Zaznacz stronę

Silnik inwerterowy w suszarce

Kupując suszarkę do domu, zwróć szczególną uwagę na silnik. To element, który w dużej mierze decyduje o pracy urządzenia, dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej.

A do wyboru masz między innymi suszarki z silnikiem inwerterowym. Jak przekonują producenci, tego typu urządzenia są wytrzymałe i praktycznie bezawaryjne. Mogą też przyczynić się do obniżenia rachunków za prąd. Czy rzeczywiście ich zakup może być strzałem w dziesiątkę? I jakie korzyści oferuje silnik inwerterowy w suszarce? W artykule odpowiadamy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Silnik inwerterowy w suszarce

Kupując pralkę, warto wybrać model wyposażony w silnik inwerterowy. To gwarancja cichej pracy i niezawodności sprzętu. Ponadto pranie w pralce inwerterowej jest ekonomiczne. Niskie roczne zużycie prądu pozwala obniżyć rachunki za energię elektryczną.

Czy podobne korzyści da Ci zakup suszarki z silnikiem inwerterowym? Omawiamy to w poniższym artykule.

Jak działa suszarka z silnikiem inwerterowym?

W suszarkach można znaleźć dwa rodzaje silników: silniki inwerterowe i silniki indukcyjne. Nie stosuje się natomiast silników szczotkowych, których praca polega na tarciu szczotek. Te są montowane na przykład w tańszych modelach pralek.

Silnik inwerterowy nie posiada więc żadnych trących się o siebie elementów. Dzięki temu dużo wolniej się zużywa i w porównaniu do silnika szczotkowego jest zdecydowanie trwalszy. Nie wymaga tak częstej naprawy czy wymiany części. Z tego względu suszarka inwerterowa sprawdza się nawet w przypadku częstego użytkowania.

Silnik inwerterowy – zalety i wady

Niskie zużycie energii

Silnik inwerterowy w suszarkach zapewnia mniejsze zużycie energii elektrycznej. Według zapewnień producentów taki model pobiera nawet o 60% energii mniej (w porównaniu do urządzeń z tradycyjnym silnikiem). Dokładną liczbę kilowatogodzin (kWh) możesz sprawdzić na etykiecie energetycznej. Niemniej, różnice w poborze prądu to dodatkowe oszczędności w Twoim portfelu. A tych, jak wiadomo, nigdy za wiele.

Wydajność

Kolejną z zalet silnika inwerterowego jest wysoka wydajność pracy. Dzięki temu suszarka umożliwia dokładne suszenie ubrań i zapewnia ochronę nawet delikatnych materiałów. Możesz bez obaw suszyć jedwabne szale czy włożyć do suszenia wełniany sweter. Odpowiednia regulacja ruchów bębna sprawi, że ubrania będą ściśle przylegać do jego boków. Tym samym suszarka ochroni je przed filcowaniem czy rozciąganiem.

Plusem suszarek inwerterowych jest też tzw. miękki start. Funkcja ta oznacza łagodne przyspieszenie bębna, aż do osiągnięcia określonej liczby obrotów na minutę. Nie ma więc nagłego „zrywu” jak w przypadku sprzętów wyposażanych w silnik indukcyjny. Twoje ubrania są więc suszone z największą starannością. I to od samego początku!

Niezawodność

Zarówno pralka, jak i suszarka to sprzęty, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Z tego powodu warto zminimalizować ryzyko awarii. Na początku wystarczy zdecydować się na zakup suszarki z silnikiem inwerterowym.

Silnik inwerterowy jest trwalszy niż silnik indukcyjny. Potwierdzeniem tego jest długi okres gwarancji. Wielu producentów sprzętu AGD oferuje aż 10-letnią gwarancję na tego typu silniki. Dzięki temu kupując suszarkę do domu, masz co najmniej dekadę bezproblemowego użytkowania sprzętu.

Cicha praca

Pralki z silnikiem inwerterowym nie generują hałasu. Maksymalnie jest to 50 decybeli podczas prania i 70 decybeli w czasie wirowania. Jak to wygląda w suszarkach?

Nowoczesne suszarki inwerterowe generują hałas na poziomie około 60 decybeli. Takie natężenie dźwięków można porównać do zwykłej rozmowy lub pracy w biurze. Dzięki temu masz możliwość suszenia ubrań o dowolnej porze: podczas snu dziecka, wizyty gości, a nawet w nocy.

Planujesz zakupy? Sprawdź promocyjne oferty godnych zaufania sklepów:

Czy opłaca się kupić suszarkę z silnikiem inwerterowym?

Suszarka do ubrań to urządzenie, które coraz częściej można spotkać w łazience. Korzyści z jej zakupu wydają się oczywiste: oszczędność czasu, dokładność suszenia i dosyć prosta obsługa. Co ważne, takie urządzenia mają w swojej ofercie wszystkie renomowane marki. Wśród nich wymienić można Electrolux, Bosch, Samsung, Whirlpool i inne.

Ale plusów z użytkowania suszarki może być jeszcze więcej. Wystarczy, że postawisz na model z silnikiem inwerterowym. Dlaczego to dobry wybór?

Przede wszystkim urządzenia pobierają mniej energii elektrycznej. Zazwyczaj są to modele w najwyższej klasie energetycznej, dzięki czemu rachunki za prąd nie przyprawiają użytkownika o ból głowy. To dobry wybór, jeśli zależy Ci na częstym, a zarazem ekonomicznym suszeniu odzieży w suszarce.

Zaletą silnika inwerterowego jest też cicha praca. Najlepsze suszarko-pralki, suszarki i pralki automatyczne nie muszą być głośne. Zastosowanie nowoczesnych silników sprawia, że poziom hałasu mieści się w granicach normy.

Suszarki inwerterowe cieszą się opinią bezawaryjnych sprzętów. To zasługa między innymi silników inwerterowych, których poszczególne elementy nie powodują tarcia. Jest to o tyle ważne, że zakup większego urządzenia AGD do domu odbywa się raz na kilka lat. Dobrej klasy suszarka może więc Ci posłużyć znacznie dłużej niż dekadę.

Silniki inwerterowe (w pralkach i suszarkach) zapewniają wydajną pracę. Dzięki temu pranie nie niszczy tkanin, a suszarki do ubrań w czasie suszenia eliminują ryzyko powstawania zagnieceń.

Zakup suszarki inwerterowej to inwestycja na lata. Dlatego wybierając sprzęt do suszenia, zadbaj nie tylko o odpowiednią pojemność, przydatne programy i renomę marki. Pamiętaj, że równie ważny jest mocny i wytrzymały silnik.

W artykule pokazaliśmy najważniejsze zalety silnika inwerterowego w suszarce. Dlatego, jeśli szukasz urządzenia do domu, z pomocą przychodzi ranking suszarek do prania. Znajdziesz w nim wysokiej klasy modele wyposażone w silnik inwerterowy.