Zaznacz stronę

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki

Co skutecznie wyczyści pralkę? Ocet, soda, a może tabletki do zmywarki? Okazuje się, że środki do mycia naczyń świetnie sprawdzają się do czyszczenia pralek! Ich regularne używanie ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości.

Dlatego, jeśli dotychczasowe metody zawiodły, przetestuj czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki. Tabletka rozprawi się z brudem, szlamem i pleśnią, a efekty na pewno Cię zaskoczą!

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki

Kiedy wyczyścić pralkę tabletką?

Pralka, jak każde inne urządzenie w domu, wymaga regularnego czyszczenia. Im częściej jest używana, tym więcej brudu zostaje w pralce. Zanieczyszczenia gromadzą się w bębnie, kołnierzu i komorze na środki piorące. Z czasem brud staje się trudny do usunięcia i wpływa na działanie urządzenia.

I choć często zanieczyszczeń nie widać gołym okiem, to sygnałem alarmowym jest brak zapachu. Pranie nie pachnie, mimo stosowania najlepszych środków piorących.

O tym, że urządzenie wymaga porządnego czyszczenia tabletkami, świadczy brzydki zapach z pralki. Cały bęben śmierdzi. Podobnie ubrania, które po praniu nie pachną świeżością, a śmierdzą. To znak, że w pralce pojawiły się pleśń i bakterie. Wystarczy, że po skończonym praniu nie wyczyścimy kołnierza i bębna. Wilgoć sprawi, że w mgnieniu oka rozwinie się grzyb w pralce.

Zaniechanie regularnego czyszczenia pralki wpływa też na stan ubrań. Jeśli pralka brudzi ubrania, to konieczna jest zmiana nawyków. W praktyce oznacza to dokładne czyszczenie pralki. Szczególnie trudne do usunięcia są szare plamy po praniu, za które zwykle odpowiada nadmiar proszku do prania. Jego resztki odkładają się na odzieży. Na szczęście pozostałości detergentów w pralce można usunąć za pomocą tabletek do zmywarki.

Dlaczego warto używać tabletek do czyszczenia pralki?

Tabletki świetnie dają sobie radę z czyszczeniem wnętrza pralki. Są skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń, bakterii i pleśni z bębna. Co ważne, kapsułki do zmywarek usuwają brud, który zbiera się w szczelinach. Dzięki temu pralka staje się perfekcyjnie czysta.

Dlaczego jeszcze warto czyścić pralkę tabletką do zmywarki? Ponieważ w ten sposób możemy usunąć nieprzyjemny zapach z jej wnętrza, a w efekcie zadbać o świeżość ubrań.

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki jest więc niezwykle skuteczne. Równocześnie nie jest ani czasochłonne, ani trudne. Poza tym tabletki do zmywarki są łatwo dostępne. Jeśli nie wiesz, które z nich opłaca się wybrać, rzuć okiem na ranking tabletek do zmywarki.

Jak widzisz, czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki ma same plusy. Co ciekawe, tabletka doskonale też czyści piekarnik. Ma więc znacznie szersze zastosowanie niż się powszechnie uważa.

Planujesz zakupy? Sprawdź promocyjne oferty godnych zaufania sklepów:

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarki to mało popularna, choć skuteczna metoda. Wystarczy w odpowiednim miejscu umieścić kapsułki i ustawić program. Pamiętaj, że w ten sposób możesz zadbać nie tylko o czystość pralki, ale też o czystość ubrań.

Jak wygląda oczyszczanie pralki tabletką do zmywarki?

Na początku sprawdź, czy w bębnie nie znajdują się ubrania lub inne elementy. Wnętrze pralki musi być puste.

Przygotuj dwie tabletki. Jedną tabletkę włóż do bębna, drugą do szufladki na detergenty. Pamiętaj, by umieścić ją w przegródce przeznaczonej na proszek do prania. Chcąc wyczyścić pralkę tabletką, nie musisz wyciągać jej z folii. Kapsułka sama się rozpuści.

Ustaw program do czyszczenia pralki lub inny z wysoką temperaturą. Pamiętaj, by wartość temperatury nie przekraczała 90 stopni Celsjusza.

Włącz dodatkowe płukanie.

Po skończonym czyszczeniu zostaw otwarte drzwiczki pralki. Sprzęt musi wyschnąć, w przeciwnym razie może rozwinąć się pleśń.

Inne sposoby czyszczenia pralki

Jak widzisz, czyszczenie pralki nie musi być skomplikowane! Możesz posłużyć się tabletką do zmywarki lub wykorzystać inne domowe sposoby. Dobrą praktyką jest ustawienie od czasu do czasu pustego prania. W ten sposób bez trudu zadbasz o czystość urządzenia. Dotyczy to zarówno wnętrza pralki, jak i komory na detergenty.

Jeśli nie masz tabletek do zmywarki, sprawdź czyszczenie pralki octem. Ocet skutecznie pozbywa się bakterii, pleśni czy brudu. Wystarczy wlać go odrobinę do urządzenia i nastawić puste pranie. Tą metodą możesz usunąć chociażby szlam z pralki.

Bardzo dobre efekty daje też użycie szczoteczki do zębów. W ten sposób możesz dokładnie umyć szufladkę na detergenty i usunąć zabrudzenia zbierające się w zakamarkach sprzętu. Co prawda, takie czyszczenie pralki jest czasochłonne, jednak daje fantastyczne efekty. Dzięki temu pralka posłuży Ci parę ładnych lat.

A jeśli urządzenie w Twojej łazience odmówiło posłuszeństwa, zobacz też: