Zaznacz stronę

Ranking golarek do ubrań 2024. Opinie i recenzje

Golarka do ubrań to mały, ale praktyczny gadżet do domu. Pozwala szybko odświeżyć wygląd garderoby bez konieczności kupowania nowych ubrań. Na rynku dostępne są urządzenia, które czyszczą ze zmechaceń nawet najbardziej delikatne tkaniny. My wybraliśmy najlepsze z nich i stworzyliśmy ranking golarek do ubrań. Koniecznie sprawdź, które modele zwyciężyły i dlaczego warto je mieć w swojej szafie.

Ranking golarek do ubrań pomoże dokonać właściwego wyboru

Najlepsze golarki do ubrań 2024

Nasz tegoroczny ranking golarek do ubrań zwycięża Philips GC026/00

Golarka do ubrań Philips GC026/00 to produkt odpowiedni do każdego typu ubrań. 3 rodzaje otworów w siateczce umożliwiają zbieranie zmechaceń dowolnej wielkości. A większe ostrza ze stali nierdzewnej zapewniają efektywne czyszczenie dużych fragmentów materiału. Dodatkowo ostrza pracują z prędkością 8800 obrotów na minutę, co wpływa na szybkość działania golarki. Po skończonej pracy pojemnik na zanieczyszczenia można łatwo wyjąć i opróżnić.

Druga warta uwagi golarka do swetrów to MPM LR-027- 86

MPM LR-027- 86 to niewielka, ale dobra golarka do ubrań. Regulacja wysokości strzyżenia sprawia, że urządzenie nadaje się do każdego materiału. Usuwa supełki i włosie, likwiduje zmechacenia, a nawet wygładza tkaniny. Jest lekkie i wygodne w użyciu, a dzięki wbudowanej ładowarce może pracować bez konieczności wymiany baterii. Czas pracy po naładowaniu wynosi około 30 minut.

Kolejna dobra golarka do ubrań to Łucznik AT 5246 S

Łucznik AT 5246 S dobra golarka do ubrań w przystępnej cenie. Zapewnia efektywne usuwanie zmechaceń z odzieży, ale z powodzeniem odświeża też kanapy i fotele. Zasilanie z wykorzystaniem akumulatora zapewnia swobodę ruchów. (O poziomie naładowania informuje wskaźnik). Poza tym golarka do swetrów posiada zapasowe ostrze, co może przedłużać jej żywotność.

Czwarta polecana golarka do odzieży to Sencor SLR33

Sencor SLR33 to godna polecenia maszynka do golenia swetrów i koców. Mimo niewielkich rozmiarów skutecznie rozprawia się z mechaceniami, nadając ubraniom nową jakość. Jest lekka, waży jedynie 92 g. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia potrójny system ostrzy, którego zadaniem jest ochrona materiałów. Ponadto golarka do ubrań posiada łatwy do opróżnienia pojemnik. Działa na baterie (dostępne w zestawie).

Numer 5 w zestawieniu to golarka do ubrań Eldom GDS4

Golarka do ubrań Eldom GDS4 to przydatny w domu gadżet, który efektywnie rozprawia się z niechcianym włosiem. Posiada zasilanie akumulatorowe (o ładowaniu informuje lampka kontrolna) oraz przezroczysty pojemnik na kłaczki, dzięki czemu łatwo można sprawdzić jego zapełnienie. W przypadku źle zamontowanej zasłony golarka nie zacznie pracy. Po skończonym strzyżeniu sprzęt da się szybko wyczyścić.

Kolejna golarka do usuwania zmechaceń to Philips GC026/80

Golarka do ubrań Philips GC026/80 pracuje z prędkością 8800 obrotów na minutę. W efekcie szybko czyści tkaniny każdego typu bez ryzyka uszkodzenia. Specjalna nasadka umożliwia dopasowanie wysokości strzyżenia. A w konsekwencji – odświeżanie delikatnych materiałów. Z kolei siateczka z 3 rodzajami otworów zbiera zmechacenia różnej wielkości. Czyszczenie urządzenia ułatwia prosty do odpięcia pojemnik i użycie szczoteczki.

Ranking golarek do ubrań zamyka Clatronic MC 3241

Model Clatronic MC 324 to dobra golarka do swetrów i pledów. Jej niewątpliwą zaletą jest cena – kosztuje najmniej z zaprezentowanych golarek do ubrań. Posiada przezroczysty zbiornik na zmechacenia i wygodną rączkę. Swobodę ruchów podczas strzyżenia ubrań zapewnia brak kabla. Co ważne, w zestawie nie ma baterii. Ten model golarki gorzej sobie radzi z usuwaniem sierści z odzieży.

Jaką golarkę wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Czy wszystkie dostępne na rynku urządzenia są bezpieczne? Mamy pewność, że przewodnik zakupowy da odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania. Dzięki lekturze dowiesz się, co wpływa na bezpieczeństwo strzyżenia oraz czy sieciowa golarka do ubrań (zasilana z gniazdka) jest lepsza od tej na baterie. W przewodniku podpowiadamy również, gdzie szukać dobrych golarek i ile zapłacisz za upatrzony model. Już teraz sprawdź jakie popularne golarki dla Ciebie przygotowaliśmy.

Polecana golarka do ubrań – opinie i recenzje

Golarka do ubrań Philips GC026/00

Philips GC026/00

Golarka do ubrań Philips (model GC026/00) to jedno z tych urządzeń, które warto mieć w garderobie. Z jednej strony skutecznie usuwa zmechacenia i kłaczki, a z drugiej – jest delikatna dla najbardziej wymagających tkanin.

Skuteczna i bezpieczna dla materiału

Najlepsza golarka do ubrań usuwa zmechacenia z każdego typu tkanin, nawet tych najbardziej delikatnych. Umożliwia to specjalna nasadka, która reguluje wysokość strzyżenia. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że materiał zostanie rozciągnięty lub w jakikolwiek inny sposób uszkodzony.

Aby zebrać zmechacenia dowolnej wielkości, urządzenie zostało wyposażone w siateczkę. Siateczka posiada 3 różne rozmiary otworów. (Ułatwiają one zbieranie zarówno większych kłaczków, jak i tych mniejszych, trudnych do wyłapania). Obawiasz się, że czyszczenie zmechaconego koca zajmie Ci dużo czasu? Nic bardziej mylnego.

Ostrza urządzenia wykonują aż 8800 obrotów na minutę, co wpływa nie tylko na efektywność, ale również na szybkość strzyżenia. Dodatkowo większa powierzchnia ostrzy pozwala na usuwanie zmechaceń z dużych fragmentów odzieży.

Co ważne, równie proste co obsługa urządzenia, jest czyszczenie golarki. Pojemnik na włosie można w łatwy sposób wyjąć i opróżnić. Pomocny przy tym jest dołączony do zestawu pędzelek do czyszczenia. Na plus zapisujemy też wygodę użytkowania.

Golarka do ubrań nie posiada kabla, który utrudniałby manewrowanie urządzeniem. W zestawie znajdują się baterie AA.

Zalety:

  • bez problemu czyści ubrania każdego rodzaju
  • możliwość czyszczenia większych fragmentów odzieży

Wady:

  • nieduży pojemnik na kłaczki
Golarka do swetrów MPM LR-027- 86

MPM LR-027- 86

Model MPM usuwa niepotrzebne włosie, wygładza materiał i jest prosty w obsłudze. Jeżeli więc przeglądasz nasz ranking, szukając lekkiej i wygodnej golarki, to ten produkt ma szanse stać się Twoim faworytem.

Regulowane strzyżenie

Co sprawia, że golarka MPM to dobra maszynka do zmechaconych ubrań? Przede wszystkim 3 wysokości strzyżenia. Możesz je zmieniać w zależności od rodzaju materiału i jego „potrzeb”. W rezultacie urządzeniem możesz wyczyścić każdy typ tkaniny, bez obaw, że zostanie uszkodzona. A to znaczy, że nie musisz wyrzucać ulubionego swetra, tylko dlatego, że pojawiły się na nim supełki.

Golarka likwiduje niepotrzebne włosie i różnej wielkości kłaczki. Skutecznie odświeża ubrania, wygładzając materiał. Dodatkowo jest lekka i poręczna, bez trudu zmieści się w Twojej szafie.

Jej zaletą jest również wbudowana ładowarka, dzięki czemu urządzenie pracuje bez konieczności wymiany baterii. Czas pracy wynosi około 30 minut, czas ładowania – do 12 godzin. (Długość czasu ładowania jest jedynym minusem prezentowanej golarki do swetrów).

Po skończonej pracy szybko można wyczyścić urządzenie. W tym celu umieszczony w rączce pojemnik należy zdjąć i opróżnić. Aby ułatwić Ci to zadanie, zestaw został wyposażony w szczoteczkę do czyszczenia. Dzięki temu szybko usuniesz nawet niewielkie kłaczki ze zbiornika.

Zalety:

  • czyści materiały każdego rodzaju
  • zapewnia swobodę ruchów

Wady:

  • ładuje się do 12 godzin
Golarka do ubrań Łucznik AT 5246 S

Łucznik AT 5246 S

Model Łucznik AT 5246 S to nie tylko dobra golarka do ubrań, ale także gadżet przeznaczony do czyszczenia kanap i foteli. Odświeża tkaniny i obicia, a dzięki zapasowemu nożykowi – nie kończy się wraz z pierwszym ostrzem.

Działa dłużej niż inne sprzęty

Nasz ranking golarek prezentuje dostępne na rynku urządzenia, które oprócz ubrań, z powodzeniem mogą odświeżać meble. Taki jest między innymi model Łucznik AT 5246 S. Golarka tej marki nadaje się do odświeżania swetrów i płaszczy, a także powierzchni foteli i kanap.

Likwiduje zmechacenia, co w efekcie wpływa na ogólny wygląd materiału. Jeżeli więc wcześniej musiałeś wyrzucać ubrania już po kilku praniach, to teraz możesz z powrotem schować je do szafy. Jedyny warunek? W trakcie strzyżenia należy pamiętać, aby tkaninę ułożyć na płasko. A w przypadku, gdy jest delikatna – lekko naciągnąć, co, niestety może ograniczać swobodę ruchów.

Z drugiej strony komfort pracy zapewnia wygodna do trzymania rączka oraz zasilanie akumulatorowe. Wystarczy podłączyć ładowarkę do sieci, aby golarka ponownie zaczęła działać. Problemem nie jest także zużyte ostrze.

W zestawie znajdziesz zapasowy nożyk, dzięki któremu będziesz mógł dłużej korzystać ze sprzętu. To dlatego, jeśli masz sporo rzeczy do oczyszczenia, zakup tego produktu może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Zalety:

  • golarka do odzieży i mebli z materiału
  • dostępne w zestawie dodatkowe ostrze

Wady:

  • ograniczone manewrowanie golarką
Golarka do ubrań Sencor SLR33

Sencor SLR33

Jaką golarkę wybrać, aby dokładnie usuwała kłaczki, nie niszcząc przy tym materiału? Wyposażoną w system ostrzy. Tak jak kolejny produkt z rankingu, czyli maszynka do golenia ubrań Sencor SLR33.

Nieduży, ale funkcjonalny gadżet

Zaletą golarki do ubrań Sencor SLR33 są niewielkie rozmiary – urządzenie waży zaledwie 92 g. Jest lekkie i poręczne, a w konsekwencji – wygodne w użyciu. Skutecznie zbiera wystające włosie, dzięki czemu nawet zmechacony sweter ma szansę otrzymać drugie życie. Wpływ na bezpieczeństwo użytkowania ma potrójny system ostrzy. Jego zadaniem jest ochrona materiałów przed zniszczeniem. A to może być szczególne ważne w przypadku ubrań, które mają kilka sezonów za sobą.

Golarka do odzieży pracuje równomiernie, dokładnie zbierając nieestetyczne kuleczki. Co prawda, strzyżenie ubrań tym modelem zajmuje trochę czasu, jednak efekty są tego warte. Inne zalety urządzenia? Zasilanie bateryjne umożliwia łatwe manewrowanie gadżetem, bez konieczności podłączenia do gniazdka.

Ponadto na komfort pracy wpływa wygodna rączka i łatwy do oczyszczenia pojemnik na włosie. Na koniec warto dodać, że prezentowany model golarki do ubrań jest o ponad połowę tańszy od najdroższych sprzętów w rankingu. W efekcie jest dostępny dla każdego, kto chciałby w prosty i niedrogi sposób odnowić swoją garderobę.

Zalety:

  • potrójny system ostrzy, który chroni materiały
  • golarka do ubrań jest lekka i poręczna

Wady:

  • dłuższy czas strzyżenia
Golarka do ubrań Eldom GDS4

Eldom GDS4

Ranking golarek do ubrań jest kolejnym zestawieniem, w którym pojawia się marka Eldom. Świadczy to o wysokiej jakości sprzętów, które znajdziemy w ofercie tego producenta. Nie inaczej jest w przypadku golarki do odzieży.

Bezpieczna i prosta w obsłudze

Golarka Eldom GDS4 to gadżet przeznaczony do błyskawicznego odświeżania ubrań. Likwiduje kłaczki na zmechaconych swetrach, zostawiając całkowicie gładką powierzchnię materiału. Nie musisz się obawiać, że sprzęt rozciągnie tkaninę lub zrobi dziury. Produkt Eldom jest całkowicie bezpieczny, co potwierdzają opinie zadowolonych użytkowników.

Dodatkowo wśród innych golarek do odzieży ten typ wyróżnia się zastosowaniem zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem. Innymi słowy: golarka do ubrań nie zacznie działać, gdy osłona będzie źle zamontowana. Na wygodę użytkowania wpływa także przezroczysty duży pojemnik. Takie rozwiązania pozwala lepiej kontrolować stan jego zapełnienia.

Podobnie jak część golarek w rankingu również ten model jest zasilany akumulatorowo. O poziomie naładowania informuje lampka kontrolna. Co ważne, produkt pracuje także przy zasilaniu sieciowym. Po skończonym goleniu sprzęt można bez trudu wyczyścić – wystarczy zdjąć osłonę i wysunąć nożyk. W ten sposób szybko oczyścisz nawet mechanizm napędowy.

Jeżeli więc interesuje Cię prosty w obsłudze i czyszczeniu produkt, który dodatkowo nie kosztuje zbyt dużo, to koniecznie rozważ zakup modelu Eldom.

Zalety:

  • zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem
  • spory przezroczysty pojemnik

Wady:

  • głośno pracuje
Golarka do ubrań Philips GC026/80

Philips GC026/80

Największą zaletą urządzenia marki Philips (model GC026/00) jest szybkość działania. Dzięki temu golarka czyści zarówno grube koce, jak i delikatne swetry. I za każdym razem robi to niezwykle skutecznie.

Strzyże z dużą prędkością

Tylko jedna marka 2 razy zdobyła nasz ranking najlepszych golarek do ubrań. Mowa oczywiście o marce Philips. Drugi prezentowany w zestawieniu model tego producenta – GC026/00 – likwiduje za jednym razem zmechacenia z większych obszarów materiału. Umożliwia to spora powierzchnia ostrzy, dzięki czemu strzyżenie nawet sporych koców nie powinno być czasochłonne.

Dodatkowo ostrza pracują z dużą prędkością: liczba obrotów, jakie wykonują w ciągu minuty, wynosi aż 8800! W efekcie golarka do ubrań marki Philips szybko i skutecznie likwiduje kłaczki i włosie. Dodatkowo 3 rozmiary otworów w siateczce ułatwiają strzyżenie różnej wielkości zmechaceń. Czyli takich, które zbierzesz ręcznie, jak i tych, które są trudne do wyłapania nawet wzrokiem. Co istotne, nie ma znaczenia, jakiego typu jest materiał.

Specjalna nasadka reguluje wysokość strzyżenia. A to oznacza możliwość czyszczenia nawet delikatnych tkanin. Po skończonej pracy szybko usuniesz zebrane włosie, ponieważ zbiornik na zmechacenia można odpiąć i opróżnić. Pomocna przy tym będzie dołączona do zestawu szczoteczka. Na wyposażenie produktu składają się jeszcze 2 baterie. Urządzenie działa tylko przy ich użyciu.

Zalety:

  • szybkość czyszczenia
  • bezpieczna dla delikatnych materiałów

Wady:

  • wyższa cena
Golarka do ubrań Clatronic MC 3241

Clatronic MC 3241

Jeżeli chciałbyś kupić dobrą i tanią golarkę do ubrań, to koniecznie sprawdź, co ma do zaoferowania model Clatronic MC 324. Jest prosty w obsłudze, a jedyne, czego wymaga, to wymiana baterii.

Wygodna w użyciu

Clatronic MC 3241 to najtańsza w zestawieniu maszynka do ubrań. Likwiduje włókna i kłaczki, zbiera zmechacenia, nadaje się do czyszczenia różnych typów odzieży. Posiada trwałe, metalowe sitko. Waży około 200 g. Zaletą prezentowanej golarki jest możliwość kontrolowania przebiegu pracy. Ułatwia to zastosowanie przezroczystego pojemnika na włosie. Dzięki temu możesz w każdej chwili sprawdzić, ile włosia zostało zebrane i kiedy opróżnić zbiornik.

Co ważne, po skończonym strzyżeniu pojemnik bez trudu wyczyścisz. Zajmie to tylko chwilę. Na komfort pracy wpływ ma również wygodna do trzymania rączka. Dodatkowo brak kabla ułatwia manewrowanie urządzeniem. Reasumując: możesz dopasować ułożenie sprzętu do siebie, nie na odwrót.

Golarka do ubrań pozwoli usunąć zmechacenia ze swetrów, koców i pledów. Trochę gorzej radzi sobie ze zbieraniem sierści zwierząt. Jeżeli więc chcesz od czasu do czasu odświeżyć garderobę, to ten model jest dla Ciebie. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to wymiana baterii. I to już na początku, ponieważ producent nie dołączył ich do zestawu.

Zalety:

  • przezroczysty zbiornik na zmechacenia
  • najtańszy model w zestawieniu

Wady:

  • gorzej zbiera sierść zwierząt

Poradnik zakupowy

Na co zwrócić uwagę, wybierając golarkę? Przede wszystkim na zasilanie. Do wyboru masz 3 rodzaje urządzeń. Golarka do ubrań elektryczna jest dobra, ale ma jedną wadę – przewód ogranicza swobodę ruchów. Ponadto może się okazać, że jest za krótki, aby wyczyścić oddalone od gniazdka meble… Na szczęście nie musisz robić przemeblowania, aby uporać się z tym problemem. Wystarczy, że wybierzesz bezprzewodową golarkę do ubrań. Do wyboru masz zasilanie bateryjne lub akumulatorowe. W tym drugim przypadku konieczne jest ładowanie urządzenia i tu warto zwrócić uwagę na 2 kwestie. Po pierwsze, czas potrzebny do naładowania. W niektórych przypadkach może on wynieść do 12 godzin. Po drugie, możliwość pracy w trakcie ładowania. Na rynku bez trudu znajdziesz golarkę z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym. Czyli inaczej mówiąc, takie urządzenie, które posiada akumulator i równocześnie może pracować jak golarka do ubrań na prąd.

Bezpieczeństwo strzyżenia. Najlepsza golarka do ubrań umożliwia dopasowanie wysokości strzyżenia do rodzaju odzieży. W efekcie nie uszkodzi nawet najbardziej delikatnych tkanin. Wpływ na bezpieczeństwo użytkowania ma również zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem urządzenia.

Wśród producentów golarek do ubrań znajdziesz takie marki jak Philips, Eldom, MPM (np. seria MPM MMU) czy Camry (Camry CR 9606). Upatrzonego modelu warto szukać między innymi na: Ceneo, Allegro, RTV Euro AGD. A ile kosztuje dobra golarka do ubrań? Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko nasz ranking i zaprezentowane produkty, to ceny wahają się w granicach 18 – 49 zł.