedną z podstawowych zalet tego modelu jest szeroka gama trybów pracy. Za pomocą wygodnego selektora na panelu sterowania, możemy wybrać odpowiednie ustawienia. Dopasowane do przygotowywanego dania. Do dyspozycji mamy grzanie z góry, z dołu lub jednoczesną pracę obu grzałek. Sprzęt wyposażono także w przydatną funkcję termoobiegu. Oprócz tego ten funkcjonalny piecyk do pieczenia ma także wbudowany obrotowy rożen. Tym samym przygotowanie chrupiącego pieczonego kurczaka nie będzie stanowić żadnego problemu. Jest to także zasługą dużej mocy wynoszącej 2000 W.

Funkcjonalność i akcesoria

Standardem jest oczywiście regulacja temperatury. W modelu CR 6008 możemy nią płynnie sterować w zakresie od 90 do 230 stopni Celsjusza. Mini piekarniki elektryczne wyposażone są zazwyczaj także w timer. Camry nie jest tu wyjątkiem. Maksymalny czas, jaki możemy ustawić to 60 minut.

W zestawie otrzymujemy sporo wyposażenia dodatkowego. Między innymi ruszt, rożen czy brytfannę do pieczenia oraz uchwyt do ich wyjmowania. Elementy grzejne piekarnika wykonane zostały w wysokiej jakości stali nierdzewnej. Daje to gwarancję trwałości i niezawodności. Urządzenie nie należy do najtańszych. Jego cena oscyluje między 350, a 400 złotych. Jest to jednak rozsądna kwota, mając na uwadze możliwości, jakie daje nam ten piekarnik.

Zalety:

  • płynna regulacja temperatury
  • rożen obrotowy
  • szybko się nagrzewa
  • ponad 60 litrów pojemności
  • bardzo duża moc

Wady:

  • zajmuje sporo miejsca
Piekarnik wolnostojący Adler AD 6001

Piekarnik Adler AD 6001

Adler 6001 to mini piekarnik elektryczny wolnostojący do pieczenia ciast i nie tylko. Równie dobrze poradzi sobie z upieczeniem mięsa, ryby czy przygotowaniem pizzy lub mięsa do burgerów. Model ten pokazuje, że mini piekarniki mogą doskonale zastępować klasyczne piekarniki.

Rozwiązanie do małej kuchni

Większość mini piekarników oferuje bardzo podobne funkcje. Piekarnik Adler ma wszystko, czego będziesz potrzebować na co dzień. Począwszy od różnych trybów pracy, poprzez minutnik, na płynnej regulacji temperatury skończywszy. Pojemność 35 litrów jest zupełnie wystarczająca. Pozwala na jednoczesne przygotowanie nawet dwóch dużych porcji. To przekłada się zarówno na oszczędność czasu, jak i energii. Moc 1500 W plasuje ten mini piekarnik pośród najlepszych modeli w naszym zestawienia.

Jakość wykonania i kompaktowe rozmiary

Marka Adler od lat znana jest z produkcji mini piekarników. To widać w jakości wykonania, której nie można niczego zarzucić. Materiały, z których wykonane zostały elementy grzejne piekarnika, wykonane są z wytrzymałej stali. Funkcjonalność widać także na panelu sterowania. Pokrętła sprawiają wrażenie solidnych i pozwalają łatwo ustawić parametry pracy. Frontowe drzwi mini piekarnika zamykają się płynnie i wyposażone są w grubą szybę z wygodnym uchwytem. Plusem jest także atrakcyjna cena, nieprzekraczająca kwoty 300 złotych.

Zalety:

  • możliwość ustawienia maksymalnej temperatury 250 stopni
  • gwarancja 24 miesiące
  • obrotowy rożen oraz termoobieg
  • funkcja grilla
  • atrakcyjna cena

Wady:

  • brak podświetlenia wewnątrz piekarnika
Mini piekarnik MPM MPE 06/T1

Piekarnik MPM MPE-06/T

MPE-06/T to kolejny mini piekarnik elektryczny, któremu warto się przyjrzeć. Jego pojemność wynosi 32 litry. Warto jednak pamiętać, że marka MPM oferuje także bliźniacze modele piekarników wolnostojących o większej pojemności.

Spora moc i efektywne pieczenie

Model MPE-06/T legitymuje się mocą na poziomie 1600 W. Jest zatem wystarczająco mocny, by przygotować z nim nawet chrupiące ryby czy golonki. Mini piekarniki z termoobiegiem takiej jak MPM mają istotną zaletę. Równomiernie opiekają potrawy ze wszystkich stron. Dzięki czemu danie jest zawsze dobrze wypieczone, ale jednocześnie soczyste. Termoobieg to jednak tylko jedna z opcji. Oprócz niej możemy wybrać opiekanie z góry, dołu lub jednocześnie z obu stron.

Minutnik i bogate wyposażenie

Z panelu sterowania możemy także ustawić czas pieczenia. Wbudowany zegar możemy ustawić na maksymalnie 60 minut. Po upływie tego czasu piekarnik poinformuje nas sygnałem akustycznym o zakończeniu pracy. Pieczenie nie wymaga zatem naszego nadzoru. Możemy w czasie pieczenia zająć się czymś innymi. Co, jeśli jednak chcielibyśmy zobaczyć, jak idzie pieczenie? W takiej sytuacji przyda się podświetlenie wnętrza. Dzięki temu nie musimy otwierać piekarnika w czasie pracy.

Na wyposażeniu znajdziemy piekarnika sporo akcesoriów. Ruszt, rożen, tacę oraz dwa uchwyty do ich wyjmowania. Plusem piekarnika jest także obudowa w całości wykonana ze stali nierdzewnej.

Zalety:

  • spora pojemność piekarnika
  • odpowiednio wysoka moc
  • regulacja temperatury w szerokim zakresie
  • jakość wykonania

Wady:

  • brak istotnych wad
Mini piekarnik Ariete 979/03

Piekarnik Ariete 979/03

Ariete to włoska marka, która projektuje nie tylko funkcjonalne, ale też stylowe urządzania. Mini piekarnik elektryczny Ariete 979 jest tego najlepszym przykładem. Jego unikatowy design w stylu vintage przekonał do siebie już wielu użytkowników.

Styl i funkcjonalność

Wyjątkowo wzornictwo to pierwsza cecha tego mini piekarnika. Zaprojektowany przez włoskich designerów model dostępny jest w aż trzech kolorach. Beżowym, zielonym i niebieskim. Ariete 979 nie tylko dobrze wygląda, ale też dobrze działa. Pojemność 18 litrów nie jest zbyt wielka na tle innych piekarników. Z drugiej jednak strony model ten nie zajmuje dużo miejsca. Mimo kompaktowych gabarytów piekarnik ma sporą moc 1380 W. Możesz w nim zatem upiec właściwie wszystko. Zwłaszcza, że do wyboru mamy 3 poziomy pieczenia i kilka trybów grzania.

Tryby grzania i wyposażenie dodatkowe

W zależności od potrzeb możemy zdecydować czy ma grzać tylko górna grzałka, dolna grzałka czy też obie równocześnie. Oczywiście nie ma w tym nic wyjątkowego. Taką funkcjonalność znajdziemy na pokładzie właściwie wszystkich piekarników. Podobnie jak regulację temperatury. W tym konkretnym modelu możemy ją regulować w zakresie od 90 do 230 stopni Celsjusza.

Wyposażenie dodatkowe jest tutaj dość ubogie. Obejmuje bowiem tylko ruszt, tackę oraz uchwyt do ich wyciągania. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzęt spełnia swoje podstawowe zadanie, a przy tym wygląda zdecydowanie wyjątkowo. Zewnętrzne wymiary piekarnika to zaledwie 24,5 cm wysokości, 47,5 szerokości i 40 cm głębokości.

Zalety:

  • unikatowy design piekarnika
  • kompaktowe rozmiary
  • spora moc 1380 W

Wady:

  • niewielka pojemność

Poradnik zakupowy

Piekarnik wolnostojący czy piekarnik do zabudowy

Wolnostojący piekarnik elektryczny może być dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla osób, które ze względu na ograniczone miejsce nie mogą sobie pozwolić na montaż dużego piekarnika do zabudowy. Takie rozwiązanie sprawdzi się także, jeśli z piekarnika korzystamy okazjonalnie. Znaczenie może mieć także cena. Dobry mini piekarnik, który nie zajmuje dużo miejsca, kupimy już za 200 zł. Najlepsze mini piekarniki nie przekraczają natomiast kwoty 500 zł.

Mini piekarnik do zabudowy czy może wolnostojący

Mini piekarniki wolnostojące to osobna kategoria produktów. Podstawową różnicą jest ich mobilność i możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce. Jeśli zatem często się przeprowadzamy, a wynajmowane mieszkania nie są wyposażone w piekarnik, to takie rozwiązanie może być idealne.

Mini piekarniki do zabudowy właściwie niczym nie różnią się od klasycznych piekarników. Mają po prostu mniejszą pojemność, a tym samym mniejszą wysokość. Nadają się zatem do zabudowy w słupku kuchennym w parze z kuchenką mikrofalową.

Na co zwrócić uwagę kupując mini piekarnik?

Wybierając piekarnik mini, powinniśmy przyjrzeć się kilku podstawowym parametrom. Pierwszym z nich będzie oczywiście moc urządzenia. Im wyższa moc, tym lepiej. Polecane w rankingu produkty mają w większości moc powyżej 1500 W. Taka wartość umożliwia pieczenie właściwie wszystkich potraw. Bez ryzyka, że będą niedopieczone w środku.

Drugi istotny parametr to pojemność piekarnika. Tu także obowiązuje prosta zasada. Większa pojemność to większe gabaryty. Przed zakupem sprawdź zatem, ile miejsca na mini piekarnik jesteś w stanie wygospodarować. Oczywiście w urządzeniu o większej pojemności będziemy w stanie przygotować więcej różnorodnych potraw. Mini piekarnik elektryczny o pojemności 10 l czy nawet 20 l nie pozwoli raczej na upieczenie kurczaka z rożna. Nada się raczej do pieczenia ciast, zapiekanek czy ryb.

Istotna jest także płynna regulacja temperatury. Dzięki temu możemy idealnie dopasować jej poziom do przygotowanego dnia. Innej temperatury wymaga bowiem pizza, a innej indyk z rożna.

Ostatnią kluczową kwestią są dodatkowe funkcje piekarnika. Najbardziej podstawowe i najtańsze modele piekarników nie mają ich zbyt wiele. Co innego dobrej klasy mini piekarnik. W nieco droższym modelu znajdziesz wiele praktycznych rozwiązań. Takich jak, chociażby funkcja grilla, termoobieg, rożen czy opcja rozmrażania potraw.

Jakiej marki mini piekarnik kupić?

Decydując się na zakup mini piekarnika, masz do dyspozycji szeroką gamę producentów. Nasz test mini piekarników nie obejmuje oczywiście wszystkich marek. Dobre jakościowo urządzenia odnajdziesz także w ofercie marek Esperanza, Hoffen, Severin, Botti czy Delonghi.

Gdzie kupić mini piekarnik?

Najszerszy wybór mini piekarników znajdziesz oczywiście w sklepach internetowych. W sieci najłatwiej porównasz także ceny. Warto zatem korzystać z takich porównywarek jak, chociażby Ceneo czy Skąpiec. Mini piekarniki pojawiają się także w ofertach promocyjnych takich sieci jak Lidl, Biedronka czy Auchan.