Zaznacz stronę

Najlepsza parownica do ubrań  ranking 2025. Opinie i recenzje

Jaką parownica jest najlepsza? Czy parownica może być skuteczniejsza od żelazka? Jeśli tak, to dlaczego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym rankingu. Jesteśmy przekonani, że zawarte tu informacje i opinie ułatwią Wam podjęcie decyzji zakupowej.

Parownica do ubrań pomaga szybko usunąć zagniecenia

Ranking parownic do ubrań 2025

Ranking parownic do ubrań wygrywa Philips Steam&Go GC362/80

Ranking najlepszych parownic do ubrań otwiera Philips Steam&Go GC362/80. Parownica jest gotowa do pracy w zaledwie 45 sekund. Zapewnia idealne wygładzanie płaszczy i koszul, jak również ubrań z ozdobnymi elementami. Działa w pionie i poziomie, nie zostawia wilgotnych plam. Wytwarzanie pary wynosi maksymalnie 24 g/minutę. Ponadto parownica została wyposażona w specjalną podgrzewaną płytę SmartFlow.

„Parownica jest lekka, poręczna i niezwykle skuteczna. Polecam!”

Najlepsze oferty:

Druga polecana parownica do ubrań to MPM MZP-01

Numer dwa w zestawieniu MPM MZP-01. Sprzęt nagrzewa się zaledwie w 30 sekund, gwarantuje ciągły strumień pary do 35 g/min. Ponadto prasownica została wyposażona w dwie specjalne nakładki. Jedna z welurową szczotką służy do wygładzania delikatnych tkanin. Druga ze szczotką z włosia – do grubszych ubrań. Inna zaleta? Odłączany pojemnik na wodę ma pojemność aż 250 ml.

„Efektywna praca i niska cena to największe zalety tego produktu.”
Top 3 rankingu parownic do ubrań zamyka Blaupunkt VSI601

Numer trzy to Blaupunkt VSI601. Parownica została wyposażona w system anti-drip, który odpowiada za równomierne rozprowadzenie pary wodnej. Urządzenie wytwarza jej 30 g na minutę. Dodatkowo zwróć uwagę na możliwość automatycznego wyłączania. Oraz system antywapienny – anti-calc, który zapobiega odkładaniu się kamienia w urządzeniu. Inne zalety? Zdejmowany zbiornik na wodę oraz szczoteczka do usuwania zanieczyszczeń. To rozwiązania, które wpływają na wygodę użytkowania sprzętu.

„Funkcjonalne i proste w obsłudze urządzenie.”
Ariete 4167 to kolejna dobra parownica do ubrań

Za co lubimy Ariete 4167? Za możliwość prasowania trudnych do wygładzenia tkanin. Ta parownica szybko poradzi sobie z prasowaniem kantów, rękawów, a nawet firan i płaszczy. Co ważne, możemy jej używać w pionie lub w poziomie. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w akcesoria, które ułatwiają odświeżanie. To szczotka i końcówka do czyszczenia tkanin. Sama prasownica jest lekka, świetnie sprawdzi się podczas podróży.

” Super urządzenie. Dobry stosunek jakości do ceny.”
Tefal Access DT7000 to kolejna niezawodna parownica do ubrań

Miejsce 5 w rankingu najlepszych urządzeń zajęła parownica Tefal DT7000. To sprzęt, który nadaje się do prasowania różnego rodzaju tkanin. Urządzenie zostało wyposażone w specjalne akcesoria. Jest to szczotka do grubszych tkanin oraz głowica do delikatnych tkanin. Dodatkowo parownica odświeża ubrania i niweluje nieprzyjemne zapachy. Maksymalne wytwarzanie pary to 17 g na minutę. Pojemność zbiornika na wodę to 150 ml.

„Świetny steamer do użytku domowego. Dobra inwestycja.”
6 polecana parownica to Philips Steam&Go GC299/40

Numerem 6 w rankingu jest Philips Steamer GC299/40. Ten sprzęt wygładza nawet ubrania wiszące na wieszaku. Nakładka ze szczotką pomaga prasować odzież wykonaną z różnych tkanin. Także tych wymagających specjalnego czyszczenia. W zestawie jest zbiornik na wodę o pojemności 60 ml. Wyrzut pary to maksymalnie 20 g w ciągu minuty. Warto podkreślić, że steamer oprócz zagnieceń, usuwa również bakterie z dziecięcych akcesoriów.

„Ten model szybko usuwa zagniecenia z ubrań.”

Najlepsze oferty:

Ranking parownic do ubrań zamyka Philips GC363/30

Nasze porównanie zamyka Philips GC363/30. To ręczny steamer o mocy 1300 W. Został wyposażony w podgrzewaną płytę SmartFlow. W efekcie wygładzisz ubranie bez względu na rodzaj tkaniny. Samo prasowanie zajmuje niedużo czasu i jest bezpieczne dla materiału. Steamer działa zarówno w poziomie, jak i w pionie, co ułatwia odświeżanie trudniej dostępnych miejsc. Ilość pary, jaką urządzenie generuje to maksymalnie 24 g min.

„Poręczna, solidna i funkcjonalna parownica.”

Najlepsze oferty:

Jeśli nadal zastanawiasz się jaka parownica do ubrań jest polecana sprawdź nasz poradnik zakupowych. Podpowiadamy w nim które elementy w największym stopniu decydują czy parownica doskonale radzi sobie w zadaniem. Czy zwrócić uwagę na pojemność, moc, możliwość używania w poziomie i pionie? A może ważniejsza jest siła wyrzutu pary lub kompaktowe wymiary. Poniższy poradnik odpowiada na wszystkie te pytania.

Recenzje najlepszych parownic do ubrań

Philips Steam&Go GC362/80

Philips Steam&Go GC362/80

Ten sprzęt Philips to naszym zdaniem najlepsza parownica do ubrań. Dlaczego? Ponieważ nadaje się do różnych materiałów, również tych wymagających. Oprócz tego usuwa nieprzyjemne zapachy i nie zostawia mokrych plam. A to dopiero początek. Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się, czy ta parownica do ubrań to najlepszy sprzęt również dla Ciebie.

Efektowne i bezpieczne wygładzanie zagnieceń

Prezentowa parownica do ubrań Philips nagrzewa się w mniej niż 60 sekund. Jest prosta w obsłudze i nadaje się do różnych materiałów, których nie musisz wcześniej specjalnie układać. Doskonale radzi sobie z wygładzaniem między innymi: plisowanych spódnic, swetrów, marynarek. Nadaje się do każdego rodzaju materiału. W konsekwencji możesz jej używać nawet do tapicerowanych mebli! Równocześnie to urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla tkanin.

Podgrzewana płyta SmartFlow uniemożliwia powstawanie wilgotnych plam na odzieży podczas dociskania. Dodatkowo parownica szybko usuwa nieprzyjemne zapachy po papierosach lub jedzeniu. Co więcej, usuwa również bakterie. Dlatego możemy używać urządzenia do oczyszczania dziecięcych ubranek i pluszowych zabawek. To dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

Szybkie wygładzenie przed wyjściem

Jakie inne zalety i cechy posiada ta parownica? Jest lekka, więc możesz ją zabrać ze sobą na wakacje. Oprócz tego w zestawie jest odłączany pojemnik na wodę, dzięki czemu w prosty sposób napełnisz go pod kranem. Zbiornik ma pojemność 70 ml. Wystarczająco dużo, aby porządnie wygładzić jedno lub dwa ubrania tuż przed wyjściem. Maksymalna ilość pary to 24 g na minutę.

W przypadku grubszych ubrań możesz użyć specjalnej nakładki ze szczotką. To korzystnie wypłynie na proces wygładzenia. Ponadto moc 1300 W to gwarancja długiego i efektywnego odświeżania. Aby jednak urządzenie działało jak najdłużej, należy je po skończonym prasowaniu dokładnie opłukać. To zapobiega powstawaniu kamienia.

Podsumowanie

Parownica do ubrań Philips została wyposażona w rozwiązania, dzięki którym usuwanie zagnieceń będzie szybkie i bezpieczne. Używana na co dzień w domu lub w trakcie podróży, z powodzeniem zastąpi żelazko. Zatem jeżeli nie lubisz prasować, to ten model jest właśnie dla Ciebie! A jeżeli jednak prasowanie Ci niestraszne… to i tak warto go wypróbować.

Zalety:

  • lekka i poręczna

  • prosta w obsłudze

  • posiada mały zbiornik wody

  • szybko się nagrzewa

  • nadaje się do delikatnych tkanin

  • prasowanie zarówno w pionie jak i w poziomie

Wady:

  • długi przewód zasilający
MPM MZP-01

MPM MZP-01

Kolejna parownica do ubrań w rankingu to MPM MZP-01. Co przemawia na jej korzyść? Naszym zdaniem to opcja prasowania ubrań bez względu na ich grubość. Nieważne co wybierzesz: odzież zimową czy letnią, efekt zawsze będzie ten sam – perfekcyjne wygładzenie. Do tego dorzućmy cenę, bo to jeden z tańszych urządzeń dostępnych na rynku. Co jeszcze? Odpowiedź znajdziesz w naszej recenzji.

Prosta obsługa urządzenia

Prezentowana parownica do ubrań z powodzeniem może zastąpić żelazko. Jak to możliwe? Steamer został wyposażony w dwie specjalne nakładki przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń (na przykład sierści). Welurowa szczotka pomoże odświeżyć delikatniejsze tkaniny. W ten sposób szybko i bezpiecznie wygładzisz sweter z kaszmiru czy jedwabny szal. Druga nakładka – ze szczotką z włosia – świetnie sprawdzi się przy wygładzaniu grubszych materiałów.

Co ważne, nie musisz rozkładać deski do prasowania. Nie musisz nawet specjalnie układać ubrań. Jedyne co powinieneś zrobić, to powiesić odzież na wieszaku. I podłączyć sprzęt do zasilania. W ten sposób bez problemu wygładzisz nie tylko ubrania, ale również firanki i zasłonki. A to, w naszej opinii jest naprawdę przydatne rozwiązanie. Nie tylko od święta.

Duży zbiornik na wodę

Steamer MPM MZP-01 nagrzewa się szybciej niż niejedno żelazko. To znaczy, że nie musisz zbyt długo czekać. Pół minuty nagrzewania wystarczy. Ponadto prezentowane urządzenie posiada odłączany zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi aż 250 ml! W sam raz, aby jednorazowo odświeżyć kilka sztuk ubrań. Ułatwieniem w pracy jest obrotowy kabel sieciowy. A także lampka kontrolna sygnalizująca podłączenie do sieci. Oprócz tego parownica generuje sporą ilość pary – aż 35 gramów na minutę.

Sama płyta parowa została wykonana ze stali nierdzewnej, co przemawia za trwałością parownicy. Dodatkowo moc urządzenia wynosi 1200 W. Dzięki temu Ty masz gwarancję, że parownica będzie Ci służyła przez dłuższy czas. A praca ze steamerem stanie się prosta i… przyjemna.

Podsumowanie

Steamer MPM MZP-01 został przystosowany do wygładzania różnych tkanin. Nawet tych bardziej wymagającym jak wiskoza czy atłas. Do tego koniecznie musimy doliczyć duży zbiornik na wodę. I prostą obsługę urządzenia. W efekcie otrzymujemy parownicę, która od zaraz może zacząć konkurować z Twoim żelazkiem.

Zalety:

  • nakładki do cienkich i grubych tkanin
  • niska cena
  • duża pojemność zbiornika na wodę
  • szybko się nagrzewa
  • prosta w obsłudze parownica do ubrań
  • duży otwór wlewowy zbiornika

Wady:

  • produkt jest dość ciężki
Blaupunkt VSI601

Blaupunkt VSI601

Blaupunkt VSI601 to kolejny z najlepszych steamerów dostępnych na rynku. Dlaczego znalazła się w naszym rankingu? Przede wszystkim została wyposażona w funkcje, które znacząco wpływają na komfort pracy. Do tego niewiele waży, więc tę parownicę bez problemu zmieścisz w walizce. Jeżeli jesteś ciekawy, co jeszcze ma do zaoferowania – przeczytaj nasz opis.

Regulacja strumienia pary

Funkcjonalność. To słowo idealnie opisuje ten model. System anti-drop równomiernie rozprowadza parę wodną na ubraniu, tym samym zapobiegając kapaniu wody. Urządzenie generuje do 30 g min pary wodnej. Co ważne, w trakcie pracy możesz regulować jej ilość. Na początku, po wciśnięciu przycisku, pary powinno być więcej, powtórne wciśnięcie przycisku zmniejszy strumień.

To, w połączeniu z pionowym prasowaniem, zapewnia perfekcyjne wygładzanie zagnieceń. Dodatkowo funkcja anti-calc, uniemożliwia odkładanie się kamienia w parownicy do ubrań. W jaki sposób? Specjalny filtr żywiczny sprawia, że woda ulega zmiękczeniu bezpośrednio w zbiorniku. A to daje gwarancję, że urządzenie będzie Ci służyć znacznie dłużej niż jeden sezon.

Łatwy w obsłudze steamer

Parownica jest gotowa do działania w mniej niż minutę. Aby odświeżanie ubrań było jak najbardziej efektywne, do zestawu dołączona jest szczoteczka typu 2 w 1. Możemy jej użyć do usuwania drobnych zanieczyszczeń. A co, jeżeli chcesz szybko odświeżyć ubranie, a w pomieszczeniu jest zimno? Wtedy masz do dyspozycji specjalną nasadkę siatkową. Jest to zabezpieczenie przed osadzaniem się na odzieży skroplonej wody. Innym zabezpieczeniem jest blokada przed przypadkowym włączeniem lub wyłączeniem urządzenia. Twoje dzieci nie będą miały do parownicy dostępu!

Wśród pozostałych zalet wymienić długość przewodu czyli 2, 5 m. Tak długi kabel pozwoli Ci na swobodę ruchów podczas prasowania. Z kolei duża moc urządzenia (1600 W) wpłynie na efektywność pracy. Nie możemy zapomnieć o zbiorniku na wodę, którego pojemność wynosi 260 ml. To dużo, w przeciwieństwie do wagi steamera – parownica waży niecały kilogram.

Podsumowanie

Nie bez powodu parownica do ubrań Blaupunkt znalazła się w rankingu. Co nam się w niej najbardziej podoba? Jest funkcjonalna i lekka. I zmieści się do każdej wakacyjnej walizki. Naszym zdaniem to takie urządzenie, którego z chęcią będziesz używać nawet w wakacje.

Zalety:

  • ciężar

  • prosta w obsłudze

  • blokada włączenia i wyłączenia

Wady:

  • szybkość nagrzewania
Ariete 4167

Ariete 4167

Kolejna parownica, którą polecamy to Ariete 4167. Dlaczego o niej piszemy? Bo to silna konkurencja dla zwykłego żelazka. Prezentowana parownica gwarantuje idealne prasowanie i odświeżanie odzieży. Do tego jest lekka. Zatem już teraz przeczytaj naszą recenzję. I sprawdź, czy to rzeczywiście parownica dla każdego.

Umożliwia prasowanie i odświeżanie

Nie przepadasz za prasowaniem? To dla Ciebie zawsze przykry obowiązek? Jesteśmy przekonani, że za dzięki parownicy Ariete możesz zmienić zdanie . Ten model bez problemu odświeża trudne do wyprasowania tkaniny. Świetnie sobie radzi z wygładzaniem rękawów marynarki czy kantów przy spodniach. Ale nie tylko. Już nie musisz oddawać jesiennego płaszcza do pralni. Za pomocą parownicy dokładnie go odświeżysz. A to nie tylko oszczędność czasu, ale także Twoich pieniędzy.

Wygładzanie uporczywych zagnieceń jest możliwe dzięki specjalnej końcówce. Co jeszcze? Parownica jest gotowa do pracy w pół minuty. Możesz jej używać tak jak Ci wygodnie – pozwala na prasowanie w pionie, jak i w poziomie. Tak, aby prasowanie ubrań było jak najdokładniejsze i… wygodne. Wyrzut pary to 20 g min. A to nie wszystkie zalety tego modelu.

W sam raz do walizki

Parownice do ubrań Ariete zostały wyposażone w odłączany zbiornik na wodę. W rezultacie możesz go szybko napełnić, bez ryzyka zalania urządzenia. Pojemność zbiornika na wodę to aż 260 ml. Wystarczająco dużo, aby jednorazowo odświeżyć większe ilości ubrań. Z kolei moc urządzenia to 1200 W. Do tego doliczyć długość przewodu zasilającego – 2,5 m. To ułatwia swobodne poruszanie się w trakcie prasowania. Prawda, że to proste, ale funkcjonalne rozwiązania?

Jesteśmy pewni, że dzięki nim praca steamerem stanie się jedną z ulubionych domowych czynności. Co więcej: nie będziesz musiał z niego rezygnować nawet w trakcie wyjazdów. Parownica Ariete jest tak lekka i poręczna, że z łatwością zmieści się do Twojej walizki.

Podsumowanie

Lekka i prosta w obsłudze – taka jest parownica Ariete. Została wyposażona specjalną końcówkę, która ułatwia odświeżanie ubrań. Nawet tych grubszych. Co ważne: dopasowuje się do Ciebie, więc możesz jej używać w dowolnej pozycji. A skoro tak, to może warto tę parownicę mieć u siebie w domu?

Zalety:

  • prosta w obsłudze

  • niewielkie wymiary

  • skuteczność w usuwaniu uporczywych zagnieceń

Wady:

  • moc urządzenia
Tefal Access DT7000

Tefal Access DT7000

Numer 5 w zestawieniu to Tefal Access DT7000. Parownica umożliwia prasowanie wiszących ubrań i redukcję nieprzyjemnych zapachów. Ponadto urządzenie szybko się nagrzewa, wygładza różnego rodzaju materiały i jest niezastąpione w przygotowaniach przed wyjściem. Jeżeli jeszcze go nie znasz, koniecznie przeczytaj naszą recenzję.

Dopasowane końcówki

Kiedy prasowanie staje się przyjemniejsze? Kiedy nie musisz rozkładać deski do prasowania! Ten model umożliwia pionowe wygładzanie ubrań, nie mniej dokładne niż to z użyciem deski. W komplecie znajduje się zaczep na drzwi, do którego możesz przyczepić wieszak. Ponadto parownica jest przeznaczona do różnych rodzajów tkanin. Wystarczy, że założysz odpowiednią końcówkę.

Do wyboru jest także szczotka przeznaczona do grubszych ubrań. W ten sposób bez trudu odświeżysz na przykład ulubiony płaszcz. Jeżeli zaś chcesz wygładzić ubranie z delikatnej tkaniny, idealna będzie głowica pary. Właściwy dobór końcówki sprawia, że prasowanie będzie efektywne i przede wszystkim bezpieczne dla tkanin. O czym jeszcze warto wspomnieć? Parownica generuje parę, w ilości do 17 g min. Tym samym usuwa brzydkie zapachy, w zamian nadając Twoim ubraniom świeżość. A to prawdopodobnie więcej, niż potrafi Twoje żelazko.

Prosta w obsłudze parownica do ubrań

Jakie są jeszcze zalety tego urządzenia? Parownica do ubrań jest gotowa do prasowania w zaledwie 45 sekund. Jest urządzeniem o mocy 1100 W. Oprócz tego została wyposażona w pojemnik, który łatwo odłączyć od urządzenia. A to znaczy, że uzupełnienie wody z kranu zajmie Ci kilka sekund. Pojemność zbiornika na wodę to 150 ml. Wystarczająco dużo, aby odświeżyć ubrania tuż przed wyjściem czy wykonać ostatnie poprawki. Do tego możemy doliczyć prostą i intuicyjną obsługę parownicy. Za pomocą jednego przycisku skutecznie pozbędziesz się zagnieceń. I rozprawisz się z załamaniami mankietów, kołnierzyków, falban i kantów. Efekt? Dzięki zastosowaniu steamera Twoja odzież będzie jak nowa.

Podsumowanie

Prosta w obsłudze, lekka i skuteczna. Taka jest parownica Tefal. To urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej odświeżać i chronić ubrania. Bez rozkładania deski, bez długiego nagrzewania. Twoim zadaniem jest tylko dobór odpowiedniej końcówki. Resztę pracy parownica wykona za Ciebie. Nam się taka opcja bardzo podoba. A Tobie?

Zalety:

  • mocny strumień pary

  • wyjątkowo prosta obsługa

  • szybko się nagrzewa

  • lekka

Wady:

  • moc urządzenia
Philips Steam&Go GC299/40

Philips Steam&Go GC299/40

Steamer Philips Steam&Go GC299/40 to kolejna w zestawieniu parownica do ubrań tej firmy. Jest nieco mniejsza od wcześniej prezentowanego steamera i posiada skromniejsze wyposażenie. Jednak najważniejsze pozostaje bez zmian: model tej marki perfekcyjnie wygładza ubrania. Chcesz się dowiedzieć więcej? Już teraz przeczytaj nasz opis.

Odświeża i usuwa bakterie

Ranking bez urządzenia tej marki? Niemożliwe! Za co tak lubimy parownice do ubrań Philips? Za idealne wygładzanie, dopasowane do rodzaju materiału. To zasługa specjalnej nakładki ze szczotką. Dzięki niej bez trudu wyprasujesz swetry, plisowane spódnice i bluzki z ozdobami. Ale to nie wszystko. Parownica ułatwi Ci odświeżenie marynarek i płaszczy! Bez ryzyka uszkodzenia ubrań! Za to z gwarancją usunięcia nieprzyjemnych zapachów z jedzenia czy papierosów. Wystarczy, że ubranie powiesisz pionowo i możesz przystąpić do pracy.

A może masz w planie odświeżenie dziecięcych zabawek i ubranek? Gorąca para usunie nawet do 99% bakterii obecnych na akcesoriach dla najmłodszych. Tym samym ubranka i zabawki będą nie tylko idealnie wygładzone, ale również bezpieczne dla Twoich pociech.

Lekka i poręczna parownica

Parownica nagrzewa się szybko, bo w mniej niż 60 sekund. Wytwarza maksymalnie 20 gramów pary wodnej na minutę . Zbiornik na wodę ma pojemność 60 ml. Oznacza to, że po napełnieniu go wodą, bez problemu odświeżysz 1-2 ubrania. W naszej opinii takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się tuż przed wyjściem.

Za co jeszcze tak bardzo lubimy tę parownicę? Steamer Philips jest lekki i poręczny. Możesz zabrać go ze sobą na wakacje lub wyjazd służbowy. Prasowanie na urlopie? Czemu nie? Tym bardziej że do tego nie będzie Ci potrzebna deska, ani przestrzeń. Nie musisz też rezerwować dużej ilości czasu, bo praca z parownicą Philips Steam&Go GC299/40 nie zajmuje go dużo.

Podsumowanie

Philips Steam&Go GC299/40 to kolejny model, który zdał egzamin z prasowania. Równie dobrze sprawdza się w przypadku bluzki z cienkiej bawełny, jak i ulubionych jeansów. Umożliwia to specjalna końcówka, dzięki której wygładzanie jest proste i bezpieczne dla materiału. Do tego koniecznie musimy dopisać niewielkie wymiary i wagę urządzenia. Rezultat? Parownica, bez której nie będziesz chciał wyjechać na wakacje.

Zalety:

  • strumień pary

  • lekka parownica do ubrań

  • prosta w obsłudze

  • urządzenie ma kompaktowe wymiary

Wady:

  • mały pojemnik na wodę
Philips GC363/30

Philips GC363/30

Ranking kończymy recenzją steamera Philips GC363/30. To trzeci model tej firmy w zestawieniu. Czym różni się do wcześniej prezentowanych? Jakie są korzyści z jego użytkowania? Już teraz przeczytaj nasz opis i sprawdź, czy to sprzęt, którego szukasz. Jesteśmy przekonani, że i tym razem Philips pozytywnie Cię zaskoczy.

Ubrania jak nowe

Prezentowane urządzenie zostało wyposażone w podgrzewaną płytę SmartFlow. Dzięki temu temperatura prasowania jest dopasowana do rodzaju materiału. A to znaczy, że bez obaw wygładzisz nawet delikatne tkaniny. Urządzenie nie zostawia mokrych plam i w żaden sposób nie niszczy materiału. Samo urządzenie jest poręczne, ułatwia prasowanie zarówno w pionie, jak i w poziomie. I tym samym docierać do trudniej dostępnych miejsc takich jak mankiety czy kołnierzyki. Aby efekt jeszcze bardziej Cię zadowolił, urządzenie zostało wyposażone w specjalną nakładkę ze szczotką. W ten sposób nie tylko odświeżysz grubsze ubrania, ale również pozbędziesz się zmechaceń i pyłków. Wniosek? Nie musisz wymieniać garderoby, aby Twoje ubrania wyglądały rewelacyjnie.

Efektywne wygładzanie

O czym jeszcze warto wspomnieć? Model Philips GC363/30 generuje maksymalnie 24 g/min pary wodnej. Czas nagrzewania wynosi 45 sekund. Oprócz tego sprzęt posiada zdejmowany pojemnik o pojemności 70 ml. A to oznacza, że możesz go napełnić w każdym momencie prasowania. Co jeszcze? Duża moc 1300 W zapewnia długotrwałe działanie. Zdecydowanie dłuższe niż modowy sezon. Z kolei specjalna pompka gwarantuje ciągłość strumienia pary. Do tego musimy doliczyć niewielkie wymiary i niedużą wagę parownicy. Ten model, w przeciwieństwie do żelazka, bez trudu zmieści się w wakacyjnej walizce. (A termoodporna torba ułatwi Ci przechowywanie steamera w trakcie podróży). To zaś oznacza, że nie musisz się przejmować stanem ubrań po wyjęciu z walizki. Parownica odświeży je w kilka minut!

Podsumowanie

Jakie zalety posiada model Philips GC363/30? To urządzenie, które jest przede wszystkim bezpieczne dla ubrań. W rezultacie możesz go używać do wszystkich rodzajów tkanin. Parownica ułatwia wygładzanie trudno dostępnych miejsc takich jak kołnierzyki. Plusem są też jego niewielkie wymiary i mała waga. W efekcie otrzymujemy urządzenie, które sprawia, że z chęcią zabierzesz się do pracy.

Zalety:

  • prosta w obsłudze parownica do ubrań

  • niewielkie wymiary

  • lekka

  • efektywność wytwarzania pary

Wady:

  • długość kabla 

Przewodnik zakupowy

Jaka parownica jest naprawdę dobra? Jeżeli zastanawiasz się nad odpowiedzią, to z pomocą może Ci przyjść ten przewodnik zakupowy. Z niego dowiesz się jak działa parownica do ubrań i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Ciągłość strumienia pary, moc urządzenia, pojemność zbiornika na wodę…, a może coś jeszcze? W poradniku wyjaśniamy również, czym różnią się parownice stojące od ręcznych. I dlaczego steamer może być świetną alternatywą dla żelazka. Jesteśmy pewni, że lektura poradnika pomoże Ci dokonać właściwego wyboru zakupowego. W rezultacie okaże się, że prasowanie nie zajmuje bardzo dużo czasu. I wcale nie jest tak straszne, jak je malują.

Jak działa parownica do ubrań?

Steamer jest jednym z najprostszych w obsłudze urządzeń domowych. Wbrew pozorom prostszym niż żelazko. Nie musisz rozkładać deski do prasowania. Nie potrzebujesz dużej przestrzeni. W zależności od modelu możesz prasować tylko w pionie albo w dowolnej pozycji. A jak urządzenie prasuje? Na początku należy napełnić wodą niewielki zbiornik wody. Możesz użyć wody demineralizowanej, która zapobiegnie powstawaniu kamienia. Tylko w wybranych modelach możliwe jest korzystanie z aromatów. Ponadto niektóre parownice mają odłączane pojemniki, przez co wlewanie wody jest dość proste i zajmuje kilkanaście sekund. Po podłączeniu do zasilania urządzenie zaczyna się nagrzewać. Najlepsze sprzęty bardzo szybko są gotowe do pracy, czas nagrzewania zajmuje mniej niż minutę. Potem możesz przystąpić do pracy. Parownicę należy skierować na ubranie i wcisnąć przycisk. Para wnika we włókna i natychmiast je rozprostowuje. Po skończonym prasowaniu należy dokładnie opróżnić zbiornik z wody. To zapobiega powstawaniu kamienia.

Jaka parownica do ubrań będzie najlepsza?

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Podjąłeś decyzję o zakupie sprzętu i teraz nadszedł czas na wybór konkretnego urządzenia. Przeglądasz informacje, czytasz opinie i już wiesz, że to nie będzie prosta decyzja. Wbrew temu co sugerują producenci, nie każda parownica do ubrań zapewni przyjemność z prasowania. Jest bowiem kilka parametrów, które mogą wpływać znacząco na komfort pracy. Warto im się bliżej przyjrzeć i dowiedzieć się jaki steamer będzie pracował „pełną parą”.

Moc parownicy do ubrań

Im więcej mocy, tym czas nagrzewania krótszy. Mając więcej mocy, parownica łatwiej sobie poradzi z wygładzeniem zagnieceń. A Ty szybciej skończysz pracę. Ponadto im większa moc, tym większa wytrzymałość i urządzenie dłużej działa. W przypadku parownicy oznacza to mocniejszy wyrzut pary. Czyli kolejny z parametrów, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia.

Wyrzut pary

Od ilości pary zależy skuteczność prasowania. Inaczej mówiąc, silny strumień pary sprawi, że parownica poradzi sobie z prasowaniem grubszych tkanin. Lub takich, którym nie wystarczy pobieżne wygładzenie żelazkiem. Podczas zakupu urządzenia zwróć uwagę na możliwość regulacji natężenia pary. To funkcja, która sprawi, że ubrania będą idealnie wyprasowane. Bez przypalenia i innych uszkodzeń.

Pojemność zbiornika na wodę

Jeżeli planujesz używać urządzenia wyłącznie do odświeżania odzieży przed wyjściem, wybierz model z mniejszym zbiornikiem. Pojemnik na wodę o pojemności 60-80 ml pozwala na prasowanie 1-2 ubrań. Chcąc codziennie korzystać ze steamera, zdecyduj się na urządzenie, które ma pojemny zbiornik na wodę. Nie będziesz musiał często uzupełniać wody z kranu. Minus: urządzenie będzie większe.

Ułożenie steamera podczas prasowania

Do wyboru mamy dwie opcje: parownice pracujące tylko w pionie lub takie, które działają w każdej pozycji. Jaką z nich wybrać? To zależy, jak często zamierzasz korzystać z parownicy. Jeżeli chcesz prasować okazjonalnie, to możesz pozostać przy modelu działającym w pionie. Jeżeli zamierzasz często używać steamera (i nie ograniczać się do prasowania odzieży), wybierz parownicę działającą również w poziomie. Dlaczego? Po pierwsze, takie rozwiązanie jest wygodniejsze. Nie musisz wieszać ubrań, możesz je położyć w wybranym przez siebie miejscu. Po drugie, w ten sposób bez trudu poradzisz sobie z odświeżaniem tapicerki czy dywanu. Po trzecie, dzięki możliwości dowolnego operowania parownicą, szybko dotrzesz do trudniej dostępnych miejsc na ubraniach.

Przydatne funkcje i akcesoria

Wiele modeli steamerów do ubrań zostało wyposażonych w dodatkowe funkcje. Zaliczyć do nich możemy zabezpieczenie przed poparzeniem oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem parownicy. Czasem w zestawie znajdziemy rękawicę ochronną. Jeżeli chodzi o systemy, to dobrym rozwiązaniem jest system antywapienny. Chroni on steamer przed odkładaniem kamienia. I dba, aby urządzenie służyło nam wiele lat. Z kolei system automatycznego wyłączenia parownicy pozwala na oszczędność energii. Długi kabel zaś umożliwia swobodę ruchów podczas pracy. (I w przypadku niektórych modeli można go schować w podstawie). Co jeszcze? Aby prasowanie było efektywne, wielu producentów dołącza do zestawu specjalne szczotki lub nakładki. Za ich pomocą możesz pozbyć się drobnych zmechaceń i zanieczyszczeń. A także wyprasować grubszą odzież. Inne akcesoria to zaczep lub wieszak na ubrania, które ułatwiają prasowanie odzieży w pionie.

Dodaj zapach

Mimo, że do pojemnika na wodę nie należy wlewać żadnych chemikaliów, to niektóre modele dają możliwość prasowania z zapachem. Przykładem takiej parownicy jest Philips ClearTouch Essence GC535/35. Wystarczy wlać aromat do nakładki zapachowej MyEssence. A potem skierować parę na ubranie. To idealny sposób, aby garderoba była odświeżona i pięknie pachniała. I to bez konieczności czyszczenia chemicznego czy odnoszenia ubrań do pralni!

Zalety parownicy do ubrań

Czy znasz osoby, które lubią prasować? My możemy policzyć je na palcach jednej ręki. Prasowanie to najczęściej przykry obowiązek, ostatni na liście „spraw do załatwienia”. Niewygodna pozycja, bolący kręgosłup i nadgarstki – to oczywiście na początek. Inne wady to długi czas wygładzania odzieży. Plus mokre plamy albo ślady przypalenia na ubraniach, które mogą zepsuć nawet najlepsze przygotowania do wyjścia. W końcu materiał, który nawet po wielokrotnym „przejechaniu” żelazkiem, nie wygląda tak, jak powinien.

Nic dziwnego, że żelazko to ostatni sprzęt, jaki chciałbyś zabrać ze sobą na wakacje.

Co innego parownica.

Dzięki niewielkim wymiarom urządzenia bez trudu znajdziesz dla niego miejsce w wakacyjnej torbie. To idealne rozwiązanie na szybkie odświeżenie ubrań po wyjęciu z walizki. Do tego dochodzi brak konieczności rozkładania deski do prasowania. Parownica jest lekka i poręczna. I co ważne, ułatwia pracę w wygodnej dla Ciebie pozycji. Niektóre parownice działają w pionie i w poziomie. (A to jest coś, czego oczywiście nie potrafi Twoje żelazko). Weź pod uwagę, że parownice, które oferują pierwszą opcję, często mają w zestawie wieszak na ubrania. Lub specjalny zaczep, który możesz powiesić na drzwiach. Z kolei dowolność pozycji w trakcie prasowania ułatwia wygładzanie trudno dostępnych miejsc. To znaczy, że bez problemu wyprasujesz falbany oraz plisy, kołnierzyki i mankiety. Jednym słowem każdy zakamarek, który wymaga „specjalnego traktowania”.

Ale to nie wszystko.

Dobry steamer nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o materiały. Sprawdzi się w przypadku cienkich jedwabnych bluzek, jak i ulubionych jeansów. Poradzi sobie z jedwabiem lub kaszmirem, które należy trzymać od żelazka z daleka. Opinie użytkowników parownicy potwierdzają, że urządzenie świetnie wygładza także grubsze rzeczy. Na przykład jesienny płaszcz. No dobrze, a co ze zdobieniami na odzieży? W tym przypadku też nie musimy się martwić o efekt. Parownica do ubrań bez problemu wyprasuje bluzkę z aplikacjami i koszulkę z nadrukiem. Po prostu każde inne ubranie, które nie jest gładkie. Dzięki temu, że materiał nie ma styczności ze stopą żelazka, jego prasowanie jest całkowicie bezpieczne. A to oznacza brak śladów po kapaniu wody czy innych uszkodzeń na tkaninie.

Ale parownica nadaje się nie tylko do wygładzania odzieży. Steamer świetnie sprawdza się w przypadku domowych akcesoriów. To znaczy, że nadaje się zarówno do dziecięcych zabawek, jak i firan, zasłon i poduszek. A także ręczników, tapicerki oraz dywanów. W przypadku akcesoriów dla najmłodszych, oprócz wygładzania, steamer usuwa również bakterie. Dzięki temu Twoje pociechy mogą bez przeszkód bawić się ulubionymi przytulankami. Parownica jest również sprzymierzeńcem alergików. Podczas prasowania, dezynfekuje ubrania, dzięki czemu są one bezpieczne dla wrażliwej skóry.

Ale korzyści z używania parownicy jest więcej.

To idealne rozwiązanie, gdy chcesz tylko nieco odświeżyć odzież. Przyda się szczególnie przed wyjściem z domu lub w sytuacji, gdy ubranie nie wymaga prania. Jest w sam raz na ostatnie poprawki. Parownica, oprócz tego, że usuwa zagniecenia, to też szybko i skutecznie pozbywa się niemiłych zapachów. Co więcej, do zestawu dołączona jest specjalna nakładka, która oczyści garderobę z drobnych zanieczyszczeń i mechaceń. A także, jeżeli masz w domu czworonożnego pupila, ze zwierzęcej sierści. Jednym słowem – Twoje ubrania będą jak nowe. Bez uciążliwego stania przy desce, bolących nadgarstków i plam po kapiącej wodzie na ubraniach.

Rodzaje parownic do ubrań

Na rynku są dostępne trzy rodzaje parownic: ręczne, kompaktowe i stojące.

Parownica ręczna

Kształtem przypomina prysznicową słuchawkę. Posiada zamontowaną w rączce grzałkę. Do tego jest wyposażona w pojemnik na wodę, który w przypadku niektórych modeli, można odłączać. Dość często w komplecie znajduje się specjalna końcówka, przeznaczona do grubszych ubrań. Ten rodzaj parownicy zajmuje niewiele miejsca, jest poręczny i łatwy w obsłudze. Idealnie nadaje się do szybkich poprawek i wakacyjnej walizki.

Parownica kompaktowa

Jaką zaletę parownicy kompaktowej lubimy najbardziej? Mając ten model, możemy schować w podstawie wszystkie elementy. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, co zrobić z wężem i przewodem zasilającym. A sprzęt jest lepiej zabezpieczony przed uszkodzeniami. I zajmuje mniej miejsca w domu.

Parownica stojąca

Parownica stojąca kształtem przypomina wieszak, na którym należy powiesić ubranie do wyprasowania. Wybrane modele zostały wyposażone w szczotki ułatwiające odświeżanie grubszych tkanin. A także w kółka, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że porysujesz podłogę podczas przestawiania sprzętu. Jednym słowem: są wygodne w użytkowaniu. Co jeszcze? W porównaniu do modeli ręcznych posiadają większy zbiornik na wodę. A także więcej mocy. Oprócz tego są szybko gotowe do pracy i umożliwiają prasowanie większych ilości ubrań. Także w poziomie.

Warto nadmienić, że tutaj do wyboru mamy rewelacyjne parownice z serii Philips ComfortTouch. Są to modele o dużej mocy, wygodne w użytkowaniu. Maksymalnie generują 40 g pary na minutę. Szybko się nagrzewają, są gotowe do pracy maksymalnie po minucie. Umożliwiają prasowanie każdego materiału, bez ryzyka przypalenia. Innowacyjna technologia FlexHead sprawia, że możemy poruszać głowicą parownicy w dowolnym kierunku. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia pracę, bo w trakcie wygładzania nie musisz się schylać. Plusem jest też pojemny zbiornik na wodę (1800 ml). To znaczy, że urządzenie świetnie sprawdza się przy prasowaniu większej ilości ubrań.

Jeżeli więc nadal zastanawiasz się jaką parownicę do ubrań wybrać, to weź pod uwagę również i te modele.

Ile musisz zapłacić za parownicę?

Najtańsze parownice na rynku kosztują mniej niż 100 zł. Cena kilku z nich nie przekracza 50 zł. Za najdroższe parownice ręczne będziemy musieli zapłacić ponad 500 zł. Taka cena to przede wszystkim efekt bogatszego wyposażenia. Koszt zaprezentowanych w rankingu urządzeń waha się od około 100 zł, do prawie 300 zł. Jeżeli zaś zdecydujemy się na zakup parownicy stojącej, będziemy musieli wydać minimum 500 zł. Najdroższe modele tego typu kosztują ponad 1000 zł. Przy wyborze pamiętaj, że najważniejszy jest stosunek jakości do ceny.

Producenci steamerów

Wśród producentów parownic do ubrań znajdują się znane i cenione marki. Wśród nich znajdziemy takie firmy jak Tefal czy Philips. W ich ofercie możemy znaleźć różne modele steamerów, dopasowane do potrzeb konsumentów. Tak szeroki wybór produktów umożliwia znalezienie parownicy idealnej dla konkretnej garderoby. I konkretnego portfela. Potwierdza to wiele opinii na ich temat. Mniej znane marki, które mają w ofercie steamery to między innymi: Grundig, Saturn i Lund.

Gdzie kupić parownicę do ubrań?

Miejsca gdzie możemy znaleźć wybrane urządzenie, to przede wszystkim sklepy oferujące mały sprzęt AGD. Do wyboru mamy Neonet, RTV Euro AGD, Media Expert lub Media Markt. Parownice do ubrań są też dostępne na Ceneo, Allegro czy Olx. Jesteśmy pewni, że dostępna tam szeroka oferta produktów ułatwi zakup parownicy.

Podsumowanie

Jaka parownica do ubrań będzie najlepsza? Wierzymy, że nasz ranking najlepszych urządzeń i przewodnik zakupowy pomogły odpowiedzieć na to pytanie. I przekonały, że warto kupić parownicę do ubrań. W rezultacie Ty wybierzesz sprzęt najlepszy dla Twojej garderoby. Taki, dzięki któremu nie będziesz chciał zbyt szybko kończyć prasowania. A to w przyszłości pomoże Ci zaoszczędzać czas i pieniądze.