Zaznacz stronę

Mop parowy ranking 2024. Opinie i recenzje

Mop parowy to urządzenie, które pomoże utrzymać porządek w domu. Nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni: podłóg, okien, sprzętów kuchennych i sanitariów. Co istotne, w trakcie mycia, skutecznie dezynfekuje sprzątane miejsca. Jeżeli więc szukasz modelu, który pasowałby do Twojego domu, koniecznie sprawdź ranking mopów parowych. I poznaj najlepsze urządzenia, które są dostępne na rynku.

Ranking najlepszych mopów parowych będzie pomocy przy wyborze odpowiedniego urządzania

Ranking mopów parowych 2024

Ranking mopów parowych zwycięża Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam

Mop parowy Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam to najlepszy, a zarazem prosty w obsłudze i higieniczny sprzęt do każdego rodzaju powierzchni. Jest gotowy do pracy w 15 sekund, a przy użyciu trójkątnej stopki i uchwytowi 180 stopni dociera do trudno dostępnych miejsc. Model został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 400 ml oraz 6-metrowy przewód. Moc prezentowanego mopa wynosi 1550 W.

Drugi polecany mop parowy to Ariete 4164 Multi Steam System

Ariete 4164 Multi Steam System to wielofunkcyjne urządzenie parowe o mocy 1500 W. Dzięki specjalnym akcesoriom nadaje się nie tylko do czyszczenia podłóg i płytek, ale również do tapicerki i urządzeń kuchennych. Pracę usprawnia możliwość regulacji pary oraz niewielka waga mopa – 1,9 kg. Poza tym prezentowany model posiada zbiornik na wodę o pojemności 0,35 l i odpinany uchwyt.

Top 3 zestawienia "Mop parowy ranking" zamyka Karcher SC 2 EasyFix 1.512-050.0.

Wśród polecanych mopów parowych nie może zabraknąć modelu Karcher SC 2 EasyFix 1.512-050.0. Urządzenie to nadaje się do czyszczenia różnych podłóg, luster i sprzętów kuchennych. Jego zaletą jest duży zbiornik na wodę (1 l) oraz blokada przed przypadkowym włączeniem. Wygodę użytkowania zapewnia specjalne mocowanie, dzięki któremu zmiana pada odbywa się bez kontaktu rąk z brudem. Minusem mopa jest krótki kabel (4 m).

Na czwartej pozycji w rankingu uplasował się mop Black&Decker FSM1616

Mop parowy Black&Decker FSM1616 to wysokiej jakości urządzenie przeznaczone do mycia powierzchni twardych. Doskonale czyści płytki, panele i parkiety. Jego zaletą jest wysoka skuteczność w usuwaniu drobnoustrojów – nawet 99,9%. Duża moc urządzenia – 1600 W zapewnia bezproblemową pracę, a zastosowanie filtracji – pozbawioną kamienia wodę. Czas przygotowania mopa do czyszczenia wynosi 30 sekund.

Nasz test mopów parowych uwzględnia też model Bissell 1977N

Bissell 1977N to przydatny w każdym domu mop parowy z odkurzaczem. Może odkurzać i zmywać podłogę jednocześnie, usuwając za sprawą gorącej pary niemal 100% zarazków. Nagrzewa się dość szybko – w 30 sekund i pracuje 15 minut. Prostą obsługę zapewnia cyfrowy kontroler przeznaczony do regulacji pary i wyboru funkcji. A długi przewód (7,6 m) gwarantuje większy zasięg działania mopa.

Kolejny dobry mop parowy to Ariete Xvapor Deluxe 4146

Ariete Xvapor Deluxe 4146 to mop parowy z regulowanym ciśnieniem pary. Wyposażony w pakiet końcówek (które można schować w korpusie), został przeznaczony do mycia różnego rodzaju powierzchni. Po napełnieniu zbiornika wodą (1,6 l) pracuje niemal godzinę. Jego zaletą są także gumowe koła oraz ciśnienie 5 bar. Bezpieczeństwo użytkowania mopa zapewnia blokada przed przypadkowym kontaktem z parą.

Numer 7 w rankingu mopów parowych to Karcher SC 1 EasyFix 1.516-330.0

Karcher SC 1 EasyFix 1.516-330.0 to niewielki mop parowy, który zmywa podłogi, sprzęty kuchenne i sprawdza się podczas mycia okien. Został wyposażony w dyszę power, dzięki której skutecznie usuwa trudne plamy. Inne elementy mopa parowego to zbiornik o pojemności 200 ml i 4 – metrowy kabel. Zaletą produktu jest niewielka waga – zaledwie 1,6 kg oraz mocowanie pada bez potrzeby schylania się.

Kolejny dobry mop parowy to Bissell PowerFresh 2113N

Bissell PowerFresh 2113N to mop parowy, który może równocześnie zmywać i odkurzać. Nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, w tym wykładzin z krótkim włosiem. Mop został wyposażony w sporą moc (1600 W), cyfrowy kontroler do obsługi, a także długi kabel (7,6 m), dzięki czemu zapewnia komfortową pracę. Szybko się nagrzewa (pół minuty), maksymalnie pracuje przez kwadrans.

Black&Decker FSMH13151SM-QS to kolejny mop parowy warty polecenia

Black&Decker FSMH13151SM-QS to mop parowy z rękawicą, którą szybko możemy odłączyć. Został wyposażony w regulowany strumień pary (Autoselect), z którego pomocą doskonale sprząta różnego rodzaju powierzchnie. Pracę ułatwia nakładka do wielokrotnego użytku (Easy Glide) oraz długi kabel (6 m). Mop parowy nagrzewa się 15 sekund i posiada ochronę antywapienną zbiornika, od której zależy jakość wody.

Porównanie mopów parowy zamyka Karcher FC 5 1.055-400.0

Karcher FC 5 1.055-400.0 to wysokiej jakości mop parowy z funkcją czyszczenia paneli. W trakcie sprzątania wykonuje 500 obrotów na minutę, zbierając suche i mokre zabrudzenia padem z mikrofibry. Specjalna funkcja samooczyszczania pada gwarantuje o 20% lepsze efekty sprzątania (w porównaniu z mopem tradycyjnym). Jego jedynym minusem jest cena – powyżej 1200 zł.

Jaki mop parowy wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Jeżeli jeszcze nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania, to koniecznie sprawdź nasz poradnik zakupowy. Z lektury dowiesz się, na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupów i czy sprzątanie bez detergentów jest naprawdę możliwe. Ponadto sprawdzisz, gdzie można kupić i ile kosztują polecane mopy parowe. Oraz czy w ogóle taki mop przydaje się w domu.

Najlepszy mop parowy 2024 – Opinie i recenzje

mop parowy Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam
Ranking najlepszych mopów parowych zaczynamy recenzją modelu Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam. Urządzenie nadaje się do czyszczenia dywanów i różnego rodzaju podłóg. Jest lekkie, proste w obsłudze i gotowe do działania w zaledwie 15 sekund. Jego skuteczność potwierdzają opinie zadowolonych konsumentów.

Zostawia czystą i gładką powierzchnię

Mop parowy Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam to bardzo dobry sprzęt przeznaczony do mycia różnych powierzchni. Z łatwością czyści płytki, panele i podłogi drewniane, zostawiając je w idealnym stanie. Nie bez znaczenia jest jakość wykonania sprzętu. Co to znaczy? Wkład czyszczący 3D jest wykonany z wysokiej jakości mikrofibry. A dzięki dwóm warstwom utrzymuje optymalny poziom wilgoci w momencie czyszczenia. Dodatkowo ergonomiczny przegub 180 stopni, a także trójkątny kształt stopki gwarantują, że mop dotrze w różne miejsca. Do zakamarków, narożników i przestrzeni pod meblami. Najlepszy mop parowy nadaje się także do odświeżania dywanów. Umożliwia to specjalna nakładka. Oprócz niej w zestawie znajdziesz 2 wkłady, które można prać w pralce w temperaturze 60 stopni.

Szybki i skuteczny

Najlepszy mop parowy jest szybki, potrzebuje zaledwie 15 sekund, aby przygotować się do pracy. Jego działanie jest niezwykle skuteczne. Bez użycia środków chemicznych zabija do 99,9% bakterii. Jest to wyłącznie zasługa pary wodnej, którą w trakcie zmywania możemy regulować. Poza tym zaletą urządzenia jest niewielka waga, a w konsekwencji łatwość przenoszenia. Sprzątanie jest łatwiejsze również za sprawą długiego przewodu – 6 m. Taka długość pozwala na dłuższe działanie mopa bez konieczności zmiany gniazda zasilającego. Dodatkowo kabel po sprzątaniu można zwinąć na rączce. Inne parametry? Moc sprzętu wynosi 1550 W, zaś pojemność zbiornika na wodę – 400 ml.

Zalety:

  • mop przeznaczony do czyszczenia płytek, podłóg drewnianych oraz dywanów
  • wkład czyszczący 3D z wysokiej jakości mikrofibry
  • przygotowanie do działania – 15 sekund
  • zabija bakterie (niemal 100%) bez detergentów
  • wygodny uchwyt 180 stopni

Wady:

  • dość drogie (w porównaniu do całego mopa) pojedyncze końcówki z zestawu
mop parowy Ariete 4164 Multi Steam System

Ariete 4164 Multi Steam System

Dlaczego warto zdecydować się na zakup urządzenia Ariete Steam? Ponieważ zostało wyposażone w akcesoria, które znacznie ułatwiają czyszczenie podłogi, sprzętów kuchennych oraz tapicerki. Dodatkowo na komfort użytkowania wpływ ma szybkie nagrzewanie oraz regulacja pary, dzięki której mop usuwa nawet do 99,9% bakterii.

Bogaty zestaw końcówek

Prezentowany model to mop parowy wyposażony w pakiet końcówek, które sprawdzą się podczas sprzątania domu. W zestawie znajduje się mała i duża szczotka, 2 szmatki oraz specjalne końcówki. Wybór konkretnego elementu gwarantuje skuteczne mycie podłóg drewnianych i dywanów, a także płytek, szyb, fug, tapicerki i sprzętów kuchennych. Ponadto w połączeniu z ruchomą głowicą zapewnia czystość w trudno dostępnych miejscach, co potwierdzają opinie zadowolonych konsumentów. Prezentowany model, poza czyszczeniem, oferuje również odplamianie i dezynfekowanie. I to wyłącznie z użyciem gorącej pary! Co to oznacza w praktyce? Że sprzęt usuwa nawet do 99,9% drobnoustrojów bez użycia detergentów.

Lekki, łatwo „chodzi”

Dobry mop parowy musi się szybko nagrzewać. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Urządzenie jest gotowe do działania w zaledwie 12 sekund. Komfortową obsługę zapewnia płynna regulacja strumienia pary. Jest to funkcja, która pozwala dopasować i kontrolować poziom wilgoci. A tym samym chronić delikatne powierzchnie przed namiarem wody i skutecznie usuwać zabrudzenia. Co istotne – w każdej chwili możesz odpiąć uchwyt i w wygodniejszej pozycji czyścić np. sprzęty kuchenne. Samo czyszczenie zajmuje nieco ponad kwadrans. Tyle bowiem trwa praca na pełnym zbiorniku (czyli z 0,35 l wody). Na koniec warto wspomnieć, że moc urządzenia wynosi 1500 W. A ciężar – 1,9 kg, co gwarantuje, że w tym przypadku nie będzie problemu z przenoszeniem sprzętu.

Zalety:

  • gotowy do pracy w 12 sekund
  • końcówki dają możliwość czyszczenia miedzy innymi: podłóg drewnianych, płytek oraz szyb
  • para może być regulowana
  • rozwiązania, które ułatwiają manewrowanie mopem – ruchoma głowica, odpinany uchwyt
  • niewielka waga mopa parowego – 1,9 kg

Wady:

  • generuje hałas
Mop parowy Karcher SC 2 EasyFix 1.512-050.0

Karcher SC 2 EasyFix 1.512-050.0

Tym, co wyróżnia Karcher SC 2 EasyFix 1.512-050.0 od innych mopów, jest pojemny zbiornik na wodę. Jego zaletą jest również wszechstronne działanie. Jest przeznaczony do zmywania podłóg, okien, luster i sprzętów kuchennych. A za sprawą specjalnych funkcji robi to w sposób ekologiczny i bezpieczny.

Wszechstronne zastosowanie

Mop parowy Karcher został przeznaczony do czyszczenia różnych powierzchni. Usuwa zanieczyszczenia z podłóg, kabin prysznicowych i sprzętów kuchennych. Doskonale sprząta też kaloryfery, lustra, szyby i drobne elementy np. fugi. Co istotne, nie ogranicza się tylko do czyszczenia – gorąca para usuwa brud i zabija większość bakterii. (Bez użycia detergentów i środków chemicznych). Inną zaletą mopa jest zastosowanie specjalnego systemu mocowania pada z mikrofibry na dyszy podłogowej (Easyfix). Przypięcie na rzep gwarantuje, że zmiana odbywa się bez kontaktu rąk z zanieczyszczeniami. Dodatkowo bez potrzeby schylania się, co znacząco wpływa na wygodę użytkowania.

Wygoda i bezpieczeństwo

Mopy parowe wielofunkcyjne Karcher zostały wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 1 l. Taka wielkość pozwala na dłuższe działanie bez potrzeby dolewania cieczy. Z kolei bezproblemowa praca to zasługa sporej mocy sprzętu – 1500 W. Inną kwestią jest bezpieczeństwo użytkowania. W tym przypadku ochronę zapewnia blokada przed przypadkowym wciśnięciem pistoletu parowego. Po skończeniu sprzątania wszystkie elementy zestawu można umieścić w jednym miejscu – na urządzeniu. Dzięki temu akcesoria są zawsze dostępne i nie trzeba szukać dla nich dodatkowej przestrzeni. A co producent mógłby zmienić? Długość kabla – 4 metry to nie jest zbyt dużo. W porównaniu do innych mopów parowych w rankingu, model Karcher w tej kwestii nie zaskakuje.

Zalety:

  • można go używać do mycia różnych typów powierzchni
  • spory pojemnik na wodę – 1 l
  • zmiana pada z mikrofibry bez kontaktu z brudem
  • blokada przed przypadkowym wciśnięciem pistoletu
  • po sprzątaniu akcesoria możemy umieścić na sprzęcie

Wady:

  • długość przewodu zasilającego – 4 m
Mop parowy Black&Decker FSM1616

Black&Decker FSM1616

Black&Decker FSM1616 dobry mop parowy, którego największą zaletą jest spora moc. Sprzęt jest przeznaczony do czyszczenia większości powierzchni w domu. Skutecznie pozbywa się bakterii, a dzięki specjalnej konstrukcji dociera nawet w trudno dostępne miejsca. Już teraz sprawdź, co jeszcze zdecydowało, że znalazł się w rankingu.

Podłogi twarde w doskonałym stanie

Prezentowany mop to urządzenie przeznaczone do zmywania podłóg twardych. Panele, kafelki, płytki a także drewniane podłogi – ten model zostawia je w idealnym stanie, bez widocznych smug i mokrych plam. Sprzęt jest gotowy do pracy po 30 sekundach nagrzewania. To trochę więcej niż w przypadku topowych produktów w zestawieniu, ale nadal mniej niż 1 minuta. Możliwość regulacji pary pozwala dostosować poziom wilgoci do typu podłogi i uporać się z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Co ważne, w trakcie sprzątania mop parowy do paneli skutecznie likwiduje bakterie. Usuwa je niemal w 100%.

Duża moc!

Mop parowy do parkietu został wyposażony w 2 nakładki z mikrofibry i obrotową głowicę. W rezultacie doskonale sprząta przestrzeń wokół mebli i wąskie zakamarki. Wygodę użytkowania zapewnia prosty do napełnienia wodą zbiornik. Dzięki systemowi filtracji nie odkłada się w nim kamień, co znacznie przedłuża żywotność sprzętu. Bezproblemowe działanie to również zasługa dużej mocy – 1600 W. Pod tym względem ten produkt wygrywa z najlepszymi mopami parowymi. Po pełnym napełnieniu zbiornika do wody sprząta przez 14 minut. A co naszym zdaniem utrudnia pracę? Waga sprzętu. Bo chociaż 2,7 kg to nie jest zbyt duży ciężar, to jednak przy przenoszeniu modelu może być odczuwalny.

Zalety:

  • mopem parowym można wyczyścić wszystkie twarde powierzchnie
  • spora moc urządzenia – 1600 W
  • jakość wykonania – dzięki systemowi filtracji w pojemniku nie odkłada się kamień
  • usuwa niemal 100% drobnoustrojów bez detergentów
  • obrotowa głowica ułatwia sprzątanie wokół mebli

Wady:

  • w porównaniu do najlepszych urządzeń jest nie jest zbyt lekki – waży 2,7 kg
Mop parowy Bissell 1977N

Bissell 1977N

Do zadań modelu Bissell 1977N oprócz mopowania, należy również odkurzanie. Urządzenie myje i odkurza podłogi twarde oraz nadaje się do czyszczenia dywanów z krótkim włosiem. Co szczególnie ważne, bez użycia detergentów. Tym samym zapewnia kompleksowe sprzątanie w jednym cyklu pracy. Jego zaletą jest też prosta obsługa.

Myje, dezynfekuje, a także odkurza

Bissell 1977N to godny polecenia mop parowy 2w1. Może mopować, odkurzać lub wykonywać te dwie czynności równocześnie. (Oczywiście, w trakcie czyszczenia wszystkie powierzchnie są dezynfekowane). Aby efekt był jeszcze lepszy, 2 nakładki mopa zostały wyposażone w technologię Microban. Dzięki niej zahamowany jest rozwój zarazków. W trakcie sprzątania urządzenie wykorzystuje wirujący strumień powietrza (technologia cyklonowa). Tym samym skutecznie oddziela czyste powietrze od zanieczyszczeń, wykorzystując do tego pojemnik na wodę (0,4 l). Zastosowany w nim filtr jest zmywalny, w związku z tym nie trzeba pamiętać o jego wymianie. Dodatkowo możliwość regulacji strumienia pary pozwala uporać się z trudniejszymi zabrudzeniami.

Prosty w obsłudze i niezawodny

Bissell 1977N to mop parowy wielofunkcyjny, który świetnie sprząta twarde podłogi i wykładziny z krótkim włosiem. Jest gotowy do działania w pół minuty i jednorazowo pracuje przez około kwadrans. Jego zaletą jest łatwa obsługa. Zapewnia ją intuicyjny, cyfrowy kontroler, dzięki któremu można regulować parę i wybierać funkcje. Ponadto duża moc (1600 W) gwarantuje niezawodność sprzętu, a długi kabel – 7,6 m spory zasięg pracy. Za to zaletą urządzenia zdecydowanie nie jest waga. 4,8 kg to o ponad połowę więcej niż ważą najlepsze mopy parowe. Przy czym jest to oczywiście efekt połączenia dwóch urządzeń w jednym.

Zalety:

  • urządzenie 2w1: mop parowy i odkurzacz w jednym
  • nakładki wyposażone w technologię Microban, która nie dopuszcza do rozwoju bakterii
  • zmywalny filtr do odkurzacza – nie musisz pamiętać o wymianie
  • intuicyjny, cyfrowy kontroler – prosta obsługa
  • sprzęt posiada dużą moc – 1600 W

Wady:

  • jest głośny
Mop parowy Ariete Xvapor Deluxe 4146

Ariete Xvapor Deluxe 4146

Producent tego mopa parowego po raz drugi pojawia się w naszym rankingu. Ale to tylko przemawia za wyborem jego produktu, np. modelu Ariete Xvapor Deluxe 4146. Dlaczego? Ponieważ sprzęt posiada spory wybór akcesoriów. Ponadto po napełnieniu pojemnika pracuje bez przerwy prawie przez godzinę.

Sprząta za pomocą specjalnych końcówek

Nasz ranking mopów parowych prezentuje urządzenia, które nadają do czyszczenia różnego typu powierzchni. Nie inaczej jest w przypadku tego sprzętu. Produkt został wyposażony akcesoria, które każdą podłogę zostawią w idealnym stanie. Nadaje się do czyszczenia dywanów, szyb i fug. Może również odświeżać tkaniny oraz usuwać osad z mydła czy kamienia w łazience. Co istotne, wszystkie elementy zestawu można schować w schowku, dzięki czemu będą zawsze pod ręką. Ułatwieniem w pracy, nie licząc końcówek, jest również regulowany za pomocą pokrętła strumień pary. To rozwiązanie, które pozwala pozbyć się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Podobnie jak ciśnienie (5 bar), czyli maksymalna wartość, z jaką pracuje urządzenie.

Długa i bezpieczna praca

Prezentowany mop parowy do dywanów może działać 55 minut (po napełnieniu bojlera do pełna). Dlaczego dłużej niż inne produkty? Ponieważ pojemność zbiornika na wodę wynosi aż 1,6 l. Do tego wygodę użytkowania zapewnia długość przewodu – 6 m, a bezpieczeństwo – specjalny zawór. Jego zastosowanie zapobiega przypadkowemu otwarciu urządzenia. I w rezultacie stanowi ochronę przed poparzeniem gorącą parą. Plusem są też gumowe koła, które gwarantują pozostawienie parkietu w nienaruszonym stanie. A co można uznać za największą wadę produktu? Czas nagrzewania (8 minut). Wystarczy przejrzeć nasz ranking mopów parowych, aby przekonać się, że to naprawdę nie jest zbyt dobry wynik.

Zalety:

  • pakiet końcówek, które można użyć do różnego typu powierzchni (np. mała i duża szczotka)
  • schowek na elementy w korpusie urządzenia
  • mop parowy pracuje niemal godzinę
  • ochrona przed przypadkowym działaniem pary
  • gumowe koła, które są bezpieczne dla drewnianych podłóg

Wady:

  • czas nagrzewania – 8 minut
Mop parowy Karcher SC 1 EasyFix 1.516-330.0

Karcher SC 1 EasyFix 1.516-330.0

Ranking mopów parowych bez marki Karcher? Niemożliwe! Dlatego w zestawieniu prezentujemy kolejny sprzęt, jaki ma w swojej ofercie ten producent: Karcher SC 1 EasyFix 1.516-330.0. Urządzenie jest przeznaczone do sprzątania niedużych kuchni i łazienek. A tym co go wyróżnia wśród innych modeli, są niewielkie wymiary.

Prosta wymiana pada

Mop elektryczny parowy Karcher to produkt, który świetnie sprawdza się do czyszczenia podłóg drewnianych, sanitariów, okien oraz sprzętów kuchennych. Poza tym bez problemu możemy nim zmywać lustra i szyby. Jest to przede wszystkim zasługa pada z wysokiej jakości mikrofibry. Jego mocowanie na dyszy podłogowej odbywa się bez potrzeby schylania się i bez kontaktu rąk z zanieczyszczeniami. A skoro o dyszy mowa, to ułatwienie w pracy zapewnia dysza power. Znajduje się w zestawie podstawowym i zwiększa skuteczność odspajania brudu. Odpowiada również za dotarcie strumienia pary do szczelin, kątów i narożników, czyli miejsc, które najczęściej sprawiają nam kłopot.

Może wszędzie dotrzeć

Co wyróżnia prezentowany model wśród innych mopów parowych? Niewielkie wymiary. Dzięki temu urządzenie znajduje zastosowanie szczególnie w niedużych pomieszczeniach. (Nie mówiąc o znalezieniu dla niego schowka). Oczywiście, mniejsze wymiary, to też mniejsza pojemność zbiornika na wodę. W tym przypadku jest to 200 ml. Za to możemy porównać (oczywiście z wagą topowych urządzeń, które prezentuje ranking) jego ciężar. Prezentowany model waży 1,6 kg. Inne parametry? Maksymalne ciśnienie wynosi 3 bar, zaś moc – 1200 W. Poza tym produkt Karcher nie jest tak szybki jak inne modele. Nagrzanie zajmuje mu 180 sekund. Został również wyposażony w dość krótki kabel – 4 m. A to znaczy, że nie tylko posiada małe wymiary, ale również niewielki zasięg pracy.

Zalety:

  • mop świetnie sprawdza się podczas czyszczenia kuchni i łazienek
  • użycie dyszy power zwiększa skuteczność sprzątania
  • mocowanie pada na dyszy bez konieczności schylania się
  • niewielkie wymiary – super rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń
  • 1,6 kg – z łatwością można operować sprzętem

Wady:

  • długość kabla – tylko 4 m
Mop parowy Bissell PowerFresh 2113N

Bissell PowerFresh 2113N

Szukasz mopa parowego z dużą mocą? Bissell PowerFresh 2113N może spełnić Twoje oczekiwania! Sprzęt oprócz mycia podłóg, skutecznie dezynfekuje mieszkanie. Poza tym posiada 2 różne pady, elektroniczny panel sterowania, długi przewód… I jeszcze inne rozwiązania, które pomogą utrzymać czystość w domu.

2 rodzaje padów

Bissell PowerFresh 2113N mop parowy do podłóg drewnianych, paneli i wykładzin. Został wyposażony w 2 pady (szorstki i miękki), z których można korzystać w zależności od rodzaju powierzchni. (Co istotne, ściereczki nadają się do prania w pralce). Doskonałe efekty czyszczenia gwarantuje również wbudowana skrobaczka. Dzięki jej zastosowaniu nawet zaschnięte zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Oprócz tego mop parowy dezynfekuje powierzchnie, pozbywając się niemal 100% drobnoustrojów. Takie rozwiązanie z pewnością docenią alergicy, ponieważ odbywa się to bez użycia środków chemicznych. Jeżeli jednak chcesz, aby po sprzątaniu przyjemnie pachniało w domu, to taka opcja też wchodzi w grę. Dlaczego? Ponieważ do zestawu dołączono 2 dyski zapachowe.

Sprzęt z dużą mocą

Wysoka skuteczność mopa parowego PowerFresh to efekt regulacji wyrzutu pary. Dzięki tej funkcji masz możliwość pełnej kontroli postępów pracy. Co ważne, tę opcję możesz ustawić za pomocą panelu elektronicznego, który jest zamontowany z przodu urządzenia. Niezawodność sprzętu gwarantuje duża moc – 1600 W. Czas nagrzewania wynosi pół minuty, czas pracy po napełnieniu zbiornika – nieco ponad kwadrans. Zbiornik ma pojemność 0,56 l, czyli mniej więcej tyle samo, ile niektóre modele z zestawienia. Za to ten mop wypada zdecydowanie lepiej, jeżeli weźmiemy pod uwagę długość przewodu. 7,5 m pozwala na większy zakres działania bez konieczności zmiany gniazdka.

Zalety:

  • 2 pady w zestawie do różnych rodzajów powierzchni (w tym podłóg drewnianych)
  • w zestawie 2 dyski zapachowe
  • mop posiada dużą moc -1600 W
  • gotowy do pracy po 30 sekundach nagrzewania
  • długi przewód – 7,5 m

Wady:

  • prostokątna stopa myjąca – utrudniony dostęp do rogów i kątów
Mop parowy Black&Decker FSMH13151SM-QS

Black&Decker FSMH13151SM-QS

Jakość i funkcjonalność to zalety prezentowanego mopa parowego. Wyposażony w specjalną końcówkę – rękawicę parową – umożliwia dotarcie do wyżej położonych przestrzeni. Po czym zostawia je w doskonałym stanie. Dzięki regulacji szybko pary pozbywa się nawet uciążliwych zabrudzeń, a za sprawą systemu antywapiennego – zapewnia czystą wodę.

Rękawica do zadań specjalnych

Prezentowany mop parowy to sprzęt przeznaczony do mycia podłóg twardych, paneli, kabin prysznicowych, grilla, a także luster. Doskonale odświeża odzież i tapicerkę. Dzięki nakładce wielokrotnego użytku Easy Glide, (którą można prać w pralce), zapewnia głębokie czyszczenie. A co wyróżnia ten model od innych mopów parowych? Wyposażenie urządzenia w rękawicę parową z oddzielnym wężem i ściereczkami (SteaMitt). Takie super rozwiązanie zapewnia łatwe czyszczenie okapów kuchennych czy trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo dla lepszych efektów, urządzenia tego producenta posiadają technologię Autoselect. Jej zastosowanie gwarantuje optymalną emisję pary na wybrany rodzaj powierzchni.

Szybko się nagrzewa

Elektryczny mop parowy odznacza się krótkim czasem przygotowania do pracy. Korzystanie z urządzenia jest możliwe już po 15 sekundach nagrzewania. Łatwe zmywanie mopem parowym to z kolei zasługa długiego przewodu – 6 m pozwoli na swobodne poruszanie się po mieszkaniu. Pojedynczy cykl pracy trwa ponad kwadrans. Dodatkowo plus dla producenta należy się za jakość wykonania zbiornika na wodę. Wyposażony w ochronę antywapienną zapewnia czystą wodę nawet po dłuższym czasie eksploatacji. Jego pojemność wynosi 500 ml. Moc urządzenia wynosi 1300 W. A minusy? Być może dla niektórych będzie to wyższa w porównaniu do innych urządzeń cena – ponad 600 zł. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety mopa, to ostatecznie powinniśmy być zadowoleni z jego zakupu.

Zalety:

  • łatwiejsza praca z odłączaną rękawicą parową (SteaMitt)
  • do zestawu dołączona nakładka wielokrotnego użytku Easy Glide
  • za sprawą dodatkowego uderzenia pary usuwa trudne zabrudzenia
  • zaczyna pracę po 15 sekundach
  • korzystanie z urządzenia nieco dłużej niż kwadrans

Wady:

  • nieco wyższy koszt – ponad 600 zł
Mop parowy Karcher FC 5 1.055-400.0

Karcher FC 5 1.055-400.0

Produkty Karcher cieszą się wśród użytkowników dużą popularnością. Dlatego przedstawiamy kolejne urządzenie tej marki, choć niezbyt podobne do wcześniejszych. Dlaczego? Ponieważ Karcher FC 5 1.055-400.0 to mop parowy, który równocześnie zbiera brud na podłodze i zmywa. A dzięki funkcji samooczyszczenia pada jest skuteczniejszy niż większość takich urządzeń.

500 obrotów na minutę

Karcher FC 5 1.055-400.0 to mop parowy, którego największą zaletą jest zbieranie zarówno suchych, jak i mokrych zabrudzeń. W jaki sposób? Urządzenie porusza się po podłodze, równocześnie wykonując 500 obrotów na minutę. W trakcie sprzątania pady obracają się do przodu, zbierając zabrudzenia do zbiornika wody brudnej (200 ml) i wycierając powierzchnię. Jest to możliwe, ponieważ niewielkie ilości wody wymieszane ze środkiem chemicznym zwilżają pady z mikrofibry. Dzięki temu mop doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia płytek, paneli oraz podłóg drewnianych. Czas schnięcia powierzchni wynosi 2 minuty. Maksymalny czas sprzątania – ponad kwadrans, czyli tyle, ile w przypadku innych modeli.

Funkcja samooczyszczenia pada

Urządzenie parowe zostało wyposażone w funkcję samooczyszczania pada w stacji czyszczącej i dokującej. A to oznacza, że pracuje nawet o 20% lepiej (oczywiście, jeżeli porównamy go z tradycyjnym mopem). Na plus zapisujemy łatwe czyszczenie pozostałych elementów: osłonę głowicy należy myć pod bieżącą wodą. A jeżeli chodzi o zbiornik do brudnej wody, to spokojnie możemy go włożyć do zmywarki. Oczywiście, każde rozwiązanie ma swoją cenę i nie inaczej jest w tym przypadku. Co to oznacza w praktyce? Że mopy parowe tego rodzaju kosztują około 1000 zł (bez dodatkowych elementów). Bo jeżeli do zestawu doliczmy 2 pady i środek czyszczący, to łącznie wyjdzie ponad 1200 zł.

Zalety:

  • zbiera zanieczyszczenia i zmywa
  • zbiornik do wody czystej (400 ml) i brudnej (200 ml)
  • funkcja samooczyszczania pada
  • urządzenie wykonuje 500 obrotów na minutę
  • zbiornik do wody możemy szybko umyć w zmywarce

Wady:

  • kosztuje ponad 1200 zł (łącznie z padami i środkiem do czyszczenia)

Poradnik zakupowy

Jak działa mop parowy?

Sposób działania mopa parowego jest dość prosty. O co chodzi? Po napełnieniu zbiornika wodą i pogrzaniu jej do właściwej temperatury, możemy przystąpić do pracy. Przesuwamy mopem po czyszczonej powierzchni, podczas gdy gorąca para, która wydobywa się z pada, skutecznie rozpuszcza brud. Co ważne, odbywa się to w całkowicie bezpieczny sposób, bez użycia środków chemicznych.

Jaki mop parowy kupić?

Na co zwrócić uwagę kupując mopa parowego?

Zastanawiasz się jaki mop parowy wybrać? Oto główne kryteria wyboru urządzenia:

Głowica. Do wyboru są 2 typy głowic: trójkątna i podłużna. Można powiedzieć, że ich wybór zależy od kształtu powierzchni do wyczyszczenia. Trójkątna głowica umożliwia zachowanie czystości w rogach, narożnikach i wszelkich zakamarkach. Inaczej mówiąc: z jej pomocą możemy dotrzeć w te miejsca, w których najbardziej lubi się zbierać kurz. Mopy z podłużną głowicą nie mają aż takich możliwości manewrowania w narożnikach, ale za to w jednym ruchu pozwalają sprzątnąć większą powierzchnię. Tym samym szybko kończą pracę. W przypadku wyboru głowicy znaczenie ma również jej elastyczność i profil. Czyli cechy, które wpływają na łatwość obsługi urządzenia, a także pozwalają zmywać np. przestrzeń pod meblami.

Waga. Niektóre modele z rankingu ważą mniej niż 2 kg, co oznacza możliwość swobodnego manewrowania urządzeniem w trakcie sprzątania. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcemy używać mopa parowego np. do mycia płytek na ścianie. Z drugiej strony mniejsza waga, to też mniejsza pojemność zbiornika na wodę. A co za tym idzie – konieczność częstego wymieniania cieczy.

Przewód. Im dłuższy kabel, tym większy zasięg mycia mopem bez konieczności zmiany gniazdka zasilającego. Dlatego warto zwrócić uwagę i na ten element. Jeżeli nie masz dużej powierzchni do zmywania, to 5 m będzie wystarczające. W przypadku dużych przestrzeni te 5 m może tylko utrudniać pracę. Chyba że zdecydujesz się na mop parowy bezprzewodowy(mop parowy akumulatorowy), czyli brak kabla. Wtedy zasięg działania będzie ograniczony wyłącznie czasem pracy po naładowaniu akumulatora.

Pojemność akumulatora. Im dłuższe ładowanie mopa parowego, tym dłuższy czas jego działania. Średnio mopy tego typu posiadają 45-minutowy cykl pracy.

Tryby działania, czyli sposób, w jaki jest regulowana para. Niektóre modele dają możliwość swobodnej regulacji. Przy użyciu np. pokrętła samodzielnie ustalasz, czy najlepiej spryskać powierzchnię mgiełką. Czy raczej typ zabrudzenia wymaga użycia silnego strumienia pary. (A takie rozwiązanie dość często wiąże się ze wzrostem temperatury). Drugi sposób to automatyczne ustawienia. W przypadku takiej opcji, Ty wybierasz rodzaj powierzchni, a urządzenie dobiera optymalną intensywność pary.

Mop parowy jaka moc?

Najlepsze mopy parowe to te z dużą mocą. Dlaczego? Ponieważ dzięki wysokiej mocy mop szybciej się nagrzewa i łatwiej radzi sobie z usuwaniem trudnych plam. Jest to również gwarancja dłuższej żywotności sprzętu. A jak to wygląda w praktyce? Nasz test mopów parowych wykazał, że większość urządzeń została wyposażona w moc na poziomie 1500 – 1600 W. To po pierwsze pozwoli na bezproblemowe utrzymanie czystości. Po drugie, da gwarancję, że mop nas nie zawiedzie. Nawet w przypadku, gdy będziemy go codziennie używać, co potwierdzają opinie konsumentów.

Mop parowy cena, czyli ile kosztuje dobry mop parowy

Większość polecanych przez nas mopów parowych kosztuje mniej niż 1000 zł. Najtańszy sprzęt to wydatek rzędu 229 zł, najdroższy – 1243 zł (z padami z mikrofibry oraz środkiem czyszczącym). Z reguły nieco droższe są bezprzewodowe mopy parowe, ale na rynku znajdziesz też wersje poniżej 500 zł. Czy opłaca się mieć taki mop? Jakiej jest jakości? To już zupełnie inne pytania. Co istotne, nie zawsze producent wlicza w cenę każdą końcówkę i ściereczkę. Dlatego chcąc je mieć w zestawie, należy zwrócić uwagę na konieczność poniesienia dodatkowych kosztów.

Producenci mopów parowych

Wśród producentów mopów parowych znajdziesz marki, które gwarantują najwyższą jakość wykonania swoich produktów. Są to: Vileda, Karcher, Ariete oraz Hoffen. Poza tym mopy parowe produkują: Black & Decker, Transa Electronics, Clatronic, Leifheit, Eldom, HomeCraft, a także Tefal.

Gdzie kupić mopa parowego

Mopy parowe znajdziemy w ofercie właściwie wszystkich sklepów internetowych. Najczęściej to tam możemy liczyć na najszerszą ofertę urządzeń i najbardziej atrakcyjne ceny. Przed dokonaniem zakupu warto poklikać w zawarte w rankingu linki i sprawdzić gdzie wybranego mopa kupimy najtaniej. Warto także pamiętać o porównywarkach cen, takich jak Ceneo czy Skąpiec.

Alternatywą do zakupów w sieci mogą być sklepy stacjonarne. Mopy parowe pojawiają się między innymi w najpopularniejszych dyskontach spożywczych. Mop parowy z Biedronki czy Lidla (marka SilverCrest) wcale nie musi być gorszy od produktów bardziej renomowanych producentów.

Czy warto kupić mopa parowego?

Zdecydowanie tak! Potwierdzają to przede wszystkim opinie zadowolonych użytkowników. Dlaczego? Ponieważ większość mopów parowych nie tylko umożliwia mycie podłóg, ale też czyszczenie wielu innych powierzchni (przy pomocy dodatkowych końcówek). Szczotka, skrobak, wycieraczki – w każdym zestawie znajdziesz różne akcesoria, które doskonale poradzą sobie z brudem. Możliwości jest naprawdę wiele. Ponadto wybrane mopy pozwalają szybko odświeżać ubrania i tapicerkę. Do tego możemy doliczyć brak środków chemicznych i detergentów. Mopy parowe w trakcie zmywania wykorzystują nagrzaną do wysokiej temperatury parę. W rezultacie są bezpieczne dla np. alergików, a z drugiej strony niezwykle skuteczne i proste w obsłudze. Potwierdzają to nie tylko wszystkie rankingi, ale też opinie konsumentów.