Zaznacz stronę

Wentylator kolumnowy ranking 2024. Opinie i recenzje wentylatorów

Wentylator to urządzenie, które w upalne dni może przynieść prawdziwą ulgę. Jest niezastąpiony, gdy słupki temperatury pną się w górę, dzięki czemu gwarantuje komfortową pracę i spokojny sen. Aby jednak jego zakup nie był dziełem przypadku, stworzyliśmy ranking wentylatorów kolumnowych. To najlepsze modele na rynku, które zagwarantują chłodniejsze, przyjemniejsze powietrze w całym pomieszczeniu. Sprawdź, jak działają i co oferują, i zdecyduj, jaki wentylator kolumnowy wybrać.

Ranking wentylatorów kolumnowych

Ranking wentylatorów kolumnowych 2024

Ranking wentylatorów kolumnowych zwycięża Sencor SFN 5040BL

Najlepszy produkt w naszym zestawieniu to Sencor SFN 5040BL. Jest to niewielki sprzęt, który składa się z trzech osobnych wentylatorów, dzięki czemu wyróżnia się dużą skutecznością działania. Na tę wpływ ma również spora moc urządzenia – 90 W oraz 3 prędkości pracy (dla każdego wentylatora regulowane osobno). Komfort użytkowania gwarantuje pilot zdalnego sterowania, zegar z funkcją minutnika oraz cicha praca – maksymalnie 50 dB.

Drugi cichy wentylator kolumnowy to Stadler Form Peter

Numer dwa w zestawieniu to Stadler Form Peter. Jest to dobry wentylator kolumnowy, który oferuje trzy tryby pracy. Dzięki funkcji oscylacji zapewnia równomierny przepływ powietrza w mieszkaniu. Dodatkowo tryb pracy Naturalna Bryza symuluje naturalny podmuch powietrza. W przypadku tego urządzenia wygodę użytkowania zapewnia sterowanie pilotem oraz timer. Wentylator kolumnowy generuje hałas na poziomie 52 dB, jego moc wynosi 60 W.

Top 3 wentylatorów kolumnowych zamyka HB TF1101BRC

Ostatni na podium jest HB TF1101BRC, czyli wentylator kolumnowy z jonizatorem. Dzięki temu nie tylko ochładza, ale też skutecznie oczyszcza przepływające powietrze. Wśród innych jego funkcji należy wymienić regulację kąta nachylenia i timer, dzięki któremu ustawimy czas pracy urządzenia do 480 minut. Prezentowany wentylator kolumnowy posiada też trzy prędkości i trzy tryby pracy: Normal, Natural i Sleep. Jego wygodną obsługę zapewnia pilot.

4 dobry wentylator kolumnowy to Honeywell HYF500E

Wentylator kolumnowy Honeywell HYF500E to godne polecenia urządzenie do mieszkania i do biura. Zostało wyposażone w dwa wentylatory i 3 prędkości, dzięki czemu dopasujesz poziom nawiewu do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, dzięki funkcji oscylacji chłodzenie pomieszczenia jest jeszcze bardziej efektowne. Wentylator Honeywall posiada też moc 58 W i generuje hałas na poziomie 65 dB. Wyróżnia go nowoczesny design.

5 godny polecenia wentylator kolumnowy to Concept VS5100

Concept VS5100 to wentylator kolumnowy, który oferuje trzy tryby działania: normalny, naturalny i uśpienia. Pierwszy tryb oznacza stałą prędkość wentylatora, drugi – symulację wiatru, a trzeci – stopniowe zmniejszanie prędkości. Do wyboru są również 3 prędkości nawiewu, które można dowolnie zmieniać. Komfort obsługi wentylatora zapewnia pilot zdalnego sterowania oraz wyświetlacz LED. Moc urządzenia wynosi 45 W, zaś głośność pracy to 62 dB.

Kolejny polecany wentylator kolumnowy to Honeywell HYF1101E

Kolejny model, który zdał nasz test wentylatorów kolumnowych to Honeywell HYF1101E. Jest to urządzenie wyposażone w funkcję oscylacji, dzięki czemu ma możliwość obrotu o 55 stopni. Sprzęt posiada też wbudowany timer, który pozwala ustawić czas pracy na 1, 2, 4 lub 8 godzin. Prostą obsługę umożliwia panel dotykowy z wyświetlaczem LED. Wentylator Honeywell generuje niewielki hałas – 56 dB, jego moc wynosi 36 W.

7 miejsce w ranking zajmuje wentylator kolumnowy Eldom Columbiavac WKC10

Eldom Columbiavac WKC10 to tani wentylator kolumnowy, który świetnie sprawdza się w czasie upałów. Został wyposażony w funkcję oscylacji oraz 3 prędkości, co ułatwia regulację chłodzenia. Jego moc wynosi 45 W, zaś sterowanie jest mechaniczne. Inne cechy sprzętu? Dzięki niewielkiej wadze – 1,85 kg – łatwo go przenosić w dowolne miejsce. Poza tym kolor czarny sprawia, że wentylator cechuje nowoczesny i elegancki design.

Jaki wentylator kolumnowy wybrać do swojego domu? Które funkcje i rozwiązania należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupów? Jeżeli szukasz odpowiedzi, to mamy dobrą wiadomość: w poradniku zakupowym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania. Wyjaśniamy m.in.: od czego zależy skuteczne ochładzanie powietrza i czy warto zwracać uwagę na funkcje dodatkowe. Rozstrzygamy, czy wentylatory kolumnowe są lepsze niż modele tradycyjne. W końcu sprawdzamy, gdzie kupić wysokiej jakości wentylator i jaka może być jego cena. Dlatego, jeżeli jesteś ciekawy odpowiedzi, to zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Opinie o najlepszych wentylatorach kolumnowych w 2024

Wentylator kolumnowy Sencor SFN 5040BL

Sencor SFN 5040BL

Wśród najlepszych wentylatorów kolumnowych numerem jeden jest Sencor SFN 5040BL. Czyli funkcjonalne urządzenie, które schłodzi powietrze zarówno w domu, jak i w biurze. Warto sprawdzić, co oferuje, tym bardziej że dla wielu osób cena może być jego dużą zaletą.

Wentylator z 3 trybami pracy

Wentylator kolumnowy Sencor SFN 5040BL to sprzęt, który zapewni chłodzenie nawet w czasie największych upałów. Gwarantuje to umieszczenie w obudowie trzech wentylatorów, z których każdy może być osobno regulowany. (A takie rozwiązanie pozwala w optymalny sposób kontrolować pracę urządzenia.) W przypadku tego modelu dostępne są też trzy tryby działania. Standardowy oznacza pracę z wcześniej ustaloną prędkością. Tryb naturalny to przejścia między niską, średnią a wysoką prędkością. Tryb nocny to z kolei stopniowe zmniejszanie prędkości, które następuje co 30 minut. Dodatkowo wentylator posiada siedem ustawień pracy silnika, co pozwala dopasować chłodzenie pomieszczenia do Twoich potrzeb.

Spora moc urządzenia

Za co jeszcze wyróżniliśmy wentylator kolumnowy Sencor? Za dużą moc – 90 W, dzięki czemu urządzenie nie zawiedzie Cię nawet w największe upały. Dodatkowo dzięki funkcji oscylacji wiatrak obraca się w kierunkach bocznych, a to zapewnia równomierny nawiew. Komfort obsługi to z kolei zasługa pilota oraz zegara z funkcją minutnika. W zależności od indywidualnych potrzeb najlepszy wentylator działa od 30 do nawet 450 minut. Plusem jest też niski poziom hałasu – mniej niż 50 dB, dzięki czemu nawet kilkugodzinna praca wentylatora nie jest uciążliwa. W opinii użytkowników to dobry produkt w przystępnej cenie. Nic dziwnego, że został wskazany przez nasz ranking jako najlepszy wentylator kolumnowy.

Zalety:

  • trzy wentylatory w obudowie
  • trzy tryby pracy urządzenia: standardowy, naturalny oraz tryb nocny
  • wentylator obsługiwany jest przy pomocy pilota
  • funkcja oscylacji
  • bardzo cichy wentylator kolumnowy

Wady:

  • wysokość modelu – 111 cm
Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter

Stadler Form Peter

Jeżeli szukasz wysokiej klasy wentylatora do niewielkiego mieszkania, to Stadler Form Peter może być jednym z nich. Funkcjonalny i niewielki daje wytchnienie w gorące, letnie dni. Sprawdź, dlaczego jeszcze jego wybór będzie zakupowym strzałem w dziesiątkę.

Wentylator o niewielkich rozmiarach

Stadler Form Peter to wysokiej jakości wentylator kolumnowy o mocy 60 W. Szczególnie docenią go właściciele niewielkich mieszkań, ponieważ jest przeznaczony do pomieszczeń nie większych niż 40 m2. Sam posiada też małe wymiary, więc bez trudu znajdziesz dla niego miejsce. A dlaczego jeszcze umieściliśmy go w naszym rankingu? Z kilku powodów. Przede wszystkim został wyposażony w funkcję oscylacji. Dzięki niej powietrze zostaje równomiernie rozprowadzone i pomieszczenie szybko się schładza. Dodatkowo wentylator posiada trzy prędkości pracy oraz tryb Naturalna Bryza, który symuluje naturalny powiew wiatru.

Sterowanie pilotem lub za pomocą panelu

Najlepsze wentylatory kolumnowe cechuje cicha praca, tak by nie zakłócać wykonywania codziennych czynności. I nie inaczej jest w tym przypadku. Model Stadler Form generuje hałas na poziomie 52 dB. Plusem jest też to, że sprzęt może być obsługiwany pilotem zdalnego sterowania lub za pomocą panelu dotykowego. A czas jego pracy wynosi od 1 do 7 godzin. Wśród innych zalet wentylatora kolumnowego należy wymienić też zmywalny filtr powietrza, który chroni go przed kurzem i zanieczyszczeniami. A wady? Tą dla niektórych konsumentów może być dość wysoka cena. Jednak biorąc pod uwagę, jakie korzyści oferuje prezentowany wentylator kolumnowy, to i tak warto rozważyć jego zakup.

Zalety:

  • moc wentylatora – 60 W
  • urządzenie przeznaczone do pomieszczeń do 40 m 2
  • posiada tryb oscylacji i Naturalna Bryza
  • sterowanie za pomocą pilota lub panelu
  • zmywalny filtr powietrza

Wady:

  • dość wysoka cena urządzenia
Wentylator kolumnowy HB TF1101BRC

HB TF1101BRC

HB TF1101BRC to urządzenie, które doskonale sprawdza się do schładzania większych przestrzeni. Wyposażone w dodatkowe funkcje, daje wytchnienie w gorące dni i poprawia jakość powietrza. Czy dlatego nasz ranking wentylatorów kolumnowych umieścił go na trzeciej pozycji? Sprawdźmy to.

Funkcja jonizacji powietrza

Model HB TF1101BRC to wentylator kolumnowy, który świetnie sprawdzi się w większych pomieszczaniach – jego wydajność wynosi aż 500 m3/h. Ale skuteczność działania urządzenia wynika również z zastosowania innych funkcji. Jedną z nich jest oscylacja w poziomie, a kąt pod którym się obraca, wynosi 80 stopni. Dzięki tej opcji możliwe jest chłodzenie powietrza nie tylko na wprost wentylatora, ale też po jego bokach. Czyli w rezultacie większych przestrzeni. Jednak tym, co wyróżnia prezentowany model wśród najlepszych wentylatorów kolumnowych, jest funkcja jonizacji. Jej zastosowanie sprawia, że powietrze jest zarówno schłodzone, jak też dokładnie oczyszczone z mikroorganizmów.

3 tryby pracy

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup prezentowanego modelu? Na 3 prędkości nawiewu oraz trzy tryby działania: Normal, Natural i Sleep. Dzięki nim dopasujesz stopień schłodzenia pomieszczeń do swoich potrzeb. Na plus można zaliczyć też wbudowany wyświetlacz LED, który pokazuje aktywne funkcje wentylatora. Sama obsługa urządzenia jest dość prosta, odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Komfort użytkowania zapewnia też timer, który pozwala ustawić długość działania do 480 minut. Rezultat? Jesteśmy przekonani, że ten wentylator powinien zadowolić większość użytkowników.

Zalety:

  • wentylator kolumnowy z jonizatorem
  • wydajność 500 m3/h
  • 3 tryby działania
  • wygodna obsługa pilotem
  • sprzęt posiada wbudowany timer

Wady:

  • większa głośność pracy wentylatora
Wentylator kolumnowy Honeywell HYF500E

Honeywell HYF500E

Jeśli nadal nie wiesz, jaki wentylator kolumnowy kupić, to może czarny model Honeywell HYF500E będzie tym, który spełni Twoje oczekiwania? Posiada regulację nawiewu i ciekawy design, nie zajmuje też dużo miejsca. W naszej ocenie w pełni zasłużył na czwarte miejsce w rankingu.

Model z dwoma wentylatorami

Co sprawia, że wentylator Honeywell HYF500E jest tak dobry? Ponieważ został wyposażony w funkcję oscylacji i dwa wentylatory poruszające się w różnych kierunkach. Dolny ma możliwość ruchu obrotowego w zakresie 80 stopni, górny zaś obraca się w zakresie 90 stopni. Dzięki temu można w łatwy sposób dopasować pracę urządzenia do swoich potrzeb, większy jest też zasięg jego działania. A to w konsekwencji pozwala szybciej schłodzić pomieszczenie. Inną zaletą sprzętu jest regulacja intensywności podmuchów. Trzy prędkości nawiewu pozwalają używać wentylatora w różnych warunkach: wtedy, gdy wystarczy Ci delikatne orzeźwienie, jak i wtedy, gdy potrzebujesz ochłody w czasie upałów.

Stabilne urządzenie

Wentylator kolumnowy Honeywell to model o mocy 58 W. Jednak tym, co go wyróżnia i to już na pierwszy rzut oka, jest elegancki design. W rezultacie urządzenie pasuje zarówno do biura, jak i do nowoczesnego mieszkania, a czarny kolor sprawia, że dobrze komponuje się w każdym wnętrzu. Na plus zapisujemy również to, że produkt nie zajmuje dużo miejsca i ma stabilną podstawę. Minusy? Dla niektórych użytkowników może nim być głośna praca, ponieważ wentylator kolumnowy Honeywell generuje hałas na poziomie 65 dB. Z drugiej strony użytkownicy chwalą jego skuteczność i to właśnie ona może ostatecznie przesądzić o jego wyborze.

Zalety:

  • dwa oddzielne wentylatory w obudowie
  • funkcja oscylacji ruch wiatraka w różnych kierunkach
  • wentylator posiada 3 ustawienia prędkości nawiewu
  • nowoczesny design
  • urządzenie posiada stabilną podstawę 

Wady:

  • generuje hałas na poziomie 65 dB
Wentylator kolumnowy Concept VS5100

Concept VS5100

Concept VS5100 to jeden z tych wentylatorów kolumnowych, który zebrał wiele pozytywnych opinii i ocen. Wyróżnia się funkcjonalnością oraz skutecznością działania, jego zaletą jest też dość przystępna cena. Sprawdź koniecznie, czy ten wentylator sprawdzi się również w Twoim domu.

Posiada trzy tryby działania

Model Concept VS5100 to dobry wentylator kolumnowy o mocy 45 W. Dlaczego warto wybrać akurat to urządzenie do swojego domu? Ponieważ oferuje 3 tryby działania: normalny, naturalny i tryb uśpienia. Pierwszy oznacza chłodzenie wentylatorem ze stałą prędkością. Drugi, naturalny to zmiany nawiewu powietrza symulujące delikatny wiatr. Trzeci tryb pracy to z kolei zmiany prędkości nawiewu następujące co 30 minut, aby zapewnić przyjemny chłód w czasie snu. Wentylator oferuje również 3 prędkości, maksymalnie jest to 190 m/min.

Wentylator w przystępnej cenie

Podobnie jak inne topowe wentylatory kolumnowe stojące, tak i ten sprzęt został wyposażony w funkcję oscylacji. Dzięki temu równomiernie chłodzi pomieszczenie, a efekt jego pracy jest stosunkowo szybko odczuwalny. Model działa maksymalnie przez 420 minut, bo na tyle można zaprogramować timer. Jeśli chodzi o obsługę sprzętu, to tę zapewnia pilot zdalnego sterowania. Wpływ na komfort obsługi ma również przewód o długości 180 cm oraz wyświetlacz LED. Minusem jest zakres poziomu hałasu – od 54 dB do 62 dB. Zdecydowanie jest to wartość, którą można by poprawić. Co jednak nie zmienia faktu, że zdaniem części użytkowników wentylator Concept jest dobrym produktem w rozsądnej cenie.

Zalety:

  • 3 tryby pracy wentylatora
  • można ustawić 3 prędkości pracy
  • urządzenie sterowane pilotem
  • model posiada wyświetlacz LED
  • atrakcyjna cena urządzenia

Wady:

  • generuje hałas do 65 dB
Wentylator kolumnowy Honeywell HYF1101E

Honeywell HYF1101E

Cichy wentylator kolumnowy – tak można opisać przedostatni model w zestawieniu, czyli Honeywell HYF1101E. Jego czarny kolor sprawia, że pasuje zarówno do mieszkania, jak i do pomieszczenia biurowego. Zobacz, jakie jeszcze zalety przemawiają za tym, aby go wybrać.

Prosty w obsłudze sprzęt

Dlaczego warto wybrać model Honeywell HYF1101E do swojego domu? Ponieważ szybko i równomiernie schładza pomieszczenie nawet w najbardziej upalne dni. Ułatwia to między innymi funkcja oscylacji, która daje możliwość obrotu urządzenia o 55 stopni. Oczywiście ten produkt, podobnie jak inne w zestawieniu, pracuje przez określoną długość czasu. Do wyboru mamy 1, 2, 4 lub 8 godzin pracy, co pozwala ustawić wentylator np. na czas pracy w biurze lub na noc. Na plus musimy dopisać też jego prostą obsługę, którą gwarantuje dotykowy panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem LED.

Cichy wentylator do domu

Co jeszcze może przekonać niezdecydowanych do zakupu modelu Honeywell HYF1101E? Niewielki poziom hałasu generowany w trakcie pracy, czyli 56 dB. Pod tym względem ten wentylator kolumnowy zalicza się do najlepszych urządzeń w zestawieniu. I z pewnością gwarantuje spokojny sen domownikom. Nieco gorzej wypada, jeżeli chodzi o moc – posiada jej tylko 36 W. Z drugiej strony sprzęt jest niewielki, a dzięki czarnej obudowie dobrze komponuje się w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Warto też pamiętać, że jego cena jest jedną z najniższych, co oznacza, że dobre urządzenie do chłodzenia nie musi kosztować majątku.

Zalety:

  • sprzęt może się obracać o 55 stopni
  • urządzenie wyposażone w panel sterowania
  • można ustawić czas działania
  • wentylator cicho pracuje
  • atrakcyjna cena urządzenia

Wady:

  • niewielka moc – 36 W
Wentylator kolumnowy Eldom Columbiavac WKC10

Eldom Columbiavac WKC10

Eldom Columbiavac WKC10 to niedrogie urządzenie, które skutecznie chłodzi powietrze w pomieszczaniach. Sprawdź, czym konkretnie się wyróżnia i dlaczego rekomendujemy jego zakup. Być może dzięki temu znajdziesz odpowiedź na pytanie, jaki wentylator kolumnowy wybrać.

3 stopnie regulacji prędkości

Ranking wentylatorów kolumnowych kończymy recenzją modelu Eldom Columbiavac WKC10. Dlaczego uważamy, że może sprawdzić się w Twoim mieszkaniu czy w biurze? Ponieważ jest to urządzenie o mocy 45 W, wyposażone w 3 stopnie regulacji prędkości wiatraka. Dzięki temu stopień schłodzenia powietrza można zmieniać w zależności od indywidualnych potrzeb. Inną funkcją jest tryb oscylacyjny, który umożliwia nawiew w ruchu obrotowym. Ale szybko i efektownie schłodzić powietrze w całym pomieszczeniu pozwala też odpowiednia wysokość wentylatora – 72,5 cm.

Wentylator na każdą kieszeń

Wentylatory kolumnowe powinny wyróżniać się stabilnością i wygodą przenoszenia. W przypadku tego modelu każdy z tych warunków został spełniony. Stabilność sprzętu gwarantuje odpowiednia, solidna podstawa, zaś łatwe przenoszenie – wygodny uchwyt. W rezultacie wentylator słupkowy nie musi stać w jednym pokoju, można go przesuwać np. w zależności od stopnia nasłonecznienia mieszkania. Na plus zapisujemy też niską cenę modelu, zwłaszcza w porównaniu do innych urządzeń, które są dostępne na rynku. Zdecydowanie jest to wentylator na każdą kieszeń. A wady? Za taką można uznać brak możliwości ustawienia czasu pracy urządzenia. Z pewnością jednak nie dla wszystkich będzie to problem, zwłaszcza gdy spojrzymy na korzyści, jakie oferuje wentylator kolumnowy Eldom.

Zalety:

  • urządzenie o mocy 45 W
  • 3 poziomy prędkości
  • posiada funkcję oscylacji, która zapewnia równomierne chłodzenie wentylatorem
  • wygodny uchwyt pozwala łatwo przenieść sprzęt
  • cena odpowiednia do jakości

Wady:

  • wentylator nie ma możliwości ustawienia czasu pracy

Poradnik zakupowy

Wentylator kolumnowy jaki wybrać?

Wśród dostępnych na rynku urządzeń nie każde zagwarantuje skuteczne schładzanie powietrza. Na co, w takim razie należy zwrócić uwagę, aby w gorący, upalny dzień móc odetchnąć z ulgą? Sprawdź, najważniejsze kryteria wyboru urządzenia, dzięki którym dowiesz się, jaki wentylator wybrać.

  • Moc. Jest to parametr, który decyduje o wydajności sprzętu. Najczęściej jest to 40 W- 70 W. Warto jednak pamiętać, że im wyższa moc wentylatora, tym wyższy pobór prądu.
  • Prędkość nawiewu. Dobry wentylator kolumnowy oferuje zazwyczaj kilka ustawień prędkości, co pozwala osiągnąć optymalny poziom chłodzenia. Ale podczas zakupu sprzętu, zwróć uwagę również na dostępne tryby pracy. Szczególnie istotny jest tryb nocny, który charakteryzuje się niższym poziomem hałasu.
  • Funkcja oscylacji. Jest to niezwykle przydatna funkcja, która pozwala na efektowne chłodzenie pomieszczenia wentylatorem. Polega na tym, że urządzenie obraca się raz w prawo, raz w lewo i w zależności od modelu może to robić pod kątem nawet 100 stopni. Oczywiście zakres oscylacji można dowolnie regulować. A jeśli szukamy urządzenia do nieco większego pomieszczenia, to dobrym rozwiązaniem jest wentylator wyposażony w podwójną funkcję oscylacji: w pionie i w poziomie. W takim przypadku schłodzone powietrze rozchodzi się we wszystkich kierunkach. Warto przy tym pamiętać, że im większa liczba stopni, tym więcej osób odczuje ulgę podczas upału, a wentylator dobrze spełni swoje zadanie.
  • Dodatkowe funkcje. Jaki wentylator kolumnowy kupić? Odpowiedź na zadane pytanie nie musi być prosta, jeżeli weźmiemy pod uwagę dodatkowe funkcje sprzętu. Możemy więc zdecydować się na wentylator, który oprócz schładzania, nawilży powietrze do optymalnego poziomu. Nieco inne korzyści oferuje urządzenie wyposażone w funkcję jonizacji. W takim przypadku wentylator kolumnowy wytwarza w trakcie pracy jony ujemne, które skutecznie usuwają obecne w powietrzu grzyby czy alergeny. Inne, dobre rozwiązanie to możliwość ustawień czasu pracy oraz wbudowany termometr, który umożliwia odczyt temperatury w danym momencie.
  • Poziom hałasu. Jednym z istotnych kryteriów wyboru urządzenia, jest poziom hałasu. Jest to o tyle istotne, że zazwyczaj wentylator pracuje przez kilka godzin, więc generowany przez niego dźwięk może mieć wpływ na funkcjonowanie domowników. Zbyt duża liczba decybeli zakłóca pracę, sen lub odpoczynek. Dlatego dobry wentylator kolumnowy nie powinien przekraczać 60 dB, czyli wartości odpowiedniej dla pracy odkurzacza.
  • Wygoda obsługi. Wiesz już, jaki wentylator kolumnowy wybrać? Zwróć uwagę na obsługę urządzenia. Odbywa się za pomocą panelu czy pilota? A może zastosowano te dwa rozwiązania równocześnie? Inne cechy, które warto mieć na uwadze, to stabilna podstawa oraz waga i wysokość sprzętu. To po pierwsze ułatwia przenoszenie wentylatora. A po drugie ma znaczenie, gdy chcemy znaleźć dla niego miejsce do przechowania.

Wentylator kolumnowy czy tradycyjny

Zastanawiasz się, jaki wentylator wybrać: wentylator stojący czy kolumnowy? Nie wiesz, jakie występują między nimi różnice? Sprawdź nasze krótkie podsumowanie, w którym wskazujemy najważniejsze zalety i wady tych dwóch produktów.

Wentylator stojący (wiatrak elektryczny) jest jednym z najpopularniejszych sprzętów przeznaczonych do schładzania pokoju. Jego zaletą jest duża dostępność oraz niższa cena w porównaniu do wentylatora kolumnowego. Minusy? Wentylator stojący tego typu zajmuje sporo miejsca, często posiada mniej funkcji i generuje większy hałas. Nie jest też tak wydajny – umożliwia raczej punktowe schładzanie pokoju, co raczej nie wpływa na zmianę temperatury.

Inne urządzenie, dość często spotykane w biurach, to wiatrak sufitowy. Oczywiście i on może się znaleźć w naszym domu, jest tylko jedno małe „ale”. Wiatrak pracuje wyłącznie w jednym pokoju. Z tego powodu zarówno wentylatory kolumnowe, jak i modele tradycyjne mają nad nim przewagę.

Ceny wentylatorów kolumnowych

Producenci wentylatorów kolumnowych, którzy przewijają się przez niemal wszystkie rankingi, to dobrze znane marki. Wśród nich znajduje się m.in.: Sencor, Stadler Form, Eldom. Poza tym dobre jakościowo modele oferują Honeywell, AEG, Concept, HB, jak również Hecht, Klarstein, czy Tristar. Gdzie w takim razie możemy kupić upatrzony wentylator?

Polecane przez nas urządzenia znajdziesz w wielu popularnych sklepach. Wystarczy wymienić MediaMarkt, Media Expert, RTV Euro AGD czy Empik. Nie zapominajmy też o zakupach w internecie. Spory wybór urządzeń znajduje się na Ceneo, OLX, Allegro. Tak bogata oferta produktów na pewno ułatwi odpowiedź, na pytanie, jaki wentylator kolumnowy kupić do swojego mieszkania.

A ile kosztują tego typu urządzenia? Najtańsze modele nie przekraczają kwoty 100 zł. Najczęściej są to proste w obsłudze sprzęty, o mniejszej mocy, które generują nico większy hałas. Droższe wentylatory kolumnowe, które kosztują kilkaset złotych, odznaczają się lepszymi parametrami. I często nie ograniczają swojego działania do chłodzenia powietrza, ale dodatkowo są wyposażone np. funkcję jonizacji. W trakcie zakupów warto pamiętać, że cena zależy też od komfortu użytkowania (obsługa za pomocą pilota) i dostępnych trybów pracy. A jak to wygląda w praktyce? Średni zakres cen dostępnych na rynku urządzeń wynosi od 250 zł do 400 zł. I tej kwocie – możemy być tego pewni – powinniśmy dostać dobry, wydajny wentylator kolumnowy.

Wentylator kolumnowy opinie

Czy opłaca się kupować wentylator kolumnowy? W naszej opinii i ocenie wielu klientów zdecydowanie tak. Urządzenie tego typu oferuje znacznie więcej korzyści niż wentylator stojący (wiatrak elektryczny) czy wiatrak sufitowy. Przede wszystkim zajmuje mniej miejsca i może być używane w różnych pomieszczeniach. Ponadto w zależności od potrzeb możesz wybrać model z funkcją jonizacji lub zdecydować się na wentylator kolumnowy z nawilżaczem. Takie rozwiązanie sprawia, że oprócz schłodzenia powietrza w pokoju, będzie ono również nawilżone lub oczyszczone z grzybów czy bakterii.

Innym plusem, na który zwracają uwagę użytkownicy, jest możliwość dopasowania ustawień do preferencji domowników. Wiele modeli działa w określonym czasie, zazwyczaj do kilku godzin, co jest po prostu bardzo wygodnym rozwiązaniem. Poza tym wentylator nie generuje hałasu (tak jak wiatrak) i pozwala na spokojny sen. Na końcu warto podkreślić, że zakup wentylatora nie musi wiązać się z nadszarpnięciem domowego budżetu. Na rynku znajdziemy modele w zróżnicowanych cenach, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni sprzęt dla siebie. To wszystko razem sprawia, że dylemat ,,wentylator kolumnowy czy zwykły” można rozstrzygnąć na korzyść jego pierwszego. A to da nam gwarancję, że nawet w największe upały będziemy mogli dobrze funkcjonować.