Zaznacz stronę

Kamera samochodowa ranking 2024. Opinie i recenzje

Zastanawiasz się, jaki wideorejestrator do auta kupić? Szukasz najlepszej kamery samochodowej? Jak wśród wielu modeli dostępnych na rynku wybrać ten właściwy? Ile warto za niego zapłacić i na co zwrócić uwagę?

Nasz test wideorejestratorów pomoże Ci w podjęciu najlepszej decyzji. Wybraliśmy 7 topowych urządzeń wyróżniających się na tle konkurencji. Polecane wideorejestratory charakteryzują się wysoką jakością obrazu. Co równie istotne, cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Sprawdź recenzje i zobacz jaka kamera do samochodu będzie najlepsza dla Ciebie. Zapraszamy na test kamerek samochodowych!

ranking kamer samochodowych

Ranking kamer samochodowych 2024

Ranking kamer samochodowych zwycięża Navitel R1000

Navitel R1000 to więcej niż dobra kamera samochodowa. Urządzenie nagrywa obraz w jakości full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Specjalny uchwyt magnetyczny kamery pozwala na jej obrót o 360°. Dzięki temu z łatwością możemy nagrywać pożądany obszar, również w domu czy biurze. Dzięki aplikacji WiFi kamerę w prosty sposób możemy połączyć ze smartfonem.

Druga pozycja w teście to rejestrator jazdy Mio Mivue C570

Proponowany model Mio Mivue C570 wyposażony jest w wysokiej jakości matrycę Sony Stravis. To właśnie ona, w połączeniu z obiektywem F/1,8 zapewnia świetną jakość nagrań w warunkach nocnych. Obraz tworzony jest w rozdzielczości Full HD a zakres widoczności to 150°. Kolejną zaletą kamery Mio jest wbudowany moduł GPS. Umożliwia on rejestrowanie lokalizacji, czasu oraz prędkości pojazdu.

Numer 3 w rankingu to wideorejestrator Xblitz Black Bird

Xblitz Black Bird 2.0 GPS to wielofunkcyjny rejestrator samochodowy w dobrej cenie. Urządzenie umożliwia robienie zdjęć oraz nagrywanie dźwięku. Dołączony do zestawu zewnętrzny GPS, daje nam możliwość nagrywania prędkości i dokładnej lokalizacji pojazdu. Montaż do szyby za pomocą przyssawki jest niezwykle wygodny. Kamerkę z łatwością możemy przenosić do innego auta.

Numer 4 to kamera samochodowa Lamax C7

Lamax C7 to kolejny dobry wideorejestrator. Oprócz świetnej jakości nagrań oferuje sporo praktycznych rozwiązań. Wyposażony jest w czujnik ruchu oraz G-sensor. Gwarantują one rejestrację każdego zdarzenia zarówno na drodze, jak i na parkingu. Kamera domyślnie nagrywa w tzw. pętli, ale za pomocą jednego przycisku możemy zablokować wybrany film. W ten sposób zabezpieczymy go przed nadpisaniem.

Najlepsze oferty:

Na 5 pozycji uplasował się rejestrator samochodowy Blaupunkt BP FHD GPS

Model BP 3.0 FHD GPS to kamerka do auta z wbudowanym GPS. Dostępne na stronie producenta oprogramowanie, umożliwia dokładną analizę przebiegu trasy. Rejestrator posiada funkcję nagrywania w pętli. Co niezwykle przydatne, ważny materiał może być zabezpieczony dzięki opcji SOS. Funkcja detekcji ruchu jest szczególnie przydatna podczas postoju. Każdy ruchomy obiekt w zasięgu kamery samoczynnie włączy nagrywanie filmu.

6 polecana kamera samochodowa to XBLITZ PRISM

Xblitz Prism to rejestrator w formie nakładki na lusterko wsteczne. Kamera nie zasłania widoku i dobrze komponuje się z wnętrzem pojazdu. Podobnie jak droższe kamerki, urządzenie nagrywa video w rozdzielczości full HD. Model ten wyposażony jest również w G-sensor. Pozwala on na zabezpieczenie nagrania w przypadku uderzenia lub wypadku. Dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny, z pewnością jest to propozycją godną uwagi.

Najlepsze oferty:

Ranking wideorejestratorów zamyka Lamax C7

Navitel DVR R600 to mała kamera samochodowa wyposażona w szerokokątny obiektyw 170°. Wbudowany sensor optyczny Sony to gwarancja wyraźnego obrazu nawet w nocy. Dodatkowo kolorowy wyświetlacz pozwala na żywo podglądać nagrywany obraz. To, co wyróżnia ten model na tle konkurencji, to możliwość obsługi kart pamięci microSD o pojemności do 256GB. Kolejne zalety kamery to wbudowany tryb parkingowy oraz funkcja automatycznego włączania.

Najlepsze oferty:

Zastanawiasz się jaka kamerka samochodowa będzie najlepsza dla Ciebie? Nie wiesz czym charakteryzują się najlepsze wideorejestratory dostępne na rynku? Koniecznie sprawdź nasz poradnik zakupowy. W nim podpowiadamy, na które cechy watro zwrócić uwagę i za które funkcje watro dopłacić.

Dzięki naszemu podsumowaniu z łatwością odnajdziesz się w gąszczu dostępnych informacji. A to pomoże Ci wybrać urządzenie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Najlepsze kamerki samochodowe ranking

Kamera samochodowa Navitel R1000

NAVITEL R1000

Navitel R1000 to jedna z najlepszych kamer samochodowych. Co ją wyróżnia wśród konkurentów? Na pewno ciekawy design, szeroki kąt widzenia 165°, a także WiFi oraz GPS. Bogate wyposażenie oraz popularność tego modelu mówią same za siebie. Być może jest to najlepszy wideorejestrator dostępny na rynku?

Pełen obraz sytuacji

Niestandardowym, lecz niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest mocowanie kamery. Podstawą połączona jest z urządzeniem za pomocą magnetycznego uchwytu. W praktyce oznacza to, że kamerkę możemy swobodnie obracać o 360°. Możemy na przykład, ustawić ją standardowo, tak aby mogła uchwycić wszystkie zdarzenia z przodu pojazdu. Lub skierować ją do wnętrza samochodu i nagrywać drzwi kierowcy podczas postoju. Możliwości są nieograniczone! Dodatkowo dzięki szerokiemu obiektywowi 165 ° kamerka zarejestruje naprawdę sporo.

GPS oraz aplikacja na telefon

Producent proponuje nam również aplikację WiFi na telefon. Dzięki temu możemy z łatwością i na żywo udostępniać i przeglądać zarejestrowane nagrania. Oznacza to również, że zastosowanie kamerki jest dużo szersze niż innych wideorejestratorów. Sprzęt z powodzeniem może służyć jako monitoring pomieszczeń w domu czy biurze. Model ten posiada GPS, który rejestruje naszą pozycję oraz predkość, z jaką się przemieszczamy.

Funkcjonalność ponad wszystko

Navitel R1000 posiada wszystkie funkcje potrzebne dobrej kamerze samochodowej. Dobra jakoś obrazu full HD zarówno w dzień, jak i w nocy to zasługa świetnej optyki z sensorem GC2022. Detekcja ruchu i funkcja automatycznego nagrywania pomoże nam podczas postoju na parkingu. Opcja nagrywania w pętli jest standardem, podobnie jak G-sensor. Zadba on, by w razie kolizji czy stłuczki ważne nagranie nie zostało nadpisane.

Zalety:

  • magnetyczne mocowanie
  • możliwy obrót kamery o 360°
  • WiFi oraz GPS

Wady:

  • mocowanie do szyby taśmą 3M
Rejestrator jazdy Mio Mivue C570

MIO MIVUE C570

Ranking rejestratorów jazdy nie byłby pełen bez propozycji firmy Mio. Ten znany na rynku tajwański producent kamer, tym razem oferuje nam model Mivue C570. Świetna jakość wideo, solidne wykonanie i niezwykle łatwy montaż urządzenia, to początek zalet tego sprzętu. A ma ich o wiele więcej!

Nocny obraz dla wymagających

Najlepsze kamery samochodowe charakteryzują się doskonałą jakością tworzonych filmów. Tak też jest w przypadku Mio Mivue C570. To zasługa matrycy Sony Premium Stravis CMOS z technologią Night Vision Pro. W połączeniu z przysłoną o watrości F1.8 gwarantuje ona czytelność nagrania nawet w kiepskich warunkach oświetlenia. Zyskujemy znakomitą przejrzystość nagrywanego materiału, a także pewność uchwycenia wszytskich detali. Nawet w nocnej trasie poza miastem.

Wbudowany GPS i informacje o fotoradarach

Możliwość zapisywania prędkośći i trasy pojazdu to kolejna przydatna funkcja kamery Mio Mivue C570. To wszystko dzięki wbudowanemu w urządzenie modułowi GPS. Co istotne, z łatwością możemy go włączyć lub wyłączyć. Dodatkowo rejestrator posiada mapę fotoradarów, która jest darmowa i stale aktualizowana. Taką funkcję z pewnością doceni grupa użytkowników, którzy sporo jeżdżą w trasie i mniej znanych terenach.

Dbałość o szczegóły

Producent kamerki Mio Mivue C570 zadbał o to, by korzystanie z niej było niezwykle proste i wygodne. Na duży plus zasługuje zastosowanie przyssawki do mocowania urządzenia do szyby. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością zmienimy pozycję kamery lub przeniesiemy ją do innego auta. Ponadto znajdziemy tu dobrze znane funkcje. Jak na przykład nagrywanie w pętli oraz G-sensor zabezpieczający film w razie kolizji. Co więcej, kamerka posiada tryb automatycznego nagrywania w momencie uruchomienia silnika.

Zalety:

  • świetna jakość obrazu
  • wbudowany GPS
  • ostrzeżenia przed radarami
Wady:

  • krótki czas działania na akumulatorze
Wideorejestrator Xblitz Black Bird

XBLITZ BLACK BIRD 2.0 GPS

Xblitz Black Bird 2.0 GPS to solidna i funkcjonalna kamera samochodowa. Nagrywa obraz Full HD z szybkością 30 klatek na sekundę. Dobra widoczność zapewniona jest dzięki soczewce o szerokości 140°. Takie parametry w zupełności wystarczą do stworzenia wyraźnego i dokładnego nagrania.

Niezawodność w sytuacjach awaryjnych

Czujnik grawitacyjny G-sensor służy do wykrywania gwałtownych przeciążeń. Oznacza to, że aktywuje się on zarówno w momencie gwałtownego hamowania lub kolizji. Wtedy właśnie zabezpieczy aktualne nagranie przed nadpisaniem. Równie przydatną funkcją jest tryb parkingowy. Urządzenie zacznie nagrywać w przypadku wykrycia nawet lekkich wstrząsów. Należy jednak pamiętać, że kamera musi być stale podłączona do gniazda zapalniczki samochodowej.

Zewnętrzny GPS

Zastosowanie zewnętrznego modułu GPS to bardzo praktyczne rozwiązanie. Z łatwością można go podpiąć do kamery, wtedy kiedy chcemy lokalizować pozycję pojazdu oraz jego prędkość. Dodatkową funkcją kamerki jest opcja wykonywania zdjęć o dość wysokiej rozdzielczości 12Mpx. Możemy mieć pewność, że uchwycimy wyraźne numery tablic rejestracyjnych lub znaki drogowe.

Praktyczność i łatwość obsługi

Obudowa kamery jest trwała, wykonana z lekko gumowanego, matowego tworzywa. Xblitz Black Bird 2.0 GPS bez problemów obsługuje karty pamięci do 32GB. Oceniając konkurentów z podobnej półki cenowej, uważamy, że Black Bird 2.0 GPS jest jedną z lepszych kamer samochodowych.

Zalety:

  • zewnętrzny GPS
  • czuły G-sensor
  • dobry stosunek jakości do ceny

Wady:

  • brak detekcji ruchów w polu kamery
Kamera samochodowa Lamax C7

LAMAX C7

Kamery samochodowe Lamax to popularne urządzenia, które mają nam wiele do zaoferowania. Tak też jest w przypadku modelu C7. Posiada on najważniejsze cechy dobrych kamer samochodowych. Niezawodna jakość nagrania w każdych warunkach, tryb parkingowy oraz prostota i funkcjonalność. A to tylko niektóre z nich!

Świetna rozdzielczość

Najlepsze rejestratory jazdy nagrywają wideo dobrej jakości. Lamax C7 nie odstaje od swoich konkurentów i oferuje nam Full HD w 30 klatkach na sekundę. Pole widzenia 150° zadowoli najbardziej wymagających kierowców. Niezwykle istotna jest też umiejętność rejestratora w radzeniu sobie z nocnymi warunkami. Dobre parametry soczewki wspomagane są przez diodę LED. Pomaga ona w doświetleniu nagrania w ciemności i zmroku.

Na parkingu bez ładowania

Lamax C7 posiada spory akumulator. Dzięki niemu możliwe jest użytkowanie rejestratora przez dobę bez konieczności jego zasilania. W większości konkurencyjnych modeli akumulator jest w stanie przeżyć zaledwie kilka minut. Tryb parkingowy jest bardzo sprawny i czuły. Gdy kamera zarejestruje obiekty poruszające się w polu widzenia, od razu włączy nagrywanie. Stanie się tak również w momencie wykrycia wstrząsów spowodowanych kolizją lub działaniem wandali.

Wygoda i funkcjonalność

Model C7 standardowo nagrywa w pętli. Jednak za pomocą jednego przycisku możemy zablokować wybrane wideo przed nadpisaniem. Samoczynnie funkcja ta zostanie wyzwolona również w razie wypadku. Oczywiście dzięki czułemu G-sensorowi! Ekran LCD o wielkości 2.4″ możemy z łatwością wyłączyć. Jest to praktyczne rozwiązanie, które przyda się zwłaszcza po zmroku.

Zalety:

  • soczewka 150°
  • 24h pracy na akumulatorze
  • nagrywanie timelapsów

Wady:

  • brak GPS
Rejestrator samochodowy Blaupunkt BP FHD GPS

BLAUPUNKT BP 3.0 FHD GPS

Kamery samochodowe niemieckiego producenta Blaupunkt to synonim niezawodności i funkcjonalności. Nasz ranking kamerek samochodowych nie mógł więc pominąć modelu BP 3.0. FHD GPS. Ten solidny sprzęt w cenie około 350 zł wydaje się nie mieć wad. Sprawdźmy zatem, co ma nam do zaoferowania.

Dobra jakość

Wybierając kamerę samochodową, największą uwagę poświęcamy jakości nagrań. Ważne by sprzęt radził sobie nie tylko w dzień, ale i w trudniejszych warunkach pogodowych oraz w nocy. Testowana kamera Blaupunkt posiada przetwornik CMOS o watrości 2M pikseli. Dzięki niemu nagrania są wyraźne i szczegółowe nawet po zmroku. Sprzęt tworzy wideo w FullHD, korzystając z obiektywu o szerokości 140°. Całości dopełnia kolorowy i dość spory wyświetlacz o przekątnej 2,7”. Pozwoli na obejrzenie nagrań w czasie rzeczywistym oraz przeglądania filmów archiwalnych.

Mnogość funkcji

Najlepsze kamery samochodowe posiadają wiele praktycznych i przydatnych funkcji. W modelu BP 3.0. FHD GPS znajdziemy ich naprawdę dużo. Zaczynając od opcji nagrywania w pętli i możliwości ustawienia długości plików w zakresie 1, 3 lub 5 minut. Kolejna funkcja umożliwia zabezpieczenie ważnego nagrania dzięki przyciskowi SOS. To opcja manualana, lecz w razie gwałtownego hamowania czy uderzenia zadziała G-sensor. W sposób automatyczny zabezpieczy film przed skasowaniem.

Nie sposób nie wspomnieć o wbudowanym module GPS. Zarejestruje on przebieg oraz czas trasy, a także prędkość, z jaką poruszał się pojazd. A co z trybem parkingowym? Jego także nie mogło zabraknąć! Podumowując Blaupunkt BP 3.0. FHD GPS to niezwykle funkcjonalny sprzęt, który potrafi zawstydzić konkurentów.

Zalety:

  • wbudowany GPS
  • duży wyświetlacz
  • obsługa kart pamięci 64GB

Wady:

  • większy rozmiar kamerki
Kamera samochodowa XBLITZ PRISM

XBLITZ PRISM

Standardowe wideorejestratory samochodowe mocowane są na przedniej szybie lub desce rozdzielczej auta. Ale Xblitz Prism to zupełnie inna kamera. To urządzenie w formie nakładki na lusterko wsteczne, pasującej do każdego wnętrza. Przeczytaj naszą recenzję i przekonaj się, czy ta kamerka jest właśnie dla Ciebie.

Oryginalny sposób mocowania

Przygotowując ranking wideorejestratorów, chcieliśmy w nim ująć model Xblitz Prism. Przede wszystkim ze względu na swoje niestandardowe mocowanie. Umieszczenie kamery na lusterku wstecznym nie zasłania widoku przedniej szyby. Co więcej, nie zwraca też na siebie uwagi. Na nieskazitelnej lustrzanej powierzchni mamy dość spory wyświetlacz o przekątnej 5″. Jednak wciąż widzimy wszystko, co dzieje się za nami.

Dodatkowe opcje

Podobnie jak inne kamerki samochodowe w naszym rankingu, model Xblitz Prism posiada G-Sensor. Zabezpiecza on materiał wideo w momencie wykrycia jakichkolwiek przeciążeń. Wystarczy ostrzejsze hamowanie, aby czujnik skutecznie zadziałał. W momencie wykrycia wstrząsu na parkingu kamerka zostanie wzbudzona i zacznie narywanie. Dzięki trybowi parkingowemu będziemy czuć się bezpieczniej, nawet gdy nie ma nas w pobliżu samochodu.

Najlepsza kamera na start

Xblitz Prism to naprawdę świetna kamerka na początek. Wtedy gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z wideorejestratorami. Niewielka cena w połączeniu z dodatkowymi funkcjami i jakością nagrań Full HD. To bardzo dobra propozycja! Obsługa prostego menu jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Bardziej wymagający użytkownicy z pewnością zwrócą się w stronę modeli z nieco wyższej półki cenowej. Ale w cenie poniżej 200 zł ciężko znaleźć lepszy model.

Zalety:

  • niska cena
  • duży wyświetlacz dotykowy 5″
  • design komponujący się z wnętrzem

Wady:

  • brak GPS
Kamera samochodowa Lamax C7

NAVITEL DVR R600

Navitel DVR R600 to naszym zdaniem najlepsza kamera samochodowa do 300 zł. Szeroki kąt nagrywania oraz świetna jakość video to niejedyne zalety tego modelu. Cóż więcej ma nam do zaoferowania? Na pewno wiele praktycznych funkcji, które docenią najbardziej wymagający użytkownicy.

Wysokiej jakości optyka i szerokie pole widzenia

Pierwszą cechą modelu DVR R600, jest świetna optyka. Dzięki sensorowi Sony Exmor R CMOS jakość obrazu jest naprawdę dobra. Zastosowana tu technologia skutecznie redukuje szumy na nagraniach. Właśnie dzięki niej video jest wyraźne nawet w warunkach słabego oświetlenia. Szerokokątny obiektyw 170 stopni oraz możliwość nagrania wideo Full HD w 30 klatkach na sekundę to dobre połączenie. Szczegóły na filmie są wyraźne a detale takie jak tablice rejestracyjne pojazdów czytelne.

G-Sensor

Każda dobra kamerka samochodowa posiada G-Sensor. Tak też jest w przypadku modelu R600. Podczas kolizji, czujnik wstrząsów wykrywa przeciążenie i zabezpiecza aktualne nagranie. Dzięki niemu film nie zostanie nadpisany, nawet pomimo nagrywania w pętli. Czujnik posiada cztery stopnie czułości, więc sami możemy zadecydować jaka wrażliwość jest odpowiednia. Zapisywanie nagrań na karcie pamięci o pojemności 256 GB umożliwia wybór największej czułości. W razie stłuczki czy wypadku lepiej mieć pewność, że nagranie zostanie zabezpieczone.

Praktyczna i funkcjonalna

Wideorejestrator wyposażony jest w tryb parkingowy. Oznacza to, że wykrywa on każdy ruch w polu widzenia i automatycznie włącza nagrywanie. Możemy zatem czuć się bezpiecznie nawet podczas postoju. Dodatkowo kamera włącza się samoczynnie za każdym razem, gdy uruchomimy silnik. Kolejną cechą wideorejestratora Navitel jest jego lekkość i niewielkie rozmiary. Ponadto, posiada menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne.

Zalety:

  • dobra jakość nagrań w warunkach nocnych
  • nagrywanie w 170 stopniach
  • regulowany czujnik wstrząsów

Wady:

  • minimalny czas podtrzymania pamięci bez źródła zasilania

Poradnik zakupowy

Czy watro kupić rejestrator jazdy?

Każdemu kierowcy zdarzyło się doświadczyć niebezpiecznej sytuacji na drodze. Nawet jeśli sami szczęśliwie nie byliśmy uczestnikami wypadku czy kolizji, stało się to dosłownie na naszych oczach. Posiadanie nagrania zdarzenia może okazać się bardzo przydatne. Dzięki niemu możesz udowodnić, że Twoja wersja zdarzeń jest prawdziwa. A co za tym idzie, uniknąc ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji. Kolejnym dobrym powodem zakupu wideorejestratora może być chęć nagrywania naszej trasy.

Jaką kamerę samochodową kupić?

Być może już wiesz, że wideorejestrator znajdzie zastosowanie w Twoim samochodzie. Jednak jaka kamera samochodowa będzie najlepsza dla Ciebie? Zacznijmy od tego, jakie są najważniejsze parametry kamer samochodowych.

Dobre wideorejestratory charakteryzują się przede wszystkim dobrą jakością nagrań. Istotna jest tutaj wysoka rozdzielczość. Najpopularniejszą jest FullHD. Jednak coraz więcej producentów kamer oferuje zapis video w 4K.

Podczas nagrywania wideo istotna jest też prędkość klatkowa. Aby obraz był płynny i nie 'skakał’, minimalną watrością, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest 30 klatek na sekundę.

Kolejnym elementem jest matryca. To ona posiada umiejetność przetwarzania obrazu naturalnego w cyfrowy. Rozdzielczość matrycy powinna być 2Mpix lub większa. Generlanie im większa, tym lepiej!

Parametrem kluczowym przy nagrywaniu w nocy okazuje się wartość przysłony obiektywu. Im niższa, tym więcej światła pada na matrycę. Ma to znaczenie dla jakości oraz szczegółowości nagrań. Najlepsze kamery samochodowe posiadają wartości F/1.4.

Wymienione powyżej cechy są z pewnością najistotniejsze. Je przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze kamery samochodowej.

Poniżej znajdziesz listę dodatkowych funkcji, które spotkasz wśród kamer dostępnych na rynku. Do Ciebie należy ocena, które z nich są mniej lub bardziej istotne.

Wbudowany lub dołączany moduł GPS. Wykorzystywany do śledzenia przebiegu trasy, czasu oraz prędkości pojazdu.

Opcja nagrywania w pętli, gdzie starsze pliki są nadpisywane nowszymi. Świetna funkcja znacząco ograniczająca wymaganą pojemność na karcie pamięci. Dzięki tej opcji zazwyczaj wystarczy karta 32GB. Dobrze, jeśli ta funkcja występuje razem z G-Sensorem. Czujnikiem przeciążeń, który zabezpiecza ważne nagranie przed nadpisaniem. W wielu kamerach znajdziemy także przycisk SOS. Za jego pomocą zabezpieczymy film przed wykasowaniem. Nawet jeśli czujnik wstrząsów nie został samoczynnie aktywowany.

Tryb parkingowy z czujnikiem wstrząsów, który aktywuje nagrywanie, gdy coś dzieje się wokół naszego auta.

Część kamer na rynku posiada też opcję robienia zdjęć oraz nagrywania dźwięku. Mniej popularne, ale także dostępne są urządzenia z połączeniem WiFi czy wgranymi mapami fotoradarów.

Kamery samochodowe ceny

W przypadku kamery samochodwej cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Najlepsze kamery samochodowe są droższe. Znajdziemy tu modele takich firm jak BlackVue, Mio, Viofo czy Dod-Tech. Za te najdroższe zapłacimy nawet około 2000 zł. Jednak nasz ranking pokazuje, że można znaleźć dobre kamery samochodowe do 500 zł. W segmecie średnim znajdziemy sporo propozycji Mio, TrueCam, Navitel, Xblitz, Lamax oraz Garett. Tanie kamery samochodowe oferują producenci Blow, Manta czy Tracer.