Zaznacz stronę

Pralka Samsung Eco czyszczenie bębna. Jak to działa?

Pralka to jedno z tych urządzeń, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Jej awaria, nawet niewielka, to zawsze duży problem dla domowników. Dokładne czyszczenie urządzenia może więc zapobiec ewentualnym usterkom, niestety jest dosyć czasochłonne. Na szczęście Samsung znalazł na to sposób. Proponuje Eco czyszczenie pralki, czyli innowacyjny, w pełni ekologiczny sposób konserwacji. Bez konieczności sięgania po detergenty i radykalne środki. Wyłącznie za pomocą jednego przycisku. Dowiedz się, jak działa Eco czyszczenie bębna w pralkach Samsung i zobacz, jakie daje korzyści.

Jak działa eco czyszczenie bębna w pralkach Samsung

Regularne czyszczenie pralki- korzyści

Im częściej robimy pranie, tym więcej pojawia się zanieczyszczeń. Brud z ubrań, pozostały proszek, a nawet pleśń mogą negatywnie wpływać na pracę urządzenia, a tym samym na efektywność prania. Skutkuje to tym, że ubranie ma nieprzyjemny zapach i mimo stosowania najlepszych proszków, niedoprane plamy. Jak temu przeciwdziałać? Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym czyszczeniu pralki. To pomoże znacząco wydłużyć żywotność sprzętu i ustrzec go przed awariami.

Tyle teorii, bo w praktyce bywa z tym różnie. Zapominamy o regularnej konserwacji albo nie mamy na to wystarczająco dużo czasu. Poza tym nie jesteśmy w stanie dokładnie wyczyścić wszystkich części pralki. Elementy, które na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze, w rzeczywistości wymagają gruntownych poprawek.

Mając to na uwadze, Samsung zaproponował rozwiązanie, które za jednym zamachem rozwiązuje powyższe problemy. Jest ekologiczne, tanie i nie wymaga czasu. Wystarczy tylko regularnie je stosować.

Na czym polega Eco czyszczenie bębna?

Co to jest Eco czyszczenie bębna w pralce Samsung? Z pewnością, podczas wyboru modelu, zwróciłeś uwagę na tę funkcję. Producent zapewnia, że sprzęt wykorzystując samą wodę, skutecznie usuwa bakterie i zanieczyszczenia. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdźmy, czym na czym polega jego działanie.

Eco czyszczenie bębna to program do czyszczenia pralek. Polega na wykorzystaniu silnego strumienia wody i wysokich obrotów wirowania. Dzięki temperaturze 70 stopni usuwa do 99% bakterii, pozostałości po detergentach i brzydkie zapachy. Z jego pomocą można usunąć nawet pleśń, która jest prawdziwą zmorą niektórych domowych sprzętów.

Zastosowanie programu pozwala nie tylko dokładnie opróżnić bęben z brudu i nadmiaru wody. Usuwa również osad z drzwi i membrany, gdzie często znajduje się najwięcej zanieczyszczeń. Dzięki temu ubrania za każdym razem są pachnące i odświeżone, a Twoja pralka nadal może pracować jak nowa.

Inne zalety? Jest to w pełni ekologiczne rozwiązanie. Nie wymaga stosowania detergentu czy specjalnych środków, jest więc całkowicie bezpieczne zarówno dla ubrań, jak i dla środowiska. Tego trybu możesz bez obaw używać, gdy masz w domu dzieci lub małego alergika. Ale stosowanie programu pozwala też na oszczędność czasu i pieniędzy. Z pewnością dostrzeżesz tę zaletę, jeśli cenisz funkcjonalne rozwiązania i wygodę obsługi.

Jak działa Eco czyszczenie bębna w pralkach Samsung? I kiedy należy go użyć? Nie musisz się nad tym głowić, bo alert o potrzebie wyczyszczenia sprzętu pojawia się co 40 cykli. Równie proste jest jego uruchomienie. Jeżeli masz zamiar skorzystać z programu, to upewnij się, że we wnętrzu urządzenia nie ma żadnego ubrania. Tylko tyle i aż tyle. Następnie wybierz funkcję i za pomocą przycisku „Start” uruchom pralkę. Czyszczenie rozpocznie się automatycznie i potrwa 90 minut.

Eco czyszczenie bębna – przydatne informacje

Jak działa Eco czyszczenie bębna w pralce Samsung? Sprawdź, co jeszcze należy wiedzieć przed włączeniem programu i poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Oto kilka przydatnych informacji:

Jeżeli w bębnie znajduje się odzież, to urządzenie nie rozpocznie czyszczenia, ale ustawi cykl prania. W takim przypadku należy wyjąć ubranie z wnętrza pralki. Jeżeli po wyjęciu prania, urządzenie nadal nie chce uruchomić wybranego trybu, to wskazana jest kalibracja sprzętu. Aby ją wykonać, należy zajrzeć do instrukcji obsługi i postępować według wytycznych producenta. Pamiętaj, że tylko takie działanie uchroni Cię przed awarią.

Jak działa Eco czyszczenie bębna pralki? Czy w każdym sprzęcie tak samo? Sposób informowania o potrzebie wyczyszczenia urządzenia zależy od wybranego modelu. To może być wyświetlająca się na ekranie ikona lub zapalona czerwona kontrolka. Znajdź oznaczenie, jakie zastosował w Twojej pralce producent. Pamiętaj też, że jego pojawienie się to sygnał, że najwyższy czas aktywować program i wyczyścić bęben.

Jeżeli chcesz zastosować jakiś detergent, to zawsze przestrzegaj wytycznych podanych przez producenta. W tym przypadku oznacza to stosowanie mniejszych ilości produktu. 1/10 w zupełności wystarczy, aby dokładnie oczyścić bęben. Większa ilość detergentu nie zagwarantuje lepszego efektu. Wręcz przeciwnie. Pamiętaj też, aby detergentów nie wsypywać do wnętrza pralki, ale do szufladki na proszek. Stosowanie się do tych informacji pozwoli w łatwy sposób utrzymać urządzenie w czystości.

Duży wybór pralek z funkcją Eco czyszczenia pozwala wybrać sprzęt dopasowany do potrzeb domowników i… portfela. Zarówno pod względem liczby funkcji ułatwiających pranie, jak i wymiarów czy wielkości wsadu. W efekcie będziesz mógł zadbać nie tylko o regularne i wygodne czyszczenie pralki, ale przede wszystkim o swoje ubrania.

Sprawdź nasze rankingi

Decydując się na zakup nowej pralki warto upewnić się, że dokonujemy możliwie najlepszego wyboru. Znalezenie odpowiedniej pralki spośród setek dostępnych modeli nie jest prostym zadaniem. Pomocne mogą okazać się przygotowane przez naszych ekspertów zestawienia wartych uwagi urządzeń. Bez względu na to czy szukasz pralki ładownej od przodu, pralki z górnym załadunkiem, czy chociażby pralki slim mamy coś dla Ciebie. Pamietaliśmy też o osobach, które na nową pralkę nie chcą wydawać majątku i z myślą o nich wyselekcjonowaliśmy najlepsze pralki do 1500 złotych.

Rozwiązaniem na które decyduje się coraz więcej kupujących jest zakup suszarki do ubrań lub w przypadki braku miejsca pralko-suszarki. Dysponując takim zestawem dbanie o świeżość i czystość ubrań staje się przyjemnością zamiast męczącym obowiązkiem.

Planujesz zakupy? Sprawdź promocyjne oferty godnych zaufania sklepów: