Zaznacz stronę

Bosch Unlimited 8 ProAnimal – test i opinia czy warto

Test i recenzja odkurza pionowego Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Czy jest możliwe, aby ręczny odkurzacz bezprzewodowy był tak wydajny, jak tradycyjne urządzenie? A w dodatku pozwalał sprawnie czyścić każdą z możliwych powierzchni i doskonale radził sobie z usuwaniem zwierzęcej sierści? Czy to nie są zbyt wygórowane oczekiwania i wybujałe marzenia? Zdaniem marki Bosch – NIE! Bo właśnie takie możliwości ma dawać oferowany przez Boscha odkurzacz Unlimited 8 ProAnimal, który miałam okazję przetestować. Czy urządzenie faktycznie jest aż tak wszechstronne? Odpowiedź znajdziecie w tekście!

Co to za odkurzacz?

Czym dokładnie charakteryzuje się odkurzacz Bosch Unlimited 8 ProAnimal BBS8214PET? Oto kilka istotnych informacji odnośnie jego technicznej specyfikacji:
• Napięcie: 18 V
• 3 tryby pracy: Turbo, automatyczny i Eco
• Czas pracy: do 65 w trybie eko, w trybie turbo do 10 min
• Czas ładowania: 4,5 godziny
• Filtr antyalergiczny kasetowy z membraną Pure Air
• Waga: 3,2 kg
• Wymienna bateria litowo-jonowa, kompatybilna z innymi urządzeniami Bosch,
• Silnik cyfrowy TurboSpin o 10 letniej gwarancji
• Akcesoria: „duża” turboszczotka z podświetleniem, mini turboszczotka „ProAnimal”, trójkątna końcówka 2 w 1 z wysuwanym włosiem, szczotka do kanap, ssawka do materacy, szczotka szczelinowa z dodatkową nasadką do czyszczenia klawiatury, 2 wymienne wałki szczotki, stacja ładująca.

Odkurzacz pionowy Bosch Unlimited 8 ProAnimal BBS8214PET dostępny jest obecnie w następujących sklepach:

Opakowanie

Opakowanie odkurzacza zostało zaprojektowane w jasnych barwach. Producent postawił na komunikację: jest ono czytelne i zawiera dość sporo informacji o produkcie. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że mamy do czynienia z urządzeniem dedykowanym szczególnie dla właścicieli zwierząt. Znajdziemy też dużo zdjęć produktu oraz części zestawu z opisem ich przeznaczenia. Prawdę mówiąc, dokładne przyjrzenie się temu, co na kartonie może wręcz zastąpić lekturę instrukcji obsługi – po rzuceniu okiem na obrazki oraz infografiki od razu wszystko staje się jasne. Mimo ilości zawartych informacji opakowanie nie jest chaotyczne. Cóż – ukłony dla myślącego pragmatycznie projektanta.

Front opakowania odkurzacza pionowego Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Front opakowania odkurzacza pionowego Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Góra opakowania odkurzacza pionowego Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Tył opakowania odkurzacza Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Po otwarciu kartonu ujrzymy poszczególne części zestawu – prawie każda znajduje się nie tylko na swoim miejscu w specjalnie wyżłobionej tekturze, ale także w osobnym woreczku. Zapasowe szczotki były ponadto zapakowane w specjalne tekturowe rolki. Dobre zabezpieczenie każdego elementu to standard pośród produktów z wyższej półki i Bosch z pewnością od tej reguły nie odstaje.

Bok opakowania odkurzacza Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Wnętrze opakowania odkurzacza Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Elementy odkurzacza Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Dokumentacja dołączona do odkurzacza Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Co znajdziemy w zestawie? Muszę przyznać, że ilość akcesoriów jest naprawdę spora:

• Sam odkurzacz ręczny z filtrem i pojemnikiem;
• Wymienną baterię litowo-jonową;
• Stację dokującą (do przymocowania na ścianie) z ładowarką;
• Dużą turbo szczotkę „Pro Animal Brush”;
• Małą turbo szczotkę „Pro Animal Brush”;
• 2 dodatkowe wałki;
• Długą rurę odkurzacza;
• Trójkątną ssawkę „2w1” z wysuwanym włosiem,
• Ssawkę do czyszczenia kanap,
• Ssawkę do materacy,
• Nasadkę szczelinową z dodatkową nakładką – ssawką szczelinową
• Instrukcję i kartę gwarancyjną.

Opakowanie szczotki ProAnimal Bosch Unlimited 8
Wszystkie elementy składowe odkurzacza Bosch Unlimited 8
Szczotki, ssawki i rury odkurzacza Bosch Unlimited 8
Odkurzacz ręczny Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Odkurzacz ręczny Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Odkurzacz – pierwsze wrażenia

Trzeba przyznać, że sprzęt wygląda na solidny już na pierwszy rzut oka. Do gustu przypadła mi też kolorystyka modelu, czyli czerwień zestawiona z głęboką czernią. Jeśli chodzi o kwestię obsługi odkurzacza to jest ona bardzo intuicyjna – zarówno pod względem uruchamiania urządzenia, jak i podpinania poszczególnych elementów. Kombinacji nie ma za dużo i po prostu… nie da się pomylić. Wpinanie baterii czy rury jest proste i nie sprawia trudności.

Panel sterowania również został możliwie uproszczony – mamy tu przycisk włączający i wyłączający odkurzacz („dopasowany pod palec wskazujący”) oraz dwa przyciski regulujące moc odkurzacza, które obsługuje się kciukiem. Mały, ale czytelny wyświetlacz pokazuje, który tryb jest uruchomiony, mamy także wskaźnik naładowania baterii.

Odkurzacz pionowy Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Odkurzacz ma jedną małą wadę, którą zauważyłam (a raczej poczułam) na samym początku – jest dość ciężki. Jak pokazała późniejsza praktyka podczas testowania, bywa to momentami odczuwalne, zwłaszcza, gdy trzeba nim operować jedną ręką jako odkurzaczem ręcznym. W przypadku odkurzania podłóg i dywanów waga jest trochę mniej dokuczliwa. W tym miejscu muszę podkreślić inną rzecz, która tym razem jest zaletą tego modelu – odkurzacz jest niesamowicie zwrotny i łatwo się nim operuje we wszystkie strony. W pewnym stopniu rekompensuje to niedogodność związaną z masą urządzenia.

„Duża” turboszczotka Pro Animal

O dużej turboszczotce opowiem zapewne najszerzej, gdyż najwięcej z niej korzystałam. Jest to dość uniwersalna nakładka, która pozwoli wyczyścić podłogi twarde i krótkie dywany zarówno ze zwierzęcej sierści, jak i z okruszków, pyłu, kurzu i wszystkiego innego, co tylko może zakłócić czystość w naszym mieszkaniu.

Turboszczotka ProAnimal Brusch w odkurzaczu Bosch
Turboszczotka Bosch ProAnimal Umlimited 8
Spód turboszczotki Bosch ProAnimal Umlimited 8

Odkurzanie – skuteczność

Odkurzanie „dużą” turboszczotką jest sprawne i komfortowe – szybko pozwala ona pozbyć się zabrudzeń – ten wyjątkowo dobry odkurzacz pionowy wraz ze szczotką może wessać kołtuny sierści, kurz czy pętające się po kuchennej podłodze okruszki. Przyznam, że dość pozytywnie zaskoczyło mnie jej skuteczne i dość wszechstronne działanie – nie każda duża szczotka od odkurzacza ręcznego (a z paroma już miałam do czynienia) pracuje tak sprawnie.

Efektywność szczotki zobaczyć można na filmie:

Podłogi twarde i dywany

„Duża” elektroszczotka najlepiej sprawdza się na podłogach twardych (typu kafelki, panele, parkiety) oraz na dywanach z krótkim i ewentualnie ze średnim włosiem (jak np. dywaniki łazienkowe). Tak jak wcześniej wspominałam – jest bardzo zwrotna, co ułatwia manewrowanie pod meblami lub między nimi.

Niewielka szerokość szczotki

„Duża” elektroszczotka modelu Bosch Unlimited 8 ProAnimal okazała się węższa niż większość szczotek, z którymi miałam do czynienia. Można pomyśleć, że jest to pewien minus, gdyż „za jednym zamachem” zbiera się zanieczyszczenia z mniejszej powierzchni. Dla mnie jednak wymiary szczotki były dużym plusem – dzięki węższym gabarytom byłam w stanie odkurzyć pod meblami, pod którymi nigdy nie zmieściła mi się głowica innych odkurzaczy (przykładem jest przestrzeń pod półeczką na zdjęciach poniżej). Mniejsza szerokość, połączona z wysoką zwrotnością turbo szczotki, ułatwiają także manewrowanie pomiędzy meblami – np. pod stołem w jadalni czy między krzesłami. Łatwo operowało mi się odkurzaczem także na schodach – szerokość szczotki okazała się wręcz idealnie dopasowana.

Jeśli mam być szczera to… byłam tym po prostu zachwycona. Można powiedzieć, że „małe, a cieszy” 😉

Odkurzanie turboszczotką pod meblami odkurzaczem Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Wjeżdżanie turboszczotką pod meble
Turboszczotka mieszcząca się pod szafką
Odkurzanie schodów turboszczotką ProAnimal

Odkurzanie z podświetlaniem

„Duża” elektroszczotka Bosch Unlimited 8 ProAnimal posiada podświetlenie LED. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdyż umożliwia dokładniejsze dostrzeżenie zabrudzeń. Opcję też lubią osoby, które preferują sprzątanie późniejszą porą bez konieczności włączania świata 😉 Jeśli zaliczasz się do takich, to z tego modelu będziesz zachwycony – „duża” elektroszczotka ProAnimal jest nie tylko najwęższą, z jaką miałam do czynienia, ale także najmocniej świecącą. Co tu dużo mówić – JEST MOC! Odkurzacz oświetli połowę pomieszczenia, a żaden włos czy okruszek nie ma szans – zauważysz wszystko podczas sprzątania. Kolejny duży plus tego modelu.

Turboszczotka z podświetleniem Bosch Unlimited 8
Turboszczotka z mocnym podświetleniem w odkurzaczu Bosch Unlimited 8
Odkurzanie z podświetlaną turboszczotką ProAnimal
Odkurzanie chodniczka turboszczotką ProAnimal

Turboszczotka vs. sierść

Przejdźmy do skuteczności odkurzania, czyli jak turboszczotka ProAnimal radzi sobie ze zwierzęcą sierścią. Mój szczekający, czworonożny domownik posiada co prawda „jedynie” krótką sierść, ale poszczególne włoski potrafią mocno wbić się w dywany, a ich całkowite wysprzątanie bywa kłopotliwe. Bosch Unlimited 8 ProAnimal może okazać się tutaj wybawieniem – szczotka faktycznie radzi sobie z zebraniem nagromadzonej w dywanach sierści. Poniżej pokazuję to na przykładzie fragmentu dywanowej nakładki na schody (nie wiedzieć czemu, są one w moim domu chyba najmocniej okłaczone!). Prawda, że imponujące?

Odkurzanie sierści turboszczotką ProAnimal w odkurzaczu Bosch
Odkurzanie sierści turboszczotką ProAnimal

Oczywiście, dla najszybszych efektów najlepszy jest tryb turbo – jest to wyjątkowo mocne ssanie, które czasami naprawdę się przydaje. Niemniej jednak, wysprzątanie dywanów z sierści jest możliwe także na niższych trybach pracy odkurzacza („Eco” oraz „Auto”) – zajmie po prostu chwilę dłużej.

Czyszczenie szczotki – łatwy demontaż
Turboszczotki mają to do siebie, że często po sprzątaniu trzeba je oczyścić z wkręconych w nie włosów. Aby to uczynić, konieczne jest wyciągnięcie szczotki z głowicy. Tutaj jest to wyjątkowo proste – wystarczy delikatnie obrócić pokrętło i po prostu wyjąć szczotkę, a następnie w podobny sposób ją zamontować.

Czyszczenie turboszczotki ProAnimal

Mini Turboszczotka ProAnimal

Skoro już wiemy, że na „dużej” turboszczotce ProAnimal można polegać, to przyjrzyjmy się jej młodszej siostrze. Jest to niewielka głowica nie posiadająca tym razem podświetlenia. Wedle zapowiedzi producenta, ma służyć do usuwania sierści z bardziej „puchatych” powierzchni, takich jak dywaniki czy zwierzęce legowiska.

Miniturboszczotka ProAnimal
Spód mini turboszczotki ProAnimal
Odkurzacz Bosch Unlimited z mini turboszczotką

Szczotka faktycznie doskonale sprawdza się podczas czyszczenia elementów z nieco dłuższym włosiem. A nawet dość długim! Przyznam, że pozytywnie mnie zaskoczyła. Posiadam dość gruby, włochaty dywan, który bywa wyzwaniem dla odkurzaczy i turboszczotek – nie każda sobie z nim radzi. Mini Turboszczotka Pro Animal okazała się wyjątkiem – bez problemu pracowała na dywanie, usuwając z niego włosy, pył i okruchy, co sprawdziłam celowo rozsypując bułkę tartą i mąkę na dywanie. Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Unlimited 8 ProAnimal z małą turboszczotką poradził sobie z wyzwaniem!

Końcówka do czyszczenia mebli

Ssawkę do mebli testowałam przy wykorzystaniu Bosch Unlimited 8 ProAnimal jako odkurzacza ręcznego. Nie mam zastrzeżeń do jej działania – pomaga usunąć zarówno włosy, sierść, jak i zabrudzenia innego typu, co widać na poniższym filmie:

Ssawka do kanap ma jeden niewątpliwy plus – obraca się o 360 stopni! Bardzo ułatwia to manewrowanie odkurzaczem podczas czyszczenia powierzchni o różnym kształcie i nachyleniu (a tak przecież jest w przypadku mebli). Bardzo przydatny gadżet, który na pewno znajdzie zastosowanie w każdym domu (i to bez względu czy mieszka w nim zwierzak, czy też nie).

Ssawka do czyszczenia mebli Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Końcówka do czyszczenia mebli Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Spód końcówki do czyszczenia mebli Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Ssawka „2w1”

Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie sprawdzą się turbo szczotki. Nakładka ta była dla mnie bardzo praktycznym gadżetem, który w znacznym stopniu poszerzał możliwości działania odkurzacza, a w tym – komfort wykonywanych przeze mnie prac domowych. Ssawka nazywa się „2w1”, gdyż posiada wysuwane włosie – to od nas zależy, czy chcemy je zastosować.

Ssawka 2w1 w odkurzaczu Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Ssawka 2w1 w odkurzaczu ręcznym Bosch Unlimited8 ProAnimial
Odkurzacz ręczny z ssawką 2w1 Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Gdzie ta sprytna końcówka się sprawdza? Przy wykorzystaniu Bosch Unlimited 8 ProAnimal jako odkurzacza ręcznego pomoże posprzątać ławę, stół w jadalni, biurko czy blat kuchenny. Jeśli nakładkę zamontujemy do długiej rury, równie skutecznie pomoże oczyścić z kurzu, włosów, pyłu czy pajęczyn mniejsze powierzchnie na półkach, nieco większe zakamarki (np. pod drzwiami balkonowymi) oraz przestrzenie pod sufitami.

Odkurzanie parapetów odkurzaczem Bosch Unlimited 8 ProAnimal
Odkurzanie półek odkurzaczem Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Ssawka do odkurzania materacy

Ze specjalną nakładką do materacy nie często można się spotkać. Choć w mojej opinii można by się bez niej obyć (nakładka do mebli z pewnością również poradzi sobie z materacem) to jednak można zrobić z niej użytek, nawet jeśli materacy nie odkurza się nazbyt często.

Odkurzacz ręczny z ssawką do materacy Bosch Unlimited 8
Odkurzacz ręczny z ssawką do materacy Bosch Unlimited 8
Odkurzanie materaca odkurzaczem Bosch Unlimited 8
Odkurzanie materaca szczotką do materacy Bosch Unlimited 8

Muszę jednak nadmienić, że nakładka do materacy okazała się także bardzo pomocna przy… odkurzaniu samochodu! Bosch Unlimited 8 ProAnimal może być także narzędziem, które pomoże nam utrzymać porządek w naszych pojazdach, ale o tym szerzej opowiem za moment. Teraz jeszcze omówię ostatnią nakładkę, bo jest ona całkiem ciekawa.

Ssawka szczelinowa z nakładką do odkurzania klawiatury

Nasadka szczelinowa to często spotykany dodatek do odkurzaczy ręcznych – pozwala wessać zabrudzenia z różnych, trudno dostępnych szczelin, sprawdzi się także w usuwaniu pajęczyn spod sufitu. Bosch jednak poszedł o krok dalej i tradycyjną nasadkę szczelinową wyposażył w dodatkową nakładkę. Dla niektórych może ona wyglądać zabawnie na pierwszy rzut oka, ponieważ wygląda, jakby ktoś wepchał słomki do otworu odkurzacza.

Szczotka do odkurzania klawiatury Bosch Unlimited 8
Odkurzacz ręczny ze szczotką do odkurzania klawiatury Bosch Unlimited 8

Co ciekawe – patent ten nie jest wcale nowy, ale chyba trochę zapomniany. A szkoda, bo to całkiem praktyczne rozwiązanie! Dzięki rurkom (przypominającym słomki) można odkurzyć delikatniejsze przestrzenie. Producent reklamuje tę końcówkę jako idealną do czyszczenia klawiatury komputera. I faktycznie, doskonale się sprawdza i delikatnie usuwa kurz i pył bez naruszania klawiatury.

Odkurzanie klawiatury odkurzaczem Bosch Unlimited 8

Ale tę końcówkę można wykorzystać także we wszystkich innych delikatnych przestrzeniach: dzięki zastosowaniu rurek kurz i mniejszy pyłek jest wciągany, za to większe elementy – nie. Dlatego nasadka ta może być z powodzeniem wykorzystana do czyszczenia kuchennych szuflad lub skrzynek z narzędziami czy pojemników ze śrubkami (majsterkowicze to z pewnością docenią). Fajnie, że Bosch postanowił ten stary i sprawdzony patent zastosować, bo jak się okazuje – może być przydatny częściej, niż by się mogło wydawać.

Jak widać na filmie, końcówka poradziła sobie z drobniejszym pyłkiem pomiędzy sztućcami. Oczywiście, rurki nie dadzą rady wessać większych elementów. A jeśli takie się pojawią – wystarczy zdjąć końcówkę i dokończyć odkurzanie samą szczelinówką. Nic prostszego!

WSZECHSTRONNOŚĆ ODKURZANIA

Choć jak każde urządzenie elektryczne, Bosch Unlimited 8 ProAnimal ma pewne wady, to jednak nie można mu odmówić jednego – dzięki dużej liczbie akcesoriów pozwala skutecznie odkurzyć praktycznie każdą przestrzeń. Wszystkie nakładki i końcówki omówiłam osobno, ale podczas sprzątania warto mieć je pod ręką! Pozwoli to dotrzeć we właściwie każde miejsce i oczyścić każdy rodzaj powierzchni z różnego typu zabrudzeń. Myślę, że to jedna z głównych zalet tego modelu. Odkurzacz Bosch pozwala podnieść nie tylko efektywność sprzątania, ale także nasz komfort. Bo przecież skuteczne sprzątanie jest zwyczajnie szybsze i mniej męczące. A na tym chyba każdemu zależy 

Odkurzanie samochodu

Wszechstronność odkurzania i różnych nakładek doceniłam nie tylko podczas odkurzania mieszkania, ale także podczas czyszczenia samochodu. A wyzwanie było spore, bo postanowiłam spróbować doprowadzić do ładu mocno zabrudzony i pokryty kłakami wóz wykorzystywany w rodzinie głównie jako samochód dostawczy (którym w dodatku praktycznie codziennie podróżuje pies!).

Okazuje się, że Bosch Unlimited 8 ProAnimal może być narzędziem, które w znacznym stopniu ułatwi nam dbanie o czystość w pojazdach. Co ciekawe, przy oczyszczaniu zapiaszczonej i okłaczonej samochodowej wykładziny doskonale spisały się końcówka do materacy oraz końcówka do mebli.

Końcówka do materacy bardzo szybko pomogła mi usunąć psią sierść z samochodowych foteli, których stan przed czyszczeniem zdawał się być beznadziejny 😉

Do ładu udało się także doprowadzić większą część załadunkową pojazdu. Tutaj naprzemiennie zostały zastosowane końcówki do mebli oraz wąska szczelinówka. Jak widać, wystarczyło kilka minut, aby odkurzyć samochód, aczkolwiek konieczne było uruchomienie odkurzacza na pełnej mocy, czyli w trybie „turbo”. Wydaje mi się jednak, że ten samochodowy test doskonale pokazuje potencjał tego urządzenia.

Pojemnik na kurz

Pojemnik na kurz w odkurzaczu Bosch Unlimited 8 ProAnimal ma pewne zalety i pewne wady. Zaletą jest na pewno jego pojemność – udało mi się odkurzyć całkiem sporą powierzchnię mieszkalną bez konieczności opróżniania pojemnika w trakcie sprzątania. A to może się okazać dość istotne, zwłaszcza dla osób posiadających większe domy lub mieszkania.
Małym minusem jednak okazało się dla mnie opróżnianie pojemnika. O ile jego demontaż jest wyjątkowo prosty oraz intuicyjny, to aby pozbyć się nieczystości należy nie tylko odpiąć pojemnik od odkurzacza, ale też wyciągnąć cały filtr. I to jest pewna mała niedogodność. Choć zabrudzenia są mocno „zbite”, to jednak ryzyko ich rozsypania się podczas opróżniania istnieje, zwłaszcza, że część z nich przykleja się do filtra – czyli chcąc pozbyć się jednego bałaganu, można zrobić kolejny. Brakowało mi też momentami trzeciej ręki, aby właśnie te przyczepione do filtra zabrudzenia usunąć.

Oczywiście, nie jest to problem „nie do przeskoczenia”. Wystarczy pamiętać o otwieraniu pojemnika bezpośrednio nad koszem na śmieci.

Odkurzanie klawiatury odkurzaczem Bosch Unlimited 8
Czyszczenie pojemnika Bosch Unlimited 8
Czyszczenie pojemnika Bosch Unlimited 8

Bateria i wytrzymałość

Jak już wspomniałam, odkurzacz Bosch Unlimited 8 ProAnimal jest dość ciężki i w dużej mierze wynika to z wagi samej baterii. Czy zatem jej masa przekłada się na długi czas pracy? Można być nieco zawiedzionym wytrzymałością odkurzacza w trybie „Turbo” – pracuje on około 10 minut.
W niektórych przypadkach może się to okazać trochę za mało (np. przy odkurzaniu samochodu). Niemniej jednak, podczas standardowego czyszczenia mieszkania najmocniejszy tryb przydaje się sporadycznie i jego „energożerność” nie jest wówczas tak odczuwalna.

Dość zadowalające okazały się efekty pracy w trybie „Eko”. Przekłada się on na około godzinny czas pracy, co powinno wystarczyć na odkurzenie powierzchni 100-120 metrów kwadratowych. W mojej opinii jest to całkiem przyzwoity wynik jak na odkurzacz bezprzewodowy. Dodam, że nawet przy mocniej okłaczonych dywanach i podłogach tryb „Eko” okazał się wystarczający.

Co do baterii, to warto pamiętać, że jest ona nie tylko wymienna, ale także kompatybilna z innymi urządzeniami firmy Bosch. Jedna bateria i jedna ładowarka do odkurzacza i wiertarki? A czemu nie! Dość praktyczne rozwiązanie, pozwalające na lepsze wykorzystanie zasobów domowej elektroniki i wydłużenie czasu pracy urządzeń.

A czas ładowania? Około 4,5 godziny, co stanowi dość standardową wartość i nie zaskakuje ani pozytywnie, ani negatywnie.

Główne zalety odkurzacza Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Po przeprowadzonym teście mogę wskazać główne (choć pewnie i nieco subiektywne) zalety tego modelu:

• Doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, w tym ze zwierzęcą sierścią;
• Duży zestaw akcesoriów pozwala na czyszczenie praktycznie każdej powierzchni (w tym nawet grubych dywanów);
• Długi czas działania w trybie „Eko”, który jest jednocześnie wydajny;
• Mocne podświetlenie w „dużej” turboszczotce, co pozwala lepiej dostrzec nawet najmniejsze zabrudzenia;
• Mniejsza szerokość „dużej” turbo szczotki i duża jej zwrotność, co pozwala na komfortowe czyszczenie w różnych zakamarkach;
• Intuicyjna i prosta obsługa;
• Duża pojemność pojemnika na kurz;
• Wymienna bateria i wymienny filtr;
• Prosty montaż i demontaż wszystkich elementów;
• Bardzo solidna konstrukcja urządzenia.

Główne wady odkurzacza

Choć Bosch Unlimited 8 ProAnimal bez wątpienia jest urządzeniem, które pozwoli nam sprawnie, skutecznie i dość komfortowo zadbać o porządek w naszej życiowej przestrzeni, to ma pewne drobne wady:
• Waga urządzenia – odkurzacz jest ciężki, co może być kłopotliwe dla osób słabszych lub starszych;
• Krótki czas pracy w trybie „Turbo”;
• Sposób opróżniania pojemnika – trzeba uważać, żeby nie rozsypać zanieczyszczeń.

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch Unlimited 8 ProAnimal – u kogo się sprawdzi?

Testowany przeze mnie odkurzacz Boscha jest tak naprawdę sprzętem wszechstronnego zastosowania, o czym wielokrotnie wspominałam. Mogę więc szczerze stwierdzić, że sprawdzi się u niemalże każdego, choć szczególnie może być polecany w przypadku właścicieli czworonogów. W końcu dla nich jest dedykowany  i posiada rozwiązania specjalnie przemyślane dla usuwania sierści. Czy jednak sami sprawcy zamieszania się z nim polubią? Moja psina początkowo była nieco zaniepokojona nowym sprzętem (czyżby podświadome poczucie winy?), ale w końcu chyba obdarzyła go zaufaniem 😉

Pies z odkurzaczem Bosch Unlimited 8 ProAnimal

Bosch Unlimited 8 ProAnimal może być również dobrym wyborem dla osób, które nie mają zwierząt, ale szukają po prostu dobrego odkurzacza, który pozwoli na łatwe i przyjemnie wyczyszczenie każdej powierzchni – w tym nawet grubszych dywanów czy kłopotliwych zakamarków. Pod kątem wydajności można bez obaw stwierdzić, że Bosch Unlimited 8 ProAnimal sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i w domkach jednorodzinnych (o ile nie będziemy nadużywać trybu „Turbo” 😉 ).
Nie zalecałabym jedynie tego odkurzacza osobom starszym lub słabszym – nie należy on do najlżejszych i dla niektórych osób mogłoby to okazać się nieco kłopotliwe.

Bosch Unlimited 8 ProAnimal – cena i gwarancja

Bosch Unlimited 8 ProAnimal kosztuje około 2500 złotych. Z jednej strony nie jest to mało, z drugiej – jest to raczej standardowy przedział cenowy dla bezprzewodowych odkurzaczy „z górnej półki”, które cechuje solidność oraz bogaty zestaw akcesoriów. Ktoś, kto chce kupić „raz a dobrze” z pewnością powinien się nastawić na jednorazowy nieco wyższy wydatek. Urządzenie wysokiej jakości z pewnością odwdzięczy się komfortem użytkowania, skutecznością i dłuższą żywotnością niż w przypadku wielu tańszych modeli.
Bosch Unlimited 8 ProAnimal objęty jest standardową 24-miesięczną gwarancją, a ponadto producent udziela 10-letniej gwarancji na cyfrowy silnik TurboSpin, w który ten model został wyposażony. Cóż – to pozwala podejrzewać, ze jest to produkt, który może stać się naszym orężem
w walce o czystość w mieszkaniu przez parę naprawdę ładnych lat👌.

Dobry wybór według Rankingly.pl
Produkt polecany przez Rankingly.pl