Zaznacz stronę

Słuchawki bezprzewodowe ranking 2024

Planujesz nabyć nowe słuchawki bezprzewodowe nauszne i zastanawiasz się jaka marka oraz który model będą najlepsze? Różnorodność oraz ilość produktów dostępnych na rynku sprawiają, że już się w tym wszystkim gubisz? Z pomocą przyjdzie Ci poniższy ranking słuchawek bezprzewodowych. Zawiera on usystematyzowane informacje o cechach, kluczowych z punktu widzenia użytkownika. Ta lektura nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Przede wszystkim wybierzesz jakościowy produkt, optymalnie dostosowany do własnych potrzeb i preferencji.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe ranking

Ranking słuchawek bezprzewodowych 2024

Słuchawki bezprzewodowe Bose QuietComfort 35 II

Bose QuietComfort 35 II to prawdopodobnie najlepsze bezprzewodowe słuchawki dostępne obecnie na rynku. Ich fenomenem jest nie tylko długi czas pracy czy sama jakość dźwięku, ale także zaawansowana funkcja redukcji hałasu. Jest to idealna propozycja dla osób pragnących wydobyć jeszcze większą jakość brzmienia. Dzięki nim możesz delektować się głębią muzyki bez szumów czy innych zakłóceń, niezależnie od głośności dźwięku. Jednocześnie słuchawki Bose charakteryzuje komfort noszenia i niezwykła wytrzymałość. Wbudowana bateria pozwala na bezprzewodową pracę do 20 godzin.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM3B

Sony WH-1000XM3B również zostały wyposażone we wbudowany reduktor hałasu. Posiadają także opcję spersonalizowanego osłabiania zakłóceń płynących z otoczenia. Jest to możliwe dzięki technologii SENSE ENGINE, która wykrywa nie tylko aktywność użytkownika (np. podróż lub relaks na kanapie), lecz dostosowuje także poziom dźwięku do kształtu głowy czy uszu. Dużą zaletą słuchawek WH-1000XM3B jest ich optymalnie dopracowany kształt oraz możliwość sterowania nimi z telefonu. Wystarczy tylko pobrać właściwą aplikację. Niewątpliwą zaletą tego sprzętu jest także wytrzymała bateria.

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser PXC 550-II Wireless

Sennheiser PXC 550-II Wireless to nauszne słuchawki bezprzewodowe stworzone z myślą o podróżnych. Są to jedne z najlepszych słuchawek łączących komfortową obsługę i wysoką jakość dźwięku z możliwością… ucieczki w ciszę. Innowacyjną zaletą słuchawek Sennheiser jest jednak nie tylko redukcja hałasu. Zaskoczyć Cię może asystent głosowy oraz komfortowa możliwość odbierania połączeń podczas ich użytkowania. Słuchawki posiadają mikrofon oraz możliwość połączenia przez Bluetooth ze smartfonem. Całość dopełnia solidna i odporna konstrukcja oraz opcja sprawnego złożenia słuchawek i schowania w etui.

Słuchawki bezprzewodowe Audio-Technica ATH-M50xBT

Audio-Technica ATH-M50xBT to dobre słuchawki bezprzewodowe, które łączą jakościową sygnaturę brzmieniową profesjonalnych słuchawek studyjnych ATH-M50x z technologią Bluetooth 5 0, umożliwiającą łączność bezprzewodową. Model jest również wyposażony we wbudowany mikrofon, co daje nam możliwość połączenia z telefonem. Dodajmy do tego designerski wygląd, praktyczną funkcję składania (jest to wygodne, gdy chcemy spakować słuchawki np. do torby) oraz niespotykanie wytrzymały akumulator, gwarantujący do 40 godzin dostępu do muzyki na jednym naładowaniu.

Słuchawki bezprzewodowe Marshall Mid A.N.C.

Marshall Mid A.N.C. to nie lada gratka dla zwolenników tej kultowej marki. Są to słuchawki bezprzewodowe nauszne, które zapewniają możliwość komfortowego słuchania muzyki. Sprzęt ten zapewni czyste, wyraziste brzmienie – odpowiednio intensywne basy oraz niezwykle wyrazisty sopran. Bezprzewodowo odbierany dźwięk nie traci na jakości dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Bluetooth APx. Marshall Mid A.N.C. zadowoli nawet najbardziej wymagających. Warto zwrócić uwagę na obecność funkcji redukcji szumów oraz designerski wygląd urządzenia, nawiązujący do stylu retro.

Słuchawki bezprzewodowe Pioneer SE-MS9BN

Pioneer SE-MS9BN to jedne z tańszych słuchawek bezprzewodowych. Gwarantują one aktywną redukcję szumów i wyrazistą jakość muzyki. Wyróżniają się pośród innych modeli technologią autentycznego odtwarzania dźwięku Hi-Res oraz praktycznym wykorzystaniem zalet asystenta głosowego. Polecenia regulacji głośności lub zmiany utworu można wydawać głosowo. Akumulator gwarantuje do 20 godzin działania urządzenia. Dzięki tym cechom słuchawki Pioneer to prawdziwie nowoczesny sprzęt, na miarę XXI w., który doskonale sprawdzi się w podróży.

Słuchawki bezprzewodowe JBL Club 700BT
JBL Club 700 BT to słuchawki nauszne bezprzewodowe, opierające się na technologii Bluetooth. Wyjątkowo dobra jakość ich dźwięku przeniesie Cię na scenę muzyczną. Model ten gwarantuje dostęp do mocnych, przenikająco niskich tonów, uruchamianych za pomocą przycisku. Słuchawki JBL cechują się niezwykle wygodną konstrukcją. Świetnie sprawdzą się zarówno w domu, w samolocie, jak i w komunikacji miejskiej. Łatwo można je również sparować ze smartfonem i obsługiwać z pomocą Asystenta Google lub Alexa.
Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-XB900N

WH-XB900N to polecane słuchawki bezprzewodowe, które uzbrojone zostały w technologię EXTRA BASS. Doskonale uwydatniają one niskie brzmienia. Posiadają także cyfrowy system redukcji szumów z innowacyjną funkcją Ambient Sound. Umożliwia ona słyszenie dźwięków otoczenia przy jednoczesnym słuchaniu muzyki w tle. Dzięki temu słuchawki WH-XB900N zapewniają możliwość bezpiecznego słuchania utworów muzycznych podczas poruszania się po mieście. Model pochwalić się może także wbudowanym mikrofonem i obsługą na dotyk.

Każdy szanujący się fan muzyki potrzebuje dobrych słuchawek, aby móc cieszyć się magią dźwięku w każdym miejscu i czasie. Dzisiejsze technologie umożliwiają nie tylko pozbycie się kłopotliwego kabla. Dzięki nim urządzenia oferują wiele innych praktycznych funkcji. Zastanawiasz się jakie słuchawki bezprzewodowe będą najlepsze, a mnogość produktów przyprawia Cię o zawrót głowy?

Zrobiliśmy test słuchawek bezprzewodowych 2024 i wybraliśmy 8 modeli, które w znaczący sposób wyróżniały się spośród innych podobnych urządzeń. Z rezultatami naszej pracy możecie zapoznać się w najnowszym rankingu słuchawek bezprzewodowych.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2024

Słuchawki bezprzewodowe Bose QuietComfort 35 II

Bose QuietComfort 35 II

Nasze porównanie słuchawek bezprzewodowych bezkonkurencyjnie wyłoniło jednego lidera. Są nim właśnie Bose QuietComfort 35 II. Choć design tego modelu może się wydawać niepozorny, to nie ulegajmy pozorom! Te małe, słuchawkowe bestie zapewniają niezwykłą jakość dźwięków i wysoki komfort noszenia.

Lider redukcji szumów

Co przede wszystkim wyróżnia słuchawki Bose to zaawansowana technologia redukująca hałas. Pozwala ona słuchać muzyki bez zakłóceń płynących z otoczenia. Jest to szczególnie istotne w trakcie podróży, gdzie dźwięki płynące ze środków transportu potrafią solidnie dać się we znaki. Opatentowana technologia Bose stale monitoruje poziom szumów płynących z otoczenia. Następnie odpowiednio dostosowuje poziom redukcji i zapewnia dopływ czystego, wyrazistego dźwięku do uszu użytkownika.

Parowanie Bluetooth

Inteligentna redukcja zakłóceń nie jest jednak jedyną cechą, dzięki której słuchawki bezprzewodowe Bose tak bardzo wyróżniają się pośród konkurencji. Urządzenie zawiera praktycznie wszystkie dostępne nowoczesne rozwiązania techniczne. Słuchawki z łatwością można sparować ze smartfonem, wykorzystując Bluetooth. Planowane aktualizacje oprogramowania Bose mają niebawem umożliwić także funkcję sterowania głosem.

Moc stali i komfort klasy premium

QuietComfort 35 II mają także o wiele solidniejszą konstrukcję, niż inne, podobne modele. Produkt wykonano z materiałów odpornych na uszkodzenia: wzmocnionego włóknem szklanym nylonu i stali nierdzewnej. Z tego względu to idealna propozycja dla osób słuchających muzyki w podróży. Solidna konstrukcja zaprocentuje we wszystkich momentach, w których mały pośpiech i chaos mógłby narazić delikatny sprzęt na uszkodzenie. Twórcy tych bezprzewodowych słuchawek wzięli też pod uwagę fakt, że mogą być one użytkowane przez wiele godzin. Dlatego miękki pałąk wykonano z materiału Alcantara (pokrycie używane na jachtach oraz w luksusowych samochodach), a pluszowe poduszki nauszne obszyto miękką, sztuczną skórą. Słuchawki są tak lekkie i wygodne, że można wręcz… zapomnieć, że ma się je na głowie.

Solidny akumulator

Akumulator słuchawek Bose zapewnia nawet do 20 godzin bezprzewodowego działania. Nie bez znaczenia jest także funkcja szybkiego ładowania. Dzięki niej możesz w 15 minut zapewnić sobie dodatkowe 2,5 godziny działania baterii. W sytuacji kryzysowej do słuchawek można podłączyć kabel i cieszyć się pięknem krystalicznego dźwięku jeszcze dłużej.

Zalety:

  • Inteligentny system redukcji hałasu
  • Długi czas pracy
  • Funkcja szybkiego ładowania
  • Odporna na uszkodzenia konstrukcja
  • Wysoki komfort użytkowania

Wady:

  • Wysoka cena
  • Brak (aktualnie) funkcji sterowania głosowego
Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM3B

Sony WH-1000XM3B

Sony WH-1000XM3B to słuchawki bezprzewodowe nauszne, które nasz ranking wyróżnił na wysokim, drugim miejscu. Jest to dobrej jakości sprzęt minimalistyczny w designie i wygodny w użytkowaniu. Model ten wyposażony został w innowacyjny system redukcji hałasu. Dzięki niemu dźwięk dociera do uszu użytkownika w niezakłóconej, krystalicznie czystej formie.

Innowacyjny system ANC

Bezprzewodowe słuchawki WH-1000XM3B wyposażone zostały w procesor QN1 HD. Skutecznie tłumi on dobiegający z otoczenia hałas. To pozwala skupić się jedynie na brzmieniu dźwięków, niezależnie od ustawionej głośności. Warto zwrócić uwagę, że produkt zawiera funkcję optymalizacji ciśnienia atmosferycznego. Dzięki temu słuchawki doskonale sprawdzają się podczas podróży samolotem.

W słuchawkach zastosowana została także technologia SENSE ENGINE, która umożliwia automatyczne dostosowanie ustawień do dźwięków otoczenia. Sprawia to, że sprzęt jest idealny dla osób aktywnych.

Kontrola dotykiem

Słuchawki WH-1000XM3B posiadają także funkcję kontrolowania dźwięku bez konieczności ich zdejmowania. Wystarczy dotknąć obudowy, aby wyciszyć muzykę i rozpocząć rozmowę. To bardzo praktyczna funkcja, której u wielu bezprzewodowych słuchawek brakuje.

Działają najdłużej

Opisywany model słuchawek gwarantuje najwyższej jakości bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku. Zapewnia je nowoczesna technologia Bluetooth. Jednak jest to także tytan wytrzymałości, oferujący do 30h bezprzewodowej pracy. Przy czym czas potrzebny do pełnego naładowania wynosi zaledwie 3 godziny. Są to wręcz doskonałe parametry.

Te słuchawki bezprzewodowe nauszne nie bez powodu znalazły się wysoko w naszym rankingu. Choć nie posiadają pewnych nowoczesnych funkcji, jak na przykład sterowanie głosem, to mają inne zalety. Ich twórcy postanowili skupić się na podstawowej funkcji słuchawek: odtwarzaniu muzyki. I trzeba przyznać, że wyszło to im doskonale. Ten model to propozycja typu „active”, która zapewni najwyższą jakość dźwięku w każdym miejscu i sytuacji. Gwarantuje to szerokie pasmo przenoszenia wynoszące od 4 do 40 000 Hz. A wszystko to w dość umiarkowanej cenie, jak na tak zaawansowany typ sprzętu.

Zalety:

  • Innowacyjny system redukujący hałas
  • Przestrzenna głębia odtwarzanych dźwięków
  • Automatyczne lub ręczne regulowanie głośności
  • Możliwość sterowania urządzeniem przez dotyk
  • Niezwykle wytrzymała bateria
  • Składana konstrukcja
  • Mocne i praktyczne etui w komplecie

Wady:

  • Mało wyróżniający się design
  • Brak możliwości sterowania za pomocą asystenta głosowego i prowadzenia rozmów
Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser PXC 550-II Wireless

Sennheiser PXC 550-II Wireless

Sennheiser PXC 550-II Wireless to bezprzewodowe słuchawki na Bluetooth. Stworzono je przede wszystkim z myślą o osobach podróżujących. Wysoką pozycję w rankingu zawdzięczają szerokiemu zakresowi działania i wielorakim opcjom. To rodzaj słuchawek „wszechstronnego zastosowania”. I to bez plączącego się kabla, co gwarantuje użytkownikowi pełną swobodę.

Bezprzewodowa wolność

PXC 550-II oferują możliwość bezprzewodowego słuchania utworów z telefonu lub laptopa. Zapewnia to łączność Bluetooth 5 0 oraz jej optymalny zasięg wynoszący około 10 metrów. Słuchawki te doskonale sprawdzą się nie tylko w podróży, ale i podczas uprawiania sportu lub na spacerze. Nawet na długim spacerze, bo czas działania urządzenia na pełnym naładowaniu wynosi około 20 godzin. Samo ładowanie następuje poprzez powszechny kabel USB.

Zredukuj zbędny hałas

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, słuchawki Sennheiser zawierają system ANC (Active Noise Cancellation). Sprawia on, że żadne niepożądane zakłócenia płynące z otoczenia nie zniekształcą brzmienia muzyki lub rozmowy. Słuchawki mają dobrą jakość, niemniej jednak model ten może się poszczycić nieco mniejszą „trójwymiarowością” dźwięku niż dwa pierwsze urządzenia. Nie będzie to jednak słyszalne dla mniej wyczulonych uszu.

Perfekcyjne narzędzie komunikacji

Słuchawki Sennheiser posiadają wbudowany mikrofon. Umożliwia on nie tylko prowadzenie rozmów, ale także wydawanie różnych poleceń przy pomocy asystenta głosowego. Sterowanie urządzeniem jest bardzo proste i intuicyjne. Możliwe jest nie tylko kontrolowanie odtwarzania muzyki. Odkryj opcję odbierania połączeń lub odsłuchiwania wiadomości tekstowych bez konieczności posługiwania się telefonem! To niezwykle wygodne, zwłaszcza w podróży czy podczas uprawiania sportu.

Konstrukcja typu „smart”

Praktyczna i inteligentna konstrukcja słuchawek również przemawia za tym, aby właśnie ten model wybrać. Nie tylko można je wygodnie złożyć i schować do niewielkiego etui. Słuchawki automatycznie załączają połączenie Bluetooth podczas ich rozkładania, dzięki czemu są gotowe do działania, zanim osiądą na Twoich uszach. Cóż, w końcu miejsca na podium nie zajmuje się przez przypadek.

Zalety:

  • Aktywna redukcja zakłóceń
  • Interaktywne sterowanie dotykowe
  • Asystent głosowy
  • Możliwość odbierania połączeń
  • Brzmienie podkreślające wysokie częstotliwości i gwarantujące wyraziste basy
  • Klasyczny, ponadczasowy design

Wady:

  • Skromna scena dźwiękowa
  • Brak obsługi kodeków aptX HD i LDAC
  • Czasami występują problemy z połączeniem słuchawek z PC
Słuchawki bezprzewodowe Audio-Technica ATH-M50xBT

Audio-Technica ATH-M50xBT

Audio-Technica ATH-M50xBT to słuchawki nauszne bezprzewodowe. Zapewnią wyjątkowe doznania muzyczne i wysoką jakość dźwięku. Gwarantują brzmienie profesjonalnych słuchawek studyjnych ATH-M50x, jednocześnie oferując łączność bezprzewodową. Bez problemu działają one z telefonem i każdym innym urządzeniem przenośnym poprzez technologię Bluetooth 5 0. To słuchawki w dobrej cenie, które nasz ranking postanowił umieścić odpowiednio wysoko.

Wyraziste dźwięki przede wszystkim

Ten model wyróżnia się przede wszystkim dzięki wysokiej jakości odtwarzania dźwięków. Dźwięk w tych słuchawkach opisywany jest jako nieskazitelny, a jednocześnie naturalny. Duże, 45-milimetrowe przetworniki oraz dynamika dźwięku do 99dB gwarantują emisję podkreślonych wyższych tonów i wyrazistych, lecz nieprzerysowanych basów. A to wszystko produkt oferuje w ramach bezprzewodowej łączności, której zasięg wynosi do 10 metrów. Jeżeli zależy Ci, aby słuchać muzyki na wysokim poziomie, to z pewnością możesz skusić się właśnie na ATH-M50xBT.

Szczelna konstrukcja

Niestety Audio-Technica nie są wyposażone w system ANC. Niemniej jednak usiłują nadrabiać braki szczelną konstrukcją. Gwarantuje ona dobrą izolację dźwiękową. Miękkie poduszeczki idealnie przylegają do ucha, zapewniając komfort podczas korzystania ze sprzętu. Po zakończeniu pracy muszle słuchawek można wygodnie obrócić o 90 stopni i bezpiecznie złożyć. Dużą zaletą jest możliwość regulacji głośności, którą umożliwia specjalny przycisk. Uwagę przeciąga także sam designerski wygląd słuchawek.

Funkcje głosowe

Słuchawki mają wbudowany mikrofon. Umożliwia on nie tylko bezprzewodowe prowadzenie rozmów, lecz także sterowanie poprzez asystenta głosowego Siri czy też Google Assistat. To niezwykle praktyczna funkcja. Przydaje się podczas ćwiczeń fizycznych lub przemieszczania się.

Wytrzymała bateria

Producent deklaruje wytrzymałość baterii do 40 godzin oraz ładowanie przez kabel USB. Solidny akumulator ma jednak swoją cenę – słuchawki ważą o ponad 100 g więcej od opisywanych wcześniej modeli. Jednakże nie dla wszystkich różnica ta będzie mocno odczuwalna. Zwłaszcza że w ogólnym rozrachunku słuchawki ATH-M50xBT są niezwykle wygodne.

Zalety:

  • Krystalicznie czysty, naturalny dźwięk
  • Wytrzymała bateria
  • Designerski wygląd
  • Wygodny przycisk do sterowania głośnością
  • Mikrofon
  • Funkcja prowadzenia rozmów
  • Sterowanie za pomocą poleceń głosowych

Wady:

  • Brak funkcji aktywnej redukcji szumów z otoczenia
  • Stosunkowo duży ciężar (ponad 300g)
  • Krótki przewód (1,2 m)
Słuchawki bezprzewodowe Marshall Mid A.N.C.

Marshall Mid A.N.C.

Marshall Mid A.N.C. to słuchawki bezprzewodowe, których nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Z pewnością marki Marshall znawcom elektroniki przedstawiać nie trzeba! Od dawna jest kojarzona na całym świecie z wysokiej jakości urządzeń do odtwarzania dźwięku. Mid A.N.C. to jednak coś więcej niż tylko dobrej jakości słuchawki o stylowym wyglądzie. To jedna z tych możliwości, które możesz wybrać, aby do Twojego ucha docierało krystaliczne brzmienie muzyki. Wybierz je i przekonaj się, czym jest prawdziwa jakość dźwięku!

ANC, jak sama nazwa wskazuje

Funkcja aktywnej redukcji otaczającego hałasu to przewodnia cecha, charakteryzująca te słuchawki nauszne. Zastosowana technologia wykorzystuje aż 4 mikrofony monitorujące okalający zgiełk. Słuchawki pozwolą Ci skupić się wyłącznie na muzyce. I to nawet przy niewielkiej głośności jej odtwarzania. Słuchawki pozwolą Ci się też po prostu wyciszyć się, gdy tego potrzebujesz. Warto zwrócić uwagę, że w słuchawkach Marshall technologię ACN możesz sprawnie wyłączyć. Jest to dobre, gdy będziesz mieć nagłą potrzebę odzyskania kontaktu ze światem.

Mikrofon i bateria

To kolejne mocne punkty, którymi może pochwalić się ten sprzęt Marshalla. Mikrofon pozwala odbierać połączenie i prowadzić rozmowy. Niestety, brakuje tu możliwości połączenia z asystentem głosowym. Funkcja komunikacji jest zatem dodatkiem do podstawowego ich przeznaczenia – odtwarzania muzyki.

Uwagę w tym modelu zwraca także wytrzymała bateria. Zapewnia ona do 30 godzin bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Czas ładowania wynosi około 3 godzin. Te słuchawki nauszne mają jeszcze jedną ciekawą funkcję. Jest nią dodatkowe wejście na kabel, z pomocą którego można podłączyć do nich inne słuchawki podczas bezprzewodowego odtwarzania.

Nieśmiertelny design

Marka wyrobiła sobie własny, charakterystyczny design i konsekwentnie się go trzyma. A nam się to podoba! Nie da się ukryć, że słuchawki Mid ANC za wyjątkiem wrażeń artystycznych zapewniają także doznania estetyczne. W słuchawkach zastosowano anodowane na czarno zawiasy 3D. Obracają się one swobodnie, dostosowując do kształtu głowy. Zawierają także wygodne pokrętło nie tylko regulujące głośność, ale także umożliwiające odbieranie, odrzucanie lub kończenie połączeń.

Zalety:

  • Funkcja ANC
  • Głęboki dźwięk
  • Mikrofon
  • Wytrzymała bateria
  • Stylowy design

Wady:

  • Brak sterowania głosem
  • Brak funkcji szybkiego parowania NFC
  • Krótki przewód (1,2 m)
Słuchawki bezprzewodowe Pioneer SE-MS9BN

Pioneer SE-MS9BN

Pioneer SE-MS9BN to bezprzewodowe słuchawki o bardzo klasycznym, minimalistycznym designie. Ich cena z jednej strony nie jest najniższa, z drugiej – mimo wszystko względnie przystępna. Są to bez wątpienia dobre słuchawki, oferujące dość dużą ilość opcji – nic więc dziwnego, że stanowią częsty wybór konsumentów. I my uznaliśmy, że nasz ranking musi o nich także wspomnieć.

Przede wszystkim Bluetooth

Słuchawki Pioneer pochwalić się mogą wyposażeniem w technologię Bluetooth z Qualcomm aptX HD. Dzięki tej funkcji możesz bardzo łatwo i sprawnie korzystać z transmisji muzyki oraz wysokiej jakości rozmów. Obsługa standardu aptX HD audio pozwala cieszyć się bezprzewodowym odtwarzaniem HD w rozdzielności do 48 kHz / 24-bit. Sterowanie odbywa się z telefonu lub z pomocą przycisków na obudowie słuchawek.

Redukcja szumów

Co prawda słuchawki Pioneer zawierają funkcję ANC, jednakże nie jest ona aż tak zaawansowana, jak w przypadku nieco droższych modeli. Owszem, może w pewnym stopniu pomóc stłumić płynące z otoczenia szumy i wyostrzyć sam dźwięk. Nie należy jednak spodziewać się najwyższego poziomu redukcji. Mimo wszystko jednak lepiej, że ona jest, niżby całkowicie miało jej nie być.

Zadowalający dźwięk

Dźwięk, oferowany przez słuchawki Pioneer spełnia oczekiwania, jakie można mieć w stosunku do dobrego sprzętu. Spore przetworniki o średnicy 40 mm zapewnia efektowne wydłużenie basów. Szerokie pasmo przenoszenia, przekraczające 20000 Hz, skutecznie oddaje rozszerzony zakres dynamiki dźwięku.

Geniusz tkwi w prostocie

Z pozoru prosta konstrukcja słuchawek i minimalistyczny design kryją spore zalety. Są nimi, chociażby miękkie poduszki wokółuszne, które dodatkowo izolują od otoczenia. Wygodny, powlekany pałąk słuchawek został skonstruowany tak, aby odpowiednio rozkładać nacisk. Dzięki tym zabiegom słuchawki nie przestają być wygodne, nawet po wielu godzinach użytkowania.

Wytrzymała bateria

Słuchawki Pioneer może i nie są liderem na rynku, ale ich baterii też nie można wiele zarzucić. Gwarantuje ona praktycznie dobę bezprzewodowego użytkowania, które można kontynuować po podpięciu kabla. Minusem jest nieco dłuższy czas ładowania do pełna, trwający od 4 do 5 godzin.

Zalety:

  • Wygoda
  • Wysoka jakość dźwięku
  • Mikrofon i nowoczesne rozwiązania Bluetooth
  • Etui w zestawie

Wady:

  • Słaby system ANC
  • Brak korektora dźwięku
  • Mało ustawień konfiguracji brzmienia
  • Długi czas ładowania
Słuchawki bezprzewodowe JBL Club 700BT

JBL Club 700BT

JBL jest kolejną marką, której przedstawiać nie trzeba. JBL Club 700BT to prawdopodobnie najlepsze słuchawki bezprzewodowe niewyposażone w funkcję redukcji szumów. Brak funkcji ANC słuchawki nadrabiają szeregiem innych, wprawiających w osłupienie opcji. A jedną z najbardziej zdumiewających rzeczy jest.. ich cena. Tak! Są to względnie tanie słuchawki bezprzewodowe, oferujące profesjonalną jakość brzmienia! Po prostu musiały się one znaleźć w naszym rankingu.

Jakość dźwięku

Marka JBL dba o doskonałe brzmienie w każdym swoim produkcie, począwszy na małych słuchawkach JBL Tune, skończywszy na wielkich koncertowych kolumnach. Słuchawki Club pozwalają tym doskonałym brzmieniem nie tylko się cieszyć, ale także bawić. A to za sprawą specjalnego przycisku Fast Boost, pozwalającego podkręcić basy. Od teraz możesz się poczuć jak DJ!

Przyszłość jest tutaj

JBL Club 700 BT to uosobienie nowoczesności. Technologie Bluetooth, Ambient Aware i Talk Thru umożliwiają niezwykle sprawne korzystanie z urządzenia. Asystent głosowy (Google lub Alexa) umożliwi sterowanie słuchawkami. Mamy tu także możliwość odbierania i połączeń telefonicznych. O poprawny przebieg rozmowy zatroszczą się aż 2 wbudowane mikrofony!

Doskonałe wzornictwo

Słuchawki JBL są dość minimalistyczne w designie, ale jednocześnie stylowe. Wyróżniają się niezwykłą wygodą w noszeniu, co pozwala nawet na ich wielogodzinne użytkowanie. Cała konstrukcja jest dość lekka (zaledwie 283 gramy) i składana. Po złożeniu słuchawki zajmują bardzo niewiele miejsca i można je bezpiecznie schować do etui.

Tytan pracy

Tutaj również marka JBL pokazała, że wyprzedza epokę. Czas pracy baterii oszacowano na niewiarygodne 50 godzin nieustannej pracy! A czas ładowania – zaledwie 2 godziny. Inne modele mogą się po prostu schować.

Nie mamy wątpliwości, że osoby poszukujące dobrego, ale niezbyt drogiego sprzętu, nie mogą wybrać lepiej. Zwłaszcza jeżeli reduktor szumu nie stanowi priorytetu przy wyborze.

Zalety:

  • Dźwięk wysokiej jakości
  • Wygoda noszenia
  • Niezwykle wytrzymała bateria
  • Dużo praktycznych funkcji
  • 2 wbudowane mikrofony
  • Względnie niska cena

Wady:

  • Brak systemu niwelowania zakłóceń
Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-XB900N

Sony WH-XB900N

WH-XB900N to słuchawki nauszne bezprzewodowe na Bluetooth. Łączą bardzo przyzwoitą jakość sprzętu z równie przyzwoitą ceną. Nic więc dziwnego w tym, że stanowią niezwykle częsty i polecany wybór polskich konsumentów. My również uważamy, że jest to urządzenie, które do Twojego ucha może doprowadzić brzmienie na najwyższym poziomie.

Skup się na muzyce

Model WH-XB900N wyposażony został w podobny system redukcji szumów, co opisywany kilka pozycji wyżej typ WH-1000XM3B. Technologia ta skutecznie eliminuje wszelkie zakłócenia, które mogą przeszkodzić w słuchaniu muzyki.

Nie zabrakło tu również trybu Ambient Sound, który inteligentnie i automatycznie pozwala doprowadzić do Twoich uszu wybrane dźwięki z otoczenia (takie jak ruch uliczny). I to bez rezygnacji ze słuchania muzyki w tle.

EXTRA BASS

Mocny bas zapewniający głębokie i wyraziste brzmienie to jedna z czołowych cech tej marki. Specjalny kanał basowy w obudowie słuchawek oraz zwiększona szczelność między przetwornikami akustycznymi, pozwalają wydobyć naprawdę mocne dźwięki. I to przy każdym poziomie głośności. Model WH-XB900N posiada standardowe pasmo przenoszenia (od 2 do 2000 Hz).

Doskonałe do komunikacji

Wbudowany mikrofon umożliwia komfortowe prowadzenie rozmów z pomocą słuchawek. Bezbłędną jakość każdego dźwięku zapewniają technologie NFC Bluetooth 50. Dzięki nim łączność oraz konfiguracja urządzenia jest szybka i prosta.

Nowoczesne sterowanie

Wysoka jakość dźwięku słuchawek Sony idzie w parze z nowoczesnością ich obsługi. A to dzięki funkcji Quick Attention, która umożliwia sterowanie słuchawkami za pomocą dotyku lub przesunięcia palcem.

Dobra bateria

Czas pracy słuchawek WH-XB900N wynosi 30 godzin. To tyle, ile przeważnie oferują najlepsze modele. Dodajmy do tego łączność Bluetooth o zasięgu do 10 m i mamy już całkiem dobre parametry sprzętu, którego cena wciąż jest bardzo konkurencyjna.

Konstrukcja wszystko dopełnia

Minimalistyczny design i prosta, ale praktyczna konstrukcja stanowią swoistą wisienkę na torcie. Panele nauszne są miękkie i wygodne, pałąk dobrze wyprofilowany. Słuchawki są solidne i przede wszystkim składane – co ułatwia ich transport i bezpieczne schowanie do etui.

Zalety:

  • Mocny bas i krystaliczny dźwięk
  • Długi czas pracy
  • Sterowanie dotykiem
  • Dość konkurencyjna cena
  • Funkcja redukcji szumu

Wady:

  • Nieco gorsze brzmienie sopranów
  • ANC nie spisuje się przy wszystkich zakłóceniach
  • Zdarzają się problemy z oprogramowaniem

Poradnik zakupowy

Planujesz zakup i zastanawiasz się jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Wiesz już, jakie są polecane modele, ale nadal nie masz pewności, które słuchawki, spośród tylu różnych propozycji, sprawdzą się u Ciebie najlepiej? Za chwilę wyjaśnimy Ci jak kupić dobre bezprzewodowe słuchawki oraz czym różnią się one między sobą.

True wireless czy słuchawki pałąkowe?

Słuchawki bezprzewodowe dzielimy na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy to słuchawki Bluetooth nauszne, w których poduszeczki uszne są ze sobą połączone pałąkiem. Drugi typ to niewielkie słuchawki dokanałowe typu „true wireless”, czyli takie, które nie są ze sobą połączone żadnym przewodem. Zarówno jeden, jak i drugi typ słuchawek może zaoferować wysoką jakość odtwarzania dźwięku.

Zaletą słuchawek true wireless jest bez wątpienia ich kompaktowy rozmiar. Mieszczą się w niewielkim etui i można je schować nawet do kieszeni. Dobrze dopasowane modele wygodnie leżą w uchu. Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki zapewnia im łączność przez Bluetooth. Słuchawki dokanałowe to dobre wyjście, gdy pragniesz słuchać muzyki przez krótszy czas: np. w drodze do pracy czy podczas spaceru. Niemniej jednak, przy dłuższym okresie użytkowania (np. podczas podróży) mogą okazać się niewygodne. Nie posiadają też pewnych istotnych funkcji, którymi mogą pochwalić się słuchawki nauszne. Krótszy jest też ich czas działania, wynoszący zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin na jednym naładowaniu.

Jakie słuchawki dokanałowe wybrać? Jeżeli zdecydujesz się na ten typ słuchawek bezprzewodowych to możesz zwrócić takie modele jak Apple Airpods, Xiaomi Redmi Airdots, JBL Tune lub Jabra Elite, których czas pracy jest wyjątkowo długi – wynosi nawet 15 godzin.

Jeżeli boisz się, że słuchawki dokanałowe mogą nie być wystarczająco wygodne, lepiej wybierz słuchawki nauszne pałąkowe. Posiadają większy rozmiar, a co za tym idzie – także większe możliwości do zaoferowania.

Połączenie Bluetooth

Przed zakupem słuchawek warto sprawdzić typ połączenia Bluetooth, jakie wybrany sprzęt oferuje. Najlepsze modele korzystają z najnowszej technologii Bluetooth 5 0. Gorsze lub nieco starsze typy słuchawek wykorzystywać będą Bluetooth 4 1 lub Bluetooth 4 2. Oczywiście, nadal będą one funkcjonować, jednakże połączenie może już nie być tak sprawne, jak w przypadku bardziej zaawansowanej wersji.

Active Noise Cancelling

Tajemniczy skrót ANC oznacza waśnie funkcję „Active Noise Cancelling” – aktywnej redukcji hałasu. Stanowi ona bardzo przydatny walor. Sprawdza się on zwłaszcza w hałaśliwych pomieszczeniach i środkach transportu (samolot, pociąg). Dzięki redukcji szumów otoczenia możemy skupić się na czystym brzmieniu muzyki lub po prostu… delektować się ciszą.

Mikrofon i możliwości z nim związane

Zanim zdecydujesz się na zakup, zastanów się, do czego przede wszystkim oczekujesz od słuchawek. Wystarczy Ci sama opcja jakościowego odtwarzania utworów? Możesz wówczas wybrać bardziej podstawowy model, którego cena nie będzie zbyt wysoka.

Zależy Ci, aby słuchawki bezprzewodowe były bardziej wielofunkcyjne? Interesuje Cię możliwość prowadzenia rozmów, sparowanie ze smartfonem lub nawet sterowania za pomocą poleceń głosowych? Do tego jednak potrzebne już będą bardziej zaawansowane modele słuchawek, wyposażone w mikrofon.

Czas pracy

Maksymalny czas działania słuchawek bezprzewodowych to jeden z ważniejszych parametrów urządzenia. Wspomnieliśmy, że akumulatory słuchawek dokanałowych true wireless pracują zazwyczaj zaledwie kilka godzin. W przypadku słuchawek nausznych jest to już więcej. Jeżeli żyjesz intensywnie lub dużo podróżujesz, to dobrą opcją będą wytrzymałe słuchawki, gwarantujące czas działania do kilkudziesięciu godzin. Warto też zwrócić uwagę na czas ich ładowania.

Wysoka jakość dźwięku

Jakość dźwięku jest najważniejszym parametrem słuchawek. Większości słuchawek z górnej półki nie można postawić zarzutów co do ich brzmienia. Jednakże jeśli masz wyczulone ucho, powinieneś zwrócić uwagę na pewne detale. Pierwszym jest pasmo przenoszenia. Przeciętny człowiek słyszy dźwięki do 20000 Hz. I większość słuchawek posiada właśnie taki zakres częstotliwości. Wrażliwe uszy mogą jednak słyszeć więcej – warto wówczas wybrać modele oferujące wyższy zakres.

Istotna jest też efektywność, określana przez decybele. Dostateczna ich wartość do 95 (dB). Jeżeli jednak nie boimy się narażać swoich uszu na większy hałas, możemy zdecydować się na słuchawki o wyższej skali.

Cena

Ceny słuchawek są naprawdę różne. Dobre słuchawki bezprzewodowe mogą kosztować kilkaset złotych lub ponad tysiąc złotych. Wiele zależy od parametrów oraz oferowanych funkcji. Dlatego istotne jest, aby znaleźć produkt, którego cena pokrywa się z naszymi możliwościami i preferencjami.

Podsumowanie

Przed wyborem słuchawek należy przede wszystkim określić własne upodobania i preferencje. Łatwiej dobierzemy odpowiadający nam produkt, znając własne wymagania. Mając już mniej-więcej sprecyzowany typ wystarczy sprawdzić ranking słuchawek. A następnie wybrać model, który wprowadzi nas w cudowny świat dźwięku.